Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
405 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 405 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1δεν θελει να στεκεται ορθιος Empty δεν θελει να στεκεται ορθιος Δευ Ιουν 13, 2011 6:40 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια με την αννα μαρια 28 μηνων σημερα ειχα μεγαλο προβλημα
ενω σηκωθηκε 12 μηνων και μπουσουλησε δεν ηθελε να περπατησει καναμε ολες τις εξετασεις μεχρι για μυαλγιες γιατι ειχα τρομαξει και με πολυ προσπαθεια φτασαμε 19 μηνων να περπατησει φοβοταν απιστευτα αφηνε τα χερια και εκλαιγε και η παιδιατρος νομιζε οτι καπου ποναγε
ενω οταν κρατιονταν απο εμενα η απο καρεκλα πηγαινε σφεντονα
με τον μικρο τωρα δεν θελω να κανω τα ιδια λαθη γιατι την αννα μαρια την ειχα πιεσει λιγο Crying or Very sad
ο μικρος δεν μπουσουλαει ερπεται με ολο του το σωμα απο 7 μηνων ενω καθησε μονος του χωρις στηριγμα 6 μηνων
δεν δειχνει να θελει να σηκωθει ομως και οταν τον σηκωνω κλαει ενω στηριζεται κανονικα κλαει
ελεγα να παρω ενα παρκο με μεγαλες τρυπες και και κρικους ?λετε ασκοπα 11 μηνων να παρω και αλλο παρκο?

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εσας ποτε σηκωθηκανε ορθια ?

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pana έγραψε:εσας ποτε σηκωθηκανε ορθια ?


Εμάς έχει τώρα λίγες μέρες που μπουσουλάει..πήραμε τον 10ο!!
από χθες προσπαθεί να σηκωθεί μέσα στο πάρκο και επειδή δεν τα καταφέρνει κλαίει!!
τον σηκώνω και κάθεται έτσι αρκετή ώρα μασώντας το γύρω γύρω(το μπράτσο)

Μην αγχώνεσαι,είδες και η κορούλα σου μόλις ήρθε η ώρα περπάτησε!!
όλα θα τα κάνουν!!!

christiana

christiana
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα ο μικρος μου εκατσε μονος του στους 5 μηνες και σταθηκε ενα μηνα μετα. στηριζοταν στον καναπε και σιγα σιγα τον περπαταγε σε ολο το μηκος του. η μικρη μου,ειναι τωρα εξι μηνων, και ουτε καθεται. αναποφευκτα κανω τις συγκρισεις (σε ολα τα θεματα) αλλα καθε παιδακι εχει τον δικο του ρυθμο και καλο ειναι να μην πιεζουμε αλλα ουτε να αγχωνομαστε.
και τα λεω για να τα ακουω και γω, γιατι ενα αγχος το ειχα με τον μεγαλο, 2 χρονων, που αρχισε να λεει λεξεις με νοημα τωρα τελευταια. νομιζα πως εχει προβλημα, αλλα χαλαρωσα γιατι δεν υπαρχει κανενας λογος. ας χαρουμε καθε φαση τους γιατι δεν θα ξαναρθει..

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα εμενα ειναι 28 μηνων και εδω και 1 μηνα λεει λεξεις με νοημα
παντως ο μικρος ρε κοριτσια ουρλιαζει μολις τον βαζω ορθιο μιλαμε ουρλιαζει ενω πριν 2 με 3 μερες τον εβαζα και καθοτανε μεχρι που επεφτε

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην ανησυχεις! Καθε παιδακι έχει τους δικους του ρυθμους.. Μπορει να το εχει φοβισει κατι.. θελει το χρονο του. Παντως δεν χρειαζεται να ανησυχεις, μια πολυ καλη μου φιλη που ειναι εργοθεραπευτρια μου ειπε οτι μετα τους 15 μηνες αν δεν εχουν περπατησει ανησυχουμε λιγο για να το συζητησουμε με καποιον ειδικο, νωριτερα δεν υπαρχει λογος!!!

christiana

christiana
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θήλαζε και μη ερεύνα

Να'ταν η γνώση ψώρα, θα θήλαζε όλη η χώρα

τι καλο αυτο μαγια!!!!

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσάκι μου όλα ειναι σχετικά και το κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς ανάπτυξης.

Εμένα μου είχε πει η παιδίατρος να πάρουμε πάρκο κανονικό με τον σκληρό πάτο και το διχτυ με τις μεγάλες τρύπες. Εκεί τον έβαζα από 4-5 μηνών οπου καθόταν στην αρχή με στίριγμα και μετά μόνος του και κάποια στιγμή ολομόναχος χωρίς να του έχω δείξει ή να τον έχω πιέσει, πιάστηκε από το δίχτυ και σηκώθηκε μόνος του από 6 μηνών! Μετά βέβαια πού να τον κάτσεις κάτω! Γυρνούσε γύρω γύρω το πάρκο και τελικά τα πρώτα βήματα μόνος του, τα έκανε 10,5 μηνών και περπάτησε κανονικά 11 μηνών!

Σε αντίθεση τώρα το ανηψάκι μου, στάθηκε μόνο του 10 μηνών και περπάτησε 15! Το οποίο παιδάκι είναι πανέξυπνο και πολύ δραστήριο! Απλά ήταν και είναι ακόμα λίγο φοβητσιάρης! Razz

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα ρε κοριτσια με ανησυχει οτι ενω εκανε προσπαθειες να σηκωθει και τα ψιλοκαταφερνε
ξαφνικα τον σηκωνω και ουρλιαζει μιλαμε και ξανακαθεται κατω

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οταν τον πιανω περπαταει
αλλα να προσπαθησει να σηκωθει μονος του με τιποτα και ειναι 11 μηνων εχω αρχισει να ανησυχω λιγο

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι ανησυχεις τοσο πολυ?δεν ειναι υποχρεωτικο ολα τα παιδακια να σηκωνονται και να περπατανε στον χρονο.η δικια μου ειναι 12 μηνων και δεν σηκωνεται μομη της,γιατι φοβαται.οταν καταλαβαινει οτι παω να την αφησω προσπαθει να βρει να πιαστει.οταν την κραταω περπαταει αλλα μονη της οχι,εγω ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να ζοριζουμε τα παιδια,το καθενα εχει τον χρονο του.μην στεναχωριεσαι,

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:γιατι ανησυχεις τοσο πολυ?δεν ειναι υποχρεωτικο ολα τα παιδακια να σηκωνονται και να περπατανε στον χρονο.η δικια μου ειναι 12 μηνων και δεν σηκωνεται μομη της,γιατι φοβαται.οταν καταλαβαινει οτι παω να την αφησω προσπαθει να βρει να πιαστει.οταν την κραταω περπαταει αλλα μονη της οχι,εγω ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να ζοριζουμε τα παιδια,το καθενα εχει τον χρονο του.μην στεναχωριεσαι,
εαν πιαστει απο καπου δνε σηκωνεται μονη της?

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pana έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:γιατι ανησυχεις τοσο πολυ?δεν ειναι υποχρεωτικο ολα τα παιδακια να σηκωνονται και να περπατανε στον χρονο.η δικια μου ειναι 12 μηνων και δεν σηκωνεται μομη της,γιατι φοβαται.οταν καταλαβαινει οτι παω να την αφησω προσπαθει να βρει να πιαστει.οταν την κραταω περπαταει αλλα μονη της οχι,εγω ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να ζοριζουμε τα παιδια,το καθενα εχει τον χρονο του.μην στεναχωριεσαι,
εαν πιαστει απο καπου δνε σηκωνεται μονη της?
εχει 15 μερες που σηκωνετεαι μονη,αν πιανεται.

eva 23

eva 23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια εγω χρησιμοποιουσα περπατουρα κ μολισ την εκοψα σε 3 μερεσ αρχισε κ πιανετε απο οπου βρει κ σηκωνετε...συνεχεια τρεχω κ ειμαστε 9 μηνων.

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pana έγραψε:κοριτσια με την αννα μαρια 28 μηνων σημερα ειχα μεγαλο προβλημα
ενω σηκωθηκε 12 μηνων και μπουσουλησε δεν ηθελε να περπατησει καναμε ολες τις εξετασεις μεχρι για μυαλγιες γιατι ειχα τρομαξει και με πολυ προσπαθεια φτασαμε 19 μηνων να περπατησει φοβοταν απιστευτα αφηνε τα χερια και εκλαιγε και η παιδιατρος νομιζε οτι καπου ποναγε
ενω οταν κρατιονταν απο εμενα η απο καρεκλα πηγαινε σφεντονα
με τον μικρο τωρα δεν θελω να κανω τα ιδια λαθη γιατι την αννα μαρια την ειχα πιεσει λιγο Crying or Very sad
ο μικρος δεν μπουσουλαει ερπεται με ολο του το σωμα απο 7 μηνων ενω καθησε μονος του χωρις στηριγμα 6 μηνων
δεν δειχνει να θελει να σηκωθει ομως και οταν τον σηκωνω κλαει ενω στηριζεται κανονικα κλαει
ελεγα να παρω ενα παρκο με μεγαλες τρυπες και και κρικους ?λετε ασκοπα 11 μηνων να παρω και αλλο παρκο?



Εμένα ο δικός μου σήμερα είναι 13 μηνών και τώρα άρχισε να περπατάει μόνος του...Με βοήθεια περπάταγε από 10 μηνών...Τον πίεζα μόνο του αλλά και εμένα τα ίδια με εσένα μου έκανε....Με τον καιρό τον άφηνα να κάνει παιχνίδι μόνος του και εκεί μέχρι που όταν ένιωσε έτοιμος και έχει σημασία αυτό σηκώθηκε μόνος του και όχι μόνο περπάτησε αλλά άρχισε να τρέχει κιόλας....Θέλει τον χρόνο του το κάθε παιδί γιατί όπως και εμείς έτσι κι αυτά έχουν την δική τους προσωπικότητα και θέλουν το χρόνο τους σε όλα τα πράγματα...Θα σου πρότεινα να μην πάρεις άλλο πάρκο.Το παιδί δεν είναι έτοιμο ακόμα....

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τη στράτα τη δοκίμασες; Μην είσαι αρνητική -αν είσαι- (δεν ξέρω την άποψή σου γι'αυτό το λέω)
Δοκίμασε με τη στράτα, το πολύ μισή ωρίτσα την ημέρα για να καταλάβει πόσα πράγματα μπορεί να κάνει άμα σηκωθεί και μετά συνέχισε με εκείνα τα παιχνίδια που είναι για να σπρώχνουν τα παιδάκια. Μοιάζουν με καροτσάκια του σούπερ μάρκετ, εργαλειοθήκες και τέτοια. (με ένα τέτοιο έμαθα τη δικιά μου να περπατάει με παπούτσια γιατί τα ξέχναγε).
Σιγά σιγά όλα θα γίνουν.

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κάθε παιδάκι έχει το ρυθμό του, αλλά παρόλα αυτά εμείς συνεχίζουμε τις συγκρίσεις και το κάνουμε συνέχεια με πρώτη απ'όλες εμένα...
εμείς καθήσαμε μόνες μας γύρω στους 5 μήνες και σηκώθηκε αφού κρατιόταν περίπου 9 μηνών. αλλά βαριέται πολύ κάτω και θέλει όλο να είναι όρθια...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα ειναι 11 μηνων ο διονυσακης.
περπαταει με την στρατα σφαιρα,αν τον πιανεις να περπατησει παει σφαιρα,προχθες σηκωθηκε μονος του στην κουνια και κατεβαινει και απο τον καναπε.
λετε να περπατησει γρηγορα ή οχι?
με ποναει και η μεση να τον πηγαινοφερνω και στεναχωριεμαι που δεν μπορω να το κανω πολυ.
δεν μπουσουλαει ,μονο ερπεται σαν το φιδι.

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην ανησυχείς αλήθεια σου λέω...κάθε παιδάκι έχει πράγματι τους δικούς του ρυθμούς...Μην φοβάσαι...σε καταλαβαίνω...εμείς , δηλαδή πολύ ο Γιάννης ο μπαμπάς μας έπαιζε με την κορούλα μας το πιθηκάκι...Τι είναι το πιθηκάκι; δεν θελει να στεκεται ορθιος 654316
Όταν την άλλαζε στην αλλαξιέρα πάνω της έλεγε οτι είναι πιθηκάκι και να σκαρφαλώσει πάνω του και σκαρφάλωνε απο πολύ μικρή και δυνάμωναν τα ποδαράκια της...και ανέβαινε μέχρι την πλάτη του...μετά παίζαμε και με το μπουκαλάκι...το γεμίχαμε χάντρες πολύχρωμες και στρας, το σφραγίζαμε καλά και το βάζαμε στο πάτωμα να κυλήσει και το ακολουθούσε...και νομίζω και το παρκοκρέβατο βοήθησε πολύ με το χοντρό δίχτυ ανέβαινε η Αντριάνα πολύ και επειδή περνούσα ώρες στον υπολογιστή να γράφω μέρα νύχτα την εργασία μου σκαρφάλωνε και τη βοήθησε κι αυτό...αφού είχε αρχίσει να περπατάει εκεί μέσα....και μια μέρα την βγάλαμε έξω και περπατούσε κανονικά... όλα καλά θα πάνε...δοκίμασε κι αυτά μπορεί με το παιχνίδι να πάρει θάρρος...

http://paizoumemazi.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις