Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
315 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 315 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

????????


Επισκέπτης
Εγω σπουδασα Γαλλικη Φιλολογια, ξεκινησα να διδασκω, ειδα οτι δε τραβουσε το συστημα, το γυρισα στα Αγγλικα και παλι δε τραβαει (μενω και σε περιοχη ψιλοφτωχη!!) και με βλεπω μελλοντικα να το γυριζω σε κατι αλλο, ασχετα οτι το λατρευω... Απλα βαρεθηκα να μου συμπεριφερονται σαν ζωο για 200 εως 400 ευρω το μηνα και να ακουω την καθε βλακεια απο μερικους γονεις που δε μπορουν να καταλαβουν οτι δεν αποφασιζω εγω ,αλλα το φροντιστηριο για τον τροπο που γινονται ολα.
Κριμα, οταν ειμαστε μικρα ξεκιναμε με αλλα ονειρα και σκεψεις...... ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 534787

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
etoile! έγραψε:Εγω σπουδασα Γαλλικη Φιλολογια, ξεκινησα να διδασκω, ειδα οτι δε τραβουσε το συστημα, το γυρισα στα Αγγλικα και παλι δε τραβαει (μενω και σε περιοχη ψιλοφτωχη!!) και με βλεπω μελλοντικα να το γυριζω σε κατι αλλο, ασχετα οτι το λατρευω... Απλα βαρεθηκα να μου συμπεριφερονται σαν ζωο για 200 εως 400 ευρω το μηνα και να ακουω την καθε βλακεια απο μερικους γονεις που δε μπορουν να καταλαβουν οτι δεν αποφασιζω εγω ,αλλα το φροντιστηριο για τον τροπο που γινονται ολα.
Κριμα, οταν ειμαστε μικρα ξεκιναμε με αλλα ονειρα και σκεψεις...... ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 534787
Crying or Very sad ποσο το νιωθω αυτο που λες!σπουδαζα και ημουν τοσο χαρουμενη και ενιωθα τοσο περιφανη και σιγουρη οτι το μελλον μου ειναι βεβαιο...ΤΡΙΧΕΣ!ερχοταν η μια απογοητευση πανω στην αλλη..και τοτε καταλαβα..οτι εδω ειναι το ελλαδα που τρωει τα παιδια της και εφαγε κ εμενα...και ειμαι τωρα στο σπιτι χαρωπη νοικοκυρα!!κριμα τα ονειρα και τα λεφτα των γονειων...κριμα

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ειμαι ιδ.υπαλληλος αλλα το ονειρο μου που τελικα εμεινε απωθημενο ειναι να ημουν χορευτρια..λετρευω καθε ειδος χορου ενοργανης ρυθμικης γυμναστικης κτλ.....κριμα εχασε η Ελλαδα ενα αστερι!!!!! ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ σπούδασα Στατιστικός!Smile Ήτανε η σχολή της επιλογής μου και είναι κάτι που μου αρέσει πολύ. Όταν ήμασταν Θεσ/κη με τον άνδρα μου (είναι στρατιωτικός) έκανα μαθήματα σε φοιτητές και συνεργαζόμουν με γιατρούς (κυρίως) για στατιστικές αναλύσεις που ήτανε κάτι που μου άρεσε πολύ. Τώρα που είμαστε Αθήνα εργάζομαι σε μία ιδ. εταιρία σαν στατιστικός πάλι αλλά είναι πολύ διαφορετικό από αυτό που έκανα πριν. Στην επόμενη μετάθεση...είδωμεν!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όταν πήγαινα σχολείο ήθελα να γίνω γυμνάστρια το είχα που με έχανες που με έβρισκες ανάποδα κρεμασμένη ήμουν δυστυχώς τα χρόνια που πήγαινα σχολείο αν δεν ήσουν μαθητρια του 19 γυμναστική ακαδημία ούτε απ εξω δεν πέρναγες -σαν κοριτσάκι έπιαναν τις κούκλες μου και τους άλλαζα λουκ όταν άφησα το σχολείο στα 16 ζήταγ απο τον πατέρα μου να πάω κομμωτική εκέινος με έστειλε σε μια ξαδερφή μου να μάθω τη δουλειά.... έκανα εκεί τα πρώτα μου βήματα κάποια στιγμή η ξαδέρφη μου του είπε ότι είχα ταλέντο αλλά καλό ήταν να πάω σε σχολή να μάθω και το θεωρητικό κομμάτι αλλά εκείνος το υεωρούσε περιττό. μετά απο τα 18 και μέχρι τα 27 έκανα διάφορες δουλιές :πωλήτρια -γραμματέας και κάποια στιγμή βρέθηκε μπροστά μου η ευκαιρία να ασχοληθώ σε κομμωτήριο και πλέον όταν έφτασα στα 29 μου πήγα και στη σχολή ήταν η ευκαιρία να κάνω πράγματα για μένα έτσι πήγα στη σχολή τελείωσα και μάλλιστα 'εδωσα πανελλήνιες είχα περάσει διατροφή διατολογία μια ωραία σχολή αλλά δυστυχώς στη Κρήτη και εγω παντρεμένη με ζωή στην Αθήνα ήταν αδύνατον και αντίστοιχη σχολή δνε υπήρχε .
Οκει καλά ήταν στο κομμωτήριο έκατσα σχεδόν 5 χρόνια μετά έφυγα γιατί η κουμπαρα -ιδιοκτητρια φοβήθηκε την σύγκριση ; ειλικρινά δεν ξέρω ήταν και σκατοχαρακτήρας μετά ήρθε ο Σταύρος και άρκεστηα να εξασκώ το επάγγελμα στα σπίτια το έχω αφήσει λίγο πίσω λόγω Σταύρου αλλά και λόγω κρίσης η γυναικες πια κάνουν επιλεκτικά επισκέψεις .Ευτυχώς εδω που μένω δεν έχει κομμωτήρια γενικά μαγαζιά και κάπως παλλεύεται .Αν σπούδαζα τώρα θα πήγαινα λογοθεραπευτρια εργοθεραπευτρια έχει πολλή δουλειά και είναι ενδιαφέρον

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
moroulou έγραψε:
etoile! έγραψε:Εγω σπουδασα Γαλλικη Φιλολογια, ξεκινησα να διδασκω, ειδα οτι δε τραβουσε το συστημα, το γυρισα στα Αγγλικα και παλι δε τραβαει (μενω και σε περιοχη ψιλοφτωχη!!) και με βλεπω μελλοντικα να το γυριζω σε κατι αλλο, ασχετα οτι το λατρευω... Απλα βαρεθηκα να μου συμπεριφερονται σαν ζωο για 200 εως 400 ευρω το μηνα και να ακουω την καθε βλακεια απο μερικους γονεις που δε μπορουν να καταλαβουν οτι δεν αποφασιζω εγω ,αλλα το φροντιστηριο για τον τροπο που γινονται ολα.
Κριμα, οταν ειμαστε μικρα ξεκιναμε με αλλα ονειρα και σκεψεις...... ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 534787
Crying or Very sad ποσο το νιωθω αυτο που λες!σπουδαζα και ημουν τοσο χαρουμενη και ενιωθα τοσο περιφανη και σιγουρη οτι το μελλον μου ειναι βεβαιο...ΤΡΙΧΕΣ!ερχοταν η μια απογοητευση πανω στην αλλη..και τοτε καταλαβα..οτι εδω ειναι το ελλαδα που τρωει τα παιδια της και εφαγε κ εμενα...και ειμαι τωρα στο σπιτι χαρωπη νοικοκυρα!!κριμα τα ονειρα και τα λεφτα των γονειων...κριμα


Και οσο ημασταν στη σχολη ειχαμε και καποιους καθηγητες να μας φουσκωνουν τα μυαλα και να νομιζουμε οτι μολις βγουμε στην αγορα θα κανουμε τη διαφορα, θα γ@@@με και θα δερνουμε...

toniantoni


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dimar έγραψε:Και εγω νοσηλευτρια ειμαι και εχω καταληξει στο συμπερασμα του οτι δεν υπαρχει πιο δυσκολη δουλεια ωραρια???πρωι νυχτα απογευμα κυριακες γιορτες .......ασε κοινωνικη ζωη μηδεν......για ποιο λογο???για τα πολλα λεφτα που παιρνουμε?????χι χι χι θα παραιτηθω.....το σκεφτομαι πολυ σοβαρα δεν αντεχεται.....ασε που ειμαι αθηνα και η οικογενεια σερρες!!!!!!!
ΧΑ ΧΑ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΛΕΣ??
ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΑΝΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΩ ΠΡΩΙ. ΣΚΑΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΑ. ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΒΡΑΣΤΑ ΚΑΙ ΑΣΤΑ. ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΑΣ ΟΨΕΤΕ Η ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ. ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 654316 ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 654316 :kankan
:

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MAROULOU έγραψε:εγώ είμαι ψυχολόγος και έχω γραφείο. ήθελα από 14 χρονών να γίνω και το αγαπάω πολύ, αλλά επειδή με την σημερινή κατάσταση δεν μπορώ να συντηρηθώ από αυτό δουλέυω και σε ένα κατάστημα... (βασικά τώρα έχω 6μηνο αλλά τον Αυγουστο επιστρέφω).

Μαρουλού ειμαστε συναδέλφισσες βλέπω!!Κι εγώ ψυχολόγος, το μόνο επάγγελμα το οποίο ήθελα να κάνω στη ζωή μου,"από πάντα!".Ειδικεύτηκα στις μαθησιακές δυσκολίες-Δυσλεξία, εκπαίδευση στη συμβουλευτική γονέων και σε συγκεκριμενες τεχνικές παρέμβασης-αποκατάστασης για παιδιά με ειδικές ανάγκες.Δουλεύω σε ιδιωτικό ειδικό σχολείο, σε τάξη.Βέβαια ως φοιτήτρια έχω κάνει ό,τι σκατοδουλειά μπορεί να φανταστεί κανείς:δακτυλογραφήσεις, ιδιαίτερα σε παιδάκια, φιλολογικά, γραμματεία, υπαλληλος σε κρεοπωλείο ( ! ),υπάλληλος σε φωτογραφείο κτλ!Επιτέλους τώρα πέρασαν αυτές οι εποχές και μπορώ και ζω από τη δουλειά πόυ αγαπώ πολύ και από τα "παιδιά μου" που μου δίνουν ζωή κάθε μέρα! I love you I love you I love you

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ardo έγραψε:
MAROULOU έγραψε:εγώ είμαι ψυχολόγος και έχω γραφείο. ήθελα από 14 χρονών να γίνω και το αγαπάω πολύ, αλλά επειδή με την σημερινή κατάσταση δεν μπορώ να συντηρηθώ από αυτό δουλέυω και σε ένα κατάστημα... (βασικά τώρα έχω 6μηνο αλλά τον Αυγουστο επιστρέφω).

Μαρουλού ειμαστε συναδέλφισσες βλέπω!!Κι εγώ ψυχολόγος, το μόνο επάγγελμα το οποίο ήθελα να κάνω στη ζωή μου,"από πάντα!".Ειδικεύτηκα στις μαθησιακές δυσκολίες-Δυσλεξία, εκπαίδευση στη συμβουλευτική γονέων και σε συγκεκριμενες τεχνικές παρέμβασης-αποκατάστασης για παιδιά με ειδικές ανάγκες.Δουλεύω σε ιδιωτικό ειδικό σχολείο, σε τάξη.Βέβαια ως φοιτήτρια έχω κάνει ό,τι σκατοδουλειά μπορεί να φανταστεί κανείς:δακτυλογραφήσεις, ιδιαίτερα σε παιδάκια, φιλολογικά, γραμματεία, υπαλληλος σε κρεοπωλείο ( ! ),υπάλληλος σε φωτογραφείο κτλ!Επιτέλους τώρα πέρασαν αυτές οι εποχές και μπορώ και ζω από τη δουλειά πόυ αγαπώ πολύ και από τα "παιδιά μου" που μου δίνουν ζωή κάθε μέρα! I love you I love you I love you
ο Σταύρος μου έχει πρόβλημα στην ομιλία βασικά η διάγνωση είναι διαταραχή στην άθρωση και στην ομιλία με την άθρωση είμαστε οκει τωρα κάνουμε τα συμπέλγματα του Ρ πάει καλά . Φέτος τελειώσαμε την Α δημοτικού με καλά αποτέλεσματα δυσκολίες είχαμε στην ορθογραφία και τωρα θα κλέισω ραντεβού στο κεδδε μου είπαν ότι προφανώς να έχει μαθησιακές δυσκολίες λόγω του προλήματος της ομιλίας και της απόσπασης προσοχής . Ξέρεις κάτι σχετικό;

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ ευτυχώς κάνω την δουλειά που θέλω και την αγαπάω πολύ!!!Είμαι δασκάλα και είμαι με παιδιά όλη την μέρα και είμαι πραγματικά τυχερή!!!Είναι υπέροχο να είσαι με παιδιά...Στις μέρες μας, βέβαια, που είναι όλα πολύ δύσκολα...είναι χαρά να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά από το να είσαι άνεργος....

http://paizoumemazi.blogspot.com/

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zefi έγραψε:Και εγώ ευτυχώς κάνω την δουλειά που θέλω και την αγαπάω πολύ!!!Είμαι δασκάλα και είμαι με παιδιά όλη την μέρα και είμαι πραγματικά τυχερή!!!Είναι υπέροχο να είσαι με παιδιά...Στις μέρες μας, βέβαια, που είναι όλα πολύ δύσκολα...είναι χαρά να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά από το να είσαι άνεργος....

Ζέφη μου εσύ δεν είσαι απλώς δασκάλα.
Εισαι δασκάλα με ΜΕΡΑΚΙ-- να ήταν όλοι σαν εσένα- τα παιδάκια μας θα λάτρευαν όλα το σχολείο Very Happy

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Εγω σπουδασα Γαλλικη Φιλολογια, ξεκινησα να διδασκω, ειδα οτι δε τραβουσε το συστημα, το γυρισα στα Αγγλικα και παλι δε τραβαει (μενω και σε περιοχη ψιλοφτωχη!!) και με βλεπω μελλοντικα να το γυριζω σε κατι αλλο, ασχετα οτι το λατρευω... Απλα βαρεθηκα να μου συμπεριφερονται σαν ζωο για 200 εως 400 ευρω το μηνα και να ακουω την καθε βλακεια απο μερικους γονεις που δε μπορουν να καταλαβουν οτι δεν αποφασιζω εγω ,αλλα το φροντιστηριο για τον τροπο που γινονται ολα.
Κριμα, οταν ειμαστε μικρα ξεκιναμε με αλλα ονειρα και σκεψεις...... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

είναι απαιτητικό επάγγελμα η διδασκαλία - κ θελει υπομονη- οχι μονο οσον αφορα τα παιδια αλλα κ τους γονεις τους-

υπάρχει μια 'παραξενη' νοοτροπιά σχετικά με τα κατ'οίκων μαθήματα -
εγω δουλεψα έτσι για αρκετά χρόνια (ιδιαίτερα κ φροντιστήριο) ώσπου αγανάκτησα και αποφασισα να δωσω ΑΣΕΠ κ να εργαστώ στο Δημοσιο σχολείο.
Βεβαια οσο δουλευα στον ιδιωτικό τομεα -ετρεχα κ σαν ωρομίσθια- και τα είδα ολα- ..

????????


Επισκέπτης
koukida έγραψε:
etoile! έγραψε:Εγω σπουδασα Γαλλικη Φιλολογια, ξεκινησα να διδασκω, ειδα οτι δε τραβουσε το συστημα, το γυρισα στα Αγγλικα και παλι δε τραβαει (μενω και σε περιοχη ψιλοφτωχη!!) και με βλεπω μελλοντικα να το γυριζω σε κατι αλλο, ασχετα οτι το λατρευω... Απλα βαρεθηκα να μου συμπεριφερονται σαν ζωο για 200 εως 400 ευρω το μηνα και να ακουω την καθε βλακεια απο μερικους γονεις που δε μπορουν να καταλαβουν οτι δεν αποφασιζω εγω ,αλλα το φροντιστηριο για τον τροπο που γινονται ολα.
Κριμα, οταν ειμαστε μικρα ξεκιναμε με αλλα ονειρα και σκεψεις...... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

είναι απαιτητικό επάγγελμα η διδασκαλία - κ θελει υπομονη- οχι μονο οσον αφορα τα παιδια αλλα κ τους γονεις τους-

υπάρχει μια 'παραξενη' νοοτροπιά σχετικά με τα κατ'οίκων μαθήματα -
εγω δουλεψα έτσι για αρκετά χρόνια (ιδιαίτερα κ φροντιστήριο) ώσπου αγανάκτησα και αποφασισα να δωσω ΑΣΕΠ κ να εργαστώ στο Δημοσιο σχολείο.
Βεβαια οσο δουλευα στον ιδιωτικό τομεα -ετρεχα κ σαν ωρομίσθια- και τα είδα ολα- ..

Το θεμα δεν ειναι να εχεις υπομονη (εχω μπολικη), το βασικο ειναι οτι σου φερονται σαν σκουπιδι αρκετοι. Εχω πχ μια μαμα που με αποκαλει ''ρε κοπελια'' και μιλαει στις δασκαλες λες και ειναι κατωτερες της. Ε κατι τετοια με τρελαινουν, περιμενα περισσοτερο σεβασμο. Και φυσικα φταινε στο φροντιστηριο που δε τους βαζουν στη θεση τους, ειναι πελατες βλεπεις...
Εκτος αυτου, σου λεει πχ το φροντιστηριο να βαζεις 10 ασκησεις τη μερα. Ερχεται η μαμα, σου κανει θεμα που βαζεις πολλες ασκησεις (δικιο εχει και αυτη!!) χωρις ομως να καταλαβαινει οτι ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΕΝΤΟΛΕΣ!!!! Και φυσικα το φροντιστηριο κρυβεται, δε λεει οτι εκεινοι μας ''διαταζουν'' να βαζουμε τοσα. Γενικα ειναι πολυ ψυχοφθορα κατασταση, με μηδεν απολαβες. Εγω ηθελα απο μικρη να γινω καθηγητρια, αλλα εχω απογοητευτει με την τοση ''βρωμια'' που εχω δει. Μεχρι και οι βαθμοι στον ελεγχο''φτιαγμενοι'' ειναι, η ατακα ''το παιδι σου ειναι πανεξυπνο'' πολλες φορες κρυβει ενα παιδι που δε τραβαει με τιποτα, στα διαγωνισματα σε βαζουν να ξαναφωναξεις το παιδι δηθεν να δει μια ασκηση και το βοηθας στην ουσια το 13 να το κανει 17 (σχεδον λες τις λυσεις...), πολλη υποκρισια. Δε μπορω να κοιταζω στα ματια τους γονεις και να τους λεω ψεματα...

Και πολλα πολλα αλλα....
Και δεν δουλεψα σε 1 φροντιστηριο, αλλα σε 4-5 ελπιζοντας να βρω κατι καλυτερο, αλλα τελικα ολα στο ιδιο στυλ λειτουργουν....
Οσο για τον ΑΣΕΠ... Δεν εχω καμια πιθανοτητα στον κλαδο μου...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile ξερω..μπαχαλο επικρατει - μονοι μας τα βγαζουμε τα ματια μας στον κλαδο μας.
εγω ποτε δεν χαρισα βαθμο σε κανενα παιδι μονο κ μονο για να ικανοποιησω τους γονεις.... εχω ερθει σε αντιπαραθεση με πολλους (κ διευθυντη σε σχολειο) που μου ελεγε 'ελα μωρε τωρα....αγγλικα κ δεν εβαλες 20?'
ασε...μη μου τα θυμιζεις... Twisted Evil

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχω διαβάσει όλα τα ποστ...

Εγώ δεν έχω σπουδάσει κάτι συγκεκριμένο. Τελείωσα το Λύκειο και ήταν επιλογή μου να μην πάω σε κάποια σχολή.
Έμαθα σχεδόν όλα τα προγράμματα που κυκλοφορούν σε ηλεκτρονικούς υπολογιστές (Office, γραφιστικά, λογιστικά, σχεδιαστικά, προγραμματισμού κτλ κτλ) εργάστηκα ως "καθηγήτρια" πληροφορικής, ως Hepl desk σε κάποια εταιρεία με λογισμικό για φαρμακευτικές εταιρείες, αλλά τώρα, ναι... μπορώ να πω με ευχαρίστηση ότι κάνω τη δουλειά που μου αρέσει!

Δουλεύω σε Ναυτιλιακή εταιρεία ως Υπάλληλος γραφείου-εξωτερικές εργασίες/courier-χαμάλης-καθαρίστρια-φωτοτυπείο-τηλεφωνήτρια/γραμματέας-χειριστής/τεχνικός ηλεκτρονικών υπολογιστών-διαχείριση βάσης δεδομένων-αρχειοθέτηση-λογίστρια-καφετζού.

ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΩ!! ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994

ΧΑΧΑΧΑ!!!
Γι' αυτό δε βαριέμαι ποτέ!

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
beba160a έγραψε:εγω σπουδασα ραδιολογια-ακτινολογια σε τει και κοινωνικη λειτουργος σε δευτοροβαθμια. δουλευω εκφωνητρια σε ραδιοταξι!!!! το μονο κοινο με τις σπουδες μου ειναι η λεξη "ραδιο"....

Καλα μιλαμε τελειο. Ελιωσα στα γελια..Η αληθεια ειναι οτι επειδη δεν οδηγω, χρησιμοποιω πολυ συχνα ταξι και συγκεκριμενα ραδιο-ταξι. Παιρνουν κατι παραπανω αλλα παιρνουν και εμενα εξω απο την πορτα μου.. Very Happy

Εγω κοριτσια σπουδασα πολιτικες επιστημες και δουλευω σε μια ιδ.εταιρεια ως υπευθυνη του τηλεφωνικου κεντρου εξυπηρετησης των πελατων..Μου αρεσει δεν λεω. Αλλα πολλες ωρες και πολλες απαιτησεις. Επιστρεφω στη δουλεια τον Σεπτεμβριο παρολο που περασα μια περιοδο που ελεγα οτι θα κατσω με το μωρο στο σπιτι αλλα ειδα οτι οικονομικα δεν μας παιρνει με τπτ..

kata


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koukida έγραψε:etoile ξερω..μπαχαλο επικρατει - μονοι μας τα βγαζουμε τα ματια μας στον κλαδο μας.
εγω ποτε δεν χαρισα βαθμο σε κανενα παιδι μονο κ μονο για να ικανοποιησω τους γονεις.... εχω ερθει σε αντιπαραθεση με πολλους (κ διευθυντη σε σχολειο) που μου ελεγε 'ελα μωρε τωρα....αγγλικα κ δεν εβαλες 20?'
ασε...μη μου τα θυμιζεις... Twisted Evil

Συνάδελφος κι εγώ, δασκάλα αγγλικών. Κάνω τη δουλειά που ονειρευόμουν αλλά όχι στην περιοχή που ονειρευόμουν! Είμαι διορισμένη επαρχία και μάλλον από Νοέμβρη που τελειώνει η άδεια θα μας φάνε οι δρόμοι με τον άντρα μου...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kata έγραψε:
koukida έγραψε:etoile ξερω..μπαχαλο επικρατει - μονοι μας τα βγαζουμε τα ματια μας στον κλαδο μας.
εγω ποτε δεν χαρισα βαθμο σε κανενα παιδι μονο κ μονο για να ικανοποιησω τους γονεις.... εχω ερθει σε αντιπαραθεση με πολλους (κ διευθυντη σε σχολειο) που μου ελεγε 'ελα μωρε τωρα....αγγλικα κ δεν εβαλες 20?'
ασε...μη μου τα θυμιζεις... Twisted Evil

Συνάδελφος κι εγώ, δασκάλα αγγλικών. Κάνω τη δουλειά που ονειρευόμουν αλλά όχι στην περιοχή που ονειρευόμουν! Είμαι διορισμένη επαρχία και μάλλον από Νοέμβρη που τελειώνει η άδεια θα μας φάνε οι δρόμοι με τον άντρα μου...
ωχ ωχ...περαστικά... εγω θα παρω ανατροφης για το ετος που μας ερχεται (αν δεν μας την κοψει κ αυτη το ΔΝΤ....) και μετα...ποιος ξερει- η θεση μου ειναι στις Κυκλαδες κ το σπιτιτ μου στη Β.Ελλαδα..ελπιζω σε μεταθεση (αλλα μεγαλα ονειρα κάνω....)

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Koukida μου σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Μακάρι να είμαι καλή γιατί τα παιδιά είναι το μεγαλύτερο δώρο στη ζωή μας...και αξίζουν τα όνειρα και κάθε ομορφιά...

Εύχομαι σε όλες τις μαμάδες του κόσμου να ασχολούνται στη ζωή τους με πράγματα που αγαπάνε...μόνο έτσι θα έχουμε έναν χαρούμενο κόσμο....μακάρι να παίρναμε τα μαγικά ραβδάκια μας και να τα αλλάζαμε όλα, σαν τα παραμύθια...αλλά και στα μικρά πράγματα είναι η αγάπη και η μαγεία που ψάχνουμε όλοι στην ζωή μας...

και η μητρότητα είναι θείο δώρο....και ένα μαγικό μονοπάτι αυτογνωσίας...μητρότητα και δουλειά θέλουν δουλειά...δουλειά για να βρει μια μαμά ισσοροπίες...

Οι συνθήκες είναι αντίξοες...δεν σταματάμε να ονειρευόμαστε, να σκεφτόμαστε, να ζούμε...να ελπίζουμε...

και οι αξίες κρύφτηκαν...αλλά το φως και η χαρά είναι στην καρδιά των παιδιών...μην σταματήσουμε να ονειρευόμαστε και να αγωνιζόμαστε για έναν καλύτερο κόσμο... τους το χρωστάμε...

http://paizoumemazi.blogspot.com/

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zefi έγραψε:Koukida μου σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Μακάρι να είμαι καλή γιατί τα παιδιά είναι το μεγαλύτερο δώρο στη ζωή μας...και αξίζουν τα όνειρα και κάθε ομορφιά...

Εύχομαι σε όλες τις μαμάδες του κόσμου να ασχολούνται στη ζωή τους με πράγματα που αγαπάνε...μόνο έτσι θα έχουμε έναν χαρούμενο κόσμο....μακάρι να παίρναμε τα μαγικά ραβδάκια μας και να τα αλλάζαμε όλα, σαν τα παραμύθια...αλλά και στα μικρά πράγματα είναι η αγάπη και η μαγεία που ψάχνουμε όλοι στην ζωή μας...

και η μητρότητα είναι θείο δώρο....και ένα μαγικό μονοπάτι αυτογνωσίας...μητρότητα και δουλειά θέλουν δουλειά...δουλειά για να βρει μια μαμά ισσοροπίες...

Οι συνθήκες είναι αντίξοες...δεν σταματάμε να ονειρευόμαστε, να σκεφτόμαστε, να ζούμε...να ελπίζουμε...

και οι αξίες κρύφτηκαν...αλλά το φως και η χαρά είναι στην καρδιά των παιδιών...μην σταματήσουμε να ονειρευόμαστε και να αγωνιζόμαστε για έναν καλύτερο κόσμο... τους το χρωστάμε...

Ζέφη μου σε νιώθω I love you

zefi

zefi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Smile Ακούω την κορούλα μου... ξύπνησε νομίζω...πάω να δώ...φιλιά Smile

http://paizoumemazi.blogspot.com/

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!




... ως Υπάλληλος γραφείου-εξωτερικές εργασίες/courier-χαμάλης-καθαρίστρια-φωτοτυπείο-τηλεφωνήτρια/γραμματέας-χειριστής/τεχνικός ηλεκτρονικών υπολογιστών-διαχείριση βάσης δεδομένων-αρχειοθέτηση-λογίστρια-καφετζού.

ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΩ!! ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ - Σελίδα 3 215994

[/quote]

WELCOME TO THE MARY PANAGIOTARA CLUB!!!!!!! Wink Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις