Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Σαβ Ιουν 18, 2011 11:48 am

mary karkgiok

mary karkgiok
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας και για τις ευχες σας για τον μπεμπακο μου!!!Ησυχασα!!!Τωρα το μονο που σκεφτομαι ειναι πως θα ειναι η επαφη(οταν γινει!!!)υπομονη θελουν ολα τελικα οπως εμαθα προσφατα!!!Δεδομενου οτι ειμαι ενας ανθρωπος χωρις ιχνος υπομονης μου ηταν πολυ δυσκολο να συνηθισω να εχω υπομονη σε οτιδηποτε εχει σχεση με το μωρο μου...αλλα γινομαι καλυτερη!!!!

27Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Σαβ Ιουν 18, 2011 12:54 pm

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mary karkgiok έγραψε:Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας και για τις ευχες σας για τον μπεμπακο μου!!!Ησυχασα!!!Τωρα το μονο που σκεφτομαι ειναι πως θα ειναι η επαφη(οταν γινει!!!)υπομονη θελουν ολα τελικα οπως εμαθα προσφατα!!!Δεδομενου οτι ειμαι ενας ανθρωπος χωρις ιχνος υπομονης μου ηταν πολυ δυσκολο να συνηθισω να εχω υπομονη σε οτιδηποτε εχει σχεση με το μωρο μου...αλλα γινομαι καλυτερη!!!!


Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Αυτού του είδους τα προβλήματα, πόνοι, ράμματα κλπ κλπ, περνάνε και τα ξεχνάς!! Να φανταστείς εγώ γέννησα πριν περίπου 7 μήνες, κάποια ράμματα έσπασαν και δεν το πήρα είδηση, μολύνθηκαν, αντιβίωση, πόνος κλπ κλπ...μέχρι να σαραντήσω με πήγε έτσι.. και τα'χα ξεχάσει όλα! Τώρα που είδα το θέμα σου τα ξαναθυμήθηκα!

Πολύ συχνές πλύσεις θέλει, ειδικά τώρα που κάνει και ζέστη και πολύ καλό στέγνωμα!!

Όσον αφορά την "επαφή"... χμμμμμμ... ήταν περίεργα!! Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 534787 Εγώ μη σου πω ότι πόνεσα πιο πολύ τότε παρά στην πρώτη μου φορά! Αφού έλεγα του άντρα μου μου πήρες 2η φορά την παρθενιά! Laughing Laughing Laughing
Τις πρώτες φορές Θέλει "με το μαλακό" και αρκετά προκαταρκτικά... αλλά γρήγορα στρώνει το πράγμα!! Very Happy
Απλά να σιγουρευτείς ότι τα ράμματα και το όλο σύστημα εκεί κάτω είναι οκ.. Wink

28Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Σαβ Ιουν 18, 2011 2:33 pm

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ ποσο τα φοβαμαι αυτα τα ραμματα δε λεγετε Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 534787 πιο πολυ με φοβιζει η ιδεα οτι θα σκιστω και θα με ραψουν παρα η ολη διαδικασια της γεννας.απο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος το σκεφτηκα και οσο πλησιαζει ο καιρος περισοτερο Crying or Very sad δεν υπαρχει καποιος τροπος να προετιμαστει η περιοχη και να αποφυγουμε το ραψιμο?

29Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Τετ Ιουν 22, 2011 12:32 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
evvi έγραψε:αχ ποσο τα φοβαμαι αυτα τα ραμματα δε λεγετε Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 534787 πιο πολυ με φοβιζει η ιδεα οτι θα σκιστω και θα με ραψουν παρα η ολη διαδικασια της γεννας.απο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος το σκεφτηκα και οσο πλησιαζει ο καιρος περισοτερο Crying or Very sad δεν υπαρχει καποιος τροπος να προετιμαστει η περιοχη και να αποφυγουμε το ραψιμο?

Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει τρόπος, με πολύ καλή ενυδάτωση και ασκήσεις, αλλά δεν ξέρω να σου πω πολλά...
Ψάξ'το!!!!

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν από την αρχή... αλλά ξέρεις κάτι; Τελικά δεν είναι κάτι φοβερό και τρομερό... εκείνη την ώρα δεν καταλαβαίνεις σχεδόν τίποτα, μετά σου δίνουν παυσίπονα και ο πόνος είναι ελάχιστος έως καθόλου. Απλά θέλει προσοχή μετά... και πολύ προσεκτική υγιεινή!!

Με το καλό!!!

30Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Τετ Ιουν 22, 2011 12:58 am

Touristria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
η κάθε γυναικα εινα ιδιαφορετική οπως κ ο καθε τοκετός... Εμένα ο γιατρος μου εκανε πλαστικη με εσωτερικα ραματα ετσι ραματα δεν ειδα.. ομως αν οντως σε ενοχλουν μπορεις να πας νωριτερα στο γιατρό να σε δει.

Παντως οτνως την ωρα της γεννας δε νοιωθεις τιποτα....κι εμενα αυτος ηταν ο φόβος μου!!!

Ασκησεις kegel μποεις να κανεις μαζι με μασας στο περινεο με λαδάκι ειδικό..αλλα δεν ξερω αν τελικά αποφυγεις το κοψιμο!

31Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Τετ Ιουν 22, 2011 1:35 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
na sou zhsei to mwraki sou...!!!
kai egw den katalava pote epesan apla stis 20meres den thimamai akrivws epeidh eixa fovero pono k matwsa eixa paei ston giatro... htan 2-3 rammatakia pou den eixan pesei alla h mikrh aimoragia htan apo mia aimoroida telika... o ponos krathse arketo kairo k thn prwth evdomada eimoun me ipotheta pausipona... k egw ekana pluseis me nero k araiwmeno betadin kathe fora pou pigaina toualeta vtis prwtes meres...

32Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Τετ Ιουν 22, 2011 4:47 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ αχ ολα εμεις οι γυναικες τα τραβαμε !!!!! ευχαριστω για τις ευχες σας!!!

33Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Σαβ Ιουλ 02, 2011 8:10 am

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ. ΚΟΨΗΜΟ ΡΑΨΗΜΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ..ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΕΥΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΟΥΝ ΠΕΘΑΙΝΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΑ ΑΗΔΙΑΖΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΕΡΝΑ ΜΙΑ ΦΑΤΣΑ ΑΠΟΓΝΩΗΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ. Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 534787

34Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Σαβ Ιουλ 02, 2011 10:06 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στην κορη μου μου επεσαν γυρω στο 40 ημερο. στη δευτερη εγκυμοσυνη μου ομως ενοιωθα το σημειο να με τραβαει. στο γιο μου δε με εκοψαν καν, μου εκαναν μονο 3 ραμματακια οπου κοπηκα απο μονη μου, δεν τα ενιωθα καθολου μετα!καλυτερα και απο την πρωτη φορα!!!σαν καινουριο το εργαλειο!!!!χαχαχαχαχχαααχχαα Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 654316

35Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Παρ Σεπ 16, 2011 2:58 am

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΚΑΘΡΕΠΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΣΥΝΑΧΕΙΑ ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΟΤΑΝ Η ΤΡΙΧΑ ΚΑΓΚΕΛΟ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΚΕΙ. ΕΓΩ ΚΑΘΕΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΛΕΝΟΜΟΥΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΑ ΜΠΕΝΤΑΝΤΙΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ.ΛΕΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΠΛΕΝΟΜΟΥΝ.ΕΠΕΡΝΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΠΑΛΗ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΣΩ Η ΝΑ ΤΟ ΤΡΙΨΩ.ΟΛΟ ΦΑΡΔΙΑ ΦΟΡΟΥΣΑ.ΕΤΣΙ ΤΑ ΡΑΜΑΤΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΕΣΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 12 ΜΕΡΕΣ.ΠΟΝΟΥΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΗΡΕΜΗΣΑ.ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ.ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΠΑΦΗ ΠΡΙΝ ΣΑΡΑΝΤΗΣΩ...ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΟΒΟ ΒΕΒΑΙΑ..ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΕΣΤΡΟΥ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΗΓ ΣΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΧ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΟΧΙ ΤΗ ΓΕΝΝΑ!!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΟΛΟΙ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ!

36Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Παρ Σεπ 16, 2011 3:09 am

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koritsia mou mia aporia,otan lete skizete ti ennoeite to .......... plaka kanete egw kserw oti sto kanoun i giatroi k ti anoigi mono tou axaaxxxxxxx Sad

37Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Παρ Σεπ 16, 2011 3:28 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα με εκοψαν με το που αρχισε να βγαινει το κεφαλι. για να μην κοπω ανεξελεγκτα οπως να ναι. μου εδωσε εδω σαν αφρολουτρο με ουδετερο ph να πλενομαι οταν κανω μπανιο. ηδη μου επεσε ενα κομματι απ τα ραματα το ειδα οταν σκουπιζομουν.

38Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Παρ Σεπ 16, 2011 4:05 am

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MARINAKI EXEIS PLAKA!!!XAXAXA
OSO NA NAI ANOIGEI BRE ALLA NAI OI GIATROI SE KOBOYN OSO XRIAZETE

39Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Παρ Σεπ 16, 2011 4:08 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΚΑΘΡΕΠΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΣΥΝΑΧΕΙΑ ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΟΤΑΝ Η ΤΡΙΧΑ ΚΑΓΚΕΛΟ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΚΕΙ. ΕΓΩ ΚΑΘΕΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΛΕΝΟΜΟΥΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΑ ΜΠΕΝΤΑΝΤΙΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ.ΛΕΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΠΛΕΝΟΜΟΥΝ.ΕΠΕΡΝΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΠΑΛΗ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΣΩ Η ΝΑ ΤΟ ΤΡΙΨΩ.ΟΛΟ ΦΑΡΔΙΑ ΦΟΡΟΥΣΑ.ΕΤΣΙ ΤΑ ΡΑΜΑΤΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΕΣΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 12 ΜΕΡΕΣ.ΠΟΝΟΥΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΗΡΕΜΗΣΑ.ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ.ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΠΑΦΗ ΠΡΙΝ ΣΑΡΑΝΤΗΣΩ...ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΟΒΟ ΒΕΒΑΙΑ..ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΕΣΤΡΟΥ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΗΓ ΣΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΧ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΟΧΙ ΤΗ ΓΕΝΝΑ!!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΟΛΟΙ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ!

Κι εγώ είχα θέμα αλλά δεν ήθελα να βλέπω, γιατί καθόσουν και κοίταζες αφού φοβόσουν τόσο? Εγώ έβαζα τον άντρα μου να μου λέει την εξέλιξη.

40Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Παρ Σεπ 16, 2011 4:17 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:koritsia mou mia aporia,otan lete skizete ti ennoeite to .......... plaka kanete egw kserw oti sto kanoun i giatroi k ti anoigi mono tou axaaxxxxxxx Sad

Μαρινάκι ο τράχηλος ανοίγει όσο χρειάζεται για να βγει το μωρό 10εκατοστά δηλαδή, για να μη γίνει όμως καμιά ανεξέλεγκτη ρήξη οι γιατροί ή η μαία κάνουν την περινεοτομή! Διάβασε εδώ http://forum.eimaimama.gr/t7489-topic στο 6ο μήνυμα! Smile

41Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Παρ Σεπ 16, 2011 5:51 am

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πάντως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
Ίσως να παίζει ρόλο και η αντοχή του κάθε ανθρώπου στον πόνο..
Εγώ 3 ώρες μετά τη γέννα μου, καθόμουν κανονικότατα!! Το ίδιο βράδυ "ενεργήθηκα" χωρίς ενοχλήσεις..
Στις 20 μέρες, ήρθα σε επαφή με τον σύζυγο, ένιωσα λίγο περίεργα αλλά όχι πόνο. Και στο μήνα πάνω που πήγα στη γιατρό μου να με δει, τα ράμματα είχαν πέσει.. τώρα πως, που, πότε? μη με ρωτάτε, δεν έχω ιδέα..

42Ραμματα γεννας - Σελίδα 2 Empty Απ: Ραμματα γεννας Δευ Σεπ 19, 2011 1:44 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σιγουρα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη... αλλα περα απο τις αντοχες του καθε ανθρωπου εγω πιστευω πεζει ρολο κ ο γιατρος... γιατι ενω στην πρωτη γεννα μου πηρε τουλαχιστον 15μερες να επανελθωενω στη δευτερη που αλλαξα γιατρο απο την επομενη μερα ολα μια χαρα ουτε πονος πολυς ουτε βοηθεια στο μπανιο ουτε μεγαλο προβλημα στο να καθησω....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις