Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
380 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 380 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Aρχη πνευμονιας.... Empty Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:01 am

mitsi

mitsi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια δεν εχω λογια για ολα αυτα που μας εχουν συμβει.....

η μικρη την παρασκευη ανεβασε πυρετο πολυ την ειχαμε με αντιπυρετικα και λεγαμε πτι ειναι μια ιωση...δεν ειχε τιποτα αλλο ουτε μυξουλες ουτε τιποτα

πρωτη φορα μου αρρωσταινει και δεν ειχα γνωσεις στο να αντιμετωπισω την ολη κατασταση

ηρθε και η παιδιατρος την τριτη και την ακροαστηκε και αυτακια και ολα ηταν καλα...αλλα ο πυρετος υψηλος!

το μεσημερι λοιπον της ειχα βαλει τον ειδικο ουροσυλεκτη για μωρα γιατι επρεπε να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη και ξυπνησε με κλαματα γιατι την ποναγε
εκανε εμετο και εκλαιγε ασταματητα μεχρι το ιασω(θα σας αναλυσω καποια αλλη στιγμη το οτι πηγαμε για πιο γρηγορα εκει και το ποσο χαλια ηταν) που την πηγαμε να κανει εξετασεις

μου ειχε γραψει η παιδιατρος τι θελει να κανουμε και προσπαθουσαμε να κανει τσισα πραγμα που δεν καταφεραμε..
το τι κλαμα εριξε δεν μπορω να σας πω σπαραξε η καρδια μου

μειναμε αρκετες ωρες πηραμε και την πρωτη μας ακτινογραφια Crying or Very sad
Crying or Very sad και την πηγαμε στην παιδιατρο που μας ειπε τα ευχαριστα...
αρχη πνευμονιας!!!!!!!!!!!
αν δεν παρει την αντιβιωαη αμμεσα και στο σπιτι πρεπει να νοσηλευτει

τι κλαμα εχω ριξει το βλεπω και σπαραζει η καρδια μου πρωτη φορα την βλεπω ετσι

την πρωτη φορα που της την δωσαμε την εκανε εμετο
παει λεω στον αντρα μου δεν το γλυτωνει το παιδων αλλα το πρωι μετα απο πολυ κοπο καταφερε και την ηπιε αν το πιει και το βραδυ ισως αποφυγει το νοσοκομειο..

αχ κοριτσια ενοιωσα τελειως ανυμπορη αισθανομαι το αδυναμη ειμαι η μανα της και δεν μπορω να ξανω τιποτα για να την βοηθησω

το μονο που κανω ειναι να προσευχομαι μην παθει τιποτα χειροτερο και να υποχωρησει

χρειαζομαι την θετικη σας ενεργεια

συγνωμη για το μεγαλο post!

2Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:05 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ... ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ! ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ! ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ? ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΟΣ-ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗΣ.
ΚΟΥΡΑΓΙΟ

http://FRAOU8@YAHOO.GR

3Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:06 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mitsi έγραψε:κοριτσια δεν εχω λογια για ολα αυτα που μας εχουν συμβει.....

η μικρη την παρασκευη ανεβασε πυρετο πολυ την ειχαμε με αντιπυρετικα και λεγαμε πτι ειναι μια ιωση...δεν ειχε τιποτα αλλο ουτε μυξουλες ουτε τιποτα

πρωτη φορα μου αρρωσταινει και δεν ειχα γνωσεις στο να αντιμετωπισω την ολη κατασταση

ηρθε και η παιδιατρος την τριτη και την ακροαστηκε και αυτακια και ολα ηταν καλα...αλλα ο πυρετος υψηλος!

το μεσημερι λοιπον της ειχα βαλει τον ειδικο ουροσυλεκτη για μωρα γιατι επρεπε να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη και ξυπνησε με κλαματα γιατι την ποναγε
εκανε εμετο και εκλαιγε ασταματητα μεχρι το ιασω(θα σας αναλυσω καποια αλλη στιγμη το οτι πηγαμε για πιο γρηγορα εκει και το ποσο χαλια ηταν) που την πηγαμε να κανει εξετασεις

μου ειχε γραψει η παιδιατρος τι θελει να κανουμε και προσπαθουσαμε να κανει τσισα πραγμα που δεν καταφεραμε..
το τι κλαμα εριξε δεν μπορω να σας πω σπαραξε η καρδια μου

μειναμε αρκετες ωρες πηραμε και την πρωτη μας ακτινογραφια Crying or Very sad
Crying or Very sad και την πηγαμε στην παιδιατρο που μας ειπε τα ευχαριστα...
αρχη πνευμονιας!!!!!!!!!!!
αν δεν παρει την αντιβιωαη αμμεσα και στο σπιτι πρεπει να νοσηλευτει

τι κλαμα εχω ριξει το βλεπω και σπαραζει η καρδια μου πρωτη φορα την βλεπω ετσι

την πρωτη φορα που της την δωσαμε την εκανε εμετο
παει λεω στον αντρα μου δεν το γλυτωνει το παιδων αλλα το πρωι μετα απο πολυ κοπο καταφερε και την ηπιε αν το πιει και το βραδυ ισως αποφυγει το νοσοκομειο..

αχ κοριτσια ενοιωσα τελειως ανυμπορη αισθανομαι το αδυναμη ειμαι η μανα της και δεν μπορω να ξανω τιποτα για να την βοηθησω

το μονο που κανω ειναι να προσευχομαι μην παθει τιποτα χειροτερο και να υποχωρησει

χρειαζομαι την θετικη σας ενεργεια

συγνωμη για το μεγαλο post!
Μην αγχωνεσαι γιατι αγχωνεις και το παιδακι σου και τον αντρα σου και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα. Για να δινεις πιο ευκολα την αντιβιωση παρε μια συριγγα χωρις την βελονα και δωσε ετσι την αντιβιωση . Μολις την πιει δωσε της και λιγο νερακι για να καθαρισει η γευση απο το στομα και παιξε μαζι της λιγο για να ξεχαστει. Αλλα ακομα και να χρειαστει να κανει εισαγωγη δεν ειναι κατι τραγικο ισως εκει της περασει και πιο γρηγορα γιατι δινουν τις αντιβιωσεις ενδοφλεβια οποτε τα αποτελεσματα θεωρητικα ειναι πιο γρηγορα. Ευχομαι περαστικα και αλλο κακο να μην σας βρει. Σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια για μια γρηγορη αναρρωση και καλα αποτελεσματα. Aρχη πνευμονιας.... 417472 Aρχη πνευμονιας.... 417472

4Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:10 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχας δεν πρεπει να αγχωνεσαι. εσυ θα κανεις οτι πρεπει και περναει απο το χερι σου να κανεις. να δινεις την αντιβιωση οπως σου ειπε η φαιη, ειναι πιο αποτελεσματικα ετσι.

αν χρειαστει να πατε στο νοσοκομειο, να ξερεις οτι ειναι για καλυτερα. εκει οι γιατροι θα κανουν οτι εξετασεις ειναι να κανουν, η αντιβιωση θα χορηγειται ενδοφλεβια και θα παιρνει με τον ορο οτι υγρα χρειαζεται το παιδι. ολα καλα θα πανε, σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μη χρειαστει να πατε στο νοσοκομειο και ταλαιπωρηθειτε αλλα θα ειναι για το καλο της.

περαστικα σας και να μη σας βρει τιποτα αλλο

5Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:18 am

mitsi

mitsi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anastasia ειναι 20 μηνων η παιδιατρος μου μπορω να πω οτι επεσε μεσα και νοιωθω ασφαλεια βεβαια εχω σκεφτει για πνευμονολογο μολις της περασει λιγο θα δω...

faye εχεις δικιο τους στο παιδι δεν τον δειχνω αλλα τον αντρα μου σιγουρα

το κολπο με την συριγγα κανω Lena και faye αλλα εχει πιει και πολλα σιροπια αντιπυρετικο και το στομαχι της δεν δεχετε τωρα ξεκινησα τα υποθετα μπας και ηρεμεησει το στομαχι και ετσι αντεξει την αντιβιωση
το ξερω οτι δεν ειναι τραγικο απλα δεν μπορω μονο που την σκεφτομαι να την τρυπανε..μακρια απο την ασφαλεια του σπιτιου της

εδω η κακομοιρα εχθες που περασε αυτο το shock με τον ουροσυλεκτη πεταξε κοκινιλες και σπυρακια απο το αγχος της
ασε που θα παμε με ενα και θα φυγουμε με 10 ιωσεις απο κει..και ο οργανισμος της ειναι εξαντλημενος!!

σας ευχαριστω κοριτσια..με το παιδι δεν ξερω δεν αντεχω εχω περασει πολλα θεματα και σοβαρα υγεια με δικους μου ανθρωπους και ειμαι η πιο ψυχραιμη της οικογενειας αλλα με το παιδι δεν μπορω!!!

6Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:22 am

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όλα θα πανε καλά!!! Μην στεναχωριεσαι και να ξέρεις ότι κανείς το καλύτερο για το παιδί σου... Σίγουρα κι εγώ θα είχα πάθει ο,τι επαθες αλλά ο πανικός είναι ο χειρότερος σύμβουλος. Θα περάσει και θα προφυλαχτει... Πως την άρπαξε ρε γαμωτο την πνευμονία; Και δικιά μου έχει ρινιτιδες πολλές μυξουλες και ανησυχώ....

7Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:25 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα αντεξεις θα το δεις. τωρα που εχεις την κορη σου θα εκπλαγεις με το ποση δυναμη κρυβεις μεσα σου!!

να σκεφτεσαι οτι ειναι αρχη ακομα και πως το καταλαβατε σχετικα νωρις..

στο νοσοκομειο μπορει να ειναι μακρια απο την ασφαλεια του σπιτιου της αλλα εκει θα ειναι στην ασφαλεια της αγκαλιας σας.. μη στεναχωριεσαι, να σκεφτεσαι οτι ειναι κατι περαστικο, οτι θα γινει γρηγορα καλα.. εμεις ειχαμε μια παρα πολυ μεγαλη και ασχημη περιπετεια με τον γιο μου που δε στη γραφω γιατι δε θελω να σου πω πως υπαρχουν και χειροτερα. δεν παρηγοριεσαι ετσι κ το ξερω..

σας ξαναευχομαι ναμηνταλαιπωρηθειτε με το νοσοκομειο, αλλα αν πατε να προσεχεις παρα πολυ την υγιεινη σας, και τα παντα να τα αποστειρωνεις με αυτα τα αντισηπτικα υγρα.

8Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:30 am

geoa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κουράγιο σου εύχομαι και υπομονή. Αφού ειναι αρχή θα την προλάβετε και θα πάνε όλα καλά!!! Έχω περάσει την φάση σου και σε καταλαβαίνω. Αν και εμένα ο γιος που πέρασε πνευμονία πέρσι ήταν πιο μεγάλος εκλεγε και "σφάδαζε" γιατί έχει και πόνο στο στήθος. Κράτα την ψυχραιμία σου, σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να είμαστε δυνατές για να στηρίζουμε και τους άλλους, δυστυχώς οι άντρες δεν τα καταφέρνουν. Το παιδάκι σου σε χρειάζεται εκει "βράχο" και οχι ράκος. Με υπομονή θα πιει και την αντιβίωση. Και να χρειαστεί νοσηλεία, δεν ήρθε το τέλος του κόσμου!!! Μη σου πω και καλύτερα! Μονο αν μπορείς να αποφύγεις τα δημόσια νοσοκομεία των παίδων στο Γουδί, πήγαινε στην Πεντέλη έχει λιγότερο κόσμο και είναι πιο ανθρώπινο ή αν εχεις την δυνατότητα πήγαινε σε ιδιωτικό. Κάποια εχουν συμβασεις με ορισμένα ταμία και δεν ερχονται πολύ ακριβά. Δεν ξέρω τι ταμείο έχεις. Εμένα ο γιος μου νοσηλευτικε 6 μερες γιατι αργησαμε να καταλαβουμε τι είχε, ειχε προχωρησει πολύ η πνευμονια του, εσεις που ειστε στην αρχη σιγουρα θα την αντιμετωπίσετε στο σπιτι. Ολα θα πανε καλα αφου ξερετε τι εχει. Περαστικά και καλή δυναμη σε σενα!

9Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 4:46 am

renatamar1978

renatamar1978
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πάνω από όλα ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ! Αυτά τα πράγματα συμβαίνουν και εις διπλούν όταν έχεις δύο μικρά παιδάκια! Είναι απίστευτα ψυχοφθόρο το ξέρω. Και που αισθάνεσαι ανήμπορη να βοηθήσεις κι αυτό το καταλαβαίνω. Ολες νομίζω το έχουμε αισθανθεί όταν τα μικρά μας αρρωσταίνουν σοβαρά. Υπομονή χρειάζεται και προσπάθεια και κουράγιο. Αλλά ακόμη και στο Παίδων να χρειαστεί να πατε μην το παίρνεις αρνητικά. Εκεί θα είσαι ήσυχη οτί θα το κοιτάνε το παιδάκι και θα παίρνει και τα φάρμακα του κανονικά. Ασε τις ιώσεις τις ενδονοσοκομιακές στην ακρη. Εμείς μπήκαμε και βγήκαμε μιά χαρά. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!! Very Happy Θα δεις...κάνεις προπόνηση. Δε θέλω να σε απογοητέυσω αλλά στη ζωή του ένα παιδάκι αρρωσταίνει πολλές φορές. Περαστικά να είναι!!! Aρχη πνευμονιας.... 403793

10Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 5:02 am

SKATZOXOIROULA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ.ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΑΓΟΡΙΑ ΑΡΩΣΤΗΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΙΝΑΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΝ ΣΤΗς ΜΑΝΟΥΛΑς ΤΟ ΜΥΑΛΛΟ ΜΑΙΝΕΙ.

11Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 5:09 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλη μου συνηθως στα νοσοκομεια παιδων ειναι πολυ προσεκτικη οσων αφορα ενδονοσοκομειακες λοιμωξεις αλλα μπορεις να εχεις αντισηπτικα μαντηλακια μαζι σου. Εξαλλου μπορει το παιδακι σου να εχει αρκετα αντισωματα και να μην εχεις τετοια προβληματα. Ειναι σπανιο φαινομενο στις μερες μας καποια ενδονοσοκομειακη λοιμωξη και συνηθως κολλανε ανθρωποι που παιρνουν ανοσοκατασταλτικα. Γι αυτο μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα. Κουραγιο μανουλα.

12Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 5:11 am

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mitsi έγραψε:κοριτσια δεν εχω λογια για ολα αυτα που μας εχουν συμβει.....

η μικρη την παρασκευη ανεβασε πυρετο πολυ την ειχαμε με αντιπυρετικα και λεγαμε πτι ειναι μια ιωση...δεν ειχε τιποτα αλλο ουτε μυξουλες ουτε τιποτα

πρωτη φορα μου αρρωσταινει και δεν ειχα γνωσεις στο να αντιμετωπισω την ολη κατασταση

ηρθε και η παιδιατρος την τριτη και την ακροαστηκε και αυτακια και ολα ηταν καλα...αλλα ο πυρετος υψηλος!

το μεσημερι λοιπον της ειχα βαλει τον ειδικο ουροσυλεκτη για μωρα γιατι επρεπε να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη και ξυπνησε με κλαματα γιατι την ποναγε
εκανε εμετο και εκλαιγε ασταματητα μεχρι το ιασω(θα σας αναλυσω καποια αλλη στιγμη το οτι πηγαμε για πιο γρηγορα εκει και το ποσο χαλια ηταν) που την πηγαμε να κανει εξετασεις

μου ειχε γραψει η παιδιατρος τι θελει να κανουμε και προσπαθουσαμε να κανει τσισα πραγμα που δεν καταφεραμε..
το τι κλαμα εριξε δεν μπορω να σας πω σπαραξε η καρδια μου

μειναμε αρκετες ωρες πηραμε και την πρωτη μας ακτινογραφια Crying or Very sad
Crying or Very sad και την πηγαμε στην παιδιατρο που μας ειπε τα ευχαριστα...
αρχη πνευμονιας!!!!!!!!!!!
αν δεν παρει την αντιβιωαη αμμεσα και στο σπιτι πρεπει να νοσηλευτει

τι κλαμα εχω ριξει το βλεπω και σπαραζει η καρδια μου πρωτη φορα την βλεπω ετσι

την πρωτη φορα που της την δωσαμε την εκανε εμετο
παει λεω στον αντρα μου δεν το γλυτωνει το παιδων αλλα το πρωι μετα απο πολυ κοπο καταφερε και την ηπιε αν το πιει και το βραδυ ισως αποφυγει το νοσοκομειο..

αχ κοριτσια ενοιωσα τελειως ανυμπορη αισθανομαι το αδυναμη ειμαι η μανα της και δεν μπορω να ξανω τιποτα για να την βοηθησω

το μονο που κανω ειναι να προσευχομαι μην παθει τιποτα χειροτερο και να υποχωρησει

χρειαζομαι την θετικη σας ενεργεια

συγνωμη για το μεγαλο post!
Ax fili mou poso se kataleveno skepsou oti emena itan molis 4minon otan me broxopneumonia eprepe na nosileutei to moro mou na ginei endoflevia agogi kai nefelopoiisi !!!!!!Ego tin voithisa poli me oro oso pio poli oro toso to kalitero(stin mitoula)!!!!!Perastika koritsaki mou euxomai kai na ksereis ola einai perastika apo tote i mikri mou den exei ksanaarostisei einai 18 minon simera kai einai mia xara!!!!

13Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 5:40 am

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mitsi καλησπέρα και περαστικά στον ζουζουνάκι σου...Εγώ θα σου πω τη δική μας ιστορία..Κυριακή 11/4 είχαμε τα πρώτα γενέθλια της Ιωάννας μου..Ξύπνησε με μιξούλες και 38 πυρετό...Την έκανα 4-5 φορές μπανάκι και είχε δέκατα..Το απόγευμα τη έδωσα ντεπόν...Ο πυρετός έπεσε...Οι μίξες εξακολουθούσαν..Την επόμενη μέρα δεν είχε καθόλου πυρετό...Το βράδυ ανέβασε πυρετό 38,4...Και ποτέ ξανά...Την επόμενη μέρα μίξες, την μεθεπόμενη βήχα...έκλαιγε όλη μέρα...Τη νύχτα ξύπνησε κι έκλαιγε, της κοβόταν η αναπνοή και έκανα ψιλοσπασμούς..Παίνρουμε τηλ το γιατρό, λέει πηγαίνετε στο Ιασώ να τη δει ο εφημερεύων γιατρός και να με ενημερώσει..Πάμε και το αποτέλεσμα;;;; Λοίμωξη του αναπνευστικού, βρογχίτιδα και αρχόμενη ωτίτιδα....
Shocked Shocked Shocked Τα είδα όλα!!Τόσο ο εφημερεύων όσο και ο παιδίατρος μας διέταξαν εισαγωγή...Η πρώτη νύχτα ήταν μαρτύριο...Μάκσα για εισπνοές, αντιβίωση, μηχάνημα που μετρά το οξυγόνο..Η μικρή δεν ήθελε με τίποτα τη μάσκα..Χτυπιόταν και έκλαιγε...Τελικά μετά από 2 ημέρες βγήκαμε, συνεχίσαμε μάσκα και αντιβίωση στο σπίτι και σε μια εβδομάδα ήταν περδίκι..Από το Ιασώ έμεινα υπερ-ευχαριστημένη...Συνέχεια έρχονταν οι γιατροί, οι νοσηλεύτριες..Πολλή προσοχή έδιναν..Μάλιστα, ζητήσαμε 3κλινο δωμάτιο και μας έδωσαν μονίκλινο..Σαν σουίτα ήταν...Βέβαια, πληρώσαμε 800 ευρώ, αλλά........

Όσο για σενα, πίστεψε με ότι θα βρεις απίστευτη δύναμη να το αντιμετωπίσεις..Και να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά και το μωράκι σου θα γίνει περδίκι...
Σκέψου ότι στο Ιασώ που νοσηλευτήκαμε εμείς υπήρχαν βρεφάκια ημερών με αναπνευστικά προβλήματα..

Αν θέλεις να σου πω κι ένα κολπάκι για να δεχτεί την αντιβίωση το μωράκι σου..Σε 'μενα έπιασε...
Ετοίμαζα το γάλα της με το μπιμπεό, την έπαιρνα αγκαλιά και την ώρα που άνοιγε το στόμα για να πάρει το μπιμπερό, της έριχνα με αστραπιαία κίνηση την αντιβίωση με την σύριγγα και αμέσως της έβαζα το μπιμπερό στο στόμα...Έτσι, και δεν προλάβαινε να το φτύσει και δεν έκλαιγε αφού έπινε απευθείας το γάλα της... Wink
Σας εύχομαι ολόψυχα περαστικά..Να φύγουν και να μην ξανάρθουν...Φιλάκια!!

14Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 6:21 am

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mitsi το ξερω αγχωνεσαι γιατι βλεπεις το μωρό σου αρρωστούλι. Sad Εμένα καθε φορα που αρρωσταίνουν, και αρρωσταίνουν συχνά,εχω φοβερό αγχος.Σκεφτομαι όμως, αν αυτο βοηθάει και σενα,πως αυτές οι αρρώστιες αντιμετωπίζονται αποτελεσματικά και είναι περαστικές...και το νοσοκομειο αν χρειαστεί να πατε δεν ειναι κάτι το τρομερό.
Στο νοσοκομειο οταν χρειαστηκε να νοσηλευτεί ο πρωτος μου γιος οταν ηταν 8μ. εννιωθα ασφάλεια γιατί ειχε την καλύτερη περιποιηση.
Εμεις οι μαμαδες ειμαστε φτιαγμένες για να εχουμε δύναμη να αντιμετωπίζουμε δύσκολες καταστασεις.
Σου ευχομαι υπομονή και περαστικά. Ολα θα πάνε καλά Smile

15Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 12:25 pm

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Περαστικούλια στη μικρή σου και δύναμη και κουράγιο σε σένα. Εμείς οι μαμάδες έχουμε πολλή περισσότερη δύναμη από όσο νομίζουμε. Πίστεψέ με! Όλα θα πάνε καλά

16Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 12:50 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρε κοριτσια τελικα οι μυξες ειναι ανησυχητικο συμπτωμα?
Η δικια μου εχει σορρυ κιολας οχι απο αυτες που τρεχουν αλλα ξεραινεται η μυτουλα της και εχει κακαδακια.
Τελικα μονο το Physiomer αρκει?
Τωρα προσφατα ειχε και βηχα αλλα ηταν απο μυξες...Μεχρι και στα κακα της εβγαζε μυξα. Στην αρχη υπεθεσα οτι ηταν κρυωμα...Πηρα και την γιατρο και καναμε θεραπεια με Vibrocin...Τι πραγμα κι αυτο... ουφ!
Ελπιζω mitsi ειστε καλυτερα και ο Θεος μαζι σου! Κουραγιο...

17Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 1:22 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιτσι τι εγινε? πως εισαστε??


αννα απλα να την καθαριζεις καλα τη μυτη και συχνα, οποτε την ακους να ρουθουνιζει να μην παθει καμια ωτιτιδα

18Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 1:39 pm

mpoympoykaki

mpoympoykaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΙΚΕ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ (ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΙΕΙ ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΑΕΙ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ)

19Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 1:49 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπουμπουκακι ειναι αξιοπιστο ομως αυτο? το εχω σκεφτει και εγω να το κανω στον μικρο με τα φαρμακα του, οταν δεν τα επινε.. αν δεν πιει ολο το γαλα του ομως δεν παιρνει τη σωστη δοσολογια του φαρμακου ετσι δεν ειναι?

20Aρχη πνευμονιας.... Empty Αρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 2:24 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γρηγορα περαστικα σας!!!θα περασουν ολα σε καταλαβενω απολυτα.εμεις μπηκαμε στο νοσοκομειο τον μαρτιο για 5 μερες γιατι επαθε πυρετικους σπασμους!ηταν οτι χειροτερο να βλεπεις το παιδακι σου να το τρυπανε,

21Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Τετ Ιουν 09, 2010 11:56 pm

mpoympoykaki

mpoympoykaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΛΕΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΦΤΙΑΧΝΑ 2 ΓΑΛΑΤΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.. ΕΠΙΝΕ 200ΜΛ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΦΤΙΑΧΝΑ ΣΤΟ 1 ΜΠΙΜΠΕΡΟ 50ΜΛ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙ ΜΕΣΑ Κ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 150... ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙ Wink

22Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Πεμ Ιουν 10, 2010 12:39 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mitsi ti kanei to mikroyli? ανυσηχουμε.πεσ μασ νεα............ ειναι καλυτερα?

http://FRAOU8@YAHOO.GR

23Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Πεμ Ιουν 10, 2010 12:57 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mitsi μου πολλά περαστικά στην μικρούλα σου και ψυχραιμλια πάνω απο όλα!αν σε βλέπει αγχωμένη και να κλαίς θα γίνεται χειρότερα και αυτή είναι λογικό,επηραάζονται πολύ απο την διαθεσή μας!πολλά παιδάκια το έχουν περάσει μην ανησυχείς και εμένα παρά λίγο να πάθει πνευμονία η ανηψούλα μου αλλά με αντιβίωση το πρόλαβαν και αυτοί!ψυχραιμία λοιπόν και θα περάσει!

24Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Πεμ Ιουν 10, 2010 1:16 am

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
περαστικα μεσα απο την καρδια μου!
ξερω οτι ανησυχεις πολυ..αλλα ολα θα πανε καλα... Very Happy Very Happy
να μας πεις γρηγορα νεα!!!
σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια!!! Very Happy

25Aρχη πνευμονιας.... Empty Απ: Aρχη πνευμονιας.... Πεμ Ιουν 10, 2010 2:10 am

ntintina

ntintina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
την εχω περασει αυτη τη φαση,και αμα ειναι η ιδια αντιβίωση με αυτη που εχω στο μυαλο μου ,την κανει εμετο γτ ειναι θεοπικρη,εμεις τελικα καταφυγαμε σε αλλη (μια τριημέρου) η οποίαενδυκνεται γ αλλη λοιμωξη μα ευτυχως την επιασε και καθαρισε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις