Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
495 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 495 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Τετ Ιουν 29, 2011 9:18 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συγνώμη αν σας κουράσω με το μεγάλο κείμενο.

Ξέρω πως οι άντρες είναι ξεχασιάρηδες. Ξέρω πως ο δικός μου άντρας είναι κολλημένος πάνω μου, κάνει σαν τρελός για μένα αλλά είναι η προσωποποίηση της αφηρημάδας. Χτες είχα τα γενέθλιά μου. Δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι καθώς τελειώνει ο μήνας, αύριο πληρώνεται ο καλός μου και το ταμείο ήταν μείον!

Ήμουν σίγουρη ότι το έχει ξεχάσει. Δεν με πείραζε όμως (έτσι νόμιζα τουλάχιστον). Είχα μια μικρή ελπίδα ότι θα μου κάνει κάποια έκπληξη, ένα λουλούδι ή κάτι. Με θυμήθηκε πολύς κόσμος αλλά αυτός δεν κατάλαβε ούτε υποψιάστηκε τίποτα.

Το βράδυ σχόλασε από τη μια δουλειά και ήρθε να με πάρει από τη μαμά μου να με πάει σπίτι μας για να βγεί για τη δεύτερη. Όταν με χαιρέτησε για να φύγει του λέω μήπως ξέχασες κάτι; Έσκυψε να με φιλήσει (είναι ένα παιχνιδάκι μας ότι όλη μέρα δεν έχει δώσει σημασία ο ένας στον άλλον και ας είμαστε όλο αγκαλιές και φιλιά) και γέλαγε. Του λέω όχι αυτό και τότε το θυμήθηκε. Πραγματικά άσπρισε ένιωσε πολύ χάλια, μου ζήτησε συγνώμη με παρακάλαγε να πάμε μια βόλτα να μην μείνω μέσα. Του είπα πως πραγματικά δεν με πειράζει και να πάει για δουλειά. Όπως είπα πριν το ταμείο είναι μείον και ακόμα και μισή ώρα μακριά από τη δεύτερη δουλειά θα δημιουργούσε μεγαλύτερο πρόβλημα.

Αργότερα του έστειλα ένα μνμ και του είπα πως με έχει πικράνει το ότι ένα μέρος του ανθρώπου που γνώρισα δεν υπάρχει πια. Παλιότερα έκανε συχνά μικρές εκπλήξεις και ξέρει ότι τρελαίνομαι για τέτοια. Επίσης έχουν γίνει πολλές συζητήσεις για αυτό το θέμα και έχει υποσχεθεί να αλλάξει. Η απάντησή του ήταν ότι κάθε μου παράπονο τον πληγώνει. Εγώ αυτό το πήρα σαν απειλή γιατί δεν θέλω να τον πληγώνω. Του είπα πως πλέον θα του δείχνω μόνο τα θετικά συναισθήματα και τα αρνητικά θα τα κρύβω. Έκλαιγα μέχρι αργά το βράδυ. Είχα ακόμα μια ελπίδα ότι θα ξυπνήσω το πρωί και θα βρω ένα λουλούδι ή κάτι τέτοιο αλλά τελικά τίποτα.

Παρ' ότι έλεγα τον καταλαβαίνω και δεν με πειράζει τελικά με ενόχλησε πάρα πολύ. Γενικά να αναφέρω ότι είναι πολύ τρυφερός μαζί μου και κάνει σαν τρελός για μένα. Λιώνει στη δουλειά να μη μου λείψει τίποτα. Κουράζεται το ξέρω και το νιώθω αλλά ένιωσα χτες ότι ήταν μια μέρα σαν όλες τις άλλες και όχι μια ξεχωριστή για μένα.

Είχα δίκιο να πειραχτώ τόσο ή φταίνε οι ορμόνες της εγκυμοσύνης;;;

Συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο κείμενο...

2Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Τετ Ιουν 29, 2011 9:25 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiph έγραψε:Συγνώμη αν σας κουράσω με το μεγάλο κείμενο.

Ξέρω πως οι άντρες είναι ξεχασιάρηδες. Ξέρω πως ο δικός μου άντρας είναι κολλημένος πάνω μου, κάνει σαν τρελός για μένα αλλά είναι η προσωποποίηση της αφηρημάδας. Χτες είχα τα γενέθλιά μου. Δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι καθώς τελειώνει ο μήνας, αύριο πληρώνεται ο καλός μου και το ταμείο ήταν μείον!

Ήμουν σίγουρη ότι το έχει ξεχάσει. Δεν με πείραζε όμως (έτσι νόμιζα τουλάχιστον). Είχα μια μικρή ελπίδα ότι θα μου κάνει κάποια έκπληξη, ένα λουλούδι ή κάτι. Με θυμήθηκε πολύς κόσμος αλλά αυτός δεν κατάλαβε ούτε υποψιάστηκε τίποτα.

Το βράδυ σχόλασε από τη μια δουλειά και ήρθε να με πάρει από τη μαμά μου να με πάει σπίτι μας για να βγεί για τη δεύτερη. Όταν με χαιρέτησε για να φύγει του λέω μήπως ξέχασες κάτι; Έσκυψε να με φιλήσει (είναι ένα παιχνιδάκι μας ότι όλη μέρα δεν έχει δώσει σημασία ο ένας στον άλλον και ας είμαστε όλο αγκαλιές και φιλιά) και γέλαγε. Του λέω όχι αυτό και τότε το θυμήθηκε. Πραγματικά άσπρισε ένιωσε πολύ χάλια, μου ζήτησε συγνώμη με παρακάλαγε να πάμε μια βόλτα να μην μείνω μέσα. Του είπα πως πραγματικά δεν με πειράζει και να πάει για δουλειά. Όπως είπα πριν το ταμείο είναι μείον και ακόμα και μισή ώρα μακριά από τη δεύτερη δουλειά θα δημιουργούσε μεγαλύτερο πρόβλημα.

Αργότερα του έστειλα ένα μνμ και του είπα πως με έχει πικράνει το ότι ένα μέρος του ανθρώπου που γνώρισα δεν υπάρχει πια. Παλιότερα έκανε συχνά μικρές εκπλήξεις και ξέρει ότι τρελαίνομαι για τέτοια. Επίσης έχουν γίνει πολλές συζητήσεις για αυτό το θέμα και έχει υποσχεθεί να αλλάξει. Η απάντησή του ήταν ότι κάθε μου παράπονο τον πληγώνει. Εγώ αυτό το πήρα σαν απειλή γιατί δεν θέλω να τον πληγώνω. Του είπα πως πλέον θα του δείχνω μόνο τα θετικά συναισθήματα και τα αρνητικά θα τα κρύβω. Έκλαιγα μέχρι αργά το βράδυ. Είχα ακόμα μια ελπίδα ότι θα ξυπνήσω το πρωί και θα βρω ένα λουλούδι ή κάτι τέτοιο αλλά τελικά τίποτα.

Παρ' ότι έλεγα τον καταλαβαίνω και δεν με πειράζει τελικά με ενόχλησε πάρα πολύ. Γενικά να αναφέρω ότι είναι πολύ τρυφερός μαζί μου και κάνει σαν τρελός για μένα. Λιώνει στη δουλειά να μη μου λείψει τίποτα. Κουράζεται το ξέρω και το νιώθω αλλά ένιωσα χτες ότι ήταν μια μέρα σαν όλες τις άλλες και όχι μια ξεχωριστή για μένα.

Είχα δίκιο να πειραχτώ τόσο ή φταίνε οι ορμόνες της εγκυμοσύνης;;;

Συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο κείμενο...

ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ Κ ΑΥΤΟΣ ΜΕ 2 ΔΟΥΛΕΙΕΣ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΤΡΕΧΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΣΥ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.Κ ΓΩ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΔΕ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΠΤ ΠΟΥ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΥΧΝΑ Ή ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΣΚΑΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ Κ ΣΑΝ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ..ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΓΕΝΘΛΙΑ ΣΟΥ ΕΙΧΕΣ Κ ΣΥ ΚΑΤΙ ΑΝΑΓΚΗ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΟΣ ΜΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΑΣ ΚΑΚΙΑ..

3Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Τετ Ιουν 29, 2011 9:43 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μίνα μου αυτό του το είπα από την πρώτη στιγμή δεν του κρατάω κακία για κανένα λόγο. Απλά από την ώρα που παντρευτήκαμε έχω μπουχτήσει από το σπίτι μου μέχρι το σπίτι της μαμάς μου πάω. Θα σου φανεί περίεργο ποτέ δεν έβγαινα πολύ αλλά έλειπα πολλές ώρες από το σπίτι μου. Θέλω να πω δεν πηγαίναμε βόλτες αλλά ερχόμασταν στο σπίτι του. Πριν 2 χρόνια πήγε φαντάρος. Ενα χρόνο οπότε εγώ μέσα, μετά γύρισε έπεσε με τα μούτρα στη δουλεία δεν μίλησα πάλι μέσα, έμεινα έγκυος, παντρευτήκαμε νωρίτερα απ' ότι υπολογίζαμε πάλι μέσα. Και αν τύχει να μη δουλεύει αυτός πάλι μέσα καθόμαστε γιατί έτσι προτιμάει. Και πάλι δεν μιλάω γιατί κουράζεται και προτιμώ να κάνει ότι του αρέσει.

Αλλά σε λίγες μέρες έρχεται το μωρό οπότε τι σημαίνει αυτό; για 40 μέρες εγώ πάλι μέσα. Και μετά; Δεν νομίζω ότι θα είναι πιο εύκολο. Περίμενα οπότε μια έκπληξη, κάτι να μου σπάσει την μονοτονία αλλά τελικά τίποτα...

Σήμερα ήμασταν σαν να μην τρέχει τίποτα και αυτό με πείραξε περισσότερο. Δεν είπα να λέμε τα ίδια και τα ίδια αλλά δεν προσπάθησε να θίξει το θέμα. Ζήτησε συγνώμη χτες, δεν είπα να το συζητήσουμε 2-3 το βράδυ αλλά σήμερα θα ήθελα να μου πει κάτι ότι θα προσπαθήσει να αλλάξει (αν και το έχω ακούσει πολλές φορές, αλλά θα ήθελα να το ξανακούσω και ας ήταν ψέμα).

Πάλι είπα πολλά συγχωρέστε με, αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου...

4Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Τετ Ιουν 29, 2011 9:57 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΝΙΓΟΜΑΙ?ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ Κ ΠΑΙΔΑΚΙΑ Κ ΣΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΕΓΗ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΛΑΤΡΕΥΕΙ Κ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΡΟΥΜΑΙ Κ ΒΟΛΤΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΔΕ ΖΗΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΛΑΜΕ ΛΕΦΤΑ ΤΩΡΑ Κ ΚΑΝΩ Κ ΠΑΡΑΠΟΝΑ?ΦΕΥΓΕΙ ΑΠ ΤΙΣ 6,30 Κ ΓΥΡΝΑΕΙ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..ΑΥΤΑ ΒΛΕΠΩ Κ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΜΕΤΑ ΟΠΩΣ Κ ΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΓΩ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΔΙΑΦΟΡΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΑΩ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑΤΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΑΘΟΣ Κ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΠΩΣ Κ ΣΥ Κ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗ ΖΗΤΑΜΕ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΜΕ Κ ΔΕ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΚΟΙΤΙΟΜΑΣΤΕ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ..Κ ΓΩ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΠΟΥ..ΣΑΝ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ 1 ΧΡΟΝΟ Κ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ Κ ΜΑΣ ΠΡΗΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΧΟ Κ ΕΤΣΙ..

5Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Τετ Ιουν 29, 2011 10:07 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσίπη μου εγώ πραγματικά δε`ν βλέπω να έχετε κάποιο πρόβλημα. Εντάξει εισαι γενικά στρεσαρισμένη λόγω της εγκυμοσύνης και όλα μεγενθύνονται. Ίσως έχεις μεγαλύτερη ανάγκη από την εκδήλωση των συναισθημάτων του τώρα. Εντάξει θα έπρεπε να θυμηθεί τα γενέθλιά σου. Όμως δεν νομίζεις ότι τον πλήγωσες λέγοντάς του ότι δεν είναι όπως τον γνώρισες; Φυσικά και δεν είναι θα σου πω εγώ. Έκανε 2 δουλειές όταν τον γνώρισες; Νομίζω ότι καταλαβαίνεις πολύ καλά ότι σε νοιάζεται και προσπαθεί το καλύτερο για την οικογένειά σας και από την στιγμή που είσαστε μαζί κάποια πράγματα πλέων ξεφεύγουν από το τυπικό και θεωρούνται δεδομένα. Και στο λέω γιατί όταν έρθει το παιδί, είναι λογικό να μην έχετε πολύ χρόνο μεταξύ σας και αν έχετε ο καθένας τις ανασφάλειές του, θα πέφτετε στο κρεβάτι παρεξηγημένοι. Ενώ στην πραγματικότητα αγαπιέστε πολύ. Απλά τα δεδομένα αλλάζουν. Είναι στο χέρι σας να μην χαθεί ο έρωτάς σας και η αγάπη σας με το να προσαρμοστείτε στα νέα αυτά δεδομένα και οι δύο με αμοιβαία κατανόηση, ειλικρίνια και καθόλου εγωισμούς και αινίγματα... Δεν θα έχετε τον χρόνο και την διάθεση με το παιδί να κρατάτε μούτρα ο ένας στον άλλο. Σου το ξαναλέω, δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα μεταξύ σας. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι ο άντρας σου ξέρει ποτε είναι τα γενέθλιά σου. Αυτό που μάλλον δεν ήξερε είναι πόσο είχε ο μήνας εκείνη την ημέρα... Ίσως να είχε περάσει από το μυαλό του κάποια σκέψη 10 μέρες πριν αλλά όσο πλησίαζαν οι μέρες να έχασε την ημερομηνία άθελά του. Νομίζω ότι πρέπει να το συγχωρέσεις γιατί αν είναι αφηρημένος όπως λες μάλλον κάτι τέτοιο θα έγινε! Φαντάζεσαι πάντως να είχες γεννήσει στα γενέθλιά σου; Σίγουρα δεν θα ήταν εύκολο να το ξανα-ξεχάσει ποτέ ξανά! Wink Μην μου στεναχωριέσαι, σίγουρα όλα είναι καλά!

6Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Τετ Ιουν 29, 2011 11:22 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία μου κατά βάθος αυτά που λες σκέφτομαι και εγώ. Ήθελα βέβαια κάποιον να μου τα επιβεβαιώσει να δω αν σκέφτομαι κάτι λάθος.

Δεν θα συμφωνήσω όμως με αυτό που λες ότι τον πλήγωσα και θα σου πω γιατί. Την μέρα που συλλάβαμε τον μπέμπη (ναι ξέρω πότε ακριβώς έγινε!) Του ζήτησα να χωρίσουμε γιατί είχε αλλάξει... Ένιωθα πως δεν ήμουν πλέον ευτυχισμένη. Βέβαια προσπαθούσε κάποιος να μπει ανάμεσά μας και με είχε επηρεάσει λίγο. Όταν με παρακάλεσε γιατί με αγαπάει είπα να του δώσω μια ευκαιρία γιατί και εγώ τον αγαπάω (και στη γιορτή της επανασύνδεσης ήρθε και ο μπέμπης! Smile ). Άρα ήξερε πολύ καλά ότι με έχει ενοχλήσει όλο αυτό. Είχε υποσχεθεί να αλλάξει αλλά δεν...

Κοίτα με αγαπάει και τον αγαπάω αλλά ρε γαμώτο μου λείπουν οι μικρές εκπλήξεις που μου εκανε στην αρχή...

Ξέρω πόσο κουράζεται για να μου προσφέρει τα πάντα και του το έχω αναγνωρίσει αλλά ξέρει και πόσο ευαίσθητη είμαι και πόσο μου αρέσουν κάποια πράγματα.

Είμαι ευτυχισμένη μαζί του αλλά να αυτό είναι το μικρό παράπονό μου...

Εχτές μου λέει φεύγοντας θες να σου φέρω κάτι όταν γυρίσω, ένα γλυκό ή κάτι; Όσες φορές του εχω ζητήσει κάτι σκοτώνεται να το φέρει. Αλλά χτες έπρεπε να ρωτήσει; αφού το σκέφτηκε γιατί δεν το έφερνε μόνος του; Περίμενε ότι θα του πω ναι;

7Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Τετ Ιουν 29, 2011 12:13 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Μαρία μου κατά βάθος αυτά που λες σκέφτομαι και εγώ. Ήθελα βέβαια κάποιον να μου τα επιβεβαιώσει να δω αν σκέφτομαι κάτι λάθος.

Δεν θα συμφωνήσω όμως με αυτό που λες ότι τον πλήγωσα και θα σου πω γιατί. Την μέρα που συλλάβαμε τον μπέμπη (ναι ξέρω πότε ακριβώς έγινε!) Του ζήτησα να χωρίσουμε γιατί είχε αλλάξει... Ένιωθα πως δεν ήμουν πλέον ευτυχισμένη. Βέβαια προσπαθούσε κάποιος να μπει ανάμεσά μας και με είχε επηρεάσει λίγο. Όταν με παρακάλεσε γιατί με αγαπάει είπα να του δώσω μια ευκαιρία γιατί και εγώ τον αγαπάω (και στη γιορτή της επανασύνδεσης ήρθε και ο μπέμπης! Smile ). Άρα ήξερε πολύ καλά ότι με έχει ενοχλήσει όλο αυτό. Είχε υποσχεθεί να αλλάξει αλλά δεν...

Κοίτα με αγαπάει και τον αγαπάω αλλά ρε γαμώτο μου λείπουν οι μικρές εκπλήξεις που μου εκανε στην αρχή...

Ξέρω πόσο κουράζεται για να μου προσφέρει τα πάντα και του το έχω αναγνωρίσει αλλά ξέρει και πόσο ευαίσθητη είμαι και πόσο μου αρέσουν κάποια πράγματα.

Είμαι ευτυχισμένη μαζί του αλλά να αυτό είναι το μικρό παράπονό μου...

Εχτές μου λέει φεύγοντας θες να σου φέρω κάτι όταν γυρίσω, ένα γλυκό ή κάτι; Όσες φορές του εχω ζητήσει κάτι σκοτώνεται να το φέρει. Αλλά χτες έπρεπε να ρωτήσει; αφού το σκέφτηκε γιατί δεν το έφερνε μόνος του; Περίμενε ότι θα του πω ναι;

Νομίζω ότι είναι αμυντική η στάση του και δεν ξέρει πως να φερθεί και το λέω γιατί κάπως έτσι είμαι και εγώ. Αν νιώσω επίθεση κόβονται τα φτερά μου και δεν προσπαθώ. Θέλω να μου χαιδεύουν τα αυτιά και όταν γίνεται αυτό παίρνω δύναμη και δίνω περισσότερα σε αντάλλαγμα. Έχεις σκεφτεί να αλλάξεις στάση; Στην δική μου οικογένεια ο γκρινιάρης είναι ο άντρας μου. Αλλες φορές έχει δίκιο και άλλες όχι. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο πάντα. Όταν γκρινιάζει, στραβώνω και εγώ και αδιαφορώ. Γιατί έτσι αντιδρώ στην πίεση. Αν ο άλλος με στήνει στον τοίχο, εγώ με την στάση μου είναι σαν να του δίνω την πέτρα να με λιθοβολήσει. Αν ο άλλος με την στάση του με βάζει στο απέναντι στρατόπεδο με το να μου επιτεθεί κατευθείαν, εγώ θα μείνω εκεί και θα κάνω άμυνα. Και δεν το κάνω από εγωισμό ξέρεις. Το κάνω επειδή δεν ξέρω πως να αντιδράσω και από ηττοπάθεια. Ενώ αν με καλοπιάσει γίνομαι χαλί να με πατήσει. Εκεί ξέρω πως να αντιδράσω και εγώ.

ΥΓ: Την λέξη γκρινιάρης δεν την λέω με την κακή έννοια. Ίσως το πιο σωστό θα ήταν να πω παραπονιάρης αν το παράπονο δεν εκφραζόταν σε έντονο τόνο πολλές φορές...

8Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Τετ Ιουν 29, 2011 12:56 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kopela mou den eisai h monh egw ti na po pou den einai kan truferos mono opote to thumhthei k pali 2 xronia sunexomena exei ksexasei ta gennethlia mou den mporeis na fantasteis poso me plhgwse auto k egw sta gennethlia tou mexrh k thn tourta me ta xerakia m tou thn eftiaksa k egrapsa k to onoma tou panw k diafora tetoia ... Sad na les pali kala
toulaxiston den to kane epithdes !!! o dikos s

9Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 12:03 am

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα πάντως δε θυμάται τίποτα (γιορτή , γενέθλια, επέτειο γάμου!!! Οπότε υπάρχουν και χειρότερα...... No

10Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 1:05 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχεις δίκιο για τις εκπλήξεις που λες αλλά σαν πιο ρεαλίστρια και όπως λέει ο άντρας μου πιο σκληρόπετση εγώ θα σε προσγειώσω.
Καταρχήν και μένα ο άντρας μου ξεχνάει ημερ/νίες (τι περίεργο! ) και όχι μόνο τις ξεχνάει αλλά θυμάται άλλες (π.χ. εγώ έχω γενέθλια στις 10/3 και αυτός θυμάται 30/3) να μη μιλήσω για τα γενέθλια των παιδιών ή για επέτειο γάμου. Όταν όμως θυμάται ότι παρήλθαν και μένα όπως και ο δικός σου είναι τρυφερός ζητάει συγνώμη κτλ.
Η ζωή μας όμως αλλάζει ειδικά όταν δημιουργούμε οικογένεια. Επειδή το έχω αναλύσει με τον άντρα μου το θέμα και μου έχει πει πως αισθάνεται ένας άντρας που κάνει οικογένεια μπορώ να σου πω ότι και μόνο στην σκέψη ότι περιμένει ένα παιδί αισθάνεται μεγάλη πίεση και τώρα με την οικονομική κρίση επιπλέον ανασφάλεια (κάπου νομίζω τα έχω ξαναγράψει αυτάscratch ). Το γεγονός ότι κυοφορούμε εμείς γι' αυτούς σημαίνει ότι πρέπει δώσουν περισσότερο με τη μορφή δουλειάς και άλλων υλικών αγαθών. Ξεχνάνε το κομμάτι της ψυχολογικής υποστήριξης.
Πιστεύω ότι τώρα με την εγκυμοσύνη το έδωσες και εσύ λίγο περισσότερο σημασία από τι έπρεπε. Κάτσε και σκέψου το λίγο λογικά. Δεν είναι υπερβολή να κλαίμε επειδή ξέχασαν τα γενέθλιά μας; Νομίζω ότι οι ορμόνες σου κάνουν πάρτι. Κράτα τις δυνάμεις σου για τις δυσκολιες που θα αντιμετωπίσετε από εδώ και πέρα.
Σου έυχομαι να έχεις έναν εύκολο τοκετό και να σου πω δεν χρειάζεται να κάτσεις 40 μέρες μέσα. Αν θες μπορείς να πάρεις μια ευχή και τέτοιες ωραίες μέρες καλοκαιριού να βγαίνεις (και εσύ και το μωράκι σου) για μια βολτίτσα με το καρότσι και να παίρνεται και τον μπαμπά καμιά φορά να κορδώνεται για τον γιο του.

11Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 1:08 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
errika έγραψε:Kopela mou den eisai h monh egw ti na po pou den einai kan truferos mono opote to thumhthei k pali 2 xronia sunexomena exei ksexasei ta gennethlia mou den mporeis na fantasteis poso me plhgwse auto k egw sta gennethlia tou mexrh k thn tourta me ta xerakia m tou thn eftiaksa k egrapsa k to onoma tou panw k diafora tetoia ... Sad na les pali kala
toulaxiston den to kane epithdes !!! o dikos s

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ ΕΡΩΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΑ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ Κ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙΚΙΓΕΝΕΙΑ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ..ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΕΙΤΕΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ..ΕΓΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Σ ΑΥΤΟ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΠΟΤΕ...ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..

12Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 1:13 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μωρε κοριτσια δυστυχως ετσι ειναι οι αντρες!εκει εχω καταλιξει εγω.κι ο δικος μου ετσι δεν θυμαται ουτε τονομα μου που λεει ο λογος.νομιζω οτι αυτο το φυλλο ειναι φτιαγμενο για τα πρακτικα πραγματα,τα απλα.να δουλεψουν,να φερουν λεφτα,να φτιαξουν κατι που χαλασε κτλ.εμεις ειμαστε οι ρομαντικες,οι συναισθηματικες,που θελουμε να μας σκεφτονται συνεχεια κα.ετσι ειναι αυτα.νομος της φυσης! Sad

13Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 1:28 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγνώμη δεν διαβάζω τις απαντήσεις των κοριτσιών γιατί έχω παρεμβολές (την κόρη μου)

Μην του κακιώνεις μωρέ του καημένου, εντάξει κράτα του λίγα μουτράκια για τους τύπους (να μην παίρνει και αέρα χα χα), αλλά ο καημένος δύο δουλειές κάνει, λυπήσου τον. Αφού λες οτι σαν ζευγάρι είστε μια χαρά. Στο κάτω κάτω εντάξει αν το καλοσκεφτείς θα προτιμούσες να θυμάται τα γενέθλιά σου και να είναι γενικότερα αδιάφορος;

ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!!! και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!!!

14Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 1:47 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο ρε συ Αθην@!
Μ' αυτά και με κείνα ξεχάσαμε να ευχηθούμε στην κοπέλα.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΣΙΠΗ!!!!
Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 860530

15Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 1:50 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλέ ναι! Χρόνια πολλά κοπέλα μου!! Και του χρόνου θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα και μπορεί να τα ξεχάσεις και εσύ τα γενέθλιά σου γιατί θα σου έχει πάρει το μυαλό! Wink Έτσι την έπαθα εγώ φέτος! Τώρα πλησιάζει η επέτειος γάμου μας και παρακαλάω να μην την ξεχάσω και αυτήν γιατί χάθηκα...

16Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 2:00 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:του χρόνου θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα και μπορεί να τα ξεχάσεις και εσύ τα γενέθλιά σου

Εγώ τα είχα ξεχάσει τα δικά μου γιατί τη μέρα των γενεθλίων μου ήταν και η μέρα που σαράντιζα. Οπότε δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Ήταν πιο δυνατό το δεύτερο! χα χα

17Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 2:22 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταρχας να εισαι πολύχρονη και με το καλο να ερθει το μωράκι σου!!!!

κούκλα μου μην στεναχωριέσαι- δεν αξιζει τον κόπο να χαλας την καρδια σου για κατι τετοιο- όπως διαπιστωνεις οι αντρες δεν δινουν σημασία σε κάποια συμβολικά γεγονότα οπως εμεις που ειμαστε πιο ρομαντικές.

θα πω κ εγω με τη σειρα μου οτι ο αντρας μου ποτε δεν θυμαται τετοια πραγματα- και μαλιστα δεν θα ξεχασω ποτε που η πεθερά μου ηταν εκεινη που πηγαινε στο ανθοπωλειο καθε 14 Φεβρουαριου- επαιρνε λουλουδια και τα πηγαινε στο γραφειο του αντρα μου για να μου τα φερει στο σπιτι. χαχαχα γελαω γιατι μου το ελεγε παντα ο ιδιος -πως είχαν τα πραγματα και αληθεια μου φαινοταν πολυ αστείο κ μη σου πω χαριτωμενο!

Δεν σημαινει οτι δεν μας αγαπανε -ή οτι έφυγε το πάθος- βαλε λιγο χιουμορ και θα δεις οτι αυτα ολα ειναι πολυ μικρα πραγματα για να χαλασουν την αγάπη σας.
Δωστου κ ενα ελαφρυντικο μωρε- τρεχει ο καημενουλης κ δεν φτανει με τη δουλεια του- δεν ειναι κ λιγο..
εσυ να εισαι ηρεμη κ να επικεντρωνεις στα ομορφα και τα θετικά! Very Happy

18Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 2:28 am

????????


Επισκέπτης
Χρονια πολλα κουκλα μου!!!!

Αρχιζω την αναλυση...
Σιγουρα ειναι οι ορμονες!!!

Σκεψου οτι ο κακομοιρης εχει τοσα στο κεφαλι του και ειδικα για το μωρακι σας και ξεχαστηκε. Ειδικα με οσα γινονται στη χωρα, ειλικρινα, θα εχει φρικαρει!!!
Εμενα πχ, ειχε τοσο αγχος για το μωρο μας που ξεχασε τα γενεθλια του ανηψιου του (του τα θυμισα εγω!) και ο αντρας μου ειναι απο αυτους που θυμουνται μεχρι και τα γενεθλια του καθε ξεκαρφωτου!!!!
Μη του κακιωνεις!!! Ειδικα αφου εγινε μονο μια φορα και κατω απο τοση ψυχολογικη πιεση!Καταλαβαινω σε πειραξε, αλλα νομιζω το πιο σημαντικο ειναι οτι σε προσεχει και σε αγαπαει και θα ειναι το ιδιο και για το παιδακι σας. Αντε, δωσε του ενα φιλακι, γιατι εκεινος σιγουρα νοιωθει χειροτερα απο εσενα τωρα. Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 534787

19Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 2:59 am

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ Κ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...

20Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 3:42 am

chrysaaa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν ξέρω τι λέτε, πάντως εμένα είναι αύριο τα γενέθλιά μου και είμαι 99,99999999999999% σίγουρη ότι τα έχει ξεχάσει. Θα περιμένω μέχρι αύριο το πρωί (άντε και μέχρι το μεσημέρι) να βεβαιωθώ και μετά θα γίνει μεγάλος χαμός. Τα τελευταία 2 χρόνια ξέχασε την επέτειό μας... ε αυτή μου φαίνεται θα είναι η τρίτη και φαρμακερή!!! Μη νομίζετε ότι είμαι παρανοϊκή, αλλά είμαστε μόλις 4 χρόνια μαζί... δεν έχω δικαίωμα να ακούσω μια ευχή από τον άνθρωπό μου στα γενέθλιά μου; Αν είναι έτσι, όταν θα περάσουν 20 χρόνια τι θα γίνει; Θα με φωνάζει "Έ... ψιτ" γιατί θα ξεχνάει το όνομά μου; Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356 Ξέχασε τα γενέθλιά μου... 311356

21Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 3:51 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ αυτες οι ορμονες! Laughing
χρονια πολλα και με το καλο να γενησεις!
επι 14 χρονια ξεχναω τα γενεθλια και την γιορτη του αντρα μου (καθε,μα καθε χρονο!). Ειναι περα απ τις δυναμεις μου,τι να κανω?Καποιοι ειμαστε πιο ...γιουρια απο τους αλλους,μην πικραινεσαι μωρε..

22Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 4:02 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:αχ αυτες οι ορμονες! Laughing
χρονια πολλα και με το καλο να γενησεις!
επι 14 χρονια ξεχναω τα γενεθλια και την γιορτη του αντρα μου (καθε,μα καθε χρονο!). Ειναι περα απ τις δυναμεις μου,τι να κανω?Καποιοι ειμαστε πιο ...γιουρια απο τους αλλους,μην πικραινεσαι μωρε..

είδες τι παθαίνεις αμα είσαι κολλημένη στο ιντερνετι??? Razz Razz Razz
Κι εγω τα ξέχασα φέτος του άντρα μου, τα θυμόμουν την προηγούμενη μέρα, και τη μέρα των γενεθλίων του το ξέχασα εντελώς... είδε κι αποείδε ο καημένος, μου λέει κατα το μεσημέρι "εμένα σήμερα είναι τα γενέθλιά μου κ κανέις δε μου είπε χρόνια πολλά" με ένα ύφος σαν κλαμένο κουτάβι... Πωωωω... Δαγκώθηκα εκείνη την ώρα... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

23Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 4:15 am

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ να σου πώ την αλήθεια, έχω πολύ καλή μνήμη. Θυμάμαι απίστευτες λεπτομέρειες, πράγματα που έγιναν πριν χρόνια, μπορώ να σου απαγγείλω το προοίμιο του Ηροδότου που θυμάμαι από το σχολείο ή ένα σαχλοτράγουδο που άκουσα μια και μοναδική φορά.

Την κρίσιμη μέρα, το σύστημα παθαίνει υπερφόρτωση και συχνά δεν παίρνω τηλέφωνο. Θεωρητικά θυμάμαι την ημερομηνία, πρακτικά το κουλό μου στο τηλέφωνο δεν πάει. Αφηρημάδα λέγεται, όχι αδιαφορία.

Δείξε κατανόηση, και στον άντρα σου και στις ψυχοπαθείς του φόρουμ τούτου…
Χρόνια σου πολλά, και να είναι μόνο αυτά τα προβλήματά σας σου εύχομαι!!! sunny

24Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 4:21 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Neni έγραψε:Εγώ να σου πώ την αλήθεια, έχω πολύ καλή μνήμη. Θυμάμαι απίστευτες λεπτομέρειες, πράγματα που έγιναν πριν χρόνια, μπορώ να σου απαγγείλω το προοίμιο του Ηροδότου που θυμάμαι από το σχολείο ή ένα σαχλοτράγουδο που άκουσα μια και μοναδική φορά.

Την κρίσιμη μέρα, το σύστημα παθαίνει υπερφόρτωση και συχνά δεν παίρνω τηλέφωνο. Θεωρητικά θυμάμαι την ημερομηνία, πρακτικά το κουλό μου στο τηλέφωνο δεν πάει. Αφηρημάδα λέγεται, όχι αδιαφορία.

Δείξε κατανόηση, και στον άντρα σου και στις ψυχοπαθείς του φόρουμ τούτου…
Χρόνια σου πολλά, και να είναι μόνο αυτά τα προβλήματά σας σου εύχομαι!!! sunny
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

25Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Empty Απ: Ξέχασε τα γενέθλιά μου... Πεμ Ιουν 30, 2011 4:28 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:αχ αυτες οι ορμονες! Laughing
χρονια πολλα και με το καλο να γενησεις!
επι 14 χρονια ξεχναω τα γενεθλια και την γιορτη του αντρα μου (καθε,μα καθε χρονο!). Ειναι περα απ τις δυναμεις μου,τι να κανω?Καποιοι ειμαστε πιο ...γιουρια απο τους αλλους,μην πικραινεσαι μωρε..

είδες τι παθαίνεις αμα είσαι κολλημένη στο ιντερνετι??? Razz Razz Razz
Κι εγω τα ξέχασα φέτος του άντρα μου, τα θυμόμουν την προηγούμενη μέρα, και τη μέρα των γενεθλίων του το ξέχασα εντελώς... είδε κι αποείδε ο καημένος, μου λέει κατα το μεσημέρι "εμένα σήμερα είναι τα γενέθλιά μου κ κανέις δε μου είπε χρόνια πολλά" με ένα ύφος σαν κλαμένο κουτάβι... Πωωωω... Δαγκώθηκα εκείνη την ώρα... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

εμ...αν κολλας ολη μερα στο fb...αυτα παθαινεις Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις