Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
88 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 88 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Μωρα και διαφημισεις Empty Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 1:34 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πως θα σας φαινοταν αν βλεπατε το μωρακι σας σε μια διαφημιση??????


σημερα ενω ειχα αμολησει τον μικρο σε μια παιδικη χαρα με πλησιασε ενας κυριος και μου ειπε οτι συνεργαζεται με μια διαφημιστικη εταιρεια. με ρωτησε με πολυ ομορφο τροπο αν θα με ενδιεφερε να δω το μουτρακι του αγαπουλη μου σε περιοδικα η στην τηλεοραση... δεν του απαντησα ακομα καθως ειμαι πολυ επιφυλακτικη με κατι τετοια... κρατησα την καρτα του. ο αντρας μου ειναι καθετος, δε θελει καθολου να δωσουμε στο παιδι απο τωρα τετοια προτυπα.. και εγω ειμαι καπως αρνητικη..

τι λετε εσεις?

2Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 1:47 pm

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Ααααχ, δεν ξέρω... Το έχω αναρωτηθεί πολλές φορές.... Κοίτα, γενικά δεν είμαι αρνητική, αλλά μετά βλέπω την Τζούλια Αλεξανδράτου και αλλάζω γνώμη................

Θέλει, πιστεύω, πάρα πολλή προσπάθεια για να μην επηρεαστεί το παιδί...

http://www.eimaimama.gr

3Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 3:15 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι. δυστυχως υπαρχουν πολλα κυκλωματα και δεν ξερω εαν θα ηθελα να μπλεξουν τα μωρα μου με ολα αυτα!!!

4Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 8:09 pm

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από την μια μου αρέσει η ιδέα να την βλέπω σε περιοδικά και διαφημίσεις αλλά ξέρω οτι ποτέ δεν θα το έκανα επειδή φοβάμαι και επειδή μάλλον θα μου έπαιρνε το παιδί ο άντρας μου αν έκανα καν πως το σκέφτομαι αχαχαχαχαχαχα

5Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 9:30 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω θα το ηθελα πολυ ομως η Ολιβια εχει δικιο...Δεν κανει τελικα γιατι το παιδι χανει πολλα απο την παιδκοτητα του.
Ειδικα οταν το κανει σοβαρα και επαγγελματικα και οχι μια φορα αν τυχει.
Ειχα μια μαθητρια που την ειχα δει σε καταλογο ρουχων (μεγαλουτσικο ηταν βεβαια καμια 9 χρονωνν) αλλα το συγκεκριμενο κοριτσακι δεν θυμαμαι μια φορα μεσα στην ταξη να εσπασε χαμογελο..Πολυ μικρομεγαλο μου εκανε...Μπορει να ηταν και ετσι ο χαρακτηρας του. Δεν ξερω!
Η Τζουλια Αλεξανδρατου ειναι ενα φαινομενο προς αποφυγη αλλα μαλλον γινανε και αλλα λαθη απο τους γονεις της οσο ητανε μικρη...Μετα νομιζω οτι το κακο τον δρομο το διαλεξε μονη της. Ηταν πλεον αργα..
Σημασια εχει να το καθοδηγησεις το παιδι να μην αποκτησει 'ψωνιο' με τον εαυτο του αλλα και παλι πως μπορεις να καθοδηγησεις ενα παιδακι?
Σε μια συζητηση που ειχα με εναν βιοτεχνη τον ρωτησα για τις φωτογραφισεις σε καταλογους ρουχων παιδικων κτλ. Μου ειπε οτι οι ιδιοι δεν εχουν σχεση με αυτα αλλα οι εταιρειες φωτογραφισεως και οι διαφημιστες. Το δε ποσο για ενα παιδακι 3-4 ετων για μια φωτογραφιση ειναι 300ευρω και ρουχα δωρεαν...
Αξιζει ομως να βαλεις το παιδι σε αυτη την διαδικασια?
Δε νομιζω...

6Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 10:13 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ είμαι αρνητική. Δε με ενδιαφέρει να δω το παιδί μου σε περιοδικά ή τηλεόρασή άσε που είμαι γενικά κατά της υπερέκθεσης ενός παιδιού στη δημοσιότητα. Δε λαμβάνω υπόψη τα χρήματα γιατί εφόσον είμαι αρνητική θα είναι σαν να πουλάω το παιδί μου. Δε λέω ότι αυτοί που το κάνουν πουλάν τα παιδιά τους αλλά εκείνοι είναι σύμφωνοι με τη διαδικασία. Πάντως είχα δει ένα ντοκιμαντέρ που δοκιμάζαν γονείς που στέλναν τα παιδιά τους σε διάφορα τέτοια, μέχρι που μπορεί να φτάσουν. Τους ζητούσαν ακραία πράγματα και επικίνδυνα για τα παιδιά τους και εκείνοι προκειμένου να τα επιλέξουν δεχόταν χωρίς δισταγμό!!! (Στο εξωτερικό έγινε αυτό). Άσχετα αν εγώ δεν το θέλω για δικούς μου λόγους, δεν το θεωρώ κακό να κάνει ένα παιδάκι διαφήμιση αλλά πάντα με μέτρο.

7Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 10:16 pm

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ektos ton allon korisia ta taleporoun poli ta paidakia ta bafoun ta xtenizoun se opiadipote ilikia kai osi ora einai to girisma i i photografisi ekei to paidi.......exo dei tetoia douleia kai gia na eimai ilikrinis to psonio psonio alla den mou arese katholou!!!!!!Den tha evaza ta koritsia se tetoia diadikasia!!!An megalosoun kai einai psonakia apo mona tous as pane!!!!!!!!xixixixixi

8Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 10:47 pm

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πιστεύω παίζει σημαντικό ρόλο το πως θα του το περάσουν οι γονείς.
όταν δούλευα σε ένα ξενοδοχείο ρεσεψιον , ερχόνταν κάθε χρόνο ένας πατέρας με 6 παιδιά. Το ένα απο αυτά πόζαρε σε παιδικούς καταλόγους
Συγνώμη για την έκφραση, αλλά πιο κακομαθημένο δεν είχα ξαναδει. Ο πατέρας κυκλοφορούσε με τον κατάλογο στο χέρι και όποιον έβλεπε έλεγε είδες ο γιος μου, ο πιο όμορφος είναι, τους τρωει λαχανο κτλ.
ήταν όντως πολυ όμορφο αγοράκι
αλλά είχε μια απαίσια συμπεριφορά
αν έλεγε πχ ότι ήθελε παγωτο έπρεπε να τρέξουν να του φέρουν, δεν σηκωνόταν να κάνει τίποτα και αν μάλωνε με τα αδέρφια του έλεγε τι ξέρεις εσύ, ποζάρεις σε καταλόγους?

Πιστεύω οτι αν έιναι σε ηλικία μωρού είναι ΟΚ πχ μέχρι 3 χρονών το πολύ, μετά θέλει πολύ προσεκτική μεταχείριση

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

9Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 10:49 pm

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αννα Κ. έγραψε:Εγω θα το ηθελα πολυ ομως η Ολιβια εχει δικιο...Δεν κανει τελικα γιατι το παιδι χανει πολλα απο την παιδκοτητα του.
Ειδικα οταν το κανει σοβαρα και επαγγελματικα και οχι μια φορα αν τυχει.
Ειχα μια μαθητρια που την ειχα δει σε καταλογο ρουχων (μεγαλουτσικο ηταν βεβαια καμια 9 χρονωνν) αλλα το συγκεκριμενο κοριτσακι δεν θυμαμαι μια φορα μεσα στην ταξη να εσπασε χαμογελο..Πολυ μικρομεγαλο μου εκανε...Μπορει να ηταν και ετσι ο χαρακτηρας του. Δεν ξερω!
Η Τζουλια Αλεξανδρατου ειναι ενα φαινομενο προς αποφυγη αλλα μαλλον γινανε και αλλα λαθη απο τους γονεις της οσο ητανε μικρη...Μετα νομιζω οτι το κακο τον δρομο το διαλεξε μονη της. Ηταν πλεον αργα..
Σημασια εχει να το καθοδηγησεις το παιδι να μην αποκτησει 'ψωνιο' με τον εαυτο του αλλα και παλι πως μπορεις να καθοδηγησεις ενα παιδακι?
Σε μια συζητηση που ειχα με εναν βιοτεχνη τον ρωτησα για τις φωτογραφισεις σε καταλογους ρουχων παιδικων κτλ. Μου ειπε οτι οι ιδιοι δεν εχουν σχεση με αυτα αλλα οι εταιρειες φωτογραφισεως και οι διαφημιστες. Το δε ποσο για ενα παιδακι 3-4 ετων για μια φωτογραφιση ειναι 300ευρω και ρουχα δωρεαν...
Αξιζει ομως να βαλεις το παιδι σε αυτη την διαδικασια?
Δε νομιζω...

δεν νομίζω οτι είναι τόσα τα λεφτά. Εγώ είχα ακούσει για πολύ λιγότερα χρήματα.... εξαρτάται μάλλον από το ποσό που θα δίνει η εταιρία

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

10Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 10:57 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω ειμαι απολυτα αρνητικη. Δεν θα δεχομουν ποτε κ ακομα κ αν ηταν μεγαλυτερος κ ηθελε μονος του θα εκανα οτι μπορω να τον αποτρεψω. Δεν θα δεχομουν για πολλους λογους. Πρωτον ειναι τεραστια ταλαιπωρια κ οσο κ να το δει αρχικα για παιχνιδι, καλυτερα θα περασει στην παιδικη χαρα η στη θαλασσα παρα σε ενα στουντιο. Δεν μου αρεσει το ολο σκηνικο, τα ντυνουν τα βαφουν, παιρνουν ποζες που δεν αντιστοιχουν στην ηλικια τους κ παραπεμπουν σε εναν ερωτισμο που μονο κακο κανει.Υστερα δε μου αρεσει η νοοτροπια που δημιουργειται..διοτι η μια διαφημιση πιθανον θα φερει κι αλλη..κ το παιδακι νιωθει οτι ειναι το κεντρο του κοσμου κ οταν αργοτερα σταματησουν οιδ ιαφημισεις (διοτι πιθανον μεγαλωνοντας λιγο δεν ειναι πια ΤΟΣΟ χαριτωμενο κ ΤΟΣΟ γλυκουλι) πεφτει αποτομα κ το εισπραττει ως απορριψη. Νομιζω οτι το να στειλει καποιος το παιδι να κανει διαφημισεις περισσοτερο εξυπηρετει τον ιδιο,,εχει να κανει με απωθημενα της μητερας που νιωθει οτι κ η ιδια αυτο θα ηθελε η που πιστευει οτι το μωρο της ειναι ΤΟΣΟ καλυτερο απο ολα κ ΠΡΕΠΕΙ να το μαθει ολος ο κοσμος..Σε καμια περιπτωση δε βλεπω που ειναι το καλο για το παιδι σε ολη την ιστορια...

11Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 11:13 pm

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια παντως μια γνωστη μου που ο μπεμπης της εχει παιξει κ σε εργα μια χαρα νορμαλ μωρο ειναι δεν εχουμε δει να κανει τιποτα εξωφρενικο κ ειναι μονο 3 χρονων βεβαια δεν παει συνεχεια σε εργα κ καστινγκ

http://www.gatospito.com

12Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 11:21 pm

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
happy_mother έγραψε:πιστεύω παίζει σημαντικό ρόλο το πως θα του το περάσουν οι γονείς.
όταν δούλευα σε ένα ξενοδοχείο ρεσεψιον , ερχόνταν κάθε χρόνο ένας πατέρας με 6 παιδιά. Το ένα απο αυτά πόζαρε σε παιδικούς καταλόγους
Συγνώμη για την έκφραση, αλλά πιο κακομαθημένο δεν είχα ξαναδει. Ο πατέρας κυκλοφορούσε με τον κατάλογο στο χέρι και όποιον έβλεπε έλεγε είδες ο γιος μου, ο πιο όμορφος είναι, τους τρωει λαχανο κτλ.
ήταν όντως πολυ όμορφο αγοράκι
αλλά είχε μια απαίσια συμπεριφορά
αν έλεγε πχ ότι ήθελε παγωτο έπρεπε να τρέξουν να του φέρουν, δεν σηκωνόταν να κάνει τίποτα και αν μάλωνε με τα αδέρφια του έλεγε τι ξέρεις εσύ, ποζάρεις σε καταλόγους?

Πιστεύω οτι αν έιναι σε ηλικία μωρού είναι ΟΚ πχ μέχρι 3 χρονών το πολύ, μετά θέλει πολύ προσεκτική μεταχείριση
Simfono apolita!!!!!!

13Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 11:22 pm

Thalia

Thalia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Lena έγραψε:Πως θα σας φαινοταν αν βλεπατε το μωρακι σας σε μια διαφημιση??????


σημερα ενω ειχα αμολησει τον μικρο σε μια παιδικη χαρα με πλησιασε ενας κυριος και μου ειπε οτι συνεργαζεται με μια διαφημιστικη εταιρεια. με ρωτησε με πολυ ομορφο τροπο αν θα με ενδιεφερε να δω το μουτρακι του αγαπουλη μου σε περιοδικα η στην τηλεοραση... δεν του απαντησα ακομα καθως ειμαι πολυ επιφυλακτικη με κατι τετοια... κρατησα την καρτα του. ο αντρας μου ειναι καθετος, δε θελει καθολου να δωσουμε στο παιδι απο τωρα τετοια προτυπα.. και εγω ειμαι καπως αρνητικη..

τι λετε εσεις?


χμ....
ειναι πολλα τα ..λεφτα Αρη?!! Very Happy
Μωρα και διαφημισεις 272517

14Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 11:32 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
EviK έγραψε:
happy_mother έγραψε:πιστεύω παίζει σημαντικό ρόλο το πως θα του το περάσουν οι γονείς.
όταν δούλευα σε ένα ξενοδοχείο ρεσεψιον , ερχόνταν κάθε χρόνο ένας πατέρας με 6 παιδιά. Το ένα απο αυτά πόζαρε σε παιδικούς καταλόγους
Συγνώμη για την έκφραση, αλλά πιο κακομαθημένο δεν είχα ξαναδει. Ο πατέρας κυκλοφορούσε με τον κατάλογο στο χέρι και όποιον έβλεπε έλεγε είδες ο γιος μου, ο πιο όμορφος είναι, τους τρωει λαχανο κτλ.
ήταν όντως πολυ όμορφο αγοράκι
αλλά είχε μια απαίσια συμπεριφορά
αν έλεγε πχ ότι ήθελε παγωτο έπρεπε να τρέξουν να του φέρουν, δεν σηκωνόταν να κάνει τίποτα και αν μάλωνε με τα αδέρφια του έλεγε τι ξέρεις εσύ, ποζάρεις σε καταλόγους?

Πιστεύω οτι αν έιναι σε ηλικία μωρού είναι ΟΚ πχ μέχρι 3 χρονών το πολύ, μετά θέλει πολύ προσεκτική μεταχείριση
Simfono apolita!!!!!!


Θα διαφωνησω για τους λογους που ανεφερα αλλα κ για αλλους που θελει ωρα να αναλυσω..Δε νομιζω οτι ολα εξαρτωνται απο τους γονεις διοτι το παιδι επηρρεαζεται σε μεγαλο βαθμο απο το εκτος οικογενειας περιβαλλον ακομα κ αν ειναι κατω των 3 ετων. Δημιουργει μια ναρκισσιστικη συμπεριφορα. Ενα μωρο 3 ετων λαμβανει διαφορα μηνυματα τα οποια δεν ειναι σε θεση να τα επεξεργαστει οσο κ αν προσπαθουν οι γονεις. Υστερα επιμενω ενας γονιος που θα στελνει το παιδι να γινει "μανεκεν" σε αυτη την ηλικια εχει κ αναλογη συμπεριφορα την οποια περναει κ στο παιδι..Γνωμη μου..Σας χαιρετω διοτι πρεπει να φυγω..

15Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 11:40 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
franita έγραψε:.. παιρνουν ποζες που δεν αντιστοιχουν στην ηλικια τους κ παραπεμπουν σε εναν ερωτισμο που μονο κακο κανει.

αυτο το σημειο βρισκω και γω ιδιαιτερα επικινδυνο για το παιδι.
Το "καθηκον' μας ειναι να τους παρεχουμε μια σωστη παιδικη ηλικια,κ οχι τοσο να ικανοποιησουμε την δικη μας ματαιοδοξια.Για σκεφτειτε,θα το στελνατε να δουλεψει π.χ. σε καταστημα παιδικων ρουχων?αν σας ελεγαν ειναι πολυ ομορφο μωρο και θα προωθουσε τα ρουχα μας θα μας το φερνετε για καποιες ωρες περιστασιακα?ειναι το ιδιο πραγμα.ειναι παιδικη εργασια.

16Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Τετ Ιουν 09, 2010 11:46 pm

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Olivia έγραψε:Ααααχ, δεν ξέρω... Το έχω αναρωτηθεί πολλές φορές.... Κοίτα, γενικά δεν είμαι αρνητική, αλλά μετά βλέπω την Τζούλια Αλεξανδράτου και αλλάζω γνώμη................

Θέλει, πιστεύω, πάρα πολλή προσπάθεια για να μην επηρεαστεί το παιδί...

το ιδιο ακριβως μασ ετυχε και μας..αλλα..δεν υπαρχει καμια περιπτωση..ειναι πολυ μωρουλι αλλα ειναι και ανθρωπακος..και δεν θελω αργοτερα να μου πει"ρε μαμα εμενα με ρωτησες αν θελω?"
οπως λεει και η ολιβια βλεπω και την τζουλια..απαπαπαπαπ

17Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Πεμ Ιουν 10, 2010 12:09 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια και εμενα θα μου αρεσε να βλεπω τις κορες μου σε περιοδικα και διαφημισεις αλλα ειναι κατι που αρεσει σε μενα δεν ξερω αν ειναι κατι που θελουν και εκεινες ασε που φοβαμαι τα γενικοτερα κυκλωματα που υπαρχουν σε αυτον τον κλαδο . Δεν νομιζω οτι θα το εκανα αυτο εκτος και αν μου ελεγε καποιος συγγενης οτι προκειτε για μια δικη του καμπανια (πχ κουνιαδος αδερφος ή νονος ) και ημουν σιγουρη οτι θα γινοταν για μια φορα μονο. Αφηστε που δεν νομιζω οτι η μικρες θα καθονταν κιολας για να φωτογραφιθουν οποτε δεν το θεωρω σκοπιμο να τις ταλαιπωρω για να ικανοποιησω την δικη μου ματαιοδοξια , και το λεω χωρις να θελω να κατακρινω μανουλες που το κανουν , εγω μιλαω για μενα και τα δικα μου παιδια και τα δικα μου πιστευω.

18Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Πεμ Ιουν 10, 2010 1:30 am

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
oute ego tha to ekana gia ola ta lefta tou kosmou...simfono me tin oliv gia to meta ....giati toira einai mora...

19Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Πεμ Ιουν 10, 2010 4:07 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια το θεμα μου δεν ειναι τα λεφτα.. πραγματικα.. μπορει να ειμαστε πολυ δυσκολα καθως ο αντρας μου ηταν τοσους μηνες ανεργος αλλα δεν κανω αυτη τη συζητηση για τα χρηματα...

και ολα οσα ειπατε, ειδικα η φρανιτα με βρισκουν συμφωνη... και ειδικα τετοια προτυπα τυπου τζουλια κλπ με αηδιαζουν

εμενα αυτο που δε μου αρεσε και αρνηθηκα (παρολο που κρατησα την καρτα του) ηταν που ηταν ενας κυριος σε μια παιδικη χαρα και κοιτουσε τα παιδακια... οκ ειναι ομορφο μωρακι ο αναστασης αλλα δε χρειαζεται να μου το πει ενας ¨κυνηγος ταλεντων' η οπως αλλιως λεγεται..

δεν ειναι επιφοβο που χαζευε τα μωρα στην παιδικη χαρα?? και οσο περναει η ωρα και το σκεφτομαι μπορει να ειναι ενας "ασφαλης" τροπος να πλησιασει μια μητερα με το μωρο της σε ενα μερος που υπαρχει τοσος κοσμος.. γιατι μου ειπε να τον ακολουθησω να μου δειξει κατι "δειγματα"..

πω πω οσο καθομαι σημερα και το σκεφτομαι τρελαινομαι....

20Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Πεμ Ιουν 10, 2010 4:22 am

happy_mother

happy_mother
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lena έγραψε:κοριτσια το θεμα μου δεν ειναι τα λεφτα.. πραγματικα.. μπορει να ειμαστε πολυ δυσκολα καθως ο αντρας μου ηταν τοσους μηνες ανεργος αλλα δεν κανω αυτη τη συζητηση για τα χρηματα...

και ολα οσα ειπατε, ειδικα η φρανιτα με βρισκουν συμφωνη... και ειδικα τετοια προτυπα τυπου τζουλια κλπ με αηδιαζουν

εμενα αυτο που δε μου αρεσε και αρνηθηκα (παρολο που κρατησα την καρτα του) ηταν που ηταν ενας κυριος σε μια παιδικη χαρα και κοιτουσε τα παιδακια... οκ ειναι ομορφο μωρακι ο αναστασης αλλα δε χρειαζεται να μου το πει ενας ¨κυνηγος ταλεντων' η οπως αλλιως λεγεται..

δεν ειναι επιφοβο που χαζευε τα μωρα στην παιδικη χαρα?? και οσο περναει η ωρα και το σκεφτομαι μπορει να ειναι ενας "ασφαλης" τροπος να πλησιασει μια μητερα με το μωρο της σε ενα μερος που υπαρχει τοσος κοσμος.. γιατι μου ειπε να τον ακολουθησω να μου δειξει κατι "δειγματα"..

πω πω οσο καθομαι σημερα και το σκεφτομαι τρελαινομαι....

χωρίς να θέλω να σε τρομάξω η κάρτα που σου έδωσε δεν έχει site και διεύθυνση. Δεν είναι εταιρία? Λειτουργούσε σαν ιδιώτης?
Εμεις στην Θεσσαλονίκη έχουμε την Team Agency που είναι γνωστή στον χώρο για την δουλειά της και έχουν βγει και πασίγνωστα μοντέλα..... Θέλω να πω τα μάτια σου 14

http://mylitlleprincenikolas.blogspot.com/

21Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Πεμ Ιουν 10, 2010 4:29 am

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχει μονο κινητο!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

22Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Πεμ Ιουν 10, 2010 4:32 am

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Lena έγραψε:
εμενα αυτο που δε μου αρεσε και αρνηθηκα (παρολο που κρατησα την καρτα του) ηταν που ηταν ενας κυριος σε μια παιδικη χαρα και κοιτουσε τα παιδακια... οκ ειναι ομορφο μωρακι ο αναστασης αλλα δε χρειαζεται να μου το πει ενας ¨κυνηγος ταλεντων' η οπως αλλιως λεγεται..

δεν ειναι επιφοβο που χαζευε τα μωρα στην παιδικη χαρα?? και οσο περναει η ωρα και το σκεφτομαι μπορει να ειναι ενας "ασφαλης" τροπος να πλησιασει μια μητερα με το μωρο της σε ενα μερος που υπαρχει τοσος κοσμος.. γιατι μου ειπε να τον ακολουθησω να μου δειξει κατι "δειγματα"..

Κοίτα, οι κυνηγοί ταλέντων του εξωτερικού -οι λεγόμενοι scouts- γυρίζουν παντού αναζητώντας παιδιά θαύματα. Ξέρεις τι αλάνα έχουν γυρίσει οι scouts ποδοσφαίρου ψάχνοντας τον Mέσι junior?

Tώρα για την Ελλάδα τι να σου πω... Είμαι γενικά καχύποπτη!!

http://www.eimaimama.gr

23Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Πεμ Ιουν 10, 2010 6:44 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
υποπτα πραγματα....

24Μωρα και διαφημισεις Empty Απ: Μωρα και διαφημισεις Πεμ Ιουν 17, 2010 1:42 am

ninaki

ninaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ είχα πάει πρόσφατα τον μπεμπη μου σε ενα παιδικο πρακτορειο μοντελων..γνωστο στην αθηνα, οπου απο εκει εχουν βγει πολλα γνωστα παιδακια που βλεπουμε και σε καθημερινες σειρες...
Μας είχανε καλέσει αρκετές φορές για casting γνωστών εταιρειών..αλλά τύχαινε κάθε φορά να μην έχω χρόνο(λόγο δουλειάς) και να ακυρώνω το ραντεβού.
Είναι κάτι που θα μου άρεσε και για το δικο μου παιδι, καθώς θαυμάζω τα άλλα παιδάκια που το κάνουν!
Παντα όμως σαν μητερα και σαν υπευθυνη για αυτο το πλασματακι που εφερα στον κοσμο, κραταω τις επιφυλάξεις μου! Δεν μπορώ όμως και να το κρίνω αρνητικά διότι δεν το έχουμε δοκιμάσει ακόμα!
Εάν πάμε για πχ σε ενα casting και δω ότι το παιδι μου ταλαιπορείται ή οτιδήποτε άλλο, το μόνο που θα κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη και με όλο το δικαίωμα, είναι απλά να αποχωρίσω από την αίθουσα και να μην ξαναπαρεβρεθούμε ποτε!

Έτσι απλά, δεν νομίζω ότι έχω να χάσω κάτι...το μόνο που θα χάσω είναι λίγες ώρες! Wink
Το βλέπω σαν μια εμπειρία...όσο είναι ακόμα πολύ μικρό το παιδί!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις