Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σήμερα στα γενέθλιά της, ξεκινήσαμε αποθηλασμό. Η αλήθεια είναι οτι προετοιμαζόμουν 2-3 μήνες τώρα, την έμαθα να κοιμάται μόνη της, χωρίς το στήθος,΄κόψαμε τον θηλασμό των 11, μετά των 3 και εδώ και 1 μήνα θηλάζει μόνο 9.00-2.00 και 6.00 το πρωί. Μερικά πρωινά δεν ενδιαφερόταν για γάλα.. Ετσι ξεκινήσαμε σιγά σιγά τον απογαλακτισμό. Στενοχωριέμαι αρκετά που θα χαθεί αυτό το ψυχολογικό δέσιμο, αυτή η αγκαλιά, αλλά 1 χρόνο τώρα δεν έχω πάει πουθενά, δεν έχω λείψει πάνω από 4 ώρες από δίπλα της και επειδή από Φθινόπωρο θα επιδιώκουμε νέα εγκυμοσύνη, θα ήθελα να περάσω λίγο καιρό ανεξάρτητη πριν κλειστώ πάλι μέσα για άλλα 2 χρόνια.. Το κοριτσάκι μου μεγαλώνει.. Σήμερα πριν κοιμηθεί ήπιε από ποτηράκι πρώτη φορά ξένο γάλα 30 μλ αλλά δεν έκλαιγε τουλάχιστον και έτσι πονούσα λιγότερο. Ελπίζω να το δεχτεί καλά και να μην νομίζει οτι δεν την αγαπάω πια τόσο πολύ και οτι κάτι έπαθα και δεν θέλω να της δώσω το γαλατάκι που ένα χρόνο τώρα είχε συνηθίσει..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maya στις Τετ Ιουλ 06, 2011 4:34 pm, 1 φορά

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατ αρχην να την χαιρεσαι !!! να ειναι γερη και ευτυχισμενη η κορουλα σου !! να ξερες ποσο σε καταλαβαινω κατερινακι μου καλο !! απλα ξερεις εμεις οι μαμαδες δεν ειμαστε ετοιμες και οχι τα παιδακια μας !! τις πρωτες 2 μερες που σταματησα να θηλαζω ελεγα μπα θα της λειψει και θα την ξαναβαλω ..... αλλα περασε κι αλλη κι αλλη και αφου το συνηδειτοποιησα ηθελα να πεσω στα πατωματα ! στεναχωρηθηκα πολυ αλλα μετα σκεφτηκα πως το μεγαλωμα των παιδιων μας εχει και αλλες ωραιες στιγμες και υστερα τα παιδια δεν εχουν μνημες απο τον θηλασμο θελω να πω πως δεν θυμουνται πως ικανοποιουσαν εκτος απο την πεινα και αλλα πραγματα !! χαιρομαι ειλικρινα που εγραψες για την δεσμευση που απαιτει ο θηλασμος γιατι καποιες μαμαδες που θηλαζουν δεν μιλουν ποτε για τα κατα του θηλασμου που δεν ειναι και λιγα ! εγω θα σου ευχηθω να εισαι καλα και να πραγματοποιηθει η επιθυμια σου για ενα ακομη παιδακι !! με το καλο !!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:κατ αρχην να την χαιρεσαι !!! να ειναι γερη και ευτυχισμενη η κορουλα σου !! να ξερες ποσο σε καταλαβαινω κατερινακι μου καλο !! απλα ξερεις εμεις οι μαμαδες δεν ειμαστε ετοιμες και οχι τα παιδακια μας !! τις πρωτες 2 μερες που σταματησα να θηλαζω ελεγα μπα θα της λειψει και θα την ξαναβαλω ..... αλλα περασε κι αλλη κι αλλη και αφου το συνηδειτοποιησα ηθελα να πεσω στα πατωματα ! στεναχωρηθηκα πολυ αλλα μετα σκεφτηκα πως το μεγαλωμα των παιδιων μας εχει και αλλες ωραιες στιγμες και υστερα τα παιδια δεν εχουν μνημες απο τον θηλασμο θελω να πω πως δεν θυμουνται πως ικανοποιουσαν εκτος απο την πεινα και αλλα πραγματα !! χαιρομαι ειλικρινα που εγραψες για την δεσμευση που απαιτει ο θηλασμος γιατι καποιες μαμαδες που θηλαζουν δεν μιλουν ποτε για τα κατα του θηλασμου που δεν ειναι και λιγα ! εγω θα σου ευχηθω να εισαι καλα και να πραγματοποιηθει η επιθυμια σου για ενα ακομη παιδακι !! με το καλο !!

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστω πολυ πολυ και για τις ευχες και για τα καλα σου λογια!!! Και γενικα για ολα γιατι με εχεις τοσο βοηθησει να φτασω εδω που εφτασα. Δεν θα ξεχασω ποτε τις μακροσκελεις απαντησεις σου σε καθε μου δυσκολια και ερωτηση μεσα σε αυτο το χρονο που τοσο με βοηθησαν να ξεπερασω τα ψυχολογικα μου κυριως θεματα. Το εκτιμω πολυ γιατι δεν με ηξερες καν και ομως, ησουν εκει να με βοηθησεις παντα. Σε ευχαριστω πολυ πολυ λοιπον και παλι και σου ευχομαι κι εσενα μεσα απο την καρδια μου να χαιρεσαι την υπεροχη οικογενεια σου.
Οσο για τη δεσμευση ναι, ειναι δεσμευση και ακομα κι εγω που δεν δουλευα ενα χρονο υπηρχαν στιγμες που δεν αντεχα τα βραδινα ξυπνηματα, που ηθελα να ξενυχτησω ενα βραδυ να βγω, να πιω κατι παραπανω, αλλα η αληθεια ειναι οτι τον απολαμβανα τοσο πολυ που τα προσπερνουσα ολα αυτα. Και θα συνεχιζα αλλα λογω περιδεσης που πρεπει να κανω σε επομενη εγκυμοσυνη οταν θελει ο θεος, δε μου επιτρεπεται να θηλαζω, οποτε τι τοτε, τι τωρα..
Κοριτσακι μου γλυκο σε ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!

ΥΓ Η μπεμπα μεσα τρωει απο ποτηρακι με τη θεια μου, μονη της παρακαλω, σχεδον 200 μλ.. Very Happy Very Happy

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! Να την χαίρεσαι! Μου αρέσει που έχεις σύστημα! Να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maya έγραψε:την έμαθα να κοιμάται μόνη της, χωρίς το στήθος,

Αυτό πώς το έκανες? Προσπαθώ να το κάνω σταδιακά αλλά δεν έχω πολύ μεγάλη επιτυχία.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατερινα αυτο να μη το ξαναπεις γιατι ηταν μεγαλη μου χαρα και σαν θηλαζουσα μαμα θεωρω υποχρεωση μου να βοηθω οσο μπορω !!! και παλι θα το εκανα να ξερεις !!!

ρινουλα οταν θες να κοιμησεις το μωρακι χωρις στηθος δεν το κρατας ξαπλωμενο γιατι εχει συνδοιασει την ξαπλωτη θεση με θηλασμο ! θα το κρατας ορθιο οπως οταν τα βαζουμε να ρευτουν θα το σφιγγεις λιγο παραπανω για να νιωσει σιγουρια και θα του τραγουδας ας πουμε η μπορεις να του πεις ενα παραμυθακι η ενα cd με παραμυθια να τα ακουει κλπ να θυμασαι πως οταν θελουμε να κανουμε μια αλαγη πρεπει να ειμαστε εμεις σιγουροι για να νιωσει και εκεινο και να μην πισωγυριζουμε γιατι ετσι συγχιζονται !!!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Rinoula έγραψε:
Maya έγραψε:την έμαθα να κοιμάται μόνη της, χωρίς το στήθος,

Αυτό πώς το έκανες? Προσπαθώ να το κάνω σταδιακά αλλά δεν έχω πολύ μεγάλη επιτυχία.

Πριν κανα μηνα ή και περισσότερο φώναξα τη μάνα μου σπίτι. Το μεσημέρι μετά το μεσημεριανό την έδινα στη μάνα μου και αυτή την έβαζε στην κούνια και καθόταν δίπλα της στο κρεβάτι. Της έλεγε 'κάνε νανι τώρα, η γιαγιά νυστάζει, έλα να κοιμηθούμε'. Αρχικά γκρίνιαζε, μετά έπαιζε και έπεφτε μπρούμυτα (γιατί νύσταζε κιόλας) και τελικά κοιμήθηκε. Τα βράδια έκανα το ίδιο, τη θήλαζα και μετά της έλεγα 'ελα τωρα να κάνουμε νάνι, με το κουνελάκι σου κλπ κλπ΄ ξάπλωνα δίπλα της στο πάτωμα και της έλεγα να κανει νανι οπως κι εγω κι οτι νυσταζω και να κοιμηθούμε. Το πρωτο βραδυ εκλαιγε αλλα με εβλεπε διπλα της οποτε σιγουρα δεν ενιωθε οτι την εγκατελειψα. Το δευτερο λιγοτερο, το τριτο καθολου, την εβαλα, ξαπλωσα διπλα της και κοιμηθηκε μονη της. Απο τοτε κοιμαται μονη της. Αλλα ημουν ολη την ωρα διπλα της μεχρι να το μαθει

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χωρίς σύστημα δε γίνεται.. και χωρίς 'χέρια΄με επιμονή, υπομονή και πυγμή. Σήμερα το βράδυ πριν τον ύπνο δεν ήπιε καθόλου πάλι από το ποτηράκι. Ξύπνησε πριν λίγο και την ΄πήρε η θεία μου, της έδωσε το ποτηράκι και ήπιε 150 μλ. Της τραγουδούσε το 'αχ κουνελάκι΄' και της έλεγε να το παρει μόνη της το γάλα της, και οταν επινε της έλεγε μπραβο. Η Μαριζέττα της χάιδευε το μάγουλο και το πρόσωπο. Δεν το πίστευα!! Δεν διαμαρτυρόταν καθόλου, δεν γκρίνιαξε ούτε με ζήτησε.Μετα την εβαλε στην κούνια της και κοιμήθηκε αμεσως..Τελικά ίσως ήταν πιο έτοιμη από μένα για απογαλακτισμό..

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maya μπραβο σας για οσο θηλασατε!Τελικα αυτο που ειπε και η Βαρβαρα οτι εμεις δυσκολευομαστε περισσοτερο με τον αποθηλασμο ειναι αληθεια.Ετσι κι εμεις αποθηλασαμε μολις χρονισαμε,μετα απο 2μιση στο συνολο θηλασμου 2 παιδιων.Ο μικρος αποθηλασε σχεδον μονος του...επεσε με τα μουτρα στο φρεσκο γαλα κι εμενα ουτε να με φτυσει..χεχε.Εγω πιο πολυ στεναχωρεθηκα σιγουρα,αλλα απο την αλλη ειναι αυτο που λες...επιτελους και λιγη ελευθερια ρε παιδι μου.Ξανα μπραβο που τα καταφερατε τοσο καλα!Αντε γλεντησε το τωρα μεχρι να ερθει το επομενο γιατι εγω το πηρα σερι και λαλησα στο τελος Razz Laughing

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να την χαιρεσαι,πολυχρονη η μικρη σου Smile
Συντομα θα εχεις αλλο μωρο στο στηθος οποτε παλι θα νιωθεις ολα αυτα τα ωραια συναισθηματα Smile

για πες τωρα συμβουλες γιατι εδω θα την παω νυφη στην εκκλησια με το βυζι εξω...

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Να την χαιρεσαι,πολυχρονη η μικρη σου Smile
Συντομα θα εχεις αλλο μωρο στο στηθος οποτε παλι θα νιωθεις ολα αυτα τα ωραια συναισθηματα Smile

για πες τωρα συμβουλες γιατι εδω θα την παω νυφη στην εκκλησια με το βυζι εξω...

χαχαχα λιτσακο ελιωσα στο γελιο!!! Λοιπον ακου τι εγινε. Για μια εβδομαδα της εδινα το γιαουρτι το απογευμα και μετα τιποτα ως το βραδυ. Αρχικα δεν ηθελε με τιποτα το μπιμπερο, το εσπρωχνε με το χερι της αλλα δεν εκλαιγε ευτυχως. Την 5η μερα εφυγα και για διημερο οποτε την αφησα στη μαμα μου. Την 7η μερα, ΕΠΙΑΣΕ το μπιμπερο και ηπιε 250μλ. Απο τοτε καθε βραδυ της το δινω εγω και το πινει ολο μαλιστα λεει 'μαμ μαμ' οταν το βλεπει. Αν δε, κανω το λαθος και της φτιαξω γαλα και το δει πριν κανει μπανιο, δεν μπαινει για μπανιο, κλαιει και φωναζει 'μαμ μαμ μαμ'. Ειπα να σταματησω τον θηλασμο αλλα τελικα δεν μπορεσα να απογαλακτιστω ΕΓΩ. Ετσι, τη θηλαζω καθε 1-2 μερες, πρωι προς μεσημερακι συνηθως και κυριως για παιχνιδι. Εχει αποσυνδεσει το στηθος με το βραδινο της φαγητο ευτυχως αλλα ελα που δε μπορω κι εγω να το κοψω.. Ετσι και με δει με μαγιω ή να αλλάζω ρούχα έρχεται η κυρία να θηλάσει οπότε δεν της αρνουμαι.. Βεβαια τη θηλαζω ψιλοκρυφα γιατι στους δικους μου ειπα οτι αποθηλασα και θα με κραξουνε (τα ιδια μου λενε οτι το παιδι θα λεει -ασε με ρε μανα με το βυζι εχω να παω στο πανεπιστημιο- χιχιχι.. σκεφτομαι να κρατησω αυτον τον τελευταιο θηλασμουλη για κανα διμηνακι ή μεχρι να έχουμε τιποτα ευχαριστα για νεο μπεμπε.. μετα σταματαμε αναγκαστικα αλλα ευτυχως πλεον νομιζω οτι δεν θα το παρει βαρια το βυζοπαιδο μου.. Ξεκινησαμε αποθηλασμό μετά από 1 χρόνο.. 136747 Ξεκινησαμε αποθηλασμό μετά από 1 χρόνο.. 136747

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:Να την χαιρεσαι,πολυχρονη η μικρη σου Smile
Συντομα θα εχεις αλλο μωρο στο στηθος οποτε παλι θα νιωθεις ολα αυτα τα ωραια συναισθηματα Smile

για πες τωρα συμβουλες γιατι εδω θα την παω νυφη στην εκκλησια με το βυζι εξω...

Χα χα χα χα χα...Να 'σαι καλά με έκανες και γέλασα νυχτιάτικα!!! Κι εγώ μια απο τα ίδια τραβάω!! Δύσκολο το κόβω να αποθηλάσει σύντομα!!! Βγάζει και δοντάκι τώρα και έχει και τρελές ζέστες και άστα!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε μωρε λιγο βυζογαλο που κ που δεν βλαπτει Wink

τι γάλα δίνεις Maya? της έχει δώσει 2-3 φορές ο μπαμπάς της να δοκιμάσει απο του γιου μου το μπουκάλι (είναι η μέθοδος "θέλω να κάνω ότι κάνει ο μεγάλος αδερφός μου") αλλά κάνει "μπλιααα"/ Γιαούρτι δύσκολα θα φάει, μόνο τυρί από γαλακτοκομικά.
Εχουμε σταματήσει εδώ κ λίγες μέρες τα πολλά μέσα στη μέρα.Μονο πρωί-μεσημέρι-και στις 8 με 9 το βράδυ πια (και αν ξυπνήσει μεταμεσονύκτια θέλει νερό πρώτα κ μετά στήθος).

Σκέφτομαι κ το άλλο,ο γιος μου κοντέυει τα 3,δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να βλέπει το στήθος μου τόσο συχνά γυμνό.(μπορεί να είναι κ ανόητη η σκέψη μου αλλά θα το ψάξω λίγο,μήπως τον επηρεάζει Rolling Eyes )

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο σας βρε κοριτσια που θηλαζετε ακομα..Και εγω αρχικα σκεφτομαι μεχρι το χρονο,αλλα μαλλον και εγω γαμπρο με το βυζι θα τον παω γιατι ειναι πολυ βυζακιας και θελει ολο μεμε..Μαya μπραβο κοριτσι μου,αντε με το καλο και το δευτερο τωρα!!! Very Happy Very Happy

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

nantia

nantia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[b]ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 5 ΚΑΙ 2 ΕΤΩΝ.Η ΜΙΚΡΗ ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ,ΒΡΑΔΥ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ(ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ 2-3 ΦΟΡΕΣ)ΘΕΛΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΟΩ ΝΑ ΒΡΑΔΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΤΙ ΜΠΟΡΩ Α ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΒΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Very Happy

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:
Maya έγραψε:την έμαθα να κοιμάται μόνη της, χωρίς το στήθος,

Αυτό πώς το έκανες? Προσπαθώ να το κάνω σταδιακά αλλά δεν έχω πολύ μεγάλη επιτυχία.

Maya θέλω κι εγώ να μάθω πώς το έκανες!!!! Θέλω κι εγώ να ξεκινήσω αποθηλασμό αλλά μόλις βάλει τα κλάματα η μικρή μου, την βάζω στο στήθος!! Ξέρω πως δεν κάνω καλά, αλλά την λυπάμαι!!! Τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ. Εμένα ο άντρας μου είναι ναυτικός και ήρθε πριν 1,5 μήνα και θα φύγει τον Δεκέμβριο, και θέλω να πάμε μια βόλτα με την ησυχία μας, να πιω ένα τσιπουράκι, ένα ποτάκι, καταλαβαίνεις....
Εσύ αφού έφτασες σε αυτό το σημείο, μην στεναχωριέσαι τώρα. Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους!!! Το δέσιμο είναι δέσιμο το ξέρω αλλά σκέψου ότι κάποια στιγμή έπρεπε να γίνει ο αποθηλασμός και να μην στεναχωριέσαι!!!
Να χαίρεσε το παιδάκι σου!!!!

nantia

nantia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΑΠΟΜΩΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ(ΜΠΙΜΠΕΡΟ & ΠΙΠΙΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΕ)ΑΛΛΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΛΑΕΙ,ΤΗΝ ΛΥΠΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΩΣΩ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΠΑΣΧΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΗΨΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΛΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ(ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ)ΜΟΥ ΕΙΠΕ "ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ"ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ.ΜΕΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΟ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΩΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΡΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΕΤΙΚΟΙ ΣΠΑΣΜΟΙ ΕΠΙΕΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕ ΝΑ ΕΧΕΙ 37,3 ΠΥΡΕΤΟ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 3 ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΔΝΕ ΗΤΑΝ ΑΠΛΟΙ ΠΥΡΕΤΙΚΟΙ ΣΠΑΣΜΟΙ ΤΕΛΙΚΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ ΚΙΟΛΑΣ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΙ ΟΤΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις