Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
584 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 584 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

katsaridoula

katsaridoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια.Έχουμε ενα ενυδρείο στο σπίτι μεγαλόυτσικο.Το είχαμε γεμάτο με ψαράκια αλλα ψώφησαν οπότε δεν ξαναπήραμε και τωρα το έχουμε στο σαλόνι άδειο.Επειδή ειναι μεγάλο δεν έχουμε μέρος να το φυλάξουμε και να μην σπάσει.Είπα να το διακοσμίσουμε με κάτι άσχετο με ψαράκια.Ας πούμε κεράκια?Θα ήθελα τις ιδέες σας!
Ευχαριστώ! Τι να κάνω το άδειο ενυδρείο μου?θα ήθελα τις ιδέες σας! 417472

http://neamageirisa.blogspot.com

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γιατι δεν το πουλας?

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμείς έχουμε ενυδρείο ,όχι μεγάλο,και αφού αντικαθιστούσα τα νεκρά ψαράκια μου,μήνα τον μήνα για κάνα χρόνο και πιο πολύ,μετά αποφάσισα ότι με λυπούσε όλο αυτό και σταμάτησα να αγοράζω...τώρα στέκει άδειο...με τα δεντράκια του,τις χρωματιστές πετρούλες του,τα βοτσαλάκια του...μια λύπηση είναι...μάλλον εγώ θα το ξαναχρησιμοποιήσω και θα ξαναγοράσω ψαράκια για χάρη του γιού μου.Να τα βλέπουμε, να τα ταίζουμε και να μαθαίνει πως τα ζωάκια είναι καλά και έχουν ψυχούλα.Όλα τα ζωάκια.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πάντως αν δεν θες να το πουλησεις -φύλαξέ το - κάποια στιγμη ισως θελήσεις να το ξαναγεμίσεις ψαρακια...αχ το ονειρο μου ειναι...θελουν πολυ φροντίδα- ειαν ιαπο τα πιο δυσκολα χόμπυ- για να μην σου πεθαινουν τα καημενουλια και να φτιαξεις ενα αληθινο φυσικο περιβαλλον μεσα στο ενυδρείο...

μπορεις να βαλεις βοτσαλα κατω- κερακια διαφορετικων μεγεθων και σχηματων πανω- αλλα μακρυα απο το τζαμι μη σου το σπασει η θερμοτητα και μετα παει το καημενο το ενυδρείο..

Κατερινα γιακ

Κατερινα γιακ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μπορείς να το κανείς ένα πολύ όμορφο κήπο με λουλούδια νερού Τι να κάνω το άδειο ενυδρείο μου?θα ήθελα τις ιδέες σας! 604962 Τι να κάνω το άδειο ενυδρείο μου?θα ήθελα τις ιδέες σας! 587529 Τι να κάνω το άδειο ενυδρείο μου?θα ήθελα τις ιδέες σας! 587529

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωωω εξαιρετική ιδέα Κατερινα!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:πάντως αν δεν θες να το πουλησεις -φύλαξέ το - κάποια στιγμη ισως θελήσεις να το ξαναγεμίσεις ψαρακια...αχ το ονειρο μου ειναι...θελουν πολυ φροντίδα- ειαν ιαπο τα πιο δυσκολα χόμπυ- για να μην σου πεθαινουν τα καημενουλια και να φτιαξεις ενα αληθινο φυσικο περιβαλλον μεσα στο ενυδρείο...

μπορεις να βαλεις βοτσαλα κατω- κερακια διαφορετικων μεγεθων και σχηματων πανω- αλλα μακρυα απο το τζαμι μη σου το σπασει η θερμοτητα και μετα παει το καημενο το ενυδρείο..

Αχ, είχα και εγώ ένα 20 λίτρων και το περισσότερο που μου κράτησαν τα ψάρια ήταν 4 μήνες. Μετά τα ανανέωνα αλλά ζούσαν πολύ λιγότερο. Είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να φτιάξεις τις κατάλληλες συνθήκες. Εγώ το πάλεψα ένα χρόνο και δεν τα κατάφερα. Πραγματικά είχα αγχωθεί. Ακόμα όταν βλέπω εφιάλτη πάντα έχει μέσα ένα ενυδρείο που σπάει και όλα τα ψάρια περιμένουν να τα σώσω ή ένα ενυδρείο με νεκρά ψάρια. Το τι σεμινάρια είχα κάνει, τι βιβλία είχα διαβάσει δεν λέγεται. Είχα και τεστ για να ελέγχο το νερό. Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω φυσικά γιατί αν τα καταφέρεις είναι πολύ ωραιο σαν χόμπυ. Απλά τα ψάρια είναι δύσκολο να καταλάβεις αν νιώθουν καλά! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όσο πιο μεγάλο είναι το ενυδρείο τόσο το καλύτερο και επίσης δεν έχουν όλα τα petshop τις απαραίτητες γνωσεις. Είχα πάει σεν ένα και μου έδινε να βάλω στο ενυδρείο μαζί με τα ήμερα τροπικά που είχα, έναν μονομάχο! Shocked Ευτυχώς δεν το πήρα και πήγα αλλού! O ανθρωπος που είχε το petshop στο οποίο κατέληξα αγαπούσε πολύ τα ψάρια και είχε πολλές γνώσεις. Ειχε μάλιστα ένα τεράστιο ενυδρείο με σπάνια ψάρια και ένα "ζωντανό" βράχο. Εννοώ ότι όταν τον έβαλε στο ενυδρείο είχε ήδη πάνω πολλά φυτά οπότε το ενυδρείο δεν χρειαζόταν ούτε οξυγόνο και τα ψάρια βρήκαν ένα περιβάλλον σαν το φυσικό τους. Εύχομαι να τα καταφέρεις!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω...εγω ονειρευομαι ενα ενυδρείο αλμυρού νερού. αυτο κ αν ειναι δυσκολο- κ πανακριβο...
Smile

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:πωπω...εγω ονειρευομαι ενα ενυδρείο αλμυρού νερού. αυτο κ αν ειναι δυσκολο- κ πανακριβο...
Smile

Εύχομαι να το αποκτήσεις! Very Happy

10Τι να κάνω το άδειο ενυδρείο μου?θα ήθελα τις ιδέες σας! Empty http://forum.eimaimama.gr/t6925-topic Δευ Ιουλ 18, 2011 5:06 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΣΑΛΟΝΙΟΥ.
ΔΗΛ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΟΤΙ ΝΤΕΚΟΡ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ ΣΟΥ,ΠΧ ΜΙΑΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΒΟΤΣΑΛΑ,ΚΟΧΥΛΙΑ,ΑΜΜΟ ΝΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ ΩΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ Η ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΩΣ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΗ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟΞΗΡΑΜΕΝΑ Η ΨΕΥΤΙΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΑΠΟ΄ΤΟ JUMBO Η ΚΕΡΙΑ.

katsaridoula

katsaridoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μου άρεσε πολύ η ιδέα με τα λουλουδια του νερού αλλα που μπορω να τα βρώ?
μου άρεσε και η ιδέα με τα κεριά και τα βότσαλα και η ιδέα για τραπεζάκι αλλα ξέρω γω μην το κλοτσίσει κανένας και το σπάσει.

http://neamageirisa.blogspot.com

12Τι να κάνω το άδειο ενυδρείο μου?θα ήθελα τις ιδέες σας! Empty http://forum.eimaimama.gr/t6925-topic Δευ Ιουλ 18, 2011 5:36 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ ΔΗΛ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΘΕΣΙΟ ΜΕ ΔΙΘΕΣΙΟ ΟΠΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ έχω ενυδρείο μεγάλο το οποίο κάποτε είχε ψάρια άλλα λόγω ξαφνικού θανάτου Twisted Evil έχει μείνει άδειο.Το έχω βάλει λοιπόν σε ένα σημείο μέσα στο σαλόνι κανονικά γεμάτο με νερό γιατί αν το αφήσεις άδειο μετά απο λίγο θα μυρίζει ...το έχω γεμίσει λοιπόν όπως είναι ο βυθός της θάλασσας .
Μια άλλη ιδέα είναι να πάρεις αυτούς τους μικρους βραχόκηπους που είναι συντριβανάκια και να το βάλεις μέσα σε αυτή τη περίπτωση θα το χρησιμοποιησεις σαν βιρτίνα όχι με νερό . Ακόμα να σου αρεσουν οι πορσελανινες κούκλες μπορείς να της βάκεις εκεί η ακόμα και πλαστικό μοντελισμό και επίσης μπορείς να φτοιάξεις και ένα κουκλόσπιτο

katsaridoula

katsaridoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στην αρχή και εμείς είπαμε να το αφήσουμε με καθαρο νερό με τα φυτά και τα ξύλα χωρίς ψαράκια αλλα και πάλι το νερό γίνετε βρώμικο και λερώνονται και τα τζάμια.Θα το αδειάσουμε και θα το πλύνουμε καλά για να μη μυρίζει.
Να το φτιάξω κουκλόσπιτι και να το αφήσω στο σαλόνι?πως να το φτιάξω δηλαδή;

Κατερίνα εναν τετραθέσιο εχω και μια πολυθρόνα οπότε δεν εχω γωνία να το βάλω.

http://neamageirisa.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις