Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
592 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 592 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xrysaki! έγραψε:δεν ηξερα οτι υπαρχει κ παιδικο βιολογικο ολυμπος..μονο στα αβ το πουλανε?σε ευχαριστω παντως..

οχι παντου το πουλανε,το teddi ειναι που βρισκω μονο στον αβ!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξέρει καμιά σας αν κάνει να φάει μωρό (το δικό μου είναι ακόμα στην κοιλιά της μαμάς, για ανήψι μου ρωτάω) γιαούτι που το φτιάχνω μόνη μου (γάλα φρέσκο ως συνήθως ΜΕΒΓΑΛ και γιαουρτάκι ΤΟΤΑΛ σα μαγιά);;; Εννοείται ότι το στραγγίζω κιόλας! Επιτρέπεται άραγε; Είναι πολύ εύκολο να κάνεις μόνη σου γιαούρτι...κάνει όμως;

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kkkk έγραψε:Ξέρει καμιά σας αν κάνει να φάει μωρό (το δικό μου είναι ακόμα στην κοιλιά της μαμάς, για ανήψι μου ρωτάω) γιαούτι που το φτιάχνω μόνη μου (γάλα φρέσκο ως συνήθως ΜΕΒΓΑΛ και γιαουρτάκι ΤΟΤΑΛ σα μαγιά);;; Εννοείται ότι το στραγγίζω κιόλας! Επιτρέπεται άραγε; Είναι πολύ εύκολο να κάνεις μόνη σου γιαούρτι...κάνει όμως;


μπραβο σου που κανεις μονη σου γιαουρτι,εγω οποτε και να προσπαθησα ηταν μια αποτυχια,οι περισσοτεροι γιατροι λενε μετα τον χρονο αλλα να σου πω την αληθεια εγω του εδωσα γυρω στον `10ο μηνα,απλα θα πρεπει να πειναει πολυ για να το φαει δεν τρελενεται και πολυ,τωρα βεβαια που βαλαμε και μελι στη διατροφη το τσακιζει γιαουρτι μπανανα μελι μιαμ μιαμ!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παραδοσιακό πρόβειο, βγάζω όμως την πέτσα.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω το νουλακ!

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εφαγε πρωτη μερα σημερα το απογευμα γιαουρτακι κ φανηκε πως του αρεσε..advance το σκετο..θα του παρω κ νουλακ..τα ολυμπος μονο σε βιολογικο παιδικο εχει;η κ κλασικο παιδικο;

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xrysaki! έγραψε:εφαγε πρωτη μερα σημερα το απογευμα γιαουρτακι κ φανηκε πως του αρεσε..advance το σκετο..;

ναι και αυτο. εχει και γευσεις! το μπισκοτο ειναι τελειοοοο

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα του παρω κ μπισκοτο..αν κ να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα να τρωει το γιαουρτακι το σκετο χωρις γευση για να συνηθιζει τη γευση.

ralia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ADVANCE ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΛΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΟΥΠΟΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ADVANCE ΤΟ ΔΙΠΛΟ. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΧΡΟΝΟΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΕΤΡΕΧΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΞΑΝΑ ΤΡΩΕΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙ Η ΜΙΚΡΗ 10 ΜΗΝΩΝ ΤΑ ΤΡΩΕΙ. ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΙΩΤΗΣ ΚΡΕΜΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ !!!!!

denas3


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai egw eixa ksekinisi me advance kai tora pou einai 22minon pote exw dokimasi ta panta sketo giaourti pote den tis arese kai den theli...ta advance kai ta danonino ta troi san treli alla tipota allo den theli

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τελικα κοριτσια ξερει να μου πει καποια κοπελα αν υπαρχει κλασικο ολυμπος γιαουρτακι παιδικο αντι βιολογικο?

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πηγα πριν κ του πηρα βιολογικο ολυμπος με γευση κερασι αλλα βρε κοπελιες κανει σιγουρα για μωρακια μετα τον 6ο μηνα γιατι δεν το γραφει πουθενα κ ψιλοαγχωνομαι..

mama_s


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας κορίτσια, καλως σας βρήκα!
Στην μεγάλη μου κόρη είχα ξεκινήσει με Noulac για λίγους μήνες, μετά περάσαμε στο Όλυμπος βιολογικό (όχι το παιδικό), και τώρα εδώ και λίγο καιρό της δίνω σπιτικό που το φτιάχνω μόνη μου και είναι και πολύ οικονομικό είναι λίγο ξινό όπως τα περισσότερα με πέτσα αλλά στην κόρη μου αρέσει (αν θέλετε σας δίνω συνταγή). Η μικρή μου τρώει εδω και δύο μήνες το Noulac και σιγά σιγά θα προσπαθήσω να της δώσω κανονικό.

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα..απο ποσο μηνων της εδωσες κανονικο;

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xrysaki! έγραψε:πηγα πριν κ του πηρα βιολογικο ολυμπος με γευση κερασι αλλα βρε κοπελιες κανει σιγουρα για μωρακια μετα τον 6ο μηνα γιατι δεν το γραφει πουθενα κ ψιλοαγχωνομαι..

Όλα τα γιαούρτια κάνουν, τα παιδικά αυτό που έχουν παραπάνω από το κανονικό είναι ζάχαρη! Αν το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει ξαναφάει κεράσι, δώσε γεύση μπανάνα!
Εγώ της δίνω το Όλυμπος με μπανάνα ή φράουλα γιατί προσπάθησα για κανονικό και δεν το τρώει με τίποτα. Ε, αδυνατούλα είναι που είναι, ας φάει και λίγο ζάχαρη, δεν πειράζει.

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρινουλα του αρεσει πολυ το κερασι..απλα ηθελα να μαθω επειδη ειναι 7 μηνων αν κανει να φαει junior κ ολυμπος το βιολογικο το σκετο..σε ζαλισα! Very Happy

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σκέτο γιαούρτι κάνει, πολλές μαμάδες δε δίνουν ποτέ παιδικά. Δε νομίζω να έχει διαφορά ως γιαούρτι, απλά κάποια παιδικά είναι εμπλουτισμένα και όλα έχουν ζάχαρες.

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
se eyxaristw polu kopela mou..

mama_s


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ πριν χρονίσει το έδωσα το κανονικό, από 6 μηνών που αρχίσαμε τα γιαούρτια προσπαθούσα να της δίνω λίγο που και που μέχρι να το συνηθίσει σε κάποια φάση μάλιστα της το έδινα μισό παιδικό μισό κανονικο ανακατεμένα ώσπου το συνήθισε, το ίδιο κάνω τώρα και στην μικρή που είναι 8 μηνών.
Ρώτα και τον παιδίατρο σου, μερικοί λένε οτι εφόσον απαγορεύεται το φρέσκο γάλα μέχρι το χρόνο απαγορεύονται και το γιαούρτι, τυροκομικά κτλ.
Η δικιά μας πάντως απαγορεύει το φρέσκο γάλα, αλλά μας επιτρέπει γιαούρτι και φέτα.

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
lidiaki έγραψε:Γεια σας κοριτσαρες μου , εχω ενα μπεμπη 17 μηνων και δεν ξερω τι μαρκα γιαουρτιου να διαλεξω να του δωσω ..απο γαλα του δινω το φρεσκο το Ολυμπος..και του αρεσει παρα πολυ!!!

Πάρε ολυμπος βιολογικό γιαούρτι

φάγε και δέλτα μακριααααααααα ακου με κατι ξερω δεν θες να δεις τους ελέγχους τους και ποσο βιολογικές ειναι η τροφές που τρώνε

doroulafulltimemama

doroulafulltimemama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω δινω αγελαδιτσα καμια φορα αλλα να σου πω της εχω δωσει κ σπιτικο χωριατικο που κανουν οι γιαγιαδες πιο πολυ τα βασιζομαι απο οτι εχω ακουσει αυτα τα παιδικα που κυκλοφορουν δεν ειναι καλα κ δε δινω τετοια προτιμω της μεβγαλ αλλα κ το ολυμπος οπως ειπε η κοπελα παραπανω Very Happy απο την αλλη κ για τη μεβγαλ λενε πολλα... Crying or Very sad ....

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα οταν ειχα το γιο μου 6 μηνων και μετα εδινα το δελτα advance μου το συστησε κι ο παιδιατρος μου...
αλλα μετα μολις διαβασα για τους ελεγχους τρομαξα.....!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil
απο τοτε teddy και παλι teddy απο το βασιλοπουλο...ειναι βιολογικο της ιταλιας....και οικονομικο σε σχαση με το advance

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δυστυχως δε τρωει αλλο εκτος απο το Δελτα "συνδυαζω". Δε θελω να της δινω επιδορπιο αλλα απο το καθολου??
Α!!! δε το τρωμε με το κουταλακι αλλα με τη συριγγα!!!! σαν παιχνιδι

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έδινα το advance της δελτα. Κάποτε όμως είχα δει από εδώ για κάποιο βιολογικό το teddi που το έφερνε ο Βασιλόπουλος, κάποτε το είχε κόψει και τώρα ξαναρχισε να το φέρνει. Το βρήκα μπροστα μου και το πήρα. Ενώ το δελτα το παίρνω 2,07 αυτό κάνει 1,91. Έχει την ίδια ποσότητα και είναι και βιολογικό. Το δοκίμασα και το έφαγαν. Και ειδικά η μικρή. Αλλά κι εγώ που έφαγα λίγο μου άρεσε πάρα πολύ.Λέω να συνεχίσω με αυτό. Οι μεγάλοι τρώνε και γιαούρτι με μέλι. Τους αρέσει. Παίρνω το Ολυμπος του κιλού και τους βάζω σε μπωλ.

iwanna

iwanna
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ο μπέμπης μου που είναι 7 μηνών μέχρι στιγμής δεν έχει φάει αλλα ρω΄τησα το γιατρό μας και μου είπε οτι μπορώ να του δώσω και κανονικο στραγγιστο της δωδώνη οπως δινω στον μεγάλο μου.ο΄σον αφορά τα προιοντα ρίξτε μια ματια στο site της greenpeace για τα μεταλλαγμένα.οι μόνες μάρκες που εμπιστεύομαι ειναι η δωδώνη και η κρι κρι μ΄πχρι στιγμής.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις