Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 14]

3266μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τρι Απρ 17, 2012 11:06 am

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω ως τις 12 περιπου δεν ειχα πληρωθει.Πηγε ο αντρας μετα τις 16:00 κσι τα ειχαν βαλει.Μην αγχωνεσαι θα μπουν αν δεν μπηκαν ηδη.

3276μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τρι Απρ 17, 2012 12:12 pm

mariela


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tasoulak έγραψε:
Sagia έγραψε:Γεια σας κοριτσια!Χρονια πολλα!Εγω σημερα πληρωθηκα δωρο επιτελους αλλα μου εβαλαν 268.
smaragdoula την τελευταια φορα πληρωθηκα 518.

ise i pio tixeri apo oles mas... ego pira 134 k ixa pari teleftea fora 514 ... k ime sto eksamino apo ton 6/10 - 6/04...
exoun mpleksi ta mpoutia tous ston oaed... oti theloun dinounnn......

Καλησπέρα,

Εγώ σήμερα βρήκα άλλη μια κατάθεση 77 ευρώ και κάτι.... κοίταξε το πρέπει να τα πάρεις και συ λογικά. Τώρα τι είναι δεν ξέρω, ίσως είναι οι τελευταίες μέρες του Απριλίου και ξοφλήσαμε?

3286μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τρι Απρ 17, 2012 1:36 pm

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και μενα μου εβαλαν σημερα αλλα 93 ευρω Smile

3296μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τρι Απρ 17, 2012 2:11 pm

mariela


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ksapphire έγραψε:και μενα μου εβαλαν σημερα αλλα 93 ευρω Smile

Τελειώνει και σένα τώρα το 6μηνο σου?

3306μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τετ Απρ 18, 2012 5:10 am

tasoulak


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariela έγραψε:
tasoulak έγραψε:
Sagia έγραψε:Γεια σας κοριτσια!Χρονια πολλα!Εγω σημερα πληρωθηκα δωρο επιτελους αλλα μου εβαλαν 268.
smaragdoula την τελευταια φορα πληρωθηκα 518.

ise i pio tixeri apo oles mas... ego pira 134 k ixa pari teleftea fora 514 ... k ime sto eksamino apo ton 6/10 - 6/04...
exoun mpleksi ta mpoutia tous ston oaed... oti theloun dinounnn......

Καλησπέρα,

Εγώ σήμερα βρήκα άλλη μια κατάθεση 77 ευρώ και κάτι.... κοίταξε το πρέπει να τα πάρεις και συ λογικά. Τώρα τι είναι δεν ξέρω, ίσως είναι οι τελευταίες μέρες του Απριλίου και ξοφλήσαμε?

kopela mou sou exo euxarista ... Smile ta 77 pou vrikes xtes itan to epipleon doro mas... gt mas ixan vali lathos poso... piga ston oaed k mou to ipan ... Smile dld 134+77 ine doro pasxa k ta 2... kalo...???

3316μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τετ Απρ 18, 2012 9:32 am

mariela


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tasoulak έγραψε:
mariela έγραψε:
tasoulak έγραψε:
Sagia έγραψε:Γεια σας κοριτσια!Χρονια πολλα!Εγω σημερα πληρωθηκα δωρο επιτελους αλλα μου εβαλαν 268.
smaragdoula την τελευταια φορα πληρωθηκα 518.

ise i pio tixeri apo oles mas... ego pira 134 k ixa pari teleftea fora 514 ... k ime sto eksamino apo ton 6/10 - 6/04...
exoun mpleksi ta mpoutia tous ston oaed... oti theloun dinounnn......

Καλησπέρα,

Εγώ σήμερα βρήκα άλλη μια κατάθεση 77 ευρώ και κάτι.... κοίταξε το πρέπει να τα πάρεις και συ λογικά. Τώρα τι είναι δεν ξέρω, ίσως είναι οι τελευταίες μέρες του Απριλίου και ξοφλήσαμε?

kopela mou sou exo euxarista ... Smile ta 77 pou vrikes xtes itan to epipleon doro mas... gt mas ixan vali lathos poso... piga ston oaed k mou to ipan ... Smile dld 134+77 ine doro pasxa k ta 2... kalo...???

Α ωραία βέβαια, ότι πάρουμε καλοδεχούμενα!!! Να σαι καλά που ρώτησες, να ξέρουμε τουλάχιστον.

3326μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Δευ Μάης 28, 2012 12:43 pm

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαριελα μου τωρα ειδα την ερωτηση σου.Σημερα τελειωσε το δικο μου εξαμηνο Very Happy

3336μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Σαβ Ιουν 02, 2012 9:16 am

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια να σας ρωτησω κατι για το 6μηνο? ειμαι σε αδεια λοχειας τελειωνει 4/7 και θελω να παρω 6μηνο , βεβαια δεν εχω παρει κανονικη αδεια το 2012 μου ειπαν οτι πρωτα πρεπει να παρω αδεια και μετα 6μηνο, ποτε πρεπει να κανω τα χαρτια μου τωρα ή αφου τελειωσει η κανονικη αδεια? ποσο καιρο κανουν να εγκρινουν το 6μηνο δεν θελω να γυρισω στη δουλεια πιστευω να παει συνεχομενο το 6 μηνο....

3346μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Σαβ Ιουν 02, 2012 11:41 am

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κανεις τα χαρτια σου ,αφου τελειωσεις με την νομιμη αδεια σου. Very Happy

3356μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Κυρ Ιουν 03, 2012 1:52 am

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elpidamamy έγραψε:κοριτσια να σας ρωτησω κατι για το 6μηνο? ειμαι σε αδεια λοχειας τελειωνει 4/7 και θελω να παρω 6μηνο , βεβαια δεν εχω παρει κανονικη αδεια το 2012 μου ειπαν οτι πρωτα πρεπει να παρω αδεια και μετα 6μηνο, ποτε πρεπει να κανω τα χαρτια μου τωρα ή αφου τελειωσει η κανονικη αδεια? ποσο καιρο κανουν να εγκρινουν το 6μηνο δεν θελω να γυρισω στη δουλεια πιστευω να παει συνεχομενο το 6 μηνο....


δεν εισαι υποχρεωμενη να παρεις την κανονικη αδεια σου μπορεις να παρεις το 6 μηνο και μετα την αδεια την κανονικη σου..εγω αυτο εκανα και να φανταστεις ειχα και την περσινη γιατι ειχα αναρρωτικες και την φετινη..τελειωσα το 6 μηνο μου τωτα και ξεκινησε η περσινη μου αδεια απο 1 ιουνιου..

3366μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Παρ Ιουν 08, 2012 1:23 am

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Θα ήθελα λίγο τα φώρα σας σχετικά με το 6μηνο......
Μου είπαν ότι εάν έχεις ενεργή σύμβαση εργασίας (εργαζόμενη) το ποσό που λαμβάνεις από τον ΟΑΕΔ είναι βάση μισθού με ταβάνι τα 800 ευρώ......ισχύει κάτι τέτοιο?????
Επίσης, μπορείτε να μου πείτε λίγο την διαδικασία για να είμαι έτοιμη?
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ

3376μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Παρ Ιουν 08, 2012 1:27 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μακάρι να ήτανε έτσι!!580Ε μικτά είναι!Προς το παρόν!!

3386μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Παρ Ιουν 08, 2012 1:30 am

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και βγαίνουν γύρω στα 514 καθαρά αν δεν κάνω λάθος.......κατάλαβα μέχρι να το πάρω εγώ (από 16 Νοεμβρίου και μετά) μπορεί να είναι και λιγότερο....
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!!!!


Carrie έγραψε:Μακάρι να ήτανε έτσι!!580Ε μικτά είναι!Προς το παρόν!!

3396μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Κυρ Ιουν 17, 2012 11:41 am

tasoulak


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koritsia kalispera. na sas rotiso an kserete kati. ego pira tin eksamini k mou teliose 6/4 k epestrepsa stin doulia me miomeno orario. ithela na rotiso gia tin adia anef apodoxon anatrofis(3mini an den kano lathos) autin mporo na tin paro k tora i eprepe na tin paro meta to eksamino?

3406μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τρι Ιουν 26, 2012 9:14 am

mariela


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tasoulak έγραψε:koritsia kalispera. na sas rotiso an kserete kati. ego pira tin eksamini k mou teliose 6/4 k epestrepsa stin doulia me miomeno orario. ithela na rotiso gia tin adia anef apodoxon anatrofis(3mini an den kano lathos) autin mporo na tin paro k tora i eprepe na tin paro meta to eksamino?

Γεια σου κοπέλα μου και πάλι (εμείς οι 2 μαζί από την αρχή!!) Λοιπόν είμαι και εγώ με άδεια άνευ αποδοχών. Αν θυμάσαι ξεκινήσαμε μαζί το 6μηνο, μετά εσύ επέστρεψες ενώ εγώ πήρα άδεια άνευ αποδοχών. Μου την δώσανε χωρίς κανένα πρόβλημα, αφού έτσι κι αλλιώς τους συμφέρει και αυτούς λόγω κρίσης βέβαια...Βασικά δεν μου είπαν 3 μήνες κλπ, εγώ τους είπα θα μιλήσουμε μετά το καλοκαίρι. Οπότε βασικά εξαρτάται από τον εργοδότη σου κατά πόσον σε χρειάζεται μάλλον, δεν είναι υποχρεωμένος να σου την δώσει όπως το 6μηνο. Ήθελα και εγώ να σε ρωτήσω σου ήρθε η βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ για την φορολογική σου δήλωση? Μπορείς αν σου ήρθε να μου πεις το ποσό που θα βάλουμε διότι εγώ τώρα είμαι σε νησί και δεν μπορώ να πάω στον ΟΑΕΔ μου?

3416μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τρι Ιουν 26, 2012 9:56 am

natassa-st-pr

natassa-st-pr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="lgyftog"]Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Θα ήθελα λίγο τα φώρα σας σχετικά με το 6μηνο......
Μου είπαν ότι εάν έχεις ενεργή σύμβαση εργασίας (εργαζόμενη) το ποσό που λαμβάνεις από τον ΟΑΕΔ είναι βάση μισθού με ταβάνι τα 800 ευρώ......ισχύει κάτι τέτοιο?????
Επίσης, μπορείτε να μου πείτε λίγο την διαδικασία για να είμαι έτοιμη?
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ
[/quote

Εγώ τα χαρτιά μου τα είχα κάνει για να ξεκινήσω με την άδεια μητρότητας 12 Φεβρουαρίου και είχε εγκριθεί το ποσό των 870 ευρώ αλλά επειδή μεσολάβησαν οι αλλαγές τον Μάρτιο (πληρώθηκα πρώτη φορά τον Απρίλιο) το ποσό πήγε στα 523 ευρώ τόσα παίρνω τώρα μέχρι και τον Αύγουστο. Αυτά μου τα είπαν στο ΟΑΕΔ!

3426μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τετ Ιουν 27, 2012 1:03 am

tasoulak


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariela έγραψε:
tasoulak έγραψε:koritsia kalispera. na sas rotiso an kserete kati. ego pira tin eksamini k mou teliose 6/4 k epestrepsa stin doulia me miomeno orario. ithela na rotiso gia tin adia anef apodoxon anatrofis(3mini an den kano lathos) autin mporo na tin paro k tora i eprepe na tin paro meta to eksamino?

Γεια σου κοπέλα μου και πάλι (εμείς οι 2 μαζί από την αρχή!!) Λοιπόν είμαι και εγώ με άδεια άνευ αποδοχών. Αν θυμάσαι ξεκινήσαμε μαζί το 6μηνο, μετά εσύ επέστρεψες ενώ εγώ πήρα άδεια άνευ αποδοχών. Μου την δώσανε χωρίς κανένα πρόβλημα, αφού έτσι κι αλλιώς τους συμφέρει και αυτούς λόγω κρίσης βέβαια...Βασικά δεν μου είπαν 3 μήνες κλπ, εγώ τους είπα θα μιλήσουμε μετά το καλοκαίρι. Οπότε βασικά εξαρτάται από τον εργοδότη σου κατά πόσον σε χρειάζεται μάλλον, δεν είναι υποχρεωμένος να σου την δώσει όπως το 6μηνο. Ήθελα και εγώ να σε ρωτήσω σου ήρθε η βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ για την φορολογική σου δήλωση? Μπορείς αν σου ήρθε να μου πεις το ποσό που θα βάλουμε διότι εγώ τώρα είμαι σε νησί και δεν μπορώ να πάω στον ΟΑΕΔ μου?

kalimera kopela mou... ax tixeriiii... nisi... auta ine.... Smile lipon ego piga k to pira moni mou apo ton oaed k to poso ine 1856,69... logika k se sena to idio tha ine...

3436μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τετ Ιουν 27, 2012 1:24 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξέρετε αν παίρνουμε επίδομα αδείας από τον ΟΑΕΔ στο 6μηνο και πόσο είναι?

3446μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τετ Ιουν 27, 2012 2:01 am

mariela


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tasoulak έγραψε:
mariela έγραψε:
tasoulak έγραψε:koritsia kalispera. na sas rotiso an kserete kati. ego pira tin eksamini k mou teliose 6/4 k epestrepsa stin doulia me miomeno orario. ithela na rotiso gia tin adia anef apodoxon anatrofis(3mini an den kano lathos) autin mporo na tin paro k tora i eprepe na tin paro meta to eksamino?

Γεια σου κοπέλα μου και πάλι (εμείς οι 2 μαζί από την αρχή!!) Λοιπόν είμαι και εγώ με άδεια άνευ αποδοχών. Αν θυμάσαι ξεκινήσαμε μαζί το 6μηνο, μετά εσύ επέστρεψες ενώ εγώ πήρα άδεια άνευ αποδοχών. Μου την δώσανε χωρίς κανένα πρόβλημα, αφού έτσι κι αλλιώς τους συμφέρει και αυτούς λόγω κρίσης βέβαια...Βασικά δεν μου είπαν 3 μήνες κλπ, εγώ τους είπα θα μιλήσουμε μετά το καλοκαίρι. Οπότε βασικά εξαρτάται από τον εργοδότη σου κατά πόσον σε χρειάζεται μάλλον, δεν είναι υποχρεωμένος να σου την δώσει όπως το 6μηνο. Ήθελα και εγώ να σε ρωτήσω σου ήρθε η βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ για την φορολογική σου δήλωση? Μπορείς αν σου ήρθε να μου πεις το ποσό που θα βάλουμε διότι εγώ τώρα είμαι σε νησί και δεν μπορώ να πάω στον ΟΑΕΔ μου?

kalimera kopela mou... ax tixeriiii... nisi... auta ine.... Smile lipon ego piga k to pira moni mou apo ton oaed k to poso ine 1856,69... logika k se sena to idio tha ine...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά λίγα δεν είναι? Άμα το διαιρέσεις δια 6 μήνες βγαίνει 309 ευρώ τον μήνα.. Για δες το ξανά αν δεν σου κάνει κόπο, δεν πρέπει να βάλουμε το συνολικό ποσό που πήραμε? κάνω κάπου λάθος? χίλια συγνώμη που σε ταλαιπωρώ και σένα..

3456μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Τετ Ιουν 27, 2012 9:55 pm

tasoulak


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariela έγραψε:
tasoulak έγραψε:
mariela έγραψε:
tasoulak έγραψε:koritsia kalispera. na sas rotiso an kserete kati. ego pira tin eksamini k mou teliose 6/4 k epestrepsa stin doulia me miomeno orario. ithela na rotiso gia tin adia anef apodoxon anatrofis(3mini an den kano lathos) autin mporo na tin paro k tora i eprepe na tin paro meta to eksamino?

Γεια σου κοπέλα μου και πάλι (εμείς οι 2 μαζί από την αρχή!!) Λοιπόν είμαι και εγώ με άδεια άνευ αποδοχών. Αν θυμάσαι ξεκινήσαμε μαζί το 6μηνο, μετά εσύ επέστρεψες ενώ εγώ πήρα άδεια άνευ αποδοχών. Μου την δώσανε χωρίς κανένα πρόβλημα, αφού έτσι κι αλλιώς τους συμφέρει και αυτούς λόγω κρίσης βέβαια...Βασικά δεν μου είπαν 3 μήνες κλπ, εγώ τους είπα θα μιλήσουμε μετά το καλοκαίρι. Οπότε βασικά εξαρτάται από τον εργοδότη σου κατά πόσον σε χρειάζεται μάλλον, δεν είναι υποχρεωμένος να σου την δώσει όπως το 6μηνο. Ήθελα και εγώ να σε ρωτήσω σου ήρθε η βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ για την φορολογική σου δήλωση? Μπορείς αν σου ήρθε να μου πεις το ποσό που θα βάλουμε διότι εγώ τώρα είμαι σε νησί και δεν μπορώ να πάω στον ΟΑΕΔ μου?

kalimera kopela mou... ax tixeriiii... nisi... auta ine.... Smile lipon ego piga k to pira moni mou apo ton oaed k to poso ine 1856,69... logika k se sena to idio tha ine...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά λίγα δεν είναι? Άμα το διαιρέσεις δια 6 μήνες βγαίνει 309 ευρώ τον μήνα.. Για δες το ξανά αν δεν σου κάνει κόπο, δεν πρέπει να βάλουμε το συνολικό ποσό που πήραμε? κάνω κάπου λάθος? χίλια συγνώμη που σε ταλαιπωρώ και σένα..

kalimera sou. sou fenonte liga k dikio exis. alla auta ine mono gia to 2011. tou 2012 tha to paroume tou xronou...

3466μηνο ΟΑΕΔ - Σελίδα 14 Empty Απ: 6μηνο ΟΑΕΔ Πεμ Ιουν 28, 2012 12:31 am

mariela


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tasoulak έγραψε:
mariela έγραψε:
tasoulak έγραψε:
mariela έγραψε:
tasoulak έγραψε:koritsia kalispera. na sas rotiso an kserete kati. ego pira tin eksamini k mou teliose 6/4 k epestrepsa stin doulia me miomeno orario. ithela na rotiso gia tin adia anef apodoxon anatrofis(3mini an den kano lathos) autin mporo na tin paro k tora i eprepe na tin paro meta to eksamino?

Γεια σου κοπέλα μου και πάλι (εμείς οι 2 μαζί από την αρχή!!) Λοιπόν είμαι και εγώ με άδεια άνευ αποδοχών. Αν θυμάσαι ξεκινήσαμε μαζί το 6μηνο, μετά εσύ επέστρεψες ενώ εγώ πήρα άδεια άνευ αποδοχών. Μου την δώσανε χωρίς κανένα πρόβλημα, αφού έτσι κι αλλιώς τους συμφέρει και αυτούς λόγω κρίσης βέβαια...Βασικά δεν μου είπαν 3 μήνες κλπ, εγώ τους είπα θα μιλήσουμε μετά το καλοκαίρι. Οπότε βασικά εξαρτάται από τον εργοδότη σου κατά πόσον σε χρειάζεται μάλλον, δεν είναι υποχρεωμένος να σου την δώσει όπως το 6μηνο. Ήθελα και εγώ να σε ρωτήσω σου ήρθε η βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ για την φορολογική σου δήλωση? Μπορείς αν σου ήρθε να μου πεις το ποσό που θα βάλουμε διότι εγώ τώρα είμαι σε νησί και δεν μπορώ να πάω στον ΟΑΕΔ μου?

kalimera kopela mou... ax tixeriiii... nisi... auta ine.... Smile lipon ego piga k to pira moni mou apo ton oaed k to poso ine 1856,69... logika k se sena to idio tha ine...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά λίγα δεν είναι? Άμα το διαιρέσεις δια 6 μήνες βγαίνει 309 ευρώ τον μήνα.. Για δες το ξανά αν δεν σου κάνει κόπο, δεν πρέπει να βάλουμε το συνολικό ποσό που πήραμε? κάνω κάπου λάθος? χίλια συγνώμη που σε ταλαιπωρώ και σένα..

kalimera sou. sou fenonte liga k dikio exis. alla auta ine mono gia to 2011. tou 2012 tha to paroume tou xronou...

Καλημέρα! Α μπράβο έχεις δίκαιο, δεν το σκέφτηκα... σε ευχαριστώ πολύ!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις