Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 11:39 am

zhuzhuka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και πάλι.
Είμαι 8η εβδομάδα και μου έδωσε ο γιατρός ένα κάρο εξετάσεις για προγεννητικό. Με καλύπτει το ΙΚΑ αν τις κάνω σε εξωτερικό ιατρείο? (πχ βιοιατρική?)

2Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 11:46 am

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για να μην πληρωσεις πρεπει να τις κανεις στο ικα τις εξετασεις.Θα παρεις τηλ στο 184 θα κλεισεις ραντεβου στο μανας και παιδιου που ειναι κοντα σου θα σου τις γραψουν και θα πας να τις κανεις ολες δωρεαν ..αν θυμαμαι μονο μια ή δυο εξετασεις δεν καλυπτει το ικα που αυτες πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο και καντες..Αλλιως σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και πληρωνεις περιποθ 150 ευρω!!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

3Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 11:57 am

zhuzhuka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lidiaki έγραψε:Για να μην πληρωσεις πρεπει να τις κανεις στο ικα τις εξετασεις.Θα παρεις τηλ στο 184 θα κλεισεις ραντεβου στο μανας και παιδιου που ειναι κοντα σου θα σου τις γραψουν και θα πας να τις κανεις ολες δωρεαν ..αν θυμαμαι μονο μια ή δυο εξετασεις δεν καλυπτει το ικα που αυτες πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο και καντες..Αλλιως σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και πληρωνεις περιποθ 150 ευρω!!!
Αν πάω σε Δημόσιο Νοσοκομείο, γίνονται επι τόπου? Μετά μπορώ να διεκδικίσω τα 150 ή μέρος τους από το ΙΚΑ?

4Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:00 pm

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zhuzhuka έγραψε:
lidiaki έγραψε:Για να μην πληρωσεις πρεπει να τις κανεις στο ικα τις εξετασεις.Θα παρεις τηλ στο 184 θα κλεισεις ραντεβου στο μανας και παιδιου που ειναι κοντα σου θα σου τις γραψουν και θα πας να τις κανεις ολες δωρεαν ..αν θυμαμαι μονο μια ή δυο εξετασεις δεν καλυπτει το ικα που αυτες πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο και καντες..Αλλιως σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και πληρωνεις περιποθ 150 ευρω!!!
Αν πάω σε Δημόσιο Νοσοκομείο, γίνονται επι τόπου? Μετά μπορώ να διεκδικίσω τα 150 ή μέρος τους από το ΙΚΑ?


Πρεπει να παρεις τηλ και να κλεισεις ραντεβου στο νοσοκομειο πας την ημερα του ραντεβου πληρωνεις στο ταμειο και πας και τις κανεις..Για να μην πληρωσεις καθολου μονο στο Ικα επιδη τις κανουνε και αυτοι..δεν σε καλυπτουν

Στην πρωτη εγκυμοσυνη τις εκανα στο Αλεξανδρας και ταλαιπωρηθηκα περιμενοντας στο ταμειο 3 ωρες..
Στην δευτερη τις εκανα στο ικα δεν ταλαιπωρηθηκα γιατι στις γραφουν επειγον και πας ενα πρωι οποτε θες και τις κανεις..

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

5Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:06 pm

zhuzhuka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lidiaki έγραψε:
zhuzhuka έγραψε:
lidiaki έγραψε:Για να μην πληρωσεις πρεπει να τις κανεις στο ικα τις εξετασεις.Θα παρεις τηλ στο 184 θα κλεισεις ραντεβου στο μανας και παιδιου που ειναι κοντα σου θα σου τις γραψουν και θα πας να τις κανεις ολες δωρεαν ..αν θυμαμαι μονο μια ή δυο εξετασεις δεν καλυπτει το ικα που αυτες πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο και καντες..Αλλιως σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και πληρωνεις περιποθ 150 ευρω!!!
Αν πάω σε Δημόσιο Νοσοκομείο, γίνονται επι τόπου? Μετά μπορώ να διεκδικίσω τα 150 ή μέρος τους από το ΙΚΑ?


Πρεπει να παρεις τηλ και να κλεισεις ραντεβου στο νοσοκομειο πας την ημερα του ραντεβου πληρωνεις στο ταμειο και πας και τις κανεις..Για να μην πληρωσεις καθολου μονο στο Ικα επιδη τις κανουνε και αυτοι..δεν σε καλυπτουν

Στην πρωτη εγκυμοσυνη τις εκανα στο Αλεξανδρας και ταλαιπωρηθηκα περιμενοντας στο ταμειο 3 ωρες..
Στην δευτερη τις εκανα στο ικα δεν ταλαιπωρηθηκα γιατι στις γραφουν επειγον και πας ενα πρωι οποτε θες και τις κανεις..
Οπότε να εμπιστευτώ ΙΚΑ λες. Μου έχει γράψει πολλές γενικές και κάποιες για αντισώματα, μέχρι και AIDS. Όλα μου τα καλύπτει το ΙΚΑ?

6Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:11 pm

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zhuzhuka έγραψε:
lidiaki έγραψε:
zhuzhuka έγραψε:
lidiaki έγραψε:Για να μην πληρωσεις πρεπει να τις κανεις στο ικα τις εξετασεις.Θα παρεις τηλ στο 184 θα κλεισεις ραντεβου στο μανας και παιδιου που ειναι κοντα σου θα σου τις γραψουν και θα πας να τις κανεις ολες δωρεαν ..αν θυμαμαι μονο μια ή δυο εξετασεις δεν καλυπτει το ικα που αυτες πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο και καντες..Αλλιως σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και πληρωνεις περιποθ 150 ευρω!!!
Αν πάω σε Δημόσιο Νοσοκομείο, γίνονται επι τόπου? Μετά μπορώ να διεκδικίσω τα 150 ή μέρος τους από το ΙΚΑ?


Πρεπει να παρεις τηλ και να κλεισεις ραντεβου στο νοσοκομειο πας την ημερα του ραντεβου πληρωνεις στο ταμειο και πας και τις κανεις..Για να μην πληρωσεις καθολου μονο στο Ικα επιδη τις κανουνε και αυτοι..δεν σε καλυπτουν

Στην πρωτη εγκυμοσυνη τις εκανα στο Αλεξανδρας και ταλαιπωρηθηκα περιμενοντας στο ταμειο 3 ωρες..
Στην δευτερη τις εκανα στο ικα δεν ταλαιπωρηθηκα γιατι στις γραφουν επειγον και πας ενα πρωι οποτε θες και τις κανεις..
Οπότε να εμπιστευτώ ΙΚΑ λες. Μου έχει γράψει πολλές γενικές και κάποιες για αντισώματα, μέχρι και AIDS. Όλα μου τα καλύπτει το ΙΚΑ?

Εμενα αν θυμαμαι δεν μου καλυψε μονο μια λυστερια την λενε και την εκανα σε μικροβιολογικο ειναι απο τις πιο ακριβες αν θυμαμαι ή 40 ή 50 ευρω την πληρωσα ολες τις αλλες μου τις εκαναν!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

7Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:14 pm

zhuzhuka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lidiaki έγραψε:
zhuzhuka έγραψε:
lidiaki έγραψε:
zhuzhuka έγραψε:
lidiaki έγραψε:Για να μην πληρωσεις πρεπει να τις κανεις στο ικα τις εξετασεις.Θα παρεις τηλ στο 184 θα κλεισεις ραντεβου στο μανας και παιδιου που ειναι κοντα σου θα σου τις γραψουν και θα πας να τις κανεις ολες δωρεαν ..αν θυμαμαι μονο μια ή δυο εξετασεις δεν καλυπτει το ικα που αυτες πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο και καντες..Αλλιως σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και πληρωνεις περιποθ 150 ευρω!!!
Αν πάω σε Δημόσιο Νοσοκομείο, γίνονται επι τόπου? Μετά μπορώ να διεκδικίσω τα 150 ή μέρος τους από το ΙΚΑ?


Πρεπει να παρεις τηλ και να κλεισεις ραντεβου στο νοσοκομειο πας την ημερα του ραντεβου πληρωνεις στο ταμειο και πας και τις κανεις..Για να μην πληρωσεις καθολου μονο στο Ικα επιδη τις κανουνε και αυτοι..δεν σε καλυπτουν

Στην πρωτη εγκυμοσυνη τις εκανα στο Αλεξανδρας και ταλαιπωρηθηκα περιμενοντας στο ταμειο 3 ωρες..
Στην δευτερη τις εκανα στο ικα δεν ταλαιπωρηθηκα γιατι στις γραφουν επειγον και πας ενα πρωι οποτε θες και τις κανεις..
Οπότε να εμπιστευτώ ΙΚΑ λες. Μου έχει γράψει πολλές γενικές και κάποιες για αντισώματα, μέχρι και AIDS. Όλα μου τα καλύπτει το ΙΚΑ?

Εμενα αν θυμαμαι δεν μου καλυψε μονο μια λυστερια την λενε και την εκανα σε μικροβιολογικο ειναι απο τις πιο ακριβες αν θυμαμαι ή 40 ή 50 ευρω την πληρωσα ολες τις αλλες μου τις εκαναν!!
Ο γιατρός που έδωσε ένα παραπεμπτικό για εξετάσεις με χαρακτηρισμό ΕΠΕΙΓΟΝ. Να πάρω 184 να κλείσω ραντεβού ή πάω από εκεί κατευθείαν?

8Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:15 pm

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γιατρος του Ικα στις εγραψε??

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

9Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:21 pm

zhuzhuka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lidiaki έγραψε:Γιατρος του Ικα στις εγραψε??
Δικός μου, αλλά ειναι συμβεβλημένος νομίζω.Μπροστά μου έχω μια εντολή εξέτασης όπου πανω αριστερα λέει ΙΚΑ.

10Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:23 pm

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zhuzhuka έγραψε:
lidiaki έγραψε:Γιατρος του Ικα στις εγραψε??
Δικός μου, αλλά ειναι συμβεβλημένος νομίζω.Μπροστά μου έχω μια εντολή εξέτασης όπου πανω αριστερα λέει ΙΚΑ.

Ρωτησε τον αυτος θα ξερει και σε πιο ικα ανηκει για να πας..
Αλλιως πρεπει να κλεισεις ραντεβου σε γιατρο στο μανας και παιδιου για να στις γραψουν και να πας κατευθειαν..ρωτα το γιατρο σου παντως και θα σου πει !!

Α και επισης οτι χαπια σου δωσει απο ασβεστιο , μαγνησιο , σιδηρο κτλ και αυτα στα γραφει το μανας και παιδιου και τα παιρνεις δωρεαν απο τα φαρμακεια!! Οτι αλλο χρειστεις ρωτα με .. Σου ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

11Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:29 pm

zhuzhuka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lidiaki έγραψε:
zhuzhuka έγραψε:
lidiaki έγραψε:Γιατρος του Ικα στις εγραψε??
Δικός μου, αλλά ειναι συμβεβλημένος νομίζω.Μπροστά μου έχω μια εντολή εξέτασης όπου πανω αριστερα λέει ΙΚΑ.

Ρωτησε τον αυτος θα ξερει και σε πιο ικα ανηκει για να πας..
Αλλιως πρεπει να κλεισεις ραντεβου σε γιατρο στο μανας και παιδιου για να στις γραψουν και να πας κατευθειαν..ρωτα το γιατρο σου παντως και θα σου πει !!

Α και επισης οτι χαπια σου δωσει απο ασβεστιο , μαγνησιο , σιδηρο κτλ και αυτα στα γραφει το μανας και παιδιου και τα παιρνεις δωρεαν απο τα φαρμακεια!! Οτι αλλο χρειστεις ρωτα με .. Σου ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη
Η κοπέλα που έχει για γραμματέα δεν ήξερε. Αλλά τις συνταγές που μου γράφει τις πάω κατευθείαν στο φαρμακείο και δεν πληρώνω τίποτα. Σου λέει κάτι αυτό?

12Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:30 pm

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρωτα τον γιατρο σου...απλα οταν εισαι εγκυος δεν πας σε γυναικολογο του ικα οταν σου κλεινουν ραντεβου σε στελνουν σε γυναικολογο στο μανας και παιδιου..και σου τα γραφει ολα

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

13Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 12:31 pm

zhuzhuka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lidiaki έγραψε:Ρωτα τον γιατρο σου...απλα οταν εισαι εγκυος δεν πας σε γυναικολογο του ικα οταν σου κλεινουν ραντεβου σε στελνουν σε γυναικολογο στο μανας και παιδιου..και σου τα γραφει ολα
Είναι γιατρός ΟΠΑΔ που εξυπηρετεί και συμβεβλημένους με το ΙΚΑ.

Σε ευχαριστώ για όλα!!

14Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 9:24 pm

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zhuzhuka έγραψε:Καλησπέρα και πάλι.
Είμαι 8η εβδομάδα και μου έδωσε ο γιατρός ένα κάρο εξετάσεις για προγεννητικό. Με καλύπτει το ΙΚΑ αν τις κάνω σε εξωτερικό ιατρείο? (πχ βιοιατρική?)
εγω τον προγεννητικο τον εκανα σε εξωτερικο(ιαση στα σπατα).ειχα ωστοσο παραπεμπτικα του ικα και με καλυψε το συγκεκριμενο κεντρο.πληρωσα μονο 22ευρω γιατι ειχα περασει το οριο .να ξερεις ομως οτι στο ΙΚΑ οι εγκυες εχουν προτεραιοτητα -το εκανε προσφατα μια φιλη μου και δε χρειαστηκε να περιμενει μηνες για να βρει ραντεβου...τελος επειδη εγω προσωπικα δε μπορω την κατασταση μεσα στο ΙΚΑ με τις ουρες , την αναμονη και τα παππουδια να σε κοιτανε με μισο ματι λες και τους τρως την μπουκια μεσα απο τα χερια κανω το εξης:ολους αυτους τους μηνες γραφω τις εξετασεις καθε μηνα στο ικα(σ 'αυτο ειμαι τυχερη γιατι ο γιατρος ειναι και στο ικα οποτε μου τα γραφει ολα στο βιβλιαριο),κανω τις εξετασεις σε εξωτερικα διαγνωστικα και μετα παω στις παροχες του ικα και καταθετω τις αποδειξεις και τα παραπεμπτικα και παιρνω το 80% επιστροφη.καλη εγκυμοσυνη να εχεις!

15Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Δευ Ιουλ 25, 2011 11:37 pm

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στην βιοιατρικη θα σου ζητησουν ενα καρο λεφτα.εγω τις εκανα στο ικα τις μισες κ τις αλλες στο ελενα που πληρωσα 17 ευρω

16Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Τρι Ιουλ 26, 2011 12:51 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ki emena o giatros mou einai kai sto ika kai opws mou eixe grapsei tis e3etaseis me to epeigon pou les piga etsi kai tis ekana den xreiastike na kleisw rantevou....apla piga sto ika pou einai o giatros mou.... Very Happy

17Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Empty Απ: Κάλυψη ΙΚΑ - προγεννητικός Τρι Ιουλ 26, 2011 8:46 am

zhuzhuka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πήρα Βιοιατρική και μου είπαν πως συνεργάζονται με το ΙΚΑ. Τους είπα πως έχω κλείσει ραντεβού με το ΙΚΑ και μετά θα περάσω από Βιοιατρική. Μου απάντησε πως πρέπει να είναι θεωρεημένες και από το ΙΚΑ. Μα στο ΙΚΑ δεν θα πάω?? (μάνας και παιδιού) Τι θεωερημένες?

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lidiaki έγραψε:Για να μην πληρωσεις πρεπει να τις κανεις στο ικα τις εξετασεις.Θα παρεις τηλ στο 184 θα κλεισεις ραντεβου στο μανας και παιδιου που ειναι κοντα σου θα σου τις γραψουν και θα πας να τις κανεις ολες δωρεαν ..αν θυμαμαι μονο μια ή δυο εξετασεις δεν καλυπτει το ικα που αυτες πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο και καντες..Αλλιως σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και πληρωνεις περιποθ 150 ευρω!!!

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, εκεί που πας στο μανας και παιδιού σε παίρνουν αμέσως, δηλ την ώρα που έχεις κλείσει το ραντεβού?
ή θα πρέπει να περιμένεις με τις ώρες για να βρεθεί κάποιος να σου τις γράψει?

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
REINE έγραψε:
lidiaki έγραψε:Για να μην πληρωσεις πρεπει να τις κανεις στο ικα τις εξετασεις.Θα παρεις τηλ στο 184 θα κλεισεις ραντεβου στο μανας και παιδιου που ειναι κοντα σου θα σου τις γραψουν και θα πας να τις κανεις ολες δωρεαν ..αν θυμαμαι μονο μια ή δυο εξετασεις δεν καλυπτει το ικα που αυτες πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο και καντες..Αλλιως σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και πληρωνεις περιποθ 150 ευρω!!!

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, εκεί που πας στο μανας και παιδιού σε παίρνουν αμέσως, δηλ την ώρα που έχεις κλείσει το ραντεβού?
ή θα πρέπει να περιμένεις με τις ώρες για να βρεθεί κάποιος να σου τις γράψει?

Κλεινεις ραντεβου και πας στην ωρα του ραντεβου σου και σε παιρνουν κανονικα υπαρχει γυναικολογος και σου γραφει οτι θες...

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για να σας βοηθησω ...επειδη δουλευα στο Ικα 184 για 6 χρονια ...η διαδικασια ειναι η εξης ...
Κλεινεις ραντεβου στο κεντρο μανας και παιδιου οπου ανηκετε ...την ωρα που θελετε δεν περιμενετε ..σας γραφει οτι σας εχει γραψει ο γιατρος σας ...εαν ειναι εξετασεις πατε την επομενη στο μικροβιολογικο της περιοχης σας ή σε καποιο μεγαλο Οπως Πειραιας,Αθηνων κτλ και κανετε τις εξετασεις ..χωρις ραντεβου οι εγκυες προηγουνται!!! Για τα φαρμακα πας στο φαρμακειο και δεν πληρωνεις μια !! Τωρα για τα εξωτερικα ιατρεια που ζητανε σφραγιδα ..ειναι απο ελεγκτη του ΙΚΑ οχι απο τον γιατρο που τις εγραψε ...Τωρα για τους ασφαλισμενους του ΟΠΑΔ ειναι η ιδια διαδικασι απλα δεν πατε στο ΙΚΑ ...αλλα εκει θα πρεπει να πατε για εγκριση !!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lidiaki έγραψε:Ρωτα τον γιατρο σου...απλα οταν εισαι εγκυος δεν πας σε γυναικολογο του ικα οταν σου κλεινουν ραντεβου σε στελνουν σε γυναικολογο στο μανας και παιδιου..και σου τα γραφει ολα
ρε τι μωρά είναι αυτά ; έχω πάθει πλάκα !να δώσεις αυτή τη φωτογραφία στο Πετρογιάννη να την βάλει στο γραφείο μαζί με τις άλλες καλά είναι κουκλάκια !καλά λέω εγω αυτός ο άνθρωπος βγάζει κουκλάκια . Α!πήγα τελικά με ξέχεσε λίγο που είχα να πατήσω 2 χρόνια σχεδόν αλλά εντάξει στο τρέξιμο με έχει

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για τις εξετάσεις γράφονται μέσω ικα όσες γίνονται σε υποκαταστήματα του ικα πας και της κάνεις εκεί χωρίς ραντεβού απλά πρέπει να είναι γραμμένες όσες δνε κάνει το ΙΚΑ σε στέλνει σε διαγνωστκά που είναι συβεμβλημένα τα οποία απ πίσω γράφει η εξέταση δνε πραγματοποιείτε σε εργαστήριο του ικα και δεν πληρώνεις τίποτα η κάτι λίγα που τα παίρνεις απο πίσω .

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:
lidiaki έγραψε:Ρωτα τον γιατρο σου...απλα οταν εισαι εγκυος δεν πας σε γυναικολογο του ικα οταν σου κλεινουν ραντεβου σε στελνουν σε γυναικολογο στο μανας και παιδιου..και σου τα γραφει ολα
ρε τι μωρά είναι αυτά ; έχω πάθει πλάκα !να δώσεις αυτή τη φωτογραφία στο Πετρογιάννη να την βάλει στο γραφείο μαζί με τις άλλες καλά είναι κουκλάκια !καλά λέω εγω αυτός ο άνθρωπος βγάζει κουκλάκια . Α!πήγα τελικά με ξέχεσε λίγο που είχα να πατήσω 2 χρόνια σχεδόν αλλά εντάξει στο τρέξιμο με έχει

Ευχαριστω Βανια μου ..Εννοιτε πως αυτην θα του παω...

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:
lidiaki έγραψε:Ρωτα τον γιατρο σου...απλα οταν εισαι εγκυος δεν πας σε γυναικολογο του ικα οταν σου κλεινουν ραντεβου σε στελνουν σε γυναικολογο στο μανας και παιδιου..και σου τα γραφει ολα
ρε τι μωρά είναι αυτά ; έχω πάθει πλάκα !να δώσεις αυτή τη φωτογραφία στο Πετρογιάννη να την βάλει στο γραφείο μαζί με τις άλλες καλά είναι κουκλάκια !καλά λέω εγω αυτός ο άνθρωπος βγάζει κουκλάκια . Α!πήγα τελικά με ξέχεσε λίγο που είχα να πατήσω 2 χρόνια σχεδόν αλλά εντάξει στο τρέξιμο με έχει

Ευχαριστω Βανια μου ..Εννοιτε πως αυτην θα του παω...

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zhuzhuka έγραψε:Καλησπέρα και πάλι.
Είμαι 8η εβδομάδα και μου έδωσε ο γιατρός ένα κάρο εξετάσεις για προγεννητικό. Με καλύπτει το ΙΚΑ αν τις κάνω σε εξωτερικό ιατρείο? (πχ βιοιατρική?)

Γεια σου! Λοιπόν, εγώ είχα στείλει με φαξ όλες τις εξετάσεις για τον προγγενητικό έλεγχο με ασφάλεια ικα στην βιοιατρική και μου έβγαλαν λογαριασμό 934 ευρώ. Φυσικά και δεν τις έκανα εκεί. Λοιπόν, τις γενικές αίματος κλπ πήγαινε κάνε τις στο ικα με ραντεβού, γίνονται πολύ γρήγορα...

Όσον αφορά τις υπόλοιπες, εγώ έκανα το εξής, αν είσαι αθήνα φυσικά, εγώ πήγα στην μιχαλακοπούλου στο διαγνωστικό κέντρο αναλυτική διαγνωστική και τους είπα ότι είμαι ικα και μου έδωσαν τιμές δημοσίου για όλες ήταν και πολλές, πχ για μία αίματος έδινα 5-6 ευρώ, άντε να σου βγουν στο σύνολο 70 ευρώ το πολύ, ούτε ικα ούτε ταλαιπωρίες, και από τότε πήγαινα εκεί ότι εξέταση και να προέκυπτε με ελάχιστο κόστος...

Αν σε ενδιαφέρει πέσμου να σου στείλω τηλ του διαγνωστικού...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις