Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Ψηφοφορία giati o mikros mou xtypaei t kefalaki tou pantou?? Παρ Ιουν 11, 2010 1:14 pm

peppy

peppy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalispera se oles tis manoules!!
sas grafw giati exw poly megalo provlima me ton gio mou pou einai 11 minwn...opote nevriazei/xortasei kai den thelei alli krema/argisw na ton parw agalia 3 deyterolepta/nystazei/exei kakakia h thelei kati pou krataw xtypaei to kefalaki tou se oti vrei mprosta tou...toixous..portes...kareklaki fagitou..kagela kounias...otidipote arkri na einai skliro... to paidi mou ta xei paixei kai mou leei me tropo ti axristi mana einai??i to kanoun ki alla??

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α μη στεναχωρισαι!! και ο δικος μου το εκανε και το κανει ακομα μερικες φορες!! σου δειχνει οτι ειναι θυμωμενος, δεν εχει υπομονη να περιμενει για να γινει αυτο που θελει.
καταρχας μη στεναχωριεσαι. να μην του δινεις σημασια, οταν βλεπει οτι αγχωνεσαι και πας να τον σταματησεις θα το κανει και πιο δυνατα.
εγω δεν του εδινα σημασια και το εχει ελλατωσει παρα πολυ.

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peppy έγραψε:kalispera se oles tis manoules!!
sas grafw giati exw poly megalo provlima me ton gio mou pou einai 11 minwn...opote nevriazei/xortasei kai den thelei alli krema/argisw na ton parw agalia 3 deyterolepta/nystazei/exei kakakia h thelei kati pou krataw xtypaei to kefalaki tou se oti vrei mprosta tou...toixous..portes...kareklaki fagitou..kagela kounias...otidipote arkri na einai skliro... to paidi mou ta xei paixei kai mou leei me tropo ti axristi mana einai??i to kanoun ki alla??
ναι καλη μου ειναι μια φαση που την περνανε συνηθως ολα τα παιδακια . Και οι δικες μου το εκαναν μεχρι που μια φορα χτυπησαν πολυ δυνατα και μετα απο αυτο το εκοψαν . Δεν ξερω πως μπορεις να το κοψεις αλλα σιγουρα το κανει για να σου τραβηξει την προσοχη αμεσα . Πολλοι λενε οτι για να το κοψει δεν πρεπει να του δινεις σημασια αλλα δεν ξερω αν αυτο ειναι σωστο . Αμα θελεις συμβουλεψου και καποιον που θεωρεις πιο ειδικο να σου πει. Εμενα ο παιδιατρος μου ειχε πει οτι θα το κοψουν μολις χτυπησουν πολυ δυνατα καποια φορα και πονεσουν πολυ οπως και εγινε.

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai me emas etsi egine....einai stadia....molis to xtupise kai ponese polu stamatise na to kanei...

5Ψηφοφορία giati o mikros moy xrypaei t kefalakii tou pantou?? Παρ Ιουν 11, 2010 1:22 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εμενα το εκανε ο γιος μου οταν δεν του καναμε το χατιρη!!προσπαθησε να μην του δινεις σημασια την ωρα που το κανει!!θα το σταματηση θα δεις!!!

peppy

peppy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kale ti pio dynata??to kefali tou einai gemato simadia kai melanies kai oso pio poly ponaei k klaiei toso pio poly kopanietai...pws na min tou dwseis simasia??ouf....ti provlima ki ayto.... giati o mikros mou xtypaei t kefalaki tou pantou?? 215994

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peppy έγραψε:kale ti pio dynata??to kefali tou einai gemato simadia kai melanies kai oso pio poly ponaei k klaiei toso pio poly kopanietai...pws na min tou dwseis simasia??ouf....ti provlima ki ayto.... giati o mikros mou xtypaei t kefalaki tou pantou?? 215994
εγω οταν σου λεω πιο πολυ η μια μου ειχε ανοιξει το μετωπο της γιατι πηγε και το χτυπησε πανω στην γωνια του καναπε .Και ακομα και τωρα οταν σηκωνει τα φρυδια της φαινεται ενα μικρο βαθουλωμα. Μην αγχωνεσαι παντως μιλα και με τον γιατρο σου αν θελεις . Παντως ειναι μια φαση που σιγα σιγα θα περασει . Απλα φροντισε να μην του περασεις το μηνυμα οτι καθε φορα που το κανει σε εχει του χεριου του , γιατι θα σου κανει την ζωη κολαση.

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και που εισαι ακομα.. οσο μεγαλωνουν θα κανουν και πιο τρελα ακομα!!!

παντως πραγματικα προσπαθησε να μην του δινεις σημασια, τα μωρα οτι κανουν το κανουν για να τραβηξουν την προσοχη μας. αφου βλεπει οτι ετσι τρεχεις διπλα του θα συνεχισει να το κανει.

μπορει και αν χτηπησει δυνατα να το σταματησει, δεν ξερω, παντως ο δικος μου απο τη στιγμη που δεν πηγαινα να τον σταματησω ειναι ζητημα αν θα το συνεχιζε για 15 δευτερολεπτα, ενω οταν προσπαθουσα να τον σταματησω επεμενε και μπορει να το χτυπουσε και λεπτο. σιγα σιγα το σταματησε. τωρα το κανει ελαχιστες φορες, οταν δεν του δινω κατι που θελει. τσιριζει χτυπιεται λιγο αλλα μετα σταματαει.

peppy

peppy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katalava....tha dw polla akomi....
tha to vale se efarmogi apo avrio to prwi kiolas pou tha xypnisei...tha kane pws den trexei pt...kai ti na pw...ti 20 karoumpala ti 21!!!!!

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ετσι ακριβως...

εγω γενικα οταν σκουντουφλαει οταν πεφτει κλπ προσπαθω να ειμαι σχετικα αταραχη... για να μην κλαιει ευκολα.. δεν τη μπορω τη γκρινια αυτο το μιρμιρμιρ..


κανε την καρδια σου πετρα και ελπιζω να δεις γρηγορα αποτελεσματα!!

(καλα αν δεις οτι παει να ανοιξει τρυπα στον τοιχο μπορεις να τον παρεις χχαχα Razz )

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να φανταστεις ο δικός μου απο το χτυπημα του κεφαλιου του ανοιξε τρυπα στην γυψοσανιδα...αξεχαστες μέρες....Πολλα παιδάκια εχουν κρισεις θυμού μερικά πιο εντονες απο τα αλλα.Δεν ειναι θεμα οτι αδιαφορεις γιατι θελει να περάσει το δικό του γιατί υπάρχει κίνδυνος αυτοτραυματισμού...αυτό ηταν το μεγάλο ζόρι...Θέλει μεγάλη υπομονή και γερά νευρα... και προσοχή μην τραυματιστεί το παιδί...Τα γραφω αυτά γιατί εμεις αυτό το προβλημα το βιώσαμε πολύ έντονα, υπήρχαν φορές που τον κρατούσα σφιχτα αγκαλιά γιατί δεν ελεγχε τον εαυτό του και μπορουσε να τραυματιστεί σοβαρα.Μεγαλώνοντας, γυρω στα 3χρ τις ξεπερασε...

peppy

peppy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
3xr?? 3 X R ? ? ? ?
plaka mou kaneis etsi?

ooooooxxxxxxxxx..........

elena

elena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμένα κάνει τέτοιες βλακείες μερικές φορές!! Το πάει μπροστά και το χτυπάει προς τα πίσω στο καρεκλάκι φαγητού, αυτοκινήτου, καρότσι... κ.ο.κ. Είναι φάσεις!! Σήμερα το έκανε στο αμάξι κι όσο του ΄λεγα μην το κάνεις Δημητράκη αυτός το έκανε πιο έντονα!! Λέω έτσι είσαι?? Κάτσε χτύπα το βλάκα!! Και το σταμάτησε μόλις έπαψα να του δίνω σημασία!! Razz

tsiki

tsiki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
peppy έγραψε:3xr?? 3 X R ? ? ? ?
plaka mou kaneis etsi?

ooooooxxxxxxxxx..........

Ο δικος μου γιος ηταν περίπτωση...ήταν δυσκολο παιδάκι σε ολα του..ακομη ειναι...γιαυτό αργήσαμε να κάνουμε το δευτερο,μετα από 4,5χ.Αυτό δεν σημαινει οτι το δικό σου παιδάκι δεν θα το σταματήσει πιο νωρίς. Τώρα που ειναι 9,5 χρόνων όταν θυμώνει δεν χτυπάει το κεφαλι του αλλα παει για υπνο..χαχα

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κάπου ειχα διαβάσει οτι το χτύπημα του κεφαλιού, τους θυμίζει την περίοδο που βρίσκονταν στην κοιλίτσα και τα βοηθά να χαλαρώσουν.Ο δικος μου το χτυπαει στην κουνια οταν νυστάζει,και μολις χτες το εκανε στο προσκεφαλι του κρεβατιου μας, ενω ηταν σε φάση αναστάτωσης/νυστας/υπερέντασης...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις