Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω κι εγω. οσα θα ακουσεις για το ενα νοσοκομειο θα ακουσεις και για το αλλο...επισης δεν υπαρχει γιατρος που να εχει ολους του ασθενεις του ικανοποιοημενους.
σιγουρα στο ιδιωτικο τομεα χρηζεις καλυτερης μεταχειρησης αλλα ξερω πολλες περιπτωσεις που οταν παει κατι στραβα απο με τον ασθενη τον στελνουν "πακετακι" στο δημοσιο για να φυγει η ευθυνη απο πανω τους και για να μην δυσφημιστει η επιχειρηση αν κατι δεν παει καλλα τελικα.
αυτο που εχω καταλαβει για το ελενα 9 μηνες τωρα που παρακολουθειται η εγκυμοσυνη μου εκει ειναι οτι υπαρχει πολλης φορτος εργασιας και πολυ πιεση στο νοσηλευτικο προσωπικο.
επισης η πλειοψηφια τον γυναικων ειναι αλλοδαπες και δυστυχως λογο αδυναμιας συννενοησης δημιουργηται εκνευρισμος εκατερωθεν. ενα απλο παραδειγμα που το ειδα τουλαχιστον 10 φορες περιμενουμε 20-25 ατομα για υπερηχο και ειναι μια κοπελα που δεν ξερει γρι ελληνικα η εστω αγγλικα και δεν ξερει να πει ποτε ειχε τελευταια περιοδο, ποιο γιατρο εχει,πως τη λενε κλπ. αρχιζουν οι φωνες χτυπανε οι πορτες διαμαρτυρονται οι ανυπομονοι και οι υπολοιπες περιμενουμεεεεεε.... θα μου πεις ομως τι να κανουν οι αλλοδαποι??? καπου δεν πρεπει να περιθαλπτουν κι αυτοι???!!! αλλα και το προσωπικο τραβαει το ζορι του....

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι διαβαζω Θεε μου!!!!!!!!!!Στο Ελενα θα γεννησω και εγω εχω τρομοκρατηθει Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Κ στα ιδιωτικά γίνονται στραβές, άλλα λιγότερες κ άλλου είδους.. Δεν θα σε αγνοήσει κ δεν θα σε βρίσει κανένας εκέι.. Βασικά μη σου τύχει..
αυτο ελειπε να σε αγνοησουν και να σε βρισουν και στα ιδιωτικα.δεν φτανει που τα παιρνουν χοντρα θα βρισουν κιολας?

ΜΗ ΤΟ ΛΕΕΕΕΣ!!!! ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΕ ΑΓΝΟΗΣΑΝ Κ ΠΟΛΥ ΜΑΛΙΣΤΑ....
ΠΑΤΟΥΣΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ Κ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΡΑ ΜΑΣ ΛΕΓΑΝΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!!!!!!!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 606100 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 606100 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 606100
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ!!!
ΚΑΛΑ ΑΝ ΜΕ ΒΡΙΖΑΝΕ Κ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307 ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΡΕΛΑΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ! - Σελίδα 2 966307

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
beba160a έγραψε:συμφωνω κι εγω. οσα θα ακουσεις για το ενα νοσοκομειο θα ακουσεις και για το αλλο...επισης δεν υπαρχει γιατρος που να εχει ολους του ασθενεις του ικανοποιοημενους.
σιγουρα στο ιδιωτικο τομεα χρηζεις καλυτερης μεταχειρησης αλλα ξερω πολλες περιπτωσεις που οταν παει κατι στραβα απο με τον ασθενη τον στελνουν "πακετακι" στο δημοσιο για να φυγει η ευθυνη απο πανω τους και για να μην δυσφημιστει η επιχειρηση αν κατι δεν παει καλλα τελικα.
αυτο που εχω καταλαβει για το ελενα 9 μηνες τωρα που παρακολουθειται η εγκυμοσυνη μου εκει ειναι οτι υπαρχει πολλης φορτος εργασιας και πολυ πιεση στο νοσηλευτικο προσωπικο.
επισης η πλειοψηφια τον γυναικων ειναι αλλοδαπες και δυστυχως λογο αδυναμιας συννενοησης δημιουργηται εκνευρισμος εκατερωθεν. ενα απλο παραδειγμα που το ειδα τουλαχιστον 10 φορες περιμενουμε 20-25 ατομα για υπερηχο και ειναι μια κοπελα που δεν ξερει γρι ελληνικα η εστω αγγλικα και δεν ξερει να πει ποτε ειχε τελευταια περιοδο, ποιο γιατρο εχει,πως τη λενε κλπ. αρχιζουν οι φωνες χτυπανε οι πορτες διαμαρτυρονται οι ανυπομονοι και οι υπολοιπες περιμενουμεεεεεε.... θα μου πεις ομως τι να κανουν οι αλλοδαποι??? καπου δεν πρεπει να περιθαλπτουν κι αυτοι???!!! αλλα και το προσωπικο τραβαει το ζορι του....


εχουνε φορτο δεν λεω αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα νευρα τους πρεπει να τα πληρωνουν οι εγκυες γυναικες κ με κυνδινο της ζωης τους κ του μωρου

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
beba160a έγραψε:αυτο που εχω καταλαβει για το ελενα 9 μηνες τωρα που παρακολουθειται η εγκυμοσυνη μου εκει ειναι οτι υπαρχει πολλης φορτος εργασιας και πολυ πιεση στο νοσηλευτικο προσωπικο.
επισης η πλειοψηφια τον γυναικων ειναι αλλοδαπες και δυστυχως λογο αδυναμιας συννενοησης δημιουργηται εκνευρισμος εκατερωθεν. ενα απλο παραδειγμα που το ειδα τουλαχιστον 10 φορες περιμενουμε 20-25 ατομα για υπερηχο και ειναι μια κοπελα που δεν ξερει γρι ελληνικα η εστω αγγλικα και δεν ξερει να πει ποτε ειχε τελευταια περιοδο, ποιο γιατρο εχει,πως τη λενε κλπ. αρχιζουν οι φωνες χτυπανε οι πορτες διαμαρτυρονται οι ανυπομονοι και οι υπολοιπες περιμενουμεεεεεε.... θα μου πεις ομως τι να κανουν οι αλλοδαποι??? καπου δεν πρεπει να περιθαλπτουν κι αυτοι???!!! αλλα και το προσωπικο τραβαει το ζορι του....

και καλά έχεις καταλάβει.όταν ήμουν στους υπερήχους στο έλενα έρχονταν αλλοδαπές που δεν ήξεραν ελληνικά, ρωτούσα τελευταία περίοδο στα αγγλικά ,γαλλικά,γερμανικά -σόρρυ που δεν ξέρω κι άλλες γλώσσες ή πόσο μάλλον την δική τους!παίζω με την νοηματική γλώσσα,τίποτα. τους δίνω στυλό και χαρτί,άλλες δε ξέρουν να γράφουν,άλλες δεν καταλαβαίνουν και πάλι. αυτό είναι ένα ΤΕΡΑΑΑΑΣΤΙΟ θέμα και πρέπει κάπως να λυθεί σύντομα.χρειαζόμαστε διερμηνείς οπωσδήποτε! σε όλα τα νοσοκομεία.. γιατί και τα δικά μας νεύρα τα παίζουν και των υπολοίπων που περιμένουν ώρες ολόκληρες απ'έξω! αν δεν τα ζήσεις απ'τη μεριά του νοσηλευτή ή της μαίας ,δεν μπορείς να ξέρεις όπως ακριβώς έχει η κατάσταση.

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ranou έγραψε:Τι διαβαζω Θεε μου!!!!!!!!!!Στο Ελενα θα γεννησω και εγω εχω τρομοκρατηθει Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

κι εγω το ιδιο εκει γενναω απο μερα σε μερα. το χειροτερο που μπορεις να κανεις στον εαυτο σου ειναι να τον πανικοβαλεις. παντου συμβαινουν αυτα.. σου εχω μια ιστορια για καθε νοσοκομειο δημοσιο η ιδιωτικο.

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lilliput έγραψε:αν δεν τα ζήσεις απ'τη μεριά του νοσηλευτή ή της μαίας ,δεν μπορείς να ξέρεις όπως ακριβώς έχει η κατάσταση. [/color]


Συμφωνώ απόλυτα!!

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:
artemis-karabet-mpempa έγραψε:Θεωρώ ότι άμα έχεις καλό γίατρό, ( όχι απαραίτητα πρώτο όνομα), οι κίνδυνοι μειώνονται..


Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να μην έχεις καθόλου γιατρό κ να πας στην εφημερία.. Δύσκολο να ασχοληθούν μαζί σου..
ακόμα μια φορά που συμφωνούμε ... καλά έχω πάθει με αυτες τις φάτσες ..



Κ ο γιος σου δεν πάει πίσω!!

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lilliput έγραψε:
beba160a έγραψε:αυτο που εχω καταλαβει για το ελενα 9 μηνες τωρα που παρακολουθειται η εγκυμοσυνη μου εκει ειναι οτι υπαρχει πολλης φορτος εργασιας και πολυ πιεση στο νοσηλευτικο προσωπικο.
επισης η πλειοψηφια τον γυναικων ειναι αλλοδαπες και δυστυχως λογο αδυναμιας συννενοησης δημιουργηται εκνευρισμος εκατερωθεν. ενα απλο παραδειγμα που το ειδα τουλαχιστον 10 φορες περιμενουμε 20-25 ατομα για υπερηχο και ειναι μια κοπελα που δεν ξερει γρι ελληνικα η εστω αγγλικα και δεν ξερει να πει ποτε ειχε τελευταια περιοδο, ποιο γιατρο εχει,πως τη λενε κλπ. αρχιζουν οι φωνες χτυπανε οι πορτες διαμαρτυρονται οι ανυπομονοι και οι υπολοιπες περιμενουμεεεεεε.... θα μου πεις ομως τι να κανουν οι αλλοδαποι??? καπου δεν πρεπει να περιθαλπτουν κι αυτοι???!!! αλλα και το προσωπικο τραβαει το ζορι του....

και καλά έχεις καταλάβει.όταν ήμουν στους υπερήχους στο έλενα έρχονταν αλλοδαπές που δεν ήξεραν ελληνικά, ρωτούσα τελευταία περίοδο στα αγγλικά ,γαλλικά,γερμανικά -σόρρυ που δεν ξέρω κι άλλες γλώσσες ή πόσο μάλλον την δική τους!παίζω με την νοηματική γλώσσα,τίποτα. τους δίνω στυλό και χαρτί,άλλες δε ξέρουν να γράφουν,άλλες δεν καταλαβαίνουν και πάλι. αυτό είναι ένα ΤΕΡΑΑΑΑΣΤΙΟ θέμα και πρέπει κάπως να λυθεί σύντομα.χρειαζόμαστε διερμηνείς οπωσδήποτε! σε όλα τα νοσοκομεία.. γιατί και τα δικά μας νεύρα τα παίζουν και των υπολοίπων που περιμένουν ώρες ολόκληρες απ'έξω! αν δεν τα ζήσεις απ'τη μεριά του νοσηλευτή ή της μαίας ,δεν μπορείς να ξέρεις όπως ακριβώς έχει η κατάσταση.

παντα κοιταω και την αλλη πλευρα ειδικα οταν προκειται για απλους υπαλληλους που εργαζονται για εναν μισθουλακο και οχι για τους μεγαλογιατρους που τους τα χωνουμε χοντρα και παλι μας αντιμετωπιζουν μονο σαν τσεπες. υπαλληλος ειμαι κι εγω και ξερω,ιδιωτικος μεν αλλα σε τομεα εξυπηρετησης κοινου και ξερω τι θα πει να τα δινεις ολα και να εξακολουθουν να σε πιεζουν.
προσωπικα κανενας απο το νοσηλευτικο προσωπικο του ελενα δεν μου φερθηκε ασχημα γιατι και η δικη μου συμπεριφορα ηταν αναλογη και ημουν συνεργασιμη,λιγο οι διοικητικοι υπαλληλοι εχουν ενα υφακι. εξακολουθω να υποστηριζω οτι τετοια περιστατικα συμβαινουν ΠΑΝΤΟΥ (στην ελλαδα εεεε).

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
artemis-karabet-mpempa έγραψε:
etoile! έγραψε:



- Δεν υπάρχει υλικό!! Ξέρω νοσοκομείο που ξεπλένουν τις σύριγγες........


Πλάκα κάνεις έτσι? Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό. Να πας για μια απλή επέμβαση και κολλήσεις τίποτα άλλο. Απίστευτο έτσι? Τα έχω πάρει άσχημα λέμε. Πόσο η σύριγγα ρε παιδιά. 10-20 λεπτά την παίρνω σαν ιδιώτης. Τα νοσοκομεία θα την παίρνουν 5 λεπτά. Έλεος ρε παιδιά όλα για το χρήμα. Να πως κάτι βέβαια τώρα πάμε στο γενικότερο σύστημα υγείας αλλά μια και τέθηκε θέμα. Το κατανοώ ότι και οι γιατροί άνθρωποι είναι όχι ρομπότ. Κουράζονται όπως όλοι μας. Από την άλλη όμως είναι κάποια επαγγέλματα που πρώτον ξέρεις από την αρχή την κούραση και δεύτερον είναι ιερά, κάνουν λειτούργημα. Δεν μπορεί να πει έναν γιατρός ή αστυνόμος σε κάποιον που κινδυνεύει δεν σε δέχομαι ή δεν έρχομαι γιατί δεν πληρώνομαι ή δουλεύω 20 ώρες σερί. Σίγουρα χρειάζεται ξεκούραση κι αυτός. Αλλά αφού ξέρεις ότι είναι έτσι η κατάσταση παραιτήσου. Δεν μπορείς να με αφήσεις εμένα να πεθάνω για να μην χάσεις εσύ τον μισθό σου.

artemis-karabet-mpempa

artemis-karabet-mpempa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
giouli73 έγραψε:
artemis-karabet-mpempa έγραψε:
etoile! έγραψε:



- Δεν υπάρχει υλικό!! Ξέρω νοσοκομείο που ξεπλένουν τις σύριγγες........


Πλάκα κάνεις έτσι? Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό. Να πας για μια απλή επέμβαση και κολλήσεις τίποτα άλλο. Απίστευτο έτσι? Τα έχω πάρει άσχημα λέμε. Πόσο η σύριγγα ρε παιδιά. 10-20 λεπτά την παίρνω σαν ιδιώτης. Τα νοσοκομεία θα την παίρνουν 5 λεπτά. Έλεος ρε παιδιά όλα για το χρήμα. Να πως κάτι βέβαια τώρα πάμε στο γενικότερο σύστημα υγείας αλλά μια και τέθηκε θέμα. Το κατανοώ ότι και οι γιατροί άνθρωποι είναι όχι ρομπότ. Κουράζονται όπως όλοι μας. Από την άλλη όμως είναι κάποια επαγγέλματα που πρώτον ξέρεις από την αρχή την κούραση και δεύτερον είναι ιερά, κάνουν λειτούργημα. Δεν μπορεί να πει έναν γιατρός ή αστυνόμος σε κάποιον που κινδυνεύει δεν σε δέχομαι ή δεν έρχομαι γιατί δεν πληρώνομαι ή δουλεύω 20 ώρες σερί. Σίγουρα χρειάζεται ξεκούραση κι αυτός. Αλλά αφού ξέρεις ότι είναι έτσι η κατάσταση παραιτήσου. Δεν μπορείς να με αφήσεις εμένα να πεθάνω για να μην χάσεις εσύ τον μισθό σου.


Συμφωνώ μαζί σου!! Άλλα είναι κ ατοί άνθρωποι.. Βέβαια δεν δικαιολογώ ειδικά άσχημες συμπεριφορές, επειδή κ ο άντρας μου τα ίδια τραβάει, άλλα είναι άψογος σε όλα του!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις