Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΟΡΑΣΑ

http://www.mayoral.com/webmayoral/gr/colecciones-recien-nacido.asp

ΤΟ ΠΕΜΠΤΟ ΡΟΖ ΦΠΡΕΜΑΤΑΚΙ

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω του ετοιμασα ενα φανελακι αμανικο ( η μαια στην κλινικη μου ειπε παντα φανελακι απο κατω ακομα και ζεστη να εχει) και ενα φορμακι ασπρο με λαχανι ριγες και σχεδιακια μπροστα, λαχανι καλτσακια και μια πανα για να το τυλιξω να το παρω αγκαλια. αν μπορεσω θα τα βγαλω φωτο ή θα βαλω κατευθειαν με τον μικρο μεσα σε αυτα Με τι ρουχάκια σκέφτεστε να βγάλετε τα μωράκια σας από την κλινική...??? - Σελίδα 2 379767

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzef έγραψε:ΑΓΟΡΑΣΑ

http://www.mayoral.com/webmayoral/gr/colecciones-recien-nacido.asp

ΤΟ ΠΕΜΠΤΟ ΡΟΖ ΦΠΡΕΜΑΤΑΚΙ

τι όμορφοοοοοοοοο!!!!! Με τι ρουχάκια σκέφτεστε να βγάλετε τα μωράκια σας από την κλινική...??? - Σελίδα 2 883208 Με τι ρουχάκια σκέφτεστε να βγάλετε τα μωράκια σας από την κλινική...??? - Σελίδα 2 883208

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμεις πηραμε αυτο για πλακα αλλα αν εχει πολυ κρυο εκεινη τη μερα (Δεκεμβριος πιθανον) μπορει και να της το φορεσω!

http://www.hm.com/gb/product/91719?article=91719-A

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαμομηλακι έγραψε:εμεις πηραμε αυτο για πλακα αλλα αν εχει πολυ κρυο εκεινη τη μερα (Δεκεμβριος πιθανον) μπορει και να της το φορεσω!

http://www.hm.com/gb/product/91719?article=91719-A

ειναι τελειο αυτο σαν αρκουδακι θα ναι!!!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:εμεις πηραμε αυτο για πλακα αλλα αν εχει πολυ κρυο εκεινη τη μερα (Δεκεμβριος πιθανον) μπορει και να της το φορεσω!

http://www.hm.com/gb/product/91719?article=91719-A

Αυτό σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αλλά σε καφέ! Σαν φόρμα εξόδου δεν είναι? ... Για πάνω από τα ρουχάκια...???

xara

xara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωραιο φαινεται Δεσποινακι.
Εγω κοριτσια εχθες ειδα στο marasil ενα φουστανακι τελειως κουκλιστικο.Μαλλον θα παω να το παρω γιατι δεν ειχα πανω μου εχθες.Ειχε 29ε, οταν το παρω θα σας το δειξω.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτά πήραμε από τα GAP [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


και λέμε να του φορέσουμε το γκρι παντελονάκι με το φορμάκι και θα βρούμε και κανένα μπουφανάκι από κάτω!!

Και αυτά είναι τα εσωρουχάκια που του πήραμε απο τα prenatal [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Αυτά πήραμε από τα GAP [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


και λέμε να του φορέσουμε το γκρι παντελονάκι με το φορμάκι και θα βρούμε και κανένα μπουφανάκι από κάτω!!

Και αυτά είναι τα εσωρουχάκια που του πήραμε απο τα prenatal [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Με γεια σας Carrie μου!!!
Κουκλάκι θα είναι ο μικρός!!!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι και ένα από τα σετάκια που έχω στον νου μου να βάλω στην μπέμπα!
Αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη! Όλα είναι από τα GAP!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Είναι κορμάκι κοντομάνικο, κολάν με ενσωματομένη φούστα,ζακετούλα και μπαλαρινούλες!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι γλυκουληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τέλεια είναι Δεσποινάκι μου!!!!Εμείς παραγγείλαμε σήμερα και αυτά..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



To σετ με τα 3 τεμάχια σεντονάκια, μία πικέ κουβερτούλα της ίδιας σειράς και το κάλυμμα για την αλλαξιέρα και σελτεδάκιSmile

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Τέλεια είναι Δεσποινάκι μου!!!!Εμείς παραγγείλαμε σήμερα και αυτά..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



To σετ με τα 3 τεμάχια σεντονάκια, μία πικέ κουβερτούλα της ίδιας σειράς και το κάλυμμα για την αλλαξιέρα και σελτεδάκιSmile

Πόλυ ωραία Carrie μου!
Κάτι ανάλογο είχε βγάλει η chicco ή η fisher price! Δεν θυμάμαι καλά...!!! Super πάντως αυτά που πήρατε! Την πάντα την πήρατε ή μπα? Τι μάρκα είναι?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι δεν την πήραμε γιατί έχουμε πάρει ήδη και αυτό το σετ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

με την πάντα του και έτσι απλώς ψωνίσαμε τα σεντονάκια. Είναι fisher price το 201 σχέδιοSmile

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσάκια μου τι ωραια σχεδια ειναι αυτα απο τα συνολακια της GAP μεχρι τα καταπληκτικα σεντονακια που πειτε μου απο που τα πηρατε...εγω ομως εχω αλλη μια σημαντικη απορια..με τι θα τα βγαλουμε τα μωρακια μας???στο αμαξι δηλαδη με τι θα τα μεταφερουμε με καλαθουνα,με κΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ?ΤΙ??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ranou έγραψε:κοριτσάκια μου τι ωραια σχεδια ειναι αυτα απο τα συνολακια της GAP μεχρι τα καταπληκτικα σεντονακια που πειτε μου απο που τα πηρατε...εγω ομως εχω αλλη μια σημαντικη απορια..με τι θα τα βγαλουμε τα μωρακια μας???στο αμαξι δηλαδη με τι θα τα μεταφερουμε με καλαθουνα,με κΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ?ΤΙ??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Εμείς λέμε με το καθισματάκι του αυτοκινήτου αφου θα πάρουμε αυτό
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς σίγουρα από την κλινική μέχρι το αυτοκίνητο με το πόρτ μπεμπέ! Μετά έλεγα να το βάλω στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου αλλά κανείς δεν συμφωνεί από τους δικούς μας! Ούτε καν ο άντρας μου! Μια σταλιά μωράκι θα είναι λένε! Τι καρεκλάκι αυτοκινήτου? Αλλά εγώ δεν συμφωνώ! Έχω ακόμα καιρό για να τους πείσω...!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoinaki έγραψε:Εμείς σίγουρα από την κλινική μέχρι το αυτοκίνητο με το πόρτ μπεμπέ! Μετά έλεγα να το βάλω στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου αλλά κανείς δεν συμφωνεί από τους δικούς μας! Ούτε καν ο άντρας μου! Μια σταλιά μωράκι θα είναι λένε! Τι καρεκλάκι αυτοκινήτου? Αλλά εγώ δεν συμφωνώ! Έχω ακόμα καιρό για να τους πείσω...!!!

Προσωπικά νομίζω πως το καρεκλάκι είναι το πιο ασφαλές για την μετακίνηση ως το σπίτι Rolling Eyes Rolling Eyes

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:
Despoinaki έγραψε:Εμείς σίγουρα από την κλινική μέχρι το αυτοκίνητο με το πόρτ μπεμπέ! Μετά έλεγα να το βάλω στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου αλλά κανείς δεν συμφωνεί από τους δικούς μας! Ούτε καν ο άντρας μου! Μια σταλιά μωράκι θα είναι λένε! Τι καρεκλάκι αυτοκινήτου? Αλλά εγώ δεν συμφωνώ! Έχω ακόμα καιρό για να τους πείσω...!!!

Προσωπικά νομίζω πως το καρεκλάκι είναι το πιο ασφαλές για την μετακίνηση ως το σπίτι Rolling Eyes Rolling Eyes

Και εγώ αυτό πιστεύω κουκλίτσα!!!
Αλλά με θεωρούν υπερβολική...!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoinaki έγραψε:
Και εγώ αυτό πιστεύω κουκλίτσα!!!
Αλλά με θεωρούν υπερβολική...!!!

Μα γι'αυτο ακριβώς το λόγο υπάρχουν τα συγκεκριμένα καθίσματα που χωράνε βρεφάκια!!

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσακια μου και εγω με καθισματακι θελω να το παρω αλλα μου λενε οι δικοι μου οτι ειναι υπερβολη και καλυτερα με καλαθουνα...μα ειναι δυνατον τι πιο ασφαλες απο το καθισματακι αφου το ιδιο τοποθετειται και στο καροτσι για τους πρωτους μηνες αλλωστε και επειτα ποσο ασφαλης ειναι η καλαθουνα και πως θα την δεσεις με την ζωνη??ευλογες αποριες νομιζω.... Rolling Eyes Rolling Eyes

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despoinaki έγραψε:
χαμομηλακι έγραψε:εμεις πηραμε αυτο για πλακα αλλα αν εχει πολυ κρυο εκεινη τη μερα (Δεκεμβριος πιθανον) μπορει και να της το φορεσω!

http://www.hm.com/gb/product/91719?article=91719-A

Αυτό σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αλλά σε καφέ! Σαν φόρμα εξόδου δεν είναι? ... Για πάνω από τα ρουχάκια...???


Αυτο ποου πηραμε εμεις ειναι το ιδιο αλλα σε 2 κομματια,παντελονακι και ζακετακι με κουκουλιτσα και αυτακια και εχει πολυ γελιο.Μπορω να την φανταστω,θα ειναι σαν αρκουδακι ή προβατακι Very Happy Very Happy Very Happy ...απο μεσα θα της εχω βαλει κορμακι και αυτο πανω,φαινεται πολυ ζεστο.Τωρα αν εχει ψοφο εκεινη τη μερα,θα την κανω σαν κρεμμυδι! Laughing Laughing

Οσον αφορα καθισματακι 'η πορτ-μπεμπε,η κολλητη μου που γεννησε προσφατα στο Αρεταιειο μου ειπε οτι δεν τους αφησαν να παρουν το μωρο με πορτ-μπεμπε παρα μονο με το καθισματακι του αυτοκινητου.Το πηγε ο μπαμπας στο δωματιο,το εδεσαν εκει και μετα το πηγαν.Το ιδιο ειπαν και στην συνυφαδα που γεννησε στο εξωτερικο και μαλιστα το επεβαλαν και πιο αυστηρα.Νομιζω οτι πλεον και εδω ολα τα μαιευτηρια το ζητανε.Αλλα καλυτερα ρωτηστε ξεχωριστα.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:
Οσον αφορα καθισματακι 'η πορτ-μπεμπε,η κολλητη μου που γεννησε προσφατα στο Αρεταιειο μου ειπε οτι δεν τους αφησαν να παρουν το μωρο με πορτ-μπεμπε παρα μονο με το καθισματακι του αυτοκινητου.Το πηγε ο μπαμπας στο δωματιο,το εδεσαν εκει και μετα το πηγαν.Το ιδιο ειπαν και στην συνυφαδα που γεννησε στο εξωτερικο και μαλιστα το επεβαλαν και πιο αυστηρα.Νομιζω οτι πλεον και εδω ολα τα μαιευτηρια το ζητανε.Αλλα καλυτερα ρωτηστε ξεχωριστα.

Ναι το έχω ακούσει και εγώ αυτό που λες..

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια καλημερα. Εμενα ο μεγαλος γεννηθηκε 23 οκτ 2008 και δεν εκανε πολη ζεστη οποτε με ενα φορμακι και μεσα σε ενα υπνοσακο ειναι οκ. Το δευτερο το περιμενουμε οκτ - νεομ οποτε λεω το ιδιο ντυσιμο. Σχετικα με καλαθουνα η καθισματακι εννοειτε καθισμα. Οι πιο μεγαλοι δεν με καταλαβαινουν εχουν αλλη αντιληψη αλλα το πιο σωστο και βασικα ασφαλες για το μικρο ειναι το ειδικο καθισματακι οθτε καν το πορτ μπεμπε το σκληρο. Εχω τρομερο κολλημα με αθτο το θεμα. Στο εξωτερικο πριν φυγει το μωρο απο το μαιευτηριο ελεγχουν αν ειναι ασφαλες το οχημα. [img]

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω με καθισματακι θεωρειται και πιο ασφαλες Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις