Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 2:44 am

????????


Επισκέπτης
Κοριτσακια μου θελω βοηθεια!!! Τι καροτσι να παρω;;;
Επισης να παρω το πακετο με τα 3 ή μονο το καροτσι και το καθισμα αυτοκινητου;; Το πορτ μπεμπε χρειαζεται ή θα αχρηστευτει σε λιγους μηνες και θα μου πιανει χωρο;;;
Βοηηηηηθειαααααααααα Laughing

2Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 3:59 am

Mpogos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Καλησπέρα! Εγώ πάντως πήρα peg-perego το τελευταίο μοντέλο που γυρίζει για να βλέπεις και το μωρό! Και πήρα όλα τα αξεσουάρ! Καρότσι,κάθισμα αυτοκινήτου,πορτ-μπεμπέ και τσάντα μεταφοράς! Αυτάαααα! Wink

3Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 5:06 am

????????


Επισκέπτης
Mpogos έγραψε:
Καλησπέρα! Εγώ πάντως πήρα peg-perego το τελευταίο μοντέλο που γυρίζει για να βλέπεις και το μωρό! Και πήρα όλα τα αξεσουάρ! Καρότσι,κάθισμα αυτοκινήτου,πορτ-μπεμπέ και τσάντα μεταφοράς! Αυτάαααα! Wink

Γιατι τελικα προτιμησες αυτο;
Ασχετο,διαβασα καπου οτι το στρωμα για το πορτ μπεμπε το αγοραζεις ξεχωριστα,σε περιπτωση που δε το ξερεις! Μη τρεχεις τελευταια στιγμη να το αγορασεις!! Very Happy

4Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 5:41 am

Mpogos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
etoile! έγραψε:
Mpogos έγραψε:
Καλησπέρα! Εγώ πάντως πήρα peg-perego το τελευταίο μοντέλο που γυρίζει για να βλέπεις και το μωρό! Και πήρα όλα τα αξεσουάρ! Καρότσι,κάθισμα αυτοκινήτου,πορτ-μπεμπέ και τσάντα μεταφοράς! Αυτάαααα! Wink

Γιατι τελικα προτιμησες αυτο;
Ασχετο,διαβασα καπου οτι το στρωμα για το πορτ μπεμπε το αγοραζεις ξεχωριστα,σε περιπτωση που δε το ξερεις! Μη τρεχεις τελευταια στιγμη να το αγορασεις!! Very Happy

Προσωπικά μου άρεσε το design του και όποιον ρώτησα αυτό μου σύστησε! Ναι, το στρωματάκι του έχει 29 ευρώ!

5Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 8:11 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πηρα το peg perego pliko P3 το μοντελο που αν θες γυρναει για να βλεπεις το παιδι.η επιλογη ηταν γιατι μια φιλη θα μου δωσει ολα τα αξεσουαρ(καθισμα αυτοκινητου και πορτ μπεμπε )εγω προσωπικα πορτ μπεμπε δε θα επαιρνα αν δε μου το δανειζε η κοπελα,γιατι γενικα ακουω οτι εινι για λιγο χρονικο διαστημα αρα μαλλον πεταμενα λεφτα...αυτη ειναι η γνωμη μου. παντως για να επανελθουμε στο αρχικο ερωτημα το peg perego μου αρεσε παρα πολυ

6Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 10:50 am

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμείς πήραμε σετ των 3 της chicco, και δεν το έχω μετανοιώσει ούτε λεπτό..

ο παίδαρος είναι 72 ημερών και είναι συνέχεια στο πορτ μπεμπε, αφού δεν θέλω να τον βάλω στο δωμάτιό του ακόμα...

αν δεν έχεις κούνια στο δωμάτιό σου, πάρε πορτ μπεμπέ.. εκεί θα κοιμάται,
με αυτο θα πηγαίνετε βόλτα στην αρχή...

δεν νομίζω ότι το κόστος είναι τόοοοοσο μεγάλο ώστε να τσιγκουνευτείς..

το σετ που πήραμε εμείς από ιταλία κόστισε 300€

7Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 1:19 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
prozak έγραψε:εμείς πήραμε σετ των 3 της chicco, και δεν το έχω μετανοιώσει ούτε λεπτό..

ο παίδαρος είναι 72 ημερών και είναι συνέχεια στο πορτ μπεμπε, αφού δεν θέλω να τον βάλω στο δωμάτιό του ακόμα...

αν δεν έχεις κούνια στο δωμάτιό σου, πάρε πορτ μπεμπέ.. εκεί θα κοιμάται,
με αυτο θα πηγαίνετε βόλτα στην αρχή...

δεν νομίζω ότι το κόστος είναι τόοοοοσο μεγάλο ώστε να τσιγκουνευτείς..

το σετ που πήραμε εμείς από ιταλία κόστισε 300€
Mia apo ta idia kai ego! Chicco 3 se 1 pirame. Ola ta xreisimopoiisa. Και το βραδυ ειχα κολλησει την κουνια διπλα μου και του κρατουσα το χερι απο φοβο μην παθει κατι και δεν το καταλαβω Smile Σε δικο του δωματιο δεν πηγε...εμεις αλλαξαμε δωματιο μιας και κοιμομασταν στο δικο του οποτε δεν καταλαβε καμια διαφορα ο μπεμπης. Ειχαμε και την παντα γυρω γυρω και δεν μας εβλεπε οποτε χαμπαρι δεν πηρε Smile

8Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 1:37 pm

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ ακριβώς ένα χρόνο πριν που τα έψαχνα και κοιτούσα ακριβώς τα ίδια, κατέληξα στο inglesina zippy. Και δεν το μετάνιωσα. Θα σου πρότεινα βέβαια να πάρεις το zippy free που γυρνάει και κοιτάει προς τα σένα (όπως πρότειναν οι κοπέλες για το perego αντίστοιχα), το οποίο υπερτερεί στα εξής από το αντίστοιχο perego (αν δεν έχει αλλάξει κάτι στα φετινά μοντέλα):
1) Είναι πιο ελαφρύ. Το zippy free είναι στα 8,5kgr έναντι του perego pliko P3 switch (νομίζω) το οποίο ζυγίζει περίπου 10kgr. To απλό perego P3 είναι και αυτό στα 8,5kgr αλλά βέβαια δε γυρίζει προς τη μαμά,
2) Έχει πολύ πιο εύκολο άνοιγμα-κλείσιμο. Πραγματικά δοκίμασα και τα 2 μοντέλα και το inglesina το ανοιγοκλείνω με το ένα χέρι, είναι μακράν καλύτερο κατά τη γνώμη μου φυσικά.

Τέλος, αν δεν πάρεις καλαθούνα/λίκνο, τότε μάλλον θα το χρειαστείς το πορτμπεμπέ, έστω και για λίγο. Βέβαια, οι καλαθούνες μου φαίνονται αρκετά πιο άνετες. Μάλιστα πρόσεξα ότι όταν έβαλα και το επιπλέον στρωματάκι για να κοιμάται στο πορτμπεμπέ πήρε ύψος η θέση του μωρού τότε και ήταν κάπως πιο επικίνδυνο για να πέσει. Θα ήθελα να τα κάνουν πιο βαθιά, αλλά τι να κάνουμε! Η μικρή μου στριμωχνόταν στο πορτμπεμπέ, ήθελε την άπλα της κι έτσι τελικά αναγκάστηκα να το χρησιμοποιήσω ελάχιστα...

Ελπίζω να βοήθησα κάπως! Smile

9Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 2:28 pm

????????


Επισκέπτης
Mpogos έγραψε:
etoile! έγραψε:
Mpogos έγραψε:
Καλησπέρα! Εγώ πάντως πήρα peg-perego το τελευταίο μοντέλο που γυρίζει για να βλέπεις και το μωρό! Και πήρα όλα τα αξεσουάρ! Καρότσι,κάθισμα αυτοκινήτου,πορτ-μπεμπέ και τσάντα μεταφοράς! Αυτάαααα! Wink

Γιατι τελικα προτιμησες αυτο;
Ασχετο,διαβασα καπου οτι το στρωμα για το πορτ μπεμπε το αγοραζεις ξεχωριστα,σε περιπτωση που δε το ξερεις! Μη τρεχεις τελευταια στιγμη να το αγορασεις!! Very Happy

Προσωπικά μου άρεσε το design του και όποιον ρώτησα αυτό μου σύστησε! Ναι, το στρωματάκι του έχει 29 ευρώ!

Α,οκ,χαιρομαι που το ηξερες, γιατι εγω κατα τυχη το ανακαλυψα στο ιντερνετ!!! Laughing

10Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 2:31 pm

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
etoile! έγραψε:Κοριτσακια μου θελω βοηθεια!!! Τι καροτσι να παρω;;;
Επισης να παρω το πακετο με τα 3 ή μονο το καροτσι και το καθισμα αυτοκινητου;; Το πορτ μπεμπε χρειαζεται ή θα αχρηστευτει σε λιγους μηνες και θα μου πιανει χωρο;;;
Βοηηηηηθειαααααααααα Laughing

καλησπερα.
εμεις πηραμετο maclaren Techno XRL που ειναι κ χειμερινο κ καλοκαιρινο.
εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη οσο δε λεγεται!
ειναι παναλαφρο μονο 6μιση κιλα κ περιεχει ποδοσακο,ναϋλον βροχης,καλαθακι αγορων κ στρωματακι διπλης οψης κ η τιμη του ειναι 449€.
ειναι καταλληλο για παιδια εως 3 ετων..
προσωπικα πιστευω οτι το port bebe δεν ειναι κ η καλυτερη λυση γιατι ειναι παρα πολυ ρηχο κ σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα σου ειναι αχρηστο..... καλλια να παρεις μια καλαθουνα για την αρχη που ειναι πιο ευρυχωρη ή ενα λικνο Wink
εμεις καθισματακι αυτοκινητου πηραμε ξεχωριστο γιατι απ οτι ξερω αυτα που πανε ομαδι με τα καροτσια ειναι για πολυ λιγους μηνες ενω το δικο μας θα μπορει να καθεται μεχρι 4 χρονων....
αυτα τα ολιγα,ελπιζω να σε βοηθησα Very Happy
σου παραθετω κ φωτο για να παρεις μιαν ιδεα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

https://www.youtube.com/cretanvenus

11Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 2:35 pm

????????


Επισκέπτης
Ευχαριστω!!!
Πορτ μπεμπε σκεφτομαι να μη παρω, γιατι το δωματιο μας ειναι μεγαλο και θα εχω την κουνια εκει!!

Το μονο που με προβληματιζει στο inglesina ειναι οτι το καθισμα μου φαινεται πιο μικρο (θα το βγαλει μεχρι καποια ηλικια ή θα πρεπει να παρω αλλο;;Wink και (μη γελασετε!!!) δε μου πολυαρεσουν τα χρωματα Sad !!! Μονο το μωβ μου ψιλοαρεσει, αλλα δε το εχω δει ζωντανα!!!

Εαν τελικα δε παρω πορτ μπεμπε, σιγουρα θα παρω το μοντελο που κοιταζει και τη μαμα!!!

Το αλλο που με προβληματιζει ειναι εαν το perego ανοιγοκλεινει ευκολα, αν θα ειμαι μονη με το μωρο... Γιατι μου φανηκε λιγο δυσκολο,αλλα μπορει να ηταν και η ιδεα μου επειδη το ειδα πρωτη φορα!
Τα φωτα σας φιλεναδουλες!!!!!! Laughing

12Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 2:39 pm

????????


Επισκέπτης
cretanvenus έγραψε:
etoile! έγραψε:Κοριτσακια μου θελω βοηθεια!!! Τι καροτσι να παρω;;;
Επισης να παρω το πακετο με τα 3 ή μονο το καροτσι και το καθισμα αυτοκινητου;; Το πορτ μπεμπε χρειαζεται ή θα αχρηστευτει σε λιγους μηνες και θα μου πιανει χωρο;;;
Βοηηηηηθειαααααααααα Laughing

καλησπερα.
εμεις πηραμετο maclaren Techno XRL που ειναι κ χειμερινο κ καλοκαιρινο.
εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη οσο δε λεγεται!
ειναι παναλαφρο μονο 6μιση κιλα κ περιεχει ποδοσακο,ναϋλον βροχης,καλαθακι αγορων κ στρωματακι διπλης οψης κ η τιμη του ειναι 449€.
ειναι καταλληλο για παιδια εως 3 ετων..
προσωπικα πιστευω οτι το port bebe δεν ειναι κ η καλυτερη λυση γιατι ειναι παρα πολυ ρηχο κ σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα σου ειναι αχρηστο..... καλλια να παρεις μια καλαθουνα για την αρχη που ειναι πιο ευρυχωρη ή ενα λικνο Wink
εμεις καθισματακι αυτοκινητου πηραμε ξεχωριστο γιατι απ οτι ξερω αυτα που πανε ομαδι με τα καροτσια ειναι για πολυ λιγους μηνες ενω το δικο μας θα μπορει να καθεται μεχρι 4 χρονων....
αυτα τα ολιγα,ελπιζω να σε βοηθησα Very Happy
σου παραθετω κ φωτο για να παρεις μιαν ιδεα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ευχαριστω!!!

Το ειδα και αυτο το καροτσι και μου αρεσε (μαλιστα το βρηκα στο εξωτερικο 300 ευρω!!), αλλα τα αλλα μου φαινονται πιο ''βολικα'' επειδη εχουν καθισμα που κουμπωνει στο σκελετο, για οσο ειναι μικρουλι το μωρο και θα χρειαζεται να το μετακινουμε και με αυτο πχ σε φιλικο σπιτι!!! Αλλωστε μετα θα παρω καθισματακι που κοιταει αναποδα μεχρι 4 ετων, για μεγαλυτερη ασφαλεια!!

13Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 2:45 pm

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
etoile! έγραψε:
cretanvenus έγραψε:
etoile! έγραψε:Κοριτσακια μου θελω βοηθεια!!! Τι καροτσι να παρω;;;
Επισης να παρω το πακετο με τα 3 ή μονο το καροτσι και το καθισμα αυτοκινητου;; Το πορτ μπεμπε χρειαζεται ή θα αχρηστευτει σε λιγους μηνες και θα μου πιανει χωρο;;;
Βοηηηηηθειαααααααααα Laughing

καλησπερα.
εμεις πηραμετο maclaren Techno XRL που ειναι κ χειμερινο κ καλοκαιρινο.
εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη οσο δε λεγεται!
ειναι παναλαφρο μονο 6μιση κιλα κ περιεχει ποδοσακο,ναϋλον βροχης,καλαθακι αγορων κ στρωματακι διπλης οψης κ η τιμη του ειναι 449€.
ειναι καταλληλο για παιδια εως 3 ετων..
προσωπικα πιστευω οτι το port bebe δεν ειναι κ η καλυτερη λυση γιατι ειναι παρα πολυ ρηχο κ σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα σου ειναι αχρηστο..... καλλια να παρεις μια καλαθουνα για την αρχη που ειναι πιο ευρυχωρη ή ενα λικνο Wink
εμεις καθισματακι αυτοκινητου πηραμε ξεχωριστο γιατι απ οτι ξερω αυτα που πανε ομαδι με τα καροτσια ειναι για πολυ λιγους μηνες ενω το δικο μας θα μπορει να καθεται μεχρι 4 χρονων....
αυτα τα ολιγα,ελπιζω να σε βοηθησα Very Happy
σου παραθετω κ φωτο για να παρεις μιαν ιδεα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ευχαριστω!!!

Το ειδα και αυτο το καροτσι και μου αρεσε (μαλιστα το βρηκα στο εξωτερικο 300 ευρω!!), αλλα τα αλλα μου φαινονται πιο ''βολικα'' επειδη εχουν καθισμα που κουμπωνει στο σκελετο, για οσο ειναι μικρουλι το μωρο και θα χρειαζεται να το μετακινουμε και με αυτο πχ σε φιλικο σπιτι!!! Αλλωστε μετα θα παρω καθισματακι που κοιταει αναποδα μεχρι 4 ετων, για μεγαλυτερη ασφαλεια!!

α, ωραια εχεις υποψην ποιο λεω γιατι απ' οτι θωρω η φωτο που παρεθεσα δε φαινεται Inglesina zippy ή Peg perego;;; 667478
οτι σε βολευει καλυτερα κοπελα μου δεν το συζητω Smile

https://www.youtube.com/cretanvenus

14Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Πεμ Αυγ 18, 2011 2:46 pm

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το κυριότερο που πρέπει να δεις είναι να χωράει στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου σου.
τώρα τα επιπλέον αν μπορείς να τα δανειστείς από κάποιον θα κάνεις το καλύτερο.
άλλες κοπέλες τα χρησιμοποιούν και άλλες όχι.
εγώ το πορτ μπεμπέ ζήτημα είναι να το χρησιμοποίησα 2-3 μέρες. ευτυχώς που μου το δάνεισε η κουμπάρα μου και δεν πέταξα λεφτά. εκείνη όμως το κοίμιζε το μωρό στο πορτ μπεμπέ για 2-3 μήνες.

15Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Παρ Αυγ 19, 2011 1:52 am

????????


Επισκέπτης
cretanvenus έγραψε:
etoile! έγραψε:
cretanvenus έγραψε:
etoile! έγραψε:Κοριτσακια μου θελω βοηθεια!!! Τι καροτσι να παρω;;;
Επισης να παρω το πακετο με τα 3 ή μονο το καροτσι και το καθισμα αυτοκινητου;; Το πορτ μπεμπε χρειαζεται ή θα αχρηστευτει σε λιγους μηνες και θα μου πιανει χωρο;;;
Βοηηηηηθειαααααααααα Laughing

καλησπερα.
εμεις πηραμετο maclaren Techno XRL που ειναι κ χειμερινο κ καλοκαιρινο.
εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη οσο δε λεγεται!
ειναι παναλαφρο μονο 6μιση κιλα κ περιεχει ποδοσακο,ναϋλον βροχης,καλαθακι αγορων κ στρωματακι διπλης οψης κ η τιμη του ειναι 449€.
ειναι καταλληλο για παιδια εως 3 ετων..
προσωπικα πιστευω οτι το port bebe δεν ειναι κ η καλυτερη λυση γιατι ειναι παρα πολυ ρηχο κ σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα σου ειναι αχρηστο..... καλλια να παρεις μια καλαθουνα για την αρχη που ειναι πιο ευρυχωρη ή ενα λικνο Wink
εμεις καθισματακι αυτοκινητου πηραμε ξεχωριστο γιατι απ οτι ξερω αυτα που πανε ομαδι με τα καροτσια ειναι για πολυ λιγους μηνες ενω το δικο μας θα μπορει να καθεται μεχρι 4 χρονων....
αυτα τα ολιγα,ελπιζω να σε βοηθησα Very Happy
σου παραθετω κ φωτο για να παρεις μιαν ιδεα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ευχαριστω!!!

Το ειδα και αυτο το καροτσι και μου αρεσε (μαλιστα το βρηκα στο εξωτερικο 300 ευρω!!), αλλα τα αλλα μου φαινονται πιο ''βολικα'' επειδη εχουν καθισμα που κουμπωνει στο σκελετο, για οσο ειναι μικρουλι το μωρο και θα χρειαζεται να το μετακινουμε και με αυτο πχ σε φιλικο σπιτι!!! Αλλωστε μετα θα παρω καθισματακι που κοιταει αναποδα μεχρι 4 ετων, για μεγαλυτερη ασφαλεια!!

α, ωραια εχεις υποψην ποιο λεω γιατι απ' οτι θωρω η φωτο που παρεθεσα δε φαινεται Inglesina zippy ή Peg perego;;; 667478
οτι σε βολευει καλυτερα κοπελα μου δεν το συζητω Smile

Ναι,ναι το ξερω και μου αρεσε και σαν καροτσι, μου φανηκε πολυ βολικο, αλλα κολλησα σε αυτο που εγραψα πριν!!
Ευχαριστω παντως!!!

16Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Παρ Αυγ 19, 2011 1:54 am

????????


Επισκέπτης
Στο αυτοκινητο εχουμε χωρους, χωρανε τα παντα...
Στο σπιτι εχω ιδιωτικη εισοδο οποτε μπορω να το αφηνω εκει και να μη το κουβαλαω επανω...
Θα παμε αυριο το πρωι να το δουμε απο κοντα παλι... Ουτε διαμερισμα να θελαμε να παρουμε!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

17Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Παρ Αυγ 19, 2011 2:11 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Ευχαριστω!!!
Πορτ μπεμπε σκεφτομαι να μη παρω, γιατι το δωματιο μας ειναι μεγαλο και θα εχω την κουνια εκει!!

Το μονο που με προβληματιζει στο inglesina ειναι οτι το καθισμα μου φαινεται πιο μικρο (θα το βγαλει μεχρι καποια ηλικια ή θα πρεπει να παρω αλλο;;Wink και (μη γελασετε!!!) δε μου πολυαρεσουν τα χρωματα Sad !!! Μονο το μωβ μου ψιλοαρεσει, αλλα δε το εχω δει ζωντανα!!!

Εαν τελικα δε παρω πορτ μπεμπε, σιγουρα θα παρω το μοντελο που κοιταζει και τη μαμα!!!

Το αλλο που με προβληματιζει ειναι εαν το perego ανοιγοκλεινει ευκολα, αν θα ειμαι μονη με το μωρο... Γιατι μου φανηκε λιγο δυσκολο,αλλα μπορει να ηταν και η ιδεα μου επειδη το ειδα πρωτη φορα!
Τα φωτα σας φιλεναδουλες!!!!!! Laughing
Το κάθισμα του inglesina δε νομίζω ότι είναι μικρό. Χωράει κανονικά και παιδάκι. Η μικρή μας ακόμα είναι πάρα πολύ άνετα στο καρότσι αν και μικρή ακόμη...
Ο μηχανισμός άνοιξε-κλείσε πολύ καλύτερος από του perego αλλά και το τσούλημα του καροτσιού μας φάνηκε πιο καλό όταν τα δοκιμάσαμε και τα 2 σε κατάστημα. Τώρα, τα χρώματα είναι κάπως πιο περίεργα στα inglesina. Κι εγώ θυμάμαι προτιμούσα το σχεδιασμό του perego (αυτό το μωβάκι ήταν όμορφο αλλά θέλαμε κάτι unisex) αλλά τελικά με κέρδισε η πρακτικότητα του inglesina. Χωρίς να εννοώ τίποτα κακό για τα perego. Δε μιλάμε για τεράστιες διαφορές. Όποιο και να πάρεις στην τελική καλό είναι. Γιατί δεν πας να τα δεις κάπου και από κοντά; Θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις!

18Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Παρ Αυγ 19, 2011 6:07 am

????????


Επισκέπτης
Τα ειδα απο κοντα στο Λητω. Απλα ενω με κερδισε το Inglesina, μου φανηκε μικρο το καθισμα. Αλλα μπορει να ηταν η ιδεα μου, γι αυτο ρωταω και εσας... Αλλα μου φανηκε πιο πρακτικο, οτι κλεινει πιο ευκολα κτλ
Αλλα τα χρωματα δε μου πολυαρεσουν, μονο το μωβ μ αρεσει λιγο αλλα δε το εχω δει απο κοντα. Στο περεγκο μ αρεσει το μωβ επισης και νομιζω οτι ειναι μια χαρα ουδετερο. Θα ξαναπαμε να τα δουμε σημερα ή αυριο!! Μακαρι να εχει τα μωβ καπου να τα δουμε.... Very Happy

Να ρωτησω κατι, το περεγκο κλεινει ευκολα, με ενα χερι πχ;;; Μου φανηκε λιγο παλουκι στο κλεισιμο!!!! Sad

19Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Παρ Αυγ 19, 2011 6:12 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Τα ειδα απο κοντα στο Λητω. Απλα ενω με κερδισε το Inglesina, μου φανηκε μικρο το καθισμα. Αλλα μπορει να ηταν η ιδεα μου, γι αυτο ρωταω και εσας... Αλλα μου φανηκε πιο πρακτικο, οτι κλεινει πιο ευκολα κτλ
Αλλα τα χρωματα δε μου πολυαρεσουν, μονο το μωβ μ αρεσει λιγο αλλα δε το εχω δει απο κοντα. Στο περεγκο μ αρεσει το μωβ επισης και νομιζω οτι ειναι μια χαρα ουδετερο. Θα ξαναπαμε να τα δουμε σημερα ή αυριο!! Μακαρι να εχει τα μωβ καπου να τα δουμε.... Very Happy

Να ρωτησω κατι, το περεγκο κλεινει ευκολα, με ενα χερι πχ;;; Μου φανηκε λιγο παλουκι στο κλεισιμο!!!! Sad

Inglesina zippy ή Peg perego;;; 667478 Μάλλον έκανα κακή διατύπωση! Εννοούσα το μωβ του Inglesina ότι δεν μου κάνει για unisex. Μου αρέσει πολύ σα χρωματάκι αλλά μάλλον για κοριτσάκι.. Embarassed Το μωβ του Perego είναι πιο ουδέτερο...

20Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Παρ Αυγ 19, 2011 6:25 am

????????


Επισκέπτης
crazymommy έγραψε:
etoile! έγραψε:Τα ειδα απο κοντα στο Λητω. Απλα ενω με κερδισε το Inglesina, μου φανηκε μικρο το καθισμα. Αλλα μπορει να ηταν η ιδεα μου, γι αυτο ρωταω και εσας... Αλλα μου φανηκε πιο πρακτικο, οτι κλεινει πιο ευκολα κτλ
Αλλα τα χρωματα δε μου πολυαρεσουν, μονο το μωβ μ αρεσει λιγο αλλα δε το εχω δει απο κοντα. Στο περεγκο μ αρεσει το μωβ επισης και νομιζω οτι ειναι μια χαρα ουδετερο. Θα ξαναπαμε να τα δουμε σημερα ή αυριο!! Μακαρι να εχει τα μωβ καπου να τα δουμε.... Very Happy

Να ρωτησω κατι, το περεγκο κλεινει ευκολα, με ενα χερι πχ;;; Μου φανηκε λιγο παλουκι στο κλεισιμο!!!! Sad

Inglesina zippy ή Peg perego;;; 667478 Μάλλον έκανα κακή διατύπωση! Εννοούσα το μωβ του Inglesina ότι δεν μου κάνει για unisex. Μου αρέσει πολύ σα χρωματάκι αλλά μάλλον για κοριτσάκι.. Embarassed Το μωβ του Perego είναι πιο ουδέτερο...

Καλε,σιγα μη εκανες κακη εντυπωση !!!! Laughing Laughing Laughing
Απλα με προβληματισες,γιατι δε τα εχω δει ζωντανα, γι αυτο το σχολιασα..
Το ειδες ζωντανα εσυ; Δε μπορω να καταλαβω απο την οθονη και δε ξερω αν θα το εχει κανενα μαγαζι να το δω.Θα κανω την αρχη με το Λητω!!! alien

21Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Παρ Αυγ 19, 2011 6:33 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
crazymommy έγραψε:
etoile! έγραψε:Τα ειδα απο κοντα στο Λητω. Απλα ενω με κερδισε το Inglesina, μου φανηκε μικρο το καθισμα. Αλλα μπορει να ηταν η ιδεα μου, γι αυτο ρωταω και εσας... Αλλα μου φανηκε πιο πρακτικο, οτι κλεινει πιο ευκολα κτλ
Αλλα τα χρωματα δε μου πολυαρεσουν, μονο το μωβ μ αρεσει λιγο αλλα δε το εχω δει απο κοντα. Στο περεγκο μ αρεσει το μωβ επισης και νομιζω οτι ειναι μια χαρα ουδετερο. Θα ξαναπαμε να τα δουμε σημερα ή αυριο!! Μακαρι να εχει τα μωβ καπου να τα δουμε.... Very Happy

Να ρωτησω κατι, το περεγκο κλεινει ευκολα, με ενα χερι πχ;;; Μου φανηκε λιγο παλουκι στο κλεισιμο!!!! Sad

Inglesina zippy ή Peg perego;;; 667478 Μάλλον έκανα κακή διατύπωση! Εννοούσα το μωβ του Inglesina ότι δεν μου κάνει για unisex. Μου αρέσει πολύ σα χρωματάκι αλλά μάλλον για κοριτσάκι.. Embarassed Το μωβ του Perego είναι πιο ουδέτερο...

Καλε,σιγα μη εκανες κακη εντυπωση !!!! Laughing Laughing Laughing
Απλα με προβληματισες,γιατι δε τα εχω δει ζωντανα, γι αυτο το σχολιασα..
Το ειδες ζωντανα εσυ; Δε μπορω να καταλαβω απο την οθονη και δε ξερω αν θα το εχει κανενα μαγαζι να το δω.Θα κανω την αρχη με το Λητω!!! alien
Βασικά δε θυμάμαι αν το είδα στα Λητώ αλλά σίγουρα το είχα δει παλαιότερα στο δρόμο... Μου φάνηκε όμορφο, πολύ χαριτωμένο αλλά μου άρεσε για κοριτσάκι. Φυσικά αυτή είναι η άποψή μου. Ίσως και να είμαι υπερβολική, δεν ξέρω! scratch

22Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Παρ Αυγ 19, 2011 9:43 am

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maclaren δαγκωτό!!! Θα το καταευχαριστηθείς!! Τα καρότσια γκουμούτσες τύπου πεγκ περεγκο είναι ζόρικα κ άβολα... αλλά ό,τι κι αν πάρεις, το θέμα είναι το μπεμπέ που θα έχεις μέσα!!! Inglesina zippy ή Peg perego;;; 654316 Inglesina zippy ή Peg perego;;; 654316 Inglesina zippy ή Peg perego;;; 654316 Inglesina zippy ή Peg perego;;; 654316 Inglesina zippy ή Peg perego;;; 654316

23Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Σαβ Αυγ 20, 2011 6:01 am

????????


Επισκέπτης
Τελικα ειχες δικιο, σε μωβ δεν ηταν ωραιο απο κοντα (τουλαχιστον δεν αρεσε σε εμας Laughing )

Τελικα λεμε να παρουμε το Inglesina avio!!! Ειναι καινουργιο και εχει φοβερα μοντερνο σχεδιασμο!!!! Σε μπλε ηλεκτρικ!!!
Μαλλον θα παρουμε το σετ με τα 3.
Εχει καμια αυτο το μοντελο;;;Φαινεται τελειο!!!! Και κλεινει πολυυυυ ευκολα!!!! Inglesina zippy ή Peg perego;;; 328109

24Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Maclaren Δευ Απρ 22, 2013 9:16 am

Μαρκελένα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ είμαι στην ίδια φάση, 24μιση εβδομάδων και ψάχνω πολύ καιρό για καρότσι, καθώς το είχα κοιτάξει λίγο και για το πρώτο μου, το οποίο δυστύχώς το χάσαμε.
ΛΟΙΠΟΝ!!! Τώρα, με το μωρουλίνι μου, το έχω δεί αλλιώς το θέμα και δεν θέλω να κάνω μιζεριές, αλλά ούτε να με κοροίδέψουν τα βρεφομάγαζα που μας βλέπουν όλες σαν τσέπη. Επειδή λοιπόν, το έψαξα πολύ σας παραθέτω τα εξής:
Inglesina:

Zippy free: Το παλιό Zippy revised version! Όλες ξέρετε την παροιμιώδη αξιοπιστία του και σίγουρα δεν θα δυσαρεστήσει κανένα. Ωστόσο, είναι 10 κιλά (Ναι, το γράφει το βιβλιαράκι που μου έδωσαν στα ΗΡΑ του 2013!) και λίγο στενό για παιδάκι άνω των 2.5 ετών. Επίσης, κλειστό είναι 1 μέτρο μήκος, οπότε οριακά χωράει σε πορτμπαγκάζ απο yaris (αυτό έχω).

Ottuto: Νέο, ωραίο και λαχταριστό. Μόνο που είναι για γερά χέρια. 12 κιλά ο σκελετός. Με τίποτα!

Trilogy:πανέφορφο καρότσι, το ερωτεύτηκα ΑΛΛΑ όταν είδα την τιμή και τα κιλά, έστριψα στη γωνία. 9.5 κιλά, πολύ βαρύ.

Avio: πολύ ψεύτικο ρε παιδιά. Πολύ. Και 9 κιλά, και αυτό το τεράστιο πράγμα για κουκούλα, χάλια. Απλώς είναι πιο προσιτό απο τα υπόλοιπα.

Maclaren XLR: Πανάλαφρο, τεράστιο κάθισμα για κάθε μωρό -βολεύονται και τα μωρουλίνια, καθώς ξαπλώνει τελείως και τα δένει πολύ καλά- αξιόπιστο και ασφαλές. Επίσης 7.5 κιλά, κυκλοφορεί απο το 1980 και κάτι χωρίς να χρειαστεί να αλλάξει κάτι. Λίγο βαρετή χρωματική παλέτα αλλά, και εμένα μου άρεσε το λιλα, ωστόσο, ποιός το πλένει κάθε τρείς και λίγο; Δεν το έχω πάρει ακόμα, το έχω βρεί στην Αγγλία, το ΝΕΟ μοντέλο του 2013 στην ίδια τιμή που το πουλάνε τα ΗΡΑ και το Mothercare αλλά και η επίσημη αντιπροσωπεία του Kidscom. Και το νέο μοντέλο είναι ακόμα καλύτερο.

Εν τέλει, το πιο σημαντικό δεν είναι τίποτε άλλο απο το βάρος. Γιατί φανταστείτε ότι τα μπουμπουκάκια μας, πρώτα ο Θεός, σε ένα χρόνο θα ζυγίζουν 12 κιλά πάνω κάτω. Προσθέστε τα αυτά στα κιλά του καροτσιού και σκεφτείτε τη χρήση που θέλετε να κάνετε. Και αν πείτε, "οκ, δύο-τρία κιλά είναι η διαφορά, σιγά τα αυγά", σηκώστε ένα βαράκι 2 κιλών και ένα 5 κιλών και ξανασκεφτείτε το. Ποιό είναι πιο άνετο στο σήκωμα; Πολλαπλασιάστε το επί 3 χρόνια συνεχούς χρήσης και ανάλογα προστιθέμενα κιλά. Την πήρατε την απάντηση σας.
Ωστόσο ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ τις ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ή πάρτε το απο Αγγλία ή Γερμανία. Συμφέρει!
Ελπίζω να μην νομίζετε ότι παίρνω ποσοστά!!! Απλώς, αυτό με έβαλε και έκανα ο άντρας μου, όταν του είπα ότι είναι βλακεία τα κιλά. Μου έδωσε τα βαράκια. Και το συνειδητοποίησα!!!

25Inglesina zippy ή Peg perego;;; Empty Απ: Inglesina zippy ή Peg perego;;; Δευ Απρ 22, 2013 9:33 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Peg perego τύπου skate δαγκωτο πρώτον ειναι πλήρως αποσπωμενο σε μικρά κομμάτια όποτε αν ταξιδευεις η έχεις μικρό σπίτι αποθηκεύεται εύκολα. Δεύτερον οι ρόδες δεν ειναι ούτε πολυ μεγάλες ούτε πολυ μικρές. Οι μεγάλες διευκολύνουν σε ανώμαλο δρόμο (λακουβες, πεζοδρόμια, χιονια) οι μικρές πάλι ρόδες κολλάνε σε λάσπες, λακουβες, πεζοδρόμια. Τρίτον τα χερουλια ρυθμίζονται ανάλογα με το ύψος αυτού που κρατάει το καρότσι. Τέταρτον η χωρητικότητα κάτω απο τη θέση του μωρου και εξοχές για να κρεμας τσάντες. Πεμπτον ρύθμιση καθισματος οριζόντια και κάθετα δηλαδη το κάθισμα το αλλάζεις στάση. Η ασφάλεια του μωρου εκτός απο τις ζώνες έχεις μπάρα να κρατάει το μωρο που μπαίνει και βγαίνει. Τέλος εχει σουστες που απορροφά τα τράνταγματα. Εγω είμαι ευχαριστημένη αλλα ότι και να πάρεις "καλοταξιδο"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις