Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

little prince's mammy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!
Ετοιμάζομαι κι εγώ να γίνω για πρώτη φορά μανούλα, είμαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου, είμαι 32 χρονών, έχω διδυμάκια και είναι και τα δύο αγοράκια και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη γιατί λατρεύω τα παιδάκια. Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι το έχω συνειδητοποιήσει εντελώς :eek: γιατί δεν ήταν προγραμματισμένη εγκυμοσύνη και το έμαθα όταν ήμουν 2 μηνών χιχι ( ενώ είχα συμπτώματα που ο περίγυρος μου πονηρευόταν για εγκυμοσύνη - εγώ εκείνη την περίοδο περνούσα και μια ίωση και όσο έβλεπα ότι δεν καλυτέρευε η υγεία μου αλλά είχα συνεχώς και κάτι καινούργιο, πίστευα ότι είχα κάτι κακό - δεν είχα διάθεση, δεν έτρωγα και έπεφτα ψυχολογικά συνεχώς, δεν είχα δώσει καθόλου σημασία στο ότι δεν είχα αδιαθετήσει - αντιθέτως σκεφτόμουν βλακωδώς ότι ήταν τόσο βαρυά η ασθένεια μου...που είχε πειραχτεί και ο κύκλος μου - δεν το συζητούσα ούτε καν με τον άντρα μου..... απλά δεν μιλούσα!
Τελικά και μετά από πολύ φασαρία με την μητέρα μου, έκανα χωριακή και όταν το έμαθα δεν μπορούσα να το πιστέψω!
Τώρα λοιπόν, ενώ είμαι στον 6ο μήνα, απο τα μέσα του 5ου μήνα με πονούν οι καρποί μου και τα δάχτυλα των χριών μου. Απο τη στιγμή που μπηκα στον 6ο, τα δάχτυλα μου είανι συνήθως μουδιασμένα, πονάω και ο πόνος επιδυνώνεται το βράδυ που ξαπλώνω να κοιμηθώ που ο πόνος γίνεται πιο έντονος, δεν μπορώ να κοιμηθώ, δεν μπορώ να βολέψω πουθενά τα χέρια μου και νιώθω σαν να μου έχουν βάλει τα δάχτυλά μου κάτω από ένα καμινέττο και μου τα καίνε. Το είχε αυτό κάποια απο εσάς και αν ναι, τι κάνατε ?

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι εξετασεις σου δειχνουν κατι?το ειπες στο γιατρο σου?

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στον 6ο μηνα ειχα πολυ πριξιμο χερια ποδια και το βραδυ μουδιασμα χεριων. Ο γιατρος τοτε μου ειπε να εχω τα ποδια μου ψηλα και τα χερια πανω σε μαξιλαρια ωστε να ναι πιο ψηλα απο την καρδια, και ετσι μου πειρνουσε το μουδιασμα. Αλλα επειδη ειναι επικυνδυνο το μουδιασμα να το πεις στον γιατρο σου μηπως σε βαλει να κανεις εξετασεις

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στον 6ο μηνα ειχα πολυ πριξιμο χερια ποδια και το βραδυ μουδιασμα χεριων. Ο γιατρος τοτε μου ειπε να εχω τα ποδια μου ψηλα και τα χερια πανω σε μαξιλαρια ωστε να ναι πιο ψηλα απο την καρδια, και ετσι μου πειρνουσε το μουδιασμα. Αλλα επειδη ειναι επικυνδυνο το μουδιασμα να το πεις στον γιατρο σου μηπως σε βαλει να κανεις εξετασεις

swsw

swsw
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤ΄ΑΡΧΗΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!! ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!! ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ 33η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΗΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.. ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΗΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΟΔΙΚΟ.. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΓΚΥΕΣ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΚΑΡΠΙΑΙΟΥ ΣΩΛΗΝΑ, ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΝΗΘΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.. ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟΝ 6o ΜΗΝΑ ΜΟΥΔΙΑΖΕ ΠΟΛΥ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΩΜΟ ΩΣ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ.. ΓΕΝΙΚΑ ΜΗ ΦΡΙΚΑΡΕΙΣ.. ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΝΟΡΜΑΛ.. ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ 531909 ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ 531909

little prince's mammy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ. ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΛΕΙΠΤΙΚΕΣ. ΟΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ, ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ 215994

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας.ενα-δυο μηνες πριν γεννησω τα βραδυα μουδιαζαν τα χερια μου.σκεφτηκα οτι μπορει να ηταν απο τα 2 μαξιλαρια που εβαζα για ν ακοιμηθω.τωρα ομως που εχω γεννησει και κοιμαμαι κανονικα σε ενα μαξιλαρι τα χερια μου παλι μουδιαζουν.τωρα ομως οχι μονο στον υπνο αλλα και την ημερα ειναι πολυ μουδιασμενα.ειδικα το δεξι χερι με τον αντιχειρα τον δεικτη και τον μεσαιο.ξερει καμια να μου πει απο τι μπορει να ειναι.σκεφτομαι να παω σε εναν ορθοπεδικο να δω τι θα μου πει κι αυτος.

????????


Επισκέπτης
eirini2 έγραψε:γεια σας.ενα-δυο μηνες πριν γεννησω τα βραδυα μουδιαζαν τα χερια μου.σκεφτηκα οτι μπορει να ηταν απο τα 2 μαξιλαρια που εβαζα για ν ακοιμηθω.τωρα ομως που εχω γεννησει και κοιμαμαι κανονικα σε ενα μαξιλαρι τα χερια μου παλι μουδιαζουν.τωρα ομως οχι μονο στον υπνο αλλα και την ημερα ειναι πολυ μουδιασμενα.ειδικα το δεξι χερι με τον αντιχειρα τον δεικτη και τον μεσαιο.ξερει καμια να μου πει απο τι μπορει να ειναι.σκεφτομαι να παω σε εναν ορθοπεδικο να δω τι θα μου πει κι αυτος.

Καλημέρα
Το ίδιο πρόβλημα είχα εγώ, αφότου γέννησα και μέχρι 40σμό περίπου. Ακόμα και τα βράδια ξυπνούσα απο τον πόνο. Ξεκινούσε απο τον ώμο μέχρι τα δάχτυλα των χεριών μου. "Σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα" λέγεται, πολλές μαμάδες πάσχουν Wink εγώ σώθηκα με καρπιαίο νάρθηκα.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
DimiKgianni έγραψε:
eirini2 έγραψε:γεια σας.ενα-δυο μηνες πριν γεννησω τα βραδυα μουδιαζαν τα χερια μου.σκεφτηκα οτι μπορει να ηταν απο τα 2 μαξιλαρια που εβαζα για ν ακοιμηθω.τωρα ομως που εχω γεννησει και κοιμαμαι κανονικα σε ενα μαξιλαρι τα χερια μου παλι μουδιαζουν.τωρα ομως οχι μονο στον υπνο αλλα και την ημερα ειναι πολυ μουδιασμενα.ειδικα το δεξι χερι με τον αντιχειρα τον δεικτη και τον μεσαιο.ξερει καμια να μου πει απο τι μπορει να ειναι.σκεφτομαι να παω σε εναν ορθοπεδικο να δω τι θα μου πει κι αυτος.

Καλημέρα
Το ίδιο πρόβλημα είχα εγώ, αφότου γέννησα και μέχρι 40σμό περίπου. Ακόμα και τα βράδια ξυπνούσα απο τον πόνο. Ξεκινούσε απο τον ώμο μέχρι τα δάχτυλα των χεριών μου. "Σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα" λέγεται, πολλές μαμάδες πάσχουν Wink εγώ σώθηκα με καρπιαίο νάρθηκα.
σε ευχαριστω πολυ.φανταζομαι σε ορθοπεδικο πηγες και σου εδωσε τον ναρθηκα

evi2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Aντιμετωπισα κι εγω το ιδιο προβλημα αφοτου γεννησα και μαλιστα σε πολυ εντονο βαθμο...Πηγα σε ορθοπεδικο και αυτος με παρεπεμψε σε νευρολογο για ηλεκτρομυογραφημα.Ηδιαγνωση ηταν συνδρομο καρπιαιου σωληνα το οποιο επιδεινωθηκε πολυ απο τις ορμονες της εγκυμοσυνης...Χρησιμοποιησα κι εγω ναρθηκα(οποτε βεβαια το θυμομουνα) και μου περασε απο μονο του μετα απο λιγο καιρο...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evi2 έγραψε:Aντιμετωπισα κι εγω το ιδιο προβλημα αφοτου γεννησα και μαλιστα σε πολυ εντονο βαθμο...Πηγα σε ορθοπεδικο και αυτος με παρεπεμψε σε νευρολογο για ηλεκτρομυογραφημα.Ηδιαγνωση ηταν συνδρομο καρπιαιου σωληνα το οποιο επιδεινωθηκε πολυ απο τις ορμονες της εγκυμοσυνης...Χρησιμοποιησα κι εγω ναρθηκα(οποτε βεβαια το θυμομουνα) και μου περασε απο μονο του μετα απο λιγο καιρο...
οποτε πρεπει να παω κατευθειαν σε νευρολογο

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλό τα μωράκια σου!Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και ο γιατρός με είχε καθυσηχάσει και μου είχε πεί κάτι για ελλειψη μαγνησίου αν θυμάμαι καλά πάνε και 10 χρόνια και!Δεν πρηζόταν αλλά κατα τη διαρκεια του ύπνου μαρτυρούσα...Το πρόβλημα συνεχίζεται οχι συνέχεια αλλα΄εχω συνδρομο καρπιαιου σωλήνα.Μόνο ο γιατρός σου θα σου πεί για την δική σου περίπτωση!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Helen M. έγραψε:Με το καλό τα μωράκια σου!Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και ο γιατρός με είχε καθυσηχάσει και μου είχε πεί κάτι για ελλειψη μαγνησίου αν θυμάμαι καλά πάνε και 10 χρόνια και!Δεν πρηζόταν αλλά κατα τη διαρκεια του ύπνου μαρτυρούσα...Το πρόβλημα συνεχίζεται οχι συνέχεια αλλα΄εχω συνδρομο καρπιαιου σωλήνα.Μόνο ο γιατρός σου θα σου πεί για την δική σου περίπτωση!
δεν ειμαι πλεον εγκυος εχει 20 μερες που γεννησα.γιαυτο μαλλον πρεπει να παω σε νευρολογο.στον γυναικολογο μου δεν του ειχα ανφερει κατι επειδη πιστευα οτι μουδιαζουν επειδη κοιμομουν σε 2 μαξιλαρια

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini2 έγραψε:
Helen M. έγραψε:Με το καλό τα μωράκια σου!Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και ο γιατρός με είχε καθυσηχάσει και μου είχε πεί κάτι για ελλειψη μαγνησίου αν θυμάμαι καλά πάνε και 10 χρόνια και!Δεν πρηζόταν αλλά κατα τη διαρκεια του ύπνου μαρτυρούσα...Το πρόβλημα συνεχίζεται οχι συνέχεια αλλα΄εχω συνδρομο καρπιαιου σωλήνα.Μόνο ο γιατρός σου θα σου πεί για την δική σου περίπτωση!
δεν ειμαι πλεον εγκυος εχει 20 μερες που γεννησα.γιαυτο μαλλον πρεπει να παω σε νευρολογο.στον γυναικολογο μου δεν του ειχα ανφερει κατι επειδη πιστευα οτι μουδιαζουν επειδη κοιμομουν σε 2 μαξιλαρια

ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ 50580 ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ 49454 ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ 265569 ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ 325318

????????


Επισκέπτης
Κοίτα, εγώ πήγα κατευθείαν στον ορθοπεδικό.Όταν με ρώτησε για τα συμπτώματα, του είπα, και χωρίς δεύτερη κουβέντα με ρώτησε αν πρόσφατα απέκτησα παιδάκι, και του είπα πως ναι... αμέσως κατάλαβε ότι είναι ΣΚΣ, και ότι πολλές πρόσφατες μητέρες πάσχουν. Μου έδωσε αντιβίωση (την οποία δεν πείρα) και μου συνέστησε καρπιαίο νάρθηκα, σε κανα 2 βδομάδες πέρασε.
Η μικρή μου είναι τώρα 11 μηνών, και απο τότε δεν με πόνεσε.
Θυμάμαι ότι με εξέτασε, χτυπώντας, με την άκρη του δαχτύλου του, το μεσαίο μου δάχτυλο, και ύστερα με ρώτησε αν πέρασε κάτι σαν ηλεκτρικό ρεύμα μέσα απο το δάχτυλο, πράγματι ένιωσα ηλεκτρικό ρεύμα, και μου εξήγησε ο άνθρωπος πως είναι ΣΚΣ.
Περαστικά σου Wink είναι αφόρητος πόνος, εγώ θυμάμαι πως έκλαιγα απο τον πόνο, το παιδάκι μου απο την 1η βδομάδα ζωής, να κοιμάται όλο το βράδυ 9 ώρες, και εγώ να ξενυχτάω επειδή με πονούσε το χέρι...Θυμάμαι τον άντρα μου να μου φιλάει το χέρι όλη την ώρα χεχεχεχε Razz
Περαστικά είναι, να μην ανησυχείς.

nikitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στήνω εγκυμοσυνη μου υπέφερα κ εγώ Απο πονούν στα χέρια κ μούδιασμα ειδικά το βράδυ., ο γιατρός μου είπε οτι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Την ίδια μέρα που γέννησα πέρασε κ ο πόνος κ το μούδιασμα. Κάνε υπομονή κ με το καλό τα μωρακια.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο π περιγραφεις κοπελα μ,οπως σ ειπαν ειναι συνδρομο καρπιαιου σωληνα.πολλες γυναικες το παθαινουν στην εγκυμοσυνη λογο τν ορμονων.δν ειναι σοβαρο απλα επωδυνο.παντως δν μπορω να καταλαβω γιατι χορηγειται αντιβιωση σε ΣΚΣ δν ειναι κατασταση π σχετιζεται με καποιο μικροβιο...οσο για τν κοπελα π αναφερει το μουδιασμα σε δεικτη και αντιχειρα,ισως να οφειλεται σε πιεση σε καποιο νευρο στην αυχενικη μοιρα...καλο ειναι να σε δει ορθοπαιδικος..

VASO*


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα!Να σου ζησουν τα μωρακια σου!Κ εγω ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα, ΣΚΣ απο την πρωτη εγκυμοσυνη μου!Ο ορθοπεδικός μου εδωσε μαγνησιο και μια τοπικηναλοιφη, αντιφλεγμονωδη. Για αντιβιωση ουτε εγω ξερω κάτι.Απλα εμενα ποτε δεν περασε, ισως δεν πονουσα οπως στην αρχη η το συνηθισα!!!!με την 2η εγκυμοσυνη τα ιδια κ χειροτερα, οταν σηκωνη τον μικρο μου τα χερια μου δεν τα νιωθω. ελπιζω να παει καλυτερα.
ο ορθοπεδικος αν θυμαμαι καλα τοτε μου ειχε πει οτι σε πολυ προχωρημενο σταδιο γινεται μια επεμβαση αλλα ειμαι πολυ φοβιτσιαρα για να παρω τετοια αποφαση!!!!
καλο απογευμα σε ολες!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παρόμοια συμπτώματα υπάρχουν κ όταν καταναλώνεις πολύ αλάτι κ κάνεις μεγάλη κατακράτηση....

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω είχα το ίδιο πρόβλημα ΣΚΣ και ήθελαν να κάνω επέμβαση κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά επέλεξα να φοράω ένα ναρθηκάκι. μετά τη γέννα περίπου ένα μήνα μετά που ξεπρήστηκα μου πέρασε.

????????


Επισκέπτης
Αχ κορίτσια τώρα το είδα, ΟΧΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ, ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΩΔΗ μου έδωσε, μπερδεύτηκα
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις