Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
571 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 571 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Γάλα Neocate Empty Γάλα Neocate Τρι Αυγ 23, 2011 1:48 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πίνει κάποιο μωράκι γάλα Neocate???

2Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Κυρ Ιαν 22, 2012 7:54 am

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΝΟΥΛΑ!
ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟ ΘΕΜΑ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΙΝΟΥΜΕ NEOCATE,ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ.....ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ 5 ΜΕΡΕΣ...ΡΥΖΙ ΚΑΡΟΤΟ!!!!
ΕΣΕΙΣ ΠΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ???

3Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Δευ Ιαν 23, 2012 8:56 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα.Τον Αύγουστο είχα ανοίξει αυτό το θέμα(η μικρή ήταν 14 μηνών)κυρίως για να δώσω κάποια κουτιά γάλα που μας είχαν περισσέψει γιατί κατά τ'άλλα η μικρή είχε ξεπεράσει την αλλεργία πριν χρονίσει,αν κ ήταν δύσκολη περίπτωση αλλεργίας.(αλλεργία στο αγελαδινό γάλα-ρύζι-κατσίκι-καλαμπόκι-πορτοκάλι)Ξεκινώντας τις στερεές κ τρώγοντας ρυζάλευρο εμφάνισε πάλι αίμα στα κακά κάτι το οποίο είχε σταματήσει απ'όταν είχαμε αρχίσει το νεοκέιτ.Η γιατρός μας έβαλε να κάνουμε αλλεργικά-δερματικά τεστ .Έτσι λοιπόν έκανε αυτά τα τεστ κ βγήκε θετική στα παραπάνω που σου είπα με αποτέλεσμα να είναι περιορισμένο το...μενού της.Φυσικά αυγό κ ψάρι ούτε λόγος.
Εγώ σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι σιγά σιγά είχε αρχίσει να τρώει τροφές που περιείχαν τα"απαγορευμένα"κ δεν την πείραζαν πια(ενώ όταν θήλαζα την πείραζε το παραμικρό που έτρωγα)και έτσι ξανακάναμε εξετάσεις μετά από 6 μήνες κ με χαρά μας είδαμε ότι δεν είχε πια καμία αλλεργία.Έτσι από 13 μηνών περίπου σταδιακά μπήκε σε κανονική διατροφή κ τώρα πίνει φρέσκο γάλα πια!Πάντως μην ανησυχείς,περαστικό είναι κ το παιδί θα αναπτύσσεται κανονικά,μην έχεις κανένα άγχος γι'αυτό.Καλή συνέχεια

4Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Παρ Ιαν 27, 2012 8:43 am

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marion έγραψε:Καλησπέρα.Τον Αύγουστο είχα ανοίξει αυτό το θέμα(η μικρή ήταν 14 μηνών)κυρίως για να δώσω κάποια κουτιά γάλα που μας είχαν περισσέψει γιατί κατά τ'άλλα η μικρή είχε ξεπεράσει την αλλεργία πριν χρονίσει,αν κ ήταν δύσκολη περίπτωση αλλεργίας.(αλλεργία στο αγελαδινό γάλα-ρύζι-κατσίκι-καλαμπόκι-πορτοκάλι)Ξεκινώντας τις στερεές κ τρώγοντας ρυζάλευρο εμφάνισε πάλι αίμα στα κακά κάτι το οποίο είχε σταματήσει απ'όταν είχαμε αρχίσει το νεοκέιτ.Η γιατρός μας έβαλε να κάνουμε αλλεργικά-δερματικά τεστ .Έτσι λοιπόν έκανε αυτά τα τεστ κ βγήκε θετική στα παραπάνω που σου είπα με αποτέλεσμα να είναι περιορισμένο το...μενού της.Φυσικά αυγό κ ψάρι ούτε λόγος.
Εγώ σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι σιγά σιγά είχε αρχίσει να τρώει τροφές που περιείχαν τα"απαγορευμένα"κ δεν την πείραζαν πια(ενώ όταν θήλαζα την πείραζε το παραμικρό που έτρωγα)και έτσι ξανακάναμε εξετάσεις μετά από 6 μήνες κ με χαρά μας είδαμε ότι δεν είχε πια καμία αλλεργία.Έτσι από 13 μηνών περίπου σταδιακά μπήκε σε κανονική διατροφή κ τώρα πίνει φρέσκο γάλα πια!Πάντως μην ανησυχείς,περαστικό είναι κ το παιδί θα αναπτύσσεται κανονικά,μην έχεις κανένα άγχος γι'αυτό.Καλή συνέχεια



ΜΑΡΙΟΝ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΛΙΓΟ ΘΑΡΡΟΣ!!
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΙΜΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΩΝ....ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΘΗΛΑΣΑ ΜΟΝΟ 22 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΑΙΜΑ ΜΠΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΜΜΕΣΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ,ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΕΟCATE,ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΡΥΖΙ ΚΑΡΟΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΙ,ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΒΛΕΝΝΟΥΛΕΣ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΧΙ ΑΙΜΑ!!!!!

5Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Τετ Φεβ 01, 2012 4:23 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα,μην ανησυχείς καθόλου!Πάρε πολύ θάρρος...χαχα Very Happy
Εγώ ανησυχούσα και στεναχωριόμουν γιατί δεν έβρισκα κ στο ίντερνετ κάποια μανούλα που το παιδί της να πίνει neocate κ να έχει γράψει την εμπειρία της και φοβόμουν ότι το παιδάκι μου είχε κάτι σοβαρό που θα αργήσει να το ξεπεράσει!
Τελικά το ξεπέρασε πολύ νωρίς και στην ουσία δε στερήθηκε κάτι για μεγάλο χρονικό διάστημα, απλά καθυστέρησε ν'αρχίσει να τρώει ψάρι,αυγό κ κάποια άλλα τρόφιμα τα οποία όμως τώρα τα τρώει κ με το παραπάνω.Υγιέστατη και πάντα στους υψηλότερους δείκτες ανάπτυξης(ύψος-βάρος).Οι βλέννες ίσως είναι ένδειξη ότι κάτι το ψιλοενοχλεί αλλά εφόσον δεν κάνει αίμα μην ανησυχείς.Εμάς είχε κ στο ρύζι αλλεργία (απ'ότι φάνηκε μετά τα δερματικά αλλεργικά τεστ)κ γι'αυτό δεν έφαγε ποτέ και κρέμες ρυζάλευρο ή γιώτης κλπ αλλά έτρωγε άλλα πράγματα.

6Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Πεμ Φεβ 02, 2012 8:40 am

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marion έγραψε:καλημέρα,μην ανησυχείς καθόλου!Πάρε πολύ θάρρος...χαχα Very Happy
Εγώ ανησυχούσα και στεναχωριόμουν γιατί δεν έβρισκα κ στο ίντερνετ κάποια μανούλα που το παιδί της να πίνει neocate κ να έχει γράψει την εμπειρία της και φοβόμουν ότι το παιδάκι μου είχε κάτι σοβαρό που θα αργήσει να το ξεπεράσει!
Τελικά το ξεπέρασε πολύ νωρίς και στην ουσία δε στερήθηκε κάτι για μεγάλο χρονικό διάστημα, απλά καθυστέρησε ν'αρχίσει να τρώει ψάρι,αυγό κ κάποια άλλα τρόφιμα τα οποία όμως τώρα τα τρώει κ με το παραπάνω.Υγιέστατη και πάντα στους υψηλότερους δείκτες ανάπτυξης(ύψος-βάρος).Οι βλέννες ίσως είναι ένδειξη ότι κάτι το ψιλοενοχλεί αλλά εφόσον δεν κάνει αίμα μην ανησυχείς.Εμάς είχε κ στο ρύζι αλλεργία (απ'ότι φάνηκε μετά τα δερματικά αλλεργικά τεστ)κ γι'αυτό δεν έφαγε ποτέ και κρέμες ρυζάλευρο ή γιώτης κλπ αλλά έτρωγε άλλα πράγματα.




ΒΛΕΝΝΕΣ ΕΚΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΦΑΝΤΑΣΟΥ....ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ!!!!Α ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ ΣΤΟΥΣ ΥΨΗΛΟΥΣ ΔΕΙΚΤΕΣ...ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΛΙΔΡΩΜΗΣΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!
ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΟΎΛΑ ΣΟΥ!!!!

7Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Τετ Φεβ 22, 2012 6:02 am

alexandra04


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια,μηπως σας εχει περισσεψει κανενα κουτι neocate;εμενα δυστυχως αν κ 17 μηνων εχει ακομα αλλεργια κ θα παμε ετσι μεχρι τα 2 χρονια κ βλεπουμε!!

8Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Τετ Φεβ 22, 2012 6:48 am

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexandra04 έγραψε:γεια σας κοριτσια,μηπως σας εχει περισσεψει κανενα κουτι neocate;εμενα δυστυχως αν κ 17 μηνων εχει ακομα αλλεργια κ θα παμε ετσι μεχρι τα 2 χρονια κ βλεπουμε!!


ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΙΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ,ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΙΚΑ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ???

9Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Τετ Φεβ 22, 2012 9:16 am

alexandra04


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Παιρνω αλλα το ικα τα επιστρεφει μετα απο 2 μηνες κ βαλε τα χρηματα κ τωρα τελειωνει κ η ασφαλεια μου...το πινει εσενα το γαλατακι;εμενα με το ζορι...δεν ξερω τι να κανω....

10Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Τετ Φεβ 22, 2012 1:05 pm

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexandra04 έγραψε:Παιρνω αλλα το ικα τα επιστρεφει μετα απο 2 μηνες κ βαλε τα χρηματα κ τωρα τελειωνει κ η ασφαλεια μου...το πινει εσενα το γαλατακι;εμενα με το ζορι...δεν ξερω τι να κανω....



ΕΜΑΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΟ ΠΙΝΕΙ.....ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ!!!!!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΚΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΠΩ!!!!!
ΠΙΝΕΙ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ?
ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ????ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ????
ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΤΙΚΕΤΑ ΝΟΜΙΖΩ!!!!

11Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Πεμ Φεβ 23, 2012 12:23 am

alexandra04


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειναι 17 μηνων σχεδον κ το πρωι πινει απο μονη της γυρω στα 50μλ...την πιεζω λιγακι κ πινει το πολυ αλλα 80-100 μλ αλλα με κλαμα κ γκρινια...το βραδυ το κανω κρεμα γιατι δεν το πινει παλι κ για να μην εχουμε γκρινιες την ωρα που παει για υπνο αλλα κ για περισσοτερες θερμιδες ..σε αυτην την ηλικια ειναι 7.500 κιλα!! ουτε αραιομενο θελει...εβαζα κ το κιντερτε να γλυκανει να αλλαξει η γευση ,ουτε με αυτο...

12Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Πεμ Φεβ 23, 2012 2:43 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν έχουμε κανένα γάλα neocate πια!Πάντως η δικιά μου το neocate το έπινε κανονικά,δεν είχε πρόβλημα και μετά που σταδιακά μπήκε σε κανονικό γάλα δεν είχε κανένα πρόβλημα(γιατί ο αλλεργιολόγος μας είχε αναφέρει ότι μπορεί να συνηθίσει το neocate κ μετά να μην πίνει το φρέσκο).
Το μόνο που δεν είπιε με τίποτα,όταν ήταν 3μηνών,ήταν ένα άλλο υποαλλεργικό επιπέδου neocate που μας είχαν δώσει στο παίδων,δε θυμάμαι το όνομά του κ το οποίο μύριζε απαίσια.Το neocate μπροστά του είναι μια χαρά!!!Κ της το έδινα όταν την έπαιρνε ο ύπνος για να πιεί λίγο αλλά μετά το αλλάξαμε...
Πάντως το ΙΚΑ όταν έπαιρνα εγώ τα neocate ευτυχώς μας τα έδινε αμέσως τα χρήματα,τώρα σίγουρα θα έχουν αλλάξει τα πράγματα...δυστυχώς.

Το παιδάκι σου alexandra04έχει κάνει εξετάσεις πρόσφατα κ είδατε ότι έχει ακόμα αλλεργία?

13Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Πεμ Φεβ 23, 2012 4:49 am

alexandra04


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν πειραζει Marion,ναι καναμε τον προηγουμενο μηνα εξετασεις κ εχει ακομα δυστυχως!!κ εχει κ στην γλουτενη κ στο αυγο!σε ποια ηλικια περασε εσας;ο αλλεργιολογος μας ειπε οτι θα ξανακανουμε στα 2 χρονια εξετασεις επειδη ειχε κανει μια ευαισθησια στο εντερο εξαιτιας των αλλεργιων κ αν ειναι ολα οκ θα αρχισουμε να δοκιμαζει τροφες για να συνηθιζει ο οργανισμος.εμεις το neocate το ξεκινησαμε πανω στον χρονο,πιο πριν επινε το Frisolac ΑC.ηταν πιο ωραιο κ εκει που καταφεραμε να πινει το πρωι γυρω στα 300μλ μας το αλλαξαν κ δεν της αρεσει!!

14Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Πεμ Φεβ 23, 2012 5:53 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμάς από όταν σταμάτησα τον θηλασμό(65 μηνών)παρουσίαζε αλλεργία ακόμα κ στα υποαλλεργικά γάλατα κ πήγαμε στο neocate γιατί μόνο με το neocate ήταν εντάξει.Εκείνη την περίοδο,6-7 μηνών που της κάναμε δερματικά τεστ είχε αλλεργία σε διάφορα...τα γράφω παραπάνω νομίζω.Σιγά σιγά πριν τον χρόνο της έδινα μπισκοτάκια,κομματάκια μακαρόνια πχ κ δεν εμφάνιζε αίμα(γιατί όσο τη θήλαζα ακόμα κ χυλοπίτες όταν έτρωγα την πείραζαν)κ στον χρόνο κάναμε εξετάσεις κ τα είχε ξεπεράσει.Πώς έφυγαν έτσι ξαφνικά δεν ξέρω!

15Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Πεμ Φεβ 23, 2012 9:04 am

alexandra04


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κι εγω μεχρι 7 μηνων θηλαζα,κ μου ειχε πει να τρωω κατσικισια προιοντα που τελικα κ αυτα την πειραζουν.δεν ηξερα για την γλουτενη κ για το αυγο κ τα ετρωγα μεχρι 6 μηνων που καναμε τα τεστ.κι ετσι την ειχαν πειραξει στο εντερακι κ ειχε κανει κ οισοφαγητιδα,ανεβαζε συνεχεια φαγητο.καναμε γστροσκοπιση στο χρονο κ τα ειδαμε αυτα κι ετσι ξεκινησε νεοκατε,ο αλλεργιολογος ηθελε αποκλειστικη διατροφη με νεοκατε...αλλα η παιδιατρος κ η γαστρεντερολογος διαφωνησαν κ τρωει μονο οσα ξερουμε οτι δεν την πειραζουν.
εμενα καταλαβαμε οτι κατι τρεχει γιατι εκανε εκζεμα στα ποδια ,χερια κ προσωπο.αλλα φοβαμαι να της δινω να δοκιμασει γιατι αν της προκαλεσω ερεθισμο εσωτερικα;;γιατι παρολαυτα κανει ακομα εκζεμα πιο ελαφρυ λογω του κρυου.εσεις νωρις ξεμπερδεψατε...εμεις να δουμε..

16Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Παρ Φεβ 24, 2012 1:46 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ όσο θήλαζα έτρωγα σχεδόν μόνο κοτόπουλο και ρύζι και σαλάτες εκτός από ντομάτες.Με το που έκοψα τον θηλασμό,επειδή πραγματικά δε μπορούσα να φάω τίποτα πια κ πήγαμε να της δώσουμε ρυζάλευρο έκανε πάλι αίμα κ έπειτα από εξετάσεις βγήκε αλλεργία ΚΑΙ στο ρύζι...αν είναι δυνατόν!Και στο κατσίκι, καλαμπόκι κλπ Πάντως όλα αυτά τα ξεπέρασε νωρίς.Στη μικρή σου ποιό ήταν το σύμπτωμα της αλλεργίας???Εμάς ήταν αρχικά βλέννες με κόκκινες τριχούλες και μετά πολύ αίμα στα κακά!Και όσο θήλαζες και έτρωγες κατσίκι κλπ δεν έδειχνε κάπως βρε παιδί μου ότι την πείραζε?
Έκζεμα τι εννοείς?Σοβαρό???Κ εμένα η μικρή έκανε μια "αγριάδα"το δέρμα της κάποια στιγμή και μας είπε η γιατρός ότι είναι ατοπική δερματίτιδα,της βάλαμε μια καλλυντική κρέμα-χωρίς κορτιζόνες κλπ-και πέρασε!Και τώρα πρόσφατα έβγαλε στο μπούτι ένα μικρό σαν εκζεματάκι-μάλλον από το καλσόν.Αλλά όλα αυτά είναι πταίσματα!!!Τώρα πια δεν αγχώνομαι καθόλου κ σχεδόν δε δίνω σημασία.Όταν η αλλεργία ήταν στο φόρτε της, έβλεπα το δερματάκι της να αγριεύει λίγο ή διάβαζα για"ατοπική δερματίτιδα"στο ίντερνετ κ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΟΥΝ!Χαχαχα Τελικά καμία σχέση!Ψυχραιμία πάνω απ'όλα,περαστικά είναι αυτά κ δεν είναι κ επικίνδυνα.Λίγο προσοχή θέλουν κ όλα πάνε καλά... Smile

17Γάλα Neocate Empty Απ: Γάλα Neocate Παρ Φεβ 24, 2012 6:31 am

alexandra04


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ατοπικη δερματιτιδα εκανε κι εμενα,απλα σε καποια σημεια φουντωνε πιο πολυ κ εκανε εκζεμα.κι εμεις βαζαμε κ βαζουμε ακομα κρεμα κ ειδικο αφρολουτρο.μετα αρχισε να ανεβαζει φαγητο,κ βεβαια δεν εβαζε βαρος....οποτε μετα απο εξετασεις κ γαστροσκοπιση οπου πηραν δειγμα για βιοψια,ειδαν χρονια οισοφαγητιδα κ μια ευαισθησια στο εντερο.
εσενα ειχε σε πολλα...αλλα τουλαχιστον περασαν γρηγορα!!!τι ετρωγε καλε εσενα;ουτε ρυζαλευρο;εμεις εχουμε πηξει στο ρυζαλευρο..χαχα ολες οι αλλες κρεμες εχουν η σιτηρα ή γαλα!!
ενταξει δεν ειναι τιποτα σοβαρο αλλα την πιανουν φασεις που δεν θελει να φαει τιποτα...σταματαε παλι να παιρνει βαρος κ τρεμω μην μας ξαναστελνουν για εξετασεις...εχει ταλαιπωρηθει πολυ γιατι εχει κ ενα αλλο προβληματακι στο νεφρο κ τρεχουμε κ γι αυτο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις