Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Αυγ 23, 2011 3:39 am

sophieclean

sophieclean
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια γεια σας

το μωρακι μου ειναι 4.5 μηνων και θηλαζουμε αποκλειστικα. χθες την Δευτερα ητανε η πρωτη μου μερα στη δουλεια και πηρα γαλα δικο μου στη μαμμα μου για να τον ταισει.

απο χθες το απογευμα που τον επιασα και πηγαμε σπιτι για να τον θηλασω μετα βιας αντεξε να φαει 2 λεπτα. δεν τον πιεσα αλλα το βραδυ παλι το ιδιο.

σημερα το μεσημερι πηγα σπιτι για να τον θηλασω αλλα παλι τιποτα.

τι λετε να συμβαινει? λετε να τα βρηκε ευκολα με το μπιπερο και να μην ξαναθελησει το στηθος μου?

ελπιζω να μην γινει αυτο γιατι μονο που το σκεφτομαι κλαιω.

2ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Αυγ 23, 2011 3:49 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για να συνεβη ετσι - ακριβως μετα το μπιμπερο πολυ φοβαμαι οτι βολευτηκε με την ευκολη ροη του μπιμπερο. αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα θελει το στηθος σου- μηπως αν τον προλαβαινες πριν πεινασει πολυ να τον ταιζεις..

3ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Αυγ 23, 2011 3:50 am

mariada

mariada
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δυστυχως τα παιδια που θηλαζουν αποκλειστικα παθαινουν ενα μπερδεμα ,,μια με το στηθος κ μια με το μπιμπερο..εγω τον γιο μου τον θηλαζα αποκλειστικα μεχρι 3 μηνες κ οταν δουλευα τον ταιζαν με μπουκαλι με αποτελεσμα λοιπον να μην θελει το στηθος μετα γιατι ειχε μαθει στα ευκολα..ομως επειδη εμενα το γαλα μου ηταν ελαφρυ κ δεν το επιανε το παιδι με αποτελεσμα να του δινω κ συμπληρωμα με ξενο γαλα γιατι δεν επαιρνε το βαρος που επρεπε κ ετσι μετα αρνιοταν τελειως το στηθος κ πρηζομουν..το εβγαζα με θηλαστρο κ το επινε στο μπιμπερο αλλα καλο θα ειναι να μην μαθαινει συνεχεια στο μπιμπερο γιατι δεν θα θελει καθολου στο στηθος..αλλα ειναι δυσκολο για μια εργαζομενη γυναικα δυστυχως να θηλαζει αποκλειστικα..

4ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Αυγ 23, 2011 4:04 am

sophieclean

sophieclean
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koukida έγραψε:για να συνεβη ετσι - ακριβως μετα το μπιμπερο πολυ φοβαμαι οτι βολευτηκε με την ευκολη ροη του μπιμπερο. αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα θελει το στηθος σου- μηπως αν τον προλαβαινες πριν πεινασει πολυ να τον ταιζεις..

θα το δοκιμασω να δω αν πιασει αλλα δυστιχως μονο μεσημερι μπορω να ειμαι κοντα του και αυτο θα γινετε μεχρι την Παρασκευη καθως η εταιρεια που εργαζομαι θα μετακομισει σε αλλη πολη οποταν δεν θα εχω την ευχερεια να πηγαινω. αχ ελπιζω να μην γινει αυτο που φοβαμαι γιατι πραγματικα θα στεναχωρειθω παρα πολυ

αυτο που με παραξενευει πιο πολυ ειναι οτι 15 ημερες πριν να ερθω δουλεια δοκιμαζα να του δωσω μπιπερο για να συνηθισει επειδη ειχα ενα αγχος αλλα δεν το ηθελε και μολις τον εβαζα να θηλασει εκανε σαν τρελλος.

σε ευχαριστω

5ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Αυγ 23, 2011 4:07 am

sophieclean

sophieclean
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mariada έγραψε:δυστυχως τα παιδια που θηλαζουν αποκλειστικα παθαινουν ενα μπερδεμα ,,μια με το στηθος κ μια με το μπιμπερο..εγω τον γιο μου τον θηλαζα αποκλειστικα μεχρι 3 μηνες κ οταν δουλευα τον ταιζαν με μπουκαλι με αποτελεσμα λοιπον να μην θελει το στηθος μετα γιατι ειχε μαθει στα ευκολα..ομως επειδη εμενα το γαλα μου ηταν ελαφρυ κ δεν το επιανε το παιδι με αποτελεσμα να του δινω κ συμπληρωμα με ξενο γαλα γιατι δεν επαιρνε το βαρος που επρεπε κ ετσι μετα αρνιοταν τελειως το στηθος κ πρηζομουν..το εβγαζα με θηλαστρο κ το επινε στο μπιμπερο αλλα καλο θα ειναι να μην μαθαινει συνεχεια στο μπιμπερο γιατι δεν θα θελει καθολου στο στηθος..αλλα ειναι δυσκολο για μια εργαζομενη γυναικα δυστυχως να θηλαζει αποκλειστικα..


ναι δυστυχως αποκλειστικα θηλασμος δεν γινεται μιας και θα παω σε αλλη πολη λογω δουλειας οποταν δεν θα μπορω να πεταγομαι για να τον ταιζω.
τουλαχιστον οπως ειπες και εσυ εχω ειδη κανει μια μικρη τραπεζα οποταν δεν θα χρειαστει να δωσω ξενο.
θα δουμε.

6ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Αυγ 23, 2011 4:38 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν νομίζω να ειναι αυτο. Νομιζω πως απο χθες μεχρι σήμερα ειναι πολύ νωρις για να συνηθισε το μπουκαλι, να απερριψε το συναισθηματικο δεσιμο μαζι σου όταν θηλάζετε και να προτιμησε την ανεση του μπιμπερο. Κάτι άλλο θα συμβαίνει... Νομίζω είναι λίγο αργα για σύγχηση θηλών. Ισως η αλλαγη αυτή με την δουλειά σου να του... εκοψε κάπως την ορεξη. Και εννοείται πως με το μπιμπερό τρωει γιατί δεν προσπαθει. Νομίζω πως είναι λίγο στεναχωρημενος απλα. Θα συνηθίσει και θα εισαστε μια χαρα όμως! Απλά είναι αυτό που λέμε, κάθε αρχή και δύσκολη...

7ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Αυγ 23, 2011 4:56 am

sophieclean

sophieclean
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
MariaM έγραψε:Δεν νομίζω να ειναι αυτο. Νομιζω πως απο χθες μεχρι σήμερα ειναι πολύ νωρις για να συνηθισε το μπουκαλι, να απερριψε το συναισθηματικο δεσιμο μαζι σου όταν θηλάζετε και να προτιμησε την ανεση του μπιμπερο. Κάτι άλλο θα συμβαίνει... Νομίζω είναι λίγο αργα για σύγχηση θηλών. Ισως η αλλαγη αυτή με την δουλειά σου να του... εκοψε κάπως την ορεξη. Και εννοείται πως με το μπιμπερό τρωει γιατί δεν προσπαθει. Νομίζω πως είναι λίγο στεναχωρημενος απλα. Θα συνηθίσει και θα εισαστε μια χαρα όμως! Απλά είναι αυτό που λέμε, κάθε αρχή και δύσκολη...

Ελπιζω να ειναι ετσι οπως τα λες. οσο για την συγχηση των θηλων αυτο νομιζα πως το παθαινουνε πιο νωρις οσο ειναι πιο μικρουλια.

8ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Αυγ 23, 2011 5:03 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophieclean έγραψε:
MariaM έγραψε:Δεν νομίζω να ειναι αυτο. Νομιζω πως απο χθες μεχρι σήμερα ειναι πολύ νωρις για να συνηθισε το μπουκαλι, να απερριψε το συναισθηματικο δεσιμο μαζι σου όταν θηλάζετε και να προτιμησε την ανεση του μπιμπερο. Κάτι άλλο θα συμβαίνει... Νομίζω είναι λίγο αργα για σύγχηση θηλών. Ισως η αλλαγη αυτή με την δουλειά σου να του... εκοψε κάπως την ορεξη. Και εννοείται πως με το μπιμπερό τρωει γιατί δεν προσπαθει. Νομίζω πως είναι λίγο στεναχωρημενος απλα. Θα συνηθίσει και θα εισαστε μια χαρα όμως! Απλά είναι αυτό που λέμε, κάθε αρχή και δύσκολη...

Ελπιζω να ειναι ετσι οπως τα λες. οσο για την συγχηση των θηλων αυτο νομιζα πως το παθαινουνε πιο νωρις οσο ειναι πιο μικρουλια.

Ετσι πιστευω και εγω για την σύγχηση θηλών και θα σου εξηγησω το σκεπτικο μου. Ενα νεογενητο μπορεις να του βαλεις πραγματα στο στομα με μεγαλυτερη ευκολια. Πχ. μπορεις να βαλεις σε ενα νεογενητο μια πιπίλα. Μερικα νεογενητα θα ξεγελαστουν αμεσως και δεν θα την φτυσουν. Μερικα θα σκεφτουν "επιτέλους φαί" θα τραβήξουν με μανια για λίγα δευτερολεπτα και έπειτα θα καταλάβουν ότι δεν βγάζει γάλα και θα την φτύσουν ή θα αηδιάσουν οταν δουν ότι δεν είναι το στήθος της μαμάς και θα την φτύσουν. Άλλα νεογένητα όταν την φτύσουν, αν τους την ξαναβάλουν και τους την κρατήσουν εκεί για λίγο, μετά απο λίγο δεν θα την φτυσουν. Τέλος, καποια νεογενητα απλα δεν δεχονται πιπίλα και γενικα τιποτα ξένο εκτός απο το ζιζι της μανουλας! Νομιζω πως τα τελευταία καθως και αυτά που μολις φτύσουν την πιπίλα δεν την ξαναδεχονται, δεν κινδυνεύουν με συγχηση θηλων λοιπον γιατί δεν μπορείς να τα ξεγελασεις με κατι που υποκαθιστά αυτο που ξέρουν. Οσο μεγαλώνει το μωρό, είναι δύσκολο να του μάθεις την πιπίλα και το μπιμπερό αν θηλαζει αποκλειστικά. Γι' αυτό νομίζω πως στο δικό σου παιδακι δεν είναι σύγχηση θηλων.

Ενα μωρακι που παίρνει πιπίλα απο πολυ νωρις και τρωει με μπιμπερο απο πολύ νωρίς, ειναι πολυ πιθανο κάποια στιγμη να απορριψει μονο του το στηθος γιατι ξερει πολύ καλά ότι υπάρχει και αλλος τροπος ταισματος και για παρηγορια υπάρχει και η πιπίλα του. Αυτό εγινε σε εμενα.

9ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τετ Αυγ 24, 2011 1:16 pm

Dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
για δοκίμασε να του δίνεται το γάλα με αυτο το μπιμπερό http://www.medela.com/IW/en/breastfeeding/products/breastmilk-feeding/calma-feeding-device.html όπου πρέπει να κάνει θηλαστική κίνηση για να πιει το γάλα.

10ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Τετ Αυγ 24, 2011 11:45 pm

αγορομανούλα

αγορομανούλα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γιατι δεν δοκιμαζεις ψευτοθηλες ? Μοιαζουν με θηλη μπιμπερο και θα πιασει στο στηθος παλι. Εγω χρησιμοποιω τις medela και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Τρωει απο μενα και με μπιμπερο αν χρειαστεi χωρις να μπερδευτει.

11ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Πεμ Αυγ 25, 2011 12:06 am

sophieclean

sophieclean
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αγορομανούλα έγραψε:Γιατι δεν δοκιμαζεις ψευτοθηλες ? Μοιαζουν με θηλη μπιμπερο και θα πιασει στο στηθος παλι. Εγω χρησιμοποιω τις medela και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Τρωει απο μενα και με μπιμπερο αν χρειαστεi χωρις να μπερδευτει.

ΝΑΙ ΤΙΣ ΕΧΩ ΥΠΟΨΗΝ ΜΟΥ. ΑΝ ΕΠΙΜΕΙΝΕΙ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

12ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Πεμ Αυγ 25, 2011 1:08 am

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχεις ακουσει για την "απεργια θηλασμου" που κανουν τα μωρα?? για διαβασε το παρακατω αρθρο που googlaρα
http://ariadni144.wordpress.com/2009/12/10/a%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%BDursing-strike/

13ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Πεμ Αυγ 25, 2011 3:40 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Δεν νομίζω να ειναι αυτο. Νομιζω πως απο χθες μεχρι σήμερα ειναι πολύ νωρις για να συνηθισε το μπουκαλι, να απερριψε το συναισθηματικο δεσιμο μαζι σου όταν θηλάζετε και να προτιμησε την ανεση του μπιμπερο. Κάτι άλλο θα συμβαίνει... Νομίζω είναι λίγο αργα για σύγχηση θηλών. Ισως η αλλαγη αυτή με την δουλειά σου να του... εκοψε κάπως την ορεξη. Και εννοείται πως με το μπιμπερό τρωει γιατί δεν προσπαθει. Νομίζω πως είναι λίγο στεναχωρημενος απλα. Θα συνηθίσει και θα εισαστε μια χαρα όμως! Απλά είναι αυτό που λέμε, κάθε αρχή και δύσκολη...

Πιο πιθανό είναι αυτό, πιστεύω. Είναι μεγάλο το μωρό σου για σύγχυση θηλών. Πρόσφερε πολύ συχνά το στήθος και πιστεύω θα ξαναγυρίσετε στα φυσιολογικά. Δώσε χρόνο στο παιδί να προσαρμοστεί. Τα μωρά περνάνε φάσεις που δεν εξηγούνται ακριβώς. Εσύ προσφέρεις και όλα θα επανέλθουν.
Μη δοκιμάσεις ψευδοθηλές, το μωρό σου πιάνει κανονικά εφόσον δεν πονάς. Είναι μεγάλο και θηλάζει πολύ καιρό, ξέρει πολύ καλά να πιάσει τη θηλή. Το ότι θηλάζει για λιγότερη ώρα δε σημαίνει ότι δεν πιάνει. Αν βάλεις ψευδοθηλές θα το μπερδέψεις ακόμα περισσότερο. Πήγαινε με τα νερά του και άφησε μια περίοδο προσαρμογής πριν ανησυχήσεις.

14ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Παρ Αυγ 26, 2011 8:40 am

sophieclean

sophieclean
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kopelles mou

sas efxaristo oles gia tis simvoules sas!!! xthes meta apo 3 imeres 'zorikou' thilasmou xthes mou edose kai katalava!Smile nomizo oses meres den thilase tis kalipse pses to vradi!!!

to kataxarika pantos giati den ithela na teliosi etsi!!!

sas efxaristo xana

filia

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις