Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
444 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 444 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Τετ Αυγ 24, 2011 3:40 pm

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Angie_77 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να φαίνεται ότι είναι τσάντα-αλλαξιέρα?? Εφόσον έχω παιδί, λογικό δεν είναι ότι θα έχω και τσάντα που θα βάζω τα πραγματάκια του μέσα???? Εεεεε??? Γιατί?????? Χα χα χα χα χα
Εμένα μου έκανε δώρο η συνυφάδα μου, που την έχει δει queen στο σόι, μια από τα τζάμπο και μια χαρά είναι. Και χώρο έχει και ωραίο χρωματάκι έχει και αδιάβροχη είναι...και στο κάτω κάτω άμα χαλάσει θα πάρω καινούργια. Σιγά μην κάτσω να σκάσω!!! Smile Smile Smile Smile


καλε οχι δεν το ειπαμε υποτιμητικα....εμενα ισα-ισα η δικη μου ειναι περα για περα παιδικη κανει μπαμ οτι ειναι μπεμπεδιστικη και ειναι φουξια-λαχανι φαντασου....εγω απλα για της κοπελας την συγκεκριμενη σχολιασα οτι δεν φαινεται καν για τσαντα-αλλαξιερα....δεν υπαρχει καποιο προτυπο εξαλλου,εχω παιδι πρεπει να ειναι παιδικη η δεν θελω να φαινεται παιδικη....οτι βολευει την καθε μανουλα,αναλογα με το στυλ της....


Καλέ δεν το πήρα υποτιμητικά !!!! Very Happy Very Happy Very Happy Απλά την γνώμη μου είπα γιατί εγώ δεν κάθομαι να ταλαιπωρούμαι για να βρω τσάντα ή ότιδήποτε άλλο. Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Και συμφωνώ μαζί σου ότι κάθε μανούλα έχει τις δικές της ανάγκες !!!!!
Καλή λευτεριά σου έυχομαι κοριτσάκι μου και ελπίζω αύριο να μάθουμε ότι γέννησες γρήγορα, εύκολα και ανώδυνα!!!!!!!!!!!!!! Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994



ευχαριστω παρα πολυ....!!!καλα κι εγω μην νομιζεις οτι θα ασχολιομουν ιδιαιτερα παο τα jumbo θα πηγαινα να παρω κι εγω και σιγουρα παλι κατι σε φουξια η μωβ(τα χρωματα μου δηλαδη)....αλλα μου την εκανε δωρο η αδερφουλα μου και ειναι σετ με την παντα μας που ειναι και με τον snoopy....χι χι..... Very Happy

27Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Τετ Αυγ 24, 2011 4:06 pm

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
spapastamou έγραψε:
Angie_77 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να φαίνεται ότι είναι τσάντα-αλλαξιέρα?? Εφόσον έχω παιδί, λογικό δεν είναι ότι θα έχω και τσάντα που θα βάζω τα πραγματάκια του μέσα???? Εεεεε??? Γιατί?????? Χα χα χα χα χα
Εμένα μου έκανε δώρο η συνυφάδα μου, που την έχει δει queen στο σόι, μια από τα τζάμπο και μια χαρά είναι. Και χώρο έχει και ωραίο χρωματάκι έχει και αδιάβροχη είναι...και στο κάτω κάτω άμα χαλάσει θα πάρω καινούργια. Σιγά μην κάτσω να σκάσω!!! Smile Smile Smile Smile


καλε οχι δεν το ειπαμε υποτιμητικα....εμενα ισα-ισα η δικη μου ειναι περα για περα παιδικη κανει μπαμ οτι ειναι μπεμπεδιστικη και ειναι φουξια-λαχανι φαντασου....εγω απλα για της κοπελας την συγκεκριμενη σχολιασα οτι δεν φαινεται καν για τσαντα-αλλαξιερα....δεν υπαρχει καποιο προτυπο εξαλλου,εχω παιδι πρεπει να ειναι παιδικη η δεν θελω να φαινεται παιδικη....οτι βολευει την καθε μανουλα,αναλογα με το στυλ της....


Καλέ δεν το πήρα υποτιμητικά !!!! Very Happy Very Happy Very Happy Απλά την γνώμη μου είπα γιατί εγώ δεν κάθομαι να ταλαιπωρούμαι για να βρω τσάντα ή ότιδήποτε άλλο. Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Και συμφωνώ μαζί σου ότι κάθε μανούλα έχει τις δικές της ανάγκες !!!!!
Καλή λευτεριά σου έυχομαι κοριτσάκι μου και ελπίζω αύριο να μάθουμε ότι γέννησες γρήγορα, εύκολα και ανώδυνα!!!!!!!!!!!!!! Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994



ευχαριστω παρα πολυ....!!!καλα κι εγω μην νομιζεις οτι θα ασχολιομουν ιδιαιτερα παο τα jumbo θα πηγαινα να παρω κι εγω και σιγουρα παλι κατι σε φουξια η μωβ(τα χρωματα μου δηλαδη)....αλλα μου την εκανε δωρο η αδερφουλα μου και ειναι σετ με την παντα μας που ειναι και με τον snoopy....χι χι..... Very Happy


Μη στεναχωριέσαι για την γέννα. Κι εγώ πρωτάρα ήμουν και πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στο νοσομομείο και μου έλεγαν ότι με κοροιδεύει η μπεμπούλα!!!! Είχα κι εγώ πόνους και τους μετρούσα για να ξέρω αλλά και πάλι στην αγωνία ήμουν μέχρι που σπάσαν τα νερά. Γέννησα 4 μέρες πριν τιν ΠΗΤ μου!!!! Το μόνο που κατάλαβα εκείνο το βράδυ ήταν ότι είχα μια δυσφορία μεγάλη (διαφορετική απο τις προηγούμενες ημέρες) και δεν μπορούσα ούτε καθιστή, ούτε όρθια, ούτε ξαπλωτή!!!! Ασε που έφαγα και ένα σάντουιτς κατά τις 12.00 και στις 04.00 σπάσαν τα νερα!!! Άντε με το καλό και πάλι!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

28Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Τετ Αυγ 24, 2011 4:11 pm

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Angie_77 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
Angie_77 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να φαίνεται ότι είναι τσάντα-αλλαξιέρα?? Εφόσον έχω παιδί, λογικό δεν είναι ότι θα έχω και τσάντα που θα βάζω τα πραγματάκια του μέσα???? Εεεεε??? Γιατί?????? Χα χα χα χα χα
Εμένα μου έκανε δώρο η συνυφάδα μου, που την έχει δει queen στο σόι, μια από τα τζάμπο και μια χαρά είναι. Και χώρο έχει και ωραίο χρωματάκι έχει και αδιάβροχη είναι...και στο κάτω κάτω άμα χαλάσει θα πάρω καινούργια. Σιγά μην κάτσω να σκάσω!!! Smile Smile Smile Smile


καλε οχι δεν το ειπαμε υποτιμητικα....εμενα ισα-ισα η δικη μου ειναι περα για περα παιδικη κανει μπαμ οτι ειναι μπεμπεδιστικη και ειναι φουξια-λαχανι φαντασου....εγω απλα για της κοπελας την συγκεκριμενη σχολιασα οτι δεν φαινεται καν για τσαντα-αλλαξιερα....δεν υπαρχει καποιο προτυπο εξαλλου,εχω παιδι πρεπει να ειναι παιδικη η δεν θελω να φαινεται παιδικη....οτι βολευει την καθε μανουλα,αναλογα με το στυλ της....


Καλέ δεν το πήρα υποτιμητικά !!!! Very Happy Very Happy Very Happy Απλά την γνώμη μου είπα γιατί εγώ δεν κάθομαι να ταλαιπωρούμαι για να βρω τσάντα ή ότιδήποτε άλλο. Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Και συμφωνώ μαζί σου ότι κάθε μανούλα έχει τις δικές της ανάγκες !!!!!
Καλή λευτεριά σου έυχομαι κοριτσάκι μου και ελπίζω αύριο να μάθουμε ότι γέννησες γρήγορα, εύκολα και ανώδυνα!!!!!!!!!!!!!! Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994



ευχαριστω παρα πολυ....!!!καλα κι εγω μην νομιζεις οτι θα ασχολιομουν ιδιαιτερα παο τα jumbo θα πηγαινα να παρω κι εγω και σιγουρα παλι κατι σε φουξια η μωβ(τα χρωματα μου δηλαδη)....αλλα μου την εκανε δωρο η αδερφουλα μου και ειναι σετ με την παντα μας που ειναι και με τον snoopy....χι χι..... Very Happy


Μη στεναχωριέσαι για την γέννα. Κι εγώ πρωτάρα ήμουν και πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στο νοσομομείο και μου έλεγαν ότι με κοροιδεύει η μπεμπούλα!!!! Είχα κι εγώ πόνους και τους μετρούσα για να ξέρω αλλά και πάλι στην αγωνία ήμουν μέχρι που σπάσαν τα νερά. Γέννησα 4 μέρες πριν τιν ΠΗΤ μου!!!! Το μόνο που κατάλαβα εκείνο το βράδυ ήταν ότι είχα μια δυσφορία μεγάλη (διαφορετική απο τις προηγούμενες ημέρες) και δεν μπορούσα ούτε καθιστή, ούτε όρθια, ούτε ξαπλωτή!!!! Ασε που έφαγα και ένα σάντουιτς κατά τις 12.00 και στις 04.00 σπάσαν τα νερα!!! Άντε με το καλό και πάλι!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


αχ κι εγω ετσι ειμαι αυτο που λες εχω μια δυσφορια βρε παιδι μου....εχω πονους περιοδου κι αισθανομαι την κοιλιτσα μου τοσο βαρια....!!!(ζηταω συγγνωμη απο την γλυκια μας φιλεναδα που ανοιξε το θεμα)....ελπιζω να εφτασε η ωρα θελω να δω την μπεμπα μου....!!!σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου Very Happy


συγγνωμη κιολας απο την ταραχη μου ξαχαστηκα....κι εσυ να χαιρεσαι το κοριτσακι σου γλυκια μου να εχει μια γλυκια ζωουλα και να ειναι καλοτυχη.... Very Happy

29Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Τετ Αυγ 24, 2011 8:17 pm

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Spapastamou μην στεναχωριέσαιSmile Θα έρθω και εγώ στην θέση σου σε λίγο καιρό οπότε σε καταλαβαίνω!

Επανέρχομαι: Απλώς με προβληματιζεί το γεγονός ότι επειδή είναι το 1ο μου μωράκι δεν ξέρω τι πρέπει να έχει μέσα η τσάντα για να υπολογίζω και πόσο μεγάλη πρέπει να είναι..Και αν σκεφτεί κανείς ότι εγώ γενικώς κρατάω μεγάαααλες τσάντες να χωράνε τα πάντα (τύπου μη τύχει να φύγω σκ απροειδοποιητά και δεν έχω πραγματα μαζί Razz Razz Razz Razz ) φοβάμαι μήπως τελικά αντί για τσάντα χρειαστώ..βαλίτσα!!!! Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994

30Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Τετ Αυγ 24, 2011 9:16 pm

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θελεις
-2-3 πανες
-κρεμα συγκαματος (ή απλα για το πωπουδακι--θα σου δωσουν πολυ ωραια δειγματακια γιαυτη τη δουλεια)
-μωρομαντηλα
-τζελ καθαρισμου χεριων
-σελτεδακι
-χαρτομαντηλα
-ποδία
-ενα μικρο σακουλακι με λιγο βαμβακακι και 2-3 μπατονετες (κατι μπορει να μπει στο ματι)κα ιφυσιολογικο ορο για τη μυτη-ματια
-αλλαξιες (εγω κουβαλαω ενα κολαν/ενα κορμακι κοντομανικο/ ενα ζακετακι/καλτσακια σε ενα υφασματινο σακουλι)
τι αλλο? το μπιμπερο του- και ότι αλλο συνεπαγεται

αυτα! δεν ξερω αν ξεχναω κατι.. Rolling Eyes Very Happy

31Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Τετ Αυγ 24, 2011 11:11 pm

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σ'ευχαριστώ πολύ κουκιδίτσα!!!Smile Είμαι λίγο χαμένη στο συγκεκριμένο θέμα οπότε καταλαβαίνειςSmile Εντάξει δεν είναι και τόοοσα πολλά όσα νόμιζα!! Very Happy

Επίσης μόλις έμαθα ότι μας πήρανε τελικά αυτή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η πολύ καλή μου φίλη που πήρε και την ίδια πάντα και σεντόνια!!Προσωπικά μ'αρεσειSmile Και άμα λερώνεται το πολύ πολύ να πάρω και μία δεύτερη για τις βροχερές μέρες!! Razz Τι?Τζάμπα το ψάξιμο τόσες μέρες??

32Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Τετ Αυγ 24, 2011 11:59 pm

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Σ'ευχαριστώ πολύ κουκιδίτσα!!!Smile Είμαι λίγο χαμένη στο συγκεκριμένο θέμα οπότε καταλαβαίνειςSmile Εντάξει δεν είναι και τόοοσα πολλά όσα νόμιζα!! Very Happy

Επίσης μόλις έμαθα ότι μας πήρανε τελικά αυτή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η πολύ καλή μου φίλη που πήρε και την ίδια πάντα και σεντόνια!!Προσωπικά μ'αρεσειSmile Και άμα λερώνεται το πολύ πολύ να πάρω και μία δεύτερη για τις βροχερές μέρες!! Razz Τι?Τζάμπα το ψάξιμο τόσες μέρες??


αχου ειναι πολυ ωραια carrie μου....μου αρεσει πολυ.... Very Happy μην ανησυχεις και να λερωνονται σου ειπα στο πληντυριακι γινονται αμεσως σαν καινουριες....με γεια σας... Very Happy

33Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Πεμ Αυγ 25, 2011 12:55 am

MAGDALINI

MAGDALINI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΤΣΑΝΤΑ ΣΟΥ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!! ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΗ ΤΣΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΑΓΟΡΕΣ? ΑΡΧΕΣ ΝΟΕΒΡΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΤΗΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑΣ ΜΑΣ (ΑΝΗΨΙΑ). ΑΡΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ, ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΦΟΡΜΑ ΕΞΟΔΟΥ?????? ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΕΡΕΣ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΑΡΩ, ΘΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ?

34Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Πεμ Αυγ 25, 2011 1:23 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Από προσωπική εμπειρία σας λέω κορίτσια ότι σιγά-σιγά τα πράγματα που κουβαλάτε στην τσάντα όσο μεγαλώνει το παιδί μειώνονται. Μετά τον χρόνο για παράδειγμα δεν είναι τόσο απαραίτητα τα μπιμπερό, το γάλα, το θερμός που πιάνουν και αρκετό χώρο στην τσάντα.

Θυμάμαι ότι στην κόρη μου είχα την τσάντα από το σετ του καροτσιού της Peg Perego που στο τέλος την βαρέθηκα (εδώ σε ένα χρόνο βαριέσαι και την κανονική σου τσάντα) και έβαζα τα πράγματά της σε ένα παιδικό σακίδιο με τις ΑΡΙΣΤΟΓΑΤΕΣ σαφώς μικρότερο σε μέγεθος ή πολλές φορές σε μικρές βόλτες 'πετούσα' τα πράγματα της μέσα στην τσάντα μου και φευγαμε. Όταν γέννησα τον γιο μου είχα αγοράζει από ένα ταξίδι μας στην Γερμανία ένα ωραίο μεγάλο σακίδιο-τσάντα σε μαύρο λουστρίν που χωρούσε τα πράγματα και τον δύο παιδιών και που έμπαινε και στο καρότσι και με βόλεψε αφάνταστα. Δηλαδή με βολεύει ακόμα. Το χρησιμοποιώ σε όλες μας τις εκδρομές και εξορμήσεις γιατί είναι και κομψό και πρακτικό.

35Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Πεμ Αυγ 25, 2011 1:38 am

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Σ'ευχαριστώ πολύ κουκιδίτσα!!!Smile Είμαι λίγο χαμένη στο συγκεκριμένο θέμα οπότε καταλαβαίνειςSmile Εντάξει δεν είναι και τόοοσα πολλά όσα νόμιζα!! Very Happy

Επίσης μόλις έμαθα ότι μας πήρανε τελικά αυτή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

η πολύ καλή μου φίλη που πήρε και την ίδια πάντα και σεντόνια!!Προσωπικά μ'αρεσειSmile Και άμα λερώνεται το πολύ πολύ να πάρω και μία δεύτερη για τις βροχερές μέρες!! Razz Τι?Τζάμπα το ψάξιμο τόσες μέρες??

Τέλεια είναι Carrie μου! Σου έκανε την έκπληξη η φίλη σου!
Εμένα προσωπικά μου αρέσουν αυτές με τα παιδικά σχεδιάκια! Η δικιά σας βέβαια δεν έχει μιας και δεν την διάλεξα μόνη μου! Ήταν μέσα στο σετ με το καρότσι, το πόρτ μπεμπέ και το καθισματάκι αυτοκινήτου! Μια απλή μπεζ είναι αλλά θα την κάνει την δουλειά της!

36Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Πεμ Αυγ 25, 2011 11:09 am

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σ'ευχαριστώ Δεσποινάκι!Εμάς δυστυχώς δεν έχει τσάντα το καρότσι μας (θα το παραγγείλουμε από το ιντερνετ και δεν νομίζω ότι υπάρχει καν τσάντα). Και εμένα μου άρεσε πολύ!! Very Happy Very Happy

37Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 Empty Απ: Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? Πεμ Αυγ 25, 2011 3:11 pm

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
spapastamou έγραψε:
Angie_77 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
Angie_77 έγραψε:
spapastamou έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να φαίνεται ότι είναι τσάντα-αλλαξιέρα?? Εφόσον έχω παιδί, λογικό δεν είναι ότι θα έχω και τσάντα που θα βάζω τα πραγματάκια του μέσα???? Εεεεε??? Γιατί?????? Χα χα χα χα χα
Εμένα μου έκανε δώρο η συνυφάδα μου, που την έχει δει queen στο σόι, μια από τα τζάμπο και μια χαρά είναι. Και χώρο έχει και ωραίο χρωματάκι έχει και αδιάβροχη είναι...και στο κάτω κάτω άμα χαλάσει θα πάρω καινούργια. Σιγά μην κάτσω να σκάσω!!! Smile Smile Smile Smile


καλε οχι δεν το ειπαμε υποτιμητικα....εμενα ισα-ισα η δικη μου ειναι περα για περα παιδικη κανει μπαμ οτι ειναι μπεμπεδιστικη και ειναι φουξια-λαχανι φαντασου....εγω απλα για της κοπελας την συγκεκριμενη σχολιασα οτι δεν φαινεται καν για τσαντα-αλλαξιερα....δεν υπαρχει καποιο προτυπο εξαλλου,εχω παιδι πρεπει να ειναι παιδικη η δεν
θελω να φαινεται παιδικη....οτι βολευει την καθε μανουλα,αναλογα με το στυλ της....


Καλέ δεν το πήρα υποτιμητικά !!!! Very Happy Very Happy Very Happy Απλά την γνώμη μου είπα γιατί εγώ δεν κάθομαι να ταλαιπωρούμαι για να βρω τσάντα ή ότιδήποτε άλλο. Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 328109 Και συμφωνώ μαζί σου ότι κάθε μανούλα έχει τις δικές της ανάγκες !!!!!
Καλή λευτεριά σου έυχομαι κοριτσάκι μου και ελπίζω αύριο να μάθουμε ότι γέννησες γρήγορα, εύκολα και ανώδυνα!!!!!!!!!!!!!! Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 215994



ευχαριστω παρα πολυ....!!!καλα κι εγω μην νομιζεις οτι θα ασχολιομουν ιδιαιτερα παο τα jumbo θα πηγαινα να παρω κι εγω και σιγουρα παλι κατι σε φουξια η μωβ(τα χρωματα μου δηλαδη)....αλλα μου την εκανε δωρο η αδερφουλα μου και ειναι σετ με την παντα μας που ειναι και με τον snoopy....χι χι..... Very Happy


Μη στεναχωριέσαι για την γέννα. Κι εγώ πρωτάρα ήμουν και πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στο νοσομομείο και μου έλεγαν ότι με κοροιδεύει η μπεμπούλα!!!! Είχα κι εγώ πόνους και τους μετρούσα για να ξέρω αλλά και πάλι στην αγωνία ήμουν μέχρι που σπάσαν τα νερά. Γέννησα 4 μέρες πριν τιν ΠΗΤ μου!!!! Το μόνο που κατάλαβα εκείνο το βράδυ ήταν ότι είχα μια δυσφορία μεγάλη (διαφορετική απο τις προηγούμενες ημέρες) και δεν μπορούσα ούτε καθιστή, ούτε όρθια, ούτε ξαπλωτή!!!! Ασε που έφαγα και ένα σάντουιτς κατά τις 12.00 και στις 04.00 σπάσαν τα νερα!!! Άντε με το καλό και πάλι!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


αχ κι εγω ετσι ειμαι αυτο που λες εχω μια δυσφορια βρε παιδι μου....εχω πονους περιοδου κι αισθανομαι την κοιλιτσα μου τοσο βαρια....!!!(ζηταω συγγνωμη απο την γλυκια μας φιλεναδα που ανοιξε το θεμα)....ελπιζω να εφτασε η ωρα θελω να δω την μπεμπα μου....!!!σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου Very Happy


συγγνωμη κιολας απο την ταραχη μου ξαχαστηκα....κι εσυ να χαιρεσαι το κοριτσακι σου γλυκια μου να εχει μια γλυκια ζωουλα και να ειναι καλοτυχη.... Very Happy

Αχ τι όμορφη ευχή Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 669659 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 669659 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 669659
Σ'ευχαριστώ Σοφία μου !!! Σου εύχομαι μεχρι την τρίτη που θα πας στον γιατρό πάλι, να έχεις γνωρίσει ήδη το μωράκι σου που το περιμένεις με τόση λαχτάρα !!!! Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 804467 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 804467 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 804467
Έτσι έκανα κι εγώ και ήμουν και είμαι τόσο μα τόσο πολύ ευτυχισμένη που έχω στα χέρια μου την μπεμπούλα μου την γλυκιά !!!!! Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 2963 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 2963 Τσάντα -αλλαξιέρα, ποια? - Σελίδα 2 2963

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις