Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1paidikos stathmos??apo pote? Empty paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 12:08 pm

peppy

peppy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τι μεγαλο προβλημα κι αυτο!! εγω εκανα παιδι στα 20 μου!! οπωσ καταλαβαινετε λοιπον ημουν επαγγελματικα "αστεγη"
ετσι λοιπον τωρα πια παραλληλα με την μητροτητα σπουδαζω νοσηλευτρια! το ωραριο της σχολης μου ειναι 8-1 και περυσι το μπομπιρα τον κρατουσε η μαμα μου τα πρωινα αφου πηγα στην σχολη οταν ηταν 3 μηνων μολις!! απο φετος ομως η μαμα μου ανοιγει μια δικη της επιχειρηση και δεν μπορω να την δεσμευω αλλο...επισης ο μπαμπασ δουλευει...και οσο και να προσπαθω να βρω μια λυση...ο βρεφονηπιακος σταθμος μου φαινεται μονοδρομος...μηπως ξερετε τι γινεται με τους δημοσιους?ειναι καθαροι η επικρατει χαοσ οπωσ σε οτιδηποτε δημοσιο? τι να προσεξω ιδιαιτερα και μηπως ο μικρος παρουσιασει προβλημα γτ ειναι μικρουλης??? βοηηηθειαααα

2paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 12:16 pm

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω θελω να μαθω τη διαφορα δημοσιου και ιδιωτικου. απο ποτε μπορουμε να πάμε τα παιδάκια μας εκεί, γιατί κι εγώ όταν η μπουμπού μου γίνει 8 μηνλων θα πρεπει να παω δουλεια και δεν έχω κάποιον να την κρατήσει....

http://lovinghorses.pblogs.gr/

3paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 12:35 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
υπαρχουν και πολυ καλοι δημοσιοι παιδικοι . Η μονη διαφορα τους ειναι στα λεφτα. Ειναι γυρω στα 150 ευρω ο δημοσιος , ο ιδιωτικος ειναι σαφως ακριβοτερος.

4paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 12:58 pm

ndim

ndim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ. ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ 18ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΕΙ ΒΑΣΗ ΕΚΑΦΑΡΙΣΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΠΟ 50ΕΥΡΩ. ΣΤΑ ΙΔΙΟΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΚΡΥΒΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΔΥΝΟΥΝ ΜΠΑΓΙΑΤΙΚΟ ΦΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΕ ΙΔΙΟΤΗΚΟ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Very Happy

5paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 1:15 pm

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια να διευκρινήσω κάτι. Δεν υπάρχουν δημόσιοι παιδικοί σταθμοί αλλά δημοτικοί παιδικοί σταθμοί! Δηλαδή ανήκουν στους Δήμους και όχι στο Υπουργείο Παιδείας. Κάποιοι λένε ότι υπάρχουν και παιδικοί σταθμοί που ανήκουν στο Υπουργείο αλλά εγώ δεν ξέρω ποιοι είναι και αν όντως τελικά υπάρχουν.
Η Ναντίνα μου πηγαίνει σε παιδικό σταθμού του Δήμου και είμαστε αρκετά ευχαριστημένοι.
Και εγώ εργάζομαι και οι μικρές μου ξεκίνησαν παιδικό σταθμό από τους 20 μήνες περίπου!
Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες έχω αναρτήσει στο blog μου ένα θέμα σχετικά με τους παιδικούς σταθμούς και πότε γίνονται οι εγγραφές.

http://mammael.blogspot.com/2010/06/blog-post_04.html

(Ολίβια συγγνώμη για το λινκ. Το έβαλα για να διευκολύνω τις κοπέλες που τυχόν ενδιαφέρονται Smile )

http://mammael.blogspot.com/

6paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 1:35 pm

ndim

ndim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mamma El έγραψε:Κορίτσια να διευκρινήσω κάτι. Δεν υπάρχουν δημόσιοι παιδικοί σταθμοί αλλά δημοτικοί παιδικοί σταθμοί! Δηλαδή ανήκουν στους Δήμους και όχι στο Υπουργείο Παιδείας. Κάποιοι λένε ότι υπάρχουν και παιδικοί σταθμοί που ανήκουν στο Υπουργείο αλλά εγώ δεν ξέρω ποιοι είναι και αν όντως τελικά υπάρχουν.
Η Ναντίνα μου πηγαίνει σε παιδικό σταθμού του Δήμου και είμαστε αρκετά ευχαριστημένοι.
Και εγώ εργάζομαι και οι μικρές μου ξεκίνησαν παιδικό σταθμό από τους 20 μήνες περίπου!
Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες έχω αναρτήσει στο blog μου ένα θέμα σχετικά με τους παιδικούς σταθμούς και πότε γίνονται οι εγγραφές.

http://mammael.blogspot.com/2010/06/blog-post_04.html

(Ολίβια συγγνώμη για το λινκ. Το έβαλα για να διευκολύνω τις κοπέλες που τυχόν ενδιαφέρονται Smile )


ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Ο ΔΗΜΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΗ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΕΧΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Very Happy

7paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 1:37 pm

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εννοείται ότι ελέγχονται από το Υπουργείο!
Αλλά περισσότερο σε διαδικαστικά θέματα. Την κυρίως ευθύνη την έχουν οι Δήμοι!

http://mammael.blogspot.com/

8paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 2:05 pm

ndim

ndim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΛΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΓΚΡΙΝΗ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΥΠΟΕΡΓΕΙΟ ΣΤΟΥΝ "ΔΗΜΟΣΟΙΟΥΣ" - ΔΗΜΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΧΟΡΙΣΕ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΕΛΕΧΟ Η ΔΗΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑ Laughing

9paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 2:15 pm

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Απλώς ελέγχουν όμως. Ούτως ή άλλως ακολουθούν το πρόγραμμα που έχει ορίσει το Υπουργείο όπως συμβαίνει και με τους ιδιωτικούς.
Τώρα γιατί παραχωρήθηκαν στους Δήμους και καλά για καλύτερη λειτουργία αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα Rolling Eyes
Και επειδή ο Δήμος δεν έχει λεφτά μας ζητάει να πλήρώνουμε τροφεία. Τότε που είναι η δωρεάν παιδεία μου λέτε;
Πήραν και τα νήπια εφόσον έγινε υποχρεωτικό το νηπιαγωγείο και τώρα θυμήθηκε ο δικός μας δήμαρχος να φέρει βρεφοκόμους να λειτουργήσουν το βρεφικό τμήμα. Όταν είχα ρωτήσει όντας έγκυος στη δεύτερη μου κόρη μου είχαν πει ότι έχουν βρεφικό τμήμα αλλά όχι βρεφοκόμο Mad Και ενώ είναι μεγάλος ο Δήμος μου λειτουργεί ένα μόνο τμήμα!! Rolling Eyes

http://mammael.blogspot.com/

10paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 2:24 pm

ndim

ndim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mamma El έγραψε:Απλώς ελέγχουν όμως. Ούτως ή άλλως ακολουθούν το πρόγραμμα που έχει ορίσει το Υπουργείο όπως συμβαίνει και με τους ιδιωτικούς.
Τώρα γιατί παραχωρήθηκαν στους Δήμους και καλά για καλύτερη λειτουργία αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα Rolling Eyes
Και επειδή ο Δήμος δεν έχει λεφτά μας ζητάει να πλήρώνουμε τροφεία. Τότε που είναι η δωρεάν παιδεία μου λέτε;
Πήραν και τα νήπια εφόσον έγινε υποχρεωτικό το νηπιαγωγείο και τώρα θυμήθηκε ο δικός μας δήμαρχος να φέρει βρεφοκόμους να λειτουργήσουν το βρεφικό τμήμα. Όταν είχα ρωτήσει όντας έγκυος στη δεύτερη μου κόρη μου είχαν πει ότι έχουν βρεφικό τμήμα αλλά όχι βρεφοκόμο Mad Και ενώ είναι μεγάλος ο Δήμος μου λειτουργεί ένα μόνο τμήμα!! Rolling Eyes


ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΚΙ ΣΤΑΘΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΒΡΕΦΗ ΚΑΙ Η ΒΡΕΦΟΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΣΙΜΒΑΣΙΟΥΧΗ ΓΙΑ 12ΜΗΝΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΙΣΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΠΗΓΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ Α ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΚΛΕΙΝΗ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΗΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ paidikos stathmos??apo pote? 215994

11paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 2:27 pm

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γιατί νομίζεις ότι στην Αθήνα είναι διαφορετικά τα πράγματα; Laughing
Μια από τα ίδια και εδώ!! Μη σου πω ότι και τη δικιά μας αν δεν μίλαγε ένας γνωστός δεν θα την έπαιρναν. Όταν είχαμε κάνει αίτηση για τη μεγάλη πολύ απλά δεν την πήραν γιατί τότε δεν είχαμε εκείνο το γνωστό.
Ρε, που μας έχουν καταντήσει! Για να έχουμε τα αυτονόητα πρέπει να φιλάμε κατουρημένες ποδιές Mad

http://mammael.blogspot.com/

12paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Σαβ Ιουν 12, 2010 2:31 pm

ndim

ndim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ Η ΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ Very Happy

13paidikos stathmos??apo pote? Empty Απ: paidikos stathmos??apo pote? Τρι Ιουν 15, 2010 4:14 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν έχεις τις αδερφές σου τότε μη φοβάσαι τίποτα! Wink

http://mammael.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις