Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Σημαντικό! πιστευεται στα ονειρα? Κυρ Σεπ 11, 2011 5:21 am

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πιστευται στα ονειρα??εγω κοριτσια εχω ενα θεμα οτι ονειρο και να βγω μοθ βγαινει δεν ξερω αν λειτουργει το υποσυνηδητο αν λειτουργει το ενστικοτο παντως οι φιλοι παρακαλαν να μην τους βλεπω στον υπνο μου!!!!δεν πιστευω σε προκαταληψεις..

να σασ πω κανα δυο ονειρα να δειτε τι μου εχει συνβει....μολισ χρονισε ο πρωτος μου γιοςμπουσουλαγε ακομα ηταν στην προσπαθεια να περπατησει βλεπω στον υπνο μου οτι εκει που επαιζε καθηστος στο μπαλκονι κατι εγινε και πηγε να πεσει απο κατω την ωρα που επεφτε δια μαγειας ενα νεο παλικαρι και πολυ ομορφο μαλιστα τον επιασε με τα χερια του και του λεω σ ευχρηστω πολυ το παιδι μου και μου απανταει μην φοβασαι θα πεσει και θα σηκωθει παλι ορθιος....την αλλη μερα ηρθε να μας δει ενασ ξαδερφος την ωρα που εφευγε αφυσε την πορτα ανοιχτη με αποτελεσμα ο μικρος να βγει εξω και να φερει τουμπα 20 σκαλια! οταν τον ειδα κοντεψα να παιθανω....το θεμα ειναι οτι ανεβαινε τα σκαλια ορθιος τα καρουμπαλα ξεπεταγοντουσαν ενα ενα αλλα δεν επαθε τιποτα ο γιατρος ειπε ολα ηταν επιφανειακα!!!


ενα αλλο ονειρο εχω ενα φιλαρακι στο νοσοκομειο απο τροχαιο πολυ ασχημο το ποδι ηταν στο γονατο πολυ χτυπημενο με φοβο να μην εχει ποδι για την υπολοιπη ζωη του ....τον ειδα στον υπνο μου να τρεχει και ξεφνικα εκει που ετρεχε επεσε κατω και εγω πεταχτηκα μεχρι τον ουρανο την αλλη μερα τον παιρνω τηλ και μου λεει ασε κατερινα σηκωθηκα με της πατεριτσες αλλα καπου παραπτησα και το εσπασα παλι.....ο φιλοσ μου εγινε καλα

το επομενο τρελο που ειδα ηταν ο αντρας μου χωρις χερι.....ηταν κσαπλωμενος σε ενα κρεβατι και εγω τον περιποιομουν...ξαφνικα μου λεει παμε μια βολτα με τ αμαξι???μα πως του λεω χωρις χερι????μια χαρα θα τα παω εε μπηκαμε και ξαφνικα το αμαξι επεφτε πανω σ ενα τοιχο χτυπησαμε και ξυπνησα.....και αρχισα να ταρακουναω τον αντρα μου ο οποιος τα επαιξε που με ειδε σε κατασταση φρικης εκεινη την ωρα χτυπαει το τηλ ο αδερφοσ του αντρα μου ειχε χτυπησει το χερι πολυ ασχημα στην δουλεια και δεν ηξερε αν θα το σωσουσε!!!τελικα το χερι το χασαμε Sad Sad


επομενο και τελευταιο και ισως το πιο σημαδιακο για εμενα.....εβλεπα παλι αυτο το παλικαρι που εσωσε τον γιο μου απο την πτωση στο μπαλκονι....ειμουνε λεει σ εναν δρονο και περπατουσα και μπηκα σε ενα αγνωστο και παλιο σπιτι οπως εκατσα στον ακναπε βλεπω απεναντι μου σε φωτογραφια αυτο το παλικαρι.....ξαφνικα τον βλεπω μπροστα μου και εγω μαυτον ειχα σχεση ξαφνικα βρισκομαστε μεσα στην μπανιερα.....ηξερα οτι ειχαμε ερθει σε επαφη χωρισ να δω ομωσ της σκηνες....η μπανιερα ηταν γεματη με νερο.....ξαφνικα την ωρα που βγαινω βλεπω μια κοπελα και την φωναζει με το ονομα τησ----βαρβαρα----- και του απανταει και η κοπελα---στελιο τι κανεις εδω???ξυπνησα! σε οποιν ελεγα το ονειρα ολοι το ερμηνευαν ως κακο γιατι δεν κανει λεει να δεις οτι ερχεσαι σε επαφη στον υπνο σου!!! κοριτσια εγω δεν ειμαι της εκλησιασ αλλα εκεινη την περιοδο τα ειχα δει ολα και πηγα να αναψω ενα κερακι....η γριουλα που αναβε τα καντηλια με ρωτησε τι εχω....και οταν της ειπα το ονειρο μου λεει παιδακια εχεις????ναι της ειπα 2! εεε μαλλον ερχεται και τριτο και δεν επεσε εγω ημουν εγκθος στον βασιλη μου!!!!

διαβαζοντας μετα στον ιντερνετ διαβασα οτι αγιος στυλιανος ειναι πρωστατεις των παιδιων....και η αγιο βαραβαρα προστατιδα του πυροβολικου σωματος του στρατου!!!βεβαια του μικρου του εδωσα 2 ονοματα βασιλειος στυλιανος...και αφησα και την λαμπαδα στο εκλεισακι του!!!! Mad Mad Mad Mad

2Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Κυρ Σεπ 11, 2011 10:28 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλε εσυ εισαι μαντης!!! εγω παντως πιστευω στα ονειρα αν κ δε βλεπω συχνα ή μαλλον δε τα θυμαμαι , εχω μια θεια που σχεδον οτι βλεπει βγαινει. αφου πολλες φορες ετυχε να μας συμβει κατι δυσαρεστο κ εκεινη παντα με επαιρνε την ιδια μερα τηλ να ρωτησει τι παθαμε.

3Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Κυρ Σεπ 11, 2011 11:04 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωπω, ανατριχιασα!

4Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Κυρ Σεπ 11, 2011 11:27 am

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι κι εγώ δυστυχώς πιστεύω στα όνειρα και μου βγαίνουν κι εμένα κάποιες φορές.Το χειρότερο που είχα δει και δυστυχώς πραγματοποιήθηκε, ήταν που είδα τον μπαμπά μου να πεθαίνει.Τον είδα πεσμένο μπροστά από το κρεβάτι του να τον κατασπαράζει ένα φίδι(το φίδι το έχω για πολύ κακό)και εγώ να προσπαθώ να τον βοηθήσω και να μην μπορώ.Τελικά μετά από μία εβδομάδα, ο μπαμπάς μου έπαθε εγκεφαλικό την ώρα που σηκώθηκε να πάει στη δουλειά του το πρωί και τον βρήκαμε πεσμένο ακριβώς μπροστά στο κρεβάτι όπως το είχα δει.Και δυστυχώς τον χάσαμε μετά από λίγες μέρες.Και η αδερφή μου πάλι λίγες μέρες πριν συμβεί το κακό, είχε δει ότι την πήγαινε νύφη στην εκκλησία ο μπαμπάς μας καιτο νυφικό της ήταν γεμάτο αίματα.Από τότε όταν δω κάτι άσχημο για κάποιον δικό μου άνθρωπο, πάντα παίρνω τηλέφωνο να δω ότι είναι εντάξει.Ευτυχώς βέβαια δεν βγαίνουν πάντα αληθινά.

5Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Κυρ Σεπ 11, 2011 11:40 am

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα δικά μου όνειρα τις περισσότερες φορές βγαίνουν.Δεν θα ξεχάσω ποτέ την περίοδο τής πρώτης μου εγκυμοσύνης. Όταν έμεινα έγκυος πριν το μάθω είχα δει το μπαλκόνι μου γεμάτο πρασινάδα.Στον έκτο μήνα έβλεπα την μαμά μου,στο πρώτο όνειρο έστρωνε ενα μαύρο τραπέζι με λευκό τραπεζομάντιλο.Στο δεύτερο ετοίμαζε ένα σπίτι και στο τρίτο έστρωνε δυο κρεβάτια στο ένα ξάπλωσε η αδελφή μου που έχει πεθάνει και στο άλλο έβαζε ενα ροζ σεντόνι δεν ειδα ποιος ξάπλωσε γιατί ξύπνησα.Η μαμα μου τότε ηταν πεθαμένη τρεια χρονιά.Με έπιασε πανικός νόμιζα οτι κάποιος θα πεθάνει.Το μυαλό μου πήγε στον πατέρα μου.Οταν μπήκα στον έβδομο το κοριτσάκι που κυοφορούσα το έχασα απο ενδομήτριο θάνατο.
Πάντα τα όνειρα που βλεπω με φοβιζουν και παντα παρακαλαω να μην ξαναδω.

6Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Κυρ Σεπ 11, 2011 12:10 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω πιστευω στα ονειρα και τα φοβαμαι παρα πολυ ειναι η αληθεια. Το πρωτο ονειρο που μ εχει στιγματισει το ειδα σε ηλικια μολις 5 ετων αλλα το θυμαμαι σαν να ηταν τωρα. Ημουνα λεει με τους γονεις μου διακοπες και θελαμε να επισκεφτουμε ενα μνημειο που ηταν σε ενα πολυ μικρο νησακι. Παμε να παρουμε μια βαρκα αλλα ο βαρκαρης μας ειπε οτι στην βαρκα μπορουσε να παρει μαζι το ενα μονο ακομη ατομο την φορα. Ετσι πηγε πρωτα ο πατερας μου μετα η μητερα και μετα εγω. Οταν πηγα εγω ο βαρκαρεις αρχισε να με κυνηγαει για να με σκοτωσει. Κοιταξα το μαχαιρι που κρατουσε και ηταν της γιαγιας μου (ενα χαρακτηριστικο μαζαιρι που ειχε). Με τα πολλα καταφερα να του ξεφυγω πεφτοντας στη θαλασσα αλλα τελικα πνιγηκα γιατι δεν μπορουσα να κολυμπησω. Μολις λιγες μερες μετα το ονειρο ο γιαγιακα μου (αυτη που ηταν δικο της το μαχαιρι) πεθανε αφου ειχε παιδευτει στο νοσοκομειο. Ηταν μολις 69 ετων.

Επισης πολλες φορες οταν πεθαινει καποιος βλεπω στον υπνο μου κατι με τα δοντια μου. Το εχω διαβασει κιολας. Οτι οταν βλεπεις δοντια να πεφτουν ειναι θανατος. μαλιστα λενε οτι τα πισω δοντια αφορουν καποιον μακρινο ενω τα μπροστα καποιον κοντινο. Αυτο τι εχα τσεκαρει τοσες φορες που μια μερα βλεπω παλι στον υπνο μου να μου πεφτουν τα δοντια. Με το που ξυπναω λεω ρε γαμωτο το θα γινει παλι? Εκεινη ακριβως την ωρα που το λεω αυτο χτυπαει το τηλεφωνο 08:00 το πρωι. Το σηκωσα εγω και πριν προλαβω να δω μιλησω ηθελα κατευθειαν να ρωτησω :"ποιος πεθανε"? Ευτυχως κρατηθηκα και δεν το ειπα. Οντως πεθανε η μητερα μιας οικογενειακης μας φιλης αλλα φανταζεστε τι σοκ θα παθαινε αυτη αν τη ρωτουσα "ποιος πεθανε" πριν προλαβει να μου τιποτα?

Επισης 1 μερα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος η μητερα μου ειδε στον υπνο της 2 πανεμορφα σταυρουδακια πανω σε ενα μαξιλαρακι. Οταν την επομενη μερα της ανακοινωσα την εγκυμοσυνη μου μου διηγηθηκε το ονειρο της και μου ειπε οτι ειναι σιγουρη οτι θα εχω διδυμα!! Τελικα ειχα μονο ενα μωρακι και αναρωτιωμασταν με την μητερα μου τη σημαινε ο δευτερος σταυρος. Μετα απο μολις 1 1/2 μηνα η πρωτη μου ξαδερφη που δεν μπορουσε να μεινει εγκυος για αρκετο καιρο εμεινει εγκυος!!!

Η ξαδερφη μου απο την αλλη πιστευε οτι δεν θα καταφρει να αποκτησει παιδακι. Ενα βραδυ ειδε στον υπνο της την πολυαγαπημενη της βαφτιστηρα και της ειπε: "Νονακα εχεις ενα μωρακι εκει στην κοιλίτσα σου"! Και της εδειχνε την κοιλιτσα της και της χαμογελουσε. Κι ετσι την επομενη μερα εκανε ενα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο καραμπινατο!!!!

Μετα πως να μην πιστευεις?

7Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Κυρ Σεπ 11, 2011 12:39 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαλον πιστευω θα ελεγα και εγω γιατι οταν ειναι κατι κακο να μου συμβει βλεπω πολυ ασχημα ονειρα τοσο εντονα που τα θυμαμαι και το πρωι ενω συνηθως τα περισσοτερα τα ξεχναω και μετα οντως γινεται κατι ασχημο συμπτωση?δεν ξερω

8Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 12:22 am

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα και σε εμενα συμβαινει το ιδιο ,σαν να ξερω απο πριν ότι κατι θα συμβει

http://hawk-girl.blogspot.com/

9Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 5:25 am

young_mommy12585


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όταν ήμουν 19 είχα μείνει έγκυος από την τότε σχέση μου, και είχαμε αποφασίσει να το κρατήσουμε, αλλά η γυναικολόγος μου είχε πει ότι δε βλέπει καλά τα πράματα. Ένα βράδυ λοιπόν βλέπω στον ύπνο μου ότι πέφτω από το παράθυρο του σπιτιού στο χωριό μου και έχω αίματα από κάτω. Όντως την άλλη μέρα το μεσημεράκι εκεί που καθόμουν είδα αίμα και τελικά απέβαλλα.

10Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 6:34 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ενα βραδυ ειχα δει οτι ημουν ξυπολητη και περπατουσα μεσα στο χιονι και ανεβαινα ενα βουνο χιονισμενο.....ηξερα οτι το χιονι συμβολιζει θανατο.......η ημερα που το ειδα το ονειρο ηταν οταν εχασα το μπεμπη μου...

11Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 6:36 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πιστεύω πολύ στα όνειρα.όταν βλέπω στον ύπνο μου δόντια να μου σπάνε πάντα την ίδια μέρα μαθαίνω κάποια είδηση θανάτου..

12Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 11:27 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω το παθαινω αυτο με τη γιαγια μου...3 φορες την εχω δει και τις 3 καποιος απο τη γειτονια της (και πατρική μου γειτονια) εχει πεθανει...

αφου καθε φορα που αρρωσταινει καποιος στο σοι με παιρνουν τηλ και μου λενε Αν δεις τη γιαγια διωξτη!!!!

13Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 11:54 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια εγώ δεν βλέπω συμβολικά όνειρα αλλά έχω δει πολλές φορές όνειρα με νεκρούς και έχω αισθανθεί την παρουσία τους... Θα σας πω χαρακτηριστικό όνειρο. Μια φίλη της μαμάς μου ειχε ένα παιδάκι με όγκο στο κεφάλι. Είχα να το δω 2,5 χρόνια περιπου όταν ένα ξημέρωμα το είδα στον υπνο μου. Είχε έρθει στο σπίτι μας και έπαιζαν playstation με τον αδερφό μου τάχα. Όταν ξύπνησα έμαθα ότι το ξημέρωμα πέθανε. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι την τελευταία φορά που είχαμε συναντηθει πριν 2,5 χρόνια, του είχε πει η μαμά του ότι θα τον έφερνε μια φορά να παίξουν όλη μέρα με τον αδερφό μου, πράγμα που δεν έγινε γιατί εκτός απο τις θεραπειές οι γονείς του ήταν χωρισμένοι και αυτό κυρίως ζούσε με τον μπαμπά του. Δεν είναι το υποσυνείδητό μου που δούλεψε γιατί είχαμε πολύ καιρό να αναφερθούμε στο συγκεκριμένο παιδάκι. Απλά ξέραμε ότι έκανε πολλές χημειοθεραπίες αλλά δεν γνωρίζαμε σε τι στάδιο ήταν... Οπότε το όνειρό μου ήταν πολύ περίεργο και ήρθε απο το πουθενά. Ή μπορεί και να μην ήρθε απο το πουθενά τελικά. Μετά απο κάποια περιστατικά πιστεύω πως μπορεί να χάνεται η ύλη αλλά το πνεύμα υπάρχει για λίγο αναμεσά μας. Επί 10 χρόνια έβλεπα κάποια ψυχοσάββατα (που δεν ήξερα ότι ήταν ψυχοσάββατα, η μάνα μου με πληροφορούσε αφού ειχα δει τα όνειρα) τον παππού μου στον ύπνο μου. Χαρακτηριστικά όνειρα και εδω. Κοντά στον θάνατό του τον είχα συναντήσει σε μια ταράτσα πολυκατοικίας να παίζει τάβλι με κάτι άλλους παππούδες και παραδίπλα να υπάρχει μια τεράστια ουρά απο ανθρώπους που οδηγούσε στο άπειρο... Περνούσε καλά απο ότι μου είπε. Στα 5 χρόνια τον είδα μέσα στο σπιτι του. Ο παππους μου έπαθε εγκεφαλικό και πέθανε. Όταν τον είδα η μία πλευρά είχε λιώσει και η άλλη δεν είχε λιώσει ακόμα, και του ζήτησα να γυρίσει απο την καλή πλευρά γιατί φοβόμουν. Γύρισε και έπειτα μου είπε να μην το βγάλουμε ακόμα γιατί δεν είχε λιώσει. Λίγο πριν πεθάνει η γιαγιά, τον είδα πάλι στον ύπνο μου μαζί της. Πριν απο κανένα 6μηνο που έκλεισε 10ετία απο το θάνατό του, μου είπε πως δεν θα ξανάρθει και το πιστεύω. Ο άντρας μου κάθε φορά που εβλεπα τον παππού και ξυπνούσα με χαρά να του διηγηθώ το όνειρο, φοβόταν χαχααχα! Όταν του είπα ότι ο παππούς δεν θα ξανάρθει ανακουφίστηκε! Razz

14Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 12:26 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω ανατριχιαξα με αυτο με το παιδακι!

Επισης μια πολυ καλη μου φιλη οταν πεθανε ο παππους της τον ειδε στον υπνο της. Της ειπε οτι σε ενα συγκεκριμενο σημειο του σπιτιου του ειχε κρυχει καποια χρηματα και οτι ηταν γι αυτη για την φιλη μου). Την αλλη μερα ειπε στην γιαγια της το ονειρο και η γιαγια της ειχε δει κι εκεινη το ιδιο ονειρο. Ειχε δει τον παππου να της λεει για τα λεφτα που ειχε κρυψει για την εγγονη του. Πηγαν λοιπον σε αυτο το σημειο του σπιτιου κι οντως τα βρηκαν τα χρηματα. Με το που τα βγαζει η γιαγια και τα δινει στην φιλη μου ενας αμφορεας τεραστιος που ηταν μεσα στο σπιτι εσπασε εγινε χιλια κομματια. Χωρις να πεσει απο καπου. Ετσι λοιπον κι εγω πιστευω οτι οι ψυχες μενουν για λιγο μαζι μας και μετα πανε καπου αλλου.

15Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 1:37 pm

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΑΙΖΑΜΕ ΣΤΗΣ ΓΕΙΤΩΝΙΕΣ!!!! ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ ΠΛΑΤΩΝΙΚΗ!!!! ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ ΧΩΡΙΣΑΜΕ! ΚΛΑΜΑ ΚΑΚΟ....Η ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΟΣΟ ΚΑΙ ΚΟΥΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!!!!ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.....ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΤΡΕΧΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ.....ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΤΙΚΑ ΤΡΕΛΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΗΓΟΥΜΕ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΑΣ! ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΤΟΥ ΑΠ ΤΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ.....ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΗΓΑΜΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟ.....ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.....ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΟΙΟ ΣΥΧΝΑ....ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΥΣΙΚΗ Σ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ(ΝΤΙΤΖΕΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ)ΕΚΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΧΩΡΕΥΑΜΕ......ΞΑΦΝΙΚΑ ΓΥΡΙΖΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ.......ΒΓΗΚΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΕΤΡΕΧΑ........ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΗΣΙ.....Ο ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ...ΠΑΩ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΦΙΓΟΥΡΑ ΧΩΡΙΣ ΣΩΜΑ!!!! ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΚΥΦΤΟ......ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΟΥΣ ΑΛΟΥΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΤΟΥΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑ.....ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΩ ΠΕΦΤΩ ΠΑΝΩ Σ ΕΝΑ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΣΠΑΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ!!! ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΤΡΟΧΑΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΕΦΤΟΝΤΑΣ ΠΑΝΩ Σ ΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΑΤΟΥΣΑ ΠΑΝΤΟΥ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑ (ΟΧΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΨΥΧΙΚΑ)ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΣΑ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΟΥ ΓΥΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ!!!

16Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 1:41 pm

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kathrinkaterina έγραψε:ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΑΙΖΑΜΕ ΣΤΗΣ ΓΕΙΤΩΝΙΕΣ!!!! ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ ΠΛΑΤΩΝΙΚΗ!!!! ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ ΧΩΡΙΣΑΜΕ! ΚΛΑΜΑ ΚΑΚΟ....Η ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ ΟΣΟ ΚΑΙ ΚΟΥΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!!!!ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.....ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΤΡΕΧΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ.....ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΤΙΚΑ ΤΡΕΛΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΗΓΟΥΜΕ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΑΣ! ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΤΟΥ ΑΠ ΤΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ.....ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΗΓΑΜΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟ.....ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.....ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΟΙΟ ΣΥΧΝΑ....ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΥΣΙΚΗ Σ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ(ΝΤΙΤΖΕΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ)ΕΚΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΧΩΡΕΥΑΜΕ......ΞΑΦΝΙΚΑ ΓΥΡΙΖΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ.......ΒΓΗΚΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΕΤΡΕΧΑ........ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΗΣΙ.....Ο ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΠΟΥΘΕΝΑ....ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ...ΠΑΩ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΦΙΓΟΥΡΑ ΧΩΡΙΣ ΣΩΜΑ!!!! ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΚΥΦΤΟ......ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΟΥΣ ΑΛΟΥΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΤΟΥΣΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑ.....ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΩ ΠΕΦΤΩ ΠΑΝΩ Σ ΕΝΑ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΣΠΑΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ!!! ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΤΡΟΧΑΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΕΦΤΟΝΤΑΣ ΠΑΝΩ Σ ΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΑΤΟΥΣΑ ΠΑΝΤΟΥ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑ (ΟΧΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΨΥΧΙΚΑ)ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΣΑ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΟΥ ΓΥΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ!!!

ανατριχιασα ολοκληρη!!!Τι λες τωρα..Μιλαμε οτι ετσι οπως το περιεγραψες ηταν σαν να το ζουσα εγω.. Shocked

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

17Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 12, 2011 1:49 pm

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΗ ΣΤΙΓΜΗ Mad Mad ΘΥΜΑΜΟΜΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ!

18Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Τρι Σεπ 13, 2011 2:47 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχθες το βραδυ ειδα το ομορφοτερο ονειρο της ζωης μου..............

Ειδα πως ημουν στο σπιτι μου στη Λαρισα..και ηταν ολοι εκει,γονεις πεθερικα, θειοι, αδερφια..γυριζει ο πατερας μου και μου λεει:
-ειναι ο μπεμπης μεσα...στην κουνια πηγαινε να τον δεις...
-Ναι πατερα ,λεω..παω να τον δω!! δεν τον ειδα οταν τον γεννησα...
Προχωραω λοιπον και μπαινω σε ενα δωματιο.Στεκομαι πανω απο μια κουνια.Βλεπω..ενα αγορακι καπου 2 χρονων περιπου ,ξανθο..με ομορφα ρουχαλακια και ειχε και πιπιλα στο στοματακι του...του λεω:
- ειμαι η μαμα σου....μπεμπουλη μου δεν σε ειδα οταν σε γεννησα..να σαι λοιπον!!! και ξεσπασα σε κλαματα..
Εκεινη τη στιγμη γυριζει το βλεμμα του απανω μου..Τι καταγαλανα ματια!!!!εμοιαζε του μπαμπα του!!!!τοσο ζωντανη εικονα θεε μου ηταν!!!
Του δινω το δαχτυλο μου..και μου το επιασε με το χερακι του και το εσφιξε...ηταν απιθανη η αισθηση!!
-μπεμπουλη μου,ειπα εγω ειμαι αγαπη μου..σε αγαπαω ειμαι η μαμα σου..ελεγα συνεχεια και με κοιταζε μεσα στα ματια....
....Φευγω απο το δωματιο..και παω σε ενα αλλο....εκει ερχεται μια πολυ καλη θεια του αντρα μου και μου λεει:
- Κλειω μου εχω ενα δωρο για σενα ,ειναι για τα γεννεθλια σου και ειναι απο ολους μας!
Και μου δινει ενα σακουλακι.Το ανοιγω ..και βγαζω ενα κουτακι...το ανοιξα και ηταν ενα ζευγαρι στρογγυλα ολοχρυσα σκουλαρικια....
Αυτο...ηταν το ομορφοτερο ονειρο της ζωης μου....Η αισθηση του ηταν υπεροχη..

Οποια ξερει απο ονειρα δεκτη η ερμηνεια!!!!!!

19Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Τρι Σεπ 13, 2011 2:56 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:Εχθες το βραδυ ειδα το ομορφοτερο ονειρο της ζωης μου..............

Ειδα πως ημουν στο σπιτι μου στη Λαρισα..και ηταν ολοι εκει,γονεις πεθερικα, θειοι, αδερφια..γυριζει ο πατερας μου και μου λεει:
-ειναι ο μπεμπης μεσα...στην κουνια πηγαινε να τον δεις...
-Ναι πατερα ,λεω..παω να τον δω!! δεν τον ειδα οταν τον γεννησα...
Προχωραω λοιπον και μπαινω σε ενα δωματιο.Στεκομαι πανω απο μια κουνια.Βλεπω..ενα αγορακι καπου 2 χρονων περιπου ,ξανθο..με ομορφα ρουχαλακια και ειχε και πιπιλα στο στοματακι του...του λεω:
- ειμαι η μαμα σου....μπεμπουλη μου δεν σε ειδα οταν σε γεννησα..να σαι λοιπον!!! και ξεσπασα σε κλαματα..
Εκεινη τη στιγμη γυριζει το βλεμμα του απανω μου..Τι καταγαλανα ματια!!!!εμοιαζε του μπαμπα του!!!!τοσο ζωντανη εικονα θεε μου ηταν!!!
Του δινω το δαχτυλο μου..και μου το επιασε με το χερακι του και το εσφιξε...ηταν απιθανη η αισθηση!!
-μπεμπουλη μου,ειπα εγω ειμαι αγαπη μου..σε αγαπαω ειμαι η μαμα σου..ελεγα συνεχεια και με κοιταζε μεσα στα ματια....
....Φευγω απο το δωματιο..και παω σε ενα αλλο....εκει ερχεται μια πολυ καλη θεια του αντρα μου και μου λεει:
- Κλειω μου εχω ενα δωρο για σενα ,ειναι για τα γεννεθλια σου και ειναι απο ολους μας!
Και μου δινει ενα σακουλακι.Το ανοιγω ..και βγαζω ενα κουτακι...το ανοιξα και ηταν ενα ζευγαρι στρογγυλα ολοχρυσα σκουλαρικια....
Αυτο...ηταν το ομορφοτερο ονειρο της ζωης μου....Η αισθηση του ηταν υπεροχη..

Οποια ξερει απο ονειρα δεκτη η ερμηνεια!!!!!!

αχ κλειω μου.ο μπεμπακος σου ειναι διπλα σου κ στο νεο μωρακι που θα ερθει.θα ειναι παντα εκει κ δεν θελει να στεναχωριεσαι για εκεινον.τα χρυσα σκουλαρικια ομως δεν ειναι καλο κουκλα μου.σημαινει οτι καποιος σου παιζει τον καλο σε επαινει κ απο πισω σου σε θαβει!

20Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Τρι Σεπ 13, 2011 3:14 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:
blackrose έγραψε:Εχθες το βραδυ ειδα το ομορφοτερο ονειρο της ζωης μου..............

Ειδα πως ημουν στο σπιτι μου στη Λαρισα..και ηταν ολοι εκει,γονεις πεθερικα, θειοι, αδερφια..γυριζει ο πατερας μου και μου λεει:
-ειναι ο μπεμπης μεσα...στην κουνια πηγαινε να τον δεις...
-Ναι πατερα ,λεω..παω να τον δω!! δεν τον ειδα οταν τον γεννησα...
Προχωραω λοιπον και μπαινω σε ενα δωματιο.Στεκομαι πανω απο μια κουνια.Βλεπω..ενα αγορακι καπου 2 χρονων περιπου ,ξανθο..με ομορφα ρουχαλακια και ειχε και πιπιλα στο στοματακι του...του λεω:
- ειμαι η μαμα σου....μπεμπουλη μου δεν σε ειδα οταν σε γεννησα..να σαι λοιπον!!! και ξεσπασα σε κλαματα..
Εκεινη τη στιγμη γυριζει το βλεμμα του απανω μου..Τι καταγαλανα ματια!!!!εμοιαζε του μπαμπα του!!!!τοσο ζωντανη εικονα θεε μου ηταν!!!
Του δινω το δαχτυλο μου..και μου το επιασε με το χερακι του και το εσφιξε...ηταν απιθανη η αισθηση!!
-μπεμπουλη μου,ειπα εγω ειμαι αγαπη μου..σε αγαπαω ειμαι η μαμα σου..ελεγα συνεχεια και με κοιταζε μεσα στα ματια....
....Φευγω απο το δωματιο..και παω σε ενα αλλο....εκει ερχεται μια πολυ καλη θεια του αντρα μου και μου λεει:
- Κλειω μου εχω ενα δωρο για σενα ,ειναι για τα γεννεθλια σου και ειναι απο ολους μας!
Και μου δινει ενα σακουλακι.Το ανοιγω ..και βγαζω ενα κουτακι...το ανοιξα και ηταν ενα ζευγαρι στρογγυλα ολοχρυσα σκουλαρικια....
Αυτο...ηταν το ομορφοτερο ονειρο της ζωης μου....Η αισθηση του ηταν υπεροχη..

Οποια ξερει απο ονειρα δεκτη η ερμηνεια!!!!!!

αχ κλειω μου.ο μπεμπακος σου ειναι διπλα σου κ στο νεο μωρακι που θα ερθει.θα ειναι παντα εκει κ δεν θελει να στεναχωριεσαι για εκεινον.τα χρυσα σκουλαρικια ομως δεν ειναι καλο κουκλα μου.σημαινει οτι καποιος σου παιζει τον καλο σε επαινει κ απο πισω σου σε θαβει!


βρηκα και αυτο για τα κοσμηματα:


ΚΟΣΜΗΜΑ
Προκειμένου να ερμηνεύσουμε το όνειρο πρέπει να εκτιμήσουμε την πολύτιμη πέτρα των κοσμημάτων, καθώς οι πολύτιμοι αυτοί λίθοι είναι δουλεμένοι και ενωμένοι με ευγενή μέταλλα. Και παρ’ όλο που κάθε πέτρα έχει τη δική της συγκεκριμένη και ακριβή της σημασία, όταν την ονειρευόμαστε μόνη της, σαν κόσμημα, αποκτά μια άσχημη σημασία και μας προειδοποιεί για ένα ελάττωμα αντίθετο με τη δική της σημασία.

Επίσης, τα πολύτιμα μέταλλα αποκτούν εξίσου αυτή την αρνητική σημασία, και έτσι, τα χρυσά κοσμήματα μας προειδοποιούν ενάντια στην αλαζονεία, η πλατίνα αν και προμηνύει κέρδη, προειδοποιεί για τις γυναίκες, τα φω-μπιζού, τέλος, προειδοποιούν για την ματαιοδοξία και την έπαρση.

Τα σπασμένα κοσμήματα προμηνύουν ανατροπές, διάψευση ελπίδων, είτε εκθαμβωτικά είτε βρώμικα, είναι προβλήματα σχέσεων, αν τα χάνουμε, σημαίνουν προβλήματα με τα προσωπικά μας πράγματα, αν τα βρίσκουμε, δείχνουν επικίνδυνους πειρασμούς, αν τα αγοράζουμε, είναι απώλεια χρημάτων, αν μας τα χαρίζουν, είναι μια συμβουλή να μην δανειζόμαστε ούτε να δανείζουμε άλλους, καθώς τα προβλήματα ξεκινούν όταν πρέπει να επιστραφούν τα χρήματα, αν τα παίρνουμε βρώμικα, κακογλωσσιά.

Μόλαταυτα, και σε ένα πιο ανεβασμένο επίπεδο, τα κοσμήματα αποκτούν το νόημα της πνευματικής αλήθειας, σαν σύμβολα μιας ανώτερης γνώσης, και αυτά τα όνειρα στα οποία τα κοσμήματα βρίσκονται σε σπηλιές συμβολίζουν την σοφία που υπάρχει κρυμμένη και αγνοείται, μέσα στο υποσυνείδητό μας.

Εναλλακτικά, αν ονειρευόμαστε ότι βλέπουμε κοσμήματα δείχνει τη δική μα αίσθηση σχετικά με την αξία μας. Συμβολίζει επίσης τη γνώση, την ταυτότητα, ή εκείνες τις αρετές, που θεωρούμε πολύτιμες στη ζωή μας. Υπογραμμίζουν την σημαντικότητα της πνευματικότητας και του ψυχολογικού πλούτου. Ένα συγκεκριμένο κομμάτι κοσμήματος, που μας ανήκει, συμβολίζει πλευρές της σχέσης μας.

Αν δούμε ότι μας δωρίζουν κοσμήματα σημαίνει ότι πρέπει να αναγνωρίσουμε και να ενσωματώσουμε εκείνες τις αρετές στον εαυτό μας.
Αν ονειρευόμαστε ότι βλέπουμε ή φοράμε κοσμήματα δείχνει κάποια αξία μέσα μας ή σε άλλους, του οποίους θαυμάζουμε κι αγαπάμε. Επίσης συμβολίζει τα πλούτη, τη φιλοδοξία, την απόλαυση και την πνευματική προστασία.

Αν βρίσκουμε κοσμήματα στο όνειρο προμηνύει γρήγορη εξέλιξη.

Αν βλέπουμε μια κοσμηματοθήκη, αντιπροσωπεύει τη δική μας αίσθηση για την αξία μας και τις δυνατότητές μας. Πρέπει να απελευθερώσουμε όλες τις κρυμμένες μας ικανότητες και να πάψουμε να τις κρύβουμε.



βρηκα αυτο:

Αν δεις πως σου κάνουν δώρο σκουλαρίκια, σημαίνει πως θα ακούσεις ψεύτικους επαίνους.


και αυτο:

Σκουλαρίκια: Αν δείτε σκουλαρίκια στον ύπνο σας, είναι καλό σημάδι: ευχάριστα νέα και ενδιαφέρουσες δουλειές θα σας παρουσιαστούν σύντομα.

αντε να βγαλω ακρη....

21Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 19, 2011 1:16 pm

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια εχτές είδα στον ύπνο μου μια μελαχρινή γυναικά και κρατούσε ενα μωράκι νεογέννητο γυμνό είδα μονό το πίσω μέρος.Το χάιδεψα και το πηρα αγκαλιά.Πηγα στην ντουλάπα κι έψαχνα στα ρουχαλάκια του παιδιού μου που είναι 3 ετών.δεν του έκανε τίποτα και σκεφτόμουνα τι να του βάλω . Ξέρει κάποια κοπέλα να το εξηγήσει?

22Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 19, 2011 1:28 pm

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantina έγραψε:Κορίτσια εχτές είδα στον ύπνο μου μια μελαχρινή γυναικά και κρατούσε ενα μωράκι νεογέννητο γυμνό είδα μονό το πίσω μέρος.Το χάιδεψα και το πηρα αγκαλιά.Πηγα στην ντουλάπα κι έψαχνα στα ρουχαλάκια του παιδιού μου που είναι 3 ετών.δεν του έκανε τίποτα και σκεφτόμουνα τι να του βάλω . Ξέρει κάποια κοπέλα να το εξηγήσει?


οταν βλεπεις πως κρατας μωρο σημαινει οτι θα δε βρουν πικρες και βασανα που δυσκολα θα περασουν.

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

23Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 19, 2011 1:35 pm

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν δείτε πως κρατάτε στα χέρια σας ένα μωρό αυτό σημαίνει πως θα παρουσιαστούν στενοχώριες και βάσανα καθώς και πολλά εμπόδια στην δουλειά σας.

http://www.pet2pet.gr/

24Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 19, 2011 1:39 pm

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πα πα πα κι εγώ το είχα για καλό

25Σημαντικό! Απ: πιστευεται στα ονειρα? Δευ Σεπ 19, 2011 10:42 pm

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ χτες είδα στον ύπνο μου ότι κράταγα μια σακούλα με αυγά και σπάσανε τα μισά.Ειναι πολύ κακό???Γνωρίζει κάποια????Τα άλλα μισά ,τα γερά,τα έδωσα στην νύφη μου.


Βρήκα αυτό!!!


http://www.oneirokriths-oneira.gr/%CE%B1%CF%85%CE%B3%CE%AC-%CE%B1%CE%B2%CE%B3%CE%AC/


Μάλλον δεν είναι θάνατος,που θυμόμουν!!!!!!!Παναγίτσα μου,μακριά από όλους μας!!!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την αλικακι στις Δευ Σεπ 19, 2011 10:55 pm, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις