Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
378 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 378 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="vivliolatreia"]πότε τις δίνεις την κρέμα? πρωί ή απόγευμα ?[/quo


της τη δεινω πρωι γιατι ετσι μου ειπε ο γιατρος.εχει καμια σημασια η ωρα ομως?

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σε ολους , εγω εβαζα στην φρουτοκρεμα 2 μπισκοτα μιραντα και στην πρωτη εβδοβαδα προσθετα 2 κουταλιες φρουτοκρεμα εμποριου και σιγα σιγα συνηθησαν !

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenitsa1987 έγραψε:Πω πω,αυτο κι αν ειναι προβλημα!!!Και εμεις 7 1/2 μηνων τωρα και ακομα με το ζορι να φαει 3-4 κουταλακια.Αλλα οχι μονο απο φρουτοκρεμα ,απο ολα τα φαγητα.Ας δωσουν λυση οι πιο εμπειρες!

Οπως ειπα φρουτοκρεμα η εδινα σε σκονη η μεσα σε γιαουρτι. Οσο για το φαγητο απο την στιγμη που επαιρνε κανονικα βαρος ετρωγε οσο ηθελε δεν πιεζα

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αστην να πεινασει καλα και φροντισε να μην της δωσεις τιποτα αν δεν την φαει. Προσπαθει να σου παρει τον αερα και να γινει το δικο της. Το αισθημα της επιβιωσης δεν θα της αφησει περιθωρεια...Μη βαλεις τιποτα μεσα εκτος απο φρουτα για να εχει ξεκαθαρι γευση των φρουτων γιατι μετα θα προσπαθεις να της δωσεις πχ μηλο και δεν θα εχει γευση μιραντα και δεν θα το φαει.
Μην πεσεις στην παγιδα να δωσεις φρουτοκρεμα σκονη για τους ιδιους λογους. Ο επιμενων νικα! τωρα εσυ θα εισαι αυτη ή η μικρη σου ? Φιλια! Καλη συνεχεια!

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
momirene έγραψε:Αστην να πεινασει καλα και φροντισε να μην της δωσεις τιποτα αν δεν την φαει. Προσπαθει να σου παρει τον αερα και να γινει το δικο της. Το αισθημα της επιβιωσης δεν θα της αφησει περιθωρεια...Μη βαλεις τιποτα μεσα εκτος απο φρουτα για να εχει ξεκαθαρι γευση των φρουτων γιατι μετα θα προσπαθεις να της δωσεις πχ μηλο και δεν θα εχει γευση μιραντα και δεν θα το φαει.
Μην πεσεις στην παγιδα να δωσεις φρουτοκρεμα σκονη για τους ιδιους λογους. Ο επιμενων νικα! τωρα εσυ θα εισαι αυτη ή η μικρη σου ? Φιλια! Καλη συνεχεια!

Συμφωνω στο οτι δεν πρεπει να περναει το δεν παιρνει να μας παιρνουν τον αερα και οτι αν πεινασουν θα φανε αλλωστε και εγω αυτο κανω αλλα ας δεχτουμε οτι καποια παιδια δεν θελουν τα φανε φρουτα. εγω που δεν καταφερα να του δωσω σκετα φρουτα μια χαρα τα τρωει τωρα

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΧΟΡΤΕΝΟΥΝ ΠΙΟ ΚΑΛΑΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΤΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κορίτσια εμένα είναι 8 1/2 μηνών. το μεσημεριανό ΟΥΤΕΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ. ούτε, μοσχάρι, κοτόπουλο, ψάρι...δοκίμαδα μέχρι και φακές και αρακά μπας και αλλά...ΤΙΠΟΤΑ. τη βγάζουμε με γάλα κάτι που θεωρώ απαράδεκτο!ο γιατρός λέεο να μην τη πιέσωαλλά ρε παιδιά είναι μόλις 7500kgr. άσε που φρουτόκρεμα μόνο σε σκόνη. ρε τι τα έκανα κομπόστα, τι τα ανακάτεψα με βανίλια κλπ ΤΙΠΟΤΑ. αν και έχω κι άλλη κόρη και το πέρασα (σε πολύ μικρότερο βαθμό) σκάω που δεν τρώει. ειδικά το μεσημεριανό που είναι πολύ συμαντικό για την ανάπτυξή της. καμιά ιδέα?

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:βρε κορίτσια εμένα είναι 8 1/2 μηνών. το μεσημεριανό ΟΥΤΕΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ. ούτε, μοσχάρι, κοτόπουλο, ψάρι...δοκίμαδα μέχρι και φακές και αρακά μπας και αλλά...ΤΙΠΟΤΑ. τη βγάζουμε με γάλα κάτι που θεωρώ απαράδεκτο!ο γιατρός λέεο να μην τη πιέσωαλλά ρε παιδιά είναι μόλις 7500kgr. άσε που φρουτόκρεμα μόνο σε σκόνη. ρε τι τα έκανα κομπόστα, τι τα ανακάτεψα με βανίλια κλπ ΤΙΠΟΤΑ. αν και έχω κι άλλη κόρη και το πέρασα (σε πολύ μικρότερο βαθμό) σκάω που δεν τρώει. ειδικά το μεσημεριανό που είναι πολύ συμαντικό για την ανάπτυξή της. καμιά ιδέα?

Μεγάλος ο καημός της μάνας που δεν τρώει το παιδί της! Εγώ αν είχα τέτοιο θέμα θα είχα τρελαθεί!!

Έχεις δοκιμάσει να της κάνεις κόλπα του τύπου να της δίνεις πράγματα στα χέρια την ώρα του φαγητού, ή να της βάζεις τραγούδια, ή να βλέπει παιδικά ή κάτι τέτοιο?? Για τη φρουτόκρεμα να σου πω την αλήθεια, είναι πολλά τα παιδάκια που δε θέλουν ούτε να τη βλέπουν!! Το αγοράκι της αδερφής μου δε την τρώει με τίποτα και του έχει κάνει το έξής..παίρνει ένα μπισκότο μιράντα ή παπαδοπούλου και το χρήσιμοποιεί σαν κουτάλι για την κρέμα, ε τρώει και λίγο μπισκότο μαζί....

Για το φαγητό, προσπάθησε να το εμπλουτίσεις, βάλε περισσότερο λεμόνι, ρίξε ελάχιστο αλατάκι, βάλε και άλλα λαχανικά, πχ σέληνο που μοσχοβολάει κιόλας, ή δεν ξέρω αν βάζεις ζυμαρικά τύπου αστράκι ή πεπονάκι μέσα, αν μπορείς βάλε...ή λίγο ριζάκι ή κριθαράκι...τα ζυμαρικά το νοστιμίζουν ή ρίξε ένα κομματάκι τυρί σε μέγεθος ζαριού...
Αλλά μην ανησυχείς μπορεί απλά να είναι ολιγόφαγη δεν μπορεί να μην της αρέσει τίποτα...άφησε την παραπάνω ώρες μέχρι να πεινάσει!!

Μακάρι να σε βοηθησουν αυτά που σου είπα!!! Καλή πρωτοχρονιά να έχεις!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:βρε κορίτσια εμένα είναι 8 1/2 μηνών. το μεσημεριανό ΟΥΤΕΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ. ούτε, μοσχάρι, κοτόπουλο, ψάρι...δοκίμαδα μέχρι και φακές και αρακά μπας και αλλά...ΤΙΠΟΤΑ. τη βγάζουμε με γάλα κάτι που θεωρώ απαράδεκτο!ο γιατρός λέεο να μην τη πιέσωαλλά ρε παιδιά είναι μόλις 7500kgr. άσε που φρουτόκρεμα μόνο σε σκόνη. ρε τι τα έκανα κομπόστα, τι τα ανακάτεψα με βανίλια κλπ ΤΙΠΟΤΑ. αν και έχω κι άλλη κόρη και το πέρασα (σε πολύ μικρότερο βαθμό) σκάω που δεν τρώει. ειδικά το μεσημεριανό που είναι πολύ συμαντικό για την ανάπτυξή της. καμιά ιδέα?


ενταξει ειναι απο κιλα της, δεν ειναι αναγκη να ειναι χοντρα τα παιδακια. Ακου τι τρωει η δικια μου(2πλη δοση για 2 φορες):2 καροτα, 1 πατατα μεγαλη, ιση ποσοτητα με την πατατα κιτρινη κολοκυθα, 1 κουταλια λαδι, οχι λεμονι γιατι δεν της αρεσει κ σκεψου οτι ειναι πολυ δυσκολη με το φαγητο....

σου εστειλα μνμ πριν...

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cal έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:βρε κορίτσια εμένα είναι 8 1/2 μηνών. το μεσημεριανό ΟΥΤΕΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ. ούτε, μοσχάρι, κοτόπουλο, ψάρι...δοκίμαδα μέχρι και φακές και αρακά μπας και αλλά...ΤΙΠΟΤΑ. τη βγάζουμε με γάλα κάτι που θεωρώ απαράδεκτο!ο γιατρός λέεο να μην τη πιέσωαλλά ρε παιδιά είναι μόλις 7500kgr. άσε που φρουτόκρεμα μόνο σε σκόνη. ρε τι τα έκανα κομπόστα, τι τα ανακάτεψα με βανίλια κλπ ΤΙΠΟΤΑ. αν και έχω κι άλλη κόρη και το πέρασα (σε πολύ μικρότερο βαθμό) σκάω που δεν τρώει. ειδικά το μεσημεριανό που είναι πολύ συμαντικό για την ανάπτυξή της. καμιά ιδέα?


ενταξει ειναι απο κιλα της, δεν ειναι αναγκη να ειναι χοντρα τα παιδακια. Ακου τι τρωει η δικια μου(2πλη δοση για 2 φορες):2 καροτα, 1 πατατα μεγαλη, ιση ποσοτητα με την πατατα κιτρινη κολοκυθα, 1 κουταλια λαδι, οχι λεμονι γιατι δεν της αρεσει κ σκεψου οτι ειναι πολυ δυσκολη με το φαγητο....

σου εστειλα μνμ πριν...

Ναι το είδα!σου απάντησα!και περιμένω...απάντηση!
πάντως για το φαγητό θα το προσπαθήσω και αυτό...ελπιζω μεγαλώνοντας...

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
στη φρουτοκρεμα βαζω μισο αχλαδι, μισο μηλο, μιση μπανανα (ολα πολυ ωριμα) και στιβω το χυμο απο 1 μανταρινι.Δεν το τρωει ολο...μετα που εχει φαει τη μιση ποσοτητα και δεν θελει αλλο κανω ενα μπισκοτο κουταλακι κ της τη δινω με αυτο, αφηνοντας τη να πιπιλισει λιγο το μπισκοτο....

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
άρχισα να βάζω ρυζάλευρο στο μεσημεριανό και κάτι γίνεται...για τα φρούτα δεν το τολμώ ακόμα γιατί όταν δοκιμάζω να κάνω κάτι και δεν της αρέσει μετά αρνείται να φάει οτισήποτε άλλο και μένει νηστική.ααααχχχχχ.

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω για να την μαθει της εβαλα και μια κουταλια φρουτα σε σκονη της γιωτης. Της φαινοταν πιο γευστικη ετσι. Μολις την εμαθε σιγα σιγα της την εκοψα. Τωρα τρωει σκετα φυσικα φρουτακια και της αρεσει μια χαρα. Επισης υπαρχουν ποικιλιες πορτοκαλιων που ειναι πολυ γλυκα. Εγω παιρνω τα Dolce και δεν την ξινιζουν καθολου.

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Εγω για να την μαθει της εβαλα και μια κουταλια φρουτα σε σκονη της γιωτης. Της φαινοταν πιο γευστικη ετσι. Μολις την εμαθε σιγα σιγα της την εκοψα. Τωρα τρωει σκετα φυσικα φρουτακια και της αρεσει μια χαρα. Επισης υπαρχουν ποικιλιες πορτοκαλιων που ειναι πολυ γλυκα. Εγω παιρνω τα Dolce και δεν την ξινιζουν καθολου.

έχω δοκιμάσει τα πάντα!ενώ η μεγάλη μου τρώει μόνο φυσικά φρουτάκια απο μωρό (με λίγο ζώρι στην αρχή). θα δούμε...ότα ντο πετύχω θα ενημερώσω!
ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές!όλες χρήσιμες!

Ελένη1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
stefy έγραψε:Εγω για να την μαθει της εβαλα και μια κουταλια φρουτα σε σκονη της γιωτης. Της φαινοταν πιο γευστικη ετσι. Μολις την εμαθε σιγα σιγα της την εκοψα. Τωρα τρωει σκετα φυσικα φρουτακια και της αρεσει μια χαρα. Επισης υπαρχουν ποικιλιες πορτοκαλιων που ειναι πολυ γλυκα. Εγω παιρνω τα Dolce και δεν την ξινιζουν καθολου.

έχω δοκιμάσει τα πάντα!ενώ η μεγάλη μου τρώει μόνο φυσικά φρουτάκια απο μωρό (με λίγο ζώρι στην αρχή). θα δούμε...ότα ντο πετύχω θα ενημερώσω!
ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές!όλες χρήσιμες!

Γειά σε όλους!Έχω ένα γιο 13 μηνών και εγώ για να μου τρώει τη φρουτόκρεμα στην αρχη αφου του τη λιώνω τη ζεσταίνω ελάχιστα για να γίνει λίγο χλιαρή και να φύγει αυτή η κρυάδα.Μετά βάζω δυο με τρεις κουταλιές σκονή φρουτόκρεμα για να διώξει τη ξινίλα από το πορτοκάλι αλλά και για να πήξει. Τον βάζω μετά στο καρότσι τον δένω για να μην μου πεσει και μετά του δίνω παιχνιδάκια στα χέρια και έτσι ανοιγει το στόμα.Χωρίς παιχνίδια όμως στόμα δεν ανοίγει!

http://etsagarlioti@windowslive.com

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελένη1 έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
stefy έγραψε:Εγω για να την μαθει της εβαλα και μια κουταλια φρουτα σε σκονη της γιωτης. Της φαινοταν πιο γευστικη ετσι. Μολις την εμαθε σιγα σιγα της την εκοψα. Τωρα τρωει σκετα φυσικα φρουτακια και της αρεσει μια χαρα. Επισης υπαρχουν ποικιλιες πορτοκαλιων που ειναι πολυ γλυκα. Εγω παιρνω τα Dolce και δεν την ξινιζουν καθολου.

έχω δοκιμάσει τα πάντα!ενώ η μεγάλη μου τρώει μόνο φυσικά φρουτάκια απο μωρό (με λίγο ζώρι στην αρχή). θα δούμε...ότα ντο πετύχω θα ενημερώσω!
ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές!όλες χρήσιμες!

Γειά σε όλους!Έχω ένα γιο 13 μηνών και εγώ για να μου τρώει τη φρουτόκρεμα στην αρχη αφου του τη λιώνω τη ζεσταίνω ελάχιστα για να γίνει λίγο χλιαρή και να φύγει αυτή η κρυάδα.Μετά βάζω δυο με τρεις κουταλιές σκονή φρουτόκρεμα για να διώξει τη ξινίλα από το πορτοκάλι αλλά και για να πήξει. Τον βάζω μετά στο καρότσι τον δένω για να μην μου πεσει και μετά του δίνω παιχνιδάκια στα χέρια και έτσι ανοιγει το στόμα.Χωρίς παιχνίδια όμως στόμα δεν ανοίγει!

αρχίσαμε να τρώμε το μεσημεριανό...ναιαιαιαιαιαιαιαι!έφαγε 150 γραμμάρια!ιστορικό γεγονός! βέβαια βάζω 3 κουταλιές ρυζάλευρο και καθόλου λεμόνι! άντε γιατί είχα σκάσει που έπεινε γάλα για μεσημέρι 8 1/2 μηνών σκουλικάκι.

42πειτε μου σας παρακαλω ενα κολπο για να τρωει τη φρουτοκρεμααααααααααα!!!! - Σελίδα 2 Empty ζεστη φρουτοκρεμα Τετ Ιαν 04, 2012 12:36 pm

maira1980

maira1980
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμας απο την αρχη το προβλημα μας ηταν οτι η φρουτοκρεμα ηταν παγωμενη βλεπετε ο κυριος θελει τα παντα ζεστα. ετσι λοιπον και γω ανακατεψα την φρουτοκρεμα απο τα φρεσκα φρουτα που φτιαχνω με την σκονη φρουτοκρεμας της νουνου.τον ξεγελαω λοιπον και τρωει πολυ πιο ευκολα την κρεμα.ενταξει δεν ειναι ευκολο και για αυτα πρωι πρωι να τρωνε τα κρυα φρουτα

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ πάλι αφού είδα πως δεν έτρωγε με τίποτα την φρουτόκρεμα ξεκίνησα να της δίνω τα φρούτα σε κομματάκια. χωρίς ακόμα να έχει βγάλει δόντια και τα έτρωγε μια χαρά.

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α εμεις τα χτυπαμε αρκετη ωρα στο μπλεντερ και ετσι ζεσταινονται κιολας... Very Happy

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα μωρά απεχθάνονται τα κρύα φαγητά.

Αλέθεις τα φρουτάκια, προσθέτεις 30μλ καυτό νεράκι, κ μέτά λίγη ΄σκόνη από την κρεμα που προτιμάει. Γίνεται χλιαρό. Δοκιμασε το!

Και τα φρούτα να μην εοναι αοπό το ψυγείο. Βγάλτα 1 ωρίτσα πριν!
Very Happy

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bell έγραψε:Τα μωρά απεχθάνονται τα κρύα φαγητά.

Αλέθεις τα φρουτάκια, προσθέτεις 30μλ καυτό νεράκι, κ μέτά λίγη ΄σκόνη από την κρεμα που προτιμάει. Γίνεται χλιαρό. Δοκιμασε το!

Και τα φρούτα να μην εοναι αοπό το ψυγείο. Βγάλτα 1 ωρίτσα πριν!
Very Happy

θα το δοκιμάσω και αυτό να δω τι θα γίνει. αλλά θα έχω και stand by ενα πιάτο με σκόνη φρουτόκρεμα σε περίπτωση που δεν πετύχει το πείραμα!

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
bell έγραψε:Τα μωρά απεχθάνονται τα κρύα φαγητά.

Αλέθεις τα φρουτάκια, προσθέτεις 30μλ καυτό νεράκι, κ μέτά λίγη ΄σκόνη από την κρεμα που προτιμάει. Γίνεται χλιαρό. Δοκιμασε το!

Και τα φρούτα να μην εοναι αοπό το ψυγείο. Βγάλτα 1 ωρίτσα πριν!
Very Happy

θα το δοκιμάσω και αυτό να δω τι θα γίνει. αλλά θα έχω και stand by ενα πιάτο με σκόνη φρουτόκρεμα σε περίπτωση που δεν πετύχει το πείραμα!

Αρχικά δοκίμασε να αλέσεις μπανάνα με λίίίγο πορτοκαλι για να μην γινει ξινη. Εμένα μονο με τον τροπο που προανεφερα την έτωγαν. Ακόμη και τώρα βάζω λίγη φ. λακτε για να φαει μια μπανανα μισο μηλο μισό πορτοκάλι. Αν τα δωσω σε κομματάκια το πολύ να φάει μισή μπανάνα.


Με το νεράκι και την φαρίν λακτέ ΝΟΥΝΟΥ πλησιάζει΄πολύ στη γεύση της φρουτόκρεμας σε σκόνη!Αν προτιμάει άλλη σκόνη, βάλε αυτλην που ααρεσει στο μωρό σου!

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πω πω κι εγώ σήμερα πολύ στενοχωρέθηκα!
πίεσα τα μικρά μου να φάνε το φρουτάκι τους, γιατί είχα κάνει σούπερ φρουτοκρεμα με αχλάδι μήλο μπανάνα λίιγο πορτοκάλι, αλλά σιχαίνονται το μήλο,!!, και η μικρή μου έκανε έμετο!!
άλλη φορά δεν τα πιέζωωω!!
αμάν πια! όσο φάνε τα καημένα!!
η ιδέα σου όμως Μπέλλ πολύ καλή θα τη δοκιμάσω άυριο....

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
new2eenmommy έγραψε:πω πω κι εγώ σήμερα πολύ στενοχωρέθηκα!
πίεσα τα μικρά μου να φάνε το φρουτάκι τους, γιατί είχα κάνει σούπερ φρουτοκρεμα με αχλάδι μήλο μπανάνα λίιγο πορτοκάλι, αλλά σιχαίνονται το μήλο,!!, και η μικρή μου έκανε έμετο!!
άλλη φορά δεν τα πιέζωωω!!
αμάν πια! όσο φάνε τα καημένα!!
η ιδέα σου όμως Μπέλλ πολύ καλή θα τη δοκιμάσω άυριο....

και στα 2 παιδιά μου έτσι έκανα...
Δεν έχετε να χάσετε κάτι αν τη δοκιμάσετε! Laughing

ΕΛΙ28


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Κ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΡΩΜΕ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΩΝ ΥΠΝΟ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 6 ΜΗΝΩΝ. Like a Star @ heaven I love you Like a Star @ heaven

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις