Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
615 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 615 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΕΡΣΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ..ΧΑΧΑ..ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΟΣ.ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΛΗΝΙΚΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΕΙΡΙΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.(ΞΑΝΘΗΣ)ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ!!! ΠΗΡΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΑΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ. ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΜΟΥΣΚΕΥΤΙΚΑ.ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ.ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΖΩΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΜΕ ΜΠΕΝΟΒΓΑΙΝΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΟΙ ΧΕΡΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΠΟΝΟΥΣΕ ΠΟΛΥ.ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΤΟΣΟ ΒΙΑΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑΡΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΒΑΖΑΝ.Ε ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΔΙΩΞΑΝ.ΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.Ε ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΞΑΠΛΩΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΠΟΝΟΥΣΑ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 7 ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΛΕΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΑΜΕ ΠΟΝΑΩ. ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑ Η ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΚΤΛ.ΞΑΝΑ ΚΛΑΜΑ ΕΓΩ ΣΠΙΤΙ.Ε ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΡΩΙ,ΜΕΣΗΜΕΡΙ,ΒΡΑΔΥ,ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΕΛΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΙΧΑ ΕΙΔΗ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ!3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟΥΣ -ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΔΕΝ ΗΠΙΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΡΕΚΛΑ.ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΜΟΥΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!Ε ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 10 ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΠΡΗΞΕΙ.ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΤΙΟ ΠΕΡΑ ΠΕΡΑ ΜΕ ΞΑΠΛΩΣΑΝ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝ ΤΗ ΚΟΡΔΕΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΕΚΕΙ.ΗΤΑΝ ΔΥΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΗΓΑΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΝ ΕΚΛΑΙΓΑ ΦΩΝΑΖΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΕΣ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΡΗΜΙΑ!!!ΖΟΡΙΣΤΗΚΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΛΕΕΙ Η ΜΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ!Ε ΕΚΕΙ ΕΜΕΙΝΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΝΙΣΗ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ!ΕΒΑΛΕ Η ΜΙΑ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕ ΖΟΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΣΕ.ΧΩΡΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΚΑΤΑ ΤΗΣ 8 ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΗ ΗΜΟΥΝ.ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΝΤΕΨΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΟΥΜΕ!ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΡΑΨΟΥΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΖΗΜΙΑ!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕΤΑ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΛΕΕΙ... ΑΥΤΑ ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΥΤΑ ΓΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ....
ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑ ΤΗΝ ΗΣΥΧΕΙΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΠΟΛΥ.ΧΑΛΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ. ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΙΟΤΡΟΠΕΙΕΣ..

Ιωαννα-Cookie

Ιωαννα-Cookie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Προσωπικα σαν μελλουσα-ελπιζω-μαια θα σου προτεινα να μην κανεις επισκληριδιο γιατι περα του οτι κρυβει πολλους κινδυνους το πιθανοτερο ειναι να χρειαστει να σου παρουν το μωρο παλι με βεντουζα η να πας για καισαρικη.Οσον αφορα το νοσοκομειο,καλα πλακα κανεις????Σου φερθηκαν με αυτον τον τροπο και δεν εκανες εστω μια καταγγελια????Δεν παιρνουν εξτρα χρηματα με καθε γεννα οπως στα ιδιωτικα αλλα αυτο δε δικαιολογει τετοια συμπεριφορα...Η μαιευτικη δεν ειναι επαγγελμα ειναι λειτουργημα και αυτα που σου κανανε ειναι τουλαχιστον τραγικα..Οσο καιρο πηγαινοερχομαι στα νοσοκομεια εχοντας ρολο μαιας,εστω και μικρο,δεν ειδα ποτε τετοια συμπεριφορα..Και μαλιστα υπηρξαν γυναικες που δεν συνεργαζονταν καθολου μαζι μας..Φωναζαν,ηθελαν να φυγουν,δε καθοταν να παρουμε διαστολη,να βαλουμε ορο και μας χτυπουσαν...Μα εμεις προσπαθουσαμε να τις ηρεμησουμε γιατι αυτος ειναι ο ρολος μας!!!!!Εγω παντως θα εκανα καταγγελια!!!!Λεγονται και μαιες!!!!Αισχος!!!!!!!
Καποιο αλλο αξιολογο αυτη τη φορα νοσοκομειο δεν ειναι κοντα σου????Θα γεννησεις σχετικα γρηγορα σε σχεση με τη πρωτη φορα οποτε θα πρεπει να φτασεις συντομα...

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο το θεμα δεν το εχεις ξαναγραψει?

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΠΕΡΣΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ..ΧΑΧΑ..ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΟΣ.ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΛΗΝΙΚΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΕΙΡΙΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.(ΞΑΝΘΗΣ)ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ!!! ΠΗΡΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΑΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ. ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΜΟΥΣΚΕΥΤΙΚΑ.ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ.ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΖΩΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΜΕ ΜΠΕΝΟΒΓΑΙΝΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΟΙ ΧΕΡΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΠΟΝΟΥΣΕ ΠΟΛΥ.ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΤΟΣΟ ΒΙΑΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑΡΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΒΑΖΑΝ.Ε ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΔΙΩΞΑΝ.ΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.Ε ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΞΑΠΛΩΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΠΟΝΟΥΣΑ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 7 ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΛΕΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΑΜΕ ΠΟΝΑΩ. ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΛΙ ΞΑΝΑ Η ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΚΤΛ.ΞΑΝΑ ΚΛΑΜΑ ΕΓΩ ΣΠΙΤΙ.Ε ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΡΩΙ,ΜΕΣΗΜΕΡΙ,ΒΡΑΔΥ,ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΕΛΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΙΧΑ ΕΙΔΗ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ!3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟΥΣ -ΠΟΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΔΕΝ ΗΠΙΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΡΕΚΛΑ.ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΜΟΥΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!Ε ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 10 ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΠΡΗΞΕΙ.ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΤΙΟ ΠΕΡΑ ΠΕΡΑ ΜΕ ΞΑΠΛΩΣΑΝ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝ ΤΗ ΚΟΡΔΕΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΕΚΕΙ.ΗΤΑΝ ΔΥΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΗΓΑΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΝ ΕΚΛΑΙΓΑ ΦΩΝΑΖΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΕΣ ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΡΗΜΙΑ!!!ΖΟΡΙΣΤΗΚΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΛΕΕΙ Η ΜΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ!Ε ΕΚΕΙ ΕΜΕΙΝΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΝΙΣΗ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ!ΕΒΑΛΕ Η ΜΙΑ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕ ΖΟΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΣΕ.ΧΩΡΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΚΑΤΑ ΤΗΣ 8 ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΠΑΘΕ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΗ ΗΜΟΥΝ.ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΝΤΕΨΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΟΥΜΕ!ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΡΑΨΟΥΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΖΗΜΙΑ!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕΤΑ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΩΡΑ ΛΕΕΙ... ΑΥΤΑ ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΥΤΑ ΓΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ....
ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑ ΤΗΝ ΗΣΥΧΕΙΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΠΟΛΥ.ΧΑΛΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ. ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΙΟΤΡΟΠΕΙΕΣ..

Τρομοκρατήθηκα μόνο που διάβασα την ιστορία σου, πω πω τι πέρασες κοπέλα μου..Εγώ ο μόνος λόγος που δεν πήγα σε δημόσιο νοσοκομειο ήταν να μη περάσω κάτι παρόμοιο και είμαι Αθήνα φαντάσου που έχει και 2-3 καλά δημοσια μαιευτήρια...οχι να ήμουν και στην επαρχία.. Εγώ είμαι υπέρ της επισκληριδίου σαν γυναίκα, δεν υπάρχει λόγος να υποφέρει μια γυναίκα τόσο, δε μπορεί να συνεργαστεί και με τον γιατρό σωστά μετά...όσο για τους κινδυνους, σε γενικές γραμμές υπάρχουν γι αυτό σε βάζουν να υπογράψεις πριν κάνεις, αλλά πλέον είναι μία διαδικασία ρουτίνας για τους αναισθησιολόγους.. οπότε είναι σπάνιο να συμβεί κάτι. Εάν είναι δύσκολα τα οικονομικά σου, τουλάχιστον μην πας απευθείας όταν σε πιάσουν οι πόνοι με το γιατρό που θα έχει εφημερία, καλό είναι να έχεις έναν γιατρό να εμπιστεύεσαι και να ξέρεις οτι θα σε ξεγεννήσει αυτός!! Με το καλό το παιδάκι σου!!!! Με 'κανέναν' πόνο!! ΚΛΙΝΗΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Η... ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ??? 215994

naty82

naty82
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσακι μου τι περασες????εγω γεννησα με καισαρικη και επισκληριδιο γιατι ο μικρος ειχε ανεβει τοσο που μου πιεζε τα πλευρα μου!!!!!!γιατι τετοιος πανικος με την επισκληριδιο????ειναι τρομερη ανακαλυψη.εν ετη 2011 δεν υπαρχει λογος καμια γυναικα να ποναει στην γεννα και να εχει τετοιες αναμνησεις απο τον τοκετο!!!!εμενα την επισκληριδιο μου την εκαναν σε 15 λεπτα και δεν καταλαβα τιποτα.μετα την επισκληριδιο και για διαστολη που με κοιταξαν και τα νερα που μου εσπασαν δεν καταλαβα τιποτα!!!!!γι'αυτο εχω μονο καλες αναμνησεις που αν μου ελεγες αυριο το πρωι να παω να γενννησω θα το εκανα με κλειστα ματια!!!!!σκεψου το ειναι κριμα να περασεις παλι τα ιδια!!!και κανε και μια καταγγελια στην ελλαδα ζουμε οχι στην ουγκαντα!!!!!

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ.. ΝΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΕΣΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΙΜΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΤΗΜΟΓΕΝΝΗ!ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ ΕΧΩ ΤΡΕΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΚΛΑΨΑ ΕΚΛΑΨΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΦΕΡΟΝΤΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ.ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ!ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΝΑ ΧΩ ΚΑΙ ΚΑΡΤΑ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΣΑ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΗΜΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΤΡΕΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ Χ...ΙΚΑ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ! ΒΟΥΡΚΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ!ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΡΑΨΙΜΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ.ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΘΑΡΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΑ ΖΩΟ!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ Crying or Very sad

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ράνια..
είναι όντως τραγικό όλο αυτό που πέρασες και όπως είπες είναι οι συμπεριφορές αυτές που σ έκαναν να κλάψεις και όχι ο πόνος!!
δεν μπορείς να πας σε άλλο νοσοκομείο?
Αλεξανδρούπολη ας πούμε που είναι και κοντά,αν σε πιάσουν οι πόνοι ξεκινάτε και τους λες πως ήσουν βόλτα στην πόλη τους τι θα σε κάνουν?
θα σε διώξουν με το μωρό να βγαίνει?
η άλλη λύση από την στιγμή δεν υπάρχρει δυνατότητα οικονομική για κλινική είναι να περάσεις τους πόνους στο σπίτι(χίλιες φορές καλύτερα)και να πας έτοιμη στο νοσοκομείο!!

κι εγώ σε νοσοκομείο γέννησα είχα δικό μου γιατρό και μαία όμως!αλλά και άλλες γυναίκες που είχαν έρθει έτσι όπως εσύ δεν τις φέρθηκαν με αυτόν τον τρόπο,δεν άκουσα καμιά μετά να κάνει παράπονα..το ότι τις άφηναν μόνες για ώρα είναι αλήθεια,αλλά πως θα γινόταν 3 μαίες σε εφημερία να είναι δίπλα σε 19 γυναίκες που είμασταν?
τι να σου πώ άλλο δεν ξέρω..

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΟΥΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ..ΧΑΧΑ ΚΑΛΑ ΑΝ ΜΑΖΕΨΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΛΕΥΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρανια κι εγω Ξανθη μενω αλλα γεννησα στην Καβαλα σε κλινικη. Οτι και να μου λεγανε δεν την αλλαζω. Συμπεριφορα αψογη, μαιες να ερχονται αμεσως, μαιευτηρας, ανεσθησιολογος και νοσοκομες συνεχεια διπλα ολες τις μερες. Θα μου πεις πληρωσες γι αυτο...μπορει να ναι κι ετσι αλλα μηπως στο νοσοκομειο δεν πληρωνεις? Απο της κρατησεις σου πληρωνονται...τζαμπα δεν πας!
Εγω γεννησα με καισαρικη και επισκληρηδιο γιατι ο μικρος ηταν ψηλα και πολυ μεγαλος για την λεκανη μου, ο τραχηλος μου κοιμοταν και λογο μεγεθους δεν με αφησαν να παρω καμια μερα απο τον 10ο.
Μακαρι να εχω λεφτα να παω παλι εκει γιατι φοβαμαι πραγματικα τη σκαρτα τομη θα μου κανουν στο νοσοκομειο. Που η τομη μου ειναι ανυπαρκτη αυτη τη στιγμη, γιατι μου κανανε πλαστικη. Και τα χαζα οτι αν παθεις κατι στο νοσοκομειο σε πανε τα ακουω βερεσε. Αν παθει ακτι το μωρο θα το πανε Αλε/πολη ή Θεσ/ νικη. Στην Ξανθη δεν το κρατανε.
Αν θες την γνωμη μου παντως για το νοσοκομειο μας, μονο στην Προσκυνητοπουλου θα πηγαινα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καπου προς τα μερη σου..δεν θυμαμαι ακριβως που ..ειναι η ΜΠΟΥΖΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ....δεν εχω πολλες πληροφοριες αλλα ισως μπορουσε να σου πει H supermama(αν δεν κανω λαθος)..μια κοπελα που περιμενει 3 και ηθελε να παει για vbac...
εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτη τη γιατρο..βρες τη και παρε πληροφοριες

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα! Εγω ειμαι απο την Ευβοια. Θα σου ελεγα να ερθεις στην κλινικη του γυναικολογου μου που γεννησα εγω, αλλα μαλλον σου πεφετι κοματακι μακρυα. Very Happy

Εγω εκανα την επισκληριδιο σε 3 λεπτα. Χωρις να υπογραψω τιποτα. Χωρις να με αγχωσει καθολου ο γιατρος μου γι αυτο το θεμα. Και να σου πω την αληθεια, ηταν η πιο εξυπνη αποφαση που πηρα! Δε θα τα καταφερνα αλλιως, γιατι δεν αντεχω καθολου τον πονο.

Δεν υπαρχει εκει στα μερη σου κανενας μαιευτηρας με δικη του κλινικη? Ειναι πιο ακριβες απο τα νοσοκομεια, αλλα αξιζει.. Και φυσικα καμμια σχεση με τα μεγαλα ιδιωτικα μαιευτηρια... Εμενα η γεννα μου στοιχισε 1500 ευρω μαζι με το φαρμακειο, και 300 ευρω που πηρε ο αναισθησιολογος (καλη του ωρα οπου και να ειναι!!!) Και τα 1000 ευρω τα πηραμε πισω απο την ασφαλεια. Αρα μονο 800 ευρω εφυγαν απο την τσεπη μας για τη γεννα.
Για ψαξε το λιγο ...

ioannasani

ioannasani
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα και εγώ γέννησα στην κλινική στην καβαλα με επισκληρίδιο και τα 2 μου παιδιά γιατι ήθελα την γιατρό μου (που δεν την αλλαζω με τίποτε) αλλα και τον άντρα μου μέσα. πάντως κάποτε ΄για το νοσοκομείο μας ακουγα καλά λόγια τωρα σαν εχει χαλάσει πολυ μια φυλη μου γεννησε πριν 25 μέρες και την ταλεπόρησαν 24 ώρες στο 2ο παιδι και στο τελος κανανε καισαρική γιατι το παιδι ήταν ψηλά ασε που μετα ειχε και επιπλοκές. δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανανε αμεσως καισαρικη τελος παντων γιατρος δεν ειμαι. παντως μην νομιζεις οτι ασχημα δεν συμβαινουν και στις κλινικες... εαν μπορεις πανε Αλεξανδρουπολη που λενε οτι ειναι και το καλυτερο 40 λεπτα δρομος ειναι.

????????


Επισκέπτης
Και εγω επελεξα το Ιασω, παρολο που δε το γουσταρω σαν νοσοκομειο, μονο και μονο για να εχω τα αυτονοητα... Να γεννησω χωρις να ποναω και να μη μου φερθουν λες και ειμαι ζωο...
Κριμα παντως, σκαμε τοσα λεφτα στα ταμεια και μας εχουν κανει να τα ξανασκαμε αμα χρειαστουμε κατι..
Και φανταστειτε τωρα με τη κριση τι εχει να γινει στα νοσοκομεια και στα μαιευτηρια...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:Και εγω επελεξα το Ιασω, παρολο που δε το γουσταρω σαν νοσοκομειο, μονο και μονο για να εχω τα αυτονοητα... Να γεννησω χωρις να ποναω και να μη μου φερθουν λες και ειμαι ζωο...
Κριμα παντως, σκαμε τοσα λεφτα στα ταμεια και μας εχουν κανει να τα ξανασκαμε αμα χρειαστουμε κατι..
Και φανταστειτε τωρα με τη κριση τι εχει να γινει στα νοσοκομεια και στα μαιευτηρια...

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα και γω γιαυτό πήγα στο ιασω και γιατί δεν ήθελα να αλλάξω τον γιατρό μου φυσικά. Αλλά ότι λεφτά πήρα από ΙΚΑ και ΤΑΞΥ (ταμειο ξενοδοχουπαλλήλων), δυστυχώς τα έσκασα εκεί ενώ θα μπορούσα να τα κρατήσω....κόντα στα 4.000 σκέψου...είναι να τα κλαις... ΚΛΙΝΗΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Η... ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ??? 534787 ΚΛΙΝΗΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Η... ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ??? 534787

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ψαξτο λιγο με την κλινικη..τωρα λογο κρισης μπορει αν κανουν και ευκολιες πληρωμης αλλιως ποσοι εχουν να τα δωσουν ντουκου? Τι θα κανουν θα τις κλεισουν? δε νομιζω...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την momirene στις Τρι Σεπ 27, 2011 2:47 am, 1 φορά

Ιωαννα-Cookie

Ιωαννα-Cookie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε κοριτσια,νιωθω λιγακι σαν να μου κανετε επιθεση!Ειμαι εδω για να βοηθησω οσο μπορω....Δεν ειπα το λεω και το ξαναλεω οτι η επισκληριδιος δεν ειναι καλη,Προς Θεου,ειναι μια απο τις χρησιμοτερες μεθοδους για καλυτερη εξελιξη του τοκετου.Εαν ομως θελω να γινω καλη μαια,και πιστεψτε με θελω οφειλω να σας προειδοποιησω!!!!!Προσωπικα τη φοβαμαι γιαυτο και δε τη προτεινω,σαν μαια την επικροτω...Ειπαμε αλλωστε η επισκληριδιος δεν βοηθαει μονο την επιτοκο αλλα και το μωρο και τη μαια και το μαιευτηρα(γυναικολογο)!!!!!Λετε να ειμαι τοσο κακια ωστε να θελω να παιδευεστε και τοσο χαζη ωστε να παιδευομαι και εγω μαζι σας???Πανω στους πονους σας κοριτσια εμεις(οι μαιες)εχουμε την ευθυνη σας και αν κατι παει στραβα εμεις θα το πληρωσουμε οποτε ειναι λογικο να θελουμε να ειστε οσο πιο ηρεμες γινετε...

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
NAI ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΗΣΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΟΛΛΑ..

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωαννα-Cookie έγραψε:Βρε κοριτσια,νιωθω λιγακι σαν να μου κανετε επιθεση!Ειμαι εδω για να βοηθησω οσο μπορω....Δεν ειπα το λεω και το ξαναλεω οτι η επισκληριδιος δεν ειναι καλη,Προς Θεου,ειναι μια απο τις χρησιμοτερες μεθοδους για καλυτερη εξελιξη του τοκετου.Εαν ομως θελω να γινω καλη μαια,και πιστεψτε με θελω οφειλω να σας προειδοποιησω!!!!!Προσωπικα τη φοβαμαι γιαυτο και δε τη προτεινω,σαν μαια την επικροτω...Ειπαμε αλλωστε η επισκληριδιος δεν βοηθαει μονο την επιτοκο αλλα και το μωρο και τη μαια και το μαιευτηρα(γυναικολογο)!!!!!Λετε να ειμαι τοσο κακια ωστε να θελω να παιδευεστε και τοσο χαζη ωστε να παιδευομαι και εγω μαζι σας???Πανω στους πονους σας κοριτσια εμεις(οι μαιες)εχουμε την ευθυνη σας και αν κατι παει στραβα εμεις θα το πληρωσουμε οποτε ειναι λογικο να θελουμε να ειστε οσο πιο ηρεμες γινετε...


Τη γνώμη του λέει η καθεμιά, δεν σου κανει επιθεση κανένας καλή μου! Εμένα η μαία μου δεν το συζητούσε καν να μη κάνω επισκληρίδιο, γιατί είχα πάει να της πω ότι θέλω πριν γεννήσω. Μου είχε πει για την ακρίβεια ότι και να μην ήθελα θα με παρακαλούσε να κάνω, γιατί μέχρι 5 διαστολή μπορεί και να την παλέψεις, αλλά μετά δεν αντέχεται!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ράνια λυπάμαι για όλα όσα πέρασες και είναι λογικό να είσαι προκατελλημένη και φοβισμένη αλλά προσπάθησε να τα ξεχάσεις να τα βγάλεις από το μυαλό σου.
Σχετικά με την επισκληρίδιο παρόλο που εγω δεν έκανα και γέννησα με καισαρική και ολική νάρκωση δεν έκανα επισκληρίδιο λόγω προβλήματος στην σπονδυλική μου στήλη αν όμως δεν είχα θα την έκανα αφού θα ήμουν ενημερωμένη για τυχόν παρενέργιες που ισως να φέρει αλλά σκέψου τόσες γυναίκες την κάνουν και δεν βλέπω το λόγο να υποφέρει μια γυναίκα.
Όσο αφορά το νοσοκομείο κάνε αυτό που σου είπαν να πας στην Αλεξανδρουπολη να βρεις ένα γιατρό και να γεννήσεις εκεί και εγω είμαι απόλυτη στο θέμα να έχω δικό μου γιατρό . Ξέρεις πόσες φορές για τον πιο χαζό λόγο η την πιο χαζή απορία τον έπειρνα και ρώταγα; σε κάθε ενόχληση που είχα; κάποια στιγμή είδα αίμα τον πήρα τηλέφωνο και μου εξήγησε ότι πρέπει να μείνω ξάπλά και να μην μετακινηθώ αν δεν σταματήσει το αίμα (είχα λίγο ) αν δεν είχα γιατρό τη θα έκανα; θα πήγαινα έτσι στο νοσοκομείο και θα κινδύνευα με την μετακίνηση . Ο γιατρός είναι δίπλα μας πάνω απο 9 μήνες κάθε μέρα εμένα προσωπικά απο τη πρώτη στιγμή και μέχρι που σαράντισα ήταν δίπλα μου .Γέννησα στο Ιασώ έμεινα ευχαριστημένη απο το προσωπικό και αν ξαναέμενα έγκυος πάλι εκεί θα πήγαινα πάνω απο όλα γιατι εκει είναι ο γιατρός μου αν έφευγε θα πήγαινα όπου πήγαινε είναι σημαντικό να έχεις δικό σου γιατρό

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις