Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχω δύο αγοράκια, το πρώτο ειναι 7 χρονών και το δεύτερο 3ων.

Τον μεγάλο μου τον γέννησα σε ιδιωτική κλινική της Θεσσαλονίκης...ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ Crying or Very sad Crying or Very sad

Στο δευτερο, βρηκα εναν γιατρό που μπορούσε να με αναλάβει και να γεννήσω στο Ιπποκράτειο....ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ απο κάθε άποψη ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994

Οι μαίες ήταν ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΠΟΙΗΤΙΚΕΣ, ένιωθα ΑΣΦΑΛΕΙΑ για μενα και το παιδί και τα δωμάτια, πληρώνοντας μια ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ....ΗΤΑΝ ΔΥΚΛΙΝΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!!
ο μικρούλης μου χρειάστηκε να μπει στην εντατική για λίγες μέρες.

ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ και οχι ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ απο οπου ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑΜΕ Crying or Very sad

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑΑΑΑΑ αν ειστε ακομη ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΑΣ Wink Wink Wink Wink Wink Wink

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
joannakuba έγραψε:Εχω δύο αγοράκια, το πρώτο ειναι 7 χρονών και το δεύτερο 3ων.

Τον μεγάλο μου τον γέννησα σε ιδιωτική κλινική της Θεσσαλονίκης...ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ Crying or Very sad Crying or Very sad

Στο δευτερο, βρηκα εναν γιατρό που μπορούσε να με αναλάβει και να γεννήσω στο Ιπποκράτειο....ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ απο κάθε άποψη ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994

Οι μαίες ήταν ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΠΟΙΗΤΙΚΕΣ, ένιωθα ΑΣΦΑΛΕΙΑ για μενα και το παιδί και τα δωμάτια, πληρώνοντας μια ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ....ΗΤΑΝ ΔΥΚΛΙΝΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!!
ο μικρούλης μου χρειάστηκε να μπει στην εντατική για λίγες μέρες.

ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ και οχι ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ απο οπου ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΑΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑΜΕ Crying or Very sad

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑΑΑΑΑ αν ειστε ακομη ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΑΣ Wink Wink Wink Wink Wink Wink




Κατ'αρχας να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!!Και εγω ειμαι της ιδιας αποψης με σενα!!!!Περιμενω το πρωτο μου παιδακι κ παρ'ολο που ο γιατρος μου ηταν στο Μητερα μολις εμαθα για την εγκυμοσυνη μου βρηκα ενα πολυ καλο γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο κ με ανελαβε.Και κατι κακο ου μη γεννητω να συμβει στο νοσοκομειο θα τρεχουμε...αλλα εκτος αυτο,ηταν κ το οικονομικο στη μεση...προτιμω αυτες τις 4000Ε που θα χαλουσα στην κλινικη να τα ξοδεψω στο μωρο μου η στην καλυτερη περιπτωση,να ανοιξω ενα βιβλιαρειο κ να τα βαλω...

swsw

swsw
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΕ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!! ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994 ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.. ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΕΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ.. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ.. ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΨΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΙ).. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!! ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994 ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
swsw έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΙΕ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!! ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994 ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.. ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΕΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ.. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ.. ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΨΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΙ).. ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!! ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994 ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!! 215994



Εχεις δικιο Σωσω,επειδη κ εγω εχω ακουσει κ διαβασει διαφορα,σιγουρα ειναι κ θεμα συνθηκων αλλα κ τυχης πολλες φορες....

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
k egw se dimosio gennisa k emeina poly eyxaristimeni

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να χαιρεσαι τα κουκλακια σου...Κι εγω γεννησα σε δημοσιο,δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω τσαμπα λεφτα...Λιγο μερικες μαιες μου την χαλασαν την διαθεση αλλα ο γιατρος και η μια η μαια που ηταν στην καισαρικη ηταν φοβεροι και ολο το teem και ολες μου τις γεννες οσες με αξιωσει ο Θεος σε δημοσιο θα παω...Δεν εδωσα τιποτα ρε κοριτσια,γιατι αυτα τα λεφτα να μη τα δωσω στο παιδι μου?Οπως κι εκανα και τα εβαλα στην ακρη..Και κριση να μην ειχαμε το ιδιο θα εκανα....

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι γω σε δημοσιο κι λεφτα ναχα παλι σε δημοσιο.Μια χαρα μου φερθηκαν,μονο με 1νοσοκομα αρπαχτηκα γτ κατα τις 4 το βραδυ,μεπιασε τρομερος πονος στη μητρα,κι ζητησα ενα χαπι κι αρχισε να φωναζεις τι χαπι θες,αφου τωρα γεννησες θες κι να μη πονας,πως θες ξαφνικα η μητρα σου απο τοοοοση να γινει τοση δα,κι σηκωνομαι αποτο κρεβατι,κι παω εκει κ της λεω ακου να δεις,εγω ειμαι δω γτ γεννησα κι συ εισαι δω,γτ δουλευεις κ δουλευεις για μενα,κι οτι σου ζηταω θα το κανεις κ το στματακι σου αστο να το ανοιξεις αλλου,στις ιδιωτικες σου στιγμες,δωσε τωρα το χαπι κι ασε τις φωνες εκει που σε παιρνει,εκτος κι ανθες να φωναξουμε το διευθηντη της μαιευτικης να το συζητησουμε ολοι μαζι.Δν περιμενα να απαντησει σηκωθηκα κ εφυγα.Απο τοτε ευτυχως δν χρειαστηκα ουτε δευτερολεπτο τη βοηθεια τους,μονο οταν το κανανε μανιο,μου λεει μεινε στ δωματιο,δν καταλαβες της λεω χωρις εμενα το παιδι δν παει πουθενα,μη φοβασαι κλη μου,της λεω δν σ ξερω κι απο χτες οποτε οπου παει το παιδι κ γω μαζι.Απλα θελει να ανοιξεις τ στοματακι σου κι ολες ισιωνουν.

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κορίτσια...
κι εγώ σε δημόσιο γέννησα και δεν έχω κανένα παράπονο.είχα τον δικό μου τον γιατρό όμως όπως και μαία την οποία την πλήρωσα και την είχα αποκληστικά εγώ..
με όσες κοπέλες μίλησα εκείνες τις μέρες που είχαν γεννήσει κι αυτές(άλλες με δικό τους γιατρό και άλλες όχι)καμία δεν είχε παράπονα..
είναι σε τι άτομα θα πέσεις πιστεύω κι εγώ..
έχω ακούσει και άλλες κοπέλες που πήγαν σε δημόσιο και ακόμη βρίζουν και άλλες που πήγαν σε κλινική και κλαίνε τα λεφτάκια τους..άκρη δεν βγάζεις!!
εγώ είμαι της υπέρ του δημοσίου αλλά με δικό σου γιατρό!!

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕΣ!!!!

Εγω τραβηξα κατι παρομοιο ΣΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ....ΦΑΝΤΑΣΟΥ Crying or Very sad

Στο νοσοκομείο ηταν τα κοριτσια ΥΠΕΡΟΧΑ....τελικα ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΕΙΣ!!!

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ........ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΑ

Δ Η Μ Ο Σ Ι Ο.....ΑΛΛΑΑΑΑΑΑ

ΜΕ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΡΟ Wink Wink Wink Wink

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ Wink

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω πηγα σε οποιον εφημερευε....Λιγο πρωτου γεννησω τα πηρα με τον γιατρο μου και τον "απελυσα" και λεω οποιος ναναι....

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΩΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗ Wink Wink

evita24

evita24
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω γεννησα σε ιδωτικη κλινικη και το μετανιωσα. αν κανω αλλο παιδι συγουρα θα παω σε δημοσιο νοσοκομειο.

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το εχω πει και σε αλλα θεματακια παρομοια, οτι εγω και τα δυο μου αγορια τα γεννησα σε δημοσια νοσοκομεια, σε ημερα εφημεριας και δεν ειχα καν δικο μου γιατρο, ουτε καρτελα εκει, ουτε τιποτα.. χυμα στο κυμα δηλαδη!! Laughing Laughing ενταξει, μπορει να ειναι ρισκο ετσι- σε τι γιατρο θα πεσεις δηλαδη.. αν μπορεις να εχεις δικο σου γιατρο εκει ακομα καλυτερα- αλλα δεν το μετανιωσα στιγμη, κι αν χρειαστει παλι αυτο θα κανω!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ax koritsia k egw se dimosio thelo k psaxnome gia ena giatro kalo prwta apo ola anthropo ,k na me prosexei mipws exete kanenan diko sas gia to elena thelo einai t mono pou me boleuei,mou exoun gia kapoia alla alli lene to konto k to makry tous,

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τωρα εγω τι να πω που αν διαβασετε την ιστορια μου στο α τριμηνο τι περασα στην αρχη απο λαθος διαγνωση γιατρου στον υπερηχο στο μητερα τσπ...και εγω προτιμω τα δημοσια καθως και η ιδια δεν εχω δει λιγα περιστατικα με τα ματια μου να συμβαινουν και να τα στελνουν στα δημοσια νοσοκομεια τα οποια απο θεμα δωματιου πλεον δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο ενα ιδιωτικο πχ στο Αλεξανδρα στην πτερυγα κονσολα οπου και γεννησα

????????


Επισκέπτης
Και εγω στην αρχη σκεφτομουν για δημοσιο, αλλα με τα φακελακια εκει θα μου πηγαινε η γεννα 3000 (μονο ο γιατρος ηθελε 2000!!!), στο Ιασω θα παει 4000 και θα παρω και αποδειξη και θα μου κανουν και επισκληριδιο, κατι που ειναι απιθανο στο δημοσιο απ ο,τι εχω ακουσει...

Το λαθος ηταν οτι δε περιμενα οτι θα μου ζητουσε φακελακι 2000 και μου ηρθε κεραμυδα... Αλλα ειχα 3 αποβολες, βρηκα εναν να ασχολειται με αυτα και επεσα με τη μουρη, δε σκεφτομουν ποτε οτι θα φτασω μεχρι τη γεννα...Οποτε δε σκεφτομουν και τα λεφτα...

Τωρα απο θεμα ασφαλειας, με τοσα που εχω ακουσει εχω καταληξει να πιστευω οτι ειναι και λιγο θεμα τυχης... Μπορει να πας στο καλυτερο ιδιωτικο και να παθει ζημια το παιδι και να πας στο χειροτερο δημοσιο και να το σωσουν, και το αντιστροφο!!!

κατινα

κατινα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας κοριτσια και απο μενα ...
η γνωμη μου σχετικα με τα δημοσια και τα ιδιωτικα ειναι οτι ,
καλα τα ιδιωτικα με τη χλιδα τους και τα πανακριβα δωματιακια τους που στο φιναλε δεν τα αγοραζεις,για 3-4 μερες πας,μα ειναι σαν να τα αγοραζεις αλλα αν σου τυχει μια στραβη,κουφια η ωρα,σε διωχνουν απο κει και που σε στελνουν?????? σε ΔΗΜΟΣΙΟ ειτε στο αλεξανδρας ειτε στο ελενας, οποτε..........πας εξ αρχης απο μονη σου και γλυτωνεις και τα ψιλα και την ταλαιπωρια!!!!!αλλωστε οπως ειπα και στην αρχη 3-4 μερες ειναι,θα περασουν και θα πατε σπιτακι με το καινουριο μελος.

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγω με το καλο οταν ερθει η ωρα στο νοσοκομειο θα παω...εκτος τ'οτι δεν εχω τοσα χρηματα που θελει η κλινικη και δεν σου προσφερουν και τιποτα διαφορετικο,ειμαι πολυ ευχαριστημενη για το πως με προσεχουν εκει και ο γιατρος και η μαια που θα ειναι κοντα μου...οσο για τα δωματιο???μια χαρα ειναι εαν φανταστεις οτι στο νοσοκομειο της κερκυρας ειναι ολα καινουργια γιατι πριν κανα χρονο(αν θυμαμαι καλα)αρχησε να λειτουργει...και πιστεψτε με η μαιευτικη ειναι το καλυτερο τμημα του νοσοκομειου...!!!!(λογικο)χαχαχα

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλό εύχομαι στις εγκυούλες!

Γέννησα σε κλινική σε επαρχία, μου κόστισε 3000 ευρώ σε μονόκλινο (τα πάντα όλα μέρα, γυναικολόγος, αναισθησιολόγος, παιδίατρος) και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Δόξα τω Θεώ, το παιδί μου δεν είχε πρόβλημα για να χρειαστεί μεταφορά σε νοσοκομείο, αλλά αν χρειαζόταν, απλά θα την έκανα. Δεν είναι λίγα παιδιά που φεύγουν από την πόλη μου με ασθενοφόρο για Θεσσαλονίκη... Ο Θεός να φυλάει, αλλά αν χρειαστεί, είναι 30 λεπτά δρόμος.

Στο νοσοκομείο της πόλης μου οι συνθήκες ήταν ελεεινές μέχρι που λειτούργησε το νέο νοσοκομείο και η μαιευτική είναι να τρίβεις τα μάτια σου. Η κατάσταση όμως είναι τραγική από άλλη άποψη, έχουν ελείψεις σε βασικά αναλώσιμα ήδη. Στην κλινική δεν υφίσταται τέτοιο θέμα.

Οκ, είναι καθαρά θέμα επιλογής, άποψης και οικονομικής ευχέρειας...

Γνώμη μου όμως πάντα... ταπεινή... δεν πρέπει να καταδικάζουμε καμιά επιλογή. Η καθεμιά επιλέγει που θα γεννήσει σύμφωνα με αυτά που έγραψα παραπάνω. Αν δε σου κάτσει τελικά (όπως της κολλητής μου-η οποία ήθελε Ιπποκράτειο και έφυγε με τις χειρότερες εντυπώσεις και με ένα υγιέστατο μωρό -και το λέω αυτό γιατί ο βασικός λόγος που γέννησε εκεί ήταν η σιγουριά του νοσοκομείου αν πήγαινε κάτι στραβά με την υγεία του παιδιού), απλά ατύχησες!

Τα φιλιά μου!

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ifigeneia έγραψε:Με το καλό εύχομαι στις εγκυούλες!

Γέννησα σε κλινική σε επαρχία, μου κόστισε 3000 ευρώ σε μονόκλινο (τα πάντα όλα μέρα, γυναικολόγος, αναισθησιολόγος, παιδίατρος) και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Δόξα τω Θεώ, το παιδί μου δεν είχε πρόβλημα για να χρειαστεί μεταφορά σε νοσοκομείο, αλλά αν χρειαζόταν, απλά θα την έκανα. Δεν είναι λίγα παιδιά που φεύγουν από την πόλη μου με ασθενοφόρο για Θεσσαλονίκη... Ο Θεός να φυλάει, αλλά αν χρειαστεί, είναι 30 λεπτά δρόμος.

Στο νοσοκομείο της πόλης μου οι συνθήκες ήταν ελεεινές μέχρι που λειτούργησε το νέο νοσοκομείο και η μαιευτική είναι να τρίβεις τα μάτια σου. Η κατάσταση όμως είναι τραγική από άλλη άποψη, έχουν ελείψεις σε βασικά αναλώσιμα ήδη. Στην κλινική δεν υφίσταται τέτοιο θέμα.

Οκ, είναι καθαρά θέμα επιλογής, άποψης και οικονομικής ευχέρειας...

Γνώμη μου όμως πάντα... ταπεινή... δεν πρέπει να καταδικάζουμε καμιά επιλογή. Η καθεμιά επιλέγει που θα γεννήσει σύμφωνα με αυτά που έγραψα παραπάνω. Αν δε σου κάτσει τελικά (όπως της κολλητής μου-η οποία ήθελε Ιπποκράτειο και έφυγε με τις χειρότερες εντυπώσεις και με ένα υγιέστατο μωρό -και το λέω αυτό γιατί ο βασικός λόγος που γέννησε εκεί ήταν η σιγουριά του νοσοκομείου αν πήγαινε κάτι στραβά με την υγεία του παιδιού), απλά ατύχησες!

Τα φιλιά μου!

συμφωνω απολυτα μαζι σου!
για μενα το παω νοσοκομεο σε περιπτωση που παει κατι στραβα ειναι γελοια δικαιολογια. το να μην εχεις οικονομικη ευχερεια κ να πεις θα γεννησω σε δημοσιο ειναι απολυτα κατανοητο κ δεν μπορει να το κατακρινει κανεις...
αλλα την σιγουρια που προσφερει το νοσοκομειο σε περιπτωση που δεν πανε καλα τα πραγματα ειναι σχετικη....
γιατι θεος φυλαξοι αν ειναι κατι πολυ σοβαρο μπορει το νοσοκομειο που γεννησες να μην μπορει να ανταπεξελθει για χιλιους δυο λογους (στην ελλαδα ζουμε) κ να χρειαστει να μεταφερθεις 300 χλμ μακρια σε αλλη πολη.
εγω παντως γεννησα σε ιδιωτικο κ εμεινα απολυτα ευχαριστημενη απο ολες τις αποψεις.
να γεννησω ηθελα δεν ημουνε αρρωστη να παω στο νοσοκομειο.

https://www.youtube.com/cretanvenus

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον εγω απο μικρη πχ εβλεπα το Ιπποκρατιο εδωθεσσαλονικη και ελεγα εδω καποτε θαβγω με ενα μωρακι. δεν ειχα ιδεα για κλινικες κτλ.. Smile Laughing
οταν λοιπον ηρθε η ωρα και πηγα στη γιατρο μου στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τη ρωτησα και μου λεει ειμαι στην ταδε κλινικη(γενεσις).λεω οκ! ο πρωτος βασικος λογος ηταν οτι ηταν εκει η γιατρος μου και σιγουραηθελα με αυτηννα γεννησω. μετα ομως που το εζησα δεν αλλαζω την κλινικη μετο νοσοκομειο. για διαφορους λογους και ισως και λιγο χαζους.. στο μονο νοσοκομειο πουθα πηγαινα ειναι το παπαγεωργιου στην αναγκη. λοιπον πηγα 2 φορες νοσοκομειο να δω την κουμπαραμου οταν γεννησε. εκειμεσα δε πηγαινω με σφαιρες. δωματια χαλια. καθαριοτητα σχετικη.. αλλα αυτο που με νευριασε ηταν οτι πρωτον πας και περνεις εσυ το μωρο με ταυτοτητα, και 2ον ακομα πιο βασικο για μενα ειναι οτι σε ωρα επισκεπτηριου πουτο καθε κρεβατι εχει 10 ατομα γυρω φερνουν και το μωρο! Mad με τιποτααα! ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ειναι λογος ναμη παω ποτε! δεν ειμαι αυστηρη σε τετοια. να φανταστειτε στους 3 μηνεςκαι μετα κοβω τηναποστειρωση. αλλα οχι καιμωρο καποιοων ωρων να ειναι με τοσα ατομα μαζι!
τωρα οσο για λεφτα..?ναι εκει εχει φυσικα διαφορες. δεν αντιλεγω.
τελος να πω κατι προσωπικο γιαναειμαι και ειλικρινης. μεσα σε ολα μαρεσει η κλινικηγιατι ειναι κλινικη. νιωθεις πιο... ομορφα. και μαρεσει να πινω καφε (που λεει ο λογος) με μανουλες αλλες και οχι με κουτσους και αρωστους αλλους..

σας ταλεω μαζεμενα αλλα αυτο πρεπει να το πω. ενα ΜΙΟΝ της οποιαδηποτε κλινικης ειναι οτι εχει πολλα κολπα απο πισω (μετοχοι γιατροι και αλλα συμφεροντα) κινδυνευεις να κανεις πολυ πιο ευκολα καισαρικη.
στο νοσοκομειο το παλευουν πιο πολυ για φτ. στανταρ αυτο.

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο (Αλεξανδρα) εν γνωσει μου και οχι για οικονομικους λογους.Δεν μου περισσευουν σε καμια περιπτωση αλλα αν ηθελα σωνει και καλα να παω σε καποιο μεγαλο ιδιωτικο,θα πηγαινα.Δεν θα πηγαινα με τπτ στο δημοσιο νοσοκομειο της μικρης πολης μου ομως.Ο λογος που αποφασισα να γεννησω στο Αλεξανδρα ειναι οτι ειναι πανεπιστημιακο και εχει πολυ καλους γιατρους ολων των ειδικοτητων αν χρειαστει κατι πιο σοβαρο(αχρειαστοι να ειναι).Επισης επειδη ολες τις σοβαρες μου γυναικολογικες εξετασεις τις εκανα εκει απο μικρη,ολα ειχαν παει πολυ καλα και με παρακολουθουσαν πολυ καλοι γιατροι παντα.Οποτε δεν το σκεφτηκα 2η φορα.Να σημειωσω κατι σημαντικο:εκει θα γεννησω με δικο μου γιατρο που με παρακολουθει απο την αρχη και ξερει την περιπτωση μου.Δεν ξερω αν θα πηγαινα ετσι στο ξεκουδουνο στα εφημερευοντα,πιθανοτατα οχι.

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξερω για αλλα νοσοκομεια αλλα στο δικο μας,δεν εχεις επικοινωνια με κουτσους και αρρωστους ειναι καθαρα το τμημα τις μαιευτικης και οταν πας στον οροφο αυτο μυριζει μωρακιιι.... I love you I love you I love you I love you I love you
Να πω την αληθεια εαν ηταν στο παλιο νοσοκομειο της κερκυρας δεν θα πηγαινα αλλα στο καινουργιο ειναι σαν να πας σε κλινικη...(αποψη μου φυσικα εεε)
Εχω δεθει με τον γιατρο και την μαια που θα ειναι διπλα μου και ευχομαι ολααα να πανε καλα και να ερθει στο κοσμο ο πριγκιπας μου γερος και δυνατος...
φιλια και καλη λευτερια σε ολες τις μελλουσες μανουλες που γεννανε...!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και''γω θα γεννησω στο Ιπποκρατειο Θεσσαλονικης με δικο μου γιατρο βεβαια...αλλα ακουγα κατι τρελα ποσα που δεν μπορω κ να μπορουσα δεν τα δινω σε κλινικη...προτειμω ν τα ξοδεψω για το παιδι μου...

κ στο κατω χτυπα ξυλο κατι να στραβωσει παλι στο Ιπποκρατειο θα με πηγαιναν ,,οποτε γιατι να μην παω απο μονη μου!!!



Καλη Λευτερια σε ολες της εγκυμονουσες κ να χερεστε τα παιδακια σας οσες εχετε ηδη!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις