Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
323 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 323 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
....και καλά αν αυτοί οι "τρίτοι "είναι ξένοι τους γράφεις και τέλος αλλά αν προέρχονται από το δικό μας κύκλο ; αν είναι αδέρφια ; γονείς ; τη κάνουμε ;
Αυτές τις ημέρες είχα τη μαμά μου στο σπίτι έτσι ήρθε πιο κοντά με τις κοπέλες που κάνω παρέα και τα παιδιά τους .
έχω μια φίλη η οποία είναι πολύ ντόμπρο άτομο σε κάποια πράγματα συμφωνούμε μαζί σε κάποια άλλα οχι πολύ φυσιολογικό . Ένα θέμα στο οποίο έχουμε διαφορετική άποψη είναι στην διαπαιδαγώγιση των παιδιών μας εκείνη είναι πιο χαλαρή δεν είναι αυστηρή η απόλυτη και το παιδάκι της είναι αυτό που λέμε ανθηρόστομος είναι κάτι που εγω είμαι απόλυτη και δνε αφήνω το Σταύρο να βρίζει ακόμα και αν πει 'βλάκ, ηλίθιο η γουρούνι το τελευταίο το θεωρεί τη μεγαλύτερη βρισιά ) ενω ο άλλος ρίχνει πολλά και χοντρα μπινελίκια . Το καλό είναι ότι ο Σταύρος δεν επηρεάζετε από αυτό επειδή εμείς δεν μιλάμε έτσι αν και ο άντρας μου αν τα πάρει λέει καμιά φορά ...
Με το αγοράκι της φίλης μου ο Σταύρος είναι κολλητοί αυτό συνεπάγεται εκεί που είναι μια χαρά να σφαχτούν να αρχίσουν να παίζουν ξύλο και εμείς επεμβαίνουμε μόνο αν δούμε ότι η κατάσταση ξεφεύγει και όλη η ένταση τους να κρατήσει 10 λεπτά μετά όλα μια χαρά.
Το καβγά τη μια μέρα το ξεκινάει ο ένας την άλλη ο άλλος και όχι μόνο αυτά τα 2 αλλά και τα άλλα πιτσιρίκια .
Η μάνα μου λοιπόν με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει να ξεκόψω το μικρό απο το φίλο του Twisted Evil με ποιο δικαίωμα και για ποιο λόγο επειδή λέει το βαράει το παιδί; και της εξηγώ ότι και οι δύο χτυπιούνται και εκείνη το χαβά της και της είπα ότι εγώ το Σταύρο δεν τον απομακρύνω από κανένα φίλο εδώ όλα τα παιδιά παίζουν μαζί αν απομακρύνω το Σταύρο από ένα φίλο αναγκαστικά θα τον κάνουν πέρα όλα τα παιδιά είναι αλυσίδα και δεν βλέπω το λόγο να το κάνω αφήνω το παιδί μόνο του να κάνει τις επιλογές του θα επέμβω μόνο αν δω κάτι πολύ άσχημο .
Με νευριάζει το γεγονός ότι θέλουν να επεμβαίνουν στην διαπαιδαγώγηση του Σταύρου και το κόβω μαχαίρι ακόμα και απο την ίδια μου την μα΄να

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βανια μου, σε θεματα διαπαιδαγωγησης κ συμπεριφορας του παιδιου μας, καλο ειναι να λειτουργουμε με τα δικα μας κριτηρια κ μονο!! επομενως, ολοι οι αλλοι ειναι "τριτοι", ακομα και οι γονεις μας.. ετσι το βλεπω εγω, κι ετσι πραττω! επομενως εκανες πολυ καλα που εξηγηθηκες στην μαμα σου, κι ας το παρει στραβα..

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οι τρίτοι μακρινοί ή πιο κοντινοί πάντα θα επεμβαίνουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στη ζωή ενός ζευγαριού καθώς και στο τρόπο που γενικά λειτουργεί η οικογένεια. Από κει και πέρα το πρώτο ρόλο στη διαπαιδαγώγηση των παιδιών τον έχουν οι γονείς και είναι στο χέρι τους κατά πόσο θα αφήσουν τους τρίτους να επηρεάζουν τη ζωή τους. Κάνε λοιπόν αυτό που θεωρείς σωστό για το παιδάκι σου! Οι άλλοι πάντοτε θα λένε τα δικά τους!!

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Από τη στιγμή που ο Σταύρος περνάει καλά με το φίλο του και είναι ευτυχισμένος, και εννοείται πως δεν κινδυνεύει, τότε δεν χρειάζεται να τον απομακρύνεις.Η μαμά σου αντιδρά σαν "χαζογιαγιά".Το ίδιο κάνει και η μαμά μου.
Εσύ σαν μαμά ξέρεις τι πρέπει να κάνεις και πως να τον προφυλάξεις.Εσύ και ο άντρας σου αποφασίζετε με ποιους θα κάνει παρέα ο γιος σας και κανένας άλλος.Μην νευριάζεις μαζί της.Της εξήγησες και τελείωσε.Αν σου ξαναπεί κάτι να της πεις τα ίδια.Θα το καταλάβει κάποια στιγμή.
Φιλάκια γλυκιά μου και υπομονή..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:....και καλά αν αυτοί οι "τρίτοι "είναι ξένοι τους γράφεις και τέλος αλλά αν προέρχονται από το δικό μας κύκλο ; αν είναι αδέρφια ; γονείς ; τη κάνουμε ;


αυτα τα λογια θα μπορουσα να τα εχω γραψει εγω!!..ποσο σε νοιώθω!!!!
εμενα δεν ειναι ετσι η μαμα μου ..ευτυχώς...αλλά η πεθερα και ολο το σοι του αντρα μου θέλουν να μπλέκονται παντού και να ξερουν ακόμη και ποτε φτερνιστηκες που λεει ο λογος...

εσύ κανε οτι νομίζεις σωστό...αφου ειναι μαμα σου πες τη ναι...ναι ..οκ..και αστην..

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημερα! Ενταξει μωρέ και η μαμά σου είναι λιγο υπερβολική. Δηλαδή, τα παιδιά την μια μέρα τσακώνονται και την αλλη είναι κολλητοί. Δεν υπάρχει λόγος να μην κάνουν παρέα! Μαθαίνουν πολλά πράγματα απο αυτό! Αλλιώς ένα παιδάκι μόνο του χωρίς φίλους πως θα μεγαλώσει; Και θα τσακωθεί, και θα κάνει μονιασει και ολα μεσ' το πρόγραμμα είναι. Μαθαίνει να δημιουργεί σχέσεις.

Γενικά πάντως αν μιλάμε για διαπαιδαγώγηση σίγουρα πολλοί είναι καλοί στο να σου πούνε πως να μεγαλώσεις το παιδί σου. Εγώ ευτυχώς στο στενό οικογενειακό περιβάλλον δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα. Πιο πολύ και εγώ την μαμά μου φοβόμουν αλλά μένω μακρυά της από επιλογή μου γιατί θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Μοιάζουμε τόσο με την μαμά μου σε χαρακτήρα που θα τσακωνόμασταν συνέχεια, χαχα! Οπότε μακρυά και αγαπημένες.

Και τα πεθερικά μου είναι πολύ "υπάκουοι" σε αυτα τα θέματα. Λίγο ο πεθερός μου ξεφεύγει καμιά φορά αλλά δεν το κάνει επίτηδες, απλα είναι αυθόρμητος και δεν τον παρεξηγώ. Ο πεθερός μου έχει μεγάλη αδυναμία στον γιο μου και ξεκαρδίζεται όταν ο γιος μου κάνει ζημιές, ή πετάει τα παιχνίδια του ή χτυπάει και γενικά οτιδήποτε περιέχει ανταρσία... Εμένα σαν μαμά αυτο δεν μου αρέσει στο παιδί μου. Παλιά πχ. το παιδί χτυπούσε γιατί το ειχε μάθει σαν παιχνίδι απο παππουδογιαγιάδες (και οι δικοί μου μέσα πρώτοι και καλύτεροι εννοείται) ή πχ. έπεφτε το παιδι, χτυπούσε στην γωνία του τραπεζιου και η μαμά μου θεωρούσε σωστό να κάνουν "ντα" το τραπέζι. Αυτά τα ξέκοψα γιατί το "ντα" επεκτάθηκε και προς τα εμάς σιγά-σιγά και το ξέκοψα και απο το παιδί μια για πάντα! Τα πεθερικά μου γενικα μπορεί κάποια φορά να ξεχνιούνται, αλλά τους το θυμίζουμε επιτόπου και είναι πολύ δεκτικοί. Μακάρι δηλαδή να ήταν τόσο υπάκουοι και οι δικοί μου γονεις! Θα ήμουν πολύ χαρούμενη! Με αγχωνει το μέλλον όμως γιατι κάποια στιγμή θα πάμε να μείνουμε πάνω απο το πατρικό μου και φοβάμαι ότι δεν θα μαζεύονται οι γονείς μου και θα έχουμε νταβαντούρια... Και εντάξει εγώ! Θα νευριάσω και θα τσακωθώ! Ο άντρας μου δεν θέλω να ζοριστει. Αυτη η φράση "εμείς δηλαδή πως σας μεγαλώσαμε" μου κάθεται στο λαιμό! Οι γονείς μου την λένε μόνο, απο πεθερικά δεν την έχω ακούσει. Ο πατέρας μου τελευταία φορά που μου την είπε πήρε και απάντηση γιατί αγανάκτησα. Του είπα "εντάξει μεγαλώσατε εσείς παιδιά. Τώρα αφήστε μας και εμάς να μεγαλώσουμε το δικό μας με τον δικό μας τρόπο!".

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
βανια έγραψε:....και καλά αν αυτοί οι "τρίτοι "είναι ξένοι τους γράφεις και τέλος αλλά αν προέρχονται από το δικό μας κύκλο ; αν είναι αδέρφια ; γονείς ; τη κάνουμε ;


αυτα τα λογια θα μπορουσα να τα εχω γραψει εγω!!..ποσο σε νοιώθω!!!!
εμενα δεν ειναι ετσι η μαμα μου ..ευτυχώς...αλλά η πεθερα και ολο το σοι του αντρα μου θέλουν να μπλέκονται παντού και να ξερουν ακόμη και ποτε φτερνιστηκες που λεει ο λογος...

εσύ κανε οτι νομίζεις σωστό...αφου ειναι μαμα σου πες τη ναι...ναι ..οκ..και αστην..
ε πες τα ... μου την δίνουν οι άνθρωποι που κρίνουν τις επιλογές των άλλων σύμφωνα με τη δική τους ζωή τι εννοώ ; η μάνα μου 75 χρονών ποτέ δεν είχε μια φίλη να πιουν ένα καφέ καμιά φορά ερχόταν η διπλανή μας αλλά η μάνα μου ποτέ δεν έφευγε και ειλικρινά απορώ δεν της έλειπε; Αλλά αν αυτή έχει συνηθίσει σε αυτό το τρόπο εγώ είμαι διαφορετική και δεν θέλω να αφαιρέσω το δικαίωμα επιλογής από το παιδί μου ναι τον συμβουλεύω ναι τον έχω απο κοντά αλλά δεν τον "πνίγω"με την υπερπροστατευτικότητα μου. Δεν μπορεί να καταλάβει ότι για να είναι ένα παιδί φυσιολογικό έχει την ανάγκη της επικοινωνίας με συνομήλικους και ας είναι διαφορετικοί χαρακτήρες .
Απλά ξέρεις η μαμά μου και η αδερφή μου ανήκουν στην κατηγορία που λένε για το Σταύρο ποτέ δεν φταίει εκείνος πάντα ο άλλος ... και μένα αυτό με εκνευρίζει επειδή δεν βλέπουν την πραγματική εικόνα αλλά αυτή που τους βολεύει . Προχτές πλακώθηκε ο Σταύρος με το φίλο του την αρχή την έκανε ο δικός μου κάποια στιγμή τους χωρίσαμε με τη φίλη μου και εκείνα ξεκίνησαν και με πάτησε ο Σταύρος στο νύχι καλά τα είδα όλα επειδή το νύχι έχει φλεγμονή και του έριξα έριξα μια και μου λέει η αδερφή μου : εσύ χτύπησες το Σταύρο και η άλλη δεν έκανε τίποτα . Της λέω αν κάνει η δεν κάνει αυτό δεν το ξέρεις να ξεκατινιαστεί μπροστά σε τόσο κόσμο και να φέρει σε δύσκολη θέση το παιδί της δεν το βλέπω σωστό εγώ του έριξα μία ξώφαλτσα επειδή με πάτησε και πόνεσα και όχι για τον καβγά που στην τελική εκείνος προκάλεσε .

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό είναι Μαρία όπως τα λες . Η αγάπη για α εγγόνια τους τους κάνει να έχουν παρωπίδες . Της λέω μα καλά τη λες να μου αρέσει να λέω ότι ο Σταύρος ξεκίνησε το καβγά ; η ότι φταίει; αλλά αφού τον ξέρω .
Πάντως μετά την μικρή συγκατοίκηση που είχαμε επαυξάνω καλύτερα μακριά και αγαπημένοι

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:Αυτό είναι Μαρία όπως τα λες . Η αγάπη για α εγγόνια τους τους κάνει να έχουν παρωπίδες . Της λέω μα καλά τη λες να μου αρέσει να λέω ότι ο Σταύρος ξεκίνησε το καβγά ; η ότι φταίει; αλλά αφού τον ξέρω .
Πάντως μετά την μικρή συγκατοίκηση που είχαμε επαυξάνω καλύτερα μακριά και αγαπημένοι

Αχ, εγώ πως θα το περάσω αυτό δεν ξέρω... Και δεν μου αρέσει και να τσακώνομαι αλλά θα με αναγκάσουν κάποια στιγμή, το ξέρω. Πάντως ναι, έχουν παρωπίδες απο την αγάπη που έχουν στο εγγόνι. Το μόνο σίγουρο είναι πως αν ο γιος μου μεγάλωνε με τους γονείς μου δεν θα τον μεγάλωναν καθόλου όπως μεγάλωσαν εμένα και τον αδερφό μου! Θα του έκαναν όλα τα χατήρια και θα γινοταν τερατάκι! Γι'αυτό λεει ο λαός "κάθε πράγμα στον καιρό του". Εγώ το έχω δηλώσει. Αν ποτέ χρειαστεί να αφήσω το παιδί μου κάπου και δεν μπορεί να το κρατήσει ο άντρας μου, θα προτιμήσω την πεθερά μου!

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΑΠΑΝ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΟΥΣ!ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ.. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΟΙΣ ΤΑ ΑΓΑΠΑΝΕ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ. ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΟΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΔΕΝ ΧΡΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟΣΟ! ΓΙΝΟΝΤΕ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ! ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΡΟΣΒΕΛΝΟΥΝ! ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΠΟΤΕ! ΓΙΑΤΟ ΜΩΡΟ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ! ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΝ.ΕΓΩ 22 ΧΡΟΝΩΝ ΕΓΙΝΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ! ΜΕ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΩΡΟ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΗ ΓΡΙΝΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΕΓΩ ΚΟΠΑΝΑΩ ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΩ!ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΓΩ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΝΑ ΑΡΠΑΖΕΤΕ ΜΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ ΑΔΙΚΑ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΩ!!! ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΠΑΝ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΖΟΥΝΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΙΑ. ΠΕΡΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΕΖΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΝΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΟΠΩΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥΣ. ΣΕ ΑΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΖΟΥΜΕ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ!ΕΔΩ ΔΕΝ ΑΦΗΝΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑ 16 ΤΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΟΤΙ ΩΡΑ ΗΘΕΛΕ!ΑΓΟΡΙ ΠΡΑΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕ ΑΠΟ ΤΑ 13 ΤΟΥ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΠΟΤΕ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ. ΓΡΑΨΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΜΑΜΑΔΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ!ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΜΩΡΑ! ΑΠΛΑ ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΧΕΤΕ ΜΙΑ ΖΩΗ!

11Όταν οι "τρίτοι " επεμβαίνουν στις επιλογές σας. Empty οταν επεμβαινουν τριτοι Πεμ Νοε 10, 2011 10:56 am

kanty


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αν ακουσετε εστω και μια φορα αυτο που θα σας πει καποιος τριτος ειδικα γιαγιαδες η παππουδες, την πατησατε!!! αν δεν το κοψετε απο την αρχη δεν θα σταματανε μετα! η πεθερα μου συνεχεια επεμβαινει στο θεμα των παιδιων μου αλλα χωρις να εχει ασχοληθει ποτε με αυτα. να τα παει μια βολτα, να τα κρατησει στο σπιτι της η ακομα και στο δικο μου οποτε της εχουμε ζητησει να κρατησει τα παιδια να παμε καπου με τον αντρα μου λεει οτι οι μανες πρεπει να καθονται σπιτι με τα παιδια της αν ομως μαλωσω τα παιδια θα μου την πει και με μειωνει μπροστα στα παιδια λεγοντας τους κανε αυτο που θες η αμα δεν τους αφησω να παρουν κατι εκεινη αμεσως τους το δεινει η αν τα βαλλο τυμωρια εκεινη θα παει να τα παρει απο κει που τα βαζω τιμωρια που εκεινη ηταν πολυ σκληρη σαν μανα πραγμα που εγω δεν ειμαι γενικα ειμαι τρυφερη με τα παιδια μου κανουμε συνεχεια αγκαλιτσες και φιλακια εχω νευριασει με αυτο το θεμα και παρολο που της εχει κανει παρατηρηση ο αντρας μου αυτη δεν πτοειται!!! Όταν οι "τρίτοι " επεμβαίνουν στις επιλογές σας. 215994

kanty


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας μανουλες!!!! ειμαι και εγω μανουλα δυο κοριτσιων 8 και 5 μιση χρονων. Μην επιτρεψετε σε κανεναν να επεμβει στις επιλογες σας! μην αφησετε να σας χαλασουν τη σχεση σας με τα παιδια σας και με τον αντρα σας γιατι αν επεμβαινουν τριτοι ειναι σιγουρο οτι θα επιρεαστει η σχεση των παιδιων σας και του αντρος σας καποια στιγμη θα σας πεταξουν ''γιατι δεν μας αφηνεις εσυ ενω η, ο ταδε μας αφηνει?και συνηθως ειναι γιαγιαδες αυτες που επεμβαινουν γιατι νομιζουν οτι επειδη ειναι το παιδι του παιδιου τους εχουν το δικαιωμα να επεμβουν εχουν διαλυθει οικογενειες γιαυτο το λογο επειδη δεν υπηρξε καποιος να τους βαλει στη θεση τους! οι γιαγιαδες πρεπει να ασχολουνται με τα εγγονακια τους,να τα πηγαινουν βολτα να τα παιζουν, να τους κανουν ναι μεν τα χατιρια αλλα με καποια ορια! Ειναι πολυ ομορφο να υπαρχουν οι γιαγιαδες ειναι μια πολυ ομορφη σχεση αυτης με γιαγια και εγγονι αλλα να ξερει μεχρι που πρεπει να επεμβει!!!! Razz Embarassed

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κανεςι δε θα μου υποδειξει πως θα διαπεδαγωγησω το παιδι μου,ακομη και η μανα μου να ειναι...Τελος.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Κανεςι δε θα μου υποδειξει πως θα διαπεδαγωγησω το παιδι μου,ακομη και η μανα μου να ειναι...Τελος.


συμφωνω κ επαυξανω!!!!! αν κ μου τα χουν κανει ναααααα απο τωρα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις