Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια...εχθες ηταν η χειροτερη μου μερα...και πολυ φοβαμαι και σημερα....εκανα συνολικα 8 εμετους...δεν μπορουσε να μεινει τιποτα στο στομαχι μου...ειχα γινει σαν φαντασμα..ζαλαδες αλλο πραγμα,ατονια στο φουλ....ειχα γινει ενα με την λεκανη.Πηρα το γιατρο,ο οποιος μου ειπε οτι εφοσον εφτασα στο σημειο να μην παλευονται οι εμετοι να παρω τα χαπια primperan...ειναι αντιεμετικα.Τον ρωτησα επιτρεπονται στο 1ο τριμμηνο?Και μου ειπε μπορω να τα παρω εως 3(το πολυ) την ημερα σε τετοια κατασταση ....Στις οδηγιες λεει δεν συνισταται το 1ο τριμμηνο γιατι περναει απο τον πλακουντα στο εμβρυο....αναγκάστηκα και πηρα 1 εχθες για να κοιμηθω....να μην ξερναω ολη νυχτα....45 λεπτα μετα το ξερασα.εκτος κι αν ειχε απορροφηθει.Βεβαια ναι μπορεσα και κοιμηθηκα..Ρε κοριτσια τι κακο ειναι αυτο τωρα????Δεν αντεχεται τοσο πολυ.Ειπαμε λιγο,αλλα τοσο??Πηρε καμια τα χαπια αυτα??? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Αν τα πηρε καμια ας με ενημερωσει γιατι ψιλοφοβαμαι ...

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
blackrose έγραψε:Κοριτσια...εχθες ηταν η χειροτερη μου μερα...και πολυ φοβαμαι και σημερα....εκανα συνολικα 8 εμετους...δεν μπορουσε να μεινει τιποτα στο στομαχι μου...ειχα γινει σαν φαντασμα..ζαλαδες αλλο πραγμα,ατονια στο φουλ....ειχα γινει ενα με την λεκανη.Πηρα το γιατρο,ο οποιος μου ειπε οτι εφοσον εφτασα στο σημειο να μην παλευονται οι εμετοι να παρω τα χαπια primperan...ειναι αντιεμετικα.Τον ρωτησα επιτρεπονται στο 1ο τριμμηνο?Και μου ειπε μπορω να τα παρω εως 3(το πολυ) την ημερα σε τετοια κατασταση ....Στις οδηγιες λεει δεν συνισταται το 1ο τριμμηνο γιατι περναει απο τον πλακουντα στο εμβρυο....αναγκάστηκα και πηρα 1 εχθες για να κοιμηθω....να μην ξερναω ολη νυχτα....45 λεπτα μετα το ξερασα.εκτος κι αν ειχε απορροφηθει.Βεβαια ναι μπορεσα και κοιμηθηκα..Ρε κοριτσια τι κακο ειναι αυτο τωρα????Δεν αντεχεται τοσο πολυ.Ειπαμε λιγο,αλλα τοσο??Πηρε καμια τα χαπια αυτα??? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Αν τα πηρε καμια ας με ενημερωσει γιατι ψιλοφοβαμαι ...




κλειω μου μην φοβασαι τα επαιρνα απο την 9η εβδομαδα γιατι οπως και εσυ ειχα γινει ενα με την λεκανη και στο τελος θα παθαινα καμια αφυδατωση!!και εγω φοβομουν αλλα τι να εκανα primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 534787 primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 534787 !!αχ ποσο σε καταλαβαινω!!υπομονη!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακι δεν ξερω για το φαρμακο ..αλλα μια πολυ φιλη μου που εκανε συνεχεια εμετους για να μην αφιδατωθει την εβαλε ο γιαρος 3 μερες μεσα με ορο και τελικα το ξεπερασε...
για ρωτα τον μηπως χρειαζεσια κατι τετοιο...η να πας και να σου βαλει ορο και να φυγεις και αυτο γινεται...
αν συνεχισει αυτο πολλες μερες ρωτα το!

ολα καλα θα πανε παντως μην αγχωνεσαι!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ και ποσα επερνες την ημερα??δηλαδη να μη φοβαμαι?ο γιατρος τι σου ειχε πει αγαπη?

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:κοριτσακι δεν ξερω για το φαρμακο ..αλλα μια πολυ φιλη μου που εκανε συνεχεια εμετους για να μην αφιδατωθει την εβαλε ο γιαρος 3 μερες μεσα με ορο και τελικα το ξεπερασε...
για ρωτα τον μηπως χρειαζεσια κατι τετοιο...η να πας και να σου βαλει ορο και να φυγεις και αυτο γινεται...
αν συνεχισει αυτο πολλες μερες ρωτα το!

ολα καλα θα πανε παντως μην αγχωνεσαι!

ευχομαι να πανε ολα καλα,απλα αυτο το πραγμα ειναι πολυ ανυποφορο.το στομαχι μου εγινε πετρα δεν τραβαει τιποτα μεσα....σημερα ξυπνησα καλα...αλλα νιωθω τις αναγουλες να ερχονται...και η ζαλαδα παλι ξεκινησε.σκεφτομαι να παρω ενα χαπι.ευχομαι να μην καταληξω τοσο χαλια και να χρειαστω ορο αλλα και παλι αν συνεχιστουν θα του το πω

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω επαιρνα pimperan και καποια αλλα για τις καουρες

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην 2η εγκυμοσύνη μου την παλίνδρομη,επειδή δεν άντεχα από τη ναυτία και τους εμετούς και επειδή δεν 'ηθελα να πάρω φάρμακα,αν και μου το πρότεινε ο γιατρός είναι αλήθεια,πήρα από το φαρμακείο τα βραχιολάκια κατά της ναυτίας των ταξιδιωτών!!
Μου τα σύστησε μία φίλη μου έγκυος που την βοήθησαν πολύ!!
Κοίτα δεν μπορώ να πω ότι σώθηκα,αλλά ένιωθα καλύτερα!!
Είναι εντελώς ακίνδυνα και χωρίς φάρμακο εννοείται!!Ρώτα βέβαια και τον γιατρό σου,αυτός θα ξέρει καλύτερα!!

Αυτά βοηθουν καθώς ασκουν πίεση στο εσωτερικό του καρπού στο σημείο που έχει να κάνει με την αίσθηση ναυτίας!!

Υπομονή....Είναι για καλό,αυτό να σκέφτεσαι!!!!

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
στην αννα μαρια νοσηλευτηκα 1 εβδομαδα συο ιασω απο εμετους και αφυδατωση και μεχρι 6 μηνων επαιρνα πριπεραν
στο κοσμα ειχα εμετους μεχρι που γεννησα και ημουν με πριπεραν απο 7 εβδομαδων

Xrysafenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Έπαιρνα κι εγώ αυτά τα χάπια σ' αυτή την εγκυμοσύνη. Τα πήρα από την 7η έως την 14η εβδομάδα περίπου. Στην αρχή φοβόμουν κι εγώ να τα παίρνω όταν μου το είπε ο γιατρός γιατί είχα διαβάσει αυτά που έλεγαν στις οδηγίες. Ξεκίνησα με 1-2 την ημέρα αλλά επειδή δεν είχα δει μεγάλη βελτίωση χρειάστηκε να μπω στην κλινική για 2 μέρες με ορό (και στον ορό πάλι primperan μου έβαζαν). Όταν βγήκα ήμουν πολύ καλύτερα και έπαιρνα 3 την ημέρα.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κλειώ μου εγώ επειδή την ημέρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη στο Σταύρο μου την επόμενη είχα κανονίσει να φύγουμε διακοπές για Σάμο και επειδή θα γύρναγα 20 μέρες μετά και ο γιατρός δεν με είχε δει καθόλου και φοβόταν για τυχόν συσπάσεις της μήτρας μου είχε δώσει τα utrogestan και επειδή του είχα πει ότι είναι ναυτίες και εμετούς μου είχε δώσει το pripmeran αλλά σε σιρόπι ακριβώς για να απορροφάται πιο εύκολα αν και σε μισή ώρα τα φάρμακα έχουν απορροφηθεί και το ήπια για λίγο με το που ένιωσα καλύτερα το σταμάτησα , αλλά στους εμετούς βοηθάει η διατροφή το πρωί που σηκώνεσαι να τρως μια φρυγανιά τουλάχιστον μαζεύει τα τυχόν υγρά και επίσης να αποφεύγεις τα όξινα και καφέ και σάλτσες και βαριά φαγητά Κάποια στιγμή γύρω στον 5 μήνα ότι έτρωγα το έβγαζα και moy έδωσε το malox σε σιρόπι το οποίο έπρεπε να πίνω μισή ωρα πριν το γεύμα απαίσιο ήταν αλλά έκανε δουλειά και δεν έχει παρενέργιες απο όσο θυμάμαι .Α ακόμα αυτό που με βοηθούσε εμένα σε κάθε αναγούλα ήταν να μασάω μια τσίχλα καλά το είχα ταράξει το περιπτέρο.
Πάντως άμα συνεχίζονται πρέπει να το πεις να μπεις με ορό να μην αφυδατωθείς .

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμένα μου είχε δώσει τα υπόθετα.....πού να ήξερα ότι έχει και χάπια (αν είναι μεγάλα βέβαια δε θα τα έπαιρνα... ) και σιρόπι. Δεν έκανα εμετούς αλλά και μόνο οι αναγούλες με καθήλωναν στον καναπέ....Τελικά δεν τα πήρα και μου πέρασαν μετά τον 3ο. Νομίζω αν σε βοηθούν καλό είναι να τα πάρεις. primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 417472 primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 417472 primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 417472

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Διαβαζοντας τις απαντησεις σας ανακουφιζομαι πραγματικα.βλεπω πως οι περισσοτερες τα πηρατε και ολα πηγανε καλα!πιο πολυ φοβαμαι για το εμβρυακι μου...και το παλευω,αλλα κι ετσι καλο δεν κανω ξερω.....Σημερα το καλο ειναι τελικα οτι μεχρι τωρα δεν εκανα εμετο...εφαγα λιγο νεροβραστο λεμονατο ριζακι...το στομαχι μου το νιωθω χαλια ομως...πηρα ενα χαπι το μεσημερι...ισως γι αυτο καταλαγιαστηκαν οι εμετοι....αλλα νιωθω λες και προσπαθουνν να βγουνε...ειμαι κομμενη...τουλαχιστον κοιμηθηκα λιγο,ολη μερα ξαπλα αν σηκωθω ζαλιζομαι......ποσο διαφορετικη εγκυμοσυνη!ευχομαι να μου περασει να το χαρω λιγο Crying or Very sad

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
όσο μπορείς να πίνεις λίγα υγρά. έφτασα σε σημείο να πιω μια μέρα νερό σε ποσότητα μόνο 4 φλυτζανάκια του καφέ!!!!! ούτε καν ποτήρι..... και βοηθούν οι ξηροί καρποί και τα φρυγανοειδή. υπομονή, κορίτσι! θα περάσει!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα Κλειοω μου ο γιατρος μου ηταν κάθετος. Οχι χαπια! Μονο Depon στην πολυ μεγαλη αναγκη. Εγω εκανα 6-7 ημερισιως και τον εκληπαρουσα να μου δωσει κατι αλλα μου ελεγε οτι μονο αν φτασω τους 10 εμετους θα μπω στο νοσοκομειο για ορο. Τιποτα αλλο δεν δεχοταν. Εμενα με βοηθουσε να πινω εστω και λίγο coca cola. Τι να πω καθε γιατρος ειναι διαφορετικος. Κι εγω σε απογνωση ημουν αλλα εκανα υπομονη. Και σκεψου οτι εμενα μου κρατησε 4 μηνο η φαση με τους εμετους. Αλλα μετα ολα οκ.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σιγουρα ο καθε γιατρος εχει την δικη του οπτικη γωνια....παντως μιλησα και με αλλο γιατρο και μου ειπε πως τα χαπια αυτα χρησιμοποιουνται χρονια και απο εγκυες..για την αντιμετωπιση των εμετων και την αποφυγη της αφυδατωσης..και οτι ως τωρα δεν εχει αποδειχθει να εβλαψαν ποτε την εγκυμοσυνη και το εμβρυο..Παντως για την ωρα το παλευω οσο μπορω.Ειναι οτι δεν σε αφηνει να το χαρεις αυτο ειναι.Κοιταζομαι στον καθρεφτη και εκοψα,οπως οταν κοβει το αυγολεμονο(...).Υπομονη το ξερω.Απλα θελω να το χαρω το μωρουλι μου.Με ξεματισε ο πεθερος μου εντωμεταξυ και μου ειπε πως μονο το πιατο δεν ασπασε οταν εριχνε το λαδι...τοσο πολυ ματι...και ενας φιλος μας επισης με ξεματιασε και ειπε οτι του κοπηκαν τα γονατα....τι να πω,ποιος με ματιασε..τοσο πολυ.φιλακια σε ολες.. Smile

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σαυτη την εγκυμοσυνη ενιωθα οτι θα πεθανω.Εφτασα να κανω κι 20 εμετους την ημερα,αφου για 2 βδομαδες ετρωγα φρυγανιες κ στην καλυτερη περιπτωση κανα τοστακι.Ουτε να τ θυμαμαι δν θελω,αστα.Πηγα στο γιατρο κ μουεδωσε κιαυτος πριμπεραν αλλα επειδη εκανα τοσους πολλους μου εδωσε υποθετα,ενα πρωι βραδυ,αλλα επειδη φοβομουνα πηρα το πρωινο να δω τι κανει,κι εκανε δουλεια.Εμενα μου εγραψεε τα 10μγ που εειναι κ για παιδια.Ζητα του να σ γραψει υποθετα.Παντως με το 1 τη μερα ημουνα μια χαρα σε 2 βδομαδες.Υπομονη!
Α εμενα με βοηθησεε η κοκακολα.Μου εσφιγγε το στομαχι.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα η γιατρος μου ελεγε να πινω κοκα κολα αλλα να βγαζω το ανθρακικο

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν δεν ειχα κι εσας τι θα εκανα?????????????????? primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 417472

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια για ολεες κι ολες για μια!!!

Παρε το γυναικολογο σου κι ρωτα τον αν μπορεις να παρεις υποθετα,κι ξεκινα με τα 10μγ που υποτιθεται ειναι παιδικα..Κι αν δεις βελτιωση συνεχιζεις μαυτα.
Αλλα κιπαλι,συνεννοησου με το γιατρο σου!!

Ολα καλα θα πανε! primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 215994 primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 215994

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manoula_24xr έγραψε:Μια για ολεες κι ολες για μια!!!

Παρε το γυναικολογο σου κι ρωτα τον αν μπορεις να παρεις υποθετα,κι ξεκινα με τα 10μγ που υποτιθεται ειναι παιδικα..Κι αν δεις βελτιωση συνεχιζεις μαυτα.
Αλλα κιπαλι,συνεννοησου με το γιατρο σου!!

Ολα καλα θα πανε! primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 215994 primperan για τους εμετους στο 1ο τριμμηνο 215994


τα χαπια που ειπε να παρω ειναι κι αυτα 10μγ Smile .....αχ δεν ξαναπηρα απο το μεσημερι,το παλευω ετσι....μακαρι να ειμαι εστω ετσι και οχι σαν χθες affraid ωστε να μην ξαναπαρω..

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kleiw mou ti kaneis?pws paei eisai kalytera giati agapi mou toso emetous ,dn mporei i giatros sou na sou pei na kaneis kati!!popo se lypame einai megalo zori..nomizw an trws olo stegna fagita tha einai kalyteraaaa

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλυτερα να τα παρεις κ να γινεις καλα ωστε να μην ξαναχρειαστεις.Εγω περιπου 1-2 βδομαδες τα πηρα κ εγινα περδικι.Μην φοβασαι.

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρινακι μου αν σε παρει η μπαλα ουτε στεγνα δεν κατεβαινουν,σημερα εφαγα λιγη σουπα με μπολικο λεμονι(οχι αυγοκομμενη ομως) και με το ζορι....μετα τσιμπησα απο την σαλατα που ειχε στο τραπεζι λιγη ντοματα...αυτα τιποτα αλλο δεν παει κατω...το κιλο το εχασα σιγουρα....ελπιζω να καλυτερευσω....Περισυ στο μπεμπουλη μου ημουν τελεια....δεν τα ειχα αυτα,ειχα μια ησυχη εγκυμοσυνη...σε αντιθεση με αυτην...κατι μου λεει θα εχω μπεμπα αλανιαρα... Razz ανυπομονω να περασει ο καιρος να το χαρω.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την blackrose στις Κυρ Οκτ 02, 2011 11:32 am, 1 φορά

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:Μαρινακι μου αν σε παρει η μπαλα ουτε στεγνα δεν κατεβαινουν,σημερα εφαγα λιγη σουπα με μπολικο λεμονι(οχι αυγοκομμενη ομως) και με το ζορι....μετα τσιμπησα απο την σαλατα που ειχε στο τραπεζι λιγη ντοματα...αυτα τιποτα αλλο δεν παει κατω...το κιλο το εχασα σιγουρα....ελπιζω να καλυτερευσω....Περισυ στο μπεμπουλη μου ημουν τελεια....δεν τα ειχα αυτα,ειχα μια ησυχη εγκυμοσυνη...σε αντιθεση με αυτην...κατι μου λεει θα εχω μπεμπα αλανιαρα... Razz ανυπομωνω να περασει ο καιρος να το χαρω.
na einai alaniara k na pane olaaaa kala eyxomai,k egw tous protous ines mexri k prin mia bdomada dn eixa tpt k twra exw ennoxliseissss,

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
PRIPERAN, MALOX, GUVISGOV-ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ - ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ, ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ, ΤΥΡΟΠΙΤΑ ΚΑΙ ΜΙΛΚΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΟΨΑΜΕ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΠΡΙΠΕΡΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΜΕ ΚΟΚΑ ΚΟΛΑ, ΤΥΡΟΠΙΤΑ, ΚΑΙ ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ. ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΕΝΙΩΘΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΝΑΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ-ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΑΣΗ-. ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ ΕΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.

ΚΛΕΙΩ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΧΕΙ ΝΑΥΤΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΥΣ, ΕΡΧΕΤΑΙ ΥΓΙΕΣ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις