Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
17 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 17 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Έχω κουραστεί... Empty Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 4:57 am

????????


Επισκέπτης
Κορίτσια μου καλησπέρα..
Είπα να πω τον ''πόνο μου'' σε εσάς γιατί έχω κουραστεί πια!!
Τρία χρόνια παιδευόμασταν για παιδάκι, με 3 αποβολές...
Στο 4ο και αφού έφτιαξα τον θυρεοειδή πήγαν όλα καλά και είμαι τώρα στον 8ο.
Αλλά δεν αντέχω άλλο. Σε όλη την εγκυμοσύνη όλο και κάτι τυχαίνει και δεν έχω χαρεί τίποτα...
Στην αρχή η αποκόλληση, μετά μας είπαν για σύνδρομο ντάουν και τρέχαμε για άμνιο, μετά σάκχαρο κύησης, τώρα ουρολοίμωξη...
Δε μπορώ άλλο... Συνέχεια μέσα στο άγχος και τη στεναχώρια...
Έχω μπλέξει και με γιατρό ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ψείρα και όλο μου φέρνει την καταστροφή, ακόμα και για πράγματα απλά. Πχ έπαθα ουρολοίμωξη , κάτι συνηθισμένο στις γυναίκες, ειδικά στην εγκυμοσύνη και έκανε λες και έχω ηπατίτιδα!!! Μας βάζει να κάνουμε έμμεση coombs και είτε θετική είτε αρνητική τρέχω και κάνω rhophylac (ένεση για το ρέζους) ενώ και εγώ και ο άντρας μου έχουμε αρνητικό (γιατί λέει μπορεί να έχω γονίδιο και να βγει θετικό το παιδί Shocked ). Βλέπω να με παίρνει τηλ και δε θέλω να το σηκώσω.. Τον τελευταίο μήνα έχω καταντήσει 2 φορές την εβδομάδα να κάνω εξετάσεις, είτε αίματος είτε απλή επίσκεψη σε κάποιο γιατρό.. Μέσα σε 3 εβδομάδες έκανα 3 γενικές αίματος, χωρίς λόγο αφού έβγαιναν άψογες...
Οκ, να με προσέχει, αλλά αυτός έχει πάει στο άλλο άκρο.. Και δε λέω για τα λεφτά που μας έχουν φύγει, πολλά χωρίς λόγο, αλλά το ψυχολογικό είναι το χειρότερο.

Χθες έτρεχα στο νοσοκομείο για καρδιοτοκογράφημα λόγω της ουρολοίμωξης και έκανε σαν τρελός. Τελικά όλα μια χαρά (όπως το περίμενα βέβαια)... Και το βράδυ έτρεχα για doppler για τον ίδιο λόγο. Και σε άλλους γυναικολόγους που το είπα με κοίταζαν περίεργα (απορούσαν γιατί φρίκαρε έτσι αυτος)... Στο τέλος θα πάθω ζημιά από το στρες και την ταλαιπωρία!!

Δεν αντέχω άλλο. Νοιώθω πολύ πιεσμένη, λίγο από την εγκυμοσύνη, λίγο με όσα γίνονται γύρω μου, έχω σαλτάρει. Νομίζω ότι έχω πάθει κατάθλιψη!!! Έχω κουραστεί... 534787

Συγγνώμη που σας ζάλισα, αλλά δεν έχω άλλον να τα μοιραστώ... Έχω κουραστεί... 534787 Έχω κουραστεί... 534787 Έχω κουραστεί... 534787

2Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:02 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:Κορίτσια μου καλησπέρα..
Είπα να πω τον ''πόνο μου'' σε εσάς γιατί έχω κουραστεί πια!!
Τρία χρόνια παιδευόμασταν για παιδάκι, με 3 αποβολές...
Στο 4ο και αφού έφτιαξα τον θυρεοειδή πήγαν όλα καλά και είμαι τώρα στον 8ο.
Αλλά δεν αντέχω άλλο. Σε όλη την εγκυμοσύνη όλο και κάτι τυχαίνει και δεν έχω χαρεί τίποτα...
Στην αρχή η αποκόλληση, μετά μας είπαν για σύνδρομο ντάουν και τρέχαμε για άμνιο, μετά σάκχαρο κύησης, τώρα ουρολοίμωξη...
Δε μπορώ άλλο... Συνέχεια μέσα στο άγχος και τη στεναχώρια...
Έχω μπλέξει και με γιατρό ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ψείρα και όλο μου φέρνει την καταστροφή, ακόμα και για πράγματα απλά. Πχ έπαθα ουρολοίμωξη , κάτι συνηθισμένο στις γυναίκες, ειδικά στην εγκυμοσύνη και έκανε λες και έχω ηπατίτιδα!!! Μας βάζει να κάνουμε έμμεση coombs και είτε θετική είτε αρνητική τρέχω και κάνω rhophylac (ένεση για το ρέζους) ενώ και εγώ και ο άντρας μου έχουμε αρνητικό (γιατί λέει μπορεί να έχω γονίδιο και να βγει θετικό το παιδί Shocked ). Βλέπω να με παίρνει τηλ και δε θέλω να το σηκώσω.. Τον τελευταίο μήνα έχω καταντήσει 2 φορές την εβδομάδα να κάνω εξετάσεις, είτε αίματος είτε απλή επίσκεψη σε κάποιο γιατρό.. Μέσα σε 3 εβδομάδες έκανα 3 γενικές αίματος, χωρίς λόγο αφού έβγαιναν άψογες...
Οκ, να με προσέχει, αλλά αυτός έχει πάει στο άλλο άκρο.. Και δε λέω για τα λεφτά που μας έχουν φύγει, πολλά χωρίς λόγο, αλλά το ψυχολογικό είναι το χειρότερο.

Χθες έτρεχα στο νοσοκομείο για καρδιοτοκογράφημα λόγω της ουρολοίμωξης και έκανε σαν τρελός. Τελικά όλα μια χαρά (όπως το περίμενα βέβαια)... Και σε άλλους γυναικολόγους που το είπα με κοίταζαν περίεργα (απορούσαν γιατί φρίκαρε έτσι αυτος)...

Δεν αντέχω άλλο. Νοιώθω πολύ πιεσμένη, λίγο από την εγκυμοσύνη, λίγο με όσα γίνονται γύρω μου, έχω σαλτάρει. Νομίζω ότι έχω πάθει κατάθλιψη!!! Έχω κουραστεί... 534787

Συγγνώμη που σας ζάλισα, αλλά δεν έχω άλλον να τα μοιραστώ... Έχω κουραστεί... 534787 Έχω κουραστεί... 534787 Έχω κουραστεί... 534787


ΚΟΙΤΑ ΕΑΝ ΔΕ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ

3Έχω κουραστεί... Empty http://forum.eimaimama.gr/t8158-topic Πεμ Οκτ 06, 2011 5:02 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ?ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ?ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ?
ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Κ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ Κ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

4Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:05 am

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
άλλαξε γιατρό ΧΘΕΣ!

5Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:06 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kοίτα. Καλό είναι που ενδιαφέρεται ειδικά αν γνωρίζει το ιστορικο σου αλλά μεγάλο λάθος του να σου μεταφέρει το δικό του άγχος! Δηλαδή στον τοκετό πως θα κάνει; Αντί να ηρεμεί εσένα θα τον ηρεμείς εσύ; Μήπως να του έλεγες πως σε κάνει να νιώθεις για να ελέγξει λίγο το υπέρμετρο άγχος του και να μην το εξωτερικεύει; Δεν σου λέω ότι ήταν τσάμπα όλες οι εξετάσεις γιατί δεν το γνωρίζω, όμως δεδομένου του ιστορικού σου εγώ στην θέση σου θα ήθελα να τα κάνω όλα αυτά για να είμαι και εγώ σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά. Έφτασε στον 8ο και αυτό είναι πολύ θετικό. Σημαίνει ότι σε λίγο θα τελειώσει όλο αυτό. Αλλά επειδή πλέων ο τοκετός πλησιάζει μίλα με τον γιατρό σου. Ο γυναικολόγος πρέπει να είναι και ψυχολόγος. Ο δικός μου την ώρα που εγώ γεννούσα εκείνος σφύριζε... Περίεργο ακούγεται αλλά με την στάση του μου έδειχνε να καταλάβω ότι όλα πάνε καλά και έτσι έκανα υπομονή. Γιατί αμα δεν έχεις ξαναγεννησει ποτέ σου, θες κάποιον εκείνη την ώρα να σε διαβεβαιώνει ότι τα πας καλά και να σε εμψυχώνει.

6Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:08 am

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υπομονη , κατσε ξεκουρασου και να σκεφτεσαι θετικα ολο αυτο το μηνα για το μπεμπακι σου πανω απο ολα ,ακομη και στην κοιλιτσα καταλαβαινουν οτι εισαι στεναχωρημενη ..ασχολησου λιγο με τον εαυτο σου ,ετοιμασε σιγα σιγα τα πραγματα του για να ξεχνιεσαι....Σε λιγο καιρο θα γεννησεις και πρεπει να εχεις δυναμεις για τους πρωτους μηνες μην σε παιρνει απο κατω απο τωρα....Οσο για τον γιατρο τωρα εφαγες τον γαιδαρο η ουρα σου εμεινε ..υπομονη και μενα η 2η εγκυμοσυνη ολο προβληματα ειχε απο την αρχη και στο τελος γεννησα και στην 33η εβδομαδα και οι μπεμπουλες μου μεινανε στο νοσοκομειο ...Υπομονη ολα θα τα ξεχασεις με την γεννηση του μωρου σου...μη μου στεναχωριεσαι!!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

7Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:09 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και να προσθέσω στην δική μου ιστορία ότι ενώ είχαμε διπλή περιτύληξη με τον λώρο και ο δικός μου δεν μου το είπε, το κράτησε για τον εαυτό του. Άχρηστη πληροφορία δεν θα ήταν για εμένα που θα με άγχωνε χωρίς λόγο; Ψυχραιμία θέλει.

8Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:11 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΟΥΣ. ΕΣΥ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΜΗΠΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ? ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ. ΕΣΥ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ... ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ....

ΓΙΑΤΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ....

9Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:12 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΟΥΣ. ΕΣΥ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΜΗΠΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ? ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ. ΕΣΥ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ... ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ....

ΓΙΑΤΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ....

10Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:23 am

????????


Επισκέπτης
Ειλικρινά θέλω να αλλάξω αλλά φοβάμαι τώρα, γιατί δε ξέρω αν ο άλλος που θα πάω θα είναι καλός και δεν έχω χρόνο να τον τσεκάρω αφού γεννάω σε λίγο...

Για το ότι έκανα παιδάκι, αυτός δεν έκανε κάτι άλλο από τους άλλους, εγώ το είχα ψάξει πάρα πολύ καλά με πολλούς άλλους, έκανα τα πάντα από εξετάσεις και τελικά έφταιγε ο θυρεοειδής, που τον έφτιαξα και πήγαν όλα καλά... Σε αυτόν πήγα έγκυος!!!
Και δε φοβάται λόγω του ιστορικού, γιατί από την αρχή μου είπε ότι οι αποβολές δεν έχουν να κάνουν πλέον με αυτή την εγκυμοσύνη, εφόσον προχώρησε..

Δε με νοιάζει να κάνω εξετάσεις αλλά όχι τρελά πράγματα. Πχ κάθε εβδομάδα γενική αίματος ενώ είναι καλή, τρελό δεν είναι;;; Τα χέρια μου είναι όλο τρύπες...
Μ αρέσει που με προσέχει, αλλά πλέον έχει ξεφύγει.. Δε μπορώ να σας το εξηγήσω... Απλά φέρνει για όλα την καταστροφή, ακόμα και για απλά πράγματα.
Τώρα βγήκε αυξημένη η crp , κάτι φυσιολογικό όταν έχεις ουρολοίμωξη (το έχω ακούσει από άλλες κοπέλες και γιατρούς). Αυτός με έβαλε και την έκανα πάλι σε 2 μέρες, αντί να περιμένει να τελειώσω με την αντιβίωση, να περάσει η μόλυνση και να την κάνω πάλι. Ε είμαι σίγουρη ότι πάλι θα βγήκε αυξημένη και θα με τρελάνει το βράδυ. Και το καλύτερο είναι ότι δε του άρεσε το αποτέλεσμα από το εργαστήριο που την έκανα και την ξανάκανα στο νοσοκομείο. Δε το παίζω γιατρός, αλλά ό,τι ακούω και από άλλες κοπέλες ή γιατρούς λέω. Γενικά πανικοβάλλεται και αντιδρά σαν να κολλάει το μυαλό του...

Με το σάκχαρο φρίκαρε και κατέληξα να κάνω 3 Shocked υπέρηχους σε 5 μέρες, σε 3 διαφορετικούς γιατρούς. Αυτό δεν ήταν τρελό;;;

Δε ξέρω βρε κορίτσια, εσάς έτσι κάνουν οι γιατροί σας;;
Μήπως εγώ τα βλέπω όλα περίεργα επειδή έσκασαν όλα μαζεμένα;

11Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:25 am

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μην αχχωνεσε καθολου....γιατι θα κανταντησεις ετσι Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Laughing αστειευομαι, ολα καλα θα σου πανε..κ ισως ο γιατρος σου να ειναι αγχωδεις κ να τα θελει ολα στην εντελεια. απο τι μια δεν ειναι κακο..το καλο το δικο σου κ του μωρου σου θελει, κατσε χαλαρωσε οσο μπορεις κ μην αφηνεις κανεναν να σου χαλαει τη ζαχαρενια σου!!! ουτε τωρα ουτε μετα τη γεννα..αγνοησε τους οσο μπορεις ...

σου ευχομαι να εχεις μια γρηγορη κ ευκολη γεννα!!

12Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:27 am

????????


Επισκέπτης
love έγραψε:μην αχχωνεσε καθολου....γιατι θα κανταντησεις ετσι Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Laughing αστειευομαι, ολα καλα θα σου πανε..κ ισως ο γιατρος σου να ειναι αγχωδεις κ να τα θελει ολα στην εντελεια. απο τι μια δεν ειναι κακο..το καλο το δικο σου κ του μωρου σου θελει, κατσε χαλαρωσε οσο μπορεις κ μην αφηνεις κανεναν να σου χαλαει τη ζαχαρενια σου!!! ουτε τωρα ουτε μετα τη γεννα..αγνοησε τους οσο μπορεις ...

σου ευχομαι να εχεις μια γρηγορη κ ευκολη γεννα!!

Έχω ήδη καταντησει ετσι Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 875502
Βλέπω και τον γιο μου να βγαίνει έτσι!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

13Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:31 am

love


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χαχαχα Laughing Laughing Laughing
για φαντασου λεει μανα κ γιος στο σπιτι ολη μερα ετσι..


Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 536304 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 679259 Έχω κουραστεί... 875502 affraid Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 911307


μη με παρεξηγεις.... Έχω κουραστεί... 215994 Έχω κουραστεί... 99132 Έχω κουραστεί... 417472

14Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:33 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ πάλι είμαι την άποψης ότι: "κάλλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε".
Συμφωνώ πως σε έχει κουράσει, όμως θα αισθανόσουν πιο άνετα με ένα γιατρό ο οποίος θα σε έβλεπε μια φορά τον μήνα και θα σε θυμόταν ενώ έβλεπε πρώτα την καρτέλλα σου σε συνδυασμό με το πρόσωπό σου?
Βασικά, καλά κάνει. Εκείνος έχει την ευθύνη και θέλει και πρέπει να αποκλειστεί κάθε ελάχιστη υπόνοια.
Εσύ όμως να μην αγχώνεσαι. Αφού τον βλέπεις πως είναι πολύ πολύ ψείρας, και αφού ξέρεις πως οτιδήποτε και να γίνει αποκλείεται να αδιαφορήσει, χαλάρωσε Laughing

15Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:34 am

????????


Επισκέπτης
love έγραψε:χαχαχα Laughing Laughing Laughing
για φαντασου λεει μανα κ γιος στο σπιτι ολη μερα ετσι..


Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 536304 Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 679259 Έχω κουραστεί... 875502 affraid Έχω κουραστεί... 875502 Έχω κουραστεί... 911307


μη με παρεξηγεις.... Έχω κουραστεί... 215994 Έχω κουραστεί... 99132 Έχω κουραστεί... 417472

Και μετα και ο αντρας μου ετσι Έχω κουραστεί... 679259 Έχω κουραστεί... 679259 Έχω κουραστεί... 679259 Έχω κουραστεί... 679259 Έχω κουραστεί... 679259

χαχαχα
σιγα μη σε παρεξηγησω καλε, ψοφαω και εγω για χαβαλε!!! Καλα που εχω και εσας και με κανετε να νοιωθω καλυτερα!!! Έχω κουραστεί... 417472

16Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:36 am

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:Εγώ πάλι είμαι την άποψης ότι: "κάλλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε".
Συμφωνώ πως σε έχει κουράσει, όμως θα αισθανόσουν πιο άνετα με ένα γιατρό ο οποίος θα σε έβλεπε μια φορά τον μήνα και θα σε θυμόταν ενώ έβλεπε πρώτα την καρτέλλα σου σε συνδυασμό με το πρόσωπό σου?
Βασικά, καλά κάνει. Εκείνος έχει την ευθύνη και θέλει και πρέπει να αποκλειστεί κάθε ελάχιστη υπόνοια.
Εσύ όμως να μην αγχώνεσαι. Αφού τον βλέπεις πως είναι πολύ πολύ ψείρας, και αφού ξέρεις πως οτιδήποτε και να γίνει αποκλείεται να αδιαφορήσει, χαλάρωσε Laughing

Ναι,εχεις δικιο,ετσι ελεγα και εγω μέχρι τις τελευταιες εβδομαδες, αλλα τωρα εχει ξεφυγει....

Τον πηρα τηλ τωρα και του λεω ''λογικο δεν ειναι η crp να βγει αυξημενη με την ουρολοιμωξη;'' και μου απανταει ''ναι,απλα περιμενουμε να πεσει''. Ε, τοτε γιατι με εβαλε να την κανω παλι τωρα (2 φορες σε 5 μερες) και οχι κατευθειαν μολις θεραπευτει η ουρολοιμωξη;;; Αυτα με εχουν σαλταρει!!!

17Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:39 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε συ, άστον να κάνει τη δουλειά του.
Εξηγησέ του βέβαια πως αισθάνεσαι, αλλά κάααατι παραπάνω ξέρουν οι υπερβολικοί γιατροί Very Happy
Τόσα έχουν δει τα μάτια τους....
Και σου ξαναλέω, τίποτα δεν έχεις και το ξέρετε και οι δύο, αλλά θέλει ο άνθρωπος να είναι σίγουρος! (Βασικά και εσύ θες, αλλιώς θα τον είχες αλλάξει απο την αρχή Έχω κουραστεί... 40746 )

18Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:41 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπομονή μονο, λίγος καιρός έμεινε. Θ α σταθω μόνο στο παρακάτω

etoile! έγραψε:Μας βάζει να κάνουμε έμμεση coombs και είτε θετική είτε αρνητική τρέχω και κάνω rhophylac (ένεση για το ρέζους) ενώ και εγώ και ο άντρας μου έχουμε αρνητικό (γιατί λέει μπορεί να έχω γονίδιο και να βγει θετικό το παιδί Shocked ).

Αν ειστε ΚΑΙ οι δυο αρνητικοι, απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να βγαλετε παιδί με θετικό ρεζους... Οπότε για αυτο να μην ανησυχεις.
Ολα καλα σου ευχομαι!! Έχω κουραστεί... 417472

19Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:42 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
chicken έγραψε:Εγώ πάλι είμαι την άποψης ότι: "κάλλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε".
Συμφωνώ πως σε έχει κουράσει, όμως θα αισθανόσουν πιο άνετα με ένα γιατρό ο οποίος θα σε έβλεπε μια φορά τον μήνα και θα σε θυμόταν ενώ έβλεπε πρώτα την καρτέλλα σου σε συνδυασμό με το πρόσωπό σου?
Βασικά, καλά κάνει. Εκείνος έχει την ευθύνη και θέλει και πρέπει να αποκλειστεί κάθε ελάχιστη υπόνοια.
Εσύ όμως να μην αγχώνεσαι. Αφού τον βλέπεις πως είναι πολύ πολύ ψείρας, και αφού ξέρεις πως οτιδήποτε και να γίνει αποκλείεται να αδιαφορήσει, χαλάρωσε Laughing

Ναι,εχεις δικιο,ετσι ελεγα και εγω μέχρι τις τελευταιες εβδομαδες, αλλα τωρα εχει ξεφυγει....

Τον πηρα τηλ τωρα και του λεω ''λογικο δεν ειναι η crp να βγει αυξημενη με την ουρολοιμωξη;'' και μου απανταει ''ναι,απλα περιμενουμε να πεσει''. Ε, τοτε γιατι με εβαλε να την κανω παλι τωρα (2 φορες σε 5 μερες) και οχι κατευθειαν μολις θεραπευτει η ουρολοιμωξη;;; Αυτα με εχουν σαλταρει!!!

εγω ειχα αυξημενη crp ολον τον 7ο προς 8ο χωρις αιτια.εκανα 5 φορες και εγω με κατι νουμερα τρελαααα
μολις βγηκα σε αδεια απο την δουλεια και ξαναεκανα ,βγηκαν φυσιολογικες μοναδες. Μου ειχε πει ο γιατρος οτι εχω πολυ αγχος και στρες και αλλα τετοια αλλα εντωμεταξυ ειχα φρικαρει με τις τιμες που εβγαιναν .ηρεμησε σε λιγο γεννας και ολα καλα .Αντε με το καλο και ενα πονο.

20Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Πεμ Οκτ 06, 2011 5:43 am

????????


Επισκέπτης
Nena έγραψε:Υπομονή μονο, λίγος καιρός έμεινε. Θ α σταθω μόνο στο παρακάτω

etoile! έγραψε:Μας βάζει να κάνουμε έμμεση coombs και είτε θετική είτε αρνητική τρέχω και κάνω rhophylac (ένεση για το ρέζους) ενώ και εγώ και ο άντρας μου έχουμε αρνητικό (γιατί λέει μπορεί να έχω γονίδιο και να βγει θετικό το παιδί Shocked ).

Αν ειστε ΚΑΙ οι δυο αρνητικοι, απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να βγαλετε παιδί με θετικό ρεζους... Οπότε για αυτο να μην ανησυχεις.
Ολα καλα σου ευχομαι!! Έχω κουραστεί... 417472

Το ξέρω... αλλά παρόλα αυτα κανω σχεδον καθε διμηνο rhophylac, γι αυτο εχω σαλταρει...Σουρωτηρι ο πωπος.. Και δεν ειναι και η πιο ακινδυνη ενεση....

21Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Παρ Οκτ 07, 2011 4:30 am

????????


Επισκέπτης
Τελικα (δοξα τω θεω!!) βγηκε μια χαρα η εξεταση και ηρεμησε ο γιατρος και θα ηρεμησουμε και εμεις!!! Παλι καλα!!! Laughing

22Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Παρ Οκτ 07, 2011 4:40 am

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΗΡΕΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!ΕΦΑΓΕΣ ΤΟΝ ΓΑΙΔΑΡΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ??????????ΜΑΣΑΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ ΟΡΕ(ΣΕ3 ΧΑΛΑΡΩΣΑ)??????????????ΥΠΟΜΟΝΗ!ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΛΕΣ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ!ΓΙΑΤΡΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΕΓΚΥΟ Κ ΤΕΤΟΙΑ..ΧΑΧΑΧΑΧΑ

23Έχω κουραστεί... Empty Απ: Έχω κουραστεί... Παρ Οκτ 07, 2011 5:42 am

????????


Επισκέπτης
Σημερα μεχρι και ο ιδιος το καταλαβε και μου λεει ''μη νομιζεις οτι οσα σου εχουν συμβει εσενα συμβαινουν σε ολες τις εγκυμονουσες, εισαι περιπτωση, στο λεω για να μη τα λες στις φιλες σου και τις τρομαζεις!!!'' Laughing Laughing Laughing Laughing

Ειμαι περιπτωση λοιπον!!! Οχι πως δε το ηξερα!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις