Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια!!

ξερετε καθολου για
ορθοπαιδικους

οφθαλμιατρους

ορθοδοντικους


ειδικούς όμως για παιδια στη Θεσσαλονίκη???

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!

ξερετε καθολου για
ορθοπαιδικους

οφθαλμιατρους

ορθοδοντικους


ειδικούς όμως για παιδια στη Θεσσαλονίκη???
Για οφθαλμίατρο ξέρω μόνο......
Κοζέης λέγεται.Εγώ εκεί πήγα τον δικό μου και τον άλλο μήνα θα τον ξαναπάω για τον έλεγχο των 2 χρόνων.Είναι πολύυυυυυ καλός με τα παιδιά και πολύ συζητήσιμος.Δεν θυμάμαι διεύθυνση τώρα αλλά αν κάνεις ένα search στο google θα τον βρεις Wink
edit:να το link:
http://www.who-is.gr/starter.php?id=137909

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπουμπουκιτσα εγω για οφθαλμιατρο πηγαινω στον δικο μας-εννοω σε "κανονικο" οφθαλμιατρο- και εξεταζει τα παιδια..
οπως και για οδοντιατρο παλι τα ιδια- τον μεγαλο γιο βεβαια απο 5 χρονων ξεκινησαμε..
θα τον ρωτησω αν ξερει καποιον πιο ειδικο για παιδια κ θα ενημερωσω.
για ποσο χρονων παιδια μιλας?

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για οφθαλμίατρο θα σου πω κι εγω τον Κοζέη. Ήταν στο Ιπποκράτειο και τον γνώρισα στα πρόωρα. Μετά έφυγε γιατί απ´ότι κατάλαβα απηύδησε ο άνθρωπος. Τελοσπάντων, είναι όντως πολύ καλός με τα παιδιά, απλά είναι ακριβός. Η επίσκεψη αν θυμάμαι καλά είναι γύρω στο 70άρι. Το γραφείο του είναι στο κέντρο στη Λασσάνη.

Για ορθοπαιδικό θα σου προτείνω τον Λαλιώτη (όχι της γνωστής οικογενείας). Επειδή η κόρη μου έχει ένα θέμα εκ γενετής, μου τον σύστησαν ως τον καλύτερο. Είμαι ευχαριστημένη από την άποψη ότι την είδε μια φορά, μου είπε θα ξαναέρθεις σε έξι μήνες, μετά όταν ξαναπήγα μου είπε σε ένα χρόνο. Δηλαδή, επειδή ούτως η άλλως θα εγχειρηστεί όταν γίνει περίπου 4 δεν θέλει να βλέπει το παιδί συνεχώς χωρίς λόγο και να τα τσεπώνει. Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία του σε π.μ.

Ορθοδοντικό...δεν γνωρίζω.


Καλώς ήρθες στην Θεσσαλονίκη μπουμπουκίτσα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την supermom στις Πεμ Οκτ 20, 2011 9:33 am, 2 φορές συνολικά

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παιδορθοπεδικος καλος λαλιωτηςστη ναυαρινου σε ενα στενακι. πολυ καλος.εχει κοσμο απο ολη την βορειο ελλαδα και πρεπει να κλεισεις εγκαιρως\. τιμη επισκεψης 70μ ωραια ευρουλακια. ειδαλλως, καλουτσικοι ειναι και η κλινικη του γεννηματα αν κι εφοσον πετυχεις και καποιον ειδικο κι οχι μονο ειδικευομενους

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια ευχαριστω πολυ ολες σας!

εκλεισα στον Κοζεη ...βρηκα απο το ιντερνετ τηλ...ελπιζω να ηταν το σωστο.....διευθυνση λεει κουσκουρα 8 ...αυτος θα ειναι ε?

οδοντιατρο θελω για 4-5 χρονων παιδακι ...αλλα καλυτερα ορθοδοντικο...μου εχουν πει οτι καλυτερα να τα εξεταζει μικρα ...μια φιλη μου του εβαλε 5 χρονων σιδερακια..ενω δεν φαινοταν κατι με το ματι...ετσι λεει γλυτωνεις να τα βαλει αργοτερα που ειναι και πιο δυσκολο..
το εχει ακουσει καμια??

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπουμπουκίτσα, ναι το γραφείο του Κοζέη είναι Κούσκουρα, εγώ έκανα λάθος την οδό στο παραπάνω μήνυμα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermom έγραψε:Μπουμπουκίτσα, ναι το γραφείο του Κοζέη είναι Κούσκουρα, εγώ έκανα λάθος την οδό στο παραπάνω μήνυμα.


εχεις π.μ.

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΖΕΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !. ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΣΙΑΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:κοριτσια ευχαριστω πολυ ολες σας!

εκλεισα στον Κοζεη ...βρηκα απο το ιντερνετ τηλ...ελπιζω να ηταν το σωστο.....διευθυνση λεει κουσκουρα 8 ...αυτος θα ειναι ε?

οδοντιατρο θελω για 4-5 χρονων παιδακι ...αλλα καλυτερα ορθοδοντικο...μου εχουν πει οτι καλυτερα να τα εξεταζει μικρα ...μια φιλη μου του εβαλε 5 χρονων σιδερακια..ενω δεν φαινοταν κατι με το ματι...ετσι λεει γλυτωνεις να τα βαλει αργοτερα που ειναι και πιο δυσκολο..
το εχει ακουσει καμια??

ΕΙΜΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΡΙΞΕΙ!!! ΠΟΙΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΕΒΑΛΕ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙ!!!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ!!!
ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΥΤΟ! Ο ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 9 ΧΡΟΝΙΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΚΡΑΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΥΣΜΟΡΦΙΑΣ Ή ΜΗ ΣΩΣΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΙΔΗΚΟΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ!
ΕΣΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ Ή ΕΣΤΩ ΕΝΑΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:κοριτσια ευχαριστω πολυ ολες σας!

εκλεισα στον Κοζεη ...βρηκα απο το ιντερνετ τηλ...ελπιζω να ηταν το σωστο.....διευθυνση λεει κουσκουρα 8 ...αυτος θα ειναι ε?

οδοντιατρο θελω για 4-5 χρονων παιδακι ...αλλα καλυτερα ορθοδοντικο...μου εχουν πει οτι καλυτερα να τα εξεταζει μικρα ...μια φιλη μου του εβαλε 5 χρονων σιδερακια..ενω δεν φαινοταν κατι με το ματι...ετσι λεει γλυτωνεις να τα βαλει αργοτερα που ειναι και πιο δυσκολο..
το εχει ακουσει καμια??

ΕΙΜΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΡΙΞΕΙ!!! ΠΟΙΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΕΒΑΛΕ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙ!!!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ!!!
ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΥΤΟ! Ο ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 9 ΧΡΟΝΙΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΚΡΑΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΥΣΜΟΡΦΙΑΣ Ή ΜΗ ΣΩΣΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΙΔΗΚΟΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ!
ΕΣΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ Ή ΕΣΤΩ ΕΝΑΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ!


αληθεια δεν το εχεις ξανακουσει?...η μηπως εγω δεν το ειπα σωστα??...κατσε να σου εξηγησω μηπως κανω εγω λαθος..
λοιπον αυτο το παιδακι ειχε την κατω γναθο πιο εξω...της ειπε ο γιατρος της φιλης μου πως κανονικα τα πανω δοντια πρεπει να εξεχουν προσ τα εξω...οχι τα κατω...και επρεπε να βαλει κατι για να μπει μεσα το σαγονι....σορρυ αν τα λεω απλοικα ..ετσι μου το μετεφερε εμενα...δεν ξερω τους ιατρικους ορους....τα εβαλε λοιπον και θελει παρακολουθηση λεει καθε 15 μερες....οσο μεγαλωνει λεει ειναι πιο δυσκολο...
πιστευεις πως την κοροιδεψε???

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:
namil έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:κοριτσια ευχαριστω πολυ ολες σας!

εκλεισα στον Κοζεη ...βρηκα απο το ιντερνετ τηλ...ελπιζω να ηταν το σωστο.....διευθυνση λεει κουσκουρα 8 ...αυτος θα ειναι ε?

οδοντιατρο θελω για 4-5 χρονων παιδακι ...αλλα καλυτερα ορθοδοντικο...μου εχουν πει οτι καλυτερα να τα εξεταζει μικρα ...μια φιλη μου του εβαλε 5 χρονων σιδερακια..ενω δεν φαινοταν κατι με το ματι...ετσι λεει γλυτωνεις να τα βαλει αργοτερα που ειναι και πιο δυσκολο..
το εχει ακουσει καμια??

ΕΙΜΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΡΙΞΕΙ!!! ΠΟΙΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΕΒΑΛΕ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙ!!!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ!!!
ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΥΤΟ! Ο ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 9 ΧΡΟΝΙΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΚΡΑΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΥΣΜΟΡΦΙΑΣ Ή ΜΗ ΣΩΣΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΙΔΗΚΟΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ!
ΕΣΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ Ή ΕΣΤΩ ΕΝΑΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ!


αληθεια δεν το εχεις ξανακουσει?...η μηπως εγω δεν το ειπα σωστα??...κατσε να σου εξηγησω μηπως κανω εγω λαθος..
λοιπον αυτο το παιδακι ειχε την κατω γναθο πιο εξω...της ειπε ο γιατρος της φιλης μου πως κανονικα τα πανω δοντια πρεπει να εξεχουν προσ τα εξω...οχι τα κατω...και επρεπε να βαλει κατι για να μπει μεσα το σαγονι....σορρυ αν τα λεω απλοικα ..ετσι μου το μετεφερε εμενα...δεν ξερω τους ιατρικους ορους....τα εβαλε λοιπον και θελει παρακολουθηση λεει καθε 15 μερες....οσο μεγαλωνει λεει ειναι πιο δυσκολο...
πιστευεις πως την κοροιδεψε???


ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΝΑΘΙΣΜΟ. ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ, ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΕ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ Ο ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ.
Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 18. ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΝΑΧΡΟΝΟ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΕΒΓΑΖΕ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΚΤΟ ΦΡΑΓΜΟ?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:

ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΝΑΘΙΣΜΟ. ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ, ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΕ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ Ο ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ.
Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 18. ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΝΑΧΡΟΝΟ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΕΒΓΑΖΕ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΚΤΟ ΦΡΑΓΜΟ?


τι ειναι ο μικτος φραγμος??...φαινεται πιο εξω το σαγονι αλλα δεν δειχνει ασχημο...αυτο εννοω δεν φαινεται σαν προβλημα σε καποιον που δεν ξερει...ειναι σαν ανατομικο ...σαν να ειναι ο τυπος του...και επειδη η φιλη μου νομιζει πως και της δικιας μου βγαινει λιγο εξω μου ειπε να το κοιταξω...τι να πω και γω??

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:
namil έγραψε:

ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΝΑΘΙΣΜΟ. ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ, ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΕ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ Ο ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ.
Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 18. ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΝΑΧΡΟΝΟ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΕΒΓΑΖΕ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΚΤΟ ΦΡΑΓΜΟ?


τι ειναι ο μικτος φραγμος??...φαινεται πιο εξω το σαγονι αλλα δεν δειχνει ασχημο...αυτο εννοω δεν φαινεται σαν προβλημα σε καποιον που δεν ξερει...ειναι σαν ανατομικο ...σαν να ειναι ο τυπος του...και επειδη η φιλη μου νομιζει πως και της δικιας μου βγαινει λιγο εξω μου ειπε να το κοιταξω...τι να πω και γω??

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ Ο ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΛΕΦΤΑ. ΜΙΚΤΟΣ ΦΡΑΓΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΕΟΓΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΖΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ!ΚΡΙΜΑ, ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΥΣ ΞΕΡΩ, ΚΑΙ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΥΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ. ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ, ΦΙΛΑΚΙΑ. Υ.Γ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ?

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΟΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΑΤΣΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.
ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΚΙΔΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ 20.
ΤΕΛΟΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ. ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΑΣ, ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΓ. ΣΟΦΙΑ ΔΕΞΙΑ. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπουμπουκιτσα μου, την προηγουμενη βδομαδα πηγα τον γιο μου-6 χρονων- στον οδοντιατρο μας για να δει αν βγαινουν τα δευτερα δοντια-καθως μας εχουν πεσει ηδη αρκετα πρωτα.. και-ασχετο-μας εκανε εναν μινι καθαρισμο.. οταν τον ρωτησα για σιδερακια κτλ, μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να πεσουν τα πρωτα δοντια, να βγουν τα δευτερα εντελως κ μετα θα το κοιταξουμε.. δηλαδη, προς τελος του δημοτικου σχολειου απ'οτι καταλαβα.. μαλλον κατι εγινε με την φιλη σου, δεν μου ακουγεται πολυ σωστο αυτο με τον ορθοδοντικο!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:μπουμπουκιτσα μου, την προηγουμενη βδομαδα πηγα τον γιο μου-6 χρονων- στον οδοντιατρο μας για να δει αν βγαινουν τα δευτερα δοντια-καθως μας εχουν πεσει ηδη αρκετα πρωτα.. και-ασχετο-μας εκανε εναν μινι καθαρισμο.. οταν τον ρωτησα για σιδερακια κτλ, μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να πεσουν τα πρωτα δοντια, να βγουν τα δευτερα εντελως κ μετα θα το κοιταξουμε.. δηλαδη, προς τελος του δημοτικου σχολειου απ'οτι καταλαβα.. μαλλον κατι εγινε με την φιλη σου, δεν μου ακουγεται πολυ σωστο αυτο με τον ορθοδοντικο!!


και εμενα αρχικα μου ακουστηκε καπως...αλλα μου εξηγησε πως δεν ειναι για ισιωμα δοντιων..τι παιδακι της εχει βγαλει μονο ενα παλιο δοντι ,,,και ουτε κουνιεται αλλο ακομη μου ειπε...
της το εβαλε για μπει πιο μεσα το σαγονι...δεν ξερω ακριβως αλλα με προβληματισε γιατι και τησ δικιασ μου το σαγονακι ειναι ΄΄εντονο ΄΄ θα ελεγα...εμενα παντα μου αρεσε και το θεωρουσα και προσον για αυτην να εχει σχηματισμενο πηγουνι αλλα μου ειπε πως ιατρικα ειναι προβλημα...
και εχω την απορια μηπως πρεπει να το δω και εγω...

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΓΝΩΜΗ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΝΑΡΘΗΚΑ?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΓΝΩΜΗ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΝΑΡΘΗΚΑ?

μονο τη νυχτα κατι σιδερακια με λαστιχο μου ειπε που τα κρατανε στο κεφαλι ..οπως με τα γιαλια...ετσι μου το εξηγησε...δεν το εχω δει...την ημερα αυτα που ειναι σαν μασελα με ουρανισκο αλλα απο κατω αν καταλαβα καλα..

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:
namil έγραψε:ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΓΝΩΜΗ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΝΑΡΘΗΚΑ?

μονο τη νυχτα κατι σιδερακια με λαστιχο μου ειπε που τα κρατανε στο κεφαλι ..οπως με τα γιαλια...ετσι μου το εξηγησε...δεν το εχω δει...την ημερα αυτα που ειναι σαν μασελα με ουρανισκο αλλα απο κατω αν καταλαβα καλα..

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΝΑ ΜΝΜΑ. ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις