Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
445 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 445 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε? Μόλις κοιμήθηκε η μπεμπούλα και βρήκα χρόνο να μπω! Με τον λόξυγγα βρε κοριτσάκια τι κάνετε? Αρκετές φορές όταν τρώμε και ρευτούμε μας πιάνει μετά και λόξυγγας! Η παιδίατρος στο γέννεσις μας είπε δεν κάνουμε τίποτα και τον αφήνουμε να περάσει μόνος του! Η παιδίατρός μας μας είπε να δίνουμε 2-3 σταγόνες λεμόνι με το κουταλάκι! Αλλά πχ αν την πιάνει λόξυγγας σε όλα τα γεύματα μπορώ να της δίνω λεμονάκι? Δεν την ρώτησα! Πρέπει να την πάρω τηλ! Εσείς σε ανάλογη περίπτωση τι κάνετε?

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katarxas na zhsei to nini soy h alhtheia einai oti otan htan toso mikrh to afhna kai efeyge mono toy exw akoysei gia to lemoni alla den to ekana toso mikro kai twra poy einai 14 mhnwn pali den to kanw.den thewrw oti prepei na kanw kati einai fysiologiko I love you

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω δεν εκανα τιποτα απλα το μονο που εκανα ηταν αν ειχε μεινει λιγο γαλα της εδινα μια δυο γουλιες και καποιες φορες ετσι της περνουσε αλλιως αφηνα και περναγε απο μονο του.

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα παλι στο γενεσις δεν μου ειχαν πει τιποτα αλλα απο τη μητερα μου ξερω οτι δεν κανεις τιποτα μεχρι να περασει ή του δινεις λιγο γαλατακι. εγω επειδη θηλαζα τον ξανα εβαζα στο στηθος αν ηθελε. διαφορετικα καποια στιγμη θα περνουσε

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:και εγω δεν εκανα τιποτα απλα το μονο που εκανα ηταν αν ειχε μεινει λιγο γαλα της εδινα μια δυο γουλιες και καποιες φορες ετσι της περνουσε αλλιως αφηνα και περναγε απο μονο του.

Και εγω το ιδιο κανω..και συνηθως τους περναει.

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ! ΑΥΤΟ ΟΦΥΛΕΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥΣ.. ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ..ΛΙΓΟ ΤΣΑΓΑΚΙ ΕΔΙΝΑ ΕΓΩ

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ...ΕΓΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΕΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 25 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ???Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΥΓΙΖΩ ΤΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΛ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ..ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lidiaki έγραψε:
grammatiki έγραψε:και εγω δεν εκανα τιποτα απλα το μονο που εκανα ηταν αν ειχε μεινει λιγο γαλα της εδινα μια δυο γουλιες και καποιες φορες ετσι της περνουσε αλλιως αφηνα και περναγε απο μονο του.

Και εγω το ιδιο κανω..και συνηθως τους περναει.

Και γω λίγο γαλατάκι έδινα από αυτο που έμενε, για το λεμόνι δεν το άκουσα ποτέ...

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω οτι ειναι σημαδι οτι εχει χορτασει

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RANOY ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΘΕΝΕ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟ ΠΑΘΕΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ranou έγραψε:ΕΓΩ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ...ΕΓΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΕΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 25 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ???Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΥΓΙΖΩ ΤΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΛ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ..ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Ranou, τα ιδια μου ειπε και μενα χτες η παιδιατρος! Εμεις δεν εχουμε παλινδρομηση αλλα βγαζουμε συνεχεια γουλιτσες! Χτες λοιπον, σηκωσα το μαξιλαρακι και ολα καλα! δεν εβγαλε τιποτα! Μου ειπε παρακολουθηση για 15 ημερες και εαν επιδεινωθει θα κανουμε υπερηχο! Δοκιμασες το μαξιλαρακι??

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoinaki έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε? Μόλις κοιμήθηκε η μπεμπούλα και βρήκα χρόνο να μπω! Με τον λόξυγγα βρε κοριτσάκια τι κάνετε? Αρκετές φορές όταν τρώμε και ρευτούμε μας πιάνει μετά και λόξυγγας! Η παιδίατρος στο γέννεσις μας είπε δεν κάνουμε τίποτα και τον αφήνουμε να περάσει μόνος του! Η παιδίατρός μας μας είπε να δίνουμε 2-3 σταγόνες λεμόνι με το κουταλάκι! Αλλά πχ αν την πιάνει λόξυγγας σε όλα τα γεύματα μπορώ να της δίνω λεμονάκι? Δεν την ρώτησα! Πρέπει να την πάρω τηλ! Εσείς σε ανάλογη περίπτωση τι κάνετε?

Ton αφηνα και του περναγε ο λοξυγγας...Καμια φορα ηταν για πολυ θυμαμαι αλλα του περναγε....Σκεψου εμας...Το ιδιο ειναι και στα μπεμπακια μας...Μας κανει εμας κακο?Γιατι να κανει σε κεινα???
Φιλια..

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κι μενα εχει λοξυγγακι απο τις πρωτες μερες που γεννηθηκε.πανικο ειχα παθει γιατι καμια φορα εβγαζε και γαλατακι. τωρα τον ξεπερασα το φοβο..την καραταω λιγο σε ορθια αγκαλια η σε ελαφρια κλιση και της περναει..κατα τη γνωμη μου απλα επειδη ειανι πολυ μικρουλι ακομα εχε το νου σου οταν το πιανει το μωρακι μην τυχον και βγαλει γαλατακι και πνιγει αν ειανι ανασκελα ξαπλωμενο...και μωρε μην του δινεις λεμονι ειναι ξινο...κριμα το καημενο......ολα τα μωρακια εχουν λοξυγγα

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Και εγώ στην αρχή δεν έδινα είναι η αλήθεια! Με 2-3 σταγόνες λεμόνι όμως κόβεται μαχαίρι αμέσως! Αλλά μάλλον θα το κόψω!

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Despoinaki έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Και εγώ στην αρχή δεν έδινα είναι η αλήθεια! Με 2-3 σταγόνες λεμόνι όμως κόβεται μαχαίρι αμέσως! Αλλά μάλλον θα το κόψω!
ετσι να κανεις ειανι πολυ φυσικο να συμβαινει εστω και αν ειανι λιγο δυσαρεστο για το μωρο. οσο περνανε οι μερες θα αραιωσει ο λοξυγγας.
να σου ζησει γλυκια μου ειναι κουκλα!!!!!

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μην ανησυχείς γλυκούλα μου!
Κι εμένα την μικρή μου την έπιανε πολλές φορές την ημέρα και κρατούσε 10 λεπτά!Όσο περνούσε ο καιρός αραίωναν και τώρα την πιάνει που και που, αλλά πάλι κρατάει ένα 10λεπτο.Δεν παθαίνουν κάτι, απλά είναι κρίμα να τα βλέπεις μια σταλίτσα να τραντάζοναται τα καημενούλια.
Να την χαίρεσαι και πάλι!!

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο ΛΟΞΥΓΓΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΕΡΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΟΥ!ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΑΕΡΑ Η ΠΙΠΙΛΑ ΑΠ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ!ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΛΕΙΜΑΡΓΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΛΟΞΥΓΓΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΠΙΝΟΥΝ ΑΕΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΘΥΛΑΣΜΟΥ!
ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΛΟΞΥΓΓΑΣ ΤΗΝ ΧΑΙΔΕΥΩ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΕΨΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΑΚΙ ΦΕΥΓΕΙ ! ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΛΕΜΟΝΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΛΙ!

Ogmommy

Ogmommy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ranou έγραψε:ΕΓΩ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ...ΕΓΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΕΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 25 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ???Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΥΓΙΖΩ ΤΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΛ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ..ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Εμένα είχε αρκετά έντονη παλινδρόμηση, η οποία φάνηκε και στον υπέρηχο, αλλά η παιδίατρος μου είχε πει να περιμένουμε και θα περάσει μόνη της, όπως και έγινε. Μου είχε πει μικρά και συχνά γεύματα, γιατί ο δικός μου ήταν λαίμαργος. Τελικά δεν χρειάστηκε καμία αγωγή και περίπου στον έκτο μήνα πέρασε. Η αλήθεια είναι ότι για άρκετο καιρό ταλαιπωρηθήκαμε αλλά αν παίρνει βάρος θα σου έλεγα να μην ανησυχείς...

Ioanna 1978

Ioanna 1978
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ogmommy έγραψε:
Ranou έγραψε:ΕΓΩ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ...ΕΓΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΕΦΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 25 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ???Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΥΓΙΖΩ ΤΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΛ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ..ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Εμένα είχε αρκετά έντονη παλινδρόμηση, η οποία φάνηκε και στον υπέρηχο, αλλά η παιδίατρος μου είχε πει να περιμένουμε και θα περάσει μόνη της, όπως και έγινε. Μου είχε πει μικρά και συχνά γεύματα, γιατί ο δικός μου ήταν λαίμαργος. Τελικά δεν χρειάστηκε καμία αγωγή και περίπου στον έκτο μήνα πέρασε. Η αλήθεια είναι ότι για άρκετο καιρό ταλαιπωρηθήκαμε αλλά αν παίρνει βάρος θα σου έλεγα να μην ανησυχείς...

Και εμένα η μπέμπα μου είχε έντονη παλλινδρόμηση και μου είχε δώσει ο παιδίατρος ένα σιροπάκι (Epadoren) να της δίνω πρωί-μεσημέρι-βράδυ πριν το γάλα.Όχι ότι με το σιρόπι σταμάτησε αλλά ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα.Το θέμα είναι ότι εμένα είναι 6 μηνών,συνεχίζω και της δίνω το σιρόπι πρωί-βράδυ και παρόλα αυτά δεν έχει σταματήσει τελείως.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις