Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
53 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 53 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Πρωτοτυπες ευχες... Empty Πρωτοτυπες ευχες... Δευ Οκτ 17, 2011 11:36 pm

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εψαξα αλλα δε βρηκα!!!
Με αφορμη το οτι ειμαι ανεργη εδω και ενα χρινο..και κατι πρεπει να κανω για να μην σκουριασει το μυαλουδακι μου ολη μερα στο σπιτι, ειπα να κανω κατι δημιουργικο! Ξεκινησα λοιπον να φτιαχνω κερακια.. χειροποιητα δωρακια..και χειροποιητες καρτουλες για τους δικους μου ανθρωπους!
Ποιος ξερει? Καποια στιγμη ισως ασχοληθω και επαγγελματικα! (Ναι..ναι.. παντα αισιοδοξη εγω!)

Θα ηθελα λοιπον να γραψουμε εδω πρωτοτυπες ευχες για γενεθλια..γιορτες, γαμους, βαπτησεις, επετειους.. και ο,τι αλλο μπορειτε να φανταστητε!

Με αφορμη την αυριανη ημερα γενεθλιων της πεθερας μου, σκεφτηκα να της γραψω μια καρτα που να λεει..
Σε ευχαριστω που γεννησες και μεγαλωσες εναν υπεροχο αντρα!

Τι λετε? Εχετε καμια καλυτερη ιδεα???

2Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τρι Οκτ 18, 2011 3:22 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧΧΧΧΧ...........με συγκίνησες... Sad

ΠΟΛΥΥΥ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟ Very Happy

3Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τρι Οκτ 18, 2011 3:45 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamarena έγραψε:!)


Με αφορμη την αυριανη ημερα γενεθλιων της πεθερας μου, σκεφτηκα να της γραψω μια καρτα που να λεει..
Σε ευχαριστω που γεννησες και μεγαλωσες εναν υπεροχο αντρα!

Τι λετε? Εχετε καμια καλυτερη ιδεα???


πολυ ωραια ιδεα αμα εχεις καλη πεθερα....
αλλα πραγματικα δεν θα μπορουσα ουτε να το σκεφτω να το γραψω στη δικια μου....μηπως παραειναι για πεθερα και το παρει απανω της??

4Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τρι Οκτ 18, 2011 3:51 am

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χμ.. ειναι απο τις καλες πεθερες..
Ειχαμε τις διαφωνιες μας αλλα με εχει στηριξει πολυ. Και ειλικρινα, απο τοτε που γεννησα τον γιο μου, εχω αρχισει να βλεπω με αλλο ματι ολες τις μανουλες! Ακομα κι αν καποιες στιγμες με εχει στεναχωρησει, η αληθεια ειναι οτι αυτο που ειναι ο αντρας μου σημερα, οφειλεται σε μεγαλο βαθμο σε εκεινη! Αρα με τον τροπο της εχει συμβαλλει κι εκεινη στην ευτυχια μου..
Δε νομιζω να το παρει πανω της. Ελπιζω να εκτιμησει την κινηση!

5Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τρι Οκτ 18, 2011 4:08 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamarena έγραψε:Χμ.. ειναι απο τις καλες πεθερες..
Ειχαμε τις διαφωνιες μας αλλα με εχει στηριξει πολυ. Και ειλικρινα, απο τοτε που γεννησα τον γιο μου, εχω αρχισει να βλεπω με αλλο ματι ολες τις μανουλες! Ακομα κι αν καποιες στιγμες με εχει στεναχωρησει, η αληθεια ειναι οτι αυτο που ειναι ο αντρας μου σημερα, οφειλεται σε μεγαλο βαθμο σε εκεινη! Αρα με τον τροπο της εχει συμβαλλει κι εκεινη στην ευτυχια μου..
Δε νομιζω να το παρει πανω της. Ελπιζω να εκτιμησει την κινηση!

πολυ σωστη η αποψη σου θα την εκτιμησει να εισαι σιγουρη!!!!!!

6Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τρι Οκτ 18, 2011 5:37 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομίζω πως είναι το καλύτερο που θα μπορούσες να της πεις!

7Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τρι Οκτ 18, 2011 11:18 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
mamarena έγραψε:Χμ.. ειναι απο τις καλες πεθερες..
Ειχαμε τις διαφωνιες μας αλλα με εχει στηριξει πολυ. Και ειλικρινα, απο τοτε που γεννησα τον γιο μου, εχω αρχισει να βλεπω με αλλο ματι ολες τις μανουλες! Ακομα κι αν καποιες στιγμες με εχει στεναχωρησει, η αληθεια ειναι οτι αυτο που ειναι ο αντρας μου σημερα, οφειλεται σε μεγαλο βαθμο σε εκεινη! Αρα με τον τροπο της εχει συμβαλλει κι εκεινη στην ευτυχια μου..
Δε νομιζω να το παρει πανω της. Ελπιζω να εκτιμησει την κινηση!

πολυ σωστη η αποψη σου θα την εκτιμησει να εισαι σιγουρη!!!!!!

γιατι εισαστε τόσο σίγουρες???...εγω λεω πως ποτε δεν ξερεις!!
εγω εβαλα στο πρωτο παιδι το ινιμα της πεθερας μου ,παρολο που το ειχε ξανακουσει. για να την τιμησω (τρομαρα μου!)..που οπως λες εκανε και μεγαλωσε το αντρα μου...και γενικα να χαρει!..πιστευα και εγω πως θα το εκτιμησει!!!
..και πηγε πισω απο την πλατη μου και ελεγε οτι δεν τα παω φαινεται καλα με την μαμα μου γιαυτο και εβαλα το δικο της!..ποσο πιο αχαριστη μπορουσε να ειναι ????
λυπαμαι κοριτσια αλλα εγω απο τοτε εχασα καθε εμπιστοσυνη!!..ομολογω πως με πληγωσε η σταση της και δεν θεωρω πέον καθολου πως η ευτυχια μου με τον αντρα μου εχει να κανει με αυτην ...μαλλον με το οτι λογω στρατου ειμαστε μακρια της εχει να κανει...
καλα θα κανεις να μης εισαι τοσο διαχυτικη ....βεβαια οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι λενε...αλλα

8Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τετ Οκτ 19, 2011 5:30 am

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοιτα..εχεις δικιο να σκεφτεσαι ετσι απο τη στιγμη που την πατησες. Κι εγω μπορει να την πατησω και να πληγωθω απο την πεθερα μου..και απο τον αντρα μου...και απο την μαμα μου την ιδια! Οπως δεν αποκλειω καποια στιγμη να πληγωσω κι εγω την πεθερα μου η τον αντρα μου! Ποτε δε ξερεις!Αυτο που θελω να πω ειναι πως εγω δεν μπορω να ζω με τον φοβο τι θα γινει στο μελλον, ποιος θα πει για μενα λογια και ποιος θα με στεναχωρησει. Θελω οι ανθρωποι που αυτη τη στιγμη αγαπω, να το ξερουν. Κανεις δε ξερει τι θα γινει αυριο..
Η οικογενεια και για μενα και για τον αντρα μου ειναι πολυ σημαντικη..Εννοω οι γονεις μας. Επομενως ψαχνω να βρω τροπους καθε στιγμη για να τους δειχνουμε την αγαπη και την ευγνωμοσυνη μας..

Τωρα τι θα γινει αυριο... Παντως την καρτουλα την εδωσα και πραγματικα νομιζω οτι της αρεσε πολυ...Εχει βλεπετε και αδυναμια στον γιο της..

9Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τετ Οκτ 19, 2011 5:31 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamarena έγραψε:Κοιτα..εχεις δικιο να σκεφτεσαι ετσι απο τη στιγμη που την πατησες. Κι εγω μπορει να την πατησω και να πληγωθω απο την πεθερα μου..και απο τον αντρα μου...και απο την μαμα μου την ιδια! Οπως δεν αποκλειω καποια στιγμη να πληγωσω κι εγω την πεθερα μου η τον αντρα μου! Ποτε δε ξερεις!Αυτο που θελω να πω ειναι πως εγω δεν μπορω να ζω με τον φοβο τι θα γινει στο μελλον, ποιος θα πει για μενα λογια και ποιος θα με στεναχωρησει. Θελω οι ανθρωποι που αυτη τη στιγμη αγαπω, να το ξερουν. Κανεις δε ξερει τι θα γινει αυριο..
Η οικογενεια και για μενα και για τον αντρα μου ειναι πολυ σημαντικη..Εννοω οι γονεις μας. Επομενως ψαχνω να βρω τροπους καθε στιγμη για να τους δειχνουμε την αγαπη και την ευγνωμοσυνη μας..

Τωρα τι θα γινει αυριο... Παντως την καρτουλα την εδωσα και πραγματικα νομιζω οτι της αρεσε πολυ...Εχει βλεπετε και αδυναμια στον γιο της..


να αγιασει το στομα σου μπραβο!

10Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τετ Οκτ 19, 2011 5:35 am

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και ξερετε?
Τετοιες κινησεις προς την πεθερα και γενικα την οικογενεια του αντρα μου,
τις εκτιμα ιδιαιτερα και ο αντρας μου.... Wink Wink Wink

11Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τετ Οκτ 19, 2011 8:30 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
mamarena έγραψε:!)




....μηπως παραειναι για πεθερα και το παρει απανω της??

χαχαχαχαχα καλά ε; Λύθηκα !!! Πρωτοτυπες ευχες... 99132

12Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τετ Οκτ 19, 2011 12:30 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
mamarena έγραψε:!)




....μηπως παραειναι για πεθερα και το παρει απανω της??

χαχαχαχαχα καλά ε; Λύθηκα !!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για μενα το λες??..επειση ειπα πως παει πολυ για πεθερα..?

13Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τετ Οκτ 19, 2011 12:38 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
mamarena έγραψε:Κοιτα..εχεις δικιο να σκεφτεσαι ετσι απο τη στιγμη που την πατησες. Κι εγω μπορει να την πατησω και να πληγωθω απο την πεθερα μου..και απο τον αντρα μου...και απο την μαμα μου την ιδια! Οπως δεν αποκλειω καποια στιγμη να πληγωσω κι εγω την πεθερα μου η τον αντρα μου! Ποτε δε ξερεις!Αυτο που θελω να πω ειναι πως εγω δεν μπορω να ζω με τον φοβο τι θα γινει στο μελλον, ποιος θα πει για μενα λογια και ποιος θα με στεναχωρησει. Θελω οι ανθρωποι που αυτη τη στιγμη αγαπω, να το ξερουν. Κανεις δε ξερει τι θα γινει αυριο..
Η οικογενεια και για μενα και για τον αντρα μου ειναι πολυ σημαντικη..Εννοω οι γονεις μας. Επομενως ψαχνω να βρω τροπους καθε στιγμη για να τους δειχνουμε την αγαπη και την ευγνωμοσυνη μας..

Τωρα τι θα γινει αυριο... Παντως την καρτουλα την εδωσα και πραγματικα νομιζω οτι της αρεσε πολυ...Εχει βλεπετε και αδυναμια στον γιο της..


να αγιασει το στομα σου μπραβο!


ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ κοριτσακια...πολυ μεγαλα!!! δεν θελω να στεναχωρησω καμια αλλα με αυτα που ειδα εγω απο την δικια μου πεθερουλα μου φαινονται πραγματικα αστεια ολο αυτα...
και για μας ειναι σημαντικη η οικογενεια και οι γονεις ...άλλο το ένα ,άλλο το αλλο...
τεσπα ..αφου το εδωσες κιολας...

καλη τυχη για το μελλον..πραγματικα ευχομαι να μην σου γυρισει μπουμερανγκ.

14Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Τετ Οκτ 19, 2011 12:39 pm

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ προτιμώ να στείλω καρτούλα με ευχές στον Παπανδρέου... tongue

Στην πεθερά το πολύ πολύ να στείλω μια βομβίτσα bom

15Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 2:14 am

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κοριτσια.. υπαρχουν ανθρωποι και ανθρωποι..
Δε γινεται να φερομαστε επιφυλακτικα σε ολους.Εγω τουλαχιστον δε μποτρω να το κανω. Γιατι δε θα ημουν καλα. Δε μπορω να ειμαι μεσα στο αγχος μη τυχει και μου τη φερει η πεθερα. Ειναι πιθανο να γινει κι αυτο. Αλλα δε νομιζω να νιωσω χειροτερα αν γινει επειδη θα της εχω δωσει μια καρτα παραπανω η θα της εχω πει μερικες καλες κουβεντες.
Ισα ισα που αν ειναι να χαλασουν καποια στιγμη οι σχεσεις, τουλαχιστον εγω απο τη μερια μου θα εχω να πω οτι προσπαθησα...
Bouboukitsa χαιρομαι πολυ που μου λες τη γνωμη σου. Και ως ενα σημειο συμφωνω οτι πρεπει να ειμαστε επιφυλακτικοι. Αλλα επιφυλακτικοι μονο με την πεθερα? Με τη λογικη αυτη φανταζομαι οτι λες να ειμαι επιφυλακτικη με ολους. Αρα και με τον αντρα μου.. και με την μανα μου.. και με την αδερφη μου.. Και οκ.. ειμαι! Ποτε δε ξερεις τι γινεται αυριο! Αυτο ομως σημαινει οτι δε πρεπει να εκφραζω την αγαπη μου σε κανεναν? Μηπως ετσι κανω χειροτερα τα πραγματα? Πολυ θα ηθελα να μου πεις τη γνωμη σου σε αυτο γιατι κι εγω..ταλαντευομαι!

Ας υποθεσουμε οτι καποιος μου λεει οτι ξερεις.. σε κανα δυο χρονια οι σχεσεις με την πεθερα σου , το πιθανοτερο ειναι να μην ειναι καλες. Εγω τι κανω? Αρχιζω να ειμαι επιφυλακτικη ως προς το τι θα δινω, και μαζευομαι λιγο, ή συνεχιζω να της δινω οση χαρα μπορω με τετοιες μικρες βλακειουλες οπως μια καρτα..μια καλη κουβεντα..και οτι αλλο μου ερθει?
Μηπως αν ειμαι επιφυλακτικη και απομακρη επισπευσω το ασχημο γεγονος?

Τελικα μηπως απο την ιδεα μας και μονο, στην προσπαθεια να μην πληγωθουμε χανοουμε τη στιγμη?
Γιατι να σου πω την αληθεια, το χαμογελο της και το βλεμα της την ωρα που διαβασε την καρτα με εκανε να νιωσω υπεροχα...

16Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 2:31 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:
mamarena έγραψε:Κοιτα..εχεις δικιο να σκεφτεσαι ετσι απο τη στιγμη που την πατησες. Κι εγω μπορει να την πατησω και να πληγωθω απο την πεθερα μου..και απο τον αντρα μου...και απο την μαμα μου την ιδια! Οπως δεν αποκλειω καποια στιγμη να πληγωσω κι εγω την πεθερα μου η τον αντρα μου! Ποτε δε ξερεις!Αυτο που θελω να πω ειναι πως εγω δεν μπορω να ζω με τον φοβο τι θα γινει στο μελλον, ποιος θα πει για μενα λογια και ποιος θα με στεναχωρησει. Θελω οι ανθρωποι που αυτη τη στιγμη αγαπω, να το ξερουν. Κανεις δε ξερει τι θα γινει αυριο..
Η οικογενεια και για μενα και για τον αντρα μου ειναι πολυ σημαντικη..Εννοω οι γονεις μας. Επομενως ψαχνω να βρω τροπους καθε στιγμη για να τους δειχνουμε την αγαπη και την ευγνωμοσυνη μας..

Τωρα τι θα γινει αυριο... Παντως την καρτουλα την εδωσα και πραγματικα νομιζω οτι της αρεσε πολυ...Εχει βλεπετε και αδυναμια στον γιο της..


να αγιασει το στομα σου μπραβο!


ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ κοριτσακια...πολυ μεγαλα!!! δεν θελω να στεναχωρησω καμια αλλα με αυτα που ειδα εγω απο την δικια μου πεθερουλα μου φαινονται πραγματικα αστεια ολο αυτα...
και για μας ειναι σημαντικη η οικογενεια και οι γονεις ...άλλο το ένα ,άλλο το αλλο...
τεσπα ..αφου το εδωσες κιολας...

καλη τυχη για το μελλον..πραγματικα ευχομαι να μην σου γυρισει μπουμερανγκ.

μεγαλα λογια μπουμπουκιτσα για καποια κοπελα που εχει προβλημα οντως με την πεθερα της οπως εσυ.. υπαρχουν ομως και κοπελες που ειναι καλα και εχουν μια πολυ καλη σχεση και ισως να θελουν να την κανουν και καλυτερη..που ειναι το κακο? γιατι πρεπει να ειμαστε καχυποπτοι? κι εγω εχω μια τετοια σχεση και πραγματικα χαιρομαι γιαυτο η πεθερα μου ειναι πολυ γλυκος ανθρωπος και θα εκανα παρα πολλα για να την βλεπω κι εγω καλα! επιφυλαξεις πρεπει να κραταμε αλλα οχι μονο για την πεθερα αλλα για ολους!!!!!

17Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 2:36 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamarena έγραψε:
Ας υποθεσουμε οτι καποιος μου λεει οτι ξερεις.. σε κανα δυο χρονια οι σχεσεις με την πεθερα σου , το πιθανοτερο ειναι να μην ειναι καλες. Εγω τι κανω? Αρχιζω να ειμαι επιφυλακτικη ως προς το τι θα δινω, και μαζευομαι λιγο, ή συνεχιζω να της δινω οση χαρα μπορω με τετοιες μικρες βλακειουλες οπως μια καρτα..μια καλη κουβεντα..και οτι αλλο μου ερθει?
Μηπως αν ειμαι επιφυλακτικη και απομακρη επισπευσω το ασχημο γεγονος?



δεν νομιζω πως επισπευδεις με το να εισαι επιφυλακτικη...αντοθετα με το να εισαι καλη ,γλυκια και αυθορμητη θα επισπευσεις το γεγονος...εγω δεν ημουν απο την αρχη επιφυλακτικη με την πεθερα μου,,,την επερνα συνεχεια τηλεφωνα..την καλουσα σπιτι μου...τη ρωταγα μεχρι τη θελει να της φιαξω να φαει....της εκανα καθε ειδουα χαρα ,,οπως και το ονομα ..χωρις να το ζητησει...απλα επειδη ετσι ενιωθα...και αυτη ηταν και καλα φαινομενικα καλη και ναι ναι..κλπ...και απο πισω ελεγε τα δικα της....δεν ξερω αν μπορεις να μπεις στη θεση μου αλλα σπανε ολα μεσα σου...
δεν ειναι το ιδιο με τη μαμα σου.τα αδερφια σου κλποπως λες...τους εχεις χρονια στη ζωη σου και αν ηταν να ΄΄στη φερουν΄΄ θα το ειχες ηδη νοιωσει...δεν ειμαι επιφυλακτικη με ολο τον κοσμο...μονο με αυτην!!

και επειδη απο χιλιαδες κοπελες ακουω παραπονα για πεθερες θεωρησα πως θα ειναι καλο να πηγαινεις αναποδα...δηλαδη οχι αθωος μεχρι αποδειξεως του εναντιου...αλλα ενοχος μεχρι να αποδειχτει πως δεν ειναι..!

πραγματικα ευχομαι η πεθερα σου νε μην σε διαψευσει ποτε...η χαρα της να ηταν αληθινη..παντα υπαρχουν εξαιρεσεις ετσι και αλλιως...

αλλα η καλη συμπεριφορα τους ανθρωπους που σκοπευουν να φερθουν σκαρτα..που στην ΄΄φυλανε ΄΄που λεμε δεν τους μαλακωνει την ψυχη ..αντιθετα τους εξαγριωνει ακομη περισσοτερο γιατι καθε ευγενικη χειρονομια δεν θελουν να τη δεχτουν και να την αναγνωρισουν...
αυτα απο προσωπικη εμπειρια...δεν θα τα εγραφα αλλα επειδη μπηκες και εσυ στον κοπο να μου εξηγεισεις και να μου απαντησεις...θεωρησα που εχω υποχρεωση να σου πω και εγ ω πιο αναλυτικα το σκεπτικο μου..
αυτα

18Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 2:47 am

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΟΚ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΣΟΥ BOUBOUKITSA ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ..ΕΣΥ ΕΙΠΕς ΟΤΙ ΤΗΣ ΦΕΡΟΣΟΥΝ ΚΑΛΑ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΕ ΑΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ..ΟΚ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ "ΙΣΩΣ" ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ?ΕΠΕΙΤΑ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΑΡΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ...ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ?ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΕ Η ΟΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΥΨΗ ΜΕ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ Κ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ Κ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ Χ Κ ΤΟ Ψ ΓΕΓΟΝΟΣ Κ ΠΛΗΓΩΘΕΙ..ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΕΙΔΟΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΗΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ...ΕΓΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΡΙΞΤΟ ΣΤΟ ΓΥΑΛΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ!ΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΝΩ ΑΡΧΙΚΑ ΑΓΑΠΗ Κ ΟΤΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΟΤΙ ΔΙΝΩ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΖΩ ΤΑΚΤΙΚΗ...ΦΙΛΙΚΑ!

19Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 2:48 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ κοριτσακια...πολυ μεγαλα!!! δεν θελω να στεναχωρησω καμια αλλα με αυτα που ειδα εγω απο την δικια μου πεθερουλα μου φαινονται πραγματικα αστεια ολο αυτα...
και για μας ειναι σημαντικη η οικογενεια και οι γονεις ...άλλο το ένα ,άλλο το αλλο...
τεσπα ..αφου το εδωσες κιολας...

καλη τυχη για το μελλον..πραγματικα ευχομαι να μην σου γυρισει μπουμερανγκ.

μεγαλα λογια μπουμπουκιτσα για καποια κοπελα που εχει προβλημα οντως με την πεθερα της οπως εσυ.. υπαρχουν ομως και κοπελες που ειναι καλα και εχουν μια πολυ καλη σχεση και ισως να θελουν να την κανουν και καλυτερη..που ειναι το κακο? γιατι πρεπει να ειμαστε καχυποπτοι? κι εγω εχω μια τετοια σχεση και πραγματικα χαιρομαι γιαυτο η πεθερα μου ειναι πολυ γλυκος ανθρωπος και θα εκανα παρα πολλα για να την βλεπω κι εγω καλα! επιφυλαξεις πρεπει να κραταμε αλλα οχι μονο για την πεθερα αλλα για ολους!!!!! [/quote]

δεν ειπα πως ειναι κακο..προς Θεού!...απλα ειπα να ειμαστε πολυ διαχυτικες με τις πεθερες μεχρι να αποδειχθει το αγνο των προθεσεων τους...αν εισαι σιγουρη για αυτο ..χαλι να γινω να με πατησεις που λεει ο λογος...

επισης να σου πω πως αμα με δεις με την πεθερα μου δεν θα καταλαβεις καποιο προβλημα ..εχουμε καλεσ σχεσεις...μιλαμε οταν της ερθει να απαντησει βεβαια..αλλα ετσι κανει και στα παιδια της...της παω τα παιδια...και ολα καλα γιατι εγω κανω τον μ@@@@κα...και το κανω για τον αντρα μου που οτι και αν κανει ειναι μαμα του..καιγια τα παιδια που θεωρω κακο να ακουσουν κατι ασχημο για την μια γιαγια,,θα πληγωθουν και δεν θελω.....
αλλα οταν ο αλλος συνεχιζει να σε πληγωνει σε καθε ευκαιρια δεν μπορεις να το αισθανθεις κοντα σου με τιποτα....δεν μπορει να εχει το σεβασμος σου...!...να προφυλαξω προσπαθω αλλες κοπελες...
αν και εγω απο την αρχη δεν ειχα ανοιχτει απεναντι της ..ισως να μην με ενοιαζαν τοσο οι πραξεις της...

20Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 2:54 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastazia έγραψε:?ΕΠΕΙΤΑ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΑΡΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ...

ναι μπρορει να συμβει αυτο που λες...εχεις δικιο!!


ΙΑΦΩΝΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ?


το ειπα πως δεν διαφωνω...αμα αποδειχτει οτι ο αλλος εχεο αγνες προθεσεις ..χαλι να γινεις να σε πατησει ,που λεει ο λογος

...ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΝΩ ΑΡΧΙΚΑ ΑΓΑΠΗ Κ ΟΤΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΟΤΙ ΔΙΝΩ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΖΩ ΤΑΚΤΙΚΗ...ΦΙΛΙΚΑ!


και εγω αλλαξα τακτικη και ειμαι πιο τυπικη...αλλα και παλι δεν της φερομαι υπουλα και πονηρα οπως πραγματικα της αξιζει...ισως για αυτο αγανακτω μαζι της...ισως φταιω εγω που δεν ξεσπαω....

εσυ τι εννοεις αλλαζω τακτικη????

21Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 3:04 am

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΛΛΑΖΩ ΤΑΚΤΙΚΗ ΕΝΝΟΩ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΛΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ!Κ ΚΑΝΩ ΣΤΡΟΦΗ 360 ΜΟΙΡΕΣ!!!!!!!!!

ΕΜΕΝΑ Η ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ..ΠΑΡ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙ...ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΝΤΟΥ 'ΕΧΘΡΟΥΣ"ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ,ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΧΕΡΕΤΗΣΕ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΩΣ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ.(ΝΕΥΡΙΑΖΩ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ)..ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Κ ΣΤΟ ΓΑΜΟ Κ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ Κ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ(ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΡΙΤΟΥΣ)..ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ...ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΥΤΟΣ ΜΟΥ Κ ΧΕΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

22Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 3:26 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastazia έγραψε:ΑΛΛΑΖΩ ΤΑΚΤΙΚΗ ΕΝΝΟΩ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΛΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ!Κ ΚΑΝΩ ΣΤΡΟΦΗ 360 ΜΟΙΡΕΣ!!!!!!!!!


κι εγω αυτης της αποψης ειμαι ...

23Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 11:36 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
new2eenmommy έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
mamarena έγραψε:!)




....μηπως παραειναι για πεθερα και το παρει απανω της??

χαχαχαχαχα καλά ε; Λύθηκα !!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για μενα το λες??..επειση ειπα πως παει πολυ για πεθερα..?

Ναι ! ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες!
το είπα γιατί έβλεπα το κοριτσι να χαίρεται δειτε τί εγραψα για την πεθερούλα μου , τραλαλί τραλαλό και η δική σου η πρόταση με γείωσε κάπως και μου ήρθε αστείο !!! Twisted Evil Twisted Evil

24Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 12:58 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
new2eenmommy έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
mamarena έγραψε:!)




....μηπως παραειναι για πεθερα και το παρει απανω της??

χαχαχαχαχα καλά ε; Λύθηκα !!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για μενα το λες??..επειση ειπα πως παει πολυ για πεθερα..?

Ναι ! ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες!
το είπα γιατί έβλεπα το κοριτσι να χαίρεται δειτε τί εγραψα για την πεθερούλα μου , τραλαλί τραλαλό και η δική σου η πρόταση με γείωσε κάπως και μου ήρθε αστείο !!! Twisted Evil Twisted Evil


οχι καλέ...σιγά μην παρεξηγηθώ....ετσι ρωτησα...και εγω τωρα ετσι οπως το λες αστειο μου φαινεται.....και το πιο αστειο ειναι οτι το εννοουσα!!..

25Πρωτοτυπες ευχες... Empty Απ: Πρωτοτυπες ευχες... Πεμ Οκτ 20, 2011 1:45 pm

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
mamarena έγραψε:




δεν νομιζω πως επισπευδεις με το να εισαι επιφυλακτικη...αντοθετα με το να εισαι καλη ,γλυκια και αυθορμητη θα επισπευσεις το γεγονος...εγω δεν ημουν απο την αρχη επιφυλακτικη με την πεθερα μου,,,την επερνα συνεχεια τηλεφωνα..την καλουσα σπιτι μου...τη ρωταγα μεχρι τη θελει να της φιαξω να φαει....της εκανα καθε ειδουα χαρα ,,οπως και το ονομα ..χωρις να το ζητησει...απλα επειδη ετσι ενιωθα...και αυτη ηταν και καλα φαινομενικα καλη και ναι ναι..κλπ...και απο πισω ελεγε τα δικα της....δεν ξερω αν μπορεις να μπεις στη θεση μου αλλα σπανε ολα μεσα σου...
δεν ειναι το ιδιο με τη μαμα σου.τα αδερφια σου κλποπως λες...τους εχεις χρονια στη ζωη σου και αν ηταν να ΄΄στη φερουν΄΄ θα το ειχες ηδη νοιωσει...δεν ειμαι επιφυλακτικη με ολο τον κοσμο...μονο με αυτην!!

και επειδη απο χιλιαδες κοπελες ακουω παραπονα για πεθερες θεωρησα πως θα ειναι καλο να πηγαινεις αναποδα...δηλαδη οχι αθωος μεχρι αποδειξεως του εναντιου...αλλα ενοχος μεχρι να αποδειχτει πως δεν ειναι..!

πραγματικα ευχομαι η πεθερα σου νε μην σε διαψευσει ποτε...η χαρα της να ηταν αληθινη..παντα υπαρχουν εξαιρεσεις ετσι και αλλιως...

αλλα η καλη συμπεριφορα τους ανθρωπους που σκοπευουν να φερθουν σκαρτα..που στην ΄΄φυλανε ΄΄που λεμε δεν τους μαλακωνει την ψυχη ..αντιθετα τους εξαγριωνει ακομη περισσοτερο γιατι καθε ευγενικη χειρονομια δεν θελουν να τη δεχτουν και να την αναγνωρισουν...
αυτα απο προσωπικη εμπειρια...δεν θα τα εγραφα αλλα επειδη μπηκες και εσυ στον κοπο να μου εξηγεισεις και να μου απαντησεις...θεωρησα που εχω υποχρεωση να σου πω και εγ ω πιο αναλυτικα το σκεπτικο μου..
αυτα


Καλησπερα!

Αν και ξεφυγαμε εντελως απο το αρχικο θεμα, που ηταν να μαζεψουμε εδω πρωτοτυπες ευχες που εχουμε κανει η΄εχουμε δεχτει, ομολογω οτι πολυ μου αρεσει ετσι οπως εξελιχθηκε η κουβεντα...

Εγω πιστευω τα εξης...
1 κακια πεθερα, δε σημαινει ολες κακιες..
1 κακια νυφη δε σημαινει ολες κακιες
1 κακος αντρας δε σημαινει ολοι κακοι..
1 κακος φιλος δε σημαινει ολοι κακοι...

Η αποψη οτι ειναι ολοι ενοχοι μεχρι να αποδειξουν το αντιθετο με βρισκει περα ως περα αντιθετη.
Αλλα και ετσι να εχουν τα πραγματα, την πεθερα μου την γνωριζω εδω και 15 χρονια. Σε αυτα τα χρονια, εχω καταλαβει τι ειδους ανθρωπος ειναι. Ειχαμε και τις καλες και τις κακες μας στιγμες. Ευτυχως οι δευτερες ειναι ελαχιστες! Επιπλεον η γυναικα αυτη με εχει βοηθησει πολυ με το παιδι μου. Ισως πιο πολυ και απο την μαμα μου, η οποια ειναι μεγαλυτερη σε ηλικια και καταλαβαινω οτι δυσκολευεται με το μικρο. Ο,τι εχω χρειαστει, δεν μου εχει πει ποτε οχι.
Στις αρχες της γνωριμιας μας, ειμασταν και οι δυο επιφυλακτικες και ειναι λογικο. Δε γνωριζομασταν! Με τον καιρο κερδισε η μια την εμπιστοσυνη της αλλης. Δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε σε τελικη! Και χαιρομαι που κι εκεινη το βλεπει ετσι!
Ο,τι και να συμβει στο μελλον, (που ολα ειναι πιθανα) Θα εχω κερδισει 15 χαρουμενα χρονια κοντα της τουλαχιστον! Ειλικρινα δε θα μπορουσα να ζω περιμενοντας να δω ποιος θα μου τη φερει.. με πιανει στεναχωρια μονο που το σκεφτομαι!
Προσπαθω καθε μερα να δειχνω στους ανθρωπους που αγαπω την ευγνωμοσυνη μου. Οποιος μου τη φερει θα τον αντιμετωπισω..μετα το εγκλημα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις