Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
497 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 497 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1τεστάκια ωορρηξίας  Empty τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 2:53 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου έχουν περισσέψει κάποια τεστάκια, είχα πάρει πολλά, αλλά τελικά χρησιμοποίησα μόνο 8, ήμουν πολύ τυχερή και με τον πρώτο μήνα τεστ το πιάσαμε το μπεμπέ!Ελπίζω να φέρουν την ίδια τύχη σε όποια κοπέλα τα χρησιμοποιήσει! Very Happy

Όποια κοπέλα τα χρειάζεται ας μου στείλει ένα πμ Smile

είναι τα accuratepregnancytests.com

2τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 7:37 am

allo

allo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pumpkin έγραψε:Κορίτσια μου έχουν περισσέψει κάποια τεστάκια, είχα πάρει πολλά, αλλά τελικά χρησιμοποίησα μόνο 8, ήμουν πολύ τυχερή και με τον πρώτο μήνα τεστ το πιάσαμε το μπεμπέ!Ελπίζω να φέρουν την ίδια τύχη σε όποια κοπέλα τα χρησιμοποιήσει! Very Happy

Όποια κοπέλα τα χρειάζεται ας μου στείλει ένα πμ Smile

είναι τα accuratepregnancytests.com
Γεια σου pumpkin,τα θελωωωωωωωωω ,,αλλα πως θα γινει?????? τεστάκια ωορρηξίας  567772

3τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 8:58 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σου έστειλα πμ, επειδή είναι αρκετά έλεγα να τα μοιράσω σε 2-3 κοπελίτσες Very Happy
Όποια άλλη θέλει ας πει η ας στείλει πμ Wink

4τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 9:45 am

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω τα θελω, αλλα δεν ξερω καν πως τα χρησιμοποιεις Embarassed μπορεις να μου πεις σε παρακαλω?

5τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 10:13 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Siren, όπως τα τεστ εγκυμοσύνης.

Κοπελιά, αν είναι αρκετά και εγώ θα ήθελα! Αν σου φτάνουν βέβαια για όλες μας!

6τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 10:22 am

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελενα πως δηλαδη? Κανεις ενα καθε μερα το πρωι ας πουμε? Καθε ποτε και απο πια μερα του κυκλου αυτα δεν ξερω.

7τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 10:32 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Ελενα πως δηλαδη? Κανεις ενα καθε μερα το πρωι ας πουμε? Καθε ποτε και απο πια μερα του κυκλου αυτα δεν ξερω.


Αν έχεις κύκλο 30 ημερών ας πούμε, θεωρητικά η ωορηξία θα γίνει την 16 μέρα του κύκλου (σε ιδανικές συνθήκες). Αν όμως η περίοδός σου παίζει 2-3 μέρες πάνω κάτω, υπολογίζεις περίπου πότε νομίζεις ότι θα κάνεις ωορηξία και ξεκινάς να κάνεις τεστ 4-5 μέρες πριν μέρα παρά μέρα. Αν θυμάμαι καλά (μία φορά είχα πάρει) οι οδηγίες λένε ότι η καλύτερη στιγμή για να το κάνεις είναι μεσημεριανές ώρες με ιδανική στιγμή γύρω στις 12. Δεν είμαι πολύ σίγουρη όμως για αυτό. Και λένε πως δεν πρέπει να έχεις πιει πολλά υγρά.

Αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποια κοπέλα.

8τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 10:53 am

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Shocked τεστάκια ωορρηξίας  606100 με βλεπω να μιλαμε 100 φορες πριν το κανω....

9τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 11:09 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαχαχαχα! Υπάρχουν και οι οδηγίες βρε, μην αγχώνεσαι!

10τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 3:11 pm

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μου φτάνουν για allo ελενα και σιρεν απο 10 τεστάκια και 2 τεστ εγκυμοσύνης(απλά αργούν τα τεστ εγκυμοσύνης να εντοπίσουν χοριακή)! Στείλτε μου στοιχεία.

Εδώ είναι και οι οδηγίες http://www.accuratepregnancytests.com/online_ovulation_test_instructions.html
Σου λέει πότε να ξεκινήσεις τα τεστάκια αναλόγως με το πόσο μεγάλος είναι ο κύκλος σου.Εγώ παρόλο που είχα σχετικά σταθερό κύκλο τον μήνα που "έπιασε" δεν ήταν 14η-15η, αλλά 18η-19η.
Μαζεύεις τα ούρα σε ουροσυλέκτη, τα αφήνεις λίγο να κάτσουν (έτσι λέει το σιτε) και μετά βουτάς την ταινιούλα στα ούρα μέχρι την γραμμούλα που έχει για όριο για 3 δευτερόλεπτα και το αφήνεις σε οριζόντια επιφάνεια.Λέει αναλυτικότερα οδηγίες στο σιτε τους.
Μόλις δεις διπλή γραμμούλα, έστω και αχνή, ξεκινάς το ξεζούμισμα χαχαχα Laughing Laughing

11τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Πεμ Οκτ 20, 2011 3:30 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:Μου φτάνουν για allo ελενα και σιρεν απο 10 τεστάκια και 2 τεστ εγκυμοσύνης(απλά αργούν τα τεστ εγκυμοσύνης να εντοπίσουν χοριακή)! Στείλτε μου στοιχεία.

Εδώ είναι και οι οδηγίες http://www.accuratepregnancytests.com/online_ovulation_test_instructions.html
Σου λέει πότε να ξεκινήσεις τα τεστάκια αναλόγως με το πόσο μεγάλος είναι ο κύκλος σου.Εγώ παρόλο που είχα σχετικά σταθερό κύκλο τον μήνα που "έπιασε" δεν ήταν 14η-15η, αλλά 18η-19η.
Μαζεύεις τα ούρα σε ουροσυλέκτη, τα αφήνεις λίγο να κάτσουν (έτσι λέει το σιτε) και μετά βουτάς την ταινιούλα στα ούρα μέχρι την γραμμούλα που έχει για όριο για 3 δευτερόλεπτα και το αφήνεις σε οριζόντια επιφάνεια.Λέει αναλυτικότερα οδηγίες στο σιτε τους.
Μόλις δεις διπλή γραμμούλα, έστω και αχνή, ξεκινάς το ξεζούμισμα χαχαχα Laughing Laughing


Χαχαχαχα! Θα σου στείλω πμ αύριο να συνεννοηθούμε!

12τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Παρ Οκτ 21, 2011 4:56 am

allo

allo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elena25 έγραψε:
pumpkin έγραψε:Μου φτάνουν για allo ελενα και σιρεν απο 10 τεστάκια και 2 τεστ εγκυμοσύνης(απλά αργούν τα τεστ εγκυμοσύνης να εντοπίσουν χοριακή)! Στείλτε μου στοιχεία.

Εδώ είναι και οι οδηγίες http://www.accuratepregnancytests.com/online_ovulation_test_instructions.html
Σου λέει πότε να ξεκινήσεις τα τεστάκια αναλόγως με το πόσο μεγάλος είναι ο κύκλος σου.Εγώ παρόλο που είχα σχετικά σταθερό κύκλο τον μήνα που "έπιασε" δεν ήταν 14η-15η, αλλά 18η-19η.
Μαζεύεις τα ούρα σε ουροσυλέκτη, τα αφήνεις λίγο να κάτσουν (έτσι λέει το σιτε) και μετά βουτάς την ταινιούλα στα ούρα μέχρι την γραμμούλα που έχει για όριο για 3 δευτερόλεπτα και το αφήνεις σε οριζόντια επιφάνεια.Λέει αναλυτικότερα οδηγίες στο σιτε τους.
Μόλις δεις διπλή γραμμούλα, έστω και αχνή, ξεκινάς το ξεζούμισμα χαχαχα Laughing Laughing


Χαχαχαχα! Θα σου στείλω πμ αύριο να συνεννοηθούμε!
Σε ευχαριστω πολυ .Να εισαι καλα κ ολα καλα να σου πανε στην εγκυμοσηνη σου!!!!!!!!!!!Φιλια flower

13τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Παρ Οκτ 21, 2011 7:28 am

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε ευχαριστω πολυ, τεστάκια ωορρηξίας  893968 τι στοιχεια θελεις να σου στειλω σε π.μ?

14τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Παρ Οκτ 21, 2011 9:57 pm

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα φίλες!!!!

Δεν ενδιαφέρομαι για τα τεστάκια αλλά για μια ερώτηση στην εγκυούλα....
επειδή και εγώ χρησιμοποίησα τεστ για να συλλάβω το 2ο νινί μου ήθελα να σε ρωτήσω αν ισχύει πως οταν συλλάβεις πάνω στην ωορρηξία εχεις πιθανότητες 90% να είναι αγοράκι;;;;; Εσένα αγόρι είναι;;;;; Εγώ μάλλον θα μάθω το φύλο την Τετάρτη, αλλά με έχει φάει η αγωνία!

15τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Κυρ Οκτ 23, 2011 5:45 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maryloo έγραψε:Καλημέρα φίλες!!!!

Δεν ενδιαφέρομαι για τα τεστάκια αλλά για μια ερώτηση στην εγκυούλα....
επειδή και εγώ χρησιμοποίησα τεστ για να συλλάβω το 2ο νινί μου ήθελα να σε ρωτήσω αν ισχύει πως οταν συλλάβεις πάνω στην ωορρηξία εχεις πιθανότητες 90% να είναι αγοράκι;;;;; Εσένα αγόρι είναι;;;;; Εγώ μάλλον θα μάθω το φύλο την Τετάρτη, αλλά με έχει φάει η αγωνία!

Συγνώμη για την καθυστέρηση, μόλις γύρισα.
Εγώ βάση της επαφής, θεωρητικά έπρεπε να έχω κοριτσάκι (επαφή έγινε μόοολις είχε αρχίσει να φαίνεται η 2η γραμμούλα στο τεστ, και την επόμενη μέρα που δεν έγινε επαφή έγινε πιο σκούρη), και μας έκανε έκπληξη και έχω αγοράκι Very Happy

Τα στοιχεία που θέλω απο τα κορίτσια είναι ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τκ και πόλη Very Happy

Στείλτε τα μόνο για να μην πηγαίνω 2 φορές ταχυδρομείο Rolling Eyes

16τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Κυρ Οκτ 23, 2011 6:35 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα σου τα στείλω τω βράδι με πμ. Άργησα γιατί υπάρχει μια πιθανότητα να ανέβω Καβάλα τις επόμενες μέρες και αν είναι να μου τα στείλεις εκεί. Το βραδάκι θα ξέρω και θα σου πω.

Συγνώμη για την καθυστέρηση και ευχαριστούμε και πάλι!

17τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τρι Οκτ 25, 2011 3:13 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elena, siren και allo σας τα έστειλα σήμερα, εύχομαι γρήγορα αποτελέσματα σε όλες, μακάρι να είχα και άλλα να στείλω και σε άλλες κοπέλες Sad
Διαβάστε παραπάνω οδηγίες στο σιτε που σας έδωσα αν θέλετε, σας βάζω φωτό απο τα δικά μου για να δείξω πως τα κρατούσα για να συγκρίνω το σκούρημα της γραμμής απο μέρα σε μέρα!
ΠΡΙΝ το κάνω, έγραφα πάνω μέρα μετά την αρχή της περιόδου, ημερομηνία και ώρα, και τώρα τα έχω ενθύμιο χαχα
Αφού έλεγα στον γιατρό ακριβώς την μέρα που έγινε η σύλληψη και με δούλευε Razz


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για κάποιο λόγο την βγάζει στραβά, σορρυ!

18τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τρι Οκτ 25, 2011 3:37 am

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ σε ευχαριστουμε παρα πολυ ειλικρινα μας βοηθησες πολυ Very Happy
Δηλαδη θα ερθουν αυριο? με απλο ταχυδρομειο τα εστειλες?

Την ειδα την φωτογραφια που εβαλες αλλα παρολο που εχω τον Lower με το site δεν βγαζω κ πολυ ακρη. Θες να μας εξηγησεις λιγο?

Ας πουμε τι ωρα το εκανες? Μια φορα την ημερα? Τα ουρα σε ουροσυλλεκτη τα εβαζες? Το μωρακι ποτε το επιασες δηλαδη?

τεστάκια ωορρηξίας  667478 αλλα δεν εχω κανει ποτε ξανα.

19τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τρι Οκτ 25, 2011 3:52 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
siren έγραψε:Αχ σε ευχαριστουμε παρα πολυ ειλικρινα μας βοηθησες πολυ Very Happy
Δηλαδη θα ερθουν αυριο? με απλο ταχυδρομειο τα εστειλες?

Την ειδα την φωτογραφια που εβαλες αλλα παρολο που εχω τον Lower με το site δεν βγαζω κ πολυ ακρη. Θες να μας εξηγησεις λιγο?

Ας πουμε τι ωρα το εκανες? Μια φορα την ημερα? Τα ουρα σε ουροσυλλεκτη τα εβαζες? Το μωρακι ποτε το επιασες δηλαδη?

τεστάκια ωορρηξίας  667478 αλλα δεν εχω κανει ποτε ξανα.

Μάζευα τα ούρα σε ουροσυλέκτη, τα άφηνα 5-10 λεπτάκια και μετά βουτούσα το τεστ μέχρι εκεί που λέει mark για 3-4 δευτερόλεπτα.Μετά έβαζα ένα κομματάκι χαρτί στον νεροχύτη και το έβαζα οριζόντια να σταθεί για λίγο.Μόλις στέγνωνε το έβαζα σε ένα ταπεράκι με σειρά για να μην τα μπερδέψω.Γιαυτό έγραφα πάνω την μέρα απο την αρχή της τελευταίας περιόδου και την ώρα.
Δηλαδή αν έχεις κύκλο 30 ημερών να αρχίσεις να κάνεις το τεστ την 14η μέρα.Οπότε πάνω στο τεστάκι γράψε με στυλό 14-5/11.(εδώ λέει πια μέρα να ξεκινήσεις τα τεστ ανάλογα με τον κύκλο σου http://accuratepregnancytests.com/online_ovulation_test_instructions.html)

Θα τα βάζεις δίπλα δίπλα ετσι ώστε η γραμμή ελέγχου (που πρέπει πάντα να γίνεται σκούρη) να είναι δίπλα δίπλα, για να δεις διαφορά στην γραμμούλα ωορηξίας.
Στην φωτό που έχω το πρώτο κόκκινο κυκλάκι είναι η πρώτη μέρα που είδα διπλή γραμμούλα στο τεστ και εκείνη την μέρα έγινε η επαφή.
Απο την ώρα που θα δεις διπλή γραμμή κάνεις ωορηξία σε 8 έως 36 ώρες αν θυμάμαι καλά!Οπότε απο εκείνη την ώρα που θα δεις διπλή γραμμή(οχι απαραίτητα βέβαια,αν θες ξεκίνα και πριν δεις την γραμμή χαχαχα) και για 2-3 μέρες ελεύθερα Very Happy Very Happy
Ο άντρας μου ακόμα το έχει παράπονο οτι δεν ευχαριστήθηκε και πολύ ελευθερία πριν την εγκυμοσύνη ΛΟΛ Razz

Ελπίζω να κατάλαβες περίπου, μόλις δεις και τα τεστάκια δεν είναι τίποτα!

20τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τρι Οκτ 25, 2011 4:00 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστούμε πάρα πολύ pumpkin! Και για τα τεστάκια και για τις ευχές!

21τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τρι Οκτ 25, 2011 4:35 am

allo

allo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pumpkin έγραψε:elena, siren και allo σας τα έστειλα σήμερα, εύχομαι γρήγορα αποτελέσματα σε όλες, μακάρι να είχα και άλλα να στείλω και σε άλλες κοπέλες Sad
Διαβάστε παραπάνω οδηγίες στο σιτε που σας έδωσα αν θέλετε, σας βάζω φωτό απο τα δικά μου για να δείξω πως τα κρατούσα για να συγκρίνω το σκούρημα της γραμμής απο μέρα σε μέρα!
ΠΡΙΝ το κάνω, έγραφα πάνω μέρα μετά την αρχή της περιόδου, ημερομηνία και ώρα, και τώρα τα έχω ενθύμιο χαχα
Αφού έλεγα στον γιατρό ακριβώς την μέρα που έγινε η σύλληψη και με δούλευε Razz


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για κάποιο λόγο την βγάζει στραβά, σορρυ!
Σε ευχαριστω πολυυυυυυυ ,κ σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσηνη.Φιλακια Smile Smile

22τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τρι Οκτ 25, 2011 4:37 am

allo

allo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
allo έγραψε:
pumpkin έγραψε:elena, siren και allo σας τα έστειλα σήμερα, εύχομαι γρήγορα αποτελέσματα σε όλες, μακάρι να είχα και άλλα να στείλω και σε άλλες κοπέλες Sad
Διαβάστε παραπάνω οδηγίες στο σιτε που σας έδωσα αν θέλετε, σας βάζω φωτό απο τα δικά μου για να δείξω πως τα κρατούσα για να συγκρίνω το σκούρημα της γραμμής απο μέρα σε μέρα!
ΠΡΙΝ το κάνω, έγραφα πάνω μέρα μετά την αρχή της περιόδου, ημερομηνία και ώρα, και τώρα τα έχω ενθύμιο χαχα
Αφού έλεγα στον γιατρό ακριβώς την μέρα που έγινε η σύλληψη και με δούλευε Razz


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για κάποιο λόγο την βγάζει στραβά, σορρυ!
Σε ευχαριστω πολυυυυυυυ ,κ σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσηνη.Φιλακια Smile Smile
Τωρα ειδα τη φωτο,,οπως βλεπω φαινεται καθαρα η πιο σκουρα γραμμη,,την 21 μερα εγινε?????Ετσι δεν ειναι. τεστάκια ωορρηξίας  415870

23τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τρι Οκτ 25, 2011 4:39 am

allo

allo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
allo έγραψε:
allo έγραψε:
pumpkin έγραψε:elena, siren και allo σας τα έστειλα σήμερα, εύχομαι γρήγορα αποτελέσματα σε όλες, μακάρι να είχα και άλλα να στείλω και σε άλλες κοπέλες Sad
Διαβάστε παραπάνω οδηγίες στο σιτε που σας έδωσα αν θέλετε, σας βάζω φωτό απο τα δικά μου για να δείξω πως τα κρατούσα για να συγκρίνω το σκούρημα της γραμμής απο μέρα σε μέρα!
ΠΡΙΝ το κάνω, έγραφα πάνω μέρα μετά την αρχή της περιόδου, ημερομηνία και ώρα, και τώρα τα έχω ενθύμιο χαχα
Αφού έλεγα στον γιατρό ακριβώς την μέρα που έγινε η σύλληψη και με δούλευε Razz


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για κάποιο λόγο την βγάζει στραβά, σορρυ!
Σε ευχαριστω πολυυυυυυυ ,κ σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσηνη.Φιλακια Smile Smile
Τωρα ειδα τη φωτο,,οπως βλεπω φαινεται καθαρα η πιο σκουρα γραμμη,,την 21 μερα εγινε?????Ετσι δεν ειναι. τεστάκια ωορρηξίας  415870
Τελευταια περιοδο ποτε ειχες????Σορρυ που σε ζαλιζω. τεστάκια ωορρηξίας  667478

24τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τετ Οκτ 26, 2011 10:01 am

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω τα ελαβα το πρωι, και παλι ευχαριστω και θα μιλησουμε για τις λεπτομερειες. Φιλια

25τεστάκια ωορρηξίας  Empty Απ: τεστάκια ωορρηξίας Τετ Οκτ 26, 2011 1:36 pm

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sorry τώρα είδα την ερώτηση.18η μέρα έγινε η επαφή με κύκλο 28-32 ημερών.
Λογικά 18η με 19η έγινε η ωορηξία γιατί εκείνη την μέρα ήταν πιο έντονη η γραμμούλα.
Την 19η το τεστάκι το έκανα το μεσημέρι και το 20ο τεστάκι πάλι στην 19η αλλά το βράδυ, ήθελα να δω αν τελείωσε η ωορρηξία και άμα προσέξεις το 20ο είναι πιο αχνή γραμμούλα.
Απλά επαφή είχαμε μόνο την 18η λόγω μιας κύστης του άντρα μου, την επόμενη μέρα είχε χειρουργείο(τον πέθανα τον άνθρωπο ΧΑΧΑΑΧ)

Το μπλε τεστάκι είναι το τεστάκι εγκυμοσύνης το θετικό!
Έκανα 2-3 τεστ τέτοια μετά απο 5-6 μέρες απο την επαφή αλλά έδειξαν αρνητικά και το έδεσα κόμπο οτι δεν είμαι.
Ε μετά απο περίπου 10+ μέρες καθυστέρηση λέω ΑΝΤΕ ας κάνω άλλο ένα να μου φύγει απο το μυαλό και ήταν θετικό Very Happy
Και πάλι ήταν ΤΟΣΟ αχνό, που το έβγαλα φωτό για να το δείξω στα κορίτσια απο ένα άλλο φορουμ να μου πούνε αν όντως βλέπουν κάτι! Ε με το που το είδαν όλες και μου έδιναν συγχαρητήρια με έπιασε το κλάμα και δεν μπορούσα να σταματήσω τεστάκια ωορρηξίας  328109
Μην το πολυ βασιστείτε δηλαδή το τεστάκι γιατί εντοπίζει πιο ψηλή χοριακή απο του φαρμακείου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις