Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
492 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 492 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 10:50 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:
koukida έγραψε:
προφανως τα μεγαλυτερα παιδια βοηθουν πολυ στο 'μεγαλωμα' των μικροτερων. καλο αυτο γιατι ωριμαζουν και γινονται υπευθυνα. ασε που ο εγωισμος αναγκαστικα παει περιπατο- ολα μοιραζονται- ολοι συμμετεχουν.
πιστευω το μονο αρνητικο ειναι το οικονομικο της υποθεσης.
εγω θαυμαζω τις υγιεις πολυμελεις οικογενειες.
μακαρι ολοι να μπορουσαμε να φτιαξουμε απο μια! δυσκολες εποχες ομως...


κ εγω τους θαυμαζω,τους πολυτεκνους οχι τους douggars Razz
κ θα ηθελα 3 παιδια,και 4 μη σου πω.Αλλα οπως ειπες...δυσκολες εποχες.


Συμφωνώ ότι γίνονται πιο υπεύθυνα. Αυτό όμως είναι υγιές; Δε στερείται έτσι το μεγαλύτερο παιδί πράγματα που θα έπρεπε να κάνει λόγω ηλικίας; Το βλέπω κάπως σαν να αναγκάζεται να μπει στο ρόλο του γονιού από μικρό. Μπορεί να λέω και βλακείες τώρα, πραγματικά όμως το έχω απορία. Και δεν έτυχε να διαβάσω ποτέ κάτι για αυτό (από ψυχολογικής πλευράς εννοώ).

Θυμάμαι μια φίλη μου, είχε μια αδερφή γύρω στα 12 χρόνια μικρότερη και οι γονείς την την ανάγκαζαν να την παίρνει μαζί της όπου πηγαίναμε! Δεν μπορούσε να κάνει βήμα χωρίς να έχει τη μικρή μαζί της.

με τον αδερφο μου εχουμε 11 χρονια διαφορα,με την αδερφη μου εχουμε 7 χρονια διαφορα. Κ αυτη νευριαζε αν επρεπε να με συρει μαζι της,κ εγω νευριαζα οταν ημουν εφηβη κ επρεπε να εχω το ξαδερφακι μου το μικρο μαζι ...αλλα δεν προκαλει καποιο τραυμα αυτο,περα απο το οτι δεν μπορεις να κανεις την ομορφη στο αγορακι που σ αρεσει Razz Ευτυχως εχω τ αδερφια μου!Ιδιως την αδερφη μου,ειναι μεγαλο στηριγμα για μενα.

koukida έγραψε:ε καλα δεν νομιζω να εχουν σχοινι για το απλωμα των ρουχων...
πληντηριο στεγνωτηριο πια εχει κ η θεια μου η μυρσουδα!! Razz εκτος απο μενα!
παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι κανουν τοσα παιδια γιατι 'ειναι θελημα θεου' γιαυτους. ειναι πολυ φανατισμενοι με τη θρησκεια εκει.

αυτοι δεν οπαδοι του pro-life κινηματος?σωστα λεω?

27Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 11:16 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:

αυτοι δεν οπαδοι του pro-life κινηματος?σωστα λεω?
ε βασικα ναι- αλλα αυτοι εδω το επιδιώκουν το life ...οσα πιο πολλα lives τοσο πιο καλα...

λετε να κανουν κ το 20ο? Shocked
δλδ επι 19 χρονια εμενε εγκυος κ γεννουσε....?? οου μαι γκοντ.... affraid

28Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 11:18 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειναι εναντιον των εκτρωσεων κι εναντιον των ανισυλληπτικών μεθόδων. οπότε δεν υπάρχει κανένας οικογενειακός προγραμματισμός.
Ή κάνουν σεξ ΜΟΝΟ όταν θελουν παιδια, ή κάνουν σεξ όποτε θελουν και εχουν πολλά παιδια. Νομίζω ειναι και η φιλοσοφία τους αυτη...

Όπως το βλέπω, σαν τρίτος δηλαδη, μου αρεσει η ιδέα μιας πολυμελους οικογένειας. Θα μου άρεσε να ειχα 2-3 αδέλφια ακόμα, βλέπω τους γονείς μου που ειναι απο οικογένειες με 8 και 5 παιδια, και εχουν άλλη σχέση ρε παιδακι μου απο αυτην που εχουμε με τον αδελφό μου.
Σκέφτομαι αυτη τη μάνα η οποία εχει περάσει καμια δεκαετία συνολικά και βαλε σε εγκυμοσύνες, συν 19 λεχούδια, συν 19 παιδια να βγαζουν δοντια, να περπατανε, να αρρωσταίνουν, και θαυμάζω το κουραγιο της.

Και μετα σκέφτομαι οτι, ναι, το οικονομικό ειναι ειναι βασικότατο θέμα, και για μένα ειναι ο κυριος λόγος για τον οποίο δεν κανω τρίτο παιδι (αλλά θα κανω ρε! θα διαιωνιστώ μια φορα ακομα... απλά όχι τωρα...). Αλλά δεν ειναι όλοι οι πολύτεκνοι πλούσιοι. Όπως επίσης δεν ειναι και οι πλούσιοι πολύτεκνοι. Αυτο δηλαδη που θα ειχαν την οικονομική δυνατοτητα να θρεψουν μια μικρη πόλη, αρκουνται στο ενα παιδι. Δεν ξέρω τις συνθηκες ου δεν τυς επιτρέπουν να κάνουν άλλα παιδια, πάντως δεν νομίζω οτι όλοι οι πλούσιοι εχουν προβλήματα γονιμότητας και μενουν στο ενα παιδι. Εκτος κι αν πειράζει το χαβιάρι...

29Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 11:26 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:πάντως δεν νομίζω οτι όλοι οι πλούσιοι εχουν προβλήματα γονιμότητας και μενουν στο ενα παιδι. Εκτος κι αν πειράζει το χαβιάρι...

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ωχ αμαν λες?????????
γι'αυτο δε πιανουν τοπο οι προσπαθειες μου τοσο καιρο?ατιμος νεοπλουτισμος!!!!!!!τωρα με την κριση θα βρεθει μια λυση ομως!!!!!!
ζητω ο γιωργακης!!!!!!!!!
ζητω οι 300!!!!
και ζητω και ο ρομποπουλος που αφησε την καρεκλα του στο κομμα να κατσει κανενας καλοψηφιστης!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

30Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 11:42 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Πολύ ωραίο σαν εικόνα, αναρωτιέμαι όμως αν η πραγματικότητα είναι αυτό που βλέπω...

Πάντα βλέποντας πολύτεκνες οικογένειες (και λέγοντας πολυτεκνες εννοώ 5-6 παιδιά) αναρωτιόμουν αν όλα τα παιδιά παίρνουν την προσοχή που χρειάζονται από τους γονείς; Εσείς τι λέτε; Μπορούν δηλαδή τα παιδιά να είναι ευτυχισμένα σε μια τόσο πολυμελή οικογένεια; Ή λέω βλακείες;

εγω ειμαι η πρωτη απο 6 αδερφια!
με λενε ευα και ειμαι καλα!!!!!!!!!

31Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 11:44 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
elena25 έγραψε:[font=Verdana]Πάντα βλέποντας πολύτεκνες οικογένειες (και λέγοντας πολυτεκνες εννοώ 5-6 παιδιά) αναρωτιόμουν αν όλα τα παιδιά παίρνουν την προσοχή που χρειάζονται από τους γονείς; Εσείς τι λέτε; Μπορούν δηλαδή τα παιδιά να είναι ευτυχισμένα σε μια τόσο πολυμελή οικογένεια; Ή λέω βλακείες;

εγω ειμαι η πρωτη απο 6 αδερφια!
με λενε ευα και ειμαι καλα!!!!!!!!!
Ναι αλλα εχεις και μια φωτο στο αβαταρ με ενα τηγανι... Πώς αλλιως να κανεις ζαφτι τόσα αδελφια θα μου πεις.. Razz Razz Razz

32Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 11:51 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
elena25 έγραψε:[font=Verdana]Πάντα βλέποντας πολύτεκνες οικογένειες (και λέγοντας πολυτεκνες εννοώ 5-6 παιδιά) αναρωτιόμουν αν όλα τα παιδιά παίρνουν την προσοχή που χρειάζονται από τους γονείς; Εσείς τι λέτε; Μπορούν δηλαδή τα παιδιά να είναι ευτυχισμένα σε μια τόσο πολυμελή οικογένεια; Ή λέω βλακείες;

εγω ειμαι η πρωτη απο 6 αδερφια!
με λενε ευα και ειμαι καλα!!!!!!!!!
Ναι αλλα εχεις και μια φωτο στο αβαταρ με ενα τηγανι... Πώς αλλιως να κανεις ζαφτι τόσα αδελφια θα μου πεις.. Razz Razz Razz

το τηγανι μαρη ειναι για την πεθερα μου!!!!!!!!!!!!!!
αλλα τωρα που το λες δεν ειναι κακο.......... Wink Razz Razz Razz Razz

33Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 11:53 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:πάντως δεν νομίζω οτι όλοι οι πλούσιοι εχουν προβλήματα γονιμότητας και μενουν στο ενα παιδι. Εκτος κι αν πειράζει το χαβιάρι...

χαχαχαχαχαααα Razz Razz

34Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 12:45 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
litsakos έγραψε:

αυτοι δεν οπαδοι του pro-life κινηματος?σωστα λεω?
ε βασικα ναι- αλλα αυτοι εδω το επιδιώκουν το life ...οσα πιο πολλα lives τοσο πιο καλα...

λετε να κανουν κ το 20ο? Shocked
δλδ επι 19 χρονια εμενε εγκυος κ γεννουσε....?? οου μαι γκοντ.... affraid

καλα ειναι 45 πια αυτη ...ποσα να κανει ακομη οεο???...δεν εχει 19 γεννες...εχει κανει 2 η 3 φορες δυδιμα!!απιστευτο ...το γραφω και με εχει πιασει νευρικο γελιο!!
απιστευτη η γυναικα...δεν εχω λογια πραγματικα ...οσα λεφτα και να εχει τοσες εγκυμοσυνες και τοσες γεννες βρε παιδι μου...μονο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



το κινημα που λετε πρωτη φορα το ακουω!

35Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 1:02 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
koukida έγραψε:
litsakos έγραψε:

αυτοι δεν οπαδοι του pro-life κινηματος?σωστα λεω?
ε βασικα ναι- αλλα αυτοι εδω το επιδιώκουν το life ...οσα πιο πολλα lives τοσο πιο καλα...

λετε να κανουν κ το 20ο? Shocked
δλδ επι 19 χρονια εμενε εγκυος κ γεννουσε....?? οου μαι γκοντ.... affraid

καλα ειναι 45 πια αυτη ...ποσα να κανει ακομη οεο???...δεν εχει 19 γεννες...εχει κανει 2 η 3 φορες δυδιμα!!απιστευτο ...το γραφω και με εχει πιασει νευρικο γελιο!!
απιστευτη η γυναικα...δεν εχω λογια πραγματικα ...οσα λεφτα και να εχει τοσες εγκυμοσυνες και τοσες γεννες βρε παιδι μου...μονο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



το κινημα που λετε πρωτη φορα το ακουω!

Άσχετο αλλα ξερω κοπέλα που έχει κάνει δύο γεννες και έχει 4 παιδια, ανά δύο δίδυμα. Ο γιατρός της της ειπε ότι όσες φορές και να μείνει έγκυος θα είναι δίδυμη η κύηση λόγω ιδιαιτερότητας της μητρας της...

36Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 1:33 pm

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:
Nena έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
elena25 έγραψε:[font=Verdana]Πάντα βλέποντας πολύτεκνες οικογένειες (και λέγοντας πολυτεκνες εννοώ 5-6 παιδιά) αναρωτιόμουν αν όλα τα παιδιά παίρνουν την προσοχή που χρειάζονται από τους γονείς; Εσείς τι λέτε; Μπορούν δηλαδή τα παιδιά να είναι ευτυχισμένα σε μια τόσο πολυμελή οικογένεια; Ή λέω βλακείες;

εγω ειμαι η πρωτη απο 6 αδερφια!
με λενε ευα και ειμαι καλα!!!!!!!!!
Ναι αλλα εχεις και μια φωτο στο αβαταρ με ενα τηγανι... Πώς αλλιως να κανεις ζαφτι τόσα αδελφια θα μου πεις.. Razz Razz Razz

το τηγανι μαρη ειναι για την πεθερα μου!!!!!!!!!!!!!!
αλλα τωρα που το λες δεν ειναι κακο.......... Wink Razz Razz Razz Razz

ΧΑΧΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΕΥΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΤΑΚΕΣ ΣΟΥ.. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

37Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 3:46 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαρας το κουραγιο της μανας! οχι φανταζεστε να βγαζουν δοντια 2-3 μαζι? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked εγω με ενα και δεν την παλευω! cyclops cyclops cyclops

38Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 3:51 pm

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:χαρας το κουραγιο της μανας! οχι φανταζεστε να βγαζουν δοντια 2-3 μαζι? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked εγω με ενα και δεν την παλευω! cyclops cyclops cyclops



χαχχαχα!! Κουραγιο !!!!!

39Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 3:53 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamarena έγραψε:
mama katerina έγραψε:χαρας το κουραγιο της μανας! οχι φανταζεστε να βγαζουν δοντια 2-3 μαζι? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked εγω με ενα και δεν την παλευω! cyclops cyclops cyclops



χαχχαχα!! Κουραγιο !!!!!

ευχαριστω Μαμα Ρενα!!!!! Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 417472

40Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 5:27 pm

phoenix


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλα εχω λυθει στα γελια

λοιπον αυτες μπορει να ναι απο τις τυχερες που θα λεει δοντια? α καλε δεν το καταλαβα τα βγαλε στον υπνο!(αν δειτε τι ωρα γραφω βγαζουμε τελευταιους κυνοδοντες αμην παναγια μου)

μωρε δεν ξερω...να σας πω οκ 19 δε θα μπορω να κανω και σωματικα ομως ειμαι το μονο παιδι απο την οικογενεια της μανας μου δεν καναν παιδια τα αδερφια κ ξαδερφια της και απο το μπαμπα μου ειναι Κυπρο ολοι εκει εχουν 2-3 παιδια αλλα δεν τους ξερω. Το Πασχα γνωρισα την αρραβωνιαστικα ενος ξαδερφου μας ελεγε ιστοριες απο την οικογενεια της 7 αδερφια ειναι εγω θα θελα πολυ να χω αδερφια κ για αυτο εκανα και τα παιδια μου κοντα κοντα τωρα αν ξαναπαντρευτω μπορει να κανω αλλο 1 μωρακι αν μου επιτρεπει η υγεια

ειναι ενας τυπος για οσες μενετε Αθηνα στο φαναρι του Μητερα -υγεια.Παιζει βιολι εχει 11 παιδια και λεει η γυναικα θελει καθε μερα σεχ αμαρτια το προφυλακτικο 11 παιδιαααααα ντεν εχει φαει!!!!!!αυτο μου θυμισε αυτη η οικογενεια στο πιο κυριλε βεβαια!

41Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 10:10 pm

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! Μόλις είδα το θέμα! Πονοκέφαλος με έπιασε καλέ και μόνο που το είδα! Εμένα το μυαλό μου φλερτάρει με το τέταρτο αλλά η λογική λέει ΟΧΙ. Και πες ότι δεν έχει κάποιος οικονομικό...πόσα lexotanil πρέπει να πάρει για να νταντέψει τόσα παιδιά?????????? Ο δικός μου ο μεσαίος ένας είναι και κάνει για δέκα ζωή νάχει! Φανταστείτε τώρα νά χεις δυο τρία τέτοια! Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 893968 Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 893968 Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 893968 τα παιδιά

και η μαμά Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 911307 Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 911307 Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 911307

42Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Πεμ Οκτ 20, 2011 11:51 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω εχω στην γειτονια μου δυο τετοιες οικογενειες. τα μεγαλυτερα παιδια φροντιζουν τα μικροτερα, δεν πεφτει ολο το βαρος στους γονεις. δε χανονται ομως καπως ετσι οι ρολοι?δεν ξερω εαν ειμαι υπερ ή κατα, παντως δεν θα εκανα τοσο μεγαλη οικογενεια.αντε να το σκεφτουμε αργοτερα για 4ο!

43Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Παρ Οκτ 21, 2011 12:09 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν αντιλεγω οτι τα παιδια ειναι η χαρα της ζωης.... αλλα και τοσο χαρα πια δεν την αντεχω!!!!
ενταξει..... 3-4, 5 το πολυ παιδια το δεχομαι και το βρισκω υγιες και απολυτα φυσιολογικο... (οχι για μενα βεβαια!!) αλλα 19 παιδια ειναι υπερβολη!! τι να προλαβει να χαρει η δολια η μανα-κ ο πατερας φυσικα- αλλα κ τα ιδια τα παιδακια..

44Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Παρ Οκτ 21, 2011 1:19 am

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για μένα το θέμα είναι να κάνεις παιδιά όχι απλά και μόνο για να πεις ότι έκανες αλλά να μπορείς και να τα μεγαλώσεις αξιοπρεπώς, να μπορείς να τους αφιερώσεις τη ψυχή και το μυαλό σου χωρίς να αδικήσεις κανένα. Αν μπορείς λοιπόν να στηρίξεις τόσο υλικά, όσο και συναισθηματικά 19 παιδιά τότε κάντα!! Αν πάλι μπορείς να στηρίξεις μόνο ένα ή δύο παιδιά τότε αρκέσου σε αυτά..
Είναι πολύ όμορφες οι μεγάλες οικογένειες αρκεί όμως να μπορείς να τις στηρίξεις..

45Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Παρ Οκτ 21, 2011 1:09 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω στην γειτονια 2 οικογενειες με 10 παιδια (μπορει κ παραπανω,τωρα ειναι ενηλικες ολα).Η μια ασχολειται με ναρκωτικα η αλλη με πορνεια...τα παιδια εννοω. Ειναι γνωστοι στην περιοχη που μενω.
Ασχετο αλλα το θυμηθηκα σημερα.

46Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Παρ Οκτ 21, 2011 1:44 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πριν μερικά χρόνια μου στείλαν μειλ με αυτή την οικογένεια και είχαν 17 παιδιά. Τώρα είναι 19 ε; Όταν γίνουν 25 ειδοποιήστε με ξανά...

Πέρα από την πλάκα, δεν το βρίσκω και τόσο διασκεδαστικό όλο αυτό. Κάνανε και ριάλιτι τη ζωή τους οι άνθρωποι του Θεού και προβάλλουν τα παιδιά τους σε όλη την Αμερική. Νομίζω ότι τόση προβολή βλάπτει τα μικρά παιδιά.
Κι αν έρθει αυτή η μάνα να μου πει ότι ξέρει τι τρώνε, τι κάνουν και πως περνούν την μέρα τους όλα της τα παιδιά θα είναι ψεύτρα. Θα μου πεις τώρα ότι τα μεγαλώνει με αξίες και τα εμπιστεύεται. Μου είναι πολύ δύσκολο να το χωνέψω όλο αυτό το στόρυ της happy family με τα 19 παιδιά.

47Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Παρ Οκτ 21, 2011 9:45 pm

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:εχω στην γειτονια 2 οικογενειες με 10 παιδια (μπορει κ παραπανω,τωρα ειναι ενηλικες ολα).Η μια ασχολειται με ναρκωτικα η αλλη με πορνεια...τα παιδια εννοω. Ειναι γνωστοι στην περιοχη που μενω.
Ασχετο αλλα το θυμηθηκα σημερα.

Νομίζω είναι χρήσιμο να ξεχωρίσουμε τη συνειδητή πολυτεκνία από την πολυτεκνία που προέκυψε, επειδή οι γονείς δεν ήξεραν ή δεν ήθελαν την αντισύλληψη (επειδή τους ξενερώνει, το έχω ακούσει κι αυτό). Επίσης, έχω δει οικογένεια με 8 παιδιά, τα πρώτα 7 κορίτσια. Ο πατέρας επιδίωκε να κάνει το γιο Shocked
Ο πιο γνωστός πρεζάκιας της γειτονιάς μας πάντως είναι μοναχοπαίδι από οικογένεια δικαστικών. Βλέπεις, δεν κάνει διακρίσεις η παρανομία.

48Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Παρ Οκτ 21, 2011 11:44 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:
litsakos έγραψε:εχω στην γειτονια 2 οικογενειες με 10 παιδια (μπορει κ παραπανω,τωρα ειναι ενηλικες ολα).Η μια ασχολειται με ναρκωτικα η αλλη με πορνεια...τα παιδια εννοω. Ειναι γνωστοι στην περιοχη που μενω.
Ασχετο αλλα το θυμηθηκα σημερα.

Νομίζω είναι χρήσιμο να ξεχωρίσουμε τη συνειδητή πολυτεκνία από την πολυτεκνία που προέκυψε, επειδή οι γονείς δεν ήξεραν ή δεν ήθελαν την αντισύλληψη (επειδή τους ξενερώνει, το έχω ακούσει κι αυτό). Επίσης, έχω δει οικογένεια με 8 παιδιά, τα πρώτα 7 κορίτσια. Ο πατέρας επιδίωκε να κάνει το γιο Shocked
Ο πιο γνωστός πρεζάκιας της γειτονιάς μας πάντως είναι μοναχοπαίδι από οικογένεια δικαστικών. Βλέπεις, δεν κάνει διακρίσεις η παρανομία.

δεν διευκρινησα οτι δεν θεωρω οτι εμπλεξαν με την παρανομια γιατι ειναι πολυτεκνοι,το θεωρησα αυτονοητο.Θα ηταν ηλιθιο εκ μερους μου να θεωρω κατι τετοιο.

49Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Σαβ Οκτ 22, 2011 2:19 am

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το κατάλαβα, απλώς κι εγώ διευκρίνισα ότι πολλοί άνθρωποι (πιθανότατα και αυτοί που ανέφερες) κάνουν πολλά παιδιά χωρίς να μπορούν και χωρίς να θέλουν να τα μεγαλώσουν. Έτσι προκύπτει και η παρανομία, η εγκληματικότητα κλπ. Αν είχαν συνείδηση αυτού που έκαναν, θα τα είχαν μεγαλώσει με αγάπη και αξίες, έστω κι αν έλειπαν τα χρήματα.

50Ξέρετε τους DUGGARS??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ξέρετε τους DUGGARS??? Σαβ Οκτ 22, 2011 4:14 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σίγουρα υπαρχει διαφορα σε αυτούς που κανουν παιδια συνειδητα και σε αλλους που απλα ετυχε ....αλλά αυτο που λεμε οτι δεν τα προσεχουν τα πολλα παιδια και δεν ξερει η μανα τι κανουν κλπ..παραειναι καραμελα βρε κοριτσια!!
εγω 3 εχω και αμα ειμαι στο ενα δωματιο δεν ξερω τι κανουν τα αλλα δυο μεσα....
τι παει να πει ...οτι δεν ειμαι καλη μαμα???...
και τι αμα ειχα ενα θα το ειχα ολη την ωρα απο πισω δηλαδη??να ξερω τι κανει???....
τα παιδια ειτε εχει 1 ειτε 10 καποια στιγμη ανοιγουν τα φτερα τους...
σορρυ που το λεω...δεν εχω κατι με την κοπελα που το ανεφερε ..αλλα εχω κουραστει να το ακουω....
οτι οσοι εχουν πολλα δεν τα φροντιζουν,δεν προλαβαινουν να ασληθουν με ολα...δεν..δεν..
ΚΑΛΟς Η ΚΑΚΟς ΓΟΝΙΟς ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 1Ο.....ΑΠΛΑ ΣΤΑ 10 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ....ΙΣΩς ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΕΙς (ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ) ΚΑΙ ΝΑ ΖΕΙς ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις