Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
608 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 608 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα μαμάδες...Μόλις χτες το βράδυ περάσαμε μία πολύ κουραστική νύχτα στο παιδων, λογω δικής μου απροσεξίας... Μου πήρε τον καπνό η κόρη μου και τον αράδιασε κάτω μέχρι να προλάβω να γυρίσω το κεφάλι μου...Την βλέπω να μασουλάει ένα κομματάκι το οποίο και δεν μπόρεσα να της βγάλω...Με έπιασε ένα άγχος, αν και δε πίστευα ότι είχε φάει πολύ καθώς είναι πικρός, αλλά από εκείνη την ώρα ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα..Πήρα την παιδίατρο και μου λέει εφόσον δε ξέρεις την ποσότητα φεύγεις για το νοσοκομείο, όπως και έγινε...

Οι τυψεις με κυριεύσαν και έβαλα τα κλάμματα, όταν μου είπαν ότι θα κάνουν πλύση στομάχου στο μωρό μου και θα της δώσουν ενεργό άνθρακα..

Δεν άντεξα έξω από την αίθουσα και έφυγα μέχρι να τελειώσουν για να μην ακούω το κοριτσάκι μου να κλαίει, και γυρισα σπίτι να της πάρω λίγα πράματα για το βράδυ...Δεν ειχε φάει τίποτα το μωρό τελικά παρά μόνο 2-3 τριχουλες καπνού, αλλά δε γινόταν να κάνω αλλιώς, να το ρισκάρω...απλά θα έπρεπε να προσέχω πιο πολύ...

Νιώθω φοβερά ένοχη που έβαλα σε αυτή την διαδικασία το μωρό μου, ένιωσα εντελώς ανίκανη και άχρηστη μητέρα μετά από αυτό.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mommy12585 έγραψε:Καλησπέρα μαμάδες...Μόλις χτες το βράδυ περάσαμε μία πολύ κουραστική νύχτα στο παιδων, λογω δικής μου απροσεξίας... Μου πήρε τον καπνό η κόρη μου και τον αράδιασε κάτω μέχρι να προλάβω να γυρίσω το κεφάλι μου...Την βλέπω να μασουλάει ένα κομματάκι το οποίο και δεν μπόρεσα να της βγάλω...Με έπιασε ένα άγχος, αν και δε πίστευα ότι είχε φάει πολύ καθώς είναι πικρός, αλλά από εκείνη την ώρα ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα..Πήρα την παιδίατρο και μου λέει εφόσον δε ξέρεις την ποσότητα φεύγεις για το νοσοκομείο, όπως και έγινε...

Οι τυψεις με κυριεύσαν και έβαλα τα κλάμματα, όταν μου είπαν ότι θα κάνουν πλύση στομάχου στο μωρό μου και θα της δώσουν ενεργό άνθρακα..

Δεν άντεξα έξω από την αίθουσα και έφυγα μέχρι να τελειώσουν για να μην ακούω το κοριτσάκι μου να κλαίει, και γυρισα σπίτι να της πάρω λίγα πράματα για το βράδυ...Δεν ειχε φάει τίποτα το μωρό τελικά παρά μόνο 2-3 τριχουλες καπνού, αλλά δε γινόταν να κάνω αλλιώς, να το ρισκάρω...απλά θα έπρεπε να προσέχω πιο πολύ...

Νιώθω φοβερά ένοχη που έβαλα σε αυτή την διαδικασία το μωρό μου, ένιωσα εντελώς ανίκανη και άχρηστη μητέρα μετά από αυτό.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

λογικο ειναι να νιωθεις ετσι και εγω ετσι θα ενιωθα στην θεση σου , αλλα να εισαι πιο προσεκτικη αλλη φορά βαλτον σε μέρος που δεν έχει πρόσβαση η μικρη

http://hawk-girl.blogspot.com/

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε οχι και αχρηστη βρε παιδι μου. δυστυχως λαθη κανουμε και θα κανουμε. τωρα προσπαθησε να το ξεπερασεις και ηρεμησε. η αληθεια ειναι οτι πρεπει να ειμαστε παρα πολυ προσεχτικοι-το λεω και για μενα αυτο!-
τωρα πως ειναι το κοριτσακι σου?

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μια χαρά είναι, το ξέχασε κιόλας τώρα. Ουτως η άλλως η ποσότητα ήταν ελάχιστη, δε μπορούσε να της κάνει κακό, αλλά δε μπορούσα να περιμένω και να το ρισκάρω έτσι, χωρίς να ξέρω...Συνήθως τον έχω κάπου ψηλά τον καπνό και χθες τον είχα στο σαλόνι επειδη βγαίνω έξω για τσιγάρο και κατάφερε και τον έπιασε από κει που τον είχα δυστυχώς...έγιναν όλα πολύ γρήγορα..... Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787 Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787 Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συνηθως ετσι γινεται. παντως μην γεμιζεις τον εαυτο σου με τυψεις. αφου ειναι και ολα καλα. και σιγουρα με την τρομαρα που πηρες θα εισαι πιο προσεχτικη απο εδω και μπρος

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γλυκειά μανούλα έκανες το σωστό και αυτό που θα κάναμε όλες στη θέση σου σε μια τέτοια περίπτωση. Δε γινόταν αλλιώς μια και οι επιπτώσεις από την κατάποση καπνού μπορεί να είναι τραγικές Crying or Very sad
Την προηγούμενη εβδομάδα το έπαθε η φίλη μου με το γιο της και του έκαναν πλύση στομάχου και τα σχετικά. Όλα καλά. Περαστικά σας και να μην σας ξανατύχει τίποτα...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:συνηθως ετσι γινεται. παντως μην γεμιζεις τον εαυτο σου με τυψεις. αφου ειναι και ολα καλα. και σιγουρα με την τρομαρα που πηρες θα εισαι πιο προσεχτικη απο εδω και μπρος

MariaIoanna έγραψε:γλυκειά μανούλα έκανες το σωστό και αυτό που θα κάναμε όλες στη θέση σου σε μια τέτοια περίπτωση. Δε γινόταν αλλιώς μια και οι επιπτώσεις από την κατάποση καπνού μπορεί να είναι τραγικές Crying or Very sad
Την προηγούμενη εβδομάδα το έπαθε η φίλη μου με το γιο της και του έκαναν πλύση στομάχου και τα σχετικά. Όλα καλά. Περαστικά σας και να μην σας ξανατύχει τίποτα...

Σας ευχαριστώ πολύ, πραγματικά πήγα και ήρθα, τι να κάνω αυτό το παιδί δεν το προλαβαίνω πολλές φορές, είναι πολύ ζωηρή. Βασικά ένιωσα εντελώς χάλια γιατί θα μπορούσαμε να το αποφύγουμε.. Κατα τάλλα σε αυτό το σπίτι είναι όλα ασφαλισμένα, ντουλάπια, κλειδώνω την πόρτα της κουζίνας και του μπάνιου πάντα, είμαι υπερβολική με την ασφάλεια, αλλά να που μπορεί να την πάθεις από κει που δεν το περιμένεις...

????????


Επισκέπτης
Με τα παιδια κοριτσι μου μπορει να σου συμβει το πλεον απιθανο... Δεν εκανες κατι κακο, ανθρωπος εισαι, απλα ηταν η κακια στιγμη!!

Ολα καλα τωρα, αυτο αρκει! Very Happy

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα το είχα περάσει και εγώ σαν μαμά ήταν ο Σταύρος 13 μηνών είχα τα τσιγάρα μου πάνω στο πάσο ανέβηκε στο καναπέ και έριξε στο πάτωμα
ότι υπήρχε στο πάσο επειδή εγώ δεν κάπνιζα πολύ να είμαι υστερική έτσι δεν αναζήτησα τα τσιγάρα ξαφνικά άκουσα να βήχει και να κλαίει εκεί είδα το πακέτο κάτω και ένα κομμάτι να λείπει.. τρελάθηκα επειδή ήξερα τη κάνει το τσιγάρο πήγαμε και εμείς στο νοσοκομείο κάναμε την πλύση και μείναμε 24 ώρες μέσα . Το σίγουρο είναι ότι ναι εμείς οι γονείς πρέπει να είμαστε πιο προσεχτικοί αλλά και μην ξεχνάμε τα παιδιά είναι απρόβλεπτα .Θυμάμαι τότε που κάποιοι συγγενείς και φίλοι και με έκριναν ...δεν είναι κανείς ικανός να κρίνει ΚΑΝΕΙΣ . Δώσε ένα φιλάκι στη μικρή και μην στεναχωριεσαι

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:Με τα παιδια κοριτσι μου μπορει να σου συμβει το πλεον απιθανο... Δεν εκανες κατι κακο, ανθρωπος εισαι, απλα ηταν η κακια στιγμη!!

Ολα καλα τωρα, αυτο αρκει! Very Happy

Σ'ευχαριστώ πολύ, είναι αλήθεια, το πλέον απίθανο μπορεί να συμβεί με τα παιδιά, από που να τα πρωτο προστατέψεις πια.. Rolling Eyes

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εύα μου,όσα δεν τα φέρνει ο χρόνος τα φέρνει η ώρα..έτσι δεν λένε???
Εύχομαι να σου έχει φύγει η στεναχώρια και οι τύψεις.Κακιές στιγμές μπορεί να τύχουν σε όλες μας,δεν πάει να πει όμως ότι είμαστε κακές μανάδες,αλίμονο!!!
Που να τα προλάβουμε,τα πονηρούλικα..σε ανύποπτη στιγμή μπορούν να σκαρφιστούν τα πάντα.
Ξέρεις τι έχει βάλει ο δικός μου στο στόμα του???Άπειρα σκατολοίδια!!!!
Και είμαι συνέχεια από πάνω του,να πεις ότι δεν είμαι!!!Αλλά δεν τον προλαβαίνω,πολλές φορές!!
Τέλος οι στεναχώριες..τέλος καλό,όλα καλά!!!!! Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 417472

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Μια χαρά είναι, το ξέχασε κιόλας τώρα. Ουτως η άλλως η ποσότητα ήταν ελάχιστη, δε μπορούσε να της κάνει κακό, αλλά δε μπορούσα να περιμένω και να το ρισκάρω έτσι, χωρίς να ξέρω...Συνήθως τον έχω κάπου ψηλά τον καπνό και χθες τον είχα στο σαλόνι επειδη βγαίνω έξω για τσιγάρο και κατάφερε και τον έπιασε από κει που τον είχα δυστυχώς...έγιναν όλα πολύ γρήγορα..... Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787 Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787 Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787

καλα εκανες και την πηγες η προληψη ειναι η καλυτερη θεραπεια λενε! και το παθημα γινεται μαθημα! μη στεναχωριεσαι τωρα ανθρωποι ειμαστε κι εμεις κατι θα μας ξεφυγει! σημασια εχει που ειναι ενταξει η μικρουλα! φιλακια! Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 417472

stavroulitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mommy12585 έγραψε:Καλησπέρα μαμάδες...Μόλις χτες το βράδυ περάσαμε μία πολύ κουραστική νύχτα στο παιδων, λογω δικής μου απροσεξίας... Μου πήρε τον καπνό η κόρη μου και τον αράδιασε κάτω μέχρι να προλάβω να γυρίσω το κεφάλι μου...Την βλέπω να μασουλάει ένα κομματάκι το οποίο και δεν μπόρεσα να της βγάλω...Με έπιασε ένα άγχος, αν και δε πίστευα ότι είχε φάει πολύ καθώς είναι πικρός, αλλά από εκείνη την ώρα ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα..Πήρα την παιδίατρο και μου λέει εφόσον δε ξέρεις την ποσότητα φεύγεις για το νοσοκομείο, όπως και έγινε...

Οι τυψεις με κυριεύσαν και έβαλα τα κλάμματα, όταν μου είπαν ότι θα κάνουν πλύση στομάχου στο μωρό μου και θα της δώσουν ενεργό άνθρακα..

Δεν άντεξα έξω από την αίθουσα και έφυγα μέχρι να τελειώσουν για να μην ακούω το κοριτσάκι μου να κλαίει, και γυρισα σπίτι να της πάρω λίγα πράματα για το βράδυ...Δεν ειχε φάει τίποτα το μωρό τελικά παρά μόνο 2-3 τριχουλες καπνού, αλλά δε γινόταν να κάνω αλλιώς, να το ρισκάρω...απλά θα έπρεπε να προσέχω πιο πολύ...

Νιώθω φοβερά ένοχη που έβαλα σε αυτή την διαδικασία το μωρό μου, ένιωσα εντελώς ανίκανη και άχρηστη μητέρα μετά από αυτό.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΧΡΗΣΤΗ .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΕΝΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ .ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ .ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.ΚΑΝΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ .ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Εύα μου,όσα δεν τα φέρνει ο χρόνος τα φέρνει η ώρα..έτσι δεν λένε???
Εύχομαι να σου έχει φύγει η στεναχώρια και οι τύψεις.Κακιές στιγμές μπορεί να τύχουν σε όλες μας,δεν πάει να πει όμως ότι είμαστε κακές μανάδες,αλίμονο!!!
Που να τα προλάβουμε,τα πονηρούλικα..σε ανύποπτη στιγμή μπορούν να σκαρφιστούν τα πάντα.
Ξέρεις τι έχει βάλει ο δικός μου στο στόμα του???Άπειρα σκατολοίδια!!!!
Και είμαι συνέχεια από πάνω του,να πεις ότι δεν είμαι!!!Αλλά δεν τον προλαβαίνω,πολλές φορές!!
Τέλος οι στεναχώριες..τέλος καλό,όλα καλά!!!!! Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 417472

mama katerina έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Μια χαρά είναι, το ξέχασε κιόλας τώρα. Ουτως η άλλως η ποσότητα ήταν ελάχιστη, δε μπορούσε να της κάνει κακό, αλλά δε μπορούσα να περιμένω και να το ρισκάρω έτσι, χωρίς να ξέρω...Συνήθως τον έχω κάπου ψηλά τον καπνό και χθες τον είχα στο σαλόνι επειδη βγαίνω έξω για τσιγάρο και κατάφερε και τον έπιασε από κει που τον είχα δυστυχώς...έγιναν όλα πολύ γρήγορα..... Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787 Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787 Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 534787

καλα εκανες και την πηγες η προληψη ειναι η καλυτερη θεραπεια λενε! και το παθημα γινεται μαθημα! μη στεναχωριεσαι τωρα ανθρωποι ειμαστε κι εμεις κατι θα μας ξεφυγει! σημασια εχει που ειναι ενταξει η μικρουλα! φιλακια! Παίδων Αγλαία Κυριακού- κατάποση καπνού 417472

stavroulitsa έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Καλησπέρα μαμάδες...Μόλις χτες το βράδυ περάσαμε μία πολύ κουραστική νύχτα στο παιδων, λογω δικής μου απροσεξίας... Μου πήρε τον καπνό η κόρη μου και τον αράδιασε κάτω μέχρι να προλάβω να γυρίσω το κεφάλι μου...Την βλέπω να μασουλάει ένα κομματάκι το οποίο και δεν μπόρεσα να της βγάλω...Με έπιασε ένα άγχος, αν και δε πίστευα ότι είχε φάει πολύ καθώς είναι πικρός, αλλά από εκείνη την ώρα ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα..Πήρα την παιδίατρο και μου λέει εφόσον δε ξέρεις την ποσότητα φεύγεις για το νοσοκομείο, όπως και έγινε...

Οι τυψεις με κυριεύσαν και έβαλα τα κλάμματα, όταν μου είπαν ότι θα κάνουν πλύση στομάχου στο μωρό μου και θα της δώσουν ενεργό άνθρακα..

Δεν άντεξα έξω από την αίθουσα και έφυγα μέχρι να τελειώσουν για να μην ακούω το κοριτσάκι μου να κλαίει, και γυρισα σπίτι να της πάρω λίγα πράματα για το βράδυ...Δεν ειχε φάει τίποτα το μωρό τελικά παρά μόνο 2-3 τριχουλες καπνού, αλλά δε γινόταν να κάνω αλλιώς, να το ρισκάρω...απλά θα έπρεπε να προσέχω πιο πολύ...

Νιώθω φοβερά ένοχη που έβαλα σε αυτή την διαδικασία το μωρό μου, ένιωσα εντελώς ανίκανη και άχρηστη μητέρα μετά από αυτό.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΧΡΗΣΤΗ .ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΕΝΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ .ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ .ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.ΚΑΝΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ .ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Με παρηγορείτε γιατί με είχε πάρει πολύ από κάτω αυτές τις μέρες..λέω άλλα παιδάκια στο νοσοκομείο ήταν για πιο σοβαρούς λόγους και γω για σαχλαμάρες και δική μου ανευθυνότητα βρίσκομαι στο νοσοκομείο....Φοβήθηκα κιόλας γιατί μας βάλανε και σε ένα θάλαμο που τα 2 ήταν φορτωμένα στο κρύωμα, και λέω θα φύγουμε και με καμιά ίωση από εδώ μέσα, αλλά ευτυχώς όλα καλά!!

Παρεπιπτόντως στο Παίδων πήγα πρώτη φορά, οι γιατροί πολύ καλοί οι περισσότεροι, αλλά απο παροχές μηδέν. Ούτε χαρτί στην τουαλέτα δεν είχε και οι καθαρίστριες έμπαιναν με ένα θράσσος τα ξημερώματα στο δωμάτιο, η μία ήταν σαν την frau helga Twisted Evil , μόνο που δεν έδειρε μια μαμά επειδή ένα τραπεζάκι το έβγαλε έξω, ενοχλούσε και δεν υπήρχε χώρος για τις πολυθρόνες.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:Μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα το είχα περάσει και εγώ σαν μαμά ήταν ο Σταύρος 13 μηνών είχα τα τσιγάρα μου πάνω στο πάσο ανέβηκε στο καναπέ και έριξε στο πάτωμα
ότι υπήρχε στο πάσο επειδή εγώ δεν κάπνιζα πολύ να είμαι υστερική έτσι δεν αναζήτησα τα τσιγάρα ξαφνικά άκουσα να βήχει και να κλαίει εκεί είδα το πακέτο κάτω και ένα κομμάτι να λείπει.. τρελάθηκα επειδή ήξερα τη κάνει το τσιγάρο πήγαμε και εμείς στο νοσοκομείο κάναμε την πλύση και μείναμε 24 ώρες μέσα . Το σίγουρο είναι ότι ναι εμείς οι γονείς πρέπει να είμαστε πιο προσεχτικοί αλλά και μην ξεχνάμε τα παιδιά είναι απρόβλεπτα .Θυμάμαι τότε που κάποιοι συγγενείς και φίλοι και με έκριναν ...δεν είναι κανείς ικανός να κρίνει ΚΑΝΕΙΣ . Δώσε ένα φιλάκι στη μικρή και μην στεναχωριεσαι

Βάνια μου τώρα είδα το μνμ σου!
Όντως δεν είναι ικανός να σε κρίνει άσχημα κανένας για αυτό, αν και σίγουρα θα το σκέφτονται, εδώ εγώ κατέκρινα τον εαυτό μου για αυτό. Η αλήθεια είναι ότι οι γονείς μου αρχίσαν τα κηρύγματα περί τσιγάρου και ο άντρας μου βλέπω να μου το χτυπάει για καμιά δεκαριά χρόνια...τσαντίστηκε παααρα πολύ και μου μίλησε πολύ άσχημα όταν τον πήρα τηλέφωνο στη δουλειά και του το είπα, αλλά δεν είχε και άδικο από τη μία..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις