Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όταν η σχέση με τον σύντροφο έχει αρχίσει και γίνεται τυπική (μπορεί και να ήταν αλλά κανείς να μην ήθελε να το δεί) τι γίνεται? Πως βγαίνουμε από το αδιέξοδο??? Μπέρδεμα!!!...

http://mymammysblog.blogspot.com/

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εξαρτάται από τους λόγους...με τις εγκυμοσύνες και τις γέννες είναι κάπου φυσιολογικό για ένα διαστημα,αν είναι δυνατόν να μην επηρεάζει τη ζωή του ζευγαριού μια τέτοια αλλαγή...το θεμα είναι να είναι συμμέτοχος στην ανατροφή του παιδιού και να μη σε αφήνει μόνη σου σε αρρώστειες και καταστάσεις που θες στηριξη και βοήθεια.Από κει και περα μιλάς πολύ γενικα και δεν μπορώ να πω πολλα πράγματα...Καλό πάντως είναι ενα ζευγαρι να μην αποφευγει τη συζητηση και να μη φοβασαι να του πεις τι νιωθεις.

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TI ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΥΠΙΚΗ ? ΔΗΛ. ΜΙΛΑΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ? ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ? ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ??

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υπαρχουν πολλοι τροποι για να βγει μια σχεση απο την ρουτινα.. Το θεμα ειναι ποσο το θελουμε εμεις!
Θυμησου ολα εκεινα που σε εκαναν να θελεις αρχικα να εισαι με αυτο τον ανθρωπο.. Σκεψου τα μικρα εκεινα πραγματακια που κανει καθημερινα ο ενας για τον αλλο. Κατι ειναι κι αυτο..μια καλη αρχη.
Δε ξερω ποσο μικρο ειναι το μωρο σου αλλα κι εμεις για 6 μηνες μετα τον ερχομο του μικρου μας ειμασταν χαμενοι! Μερικες φορες πρεπει απλα να δινουμε χρονο στη σχεση..
Δε ξερω λεπτομερειες για τη σχεση σου, αλλα σε γενικα πλαισια πιστευω οτι τις περισσοτερες φορες, οτι δινεις παιρνεις. Οταν ημουν χαμενη στον κοσμο μου και τα εβλεπα ολα μαυρα, ζουσα μεσα στη γκρινια και στα παραπονα, καπως ετσι ηταν και ο αντρας μου. Οταν τελικα επιασα πατο και ειπα Οχι! Εγω θα θα τη σωσω την σχεση μου εστω κι αν προσπαθησω μονο εγω, τοτε ξερεις τι εγινε? Χαμογελασα και μαγικα ακολουθησε και ο διπλανος μου...

5Οταν η σχέση αρχίζει και γίνεται τυπική.... Empty http://forum.eimaimama.gr/t8620-topic Δευ Οκτ 31, 2011 11:37 pm

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ?ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ,ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ?ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ?ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΤΣΙ?
ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΣΚΕΨΗ Κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ.ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΛΥΝΟΝΤΑΙ.ΒΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Κ ΜΙΛΗΣΤΕ.

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamarena έγραψε:Υπαρχουν πολλοι τροποι για να βγει μια σχεση απο την ρουτινα.. Το θεμα ειναι ποσο το θελουμε εμεις!
Θυμησου ολα εκεινα που σε εκαναν να θελεις αρχικα να εισαι με αυτο τον ανθρωπο.. Σκεψου τα μικρα εκεινα πραγματακια που κανει καθημερινα ο ενας για τον αλλο. Κατι ειναι κι αυτο..μια καλη αρχη.
Δε ξερω ποσο μικρο ειναι το μωρο σου αλλα κι εμεις για 6 μηνες μετα τον ερχομο του μικρου μας ειμασταν χαμενοι! Μερικες φορες πρεπει απλα να δινουμε χρονο στη σχεση..
Δε ξερω λεπτομερειες για τη σχεση σου, αλλα σε γενικα πλαισια πιστευω οτι τις περισσοτερες φορες, οτι δινεις παιρνεις. Οταν ημουν χαμενη στον κοσμο μου και τα εβλεπα ολα μαυρα, ζουσα μεσα στη γκρινια και στα παραπονα, καπως ετσι ηταν και ο αντρας μου. Οταν τελικα επιασα πατο και ειπα Οχι! Εγω θα θα τη σωσω την σχεση μου εστω κι αν προσπαθησω μονο εγω, τοτε ξερεις τι εγινε? Χαμογελασα και μαγικα ακολουθησε και ο διπλανος μου...
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ,ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΟΤΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΤΕ Κ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Κ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ.

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
΄Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας! Εχουν όμως ξεπεραστεί τα λογικά όρια....ΑΥΤΟ δεν το δέχομαι....!!!!

http://mymammysblog.blogspot.com/

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AYTO EINAI ENA MEΓΑΛΟ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.. ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΕ ΜΑΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΡΜΟΝΕΣ,ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΛΟΧΕΙΑ..ΣΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ.. ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ!!!
ΠΟΛΛΑ... ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΜΕΙΣ!
ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΚΟΥΡΑΣΗ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΝΕΥΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ.ΓΙΑΤΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΑΝ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΡΟΜΟ. ΚΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΑΖΙ.. ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ!!! ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΙΑΣΤΟΝ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΤΟΥ. ΔΙΞΕ ΟΤΙ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ ΕΤΣΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΜΕ ΟΣΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΓΛΥΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΞΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ.. ΠΑΡΤΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΛΑ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ, ΤΙ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΤΛ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΧΑΒΑΛΕ..ΘΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΚΡΗ.ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ..
ΕΣΥ ΡΙΧΝΕΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ? ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ??

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
RANIAASIKIDOY έγραψε:AYTO EINAI ENA MEΓΑΛΟ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.. ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΕ ΜΑΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΡΜΟΝΕΣ,ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΛΟΧΕΙΑ..ΣΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ.. ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ!!!
ΠΟΛΛΑ... ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΜΕΙΣ!
ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΚΟΥΡΑΣΗ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΝΕΥΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ.ΓΙΑΤΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΑΝ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΡΟΜΟ. ΚΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΑΖΙ.. ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ!!! ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΙΑΣΤΟΝ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΤΟΥ. ΔΙΞΕ ΟΤΙ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ ΕΤΣΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΜΕ ΟΣΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΓΛΥΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΞΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ.. ΠΑΡΤΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΛΑ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ, ΤΙ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΤΛ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΧΑΒΑΛΕ..ΘΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΚΡΗ.ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ..
ΕΣΥ ΡΙΧΝΕΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ? ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ??

Και οι δύο φταίμαίμεε!Μαζί το κάναμε! Είναι λίγο πιο μπερδεμένο από ότι φαίνεται. Όλα αυτά που γράφεις για επικοινωνία, συζητήσεις κλπ κλπ...έχουν γίνει από μένα...το αποτέλεσμα όμως....καθώς επίσης ότι τα λάθη του παρελθόντος από μέρους του για μένα είναι μεγάλα...και αυτό κλονίζει την εμπιστοσύνη μου και όχι μόνο!!!

Και φυικά δεν θεωρώ τον εαυτό μου τέλειο...έχω κάνει λάθη και θα κάνω...αλοίμονο!!!!

http://mymammysblog.blogspot.com/

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επειδη μιλησες για λαθη του παρελθοντος απο την μερια του....

Τα λαθη η τα συγχωρουμε, και τα προσπερναμε, η επιλεγουμε να μενουμε παντα κολλημενοι εκει και με καθε ευκαιρια να τα φερνουμε στο προσκηνιο ξανα κι ξανα και ξανα..
Δεν ξερω για τι πραγμα ακριβως μιλας, αλλα να θυμασαι οτι τα λαθη για τους ανθρωπους ειναι.. μη κολλας στο παρελθον. Παει περασε και δε μπορεις να το αλλαξεις. Το παρον σου ομως μπορεις!!! Αλλαξε το για χαρη σου, και πανω απο ολα για χαρη του παιδιου σου!!!

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φοβάμαι!

http://mymammysblog.blogspot.com/

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamarena έγραψε:Επειδη μιλησες για λαθη του παρελθοντος απο την μερια του....

Τα λαθη η τα συγχωρουμε, και τα προσπερναμε, η επιλεγουμε να μενουμε παντα κολλημενοι εκει και με καθε ευκαιρια να τα φερνουμε στο προσκηνιο ξανα κι ξανα και ξανα..
Δεν ξερω για τι πραγμα ακριβως μιλας, αλλα να θυμασαι οτι τα λαθη για τους ανθρωπους ειναι.. μη κολλας στο παρελθον. Παει περασε και δε μπορεις να το αλλαξεις. Το παρον σου ομως μπορεις!!! Αλλαξε το για χαρη σου, και πανω απο ολα για χαρη του παιδιου σου!!!

Συμφωνώ απόλυτα!!! Μια προσπάθεια ακόμα από τη μεριά σου ίσως να σας βγάλει από το τέλμα που βρίσκεστε.
Εύχομαι τα καλύτερα! Οταν η σχέση αρχίζει και γίνεται τυπική.... 417472

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι ειναι αυτο που φοβασαι κοπελα μου???

Η ζωη σου ειναι στα χερια σου!! Το μελλον σου και το μελλον του παιδιου σου ειναι στα χερια σου!!

Και να σου πω και κατι??? Εχεις την δυναμη να το κανεις μαγικο!! Παρε την αποφαση και καντο!

Ολοι μας εχουμε τις φοβιες μας.. Δεν εισαι η μονη. Μοιρασου τα συναισθηματα σου. Μοιρασου τον εαυτο σου. Εξαλλου δεν εχεις τιποτα αλλο..Μονο τον εαυτο σου! Εσυ και μονο εσυ εισαι υπευθυνη για το πως νιωθεις. Κανενας δεν ανεβαινει στην πλατη μας αν εμεις δεν σκυψουμε πρωτοι...

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το ασχημο ειναι να μιλας με τον ανθρωπο σου και να νομιζεις οτι μιλας με τον τοιχο !!! δεν νομιζω οτι υπαρχει χειροτερο πραγμα !! οστωσω παλια οι γυναικες εκαναν υπομονη για τα παιδια , για να μην πουν τιποτα οι γειτονες οι συγγενεις κλπ !

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
smor έγραψε:
mamarena έγραψε:Επειδη μιλησες για λαθη του παρελθοντος απο την μερια του....

Τα λαθη η τα συγχωρουμε, και τα προσπερναμε, η επιλεγουμε να μενουμε παντα κολλημενοι εκει και με καθε ευκαιρια να τα φερνουμε στο προσκηνιο ξανα κι ξανα και ξανα..
Δεν ξερω για τι πραγμα ακριβως μιλας, αλλα να θυμασαι οτι τα λαθη για τους ανθρωπους ειναι.. μη κολλας στο παρελθον. Παει περασε και δε μπορεις να το αλλαξεις. Το παρον σου ομως μπορεις!!! Αλλαξε το για χαρη σου, και πανω απο ολα για χαρη του παιδιου σου!!!

Συμφωνώ απόλυτα!!! Μια προσπάθεια ακόμα από τη μεριά σου ίσως να σας βγάλει από το τέλμα που βρίσκεστε.
Εύχομαι τα καλύτερα! Οταν η σχέση αρχίζει και γίνεται τυπική.... 417472

Συμφωνώ στο να προσπαθήσει από τη μεριά της, αλλά το θέμα είναι ο άντρας της δείχνει καλή θέληση να το κάνει και αυτός? Μόνος του ο ένας αν παλεύει για την σχέση δεν γίνεται...επειδή λέει ότι οι σχέσεις τους έγιναν 'τυπικές'

Η δική μου συμβουλή είναι αρχικά να ξεπεράσεις τα λάθη του παρελθόντος και να μη τα φέρνεις στην επιφάνεια ξανά, για κανέναν λόγο..απο κει και πέρα χρειάζεται προσπάθεια και από τους δύο. Οταν η σχέση αρχίζει και γίνεται τυπική.... 417472

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φυσικα χρειαζεται προσπαθεια και απο τους 2... καποιος ομως πρεπει να κανει το πρωτο βημα.
Και πολλες φορες ο εγωισμος μας δεν μας αφηνει...
Αν καποιος κανει το πρωτο βημα, ο αλλος θα ακολουθησει...Αν δε συμβει αυτο, τοτε δεν αξιζει να παλευεις μονος σου..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xara-Irw αφου συγχωρεσες τα οποια λαθη του παρελθοντος τοτε μην τα αφηνεις να βγουν στην επιφανεια.Αφησε τα πισω σου. Τα συγχωρεις κ πας παρακατω.Η δεν τα συγχωρεις κ δεν πας παρακατω...

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το θεμα ειναι οτι δε ξερω κατα ποσο το προβλημα της Χαρας ειναι το οτι οι σχεσεις αρχισαν να γινονται τυπικες..δηλαδη ρουτινα..ευθυνες//κουραση...
Καποια στιγμη ειπε οτι ΑΥΤΟ δεν το δεχομαι..Αρα ισως εχεις συμβει κατι πολυ περισσοτερο απο την ρουτινα..

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ. ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.. ΣΕΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ Η ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ. ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.. ΣΕΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ Η ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

Η ιστορια ειναι μεγαλη και έχουν πέσει όλα πάνω μου

http://mymammysblog.blogspot.com/

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είστε δύο γονείς και δύο στο γάμο.Δεν υπάρχει κανένας λογος να είσαι μόνη σου.Εκφράσου ανοιχτά χωρίς εγωισμό και ειρωνία και με πραγματική διάθεση για να τα βρείτε.Μάζεψε τις σκέψεις σου και κάποια στιγμή που θα υπάρχει χρόνος και καλή διάθεση (αυτή τη φιάχνουμε!!!δεν τη περιμένουμε να γίνει απο μόνη της)τότε πες τα όλα.Μην αφήσεις τίποτα.Ακόμα και καυγάς να γίνει για καλό θα είναι.Σημαίνει οτι η σχέση κάπου υπάρχει,δεν εχει εξελιχτεί σε αδιαφορία...Εύχομαι τα καλύτερα...

http://shineon-n-on.blogspot.com

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εστω και κάπως καθυστερημένα αλλά με καλύτερη διάθεση έρχομαι να σας ευχαριστήσω όλες πολύ πολύ για τη στήριξη και τις συμβουλές σας. Φάνυκαν πολύτιμες στο πέρασμα τωμ ημερών....Σας ευχαριστώ πολύ πολύ.... Smile I love you Οταν η σχέση αρχίζει και γίνεται τυπική.... 417472

http://mymammysblog.blogspot.com/

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ....ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΑΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ, ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ....! sunny

Xara-Irw

Xara-Irw
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
manoulita-fraoulita έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ....ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΓΑΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ, ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ....! sunny
[flash][/flash]

Αυτό θα κάνουμε και σύντομα...περνάμε δύσκολα διότι δεν ξέρω πως σκεφτεται...οι αντρες δεν μιλάνε!!!!!!!!!!!

http://mymammysblog.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις