Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
448 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 448 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 1:47 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοντευω να σκασω απο τη στενοχωρια μου...η μικρη μου οσο καλα εδειχνε πως θα δεχοταν το μπεμπη, κανει τα αδυνατα δυνατα να τον στριμωχνει...δεν ξερω τι να κανω...το πρωι την προλαβα στο τσακ που τον σηκωσε απο το ρηλαξ...μετα κανοντας του ¨χαδακια¨ του δαγκωσε τα δαχτυλακια και τωρα το βραδυ του τραβηξε με τοση δυναμη το χερι που το μωρο εμεινε απο το κλαμα, εγινε κατακοκκινος και δεν επαιρνε ανασα...φοβηθηκα τοσο πολυ!!!νομιζα πως του εβγαλε τον ωμο!!!τη μαλωσα πολυ ασχημα, δεν ξερω τι να κανω, εχω πλανταξει στο κλαμα. ο αντρας μου δεν τη μαλωνει οπως πρεπει και κανει μονιμως οτι θελει και τη γλιτωνει. οταν τη ρωτησε γιατι το εκανε αυτο του απαντησε πως ηθελε να του κανει εμβολιο και να παρει ενα ψαλιδι να του κοψει τοχερι και να βγαλει αιμα...μα πως τα σκεφτεται ολα αυτα θα τρελαθω...μηπως δεν πρεπει να ερχεται σε επαφη με αλλα παιδακια?που τα εμαθε αυτα? μηπως πρεπει να την παω σε παιδοψυχολογο? ειναι μονο 2.5 χρονων!!! Sad Sad Sad

2ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 1:51 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρεμησε ολα τα παιδακια περνανε απο αυτο το σταδιο και εμενα ενω την δεχτηκε καλα τωρα εχει αρχισει και μου κανει νουμερα, εξηγησε της οτι δεν ειναι κουκλα το μωρο να κανει οτι θελει, επισης αν εχεις βιντεακια απο οταν ηταν αυτη μωρο διξε της τα και πως την ταιζες να καταλαβει οτι και σε κεινη τα ιδια εκανες, η εστω φωτο αν δεν εχεις βιντεο, τονιζε της εσυ εισαι το μοναδικο μου κοριτσακι και εκεινος το αγορακι μου, εγω το λεω συχνα για να νιωθει οτι συνεχιζει να ειναι μοναδικος ο γιος μου, αυτα θα τα εχεις γιαυτο μην αφηνεις το μωρο μονο μαζι της αυτο ειναι κανονας για ολα τα αλλα θα ερθει ο καιρος που θα καλυτερεψουν, ψυχραιμια

3ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 1:53 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν και δεν εχω δευτερο μωρακι, νομιζω οτι ολα ειναι δειγματα ζηλειας. Προσπαθησε να την αφηνεις να νιωσει υπευθυνη για τον αδερφουλη της και μην την διωχνεις ή την φωναζεις με το που βλεπεις οτι παει να κανει κατι "κακο" π.χ. να τον πιασει ή να τον σηκωσει. Πες με τροπο οτι "Ααχ η μεγαλη αδελφη που προσεχει τον μπεμπη..." Προσπαθησε δηλ. να την ενθαρρυνεις να τον προσεχει γιατι ειναι μικρουλης και δεν καταλαβαινει και "πω πω τι γκρινιαρης που ειναι..."
Πιστευω οτι θελει να κερδισει το ενδιαφερον σας. Για αυτο και ασχολειται με το μωρακι.

4ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 1:58 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ολα αυτα που μου λετε τα εχω ηδη κανει...πιο πολυ προσοχη δινω σε εκεινη.τη μαλωνω μονο οταν κανει κατι κακο. αλλα εκει ειναι συνεχεια το μυαλο της, πως να κανει τη ζημια.της εχω δειξει και βιντεακια, προσπαθω να την κανω να συμμετεχει και δεν την αφηνω δευτερολεπτο μονη της με το μωρο. μπροστα μου εγιναν ολα και δεν την προλαβα...

5ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:02 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι προσφατος ο ερχομος του μωρου και εσυ πρεπει να εισαι εκει να το φροντιζεις οταν θα μεγαλωσει λιγο θα ηρεμησετε τωρα ειναι ακομα νεογεννητο, εμενα δεθηκε πιο πολυ οταν η μικρη αρχισε να του γελαει και να κανει πρρρρ με την γλωσσα της και επαιζε μαζι της, ακομα και τωρα αλλες φορες την φιλα της λεει το κοριτσι μου αλλωτε παιζει εικονικα κυνηγητο μαζι της κεινη στη στρατα και αλλωτε την διωχνει περνανε φασεις ειναι λογικο, τωρα ιδιαιτερα που δεν κανει και τιποτα το μωρο δεν καταλαβαινει οτι θα εχει παρεα,παρτης και ενα δωρο που θελει πολυ και πες οτι το μωρο στο ειπε επειδη την αγαπαει πολυ και θα τον προσεχει, δεν ξερω τι αλλο να σου πω

6ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:22 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το εχουμε κανει κι αυτο με το δωρο...μαλλον δωρα απο το μωρο...δεν ξερω τι αλο να κανω...

7ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:24 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
υπομονη αν δεν βελτιωθει καθολου συμβουλεψου ενα παιδοψυχολογο αλλα κανε λιγο υπομονη κανα μηνα να συνιθησει και αυτη το μωρο

8ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:37 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΕΞΕΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΝΑΥΣΙΚΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΡΩΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ Η ΝΑ ΤΗΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΤΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΜΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ!!ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΑΖΙ!!

9ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:48 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ουτε τουαλετα δεν πηγαινω εαν δεν ειναι καποιος εδω να εχει το νου του. το καλο ειναι πως την παιρνει η μητερα μου πολλες ωρες για να μην κλεινεται στο σπιτι. και το θελει και η ιδια γιατι κανουν ολο βολτες, μια στις κουνιες, μια στο παρκο, δεν ειναι οτι της λειπει κατι.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την markellajohny στις Πεμ Ιουν 17, 2010 2:52 pm, 1 φορά

10ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:52 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν σημαινει οτι της λειπει κατι απλα ειχε συνηθησει να ειναι μονη της, να ειναι το μονο παιδι σου και τωρα πρεπει να προσαρμοστει σε μια αλλη κατασταση, εδω εμεις που ειμαστε μεγαλη αν ερχοταν καποιος να μενει σπιτι μας θα ηταν παραξενο ποσο μαλλον για ενα παιδακι που εχει αλλη αντιληψη, ολα τα παιδακια τα κανουν αυτα δυστιχως, θα φτιαξει η κατασταση θα δεις οταν αρχισει λιγο να επικοινωνει και ο μικρος μπορει να ζηλευει αλλα θα αρχισει να της αρεσει και ολας που τον εχει, κουραγιο υπομονη και ελπιζω ολα να πανε καλυτερα σιγα σιγα

11ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:53 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μακαρι, το ευχομαι, νομιζα πως εχει καποιο προβλημα το παιδι...

12ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:55 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω αυτο λεω!!οτι ειχε συνηθησει να εχει εκεινη ολα τα προτοια.αγκαλιες προσοχη απο ολους,και τωρα βλεπει οτι καποιος αλλος τα εχει παρει αυτα!!υπομονη!!

13ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:58 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παρε ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! 334590 φιλακια, ενα ποτο για να στανιαρεις ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! 525820 και μια σοκολατα ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! 597524 και ηρεμησε, εισαι και λεχωνακι και δεν πρεπει να ταραζεσαι φτανουν οι ορμονες που παιζουν ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! 654316

14ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 2:59 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μακαρι!!!ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

15ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 9:47 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομίζω ότι όπως δεν είναι καλή λύση να την μαλώνεις συνέχεια δεν είναι και καλή λύση να πηγαίνεις με τα νερά της. Όταν δείξει συμπεριφορά που δεν σου αρέσει, αγνόησέ την και κράτα χαρακτήρα. Αυτό πάντα ''μαζεύει'' τα παιδιά που κατά κύριο λόγο θέλουν την προσοχή μας και για αυτό τα κάνουν όλα. Πες της ότι όπως δεν την πονάει ο αδερφός της έτσι και εκείνη δεν πρέπει να τον πονάει και εκείνη. Πες της και ωραίες ιστορίες για το μέλλον όπως ότι θα μεγαλώσει ο μπέμπης και θα παίζετε, θα του μαθαίνεις πράγματα, θα πηγαίνετε μαζί βόλτες κτλ μήπως και γλυκαθεί... Επίσης να την επιβραβεύεις όταν συμπεριφέρεται σωστά (όχι με υλικά αλλά με την προσοχή σου). Πάρε και μία ιδέα από τις ωραίες συμβουλές στο θέμα που είχα θέσει: Όταν το 2ο μωρό έρχεται στο σπίτι http://www.forum.eimaimama.gr/forum-f39/topic-t317.htm

16ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Πεμ Ιουν 17, 2010 10:58 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επισης οταν ερχεται καποιος στο σπιτι καλο ειναι πρωτα να χαιρετανε την μαρκελλα και μετα ολους τους αλλους. Ετσι η μικρη καταλαβαινει οτι δεν εχασε την πρωτια της . Επισης καλο θα ηταν οι επισκεπτες να μην πολυασχολουνται με το μωρο και να μιλανε κυριως στην μικρη. Κατα τα αλλα συμφωνω και εγω με τα κοριτσια ειναι λογικο να τα κανει ολα αυτα.

17ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Παρ Ιουν 18, 2010 1:05 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βρε κοριτσια, οσα μου λετε τα εχω ηδη κανει και συνεχιζω να τα κανω...ουτως ή αλλως δεν ακουγε τιποτα, απλα τωρα με τον ερχομο του μωρου εγινε χειροτερα. και φταιει ο πατερας της που δεν τη μαλωνει καθολου και τον αγνοει τελειως. και οταν ερθει η στιγμη να βαλω ταξη μου λεει θελω το μπαμπα. τα εχω παρει και με εκεινον, δε μιλιομαστε να φανταστειτε. εκανε τι εκανε η μαρκελλα χθες κι εκεινος καθοταν και κοιταζε σα χαζος αντι να τη μαλωσει. αφηστε που μου παρατησε το μωρο στην αγκαλια και τη μαρκελλα να κλαιει για να βγει στο μπαλκονι να κανει τσιγαρο τη στιγμη που επρεπε να ετοιμασω γαλα και για τα δυο και να τα ηρεμησω...βαρεθηκα...με βλεπω να τον στελνω στη μαμα του.

18ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Παρ Ιουν 18, 2010 1:27 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κουραγιο μανουλα!
προφανως αν δεν την μαλωσει ο μπαμπας της δεν θα συμμαζευτει.
κανε μια εκ βαθεων συζητηση μαζι του και πες του τα συναισθηματα σου.

επισης αν μπορεις πηγαινε μια βολτα μονο με την κορη σου, για να σε νοιωσει οπως παλια

http://nov08mommies.forumotion.net

19ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Παρ Ιουν 18, 2010 1:45 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχεις δικιο για τη βολτα, πρεπει να το κανω...ισως να νιωθει οτι εχει χασει εδαφος...

20ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Παρ Ιουν 18, 2010 2:31 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:κοντευω να σκασω απο τη στενοχωρια μου...η μικρη μου οσο καλα εδειχνε πως θα δεχοταν το μπεμπη, κανει τα αδυνατα δυνατα να τον στριμωχνει...δεν ξερω τι να κανω...το πρωι την προλαβα στο τσακ που τον σηκωσε απο το ρηλαξ...μετα κανοντας του ¨χαδακια¨ του δαγκωσε τα δαχτυλακια και τωρα το βραδυ του τραβηξε με τοση δυναμη το χερι που το μωρο εμεινε απο το κλαμα, εγινε κατακοκκινος και δεν επαιρνε ανασα...φοβηθηκα τοσο πολυ!!!νομιζα πως του εβγαλε τον ωμο!!!τη μαλωσα πολυ ασχημα, δεν ξερω τι να κανω, εχω πλανταξει στο κλαμα. ο αντρας μου δεν τη μαλωνει οπως πρεπει και κανει μονιμως οτι θελει και τη γλιτωνει. οταν τη ρωτησε γιατι το εκανε αυτο του απαντησε πως ηθελε να του κανει εμβολιο και να παρει ενα ψαλιδι να του κοψει τοχερι και να βγαλει αιμα...μα πως τα σκεφτεται ολα αυτα θα τρελαθω...μηπως δεν πρεπει να ερχεται σε επαφη με αλλα παιδακια?που τα εμαθε αυτα? μηπως πρεπει να την παω σε παιδοψυχολογο? ειναι μονο 2.5 χρονων!!! Sad Sad Sad


ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΣΑΦΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΗ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΤΗΣ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗ ΖΗΛΙΑ ΤΗΣ.ΑΝ ΔΕ ΖΗΛΕΥΕ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!! ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΝ ΠΟΝΑΕΙ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ! Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΟ ΤΑΚΤΙΚΑ ΑΓΚΑΛΙΑ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΟΡΘΙΑ) ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΑ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΣΑΝ "ΜΩΡΟ" ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ! ΤΑΪΣΕ ΤΗΝ,ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!
ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΖΗΛΙΑ Σ'ΑΥΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ: ΑΜΦΙΒΑΛΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.ΚΑΝ'ΤΗΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΡΧΕΤΑΙ " ΔΕΥΤΕΡΟ" ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΗΘΑΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ...

21ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Παρ Ιουν 18, 2010 3:49 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω περασει απο αυτη την φαση και ξερω πως νιωθεις !!.....την λυση μου την εδωσε ενας ψυχιατρος !!! μου ειπε κατα λεξη : " μας βλεπουν οπως θα βλεπαμε εμεις τον συζηγο με μια αλλη γυναικα !!!!!" μου εξηγησε πως ειναι πολυ δυσκολο να προσαρμοστει ενα παιδι στις απαιτησεις του νεογεννητου ενω εμεις ξερουμε τι να περιμενουμε με τον ερχομο του δευτερου παιδιου !!! μεχρι χτες ηταν το μωρο μας και ξαφνικα εχουμε την απαιτηση να κατανοησει την αυπνια την κουραση και τα αγχη μας ενω στην πραγματικοτητα ειναι στο περιθωριο ???? για σκεψου τα ολα αυτα !! πραγματικα ειχα λαλλησει μιλαμε κιας ηταν πολυ υσηχο το δευτερο μωρο μου !! δεν ηξερα τι να κανω και πως να συμπεριφερθω μεχρι που μιλησα με τον ψυχιατρο μου !!! καταλαβα πως οτι κιαν εκανε ηθελε απλα την μαμα του πριν του την παρει ο εισβολεας !!! ξερεις κατι ;; αν εσυ νιωθεις ετσι φαντασου πως νιωθει το παιδακι σου 3 φορες χαλια απο σενα !!! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! 38160 ελα στην θεση του !!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις