Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
134 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 134 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Ψηφοφορία ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 1:37 am

WINNIE


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΡΟΣΙΣΕ ΛΙΓΟ,ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΠΤΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ? Smile

2Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 1:45 am

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Νομίζω πως σ' αυτά τα πράγματα δεν υπάρχει πρέπει, χιχι!

Ξέρω μόνο ότι όσο μικρότερο το μωράκι, τόσο πιο λίγο διαμαρτύρεται κατά την ομολογουμένως έντονη διαδικασία της βάπτισης, χωρίς, όμως, αυτό να αποτελεί κανόνα!!

http://www.eimaimama.gr

3Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 1:49 am

Chrisa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμεις βαφτησαμε τον μικρο 5 μηνων θα ηθελα να τον βαφτιζα και νωριτερα.
Οαντως το μειων του να τα βαφτιζει ςμικρα ειναι πως δεν βρισκεις ρουχα σε μικρο νουμερο...μενα κολυμπουσε στο κοστουμακι..η γραβατα ηταν αλλου γι'αλλου..τα παπουτσακια διπλασια απο το ποδι..φυσικα δεν θα το ξαναβαλει γιατι ειναι χειμωνιατικο..και θα ηδη του ειναι μεγαλουτσικο
Δεν εκλαψε καθολου..αλλα ξερω μωρα που βαφτιστηκαν μικρα και ξεσηκωσαν τον κοσμο.
Παντως ναι μικρα δεν καταλαβινουν και πολλα..μεγαλα ειναι πιο σηνειδητοποιημενα και ουρλιαζουν!!!!

4Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 1:58 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μεχρι και να χρονισουν ειναι καλα να γινεται η βαπτιση...πιο μετα ειναι δυσκολο και για τον παπα και τους νονους λογω βαρους του μωρου αλλα και για τους γονεις γιατι καταλαβαινει το μωρο και ειναι πιο δυσκολο. εμεις τη βαφτισαμε ακριβως στο χρονο και το μικρο ετσι λεμε, με το που χρονισει.ολιβια εννοειται πως θα εισαστε επιτιμοι καλεσμενοι!!! Very Happy

5Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 2:00 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ.4 ΜΗΝΩΝ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ 2ο ΠΑΛΙ ΤΕΣΣΑΕΡΩΝ ΜΗΝΩΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΩ.ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ,ΔΕ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ - ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΔΥΣΚΟΕΛΥΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ! - ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΑΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΛΑΙΝΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΙΟΥΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΟΙΝΩΝΑΝΕ;;;ΚΑΤΑ ΚΑΝΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΣΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ,ΜΕΡΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!

6Ψηφοφορία ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 2:05 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΙΟ ΤΟΝ ΒΑΠΤΙΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΩΝ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΑΠΤΙΖΑ ΓΥΡΟ ΣΤΟΥΣ 7 ΜΗΝΕΣ!!ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΣΗΧΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΛΑΨΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΠΤΙΖΟΥΜΕ ΝΟΡΙΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΧΡΟΝΩ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΟΝΕΣ!!

7Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 2:06 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το θεμα της κοινωνιας ειναι καθαρα θεμα των γονιων και του νονου πως θα προσεγγισουν το παιδι. εμας δεν εχει κλαψει ποτε η μικρη και τη βαφτισαμε 1 ετους. καθε φορα ομως της εξηγουσαμε πως θα παμε στον παπα να μας δωσει κρασακι και τωρα πλεον το ζηταει και μονη της. και την πηγαινουμε συχνα στην Εκκλησια...

8Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 2:06 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγώ ειμαι υπέρ της βάφτισης νωρίς. Εμείς λόγω χειμώνα και άλλων συνθηκών αδέλφια στο εξωτερικό κτλ. την βαφτίσαμε όταν ήταν περίπου 8 μηνών και είχε αρχίσει λίγο να βαραίνει αλλά εντάξει η νονά τα κατάφερε. Το θετικό ήταν ότι η κόρη μου δεν έκλαψε καθόλου, ήταν τοο θέμα σχολιασμού σε όλους τους καλεσμένους, έτσι δεν ταλαιπωρήθηκε κανεις ιδιαίτερα

9Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 2:09 am

Chrisa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλα και ο δικος μου ποτε δεν ακλεψε οταν τον κοινονουμε..μια χαρα ανοιγει το στομα..απο τοτε δε που τρωει και αντιδορο..με.

Ειναι παντως και θεμα παιδιου πιστευω...το αν θα κλαψει η οχι..και θεμα παπα αν θα ζωρισει το παιδακι...

10Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 2:10 am

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εγώ βάφτισα την Ιωάννα μου όταν ήταν 6 μηνών...Δεν έκλαψε ιδιαίτερα, αλλά είχε γκρίνια γιατί η βάφτιση γινόταν την ώρα που έτρωγε και κοιμόταν και έτσι νύσταζε...
Με τα ρουχαλάκια υπήρχε όντως ένα θέμα, αλλά ήταν υπέροχα...Και θα τα φορέσει και το χειμώνα φαντάζομαι!!!!

11Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 2:12 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
k mena maresei na baftizontai mikra!ton andrea ton baftisame 6 minwn k pio ne=wris ithela alla den ithele o antras mou gia na min to talaipwrisoume polu mikrouli.nomizw pantws den eimai sigouri oti i ekklisia mas leei oti apti stigmi pou sarantizoun mporoun katheutheian na baftistoun k auto einai to pio swsto!
otan to mwro arxizei k katalabainei polla pragmata den thelei na mpei otute stin kolimpithra oute na blepei ton papa oute na paei se allon.

12Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 2:22 am

puccarina

puccarina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εγώ υπέρ στο να βαφτίζονται μεταξύ 6 με 12 μήνων είμαι όταν οι συνθήκες το επιτρέπουν πάντα... εμείς τον βαφτίσαμε 10 μηνών και παρότι ήταν γαμοβάφτιση και ο παπάς τα είπε όλα μα όλα!!! σύνολο 2 ώρες μυστήριο...ο κακομοίρης ήταν πολύ καλός...Αν προλάβαινα θα το είχα κάνει και νωρίτερα...

13Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 3:30 am

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ και εμένα μου αρέσει να βαπτίζονται μικρά!!!!Είναι πολύ γλυκούλικα! ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ 215994

Εγώ θα τον βαπτίσω 3 Οκτωβρίου,πρώτα ο Θεός!Θα είναι 5 μηνών και κάτι!

14Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 3:44 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω την βαφτισα ηταν 7 μηνων και κοντεψε να τρελαθει απο το κλαμα,εκλαψε οσο δν ειχε κλαψει 7 μηνες,αφου πηγα και την αρπαξα απο τους νονους και την πηρα αγκαλια γτ μεχρι εκεινη την ωρα ο παπας μου απαγορεψε να με δει,αλλα δν κρταηθηκα την πηρα και μου φωναζαν και την πηρε επειτα η μητερα μου και την εντυσε εκεινη.αν ηξερα οτι θα περνουσε απο αυτο,θα περιμενα να παει και 5.ολο το βραδυ μετα δν κοιμηθηκε ειχε αναφιλητα.ηταν πολυ ασχημη εμπειρια.

15Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 3:48 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
naysika έγραψε:ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΙΟ ΤΟΝ ΒΑΠΤΙΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΩΝ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΑΠΤΙΖΑ ΓΥΡΟ ΣΤΟΥΣ 7 ΜΗΝΕΣ!!ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΣΗΧΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΛΑΨΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΠΤΙΖΟΥΜΕ ΝΟΡΙΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΧΡΟΝΩ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΟΝΕΣ!!

γιατι αν δν βαφτιστει μετα δν παιρνει 3 κοινωνιες?τι σχεση εχει να εχει χρονισει? scratch

16Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 4:14 am

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμεις το 1ο το βαφτισαμε 5,5 μηνων!το δευτερο 3,3μηνων κ το τριτο 5 μηνων!!πιστευω οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα!!οχι για τη γκρινια,αλλα για το οτι γινονται χριστιανοι κ μπορουν πια να παιρνουν μερος απο νωρις στα μυστηρια της εκκλησιας!!

επισης αυτο με τις 3 κοινωνιες οτι δεν τις κανουν μετα το χρονο δεν το εχω ξανακουσει! scratch
αυτο ισχυει για ολα τα παιδακια οποτε κ να βαφτιστουν!!!ετσι ξερω!

17Ψηφοφορία ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 4:29 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι απλα μου ελεγαν και εμενα!!το λογο δεν τον ξερω και δεν ρωτησα και ποτε!!

18Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 5:11 am

sevaki

sevaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγώ τον βάφτισα 6 μηνών και νομίζω είναι ιδανική ηλικία ! ούτε έκλαψε πολύ , όλα πήγαν κατ ' ευχή! Very Happy

19Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 5:29 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κιεγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει πρέπει αλλά τι είναι πιο βολικό. εμείς τον βαφτίσαμε 10 μηνών για να πιάσουν οι ζέστες και να μην τον βαφτίσουμε μέσα στο χειμώνα, μιας και είχε γεννηθεί Άυγουστο, αλλά πραγματικά αν μπορούσα θα το βάφτιζα από 2-3 μηνών για να μην καταλαβαίνει και πολλά! το κλάμα πήγε σύννεφο και σε όλη την βάφτιση δεν τον είχε η νονά του αλλά τον κράταγα εγώ αγκαλιά γιατί έκλαιγε ασταμάτητα!

20Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 5:31 am

petros-maria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
manoula3 έγραψε:εμεις το 1ο το βαφτισαμε 5,5 μηνων!το δευτερο 3,3μηνων κ το τριτο 5 μηνων!!πιστευω οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα!!οχι για τη γκρινια,αλλα για το οτι γινονται χριστιανοι κ μπορουν πια να παιρνουν μερος απο νωρις στα μυστηρια της εκκλησιας!!

επισης αυτο με τις 3 κοινωνιες οτι δεν τις κανουν μετα το χρονο δεν το εχω ξανακουσει! scratch
αυτο ισχυει για ολα τα παιδακια οποτε κ να βαφτιστουν!!!ετσι ξερω!

+1000 από εμάς!

Γενκά ο κόσμος τίνει να αντιμετωπίζει την βάπτιση σαν μια υποχρεωτική κοινωνική εκδήλωση, που γίνεται για να δώσουμε όνομα στο παιδί, να φορέσουμε όλοι τα νέα μας ρούχα και να κάνουμε επίδειξη στο σόι...

Εκείνη τη στιγμή, το μωράκι βαπτίζεται χριστιανό! Είναι η σημαντικότερη στιγμή στη ζωή του (για τους χριστιανούς φυσικά!), και του δίνει και το δικαίωμα να μπορεί να κοινωνίσει!

Τώρα αν θα κλάψει ή θα κουραστεί, μικρή σημασία έχει για εμένα...θα το ξεπεράσει, όπως το ξεπεράσαμε όλοι μας! Η αδελφή μου ξύπνησε το πρωί που θα βαφτιζόταν, και είχε βγάλει ανεμοβλογιά! Ούρλιαζε από το κλάμα, αλλά δεν έπαθε και τίποτα, ίσα ίσα που πήρε και την ευλογία!

Όταν πρώτα ο Θεός γεννηθεί η μπεμπίτσα μας, λέμε να την βαφτίσουμε κατά τον 4ο μήνα!

Πέτρος

21Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 5:35 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω την βαφτισα 6 μηνων δεν εκλαψε πολυ και στο κεντρο μετα κοιμηθηκε μια χαρα στο καθισματακι της

22Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 5:38 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνώ πάρα πολύ μαζί σου με αυτό που γράφεις! αυτό το πράγμα που γίνετε και βλέπουμε τη βάφτιση σαν κοινωνική εκδήλωση έχει φτάσει στα άκρα! εντάξει βέβαια όλοι θέλουμε τα πιο όμορφα για το δικό μας παιδί αλλά ξεχνάμε την ουσία τις περισσότερες φορές!

23Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 6:30 am

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εγώ τη βάφτισα 3μιση μηνών..Αν δεν της έριχνε ο παπάς νερό στο πρόσωπο με δύναμη δε θα έκλαιγε καθόλου.. Mad

24Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 6:33 am

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai ego koritsia ton vaptisa 6 minon...mia xara ta pige..eklapse ligo stin arxi epeidi nustaye ...meta bola mai xara...sto tpapeyi koimithike kateutheian...

25Ψηφοφορία Απ: ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΣΟΥΝ Παρ Ιουν 18, 2010 6:33 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω 3 μιση μηνων τις βαφτισα γιατι γεννηθηκαν τον απριλιο και σκεφτομουν οτι αν το αφηνα για του χρονου το καλοκαιρακι θα ηταν πολυ ζορικο και για τους νονους που θα ηταν βαριες και θα γκρινιαζαν πιθανοτατα αλλα και γι αυτες . Ηταν πολυ ησυχες κατα τη διαρκεια του μυστηριου δεν εκλαψαν καθολου μεσα στην κολυμπηθρα μονο στο ντυσιμο εκλαψαν λιγο γιατι ολα αυτα τα φρουφρου τις εκνευριζαν και ειχε περασει και η ωρα του φαγητου τους.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις