Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
614 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 614 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπορεις και εδω να διαβασεις την δικια μου εμπειρια http://forum.eimaimama.gr/t4722-topic

σου ευχομαι με το καλο να παρεις αγκαλια το μωρακι σου,ζησε τη στιγμη ειναι μοναδικη,στο λεω εγω που οπως θα διαβασεις εκλαιγα συνεχεια!!!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

Maraki Riaki

Maraki Riaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marthafy έγραψε:ποια μητερουλα θα μου πει εμπειρια απο φυσιολογικο τοκετο?φοβαμαι παρα πολυ και ειδα κ ενα βιντεο....κατατρομαξα το σκεφτομαι συνεχεια

Μην ανχωνεσαι καθολου εγω για πρωταρα γεννησα παρα πολυ γρηγορα και ευκολα.
Η ωρα 6 το απογευμα με επιασαν πονοι περιοδου και καθομουνα εβλεπα τηλεοραση σαν μην ετρεχε τιποτα οταν αρχισαν να γινονται πιο συχνη και να εχουν διαρκεια αποφασισα να παω αλλα ηταν 9 η ωρα το βραδυ οταν εφτασα με ειδαν κατευθειαν και μου ειπε ο γιατρος οτι αν συνεχισω να ποναω ετσι μεχρι το βραδυ θα γεννησω (διαστολη 3) μου εβαλαν ορο 10 παρα 10 μεσα σε 10 λεπτα εκανα διαστολη 5 (τα νερα μου τα σπασανε εκει) 11 παρα 10 με κατεβασαν στο χειρουργιο 11 κ 15 γεννησα .
Δεν ειναι τιποτα και εγω ακουγα τους αλλους και εβλεπα βιντεο και ελεγα παναγια μου δεν ηθελα να ερθει η ωρα να γεννησω αλλα ολα μια χαρα .
Σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα με το καλο!!

marthafy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Maraki Riaki έγραψε:
marthafy έγραψε:ποια μητερουλα θα μου πει εμπειρια απο φυσιολογικο τοκετο?φοβαμαι παρα πολυ και ειδα κ ενα βιντεο....κατατρομαξα το σκεφτομαι συνεχεια

Μην ανχωνεσαι καθολου εγω για πρωταρα γεννησα παρα πολυ γρηγορα και ευκολα.
Η ωρα 6 το απογευμα με επιασαν πονοι περιοδου και καθομουνα εβλεπα τηλεοραση σαν μην ετρεχε τιποτα οταν αρχισαν να γινονται πιο συχνη και να εχουν διαρκεια αποφασισα να παω αλλα ηταν 9 η ωρα το βραδυ οταν εφτασα με ειδαν κατευθειαν και μου ειπε ο γιατρος οτι αν συνεχισω να ποναω ετσι μεχρι το βραδυ θα γεννησω (διαστολη 3) μου εβαλαν ορο 10 παρα 10 μεσα σε 10 λεπτα εκανα διαστολη 5 (τα νερα μου τα σπασανε εκει) 11 παρα 10 με κατεβασαν στο χειρουργιο 11 κ 15 γεννησα .
Δεν ειναι τιποτα και εγω ακουγα τους αλλους και εβλεπα βιντεο και ελεγα παναγια μου δεν ηθελα να ερθει η ωρα να γεννησω αλλα ολα μια χαρα .
Σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα με το καλο!!
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα και με το καλό! Εγώ και τις δύο μου κόρες τις γέννησα μέσα σε μισή ώρα χωρίς να καταλάβω το παραμικρό!(ΑΓΑΛΜΑ πρέπει να φτιάξουν στον κύριο που ανακάλυψε την επισκληρήδιο!!!!).με έπιασαν οι πόνοι αλλά σε πολύ ήπια μορφή οπότε πήγα με το πάσο μου στο μαιευτήριο, με ετοίμασαν και μετά μου έβαλαν και πόνους. μόλις έφτασα διαστολή 4 μου έκαναν την επισκληρήδιο και σε μισή ώρα...τσουπ...νατα τα μπεμπακια!!!! βέβαι ήταν και ο γιατρός και η μαία μου σούπερ. είμουν ήρεμη απο την αρχή μέχρι το τέλος! όλα θα πάνε καλά και να μην αγχώνεσαι! η ώρα η καλή και με έναν πόνο!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ ωραιες οι ιστοριες σας κοριτσια!
κοντευω και γω σιγα σιγα και θελω να γεννησω τελειως φυσιολογικα.. ευτηχως μεχρι τωρα το επιτρεπουν οι συνθηκες!
κανενα ΤΙΠ? Laughing Laughing Laughing

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:πολυ ωραιες οι ιστοριες σας κοριτσια!
κοντευω και γω σιγα σιγα και θελω να γεννησω τελειως φυσιολογικα.. ευτηχως μεχρι τωρα το επιτρεπουν οι συνθηκες!
κανενα ΤΙΠ? Laughing Laughing Laughing


χαλαρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
thequeen86 έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:πολυ ωραιες οι ιστοριες σας κοριτσια!
κοντευω και γω σιγα σιγα και θελω να γεννησω τελειως φυσιολογικα.. ευτηχως μεχρι τωρα το επιτρεπουν οι συνθηκες!
κανενα ΤΙΠ? Laughing Laughing Laughing


χαλαρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

συμφωνώ...ΗΡΕΜΙΑ και πάλι ΗΡΕΜΙΑ και όλα θα πάνε τέλεια! Το μωράκι καταλαβαίνει 100% την ψυχολογία της μαμάς του και επιρεάζεται οπότε βοηθάς και το ίδιο το μωρό με το να είσαι ήρεμη!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:πολυ ωραιες οι ιστοριες σας κοριτσια!
κοντευω και γω σιγα σιγα και θελω να γεννησω τελειως φυσιολογικα.. ευτηχως μεχρι τωρα το επιτρεπουν οι συνθηκες!
κανενα ΤΙΠ? Laughing Laughing Laughing


χαλαρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

συμφωνώ...ΗΡΕΜΙΑ και πάλι ΗΡΕΜΙΑ και όλα θα πάνε τέλεια! Το μωράκι καταλαβαίνει 100% την ψυχολογία της μαμάς του και επιρεάζεται οπότε βοηθάς και το ίδιο το μωρό με το να είσαι ήρεμη!


αυτο γινεται φυσικα κ εκτως.οταν η μανα δν ειναι καλα ουτε κ το παιδι ειναι

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρεμια ε?
μεχρι τωρα ημουν βουδας στην εγκυμοσυνη ελπιζω και στη γεννα να παραμεινω το ιδιο Laughing Laughing
νιρβαααααααααανα (χωρις επισκληριδιο γινετε???) Shocked Laughing Laughing

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:δεν ειναι κακο να τα βλεπεις αυτα τα βιντεο αρκη να το αντεχεις...
εγω που εκανα μαθηματα ανωδυνου τοκετου μας εβαζαν να δουμε βιντεο με φυσ.τοκετο και οποια δεν ηθελε να παρακολουθησει εβγαινε εξω...!!!
εγω και τα 2μου παιδια τα γεννησα με φυσιολογικο τοκετο και πονεσα παααααααρα πολυ... στον μπεμπη πονεσα 7ωρες κ δυσκολευτηκα μεχρι να βγει ενω στην δευτερη γεννα που παλι πονεσα με την ιδια ενταση αλλα 2ωρες κ η μικρη βγηκε μονη της δεν χρειαστηκε να σπρωξω καθολου... με το που γεννησα ομως αυτο ηταν ολα τελειωσαν κ οταν την πηρα αγκαλια τα ειχα ξεχασει ηδη ολα...
να μην φοβασαι ολες περναμε απο αυτο το σταδιο... ασε που ειναι κ περιπτωσεις που το περασαν εντελως ανωδυνα...
εσυ να σκεφτεσαι το αγγελουδι σου που συντομα θα εχεις αγκαλια κ οτι ο πονος αν πονεσεις θα ειναι μονο για λιγο... Smile
βρε μινα μου εχεις δυο παιδακια?

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:ηρεμια ε?
μεχρι τωρα ημουν βουδας στην εγκυμοσυνη ελπιζω και στη γεννα να παραμεινω το ιδιο Laughing Laughing
νιρβαααααααααανα (χωρις επισκληριδιο γινετε???) Shocked Laughing Laughing


γινεται κ παραγινεται αλλα ειναι κ στον ανθρωπο.εγω ημουν σε πληρη αφασια.μονο οταν ειδα την ενεση για απο κατω για το κοψιμο με πηγε κοψιμο...φαντασου!!!! ποια μητερουλα θα μου πει εμπειρια απο φυσιολογικο τοκετο? - Σελίδα 2 654316

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:ηρεμια ε?
μεχρι τωρα ημουν βουδας στην εγκυμοσυνη ελπιζω και στη γεννα να παραμεινω το ιδιο Laughing Laughing
νιρβαααααααααανα (χωρις επισκληριδιο γινετε???) Shocked Laughing Laughing
οχι αγχος σωτηρια.οπως ειπανε και τα κοριτσια χαλλαραααααααααααα.και γινεται και χωρις επισκληριδιο.εγω και στις δυο γεννησα χωρις επισκληριδιο απο επιλογη,μετα εμαθα οτι δεν εκαναν ουτως 'η αλλως στο νοσοκομειο.

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen καλα ρε συ εβγαλες ολοκληρο παλικαρακι και κολοσες στην ενεση? καλη εισαι εσυ Laughing
τουρτιτσα μπραβο σου! Very Happy Very Happy Very Happy
μακαρι να το κανω και εγω το θελω πολυ...

οι αναπνοες τελικα βοηθανε?
η εκεινη την ωρα μας πλημμυριζει το μητρικο ενστικτο ανακατεμενο με αδρεναλινη και δε μασαμε μια???? Cool

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:thequeen καλα ρε συ εβγαλες ολοκληρο παλικαρακι και κολοσες στην ενεση? καλη εισαι εσυ Laughing
τουρτιτσα μπραβο σου! Very Happy Very Happy Very Happy
μακαρι να το κανω και εγω το θελω πολυ...

οι αναπνοες τελικα βοηθανε?
η εκεινη την ωρα μας πλημμυριζει το μητρικο ενστικτο ανακατεμενο με αδρεναλινη και δε μασαμε μια???? Cool
εμενα με βοηθησαν πολυ.αρκει οπως σου ειπα να εισαιχαλαρα και να κανεις αυτα που σου λενε.να συνεργαστεις εν ολιγεις.ολα καλα θα πανε .πωπω περασε ο καιρος.με το καλο,με εναν πονο σου ευχομαι.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:thequeen καλα ρε συ εβγαλες ολοκληρο παλικαρακι και κολοσες στην ενεση? καλη εισαι εσυ Laughing
τουρτιτσα μπραβο σου! Very Happy Very Happy Very Happy
μακαρι να το κανω και εγω το θελω πολυ...

οι αναπνοες τελικα βοηθανε?
η εκεινη την ωρα μας πλημμυριζει το μητρικο ενστικτο ανακατεμενο με αδρεναλινη και δε μασαμε μια???? Cool

καλα παλικαρακι δν τον ελεγες.ποιο πολυ με ποντικακι εμοιαζε.αλλα οντως οταν ειδα την ενεση ασπρισα κ του ειπα τι ειν' τουτο??? εμ τι μου λεει ετσι στην ψυχρα σε κοψω??? αχ λεω τωρα θα ξεραθω...οκ φυσικα δεν καταλαβα τιποτε ουτε κ με την δευτερη για την σταυροβελονια

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
the queen δεν παιζεσαι παιδι μου Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

τουρτιτσα μου ευχαριστω πολυ! αν περασε λεει! αν και αυτος ο τελευταιος μηνας μου φαινετε βουνο!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεικο ηταν οταν με εραβαν του λεω αντε τελειωνουμε εχω μπαφιασει θελω τσιγαρο!

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΛΕΝΑ 84 ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΝΑΝΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΥΠΕΦΕΡΑ ΠΟΛΥ!ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΒΡΗΚΑ ΜΕΣΟΝ! ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΡΟΥΤΙΝΑ! ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΟΠΩΣ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΒΑΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ... ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο φόβος σου είναι απόλυτα φυσιολογικός!
Ο τοκετός είναι ένα έντονο γεγονός και οι ωδίνες κομμάτι του.
Θα πονέσεις, αλλά όχι απαραίτητα πολύ.
Η κάθε γέννα είναι διαφορετική.
Μην ακούς τίποτα για τους πόνους και μη βλέπεις άλλα βίντεο!
Καλά έκανες και είδες ένα για να ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις στο περίπου,αλλά μέχρι εκεί.Δεν σε βοηθάει να βλέπεις κι άλλα.
Εμπιστεύσου το σώμα σου και πήγαινε να γεννήσεις με την καλύτερη διάθεση που μπορείς να έχεις!
Να απολαύσεις το θαύμα του φυσιολογικού τοκετού! Very Happy

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην ανυσηχείς καθόλου κορίτσι μου.Κάνε τον σταυρό σου να πάνε όλα καλά και χαμογέλα.Γέννησα την κόρη μου με 25 ώρες οδυνών.Απο την αρχή ως το τέλος χαμογελούσα και ήμουν αισιόδοξη.Δεν μπορώ να σου κρύψω πως πονάς μα ο πόνος είναι ανεκτός.Δεν πονάς περισσότερο απο αυτό που αντέχεις .Να σου πώ και κάτι...εκείνη την ευλογημένη ώρα θα μεταλλαχθείς σε ένα άτομο που ούτε εσύ θα γνωρίζεις.Θα έχεις τόσο θάρρος και τόση δύναμη που μόνο αγωνία θα έχεις να τελειώσουν όλα για να πάρεις αγκαλια το μωρό σου.Και ένα μυστικό απο μένα.Στα ράμματα να κάνεις ότι έκανα και εγώ.ΣΠΑΘΟΛΑΔΟ το θαυματουργό.Δεν πονούσα σχεδόν καθόλου.

Chara80


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω εκανα την πρωτη με επισκληρηδιο μετα απο 23 ωρες πονων και στην δευτερη εκνα αλλα δεν επιασε. ταλαιπωρηθηκα λιγο με τηνμικρη γιατι ηταν προωρο αλλα ηταν φοβερη εμπειρια που τα καταλαβα ολα! Δεν θα το αλλαζα με τιποτα. Laughing

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannakuba έγραψε:ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ......ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Very Happy Very Happy

Θα είσαι ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ να πάνε ολα καλά και να ζήσεις ένα φυσιολογικό τοκετο!!

Εγώ έχω δύο παιδάκια που ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ έκανα με καισαρική, λόγω του οτι 16 χρονών χειρουργήθηκα απο ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ και η μαμά μου έβγαζε φρίκη στο να γεννήσω φυσιολογικά.

ΠΟΣΟ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΟΜΩΣ Crying or Very sad Crying or Very sad

Τώρα είμαι 6 εβδομάδων στο τρίτο μου....ΘΑ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ τον γιατρο μου ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ τοκετό. Ειναι ΕΙΔΙΚΟΣ στο vback και ελπίζω να πάνε ολα καλά και να μπορέσω να νοιώσω

ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ της γέννας και όχι άλλη μια κοιλιακή επέμβαση που είναι η καισαρικη Crying or Very sad Crying or Very sad


Άχου...τώρα το είδα!!!!Είσαι έγγυος????Μπράβο,βρε κορίτσι μου,μπράβο!!!Συγχαρητήρια και με το καλό!!!Όλα να σου πάνε καλά!!!!!!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ τοσο γλυκος ο πονος! τοσο γλυκεια η στιγμη! οτι ωραιοτερο μου συνεβη!!!!

ολα θα πανε σουπερ!!!!!!!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα δεις κ θα ακουσεις πολλα γι'αυτο το θεμα, αλλα μην τα παιρνεις και πολυ τοις μετρητοις.. οπως καθε εγκυμοσυνη, ετσι κ καθε γεννα ειναι διαφορετικη κ μοναδικη!!!!
εγω προσωπικα, γεννησα δυο παιδακια με φυσιολογικο τοκετο κ χωρις επισκληριδιο!! πηγα χαλαρη την πρωτη φορα, πονουσα μεν αρκετα, αλλα δεν με ενοιαζε εκεινη την στιγμη! στον δευτερο, πηγα πιο υποψιασμενη κ αγχωμενη, αλλα τελικα ηταν πιο ευκολο!!
οσο περισσοτερο αγχωνεσαι κ ανησυχεις, τοσο χειροτερα ειναι για την ψυχολογια σου!
με το καλο σου ευχομαι να ολοκληρωσεις την εγκυμοσυνη σου κ να υποδεχτεις το μωρακι σου!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις