Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
408 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 408 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στο σπιτι δεν μπορω γιατι θα κανω 2η καισαρικη...

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΕΛΠΙΖΩ κατι να γίνει και να μην ΙΣΧΥΣΕΙ αυτό....

ΑΛΟΙΜΟΝΟ σε μας που παμε για το 3ο δηλαδη ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ!!!!!!!! ΚΑΗΚΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ - Σελίδα 2 328109 ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ!!!!!!!! ΚΑΗΚΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ - Σελίδα 2 328109

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannakuba έγραψε:ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΕΛΠΙΖΩ κατι να γίνει και να μην ΙΣΧΥΣΕΙ αυτό....

ΑΛΟΙΜΟΝΟ σε μας που παμε για το 3ο δηλαδη ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ!!!!!!!! ΚΑΗΚΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ - Σελίδα 2 328109 ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ!!!!!!!! ΚΑΗΚΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ - Σελίδα 2 328109

εμενα ουτε για αστειο δν βλεπω 2ο

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
joannakuba έγραψε:ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΕΛΠΙΖΩ κατι να γίνει και να μην ΙΣΧΥΣΕΙ αυτό....

ΑΛΟΙΜΟΝΟ σε μας που παμε για το 3ο δηλαδη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Δυστυχώς αφού έχει δημοσιευθεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως ισχύει.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δηλαδη καημκαμε κανονικα....

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
joannakuba έγραψε:ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΕΛΠΙΖΩ κατι να γίνει και να μην ΙΣΧΥΣΕΙ αυτό....

ΑΛΟΙΜΟΝΟ σε μας που παμε για το 3ο δηλαδη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Δυστυχώς αφού έχει δημοσιευθεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως ισχύει.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Μπορεις σε παρακαλω να μου το δειξεις (λινκ εφημεριδα κυβερν.) γιατι το εψαξα και δεν το βρηκα

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
momirene έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
joannakuba έγραψε:ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΕΛΠΙΖΩ κατι να γίνει και να μην ΙΣΧΥΣΕΙ αυτό....

ΑΛΟΙΜΟΝΟ σε μας που παμε για το 3ο δηλαδη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Δυστυχώς αφού έχει δημοσιευθεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως ισχύει.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Μπορεις σε παρακαλω να μου το δειξεις (λινκ εφημεριδα κυβερν.) γιατι το εψαξα και δεν το βρηκα


χμμμ... θα το ψάξω... έτσι τουλάχιστον αναφέρει το ρεπορτάζ....

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
momirene έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
joannakuba έγραψε:ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ΕΛΠΙΖΩ κατι να γίνει και να μην ΙΣΧΥΣΕΙ αυτό....

ΑΛΟΙΜΟΝΟ σε μας που παμε για το 3ο δηλαδη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Δυστυχώς αφού έχει δημοσιευθεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως ισχύει.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Μπορεις σε παρακαλω να μου το δειξεις (λινκ εφημεριδα κυβερν.) γιατι το εψαξα και δεν το βρηκα


χμμμ... θα το ψάξω... έτσι τουλάχιστον αναφέρει το ρεπορτάζ....


καλα μπορει να το λεει αλλα μπορει να μην εχει βγει ακομα...ουφ Rolling Eyes Rolling Eyes

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δν λέει ότι είναι μόνο για ιδιωτικές κλινικές πουθενα! scratch

Απ' ότι καταλαβαίνω, ίσως το ταμείο πλέον να μην σου πληρώνει τα νοσήλια για φυσικό τοκετό και να τα πληρώνεις εσύ από το επίδομα των 900€ μιας και ο φ.τ. τώρα κοστίζει 875€ αν θυμάμαι καλά! Κι έτσι δν σου μένει αυτό το βοήθημα στην τσέπη όπως έμενε παλιότερα! Κατάλαβα σωστά? Rolling Eyes

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
http://tsekouratoi.blogspot.com/2011/11/blog-post_4476.html

Όχι να κάνουμε παιδιά δεν θα μπορούμε αλλά ουτε και να αρρωστήσουμε
Mad Mad

http://changedyourlife.blogspot.com/

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΑ ΜΑΜΗΣΙΑ

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΑ ΜΑΜΗΣΙΑ

Ακριβώς!!!! Με τι μαλάκες έχουμε μπλέξει!!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κοριτσια...

σόρρυ κιόλας...αλλά σιγά το επίδομα που πέρναμε....θα σωνόσασταν με 900 ευρω??....
για 900 ευρουλακια δεν θα κανουμε παιδι???είναι δυνατον...???
οκ..καποια που δεν το πολυηθελε και το εβλεπε σαν υποχρεωση να κανει αδερφακι στο παιδακι της θα πατησει εκει και δεν θα κανει,....

αλλά όσε θελετε θα σας σταματησει αυτο???
εγω θα ετρωγα 2-3 μηνες μονο οσπρια και θα εβαζα στην ακρη τα 900-1000 ευρω αμα αυτο ηταν το προβλημα...

σιγα μην ξαπλωσουμε και περιμενουμε να μας μαμισουν κιολας...!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:Βρε κοριτσια...

σόρρυ κιόλας...αλλά σιγά το επίδομα που πέρναμε....θα σωνόσασταν με 900 ευρω??....
για 900 ευρουλακια δεν θα κανουμε παιδι???είναι δυνατον...???
οκ..καποια που δεν το πολυηθελε και το εβλεπε σαν υποχρεωση να κανει αδερφακι στο παιδακι της θα πατησει εκει και δεν θα κανει,....

αλλά όσε θελετε θα σας σταματησει αυτο???
εγω θα ετρωγα 2-3 μηνες μονο οσπρια και θα εβαζα στην ακρη τα 900-1000 ευρω αμα αυτο ηταν το προβλημα...

σιγα μην ξαπλωσουμε και περιμενουμε να μας μαμισουν κιολας...!

όταν τα νοσήλια κάναν σύνολο 300€ τα 900€ επίδομα είναι κάτι...γιατί να τα φάνε οι π@υστηδες τα λεφτά αυτά και να μην τα χαρεί το παιδάκι μου?Τώρα λένε ότι κάνει 1150? και τα δίνεις όλα μπροστα και οΟΟΟΟΟΟταν θέλει το ταμείο σου σου επιστρέφει ένα μέρος από το ποσό?? θα πρέπει να τρώμε όσπρια για πολύ καιρό πριν και πολύ καιρο μετά για να τα βγάλουμε πέρα Razz Razz Πέρα από την πλάκα, εγώ το έχω ένα θέμα με το οικονομικό και από πριν..και τώρα έτσι που τα κάνανε σκεφτομαι σοβαρά να μπει λίγο φρένο για κάμποσο καιρό να δούμε τι θα γίνει!! Μέχρι το καλοκαιρι που λέμε να παντρευτούμε έχω καιρό να αλλάξω γνώμη πολλές φορές Rolling Eyes .....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την boubou στις Παρ Νοε 11, 2011 5:20 am, 1 φορά

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:Βρε κοριτσια...

σόρρυ κιόλας...αλλά σιγά το επίδομα που πέρναμε....θα σωνόσασταν με 900 ευρω??....
για 900 ευρουλακια δεν θα κανουμε παιδι???είναι δυνατον...???
οκ..καποια που δεν το πολυηθελε και το εβλεπε σαν υποχρεωση να κανει αδερφακι στο παιδακι της θα πατησει εκει και δεν θα κανει,....

αλλά όσε θελετε θα σας σταματησει αυτο???
εγω θα ετρωγα 2-3 μηνες μονο οσπρια και θα εβαζα στην ακρη τα 900-1000 ευρω αμα αυτο ηταν το προβλημα...

σιγα μην ξαπλωσουμε και περιμενουμε να μας μαμισουν κιολας...!

ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΗ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΔΝ ΕΙΧΑ ΣΑΛΙΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΣΟΝΤΑΡΑΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΛΙΓΑ Κ ΠΗΡΑΜΕ Κ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ ΤΟΥ ΙΚΑ ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΔΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΞΕΙΝΗΣΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ....

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Βρε κοριτσια...

σόρρυ κιόλας...αλλά σιγά το επίδομα που πέρναμε....θα σωνόσασταν με 900 ευρω??....
για 900 ευρουλακια δεν θα κανουμε παιδι???είναι δυνατον...???
οκ..καποια που δεν το πολυηθελε και το εβλεπε σαν υποχρεωση να κανει αδερφακι στο παιδακι της θα πατησει εκει και δεν θα κανει,....

αλλά όσε θελετε θα σας σταματησει αυτο???
εγω θα ετρωγα 2-3 μηνες μονο οσπρια και θα εβαζα στην ακρη τα 900-1000 ευρω αμα αυτο ηταν το προβλημα...

σιγα μην ξαπλωσουμε και περιμενουμε να μας μαμισουν κιολας...!

ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΗ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΔΝ ΕΙΧΑ ΣΑΛΙΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΣΟΝΤΑΡΑΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΛΙΓΑ Κ ΠΗΡΑΜΕ Κ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ ΤΟΥ ΙΚΑ ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΔΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΞΕΙΝΗΣΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ....

το ξέρω ..ολοι πια ετσι είμαστε...να βγει ο μηνας...
αλλα σε τετοιες εποχες θα πανε στην ακρη οι εγωισμοι και ο ενας θα βοηθαει τον αλλο...αδεφια ,συγγενεις,οποιος μπορει...εμεις ετσι κανουμε τωρα ..
αμα γενναει καποιος απο το σοι .αδερφια ,ξαδεφια τσονταρουμε ολοι...οχι δωρα και ρουχα πια ..αλλα χρηματα...ανταλλασουμε και τα ρουχα που ηδη εχουμε και βγαινει μια χαρα..!
θα ξαναγυρισει ο τροχος...δεν πρεπει να τους κανουμε την χαρη να τα παρατησουμε..με ολους αυτους τους πολιτικους που έχουμε μπλεξει...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Βρε κοριτσια...

σόρρυ κιόλας...αλλά σιγά το επίδομα που πέρναμε....θα σωνόσασταν με 900 ευρω??....
για 900 ευρουλακια δεν θα κανουμε παιδι???είναι δυνατον...???
οκ..καποια που δεν το πολυηθελε και το εβλεπε σαν υποχρεωση να κανει αδερφακι στο παιδακι της θα πατησει εκει και δεν θα κανει,....

αλλά όσε θελετε θα σας σταματησει αυτο???
εγω θα ετρωγα 2-3 μηνες μονο οσπρια και θα εβαζα στην ακρη τα 900-1000 ευρω αμα αυτο ηταν το προβλημα...

σιγα μην ξαπλωσουμε και περιμενουμε να μας μαμισουν κιολας...!

ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΗ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΔΝ ΕΙΧΑ ΣΑΛΙΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΣΟΝΤΑΡΑΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΛΙΓΑ Κ ΠΗΡΑΜΕ Κ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ ΤΟΥ ΙΚΑ ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΔΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΞΕΙΝΗΣΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ....

το ξέρω ..ολοι πια ετσι είμαστε...να βγει ο μηνας...
αλλα σε τετοιες εποχες θα πανε στην ακρη οι εγωισμοι και ο ενας θα βοηθαει τον αλλο...αδεφια ,συγγενεις,οποιος μπορει...εμεις ετσι κανουμε τωρα ..
αμα γενναει καποιος απο το σοι .αδερφια ,ξαδεφια τσονταρουμε ολοι...οχι δωρα και ρουχα πια ..αλλα χρηματα...ανταλλασουμε και τα ρουχα που ηδη εχουμε και βγαινει μια χαρα..!
θα ξαναγυρισει ο τροχος...δεν πρεπει να τους κανουμε την χαρη να τα παρατησουμε..με ολους αυτους τους πολιτικους που έχουμε μπλεξει...

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΦΙΛΟΥΣ Κ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΡΟΥΧΑ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ Very Happy Very Happy


Οσο μπορούμε γιατί αλλιως ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΡΙΨΕΙ Wink Wink

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evaggelitsa 26 έγραψε:http://www.ish.gr/content/attachements.el/ENIAIOS-KANONISMOS-PAROXWN-YGEIAS-sept2011.pdf


αρθρο 13... Δυστυχώς υπάρχει... Mad Mad Crying or Very sad Crying or Very sad
Το Αρθρο 13 που λες αναφερει μονο αυτο:
ΑΡΘΡΟ 13
Μαιευτική περίθαλψη - εξωσωματική γονιμοποίηση
Α. Στις ασφαλισμένες των ασφαλιστικών οργανισμών, σε περίπτωση τοκετού,
καταβάλλεται αντί μαιευτικής περίθαλψης εφάπαξ χρηματικό βοήθημα ύψους 900€,
1200€ για δίδυμη κύηση και 1600€ για τρίδυμη κύηση.
Δεν λεει κατι αλλο....Κατι δεν εχω καταλαβει καλα Embarassed

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα με κοπέλες που είναι έτοιμες να γεννήσουν . Απο 1/10/2011 ο Κ. Λοβέρδος (κεριά και λιβάνια ) υπέγραψε αυτή την εγκύκλιο τέρμα οι γέννες στα δημόσια με αυτά που ξέραμε . Πληρώναμε στο νοσοκομείο 300 ευρώ για φυσιολογικό τοκετό και τίποτα για καισαρική επειδή θεωρείτε χειρουργείο - ε αυτό αποτελεί παρελθόν. Από εδώ και στο εξής πληρώνεις 892 ευρώ για φ.τ και 1500 για κ. τ .Επίσης κάθε μέρα παραπάνω πουτ θα μένεις πέρα της 4 θα είναι 80 ευρω την ημέρα Τα πληρώνεις στο ταμείο με το εξητίριο και αν δεν έχεις υπογράφεις μια υπεύθυνη δήλωση και τα καταβάλεις μέχρι σε ένα χρονικό διάστημα αν δεν τα δώσεις σου έρχεται στην εφορία .
Τώρα όσο αφορά το επίδομα ακόμα δίνεται αλλά απο το νέο χρόνο όσο αφορά τα δημόσια νοσοκομεία θα αποτελεί παρελθόν .Επίδομα θα παίρνουν μόνο όσες γεννάν σε ιδιωτικό Στο Αττικό γέννησε μια κοπέλα γνωστή πριν λίγες ημέρες και ακόμα δεν έχει εφαρμοστεί το μέτρο, μάλλον θα ισχύσει με το νέο έτος . Πελάτισσα μου που ήθελε να γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο ο γυναικολόγος της είναι σε ιδιωτικό και σε ερώτηση που του έκανε αν μπορεί να πάει σε κάποιο δημόσιο της είπε δεν σε συμφέρει και έχει δίκιο αν υπολογίζουμε 900 ευρώ το νοσοκομείο δεν θα θέλει και ο γιατρός κανένα 1000 τουλάχιστον ; αν και λίγα λέω μην ξεχνάμε παράνομα αλλά ζητάνε και απόδειξη δεν θα σου δώσει και φράγκο απο το ΙΚΑ δεν θα πάρεις αντίθετα αν πας σε ιδιωτικό που έριξαν τις τιμές θα πληρώσεις γιο όλα περίπου 3000 και ο γιατρός θα σου κόψει απόδειξη θα μπει στην εφορία και θα πας και θα πάρεις και 1050 που είναι απο το ΙΚΑ Όλα έγιναν για να αποκτήσουν πελατεία ξανά τα ιδιωτικά . Τώρα η γέννα στο σπίτι απαγορεύεται σε καισαρική και μην ξεχνάμε τους κινδύνους που κρύβει και μην νομίζετε ότι είναι πιο οικονομικά .
Θα συμφωνήσω με τη μπουμπουκίτσα για το θέμα ότι τα 900 ευρώ δεν πρέπει να είναι ο λόγος που δεν θα κάνει ένα ζευγάρι δεύτερο η τρίτο , αλλά μην ξεχνάμε ότι αυτά τα χρήματα βοηθούν πολύ ειδικά κάποιες οικογένειες . θα διαφωνήσω μπουμπουκίτσα μόνο στο ότι τα παιδιά δεν τα κάνουμε απο υποχρέωση και κυρίως για τα τα μεγαλύτερα αλλά από ανάγκη δική μας και επιθυμία προσωπική , σίγουρα κάποιοι ίσως να το βλέπουν έτσι αλλά αν βάζουμ δίπλα στο παιδί τη λέξη υποχρέωση σκέψου πόσο υποχρέωση έχουμε απέναντι στο κάθε τη που κάνουν και πόσο το σύστημα μας το απαγορεύει.

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μας σπρωχνουν να γενναμε στα ιδιωτικα, ειναι απλουστατο. Αν και δεν καταλαβαινω με ποια λογικη κοβουν το επιδομα μονο απο τα δημοσια. Παντως, δυσκολα τα πραγματα...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maya έγραψε:Μας σπρωχνουν να γενναμε στα ιδιωτικα, ειναι απλουστατο. Αν και δεν καταλαβαινω με ποια λογικη κοβουν το επιδομα μονο απο τα δημοσια. Παντως, δυσκολα τα πραγματα...


ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΙΔΙΟΤΙΚΟ Κ ΤΙ ΔΗΜΟΣΙΟ!!! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΙΔΙΟΤΙΚΟ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ(ΕΛΠΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις