Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
85 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 85 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Τετ Νοε 30, 2011 1:45 am

kzerdeva

kzerdeva
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο γιατρός μου λέγεται Στάθης Τσούκαλος και θα τον βρείς πάντα στο Ελενα το πρωί (Δ/ντής της Μαιευτική Κλινικής Α') Πήγαινε μία φορά και ζήτα τον!

Έχω μόνο το κινητό του και πήγα συστημένη γι αυτό δεν ξέρω αν μπορώ να το δώσω.

Γενικά είναι λιγομίλητος και λίγο απρόσιτος αλλά ότι σου πει αυτό είναι.

Εγώ πάντως, αν και προκατιλειμένη αρνητικά με το Δημόσιο, όχι μόνο δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ενας άλλο γιατρός στο Ελενα που έχω ακούσει επίσης τα καλύτερα είναι ο κ. Πόθος (ωραίο όνομα ε?) Τηλέφωνο δεν έχω αλλά είναι πάντα εκεί.

27ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Τετ Νοε 30, 2011 1:48 am

gt_love

gt_love
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kzerdeva έγραψε:Ο γιατρός μου λέγεται Στάθης Τσούκαλος και θα τον βρείς πάντα στο Ελενα το πρωί (Δ/ντής της Μαιευτική Κλινικής Α') Πήγαινε μία φορά και ζήτα τον!

Έχω μόνο το κινητό του και πήγα συστημένη γι αυτό δεν ξέρω αν μπορώ να το δώσω.

Γενικά είναι λιγομίλητος και λίγο απρόσιτος αλλά ότι σου πει αυτό είναι.

Εγώ πάντως, αν και προκατιλειμένη αρνητικά με το Δημόσιο, όχι μόνο δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ενας άλλο γιατρός στο Ελενα που έχω ακούσει επίσης τα καλύτερα είναι ο κ. Πόθος (ωραίο όνομα ε?) Τηλέφωνο δεν έχω αλλά είναι πάντα εκεί.

Se efxaristw poly koritsaki mou. Tha psaksw na ton vrw.
Esy eixes thema me to epidoma toketou pou lene logw dhmosiou oti den to pairneis apo to IKA?

28ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Τετ Νοε 30, 2011 1:53 am

kzerdeva

kzerdeva
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για το επίδομα δεν ξέρω. Εχω κάνει τα χαρτιά μου κανονικά και περιμένω να πληρωθώ.

Τα έκανα μαζεμένα μετά τη γέννα και μου είπαν ότι μετά τις 15/11 θα πληρωθώ κανονικά και το επίδομα τοκετού 1020€ και το επιδομα μητρότητας/λοχείας.

Να σημειώσω ότι είμαι άνεργη και παίρνω επίδομα ανεργίας!

Τι να σου πω ... όταν τα πληρωθώ θα σας ενημερώσω!

29ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Τετ Νοε 30, 2011 2:07 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariannemam έγραψε:
kzerdeva έγραψε:Εγώ γέννησα στο Ελενα στις 7/10/11 ένα υπέροχο κοριτσάκι ... αλλα αυτό είμαι μία άλλη ιστορία.

Μένω στη Σκιάθο και δεν είχα γιατρό εκεί. Ρώτησα φίλους και μου πρότειναν κάποιον τον οποίο και χρησιμοποίησα και μεταξύ μας δεν τον αλλάζω με τίποτα!

Μπήκα στο μαιευτήριο την ημέρα που αλλάξανε τις τιμές για όλα τα ταμεία εκτός του ΙΚΑ.

Τελικά γέννησα με καισαρική και πλήρωσα μόνο 500€ σε μονόκλινο lux δωμάτιο (όποιος το είδε έπαθε πλάκα και με το δωμάτιο και με το προσωπικό).

Οι τιμές ήταν ανά ημέρα νοσηλείας (τιμές για όλους τους ασφαλισμένους):

Δίκλινο δωμάτιο 65€ (αν θυμάμαι καλά)
Μονόκλινο δωμάτιο 130€
Μονόκλινο lux 200€

Εγώ τελικά λόγω καισαρικής πλήρωσα μόνο τη διαφορά του δωματίου (σύνολο 500€ και για τις 5 ημέρες) γιατί η καισαρική θεωρείται έκτακτο περιστατικό και είναι επέμβαση και το ΙΚΑ την τιμολογεί διαφορετικά (μην με ρωτήσετε δεν κατάλαβα).

Να σημειώσω ότι δεν πλήρωσα καμία επίσκεψη στο γιατρό παρόλο που τον έπαιρνα στο κινητό και κλείναμε ραντεβού και όλες τις εξετάσεις τις πλήρωσα ελάχιστα (αιματολογικές απλές 2€, Β επιπέδου υπέρχηχος 41€ κλπ!) Φυσικά τον γιατρό τον πλήρωσα εξτρα αλλά όχι πολλά!

Ραντεβού έβρισκα πάντα (βέβαια το προγραμματιζα μιά που έπρεπε να ταξιδέψω από το νησί.

Σε γενικές γραμμές ήταν ότι καλύτερο ακόμα και με την καισαρική! Θα σας συμβούλευα να πάτε να ρωτήσετε στο ταμείο του Ελενα (θα σας πάρει 2 λεπτά!)

Επίσης αν και άνεργη πήρα όλα τα επιδόματα (μητρότητας, λοχείας και τοκετού!) μέσω του ΟΑΕΔ.

Αυτά προς το παρόν.

Κοριτσακι μου να σου ζησει και να ειναι παντα καλοτυχο και υγειες το μωρακι σου!!!Κι εγω στο Ελενα θα γεννησω σε 10 μερες περιπου.Ειμαι κι εγω πολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο μου εως τωρα (Φαρμακιδης) και απο την ομαδα του που ειναι μαζι του στους υπερηχους που κανουμε.Φαντασου στην γεννα!!!Στο lux που πηγες τελικα τι χρειαστηκες?Γιατι με ολες αυτες τις λιστες στα περι διαμονης γεμιζουμε μια βαλιτσουλα και τελικα γυριζουν αθικτα......Αν εχεις τον χρονο απαντησε μου.Πολλα φιλια!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΣΤΙΣ 20/6/11, ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ LUX ΔΩΜΑΤΕΙΟ, ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΛΕΡΩΣΑ ΜΕ ΑΙΜΑ,ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΛΕΡΩΣΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ,ΟΤΙ ΝΥΧΤΙΚΟ Η ΠΥΤΖΑΜΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΡΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΖΕΣΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΤΣΕΣ ΠΑΡΕ, ΕΜΕΝΑ ΚΡΥΩΝΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ , ΦΥΣΙΚΑ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΦΑΝΕΛΛΑΚΙΑ, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΚΑΙ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙΣ. ΑΥΤΑ ΑΝ ΘΥΜΙΘΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ.Α! ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΕΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ

30ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Πεμ Δεκ 01, 2011 12:19 am

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΑΤΑ έγραψε:q
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΣΤΙΣ 20/6/11, ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ LUX ΔΩΜΑΤΕΙΟ, ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΛΕΡΩΣΑ ΜΕ ΑΙΜΑ,ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΛΕΡΩΣΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ,ΟΤΙ ΝΥΧΤΙΚΟ Η ΠΥΤΖΑΜΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΡΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΖΕΣΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΤΣΕΣ ΠΑΡΕ, ΕΜΕΝΑ ΚΡΥΩΝΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ , ΦΥΣΙΚΑ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΦΑΝΕΛΛΑΚΙΑ, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΚΑΙ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙΣ. ΑΥΤΑ ΑΝ ΘΥΜΙΘΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ.Α! ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΕΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ[/quote]

Καλημερα Γατούλα και καλο μηνα να χαιρεσαι την οικογενεια σου.Τελικα πανω κατω αυτα εχω ετοιμασει και αναμενω το "ντριν" του μικρου....Και αν χρειαστω και κατι παραπνω μου το φερνουν οι δικοι μου.
Σχετικα με το κοστος ας ελπιζουμε οτι δεν θα αλλαξει κατι και θα προλαβουμε κι εμεις να παρουμε το επιδομα τοκετου αφου ειναι στα σκαρια να καταργηθει......

31ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Πεμ Δεκ 01, 2011 1:27 am

mpety


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kzerdeva έγραψε:Εγώ γέννησα στο Ελενα στις 7/10/11 ένα υπέροχο κοριτσάκι ... αλλα αυτό είμαι μία άλλη ιστορία.

Μένω στη Σκιάθο και δεν είχα γιατρό εκεί. Ρώτησα φίλους και μου πρότειναν κάποιον τον οποίο και χρησιμοποίησα και μεταξύ μας δεν τον αλλάζω με τίποτα!

Μπήκα στο μαιευτήριο την ημέρα που αλλάξανε τις τιμές για όλα τα ταμεία εκτός του ΙΚΑ.

Τελικά γέννησα με καισαρική και πλήρωσα μόνο 500€ σε μονόκλινο lux δωμάτιο (όποιος το είδε έπαθε πλάκα και με το δωμάτιο και με το προσωπικό).

Οι τιμές ήταν ανά ημέρα νοσηλείας (τιμές για όλους τους ασφαλισμένους):

Δίκλινο δωμάτιο 65€ (αν θυμάμαι καλά)
Μονόκλινο δωμάτιο 130€
Μονόκλινο lux 200€

Εγώ τελικά λόγω καισαρικής πλήρωσα μόνο τη διαφορά του δωματίου (σύνολο 500€ και για τις 5 ημέρες) γιατί η καισαρική θεωρείται έκτακτο περιστατικό και είναι επέμβαση και το ΙΚΑ την τιμολογεί διαφορετικά (μην με ρωτήσετε δεν κατάλαβα).

Να σημειώσω ότι δεν πλήρωσα καμία επίσκεψη στο γιατρό παρόλο που τον έπαιρνα στο κινητό και κλείναμε ραντεβού και όλες τις εξετάσεις τις πλήρωσα ελάχιστα (αιματολογικές απλές 2€, Β επιπέδου υπέρχηχος 41€ κλπ!) Φυσικά τον γιατρό τον πλήρωσα εξτρα αλλά όχι πολλά!

Ραντεβού έβρισκα πάντα (βέβαια το προγραμματιζα μιά που έπρεπε να ταξιδέψω από το νησί.

Σε γενικές γραμμές ήταν ότι καλύτερο ακόμα και με την καισαρική! Θα σας συμβούλευα να πάτε να ρωτήσετε στο ταμείο του Ελενα (θα σας πάρει 2 λεπτά!)

Επίσης αν και άνεργη πήρα όλα τα επιδόματα (μητρότητας, λοχείας και τοκετού!) μέσω του ΟΑΕΔ.

Αυτά προς το παρόν.

32ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Πεμ Δεκ 01, 2011 1:31 am

mpety


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
να σου ζησει το μωρακι!!!! μπορεις να μου πεις αν θελεις βεβαια ποιον γιατρο ειχες? Και εγω γεννησα στο Ελενα αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενη με τον γιατρο μου. ειναι εγκυος η αδερφη μου και ηθελε να γεννησει στο ελενα αλλα ο γαιτρος της ειναι στο ρεα και δεν ξερω αλλο γιατρο να της προτεινω

33ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Πεμ Δεκ 01, 2011 1:33 am

kzerdeva

kzerdeva
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα και ευχαριστώ!

Ο γιατρός μου ήταν ο κ. Στάθης Τσούκαλος (Δ/ντής της Μαιευτικής Κλινικής Α') αλλά πήγα συστημένη. Αν τον ζητήσεις είναι πάντα εκεί (δεν έχει δικό του ιατρείο!)

Επίσης, έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για τον κ. Πόθο (τρομερό όνομα!)

Με το καλό το ανηψάκι σου.

34ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Πεμ Δεκ 01, 2011 1:41 am

mpety


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σ ευχαριστω πολυ!!! συμφωνω οτι ειναι πολυ καλο μαιευτηριο ειδικα τα λουξ δωματια ειναι καλυτερα και απο τα ιδιοτηκα,εγω ημουν σε μονοκλεινο γιατι δεν ειχαν γινει ακομα τα λουξ και ειχα την ησυχια μου δεν αντεχω αυτο που γινεται με τα πολλα κρεβατια που ερχονται ενα σωρο επισκεψεις που δεν ξερεις τι μπορει να εχει ο καθενας και εχεις μαζι σου το μωρακι ασε που οταν εισαι μονος σου μπορει να μεινει το βραδυ και ο αντρουλης σου...

35ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ Πεμ Δεκ 01, 2011 1:49 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariannemam έγραψε:
ΓΑΤΑ έγραψε:q
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΣΤΙΣ 20/6/11, ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ LUX ΔΩΜΑΤΕΙΟ, ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΛΕΡΩΣΑ ΜΕ ΑΙΜΑ,ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΛΕΡΩΣΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ,ΟΤΙ ΝΥΧΤΙΚΟ Η ΠΥΤΖΑΜΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΡΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΖΕΣΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΤΣΕΣ ΠΑΡΕ, ΕΜΕΝΑ ΚΡΥΩΝΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ , ΦΥΣΙΚΑ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΦΑΝΕΛΛΑΚΙΑ, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΚΑΙ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙΣ. ΑΥΤΑ ΑΝ ΘΥΜΙΘΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ.Α! ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΕΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ

Καλημερα Γατούλα και καλο μηνα να χαιρεσαι την οικογενεια σου.Τελικα πανω κατω αυτα εχω ετοιμασει και αναμενω το "ντριν" του μικρου....Και αν χρειαστω και κατι παραπνω μου το φερνουν οι δικοι μου.
Σχετικα με το κοστος ας ελπιζουμε οτι δεν θα αλλαξει κατι και θα προλαβουμε κι εμεις να παρουμε το επιδομα τοκετου αφου ειναι στα σκαρια να καταργηθει......[/quote]καλημερα και καλο μηνα!!υπομονη και σε λιγο θα εχεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!!καταλαβαινω πως νοιωθεις
στο ΕΛΕΝΑ εχει καθε δευτερα και πεμπτη αν δεν κανω λαθος στον 6 οροφο μαθημα "μητρικης τεχνης" σε συμβουλευω να το παρακολουθησεις και αν δεν μπορεις εσυ ο συζυγος οπωσδηποτε γιατι θα σας λυσουν πολλες αποριες και για τον θηλασμο και για την φροντιδα του μωρου για την διατροφη ακομα και για τους ενοχλητικους συγγενεις πως να τους αντιμετωπισετε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις