Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια χρειάζομαι την βοηθειά σας καθώς εχω αγχωθεί.
Τα μπουμπουκάκια μου είναι 16 μηνών και συνεχίζουν και τρωνε ακόμα και τώρα αλεσμένα.
προσπάθησα πολλές φορές να τους τα δωσω λιγότερο πολτοποιημένα μα ούτε λόγος για να τα φάνε.καθε φορά που βρίσκουν κομματάκια δεν δοκιμάζουν καν.
να διευκρινίσω ότι ο μικρός μου έχει μόνο 2 δοντακια (1 πάνω και 1 κάτω) και η μικρή 6 (4 πάνω & 2 κάτω).καθώς γεννήθηκαν πρόωρα και με χαμηλό βάρος προτιμώ να τρώνε όλο το φαγητό και ας είναι αλεσμένο παρά να δοκιμάζουν να μασάνε και να μην τρώνε σχεδόν τίποτα αφου το βάρος για μας είναι σημαντικό.
άραγε τα παιδάκια μου θα αρχίσουν να μασάνε απο μόνα τους ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?ως πότε θα τρώνε αλεσμένα?
παρεπιπτόντως η παιδίατρος μου λέει να μην αγχώνομαι και ότι όταν θα νιώσουν έτοιμα θα το κάνουν απο μόνα τους.
εσας πως σταμάτησαν τα αλεσμένα?

ευχαριστώ!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα ειναι 14 μηνων εχει 2 δοντια μονο και τρωει αλεσμενα.απλα σιγα σιγα εχω αρχισει και τις δινω δειλα δειλα λιγη πατατα λιωμενη με το πιρουνι ζυμαρικα οχι λιωμενα που καταπινονται ευκολα και ετσι φανταζομαι σιγα σιγα καποια στιγμη εφοσον βγαλει και περισσοτερα δοντια θα μαθει να τρωει κανονικα.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ ξεκίνησα απο 7 μηνών.
Τότε της έδινα την μπανάνα σε μικρά κομματάκια στην αρχή και μετά να την κρατάει και να την τρώει. Μετά συνέχισα με βερύκοκα, ροδάκινα, γενικά αυτά που δεν ήθελαν μάσημα. 9-10 μηνών της έκοψα το μεσημεριανό άλεσμα τροφών. Βέβαια, ακόμα και τώρα μερικά τα κατεβάζει σα φίδι (μικρό χυλοπιτάκι, κριθαράκι) αλλά κρέας, και τα υπόλοιπα τα μασάει κανονικά.
Γενικά νομίζω σε πάει το παιδί. Εκείνο σου δείχνει πότε είναι έτοιμο. Εγώ της σταμάτησα το άλεσμα όταν είχε 4 δόντια, αλλά ποτέ δεν μου έχει πνιγεί. (φτου φτου) Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αααχ ωραίο θεματάκι και πονεμένη ιστορία!!! Κι εγώ παλεύω να τα κόψω στη μικρή μου (14,5 μηνών) αλλά δυσκολευόμαστε! Κι εγώ καθυστέρησα τη διαδικασία μιας και μου έτρωγε αλλά και τρώει με περίσσια χαρά το αλεσμένο, αλλά κι επίσης έχει ακόμη μόλις 4 δοντάκια. Της δίνω βέβαια ψωμάκι, μπισκοτάκια, μπανανίτσα, σταφυλάκι (έρωτας μεγάλος) και από φαγητό κυρίως πατατούλες στο χέρι. Αλλά για να φάει κανονικό μεσημεριανό έχουμε δρόμο ακόμα... Και γενικά, έχουμε δυσκολίες με την ποικιλία: τρώει μόνο όταν έχει διάθεση ζυμαρικό (αστράκι ή φιδέ) με μπιφτεκάκι, δηλαδή σπάνια. Πρόσφατα καταφέραμε να τρώει και το ψάρι (αλεσμένο φυσικά αλλά ελπίζω σιγά σιγά να το τρώμε κανονικά), σήμερα έφαγε λίγες φακές (αλεσμένες κι αυτές με πατάτα και καροτάκι, αλλά από το τίποτα...) αλλά λατρεύουμε το κρέας με λαχανικά (αλεσμένα φυσικά, διαφορετικά με τα 1000 ζόρια...) Το αβγό κι αυτό αλεσμένο μέσα στο φαγητό της -μετά από άρνηση εβδομάδων... Τι να πω, έχω κουραστεί να αλέθω και ελπίζω σύντομα να τα καταφέρουμε, όπως εύχομαι και σε εσάς!
Η αλήθεια είναι, απ' όσο καταλαβαίνω κι εγώ, ότι κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό. Άλλα το κόβουν από νωρίς 7-8 μηνών, άλλα ξεπερνάνε τους 20 μήνες (οοοοκ δεν μας το εύχομαι!) αλλά στο τέλος όλα μαθαίνουν να τρώνε. Απλά για μας θέλει λίγο περισσότερη υπομονή....

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα η μικρουλα μου ειναι 12 μηνων κ εχει 7 δοντακια 4 πανω κ 3 κατω.
παρολαυτα δεν δειχνει καμια διαθεση να μασησει....
της δινω μονο λιγο ψωμακι κ τυρακι σε πολυ μικρες μπουκιτσες αλλα τα καταπινει ετσα...
οπως ειπε κ μια κοπελα παραπανω το καθε παιδακι εχει τους δικους του ρυθμους κ δεν αγχωνομαι ιδιαιτερα...
προς το παρων με ενδιαφερει να τρωει το φαγακι της κ τα φρουτα της εστω αλεσμενα.

https://www.youtube.com/cretanvenus

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα σταματησα να αλεθω το φαγητο του 9,5 μηνων...στην αρχη πατουσα τα λαχανικα με το πιρουνι και του αλεθα μονο το κρεας,μετα απο λιγο καιρο σταματησα να του αλεθω και το κρεας,τωρα τρωει τα παντα μη αλεσμενα(εκτος φρουτα που τα αλεθω ακομα για να τρωει περισσοτερα)
και σημειωση εχουμε μονο 2 δοντια

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness έγραψε:εμενα σταματησα να αλεθω το φαγητο του 9,5 μηνων...στην αρχη πατουσα τα λαχανικα με το πιρουνι και του αλεθα μονο το κρεας,μετα απο λιγο καιρο σταματησα να του αλεθω και το κρεας,τωρα τρωει τα παντα μη αλεσμενα(εκτος φρουτα που τα αλεθω ακομα για να τρωει περισσοτερα)
και σημειωση εχουμε μονο 2 δοντια

και πως καταφερνει και μασαει το κρεας με 2 δοντια μονο ρε συ;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
happiness έγραψε:εμενα σταματησα να αλεθω το φαγητο του 9,5 μηνων...στην αρχη πατουσα τα λαχανικα με το πιρουνι και του αλεθα μονο το κρεας,μετα απο λιγο καιρο σταματησα να του αλεθω και το κρεας,τωρα τρωει τα παντα μη αλεσμενα(εκτος φρουτα που τα αλεθω ακομα για να τρωει περισσοτερα)
και σημειωση εχουμε μονο 2 δοντια

και πως καταφερνει και μασαει το κρεας με 2 δοντια μονο ρε συ;


Δεν μασάνε μόνο με τα δοντάκια αλλά και με τα ούλα!!!!!!Γι'αυτό,πολλά παιδάκια έστω και με ένα δοντάκι, καταφέρνουν να μασάνε το φαγητούλι!!!
Μασάνε,τρόπος του λέγειν,δηλαδή,όσο μπορούνε..

Όσο για σένα,Αθανασία,που άνοιξες το θέμα,εγώ θα σου έλεγα να πας με τα νερά τους.
Αν δεν το θέλουνε το κανονικό,να τους το αλέθεις και να προσπαθείς στο ενδιάμεσο να τους δίνεις κάτι να μασουλάνε.Και μπισκοτάκια μπορείς και ψωμάκι.
Θα σε οδηγήσουν αυτά.
Εγώ στον δικό μου,δεν είχα καμία πρόθεση να του κόψω το αλεσμένο,δεν το είχα σκεφτεί,δηλαδή,λόγω πιο πολύ ότι φοβόμουν.Μόνος του το έκοψε 13 μηνών.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω χτες δοκιμασα να της δωσω χιλοπιτες με ντοματουλα χωρις να τις αλεσω και σε καθε κουταλια αναγουλιαζε και πηγαινε να πνιγει.οποτε τα αλεσα και παλι και τελειωσε το θεμα.μονο το αυγο το μελατο με λιγο ψωμακι μεσα το τρωει καπως πιο ανετα.και πατατες λιωμενες με το πιρουνι.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εγω χτες δοκιμασα να της δωσω χιλοπιτες με ντοματουλα χωρις να τις αλεσω και σε καθε κουταλια αναγουλιαζε και πηγαινε να πνιγει.οποτε τα αλεσα και παλι και τελειωσε το θεμα.μονο το αυγο το μελατο με λιγο ψωμακι μεσα το τρωει καπως πιο ανετα.και πατατες λιωμενες με το πιρουνι.


Άμα αναγουλιάζει,άστην λίγο,Γραμματική μου.Μην σου κάνει και εμετό,κρίμα είναι.
Για το πνίξιμο,πιστεύω,λογικό είναι στην αρχή,νομίζω,τα περισσότερα πνίγονται μέχρι να καταλάβουν τι γίνεται.
Δεν λέω να πνιγούν επικίνδυνα,λίγο εννοώ.
Αλλά άμα αναγουλιάζει,άστο για αργότερα.Σιγά σιγά,κι όλα θα γίνουν.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια μερα επιμεινα περισσοτερο και εκανε εμετο οπως λες.οποτε λεω αστο καποια στιγμη θα ερθει και η ωρα του κανονικου φαγητου.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:μια μερα επιμεινα περισσοτερο και εκανε εμετο οπως λες.οποτε λεω αστο καποια στιγμη θα ερθει και η ωρα του κανονικου φαγητου.

Ναι,μωρέ,κρίμα ειναι!Εξάλλου,δεν είναι και τόσο μεγάλη ώστε να ανησυχείς.

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="αλικακι"]
grammatiki έγραψε:μια μερα επιμεινα περισσοτερο και εκανε εμετο οπως λες.οποτε λεω αστο καποια στιγμη θα ερθει και η ωρα του κανονικου φαγητου.

Ναι,μωρέ,κρίμα ειναι!Εξάλλου,δεν είναι και τόσο μεγάλη ώστε να ανησυχείς.[/quote;]

έτσι ακριβως κάνει η κόρη μου .οταν προσπαθω να τις δωσω φαγητό πιο χονροκομενο απο το multi αναγουλιάζει.όταν τις δινω μικρα κομματακια με το χερι τα τρωει αλλα κανει 20 χρονια.δεν γίνεται να τις δωσω μεριδα 300 gr έτσι θα φτάσουμε να φάμε και το απογευματινό μαζί.τον γιο μου έχω προσπαθησει με πιο χοντροκομμενο τις τελευταιες μέρες και τελικα έχει αποτέλεσμα.Τελικά θέλει πολύ υπομονή και για μένα που είναι 2 διπλή!! χαχα.Α όμως πρέπει να πω ότι κάναμε και πρόοδο.ήπιαμε νερό με το ποτήρι.κάτι είναι και αυτό.όχι όλα μαζί και κακομάθουμε.ΧΑΧΑΧΑ!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="athand"]
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:μια μερα επιμεινα περισσοτερο και εκανε εμετο οπως λες.οποτε λεω αστο καποια στιγμη θα ερθει και η ωρα του κανονικου φαγητου.

Ναι,μωρέ,κρίμα ειναι!Εξάλλου,δεν είναι και τόσο μεγάλη ώστε να ανησυχείς.[/quote;]

έτσι ακριβως κάνει η κόρη μου .οταν προσπαθω να τις δωσω φαγητό πιο χονροκομενο απο το multi αναγουλιάζει.όταν τις δινω μικρα κομματακια με το χερι τα τρωει αλλα κανει 20 χρονια.δεν γίνεται να τις δωσω μεριδα 300 gr έτσι θα φτάσουμε να φάμε και το απογευματινό μαζί.τον γιο μου έχω προσπαθησει με πιο χοντροκομμενο τις τελευταιες μέρες και τελικα έχει αποτέλεσμα.Τελικά θέλει πολύ υπομονή και για μένα που είναι 2 διπλή!! χαχα.Α όμως πρέπει να πω ότι κάναμε και πρόοδο.ήπιαμε νερό με το ποτήρι.κάτι είναι και αυτό.όχι όλα μαζί και κακομάθουμε.ΧΑΧΑΧΑ!!!!


Οπότε Αθανασία,η μικρή σου τα τρώει τα κομματάκια..άμα της δίνεις ψωμάκι να κρατάει και να μασουλάει και συγχρόνως να την ταίζεις??
Εσείς,με τα δύδυμα...χαρά στο κουράγιο σας!Πολλά μπράβο,σας αξίζουν.Εγώ με ένα και πολλές φορές,ιδίως πιο μικρό,αγχωνόμουν πως θα τον κάνω καλά.
Αν πείναγε,έτρεχα για να μην κλαίει.Αν έχεις δύο..πως τα ταίζεις??
Εσύ,ας πούμε,έχεις βοήθεια??

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="αλικακι"]
athand έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:μια μερα επιμεινα περισσοτερο και εκανε εμετο οπως λες.οποτε λεω αστο καποια στιγμη θα ερθει και η ωρα του κανονικου φαγητου.

Ναι,μωρέ,κρίμα ειναι!Εξάλλου,δεν είναι και τόσο μεγάλη ώστε να ανησυχείς.[/quote;]

έτσι ακριβως κάνει η κόρη μου .οταν προσπαθω να τις δωσω φαγητό πιο χονροκομενο απο το multi αναγουλιάζει.όταν τις δινω μικρα κομματακια με το χερι τα τρωει αλλα κανει 20 χρονια.δεν γίνεται να τις δωσω μεριδα 300 gr έτσι θα φτάσουμε να φάμε και το απογευματινό μαζί.τον γιο μου έχω προσπαθησει με πιο χοντροκομμενο τις τελευταιες μέρες και τελικα έχει αποτέλεσμα.Τελικά θέλει πολύ υπομονή και για μένα που είναι 2 διπλή!! χαχα.Α όμως πρέπει να πω ότι κάναμε και πρόοδο.ήπιαμε νερό με το ποτήρι.κάτι είναι και αυτό.όχι όλα μαζί και κακομάθουμε.ΧΑΧΑΧΑ!!!!


Οπότε Αθανασία,η μικρή σου τα τρώει τα κομματάκια..άμα της δίνεις ψωμάκι να κρατάει και να μασουλάει και συγχρόνως να την ταίζεις??
Εσείς,με τα δύδυμα...χαρά στο κουράγιο σας!Πολλά μπράβο,σας αξίζουν.Εγώ με ένα και πολλές φορές,ιδίως πιο μικρό,αγχωνόμουν πως θα τον κάνω καλά.
Αν πείναγε,έτρεχα για να μην κλαίει.Αν έχεις δύο..πως τα ταίζεις??
Εσύ,ας πούμε,έχεις βοήθεια??

ναι ευτυχως έχω την μανούλα μου.
όταν είμαι μόνη μου τα βάζω στα καρεκλάκια τους και τα ταίζω εναλλάξ.
η δυσκολία είναι με το γάλα αλλα και με αυτό τα βάζω να ακουμπουν σε μαξιλάρια και τα ταίζω μαζί.τωρα προσπαθώ να τα μάθω να πίνουν μόνα τους με το μπιμπερό μπας και ξεκουραστώ λιγάκι.όσο ήταν πιο μικρα καλύτερα να μην το σκέφτομαι δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα καθώς τα ήθελαν και τα δύο ταυτόχρόνα.εκεί είχα συνεχώς βοήθεια.

mariatwins

mariatwins
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμενα τα εκοψαν καπου στον χρονο, αλλα ειχαν δοντακια αρκετα. ξεκινησα σιγα σιγα και αφου ειδα οτι ηταν δεκτικα τους τα ελιωνα με το πιρουνι.
δοκιμασε τους θα ξεκουραστεις πολυ οταν παψεις να αλεθεις τα φαγητα.
ειναι πολυ δυσκολα να μεγαλωνεις διδυμα αλλα ειναι και παααρ απολυ ωραιο. θα δεις οτι περνοντας ο καιρος θα ξεκουραζεσαι ολο και περισσοτερο. εμενα ειναι 21μηνων τωρα και ειναι παρα πολυ καλα τωρα πια και εχω διωξει και την μαμα μου ειμαι μονη μου τωρα πια!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις