Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
35 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 35 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για τα παιδακια μου ακομα δεν ξερω ποιο θα ναι το χερι που θα καταληξουν,αλλα εχω εμπειρια ως αριστεροχειρας.Η γιαγια μου με πιεσε σε συνεργασια με την δασκαλα μου στο δημοτικο να "αλλαξω" χερι,σκεψου οτι μεχρι τοτε εγραφα μονο με το αριστερο.Τωρα πια ειμαι αμφιδεξια -κ τα 2 χερια- αλλα...ειχα μπερδευτει τοσο πολυ εκεινη την περιοδο,με μπερδευαν οι αριθμοι κυριως.Λυθηκε αυτο,αλλα ηταν τετοια η πιεση που ημουν τυχερη που την "σκαπουλαρα" ετσι,μπορει να προκαλεσει στο παιδι διαφορες μαθησιακες δυσκολιες η πιεση για αλλαγη χεριου. Για να καταληξω,ουτε να το σκεφτεται ο συζηγος σου.Βαλε τον παιδιατρο σας να του εξηγησει 2 πραγματα για να σταματησει να επιμενει.

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν θα το πιέσετε το παιδί, δεν το συζητώ καν, ζούμε στο 2010 όχι στα 1910. Έλεος. Κι εγώ που είμαι απελπιστικά δεξιόχειρας, τί κατάλαβα; Κουλό το αριστερό. Ενώ οι περισσότεροι αριστερόχειρες έχουν ευχέρεια και με τα δυο χέρια. Αυτό κι αν είναι χάρισμα. ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 328109

http://skiouromanoula.blogspot.com

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνων και εγω οτι δεν θα πιεσετε το παιδακι. Και εμενα και οι δυο μου κορες προς το παρον δειχνουν οτι ειναι αριστεροχειρες . Δεν με πειραζει . Οπως βολευονται καλυτερα εκεινες. Και μαλιστα γι αυτο το λογο εχω μαλωσει με την πεθερα μου και τον αδερφο της που μου λενε συνεχεια να μην τις αφηνω να γραφουν με το αριστερο . Το κορυφαιο ειναι οτι ο ενας μου κουνιαδος ειναι και αυτος αριστεροχειρας. Shocked Shocked

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεννήθηκε το ζουζουνάκι μου!
Φυσικά είναι πολύ νωρίς ακόμα για να διαπιστώσουμε ποιο χεράκι θα επικρατήσει!!!
Εύχομαι να είναι το αριστερό για να έχει λίγη σασπενς η ζωή μας....ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 536304 ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 536304
Γερό να είναι το γιαβράκι μου και ας γράφει με όποιο χεράκι θέλει...Οποιος έχει αντιρρήσεις, θα τα βάλει με την ερωτευμένη αγορομάνα!!! ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 186566

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasomits έγραψε:Γεννήθηκε το ζουζουνάκι μου!
Φυσικά είναι πολύ νωρίς ακόμα για να διαπιστώσουμε ποιο χεράκι θα επικρατήσει!!!
Εύχομαι να είναι το αριστερό για να έχει λίγη σασπενς η ζωή μας....ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 536304 ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 536304
Γερό να είναι το γιαβράκι μου και ας γράφει με όποιο χεράκι θέλει...Οποιος έχει αντιρρήσεις, θα τα βάλει με την ερωτευμένη αγορομάνα!!! ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 186566

να σου ζησει!τωρα ειδα οτι εχω ξαναγρα;ψει εδω Razz
'σχωρα με -που λενε- εχω 2 χρονια να κοιμηθω καλα Laughing Laughing

VOYLA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βασουλα μου κ εγω οταν πηγαινα στο δημοτικο(τωρα προσφατα δηλαδη Very Happy )εγραφα με το αριστερο.αλλα τοτε δεν αφηναν οι δασκαλες να γραφεις με αριστερο....
θυμαμαι οτι μου εκανε συνεχεια παρατηρηση για να γραψω με το δεξι χερι.τελικα το αλλαξα...
αλλα χρησιμοποιω κ τα 2 χερια.γραφω με το δεξι,αλλα δεν μπορω με τιποτα να φαω με αυτο το χερι...μονο με το αριστερο.
τωρα πια,απ'οτι ξερω δεν υπαρχει προβλημα ουτε στα σχολεια αν γραφεις με το αριστερο....

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Λιτσάκο!

Βουλίτσα εγώ δεν αντιμετώπισα ΠΟΤΕ πρόβλημα στο σχολείο και γενικότερα στον κύκλο μου!
Κι εγώ πρόσφατα τελείωσα το σχολείο!Αλλωστε μόλις 2 χρονάκια έχουμε διαφορά!!! Laughing Laughing

athineta

athineta
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια Καλημέρα,

Εμένα η μαμά μου η οποία είναι 66 χρονών γυναίκα γράφει με το δεξί αλλά όλα τα υπόλοιπα τα κάνει με το αριστερό. Κόβει με το ψαλίδι με το αριστερό, το μαχαίρι, σιδερώνει με το αριστερό.

Αν και δεν πολυθυμάτε μας έχει πεί ότι μάλλον δεν την αφήνανε να γράφει με το δεξί εκείνα τα χρόνια. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να δημιουργήσουμε πρόβλημα στο παιδί μας εάν είναι αριστερόχειρας.

Φιλιά Αθηνέτα, Νεφέλη-Ευγενία[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ κι έγω οτι δεν πρεπει να δημιουργούμε προβλήμα στα παιδάκια επειδη ειναι αριστεροχειρες. Κι εγω είμαι και δεν είχα πότε κανένα προβλημα, ίσως τίποτα γιαγιάδες στο χωρίο να μου το' καναν θέμα αλλά ούτε που το θυμάμαι.
Ασε που λένε οτι οι αριστερόχειρες χρησιμοποιούν μεγαλυτερο μέρος το εγκεφάλου απο τους δεξιοχειρες. (Φαντασου να μην χρησιμοποιούσα περισσότερο δηλαδή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.])
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΙΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ(ΕΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ)....Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥ,Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΙΡΕΣ......ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΩ....ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΔΙΠΛΑΝΟΙ ΣΤΟ ΘΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια δεν ξερω αν ισχυει αλλα εχω ακουσει καπου οτι οι αριστεροχειρες μπορουν και χρησιμοποιουν μεγαλυτερο μερος του εγκεφαλου τους και ειναι καλλιτεχνικης φυσης ανθρωποι. Razz Razz

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγώ είμαι αριστερόχειρας, αλλά ποτέ κανείς δεν με "πίεσε" να γράψω με το δεξί!
ούτε συγγενείς, ούτε δασκάλες.
γράφω και τρώω με το άριστερό, αλλα αναγκαστικά κάνω αρκετά πράγματα με το δεξί λόγω του ότι πολλά πράγματα είναι φτιαγμένα για δεξιόχειρες.

το κοριτσάκι μου αν και ακόμα είναι πολύ μικρό, βλέπω ότι έχει περισσότερη κινητικότητα στο αριστερό χέρι.
ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 328109 ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 328109 ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ! - Σελίδα 3 328109

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα! Η πεθερά μου ήταν αριστερόχειρας και την ανάγκασαν να γίνει δεξιόχειρας! Το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο.... αυτή τη στιγμή δεν έχει καλό χέρι και μπερδεύεται συνέχεια. Αυτό που ξέρω είναι ότι στους αριστερόχειρες λειτουργεί το δεξί μέρος του εγκεφάλου, πράγμα που τους κάνει έστω και λίγο πιο έξυπνους από τους δεξιόχειρες. επιπλέον δεν είναι σωστό να αναγκάσεις ένα παδί να αλλάξει το χέρι που γράφει γιατί έτσι δεν μπορεί να έχει ούτε το δεξί του χέρι "δυνατό" και έτσι κουράζονται τα χέρια του και δυσκολεύεται πάρα πολύ στις δουλειές που κάνει! Περεπιπτόντως είμαι δεξιόχειρας από τη γέννησή μου! Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο! Smile

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο κόσμος είναι άδικος για εμάς τους αριστερόχειρες!.... Sad Sad Sad

ami


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και απο εμένα. Παίρνω το θάρρος να μπω στη συζητηση σας. Είμαι ειδική παιδαγωγός και θα πω λίγα λόγια απο αυτά που γνωρίζω για το θέμα της αριστεροχειρίας.

Αυτό που συμβαίνει στα πρώτα χρόνια της ζωής είναι η επιλογή της "πλευρίωσης" που θά έχει ένας άνθρωπος. Δηλαδή ποια πλευρά θα είναι η "ισχυρή" του. Αυτό θα το αποφασίσει ουσιαστικά ο εγκέφαλος του ατόμου. Κάποιες φορές η αριστεροχειρία συνοδεύεται και απο επικράτηση του αριστερού ποδιού και όχι μόνο. Έτσι ανάλογα με πιο ημισφαίριο του εγκεφάλου ελέγχει τις κινήσεις και το λογο αντίστοιχα θα χρησιμοποιήσει και το "αντίθετο" χέρι. Αν ανατομικά το κέντρο λόγου και της κίνησης βρίσκεται στο δεξί ημισφαίριο, τότε θα χρησιμοποιεί το αριστερό χεράκι. Αν όμως είναι αναπτυγμένο το αριστερό ημισφαίριο για το λόγο και τη κίνηση τότε θα χρησιμοποιήσει το δεξί χεράκι. Η πίεση να αλλάξει το παιδί τη χρήση του αριστερού του χεριού, ως το "βασικό" του χέρι, ισοδυναμεί με το να εξαναγκάσουμε τον εγκέφαλο να μετατοπίσει το κέντρο λόγου και κίνησης στο αριστερό του ημισφαίριο. Με αυτή τη πρακτική είναι πολύ πιθανό να δημιουργήσουμε σύγχυση και προβλήματα μάθησης.

Η αριστεροχειρία δεν είναι ελάττωμα αλλά μια διαφορά στη ανατομία της δομής του εγκεφάλου σε αυτό τον άνθρωπο.

Είναι μια διαφορετικότητα που δεν εμποδίζει το άτομο να εξελιχθεί σε όλους τους τομείς (αν αντιμετωπιστεί με το κατάλληλο τρόπο) όπως και οι δεξιόχειρες.

Αυτή είναι μια απλή ανάπτυξη για το θέμα ώστε να βοηθήσω αν είναι δυνατό.


ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η γιαγια μου ηταν αριστεροχειρας και το μοναδικο εγγονι που το κληρονομησε ειμαι εγω Smile

τωρα βλεπω στον γιο μου που τα εχει παρει ολα απο εμενα μια ιδιαιτερη προτιμηση στο αριστερο χερι!!!!
χαιρομαι πολυ καθως αν γινει ετσι θα με διευκολινει αφανταστα οταν θα τον μαθαινω να γραφει αργοτερα.

ομως μια μερα που ζωγραφιζαμε και ο μικρος ειχε το μολυβι στο αριστερο
ειπα γελωντας στην πεθερα μου
'ακομα και στο χερι μου εμοιασε'

και τι μου απανταει???
'απαπα να του το αλλαξεις!!!! το καλο το χερι ειναι το δεξι και απορω πως γραφετε με το αριστερο,εγω δεν μπορω με τιποτα!!!'
κι εγω της λεω ουτε κι εγω μπορω με το δεξι και απορω πως μπορειτε εσεις Twisted Evil

νευριασα οσο δεν φανταζεστε Twisted Evil Twisted Evil

τι παει να πει το 'καλο' χερι???
και γιατι να αλλαξω κατι που απο την φυση ειναι προκαθορισμενο!!!!

με ενοχλει αφανταστα η νοοτροπια ορισμενων που το θεωρουν κατι κακο
με ενοχλει αφανταστα οταν σε βλεπουν να γραφεις με το αριστερο και σε κοιτανε λες και εισαι αρρωστος!!!!

εγω προσωπικα δεν θα επιτρεψω σε κανεναν αν το παιδι μου γινει αριστεροχειρας να τον πιεσουν να γραψει με το δεξι


ετσι πηγαν να κανουν και σε εμενα οι γονεις μου αλλα οταν ειδαν οτι δεν....τα παρατησαν και με αφησαν στην ησυχια μου














lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:η γιαγια μου ηταν αριστεροχειρας και το μοναδικο εγγονι που το κληρονομησε ειμαι εγω Smile

τωρα βλεπω στον γιο μου που τα εχει παρει ολα απο εμενα μια ιδιαιτερη προτιμηση στο αριστερο χερι!!!!
χαιρομαι πολυ καθως αν γινει ετσι θα με διευκολινει αφανταστα οταν θα τον μαθαινω να γραφει αργοτερα.

ομως μια μερα που ζωγραφιζαμε και ο μικρος ειχε το μολυβι στο αριστερο
ειπα γελωντας στην πεθερα μου
'ακομα και στο χερι μου εμοιασε'

και τι μου απανταει???
'απαπα να του το αλλαξεις!!!! το καλο το χερι ειναι το δεξι και απορω πως γραφετε με το αριστερο,εγω δεν μπορω με τιποτα!!!'
κι εγω της λεω ουτε κι εγω μπορω με το δεξι και απορω πως μπορειτε εσεις Twisted Evil

νευριασα οσο δεν φανταζεστε Twisted Evil Twisted Evil

τι παει να πει το 'καλο' χερι???
και γιατι να αλλαξω κατι που απο την φυση ειναι προκαθορισμενο!!!!

με ενοχλει αφανταστα η νοοτροπια ορισμενων που το θεωρουν κατι κακο
με ενοχλει αφανταστα οταν σε βλεπουν να γραφεις με το αριστερο και σε κοιτανε λες και εισαι αρρωστος!!!!

εγω προσωπικα δεν θα επιτρεψω σε κανεναν αν το παιδι μου γινει αριστεροχειρας να τον πιεσουν να γραψει με το δεξι


ετσι πηγαν να κανουν και σε εμενα οι γονεις μου αλλα οταν ειδαν οτι δεν....τα παρατησαν και με αφησαν στην ησυχια μου
















αν είναι δυνατόν!!!τι πάει να πει "το καλό το χέρι"?????????? εμένα ευτυχώς τα πεθερικά μου βλέπω ότι δεν το αντιμετωπίζουν αυτό σαν πρόβλημα, γιατί πραγματικά κάτι τέτοιο θα με ενοχλούσε!!!δηλαδή εγώ είμαι προβληματική?

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακάρι ο γιος μου να γίνει αριστερόχειρας!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις