Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
394 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 394 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
litsakos έγραψε:Παλια παιρναμε 1 φορα την εβδομαδα κινεζικο συνηθως,ινδικο κτλ Τωρα αραιωσε,αν μπορουσα θα εοπαιρνα καθε μερα...βαριεμαι το μαγειρεμα,το βαριεμαι,το βαριεμαι ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ? - Σελίδα 2 679259

Εγώ να δεις πόσο βαριέμαι να μαγειρεύω....το κινέζικο μου αρέσει πάρα πολύ, αλλά επειδή ήθελα 20 ευρώ για 2-3 πράγματα, το παίρνω μια φορά στους 6 μήνες πια και αν....

εχω να φαω κινεζικο...κ ινδικο...κ ταϊ που μ αρεσει πολυ,ουτε που θυμαμαι απο ποτε.Τωρα σουβλακι μονο.Δεν βγαινωωωωωω

FANH..

FANH..
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
litsakos έγραψε:Παλια παιρναμε 1 φορα την εβδομαδα κινεζικο συνηθως,ινδικο κτλ Τωρα αραιωσε,αν μπορουσα θα εοπαιρνα καθε μερα...βαριεμαι το μαγειρεμα,το βαριεμαι,το βαριεμαι ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ? - Σελίδα 2 679259

ΕΛΑ ΝΑ ΤΡΩΣ ΣΕ ΜΕΝΑ!!!
ΠΟΥ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!! Razz Razz

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mommy12585 έγραψε:Εγώ ζύμη για πίτσα δεν ξέρω να φτιάχνω και παίρνω της pilsbury και κάνω..αλλά και αυτή μωρέ δεν μου πολυαρέσει είναι πολύ γλυκειά..

άσχετο, αλλά στην φαρίνα την κόκκινη (όχι φαριν απ) έχει συνταγή για ζύμη πίτσας πανεύκολη & πεντανόστιμη! Κάντη και θα με θυμηθείς Very Happy

Εμείς δεν τρώμε πολύ απ έξω γενικά, μόνο τον τελευταίο μήνα κάτι μας έχει πιάσει και θα φάμε μια φορά την εβδομάδα hamburger.
Γενικά παλιά που έφευγα το πρωί και γύριζα βράδυ τρώγαμε σχεδόν κάθε μέρα απ έξω, αλλά πλέον μαγειρεύω κάθε μέρα... ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ? - Σελίδα 2 534787 ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ? - Σελίδα 2 534787

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παλιότερα παραγγέλνανε μπορεί και 2 φορές την εβδομάδα κυρίως σουβλάκια , πίστα τα τελευταία χρόνια φτιάχνω μόνη μου με δική μου ζύμη και δεν μπορώ να φάω με ευχαρίστηση την έτοιμη ειδικά αυτές που πουλάνε στα σούπερ μάρκετ . Τελευταία φτιάχνω και σπιτικό γύρο ο οποίος δεν έχει καμιά διαφορά αντίθετα αν δοκιμάσετε να το κάνετε θα εκπλαγείτε . Για σουβλάκια αν παραγγείλουμε απ έξω θέλω 12 ευρώ και με 8 ευρώ πάιρνω το κρέας και τις πίτες και έχω μεσημέρι βράδυ .
Ακόμα και φίλοι άμα έχουμε προτιμώ να μαγειρεύω επειδή θέλω να τους ευχαριστήσω το γουστάρω το μαγείρεμα

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια καλησπερα .

πως γινετε ο σπιτικος γυρος?για πες για πεςVery Happy

FANH..

FANH..
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamavivo έγραψε:βανια καλησπερα .

πως γινετε ο σπιτικος γυρος?για πες για πεςVery Happy

ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ? - Σελίδα 2 587529 ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ? - Σελίδα 2 587529

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απ'έξω τρώω 1 φορά τον μήνα, ίσως και καμία.
Προτιμώ να τρώω κάτι σπιτικό και πρόχειρο παρά αυτά. Smile

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οποιος με δει δεν θα μπορει να πιστεψει πως δεν παραγγελνω απεξω! τωρα ομως το εχουμε ελαττωσει κατα πολυ ... μονο με φιλους και αν! νομιζα πως θα με βοηθουσε και στα κιλα αλλα αφου φτιαχνω καθε μερα γλυκα δεν εχω γιατρεια Razz Razz Razz Razz

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εμείς πολύ σπάνια...
σχεδόν 1 φορά στους 2-3 μήνες.
φτιάχνουμε πίτσες κλπ συχνά στο σπίτι.
και πιο υγιεινά και πιο οικονομικά είναι... Wink

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν δεν μου μαγειρεψει ο αντρας μου θα φαω απ'εξω....Η στην μανα μου...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
FANH.. έγραψε:
mamavivo έγραψε:βανια καλησπερα .

πως γινετε ο σπιτικος γυρος?για πες για πεςVery Happy

ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ? - Σελίδα 2 587529 ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ? - Σελίδα 2 587529
λοιπόν ο σπιτικός γύρος γίνεται ως εξής:
θα πάρετε 1 κιλό χοιρινή πανσέτα θα πείτε στο χασάπη να την χτυπήσει καλά και μετά θα κόψετε την πανσέτα σε μικρά κομματάκια θα αφαιρέσετε τυχόν κοκαλάκια .
Θα βάλετε σε ένα μπολ μισό φλυτζάνι τσαγιού ξύδι 2-3 κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο αλάτι πιπέρι πάπρικα γλυκιά και ρίγανη μην βάλετε πολλά μυρωδικά να μείνει η γεύση του γύρου. Θα το μαρινάρετε και θα το βάλετε για μισή ώρα τουλάχιστον στο ψυγείο , και μετά θα ανάψετε το φούρνο στους 200 βαθμούς θα το βάλετε επάνω σε σχάρα στην οποία απο κάτω θα βάλετε μια λαδόκολλα να μαζέψει τα λίπη και θα το ψήσετε για 15-20 λεπτά . Πάρτε και πίτες φτιάξτε και σουβλάκια τέλεια . Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και κοτόπουλο με διαδικασία . Το κιλό η πανσέτε έχει περίπου 4,80... και βγάζει σίγουρα 10 σουβλάκια
ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω μπορει να τυχει μεσα στην εβδομαδα να παραγγελω 2 φορες απ εξω και μπορει να κανω και ενα μηνα χωρις να εχω παραγγειλει...ε και συχνα δεν λεει!.....προτειμω το σπιτικο...

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για σπιτικό γύρο
αντί για πανσέτα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ψαρονέφρι το οποίο θα ψήσετε στο tefal με λίιιγο λαδάκι.

Μετά κόβουμε σε μικρά κοματάκια και γεμίζουμε τις πιτούλες τις οποίες έχουμε ψήσει στο γκριλ.

Τζαυζικάκι, ντοματούλα, πατατούλες, και ...καλή όρεξη!

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μμμ...τρελαίνομαι κι εγώ για φαγητόαπό έξω αλλά πλεόν παραγγέλνουμε σπάνια.
Πριν τα παιδιά πέρναμε συχνά. Τώρα όχι και για οικονομικούς λόγους αλλά και επειδή όσες φορές πάρουμε θα κολλήσουν δίπλα μας να φάνε οπότε το κόψαμε κι εμείς.
Τον σπιτικό γύρο θα τον δοκιμάσω σίγουρα!
Εγώ φτιάχνω πίτσα πολύ εύκολη και σταματήσαμε να παραγγέλνουμε πίτσα
Λοιπόν λιώνω μαγιά (35 γραμ.) σε ένα φλιτζάνι χλιαρό γάλα, μισό κουταλάκι ζάχαρη, αλάτι και αλεύρι (εγώ ρίχνω με το μάτι) μια κούπα νομίζω σίγουρα. Θα το καταλάβετε στο ζύμωμα. Και ρίχνω μια κουταλιά ελαιόλαδο. Το αφήνω κανα μισάωρο και μετά τη απλώνων σε ένα ταψί και από πάνω βάζω ότι έχω. Συνήθως για να τρώνε οι μικρές βάζω κασέρι, φρέσκια ντομάτα και τυρί φέτα. Γίνεται πάρα πολύ νόστιμη και η ζύμη είναι λεπτή.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΠΟΤΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΑΜΕ ΑΠΟ ΕΞΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΩΡΑ....ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ 4 ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ 10 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ-ΚΑΛΑ ΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕΣ, ΣΑΛΑΤΑ Η ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΟ ΑΣΕ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΑΣΕ-. ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 10 ΕΥΡΩ ΠΑΩ ΛΑΙΚΗ ΓΙΑ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ....
ΠΙΤΣΑ ΣΠΙΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΟΣΜΟ.
ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΥΡΙΑ ΤΡΙΜΜΕΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΖΑΜΠΑ-ΓΙΑ 300 ΓΡ ΔΙΝΩ 2,5 ΕΥΡΩ-ΚΑΙ ΖΑΜΠΟΝΑΚΙ, ΝΤΟΜΑΤΟΥΛΑ, ΠΙΠΕΡΙΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΗ Η ΠΙΤΣΑ.
ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΚΕΜΠΑΠ -ΤΑ 30 ΤΜΧ ΣΕ ΞΥΛΑΚΙ 11,5 ΕΥΡΩ-ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ.ΣΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΤΡΩΜΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ... ΘΑ ΜΑΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΕΜΠΑΜΠ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟ...ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ....

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμεις και να θελαμε απ'εξω, δεν εχει...Smile))

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εμενα θελει ο αντρας μου τα σαββατοβραδα βρωμικο, αλλα το φτιαχνω εγω γτ ο μικρος μου ειναι 10 μηνων και θελει να τρωει και αυτος και δε θελω τοσο μωρο να τρωει απε εξω. βαζω 1 κουτι σοδα που πινουμε 1 φακελακι μαγια ξερη και οσο αλαευρι παρει, το ανοιγω σε πολυ λεπτο ζυμαρι γτ φουσκωνει πολυ και εχω ετοιμη μια τερααααααααααστια πιτσα. γρηγορα και οικονομικα!

http://stardustwork.blogspot.com

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις απο τοτε που γιναμε εξπερ στη σπιτικη πιτσα, δεν παραγγελνουμε ΠΟΤΕ απεξω. Φτιαχνουμε μια πιτσα φοβερη που δε θελει φουσκωμα και σε 10 λεπτα ειναι ετοιμη, μετα 20 λεπτα ψησιμο μονο.Εχω και στην καταψυξη μπεικον, σαλαμι κλπ ετοιμα ακομα και τυρι τριμμενο, και τα εχω παντα προχειρα. Σε μιση ωριτσα εχουμε μια ταψαρα πιτσα τελεια!!! Καμια φορα το μηνα ισως παρει ο αντρας μου πιτες με γυρο αλλα εγω δεν τρωω ποτε τετοια..
Η δικια μας πιτσα.
3,5 κουπες αλευρι, ενα φακελακι μαγια, 1 κουτ γλ αλατι, 1 κουτ γλυκου ζαχαρη.
Ριχνω σε μπωλ το αλευρι, αραιωνω τη μαγια σε ενα φλυτζανι ζεστο νερο (οχι καυτο) και τη ριχνω στο αλευρι, μαζι το αλατι και ζαχαρη. Ζυμωνω με το ενα χερι και ριχνω κι αλλο χλιαρο νερο. Γινεται μια ζυμη που κολλαει στα χερια. Βαζω λαδι στα χερια μου και τη μαζευω να ξεκολλησει απο τα τοιχωματα και την κανω μπαλα. Ριχνω λαδι στο ταψι (γιγας,φουρνου) και τη ζυμη την απλωνω απο ακρη σε ακρη. Ειναι ελαστικη και την παταω με τα χερια μου να καλυψει ολο το ταψι. Στο μεταξυ εχω βαλει ενα κουτι ντοματακια με λαδι αλατι, ριγανη σκορδο σκονη σε κατσαρολακι στη φωτια να πιει τα πολλα ζουμια και ειναι ετοιμο ταυτοχρονα με τη ζυμη. Το απλωνω πανω στη ζυμη. Απο πανω βαζουμε ψιλοκομμενο μπεικον, λιγο σαλαμι, τυρι γκουντα τριμμενο, πιπερια και κρεμμυδι. Στη δικη μου μερια δε βαζω τυρια ουτε αλλαντικα, μονο πιπερια κρεμμυδι και μανιταρι αν εχω (διαιτης χοχοχοχο). Ολη αυτη η διαδικασια μου παιρνει 10 λεπτα ακριβως. Εχω προθερμανει το φουρνο στους 250-270 πανω κατω και βαζω την πιτσα να ακουμπαει στο κατω μερος του φουρνου ΑΚΡΙΒΩΣ 20 λεπτα. Απο κατω γινεται ροδοκοκκινη και κριτσανιστη και απο πανω ψηνεται τελεια χωρις να καει. Οσοι εχουν φαει γλυφουν και τα δαχτυλα τους και εχουν φυγει με τη συνταγη!!!

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμεισ τα τρωμε ολα σπιτικα απο τα χερακια μου ....πιτσα,σουβλακι ,χαμπουργερ ...τουσ τα φτιαχνω εγω και ετσι γλιτωνω και χρημα και ξερουμε και τι τρωμε....υπαρχουν τοσο ωραιεσ συνταγεσ που μπορεισ να φτιαξεισ οτιδηποτε...

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον εμεις εχουμε καθιερωμενο την μερα του ''βρομικου'' που ειναι ΣΑββατο!ειναι πολυ καλο κολπο ωστε να συγκρατησε τις υπολοιπες. καθε Σαββατοβραδο τρωμε βρομικο. οταν λεμε βρομικο δεν ειναι παντα απο εξω.. μπορει ναναι πιτσα η σαντουιτς αλλα μπορει ναναι και κατι που καναμε εμεις. πχ περνουμε πατο σουπερ λουκανικα χωριατικα και πιτες απο αυτες που εχουν στα γυραδικα. τα ψηνουμε εμεις τιγανιζουμε και πατατες και τρωμε.
ειναι και ωραια διαδικασια γιατα μικρα να φτιαξουν μονα το σαντουις με υλικα που θελουν..

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:Εμεις και να θελαμε απ'εξω, δεν εχει...Smile))
αυτό έλεγα χθες στον αντρα μου, να φάμε βρώμικα όσο προλαβαίνουμε γιατί μετά δεν....
εκεί που μετακομίζουμε μόνο αν κάνουμε παραγγελία 100 τότε ίσως και να έρθουν Smile

εμείς τρώμε 1-2 φορές την εβδομάδα, αν δεν προλάβω να μαγειρέψω ή κανένα βράδυ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις