Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 8 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ Sad ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑ Κ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΕΣΤΩ Κ ΓΙΑ ΛΙΓΟ....

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΜΙΑ ΑΝΤΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΛΑΦΡΩΣΩ!!

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ, ΤΑ ΓΛΥΚΑ Κ ΤΟ ΨΩΜΙ ΤΑ ΚΟΒΩ Rolling Eyes ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΦΑΚΕΣ. ΜΗ ΤΗΣ ΦΑΩ ΞΕΡΟΣΦΥΡΙ Razz

ΓΕΩΡΓΙΑ Κ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΟ ΔΕΣΙΜΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!! ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ Σ.Κ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ Κ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ Smile

ΕΛΕΝΗ Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΑΚΟΜΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!! ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΛΙΚΝΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΣ ΜΑΤΑΡΕΣ ΤΟΥ Shocked Κ ΑΝΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ Κ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Κ ΕΚΕΙ!!!

ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ???
ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Κ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.
ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ tongue ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΡΕΣΤΕΙ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ. ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΘΑ ΚΑΘΗΣΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ??? No

ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΥΔΡΟΝΕΦΡΩΣΗΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ??? ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ.
ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΑ Κ ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΑΠΟ ΠΡΙΝ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΘΑΡΑ. ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΤΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝΕ ΚΑΘΑΡΑ ΟΥΡΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΔΕ ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ.

ΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΛΙ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
ΑΝ ΓΡΑΨΩ, ΓΡΑΦΩ ΔΕ ΧΑΡΙΖΩ drunken

ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΤΘΕΡΟ ΒΡΗΚΕ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΟΥΡΗΤΗΡΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ, ΟΠΟΤΕ ΠΙΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΓΕΝΑΡΗ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ, ΑΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΝΕΦΡΟΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΟΥΡΩΝ.ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΙΜΟΥΜΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΦΕΥΓΕΙ Crying or Very sad

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κουκλίτσες μου!! Σας εχασα αυτες τις μερες και διαβαζα τωρα τα νεα σας! Είχαμε με τους δικούς μου για Χριστουγεννα και περάσαμε τέλεια! Οικογενειακά και με την μπουμπού μας μασκότ!

Χθες κι εγω ημουν πολύ χαλια ψυχολογικά και ήταν από τις λιγες μερες που η μικρη μου ειχε όλη μερα σπαρίλα και γκρινιτσα! Τα πάντα τα καταλαβαινουν! Τι να πω από το θηλασμό το νιώθει? Συνδεεται κατευθειαν με usb?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Εγω νιωθω κάπως κλεισμένη! Ειναι και γιορτες και όλο στους δρομους θα ημουνα, αλλά με τη μικρη μας ειναι αδυνατον! Θα περάσει πού θα πάει! Κι εμενα ωρες ωρες με κουραζει απίστευτα ο θηλασμος!!! Ειδικά το βράδυ μεχρι να κοιμηθει! Νιώθω ότι εξαρταται από πανω μου! Όσο για τα κιλά και τη διατροφή εγω εχω άλλο θέμα! Τον πρώτο καιρο που είχε εντονη την παλινδρομηση και πονακια-κολικους, η παιδιατρος μου είπε να κόψω τα παντα από γαλακτοκομικά μήπως σχετιζεται από δυσανεξια στην λακτοζη! Όντως μεσα σε μια βδομαδα που καθαρισε ο οργανισμος μου κόπηκε ο πονος μαχαιρι! Αλλά καταλαβαίνετε τι στερούμαι...γλυκά, τυρια ακόμη και σε προιοντα ασχετα που ομως είναι κρυμμενη η λακτοζη..όπως ψωμι για τοστ, αλλάντικα Very Happy Very Happy κλπ κλπ! Οπότε τρωω πολύ, αλλά στην ουσια έχω χάσει και περισσότερα κιλά απ' ότι ξεκινησα..αλλά τι να το κανεις?? Στερηση από τα τερψιλαρυγγια όπως τα λέω και θηλασμός μαζί είναι αστα να πανε..δεν πειναω μεν, αλλά πολύ νηστεια! Η γιατρός μου είπε μετα τις γιορτες που κλεινουμε τριμηνο να βάλω το πρωτο 15νθημερο το τυρι να δουμε πώς θα αντιδράσει..μετα το γιαούρτι και μετα το γάλα..αλλά αν το καημενουλι αρχισει να πονάει πάλι θα χρειαστουν πάλι καμια δεκαριά μερες πονου μεχρι να καθαρισει πάλι! Κολώνω να τα αρχίσω γιατι θα νιωθω υπεύθυνη εγώ..οποτε σκατούλες!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 215994

Σταυρούλα περαστικά σας με τον μικρούλη σας!

Ειρήνη μου όλα καλά να πάνε με τη μικρούλα σας! Περιμένουμε νέα!!

Δώρα μου τι καλά που ακούσαμε νέα σας!!! Μακάρι να φτιάξετε γρηγορα τον υπολογιστή σας να τα λέμε!!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΑΓΕ;HLIANA ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ , ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΧΩ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΟΝΑΚΙΑ , ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΚΟΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ , ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΈΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzef έγραψε:ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΑΓΕ;HLIANA ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ , ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΧΩ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΟΝΑΚΙΑ , ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΚΟΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ , ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΈΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ

εγω Γεωργια μου εχω δει διαφορα με το τσαι!
Αστα ειναι απιστευτα δυσκολο! Αλλα αξιζει τον κοπο αν ειναι να μην ποναει...τωρα ομως ειναι δικοπο μαχαιρι..αρχιζω να τα εντασσω σιγα σιγα ή καθομαι στα αυγα μου;;

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenikal έγραψε:
kaatrin έγραψε:
elenikal έγραψε:Καλησπέρα κοριτσακια μου! Νομιζω οτι ολες περναμε μια κρισουλα...
Εμεις καναμε τα δευτερα εμβολια την περασμενη πεμπτη αλλα ολα πήγαν καλα ευτυχως! Τωρα εχω κλειστη την σχολη για τις γιορτες και ειμαι σπιτι ολη μερα με την μπεμπα! Ευτυχως κοιμαται 8ωρο το βραδυ αλλα την μερα , εκει που ετρωγε ανα 4ωρο με το ρολοι, τωρα που δεν αντλω και της δινω μονο στηθος το ζηταει συνεχεια οχι μονο για γαλα αλλα και για πιπιλισμα....αφηστε εχω βρει μπελα... αν δεν της το δινω βαζει δαχτυλο στο στομα και πιπιλαει με μανια , ακουγεται μεχρι τα μεσα δωματια!!!! Προσπαθω να της δωσω πιπιλα αλλα δεν την παιρνει! Την τριβω στο στηθος μου, την βρεχω με το γαλατακι μου, την παιρνει για λιγο και μετα την φτυνει! Οταν εχει κεφια μασουλαει το αφτι της Σοφης!!! Την ειδε ο πατερας μου και ειπε ''σε λιγο η καμηλοπαρδαλη θα βγαλει γαλα απο τα αυτια!!!'' Εν τω μεταξυ , οταν ειμαι στην δουλεια τα απογευματα την προσεχει η πεθερα μου η οποια της μιλαει συνεχεια και τωρα που ειμαι σπιτι η μικρη θελει μπουρ μπουρ ολο το απογευμα αλλιως γκρινιαζει!!! Μπλεξαμεεε!!!
οσο για τα κιλα, τι να πω κοριτσια, τρωω ακαταπαυστα ο,τι βρω μπροστα μου!!! Νομιζω οτι εχω γινει βουβαλα αλλα δεν τολμω να ανεβω ζυγαρια!!! Ωραιο πραγμα ο θηλασμος αλλα πειναω συνεχεια!!! Α! μου ηρθε και η περιοδος! Τιγκα στο αιμα και ποναω!!! Δεν λενε οτι οταν γεννησεις σταματα ο πονος στη περιοδο???? Που΄ντο??
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 679259
Με εχει πιασει ανασφαλεια για τον εαυτο μου γενικοτερα.....
α καλα αυτο με τον πονο δεν ισχυει καν!!!εμεναα ακομα δε μου ηρθε αλλα ξερω απο φιλες μου.αληθεια οταν λες αντλουσες και ετρωγε καθε 4ωρο εννοεις οτι εβγαζες με θηλαστρο και το εδινες καθε τοσο που πεινουσε;αυτο ακουγεται καλο μηπως μπει σε ενα προγραμμα αλλα αυτες οι αποστειρωσεις...βαριεμαι μονο που το σκεφτομαι.θα ηταν ισως μια λυση γιατι ο δικος μου ζηταει στηθος συνεχεια .καθεται 5λεπτα με το ζορι και αυτο ηταν κ ολη μερα ετσι.αφου απορω πως παιρνει τοσο ικανοποιητικα γραμμαρια...κι ετσι συνεχιζω σε αυτον τον ρυθμο
santa ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 604962


Αντλω ενα γευμα την ημερα για να το δινει η πεθερα μου οσο λειπω στην δουλεια (δουλευω 4 ωριτσες μονο).Τα υπολοιπα τα παιρνει κανονικα απο το στηθος. Εχουμε μπει σε προγραμμα δεν μπορω να πω αλλα οταν περνα αυτα τα αλματα αναπτυξης τρελαινομαι! Την αποστειρωση την κοψαμε, απο την στιγμη που ακουμπα εμας, τα επιπλα κι οτι αλλο βρει και μετα βαζει τα χερια της στο στομα της δεν υπαρχει λογος να αποστειρωνω.... Οδηγια παιδιατρου!!!
α να αγιασει το στομα του παιδιατρου.ξερεις ποσες φορες το εχω σκεφτει αυτο και ειμαι στα τσακ να παψω να αποστειρωνω;μπραβο που μπηκε σε προγραμμα.εμενα ο δικος μου δε μπαινει με τιποτα εχω και τους γυρω που με το καθετι λενε :πειναει πειναει ελα να το ταισεις και τι να εξηγεις ;δινω κι εγω λιγο κ ξεχνιεται.

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenikal έγραψε:Βρε κοριτσια για πειτε μου! Τα μπεμπακια σας καθονται ισια στο ρηλαξ? εμενα γερνει προς τα δεξια!!!! εχω ενα ρηλαξ no name , μου το εδωσε η κουμπαρα μου απο αυτα τα φτηνα του jumbo! λεω μηπως φταιει αυτο και θελω να πατω ενα καινουργιο της chicco. Επίσης, την μικρη την εχω ακομα στην καλαθουνα.... η παιδιατρος που την ειδε ειπε απο το νεο ετσος στο κρεββατι της. μεσα στο σπιτι ομως για να την εχω κοντα μου οπου παω θα πρεπει να την βαζω στο ρηλαξ ετσι δεν ειναι??? αρα να παρω ενα καλο...

καλωσοριζω κι εγω τα νεα μελη της ομαδουλας μας!!!



για μενα το ρηλαξ ειναι σωτηριο!τον εχω παντου μμαζι μου και στεκεται κ καλα σε αυτο.βεβαια τα ρηλαξ ειναι μεχρι 6 μηνων.υπαρχουν ομως και καποια που γινονται κ καρεκλακι για πιο μετα .νομιζω εκανα βλακεια που δε πηρα ενα τετοιο...ως προς τον υπνο.εμεις στην κουνια τον εχουμε εδω και 1 μηνα αλλα στο δωματιο μας...

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzef έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ , ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑΜΕ 11 ΜΕ 6 cheers ΒΕΒΑΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ 1 ΩΡΑ.
ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ , ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ , ΜΟΝΟ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΕΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΩΡΑ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΟΙΤΑ ΜΑΜΑ ΠΟΣΟ ΣΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ!! ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ, ΠΡΙΝ ΕΙΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΙΘΑΡΧΙΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΚΑΠΝΙΖΑ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΟΒΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ,ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΖΑ ΜΠΟΥΚΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΑ ΠΟΛΥ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑ!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ.


ΕΙΡΗΝΗ ΜΗΝ ΣΚΕΥΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ , ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΘΑ ΔΕΙΣ!!!


ΟΙ ΗΛΙΑΝΑ, ΔΕΣΠΟΙΑΝA ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝΕ ;

ΣΑΣ ΦΙΛΩ
11 με 6;μεγαλη μερα!!!
τελικα το να μην κοιμαται ολη μερα ειναι μια λυση αλλα πως να επιτυγχανεται;μαλλον ειναι θεμα παιδιου ε; γιατι ο δικος μου στο τσεπακι τον εχει τον υπνο που ομως ποτε δεν εχει ξεπερασει τις 3 1/2 ωρες....

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antzelinino έγραψε:Καλημερα μανουλες κι απο εμενα...
Τι κανετε? Εμεις μολις φαγαμε και τον αφησα στην κουνια του να βαλω κανενα σιδερο...
Γεωργια και Δωρα κι εγω εχω ενα ψιλοθεματακι με τον Παντελη... Χθες μου πεταξε και οτι ο Νικολας εχει εμενα μαμα και αυτος εχει τον μπαμπα του... Σοκαριστηκα λιγο προς στιγμην αλλα μετα του εξηγησα οτι ο Νικολας ειναι μικρος και θελει την προσοχη μου και τα σχετικα... Παιζω οσο μπορω μαζι του, ομως επειδη ειμασταν αυτοκολλητοι, του κακοφαινεται... Ευτηχως ομως αγαπαει πολυ τον μικρο...
Θα περασει, που θα παει...
Οσο για τα κιλα...
Καλα κρατουν... Δεν πολεμαω με διαιτες και διατροφες... Τον Μαρτιο θα σταματησω τον θηλασμο και μεχρι τον Ιουνιο που θα γινει η βαφτηση εχω περιθωριο να τα χασω...
Ελενακι και εμενα στο ριλαξ γερνει...
Οποτε τον βαζω στην κουνια του και ειμαι ξενιαστη...
Αυτα κοριτσακια μου...
νομιζω πολυ καλα χειριστηκες το θεμα του μεγαλυ σου παιδιου!!!κι ειναι λογικη η αντιδραση του...θα περασει.
οσο για τα κιλα...τελικα ολες το ιδιο σκεφτομαστε .ο μαρτης ειναι πολυαναμενομενος μηνας...κι εγω μαλλον θα κανω κ γαμο εκτος απο βαφτιση αν κ μονο που το σκεφτομαι ΒΑΡΙΕΜΑΙ....ποιος ψαχνει νυφικα...α παπαπαπαπα!!!μαλλον θα κανω ενα γαμο εντελως μεταξυ μας για την ευχη αφου εχουμε κανει ηδη πολιτικο ...
σα να ειπα πολλα ε;

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
HLIANA έγραψε:
tzef έγραψε:ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΑΓΕ;HLIANA ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ , ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΧΩ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΟΝΑΚΙΑ , ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΚΟΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ , ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΈΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ

εγω Γεωργια μου εχω δει διαφορα με το τσαι!
Αστα ειναι απιστευτα δυσκολο! Αλλα αξιζει τον κοπο αν ειναι να μην ποναει...τωρα ομως ειναι δικοπο μαχαιρι..αρχιζω να τα εντασσω σιγα σιγα ή καθομαι στα αυγα μου;;
οταν λεμε τσαι θηλασμου ειναι τσαι που το πινει η μαμα για να κατεβασει πιο πολυ γαλα η το παιδι για να μην ποναει;;;;;

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kaatrin έγραψε:
HLIANA έγραψε:
tzef έγραψε:ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΑΓΕ;HLIANA ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ , ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΧΩ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΟΝΑΚΙΑ , ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΚΟΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ , ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΈΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ

εγω Γεωργια μου εχω δει διαφορα με το τσαι!
Αστα ειναι απιστευτα δυσκολο! Αλλα αξιζει τον κοπο αν ειναι να μην ποναει...τωρα ομως ειναι δικοπο μαχαιρι..αρχιζω να τα εντασσω σιγα σιγα ή καθομαι στα αυγα μου;;
οταν λεμε τσαι θηλασμου ειναι τσαι που το πινει η μαμα για να κατεβασει πιο πολυ γαλα η το παιδι για να μην ποναει;;;;;

το πινει η μαμα!Αν δεν κανω λαθος η Γεωργια εννοει αυτο της welleda! Εγω αυτο πινω καθε απογευματακι!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
HLIANA έγραψε:
tzef έγραψε:ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΑΓΕ;HLIANA ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ , ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΧΩ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΟΝΑΚΙΑ , ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΚΟΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ , ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΈΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ

εγω Γεωργια μου εχω δει διαφορα με το τσαι!
Αστα ειναι απιστευτα δυσκολο! Αλλα αξιζει τον κοπο αν ειναι να μην ποναει...τωρα ομως ειναι δικοπο μαχαιρι..αρχιζω να τα εντασσω σιγα σιγα ή καθομαι στα αυγα μου;;


ΑΧ ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΠΟΥΤ!!! ΤΟΝ ΕΚΑΨΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Laughing
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ, ΑΓΝΩΣΤΟ Rolling Eyes
ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΔΑΝΙΖΟΜΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ Very Happy

ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΧΑΙΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΣΤΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Κ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ. ΠΟΛΛΑ ΑΕΡΙΑ, ΓΚΡΙΝΙΑ Κ ΛΙΓΟ ΥΠΝΟ.
ΑΦΗΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΙΚΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ Rolling Eyes
ΑΠΟ ΤΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΜΑΡΑΘΟ Κ ΓΛΥΚΑΝΙΣΟ.
ΤΟ ΕΚΟΨΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Κ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΙΝΩ ΚΑΠΟΥ-ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΠΑΛΙ ΜΑΡΑΘΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ. ΒΟΗΘΑΕΙ ΛΕΝΕ Wink
ΑΝΤΕ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 517142 ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ Κ ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ Κ ΔΕ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΟΛΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 21 536304
ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

candy

candy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειά σας και από μένα,

τι κάνετε? ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλες μας, να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!!!!

Εμείς λείπαμε στη Σαλαμίνα...ολόκληρη μετακόμιση για 3-4 μέρες...ουφ. πριν τα Χριστούγεννα κάναμε και τα εμβόλια Μυνηγγίτιδας και prevenar. Είμαστε 5800 (την περασμένη εβδομάδα) και 63 πόντους. Έβαλε δηλαδή 3 κιλά στους 3 μήνες...μια χαρά. Το μαλλί όλο και πιο όρθιο κάθετε!
Μιλάμε, ξεκαρδιζόμαστε...μόνο καφέ για τη μαμά δεν έφτιαξε ακόμα χιχιχιιχι

είναι πολύ ήσυχο παιδάκι...κοιμάτε 8-9 ώρες σερί, όλα καλά, φτου φτου

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
HLIANA έγραψε:
kaatrin έγραψε:
HLIANA έγραψε:
tzef έγραψε:ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΑΓΕ;HLIANA ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ , ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΧΩ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΟΝΑΚΙΑ , ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΚΟΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ , ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΈΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ

εγω Γεωργια μου εχω δει διαφορα με το τσαι!
Αστα ειναι απιστευτα δυσκολο! Αλλα αξιζει τον κοπο αν ειναι να μην ποναει...τωρα ομως ειναι δικοπο μαχαιρι..αρχιζω να τα εντασσω σιγα σιγα ή καθομαι στα αυγα μου;;
οταν λεμε τσαι θηλασμου ειναι τσαι που το πινει η μαμα για να κατεβασει πιο πολυ γαλα η το παιδι για να μην ποναει;;;;;

το πινει η μαμα!Αν δεν κανω λαθος η Γεωργια εννοει αυτο της welleda! Εγω αυτο πινω καθε απογευματακι!

ΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΜΑ ΘΕΛΩ;ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑΝΙΣΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzef έγραψε:
HLIANA έγραψε:
kaatrin έγραψε:
HLIANA έγραψε:
tzef έγραψε:ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΑΓΕ;HLIANA ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ , ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΧΩ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΟΝΑΚΙΑ , ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΚΟΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ , ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΈΙΑ.ΕΧΩ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΗΔΗ ΔΥΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ

εγω Γεωργια μου εχω δει διαφορα με το τσαι!
Αστα ειναι απιστευτα δυσκολο! Αλλα αξιζει τον κοπο αν ειναι να μην ποναει...τωρα ομως ειναι δικοπο μαχαιρι..αρχιζω να τα εντασσω σιγα σιγα ή καθομαι στα αυγα μου;;
οταν λεμε τσαι θηλασμου ειναι τσαι που το πινει η μαμα για να κατεβασει πιο πολυ γαλα η το παιδι για να μην ποναει;;;;;

το πινει η μαμα!Αν δεν κανω λαθος η Γεωργια εννοει αυτο της welleda! Εγω αυτο πινω καθε απογευματακι!

ΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΜΑ ΘΕΛΩ;ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑΝΙΣΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.

ναι όσο θέλεις να πίνεις! Βιολογικό είναι!
Κοριτσια εσεις που θηλαζετε πώς τα κρατατε τα παιδάκια σας? Εμείς βολευομασταν μεχρι τωρα με το μαξηλαρακι θηλασμού, αλλά εχει από χθες που με το που την ακουμπάω βάζει για λιγο τα κλάματα! Προσπαθησα και ξαπλωτη αλλά δε θέλει! Να φταίει η σταση? Δειχνει πάντως να πεινάει, γιατι μετα τρώει...

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια εγω πινω μαγια μπυρας! Εχω δει αποτελεσμα! Λετε να ξεκινησω καλυτερα κι εγω αυτο το τσαι?? μαλλον θα το δοκιμασω! Εμεις δεν βολευομαστε πλεον στο μαξιλαρι θηλασμου γιατι οταν την βαζω πανω σε αυτο ειναι πιο ψηλα απο το στηθος μου! Κι ετσι χρησιμοποιουμε την κλασικη θεση αγκαλιας στο πλαι! ξαπλωμενη δεν το εχω δοκιμασει ακομα!
Εν τω μεταξυ, θελει να της μιλαω συνεχεια! Ακομα και τωρα που σας γραφω τα λεω δυνατα! Βρε τι πάθαμε! Απαντα κιολας με φωνουλες! Χτες το βραδυ κοιμηθηκε στις 1:30 και μου ξυπνησε σημερα στις 11:30 , πρωτη φορα!!!! Συνηθως ξυπνα κατα τις 8! Εμεις θα ξεκινησουμε τις στερεες τροφες στον 5ο μηνα , Φεβρουαριο δηλαδη, λογω της παλινδρομησης οποτε ένα μικρο άγχος που εχω για το γαλα μου θα μειωθει πιστευω αλλα δεν θα της το κοψω σε καμια περιπτωση!

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ.ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΟΚΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΥΞΕΣ,ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ.
ΔΩΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ 20 ΚΙΛΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ 1 ΟΥΤΕ 2 ΑΛΛΑ 20.ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡΩ ΕΤΣΙ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ......

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stav2007 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ.ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΟΚΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΥΞΕΣ,ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ.
ΔΩΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ 20 ΚΙΛΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ 1 ΟΥΤΕ 2 ΑΛΛΑ 20.ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡΩ ΕΤΣΙ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ......


Σταυρουλακι μου, μην στενοχωριεσαι. Κι εμενα η μκρη ηταν με πολλες μυξες πριν 2 εβδομαδες και στα προθυρα βρογχιολιτιδας. Το ξεπερασαμε με συνεχη καθαρισμο της μυτουλας με ορο (οπως σου συνεστησε και σενα ο γιατρος σου). Δυο 5αρες συρριγες σε καθε ρουθουνακι καθε 2 ωρες. Μας πηρε 6 μερες αλλα το ξεπερασαμε. Θα γινει μια χαρα ο μπουνιτσας σου! Οσο για τα κιλα, αυτο λεμε ολες εδω , οτι τρωμε συνεχεια και πως θα τα χασουμε. Μολις ξεπεταχτουν λιγο τα μωρα μας θα μπουμε σε προγραμμα. Ειδικα για εμας που ειναι το 1ο παιδακι μας ειναι λογικο να τα εχουμε δει ολα ! Με το αγχος την στεναχωρια και τον πανικο δεν καταφερνουμε τιποτα! Θελει υπομονη και επιμονη! Δεν εισαι μονη σου σε ολο αυτο εχεις κι εμας που αντιμετωπιζουμε τα ιδια! Ολα θα μας πανε καλα, θα δεις!! Και κορμαρες θα ξαναγινουμε, και τα μπεμπακια μας μια χαρα και θα επιστρεψουμε και στις εργασιες μας (εγω εχω ηδη επιστρεψει ...)

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!! Τι κάνετε; Χαθήκαμε! Είχαμε συνέχεια επισκέψεις και κάναμε αρκετές βολτίτσες... οπότε...!!!
Τα νεύρα μου τσατάλια πάντως! Μου ήρθε η ξαδέρφη του άντρα μου επίσκεψη για να πούνε τα κάλαντα τα μικρά τα Χριστούγεννα και το μικρό της έβηχε σαν παππούς και είχε μια μύξα μέχρι εκεί κάτω! Πολύ τα πήρα! Τώρα η μικρή μου έχει λίγες μυξούλες, που και που βηχαλάκι, φτερνίζεται... και σήμερα που της έβαλα θερμόμετρο είχε γύρω στο 37,5! Τα νεύρα μου!! Και λογικά θα μου ξαναέρθουν και για τα κάλαντα της Πρωτοχρονιάς! Τα αγαπάω τα εκτιμάω αλλά σκέφτομαι και το παιδάκι μου!! Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω! Να πω την γιατρό να έρθει από το σπίτι?

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoinaki έγραψε:Kαλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!! Τι κάνετε; Χαθήκαμε! Είχαμε συνέχεια επισκέψεις και κάναμε αρκετές βολτίτσες... οπότε...!!!
Τα νεύρα μου τσατάλια πάντως! Μου ήρθε η ξαδέρφη του άντρα μου επίσκεψη για να πούνε τα κάλαντα τα μικρά τα Χριστούγεννα και το μικρό της έβηχε σαν παππούς και είχε μια μύξα μέχρι εκεί κάτω! Πολύ τα πήρα! Τώρα η μικρή μου έχει λίγες μυξούλες, που και που βηχαλάκι, φτερνίζεται... και σήμερα που της έβαλα θερμόμετρο είχε γύρω στο 37,5! Τα νεύρα μου!! Και λογικά θα μου ξαναέρθουν και για τα κάλαντα της Πρωτοχρονιάς! Τα αγαπάω τα εκτιμάω αλλά σκέφτομαι και το παιδάκι μου!! Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω! Να πω την γιατρό να έρθει από το σπίτι?
despoinaki καλησπερα!χρονια πολλα!αφου απο 37,9 και πανω θεωρειται πυρετος μην ανησυχεις.εχει περασει κ μια εβδομαδα απο τα καλαντα των χριστουγεννων.δε πιστευω να εχεις προβλημα κ το ευχομαι κιολας!!!παντως να τα λες αυτα!δε παιζουμε...η ευγενια μας μας εχει φαει κ εγω τα ιδια...τα πεθερικα μου ολη την ωρα φιλανε το παιδι στα χερια..μα ελεος δηλαδη κι εγω ντρεπομαι να τους πω...μα δε τους κοβει!!!!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenikal έγραψε:Κοριτσια εγω πινω μαγια μπυρας! Εχω δει αποτελεσμα! Λετε να ξεκινησω καλυτερα κι εγω αυτο το τσαι?? μαλλον θα το δοκιμασω! Εμεις δεν βολευομαστε πλεον στο μαξιλαρι θηλασμου γιατι οταν την βαζω πανω σε αυτο ειναι πιο ψηλα απο το στηθος μου! Κι ετσι χρησιμοποιουμε την κλασικη θεση αγκαλιας στο πλαι! ξαπλωμενη δεν το εχω δοκιμασει ακομα!
Εν τω μεταξυ, θελει να της μιλαω συνεχεια! Ακομα και τωρα που σας γραφω τα λεω δυνατα! Βρε τι πάθαμε! Απαντα κιολας με φωνουλες! Χτες το βραδυ κοιμηθηκε στις 1:30 και μου ξυπνησε σημερα στις 11:30 , πρωτη φορα!!!! Συνηθως ξυπνα κατα τις 8! Εμεις θα ξεκινησουμε τις στερεες τροφες στον 5ο μηνα , Φεβρουαριο δηλαδη, λογω της παλινδρομησης οποτε ένα μικρο άγχος που εχω για το γαλα μου θα μειωθει πιστευω αλλα δεν θα της το κοψω σε καμια περιπτωση!
α!η ξαπλωτη θεση ειναι σουπερ!!!!!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenikal έγραψε:
stav2007 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ.ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΟΚΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΥΞΕΣ,ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ.
ΔΩΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ 20 ΚΙΛΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ 1 ΟΥΤΕ 2 ΑΛΛΑ 20.ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡΩ ΕΤΣΙ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ......


Σταυρουλακι μου, μην στενοχωριεσαι. Κι εμενα η μκρη ηταν με πολλες μυξες πριν 2 εβδομαδες και στα προθυρα βρογχιολιτιδας. Το ξεπερασαμε με συνεχη καθαρισμο της μυτουλας με ορο (οπως σου συνεστησε και σενα ο γιατρος σου). Δυο 5αρες συρριγες σε καθε ρουθουνακι καθε 2 ωρες. Μας πηρε 6 μερες αλλα το ξεπερασαμε. Θα γινει μια χαρα ο μπουνιτσας σου! Οσο για τα κιλα, αυτο λεμε ολες εδω , οτι τρωμε συνεχεια και πως θα τα χασουμε. Μολις ξεπεταχτουν λιγο τα μωρα μας θα μπουμε σε προγραμμα. Ειδικα για εμας που ειναι το 1ο παιδακι μας ειναι λογικο να τα εχουμε δει ολα ! Με το αγχος την στεναχωρια και τον πανικο δεν καταφερνουμε τιποτα! Θελει υπομονη και επιμονη! Δεν εισαι μονη σου σε ολο αυτο εχεις κι εμας που αντιμετωπιζουμε τα ιδια! Ολα θα μας πανε καλα, θα δεις!! Και κορμαρες θα ξαναγινουμε, και τα μπεμπακια μας μια χαρα και θα επιστρεψουμε και στις εργασιες μας (εγω εχω ηδη επιστρεψει ...)
ελα βρε Σταυρουλακι!!!μην σε παιρνει απο κατω κοριτσακι μου!!!και το παιδακι σου θα γινει καλα...ειδες δεν ειναι κ πολυ σοβαρο και ολα θα γινουν!
τα κιλα ειναι μια αποφαση.τωρα που λες οτι θα κοψεις κ τον θηλασμο ειναι η καταλληλη ευκαιρια να ξεκινησεις.μη μου στεναχωριεσαι.ετσι που διαβασα τα οσα εγραφες πολυ με στεναχωρησες,αληθεια!!!
ελααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!εισαι η πιο καλη μανουλα!!!αυτο σκεψου.κοιτα τα ματακια του μωρου σου κ παρε δυναμη.οταν ηταν στην κοιλια μας λεγαμε οτι τα αισθανονται ολα ...τωρα πρεπει να μας βλεπουν χαρουμενες για να ειναι κι αυτα παντα χαμογελαστα!!!εεετσι κοριτσακι μου;

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenikal έγραψε:
stav2007 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ.ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΟΚΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΥΞΕΣ,ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ.
ΔΩΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ 20 ΚΙΛΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ 1 ΟΥΤΕ 2 ΑΛΛΑ 20.ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡΩ ΕΤΣΙ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ......


Σταυρουλακι μου, μην στενοχωριεσαι. Κι εμενα η μκρη ηταν με πολλες μυξες πριν 2 εβδομαδες και στα προθυρα βρογχιολιτιδας. Το ξεπερασαμε με συνεχη καθαρισμο της μυτουλας με ορο (οπως σου συνεστησε και σενα ο γιατρος σου). Δυο 5αρες συρριγες σε καθε ρουθουνακι καθε 2 ωρες. Μας πηρε 6 μερες αλλα το ξεπερασαμε. Θα γινει μια χαρα ο μπουνιτσας σου! Οσο για τα κιλα, αυτο λεμε ολες εδω , οτι τρωμε συνεχεια και πως θα τα χασουμε. Μολις ξεπεταχτουν λιγο τα μωρα μας θα μπουμε σε προγραμμα. Ειδικα για εμας που ειναι το 1ο παιδακι μας ειναι λογικο να τα εχουμε δει ολα ! Με το αγχος την στεναχωρια και τον πανικο δεν καταφερνουμε τιποτα! Θελει υπομονη και επιμονη! Δεν εισαι μονη σου σε ολο αυτο εχεις κι εμας που αντιμετωπιζουμε τα ιδια! Ολα θα μας πανε καλα, θα δεις!! Και κορμαρες θα ξαναγινουμε, και τα μπεμπακια μας μια χαρα και θα επιστρεψουμε και στις εργασιες μας (εγω εχω ηδη επιστρεψει ...)


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ...ΕΓΩ ΤΟΥ ΒΩΖΩ ΠΡΩΤΑ ΦΙΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΣΤΗΝ ΜΥΤΟΥΛΑ,ΜΕΤΑ ΟΡΟ ΜΕ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΑΒΑΩ ΜΕ ΑΠΟΦΡΑΚΤΗΡΑ.ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ?

elisabeth


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΚΛΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ ΤΑ 20 ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗΣ? ΑΝ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΡΩΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kaatrin έγραψε:
elenikal έγραψε:
stav2007 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ.ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΟΚΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ,ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΥΞΕΣ,ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ.
ΔΩΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΩ 20 ΚΙΛΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ 1 ΟΥΤΕ 2 ΑΛΛΑ 20.ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡΩ ΕΤΣΙ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ......


Σταυρουλακι μου, μην στενοχωριεσαι. Κι εμενα η μκρη ηταν με πολλες μυξες πριν 2 εβδομαδες και στα προθυρα βρογχιολιτιδας. Το ξεπερασαμε με συνεχη καθαρισμο της μυτουλας με ορο (οπως σου συνεστησε και σενα ο γιατρος σου). Δυο 5αρες συρριγες σε καθε ρουθουνακι καθε 2 ωρες. Μας πηρε 6 μερες αλλα το ξεπερασαμε. Θα γινει μια χαρα ο μπουνιτσας σου! Οσο για τα κιλα, αυτο λεμε ολες εδω , οτι τρωμε συνεχεια και πως θα τα χασουμε. Μολις ξεπεταχτουν λιγο τα μωρα μας θα μπουμε σε προγραμμα. Ειδικα για εμας που ειναι το 1ο παιδακι μας ειναι λογικο να τα εχουμε δει ολα ! Με το αγχος την στεναχωρια και τον πανικο δεν καταφερνουμε τιποτα! Θελει υπομονη και επιμονη! Δεν εισαι μονη σου σε ολο αυτο εχεις κι εμας που αντιμετωπιζουμε τα ιδια! Ολα θα μας πανε καλα, θα δεις!! Και κορμαρες θα ξαναγινουμε, και τα μπεμπακια μας μια χαρα και θα επιστρεψουμε και στις εργασιες μας (εγω εχω ηδη επιστρεψει ...)
ελα βρε Σταυρουλακι!!!μην σε παιρνει απο κατω κοριτσακι μου!!!και το παιδακι σου θα γινει καλα...ειδες δεν ειναι κ πολυ σοβαρο και ολα θα γινουν!
τα κιλα ειναι μια αποφαση.τωρα που λες οτι θα κοψεις κ τον θηλασμο ειναι η καταλληλη ευκαιρια να ξεκινησεις.μη μου στεναχωριεσαι.ετσι που διαβασα τα οσα εγραφες πολυ με στεναχωρησες,αληθεια!!!
ελααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!εισαι η πιο καλη μανουλα!!!αυτο σκεψου.κοιτα τα ματακια του μωρου σου κ παρε δυναμη.οταν ηταν στην κοιλια μας λεγαμε οτι τα αισθανονται ολα ...τωρα πρεπει να μας βλεπουν χαρουμενες για να ειναι κι αυτα παντα χαμογελαστα!!!εεετσι κοριτσακι μου;

ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΧΑΛΙΑ.

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elisabeth έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΚΛΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ ΤΑ 20 ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗΣ? ΑΝ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΡΩΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ.20 ΚΙΛΑ ΠΗΡΕΣ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ.ΕΓΩ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΧΩ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ ΜΑΖΙ,ΑΣΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΡΩΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις