Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Παρ Δεκ 09, 2011 4:16 am

Natassoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
angel-1 έγραψε:
Natassoula έγραψε:Καλησπέρα! Ο δικός μου είναι 5 1/2 μηνών και θηλάζω αποκλειστικά, δεν έχω δώσει ξένο γάλα, παρά μόνο την πρώτη εβδομάδα.
Δεν είμαι ειδικός, αλλά θα σου πω αυτό που έχω καταλάβει από τη σύντομη εμπειρία μου: όσο συχνότερα βάζεις το μωράκι σου στο στήθος τόσο περισσότερο γάλα θα έχεις. Ακόμη και αν πιστεύεις ότι δεν έχεις γάλα, είναι θέμα προσφοράς - ζήτησης. Με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί ξαναλέω δεν είμαι ειδικός.
Αξίζει να προσπαθήσεις! Εγώ αυτό έκανα, ήταν ζόρικο αλλά εκ των υστέρων διαπιστώνω ότι λειτούργησε


ΝΑΙ ΝΑΤΑΣΑ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ..ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΞΕΝΟ...ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΠΩ

Θα σου πω κάτι που μου είπε η σύμβουλος γαλουχίας που μου έδειξε να θηλάζω: Είναι κανόνας της φύσης να μπορεί η μάνα να θρέψει αποκλειστικά μόνη της το παιδί της. Τι θα κάναμε ας πούμε αν ήμασταν στη ζούγκλα χωρίς γάλα σε σκόνη? Θα προσπαθούσαμε συνέχεια να έχουμε το παιδί στο στήθος όταν πεινάει γιατί δεν θα είχαμε άλλη εναλλακτική.
Μια καλή πρακτική είναι να μην υπάρχει στο σπίτι ξένο γάλα γιατί όταν κουράζεσαι από τον θηλασμό πάντα θα καταφεύγεις εκεί αν το μωρό σου πεινάει ακόμα. Αν όμως δεν υπάρχει στο σπίτι άλλο γάλα, θα πιεστείς και τελικά το μωρό θα χορτάσει από το δικό σου.
Όσο για τη διατροφή, εγώ δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο, απλά δεν κάνω υπερβολές. Αν περιορίζεσαι στη ζωή σου προκειμένου να θηλάσεις, εύκολα αποθαρρύνεσαι. Το θέμα είναι να συνεχίζεις να ζεις κανονικά με το θηλασμό.
Φιλιά, και εύχομαι καλή επιτυχία !!!

27Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Παρ Δεκ 09, 2011 4:45 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Natassoula έγραψε:
angel-1 έγραψε:
Natassoula έγραψε:Καλησπέρα! Ο δικός μου είναι 5 1/2 μηνών και θηλάζω αποκλειστικά, δεν έχω δώσει ξένο γάλα, παρά μόνο την πρώτη εβδομάδα.
Δεν είμαι ειδικός, αλλά θα σου πω αυτό που έχω καταλάβει από τη σύντομη εμπειρία μου: όσο συχνότερα βάζεις το μωράκι σου στο στήθος τόσο περισσότερο γάλα θα έχεις. Ακόμη και αν πιστεύεις ότι δεν έχεις γάλα, είναι θέμα προσφοράς - ζήτησης. Με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί ξαναλέω δεν είμαι ειδικός.
Αξίζει να προσπαθήσεις! Εγώ αυτό έκανα, ήταν ζόρικο αλλά εκ των υστέρων διαπιστώνω ότι λειτούργησε


ΝΑΙ ΝΑΤΑΣΑ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ..ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΞΕΝΟ...ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΠΩ

Θα σου πω κάτι που μου είπε η σύμβουλος γαλουχίας που μου έδειξε να θηλάζω: Είναι κανόνας της φύσης να μπορεί η μάνα να θρέψει αποκλειστικά μόνη της το παιδί της. Τι θα κάναμε ας πούμε αν ήμασταν στη ζούγκλα χωρίς γάλα σε σκόνη? Θα προσπαθούσαμε συνέχεια να έχουμε το παιδί στο στήθος όταν πεινάει γιατί δεν θα είχαμε άλλη εναλλακτική.
Μια καλή πρακτική είναι να μην υπάρχει στο σπίτι ξένο γάλα γιατί όταν κουράζεσαι από τον θηλασμό πάντα θα καταφεύγεις εκεί αν το μωρό σου πεινάει ακόμα. Αν όμως δεν υπάρχει στο σπίτι άλλο γάλα, θα πιεστείς και τελικά το μωρό θα χορτάσει από το δικό σου.
Όσο για τη διατροφή, εγώ δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο, απλά δεν κάνω υπερβολές. Αν περιορίζεσαι στη ζωή σου προκειμένου να θηλάσεις, εύκολα αποθαρρύνεσαι. Το θέμα είναι να συνεχίζεις να ζεις κανονικά με το θηλασμό.
Φιλιά, και εύχομαι καλή επιτυχία !!!

Έχεις δίκιο αλλά το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο μωρό δεν είναι νεογέννητο και κάνει 2 γεύματα μόνο θηλασμού. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης αλλά όσο κι αν θηλάσεις μέσα σε μια μέρα δεν μπορείς να πας από τα 2 γεύματα στα 10 που πιθανότατα θα κάνει το μωρό σε αυτή την ηλικία, η αύξηση της παραγωγής θα γίνει σταδιακά. Επομένως σταδιακά θα πρέπει να γίνει η διακοπή του ξένου. Γιάυτό είπα για σύμβουλο, για συγκεκριμέ'νες οδηγίες

28Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Παρ Δεκ 09, 2011 7:10 am

angel-1

angel-1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:
Natassoula έγραψε:
angel-1 έγραψε:
Natassoula έγραψε:Καλησπέρα! Ο δικός μου είναι 5 1/2 μηνών και θηλάζω αποκλειστικά, δεν έχω δώσει ξένο γάλα, παρά μόνο την πρώτη εβδομάδα.
Δεν είμαι ειδικός, αλλά θα σου πω αυτό που έχω καταλάβει από τη σύντομη εμπειρία μου: όσο συχνότερα βάζεις το μωράκι σου στο στήθος τόσο περισσότερο γάλα θα έχεις. Ακόμη και αν πιστεύεις ότι δεν έχεις γάλα, είναι θέμα προσφοράς - ζήτησης. Με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί ξαναλέω δεν είμαι ειδικός.
Αξίζει να προσπαθήσεις! Εγώ αυτό έκανα, ήταν ζόρικο αλλά εκ των υστέρων διαπιστώνω ότι λειτούργησε


ΝΑΙ ΝΑΤΑΣΑ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ..ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΞΕΝΟ...ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΠΩ

Θα σου πω κάτι που μου είπε η σύμβουλος γαλουχίας που μου έδειξε να θηλάζω: Είναι κανόνας της φύσης να μπορεί η μάνα να θρέψει αποκλειστικά μόνη της το παιδί της. Τι θα κάναμε ας πούμε αν ήμασταν στη ζούγκλα χωρίς γάλα σε σκόνη? Θα προσπαθούσαμε συνέχεια να έχουμε το παιδί στο στήθος όταν πεινάει γιατί δεν θα είχαμε άλλη εναλλακτική.
Μια καλή πρακτική είναι να μην υπάρχει στο σπίτι ξένο γάλα γιατί όταν κουράζεσαι από τον θηλασμό πάντα θα καταφεύγεις εκεί αν το μωρό σου πεινάει ακόμα. Αν όμως δεν υπάρχει στο σπίτι άλλο γάλα, θα πιεστείς και τελικά το μωρό θα χορτάσει από το δικό σου.
Όσο για τη διατροφή, εγώ δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο, απλά δεν κάνω υπερβολές. Αν περιορίζεσαι στη ζωή σου προκειμένου να θηλάσεις, εύκολα αποθαρρύνεσαι. Το θέμα είναι να συνεχίζεις να ζεις κανονικά με το θηλασμό.
Φιλιά, και εύχομαι καλή επιτυχία !!!

Έχεις δίκιο αλλά το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο μωρό δεν είναι νεογέννητο και κάνει 2 γεύματα μόνο θηλασμού. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης αλλά όσο κι αν θηλάσεις μέσα σε μια μέρα δεν μπορείς να πας από τα 2 γεύματα στα 10 που πιθανότατα θα κάνει το μωρό σε αυτή την ηλικία, η αύξηση της παραγωγής θα γίνει σταδιακά. Επομένως σταδιακά θα πρέπει να γίνει η διακοπή του ξένου. Γιάυτό είπα για σύμβουλο, για συγκεκριμέ'νες οδηγίες


ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΙΡΗΝΗ ΣΤΑΣΙΑΚΑ..ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ..ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ!

29Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Παρ Δεκ 09, 2011 9:17 am

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:
μαμαμια έγραψε:rinoula συγνωμη μα θα σε ρωτησω,θεωρεις οτι το φαγητο μας δεν παιζει ρολο στο θυλασμο?ουτε το σιδηρο-ασβεστιο?ο γιατρος μου εχει δωσει και σιδηρο και ασβεστιο για οσο θυλαζω!!!και αν πχ εισαι νηστικη ολη μερα ολη μερα η φας φαγητο απο εξω ας πουμε το γαλα σου ειναι το ιδιο καλο?

Ναι, είναι!
Η γενικότερη διατροφή παίζει ρόλο, αλλά δε χριεάζεται κάτι διαφορετικό από τους άλλους ανθρώπους.

Υγρά χρειάζονται για να μην αφυδατωθεί η μαμά.

δεν χρειαζεται εννοειτε να συμφωνησουμε σε κατι.απλα αν καποια μαμα τρωει πχ ολη μερα σαβουρες απο εξω σουβλακια κτλ με μηδεν καταναλωση φρουτων-λαχανικων το γαλα ακομα κ απο το χρωμα του (μην πω την περιεκτικοτητα του σε βιταμινες κτλ)δεν ειναι καθολου το ιδιο

30Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Παρ Δεκ 09, 2011 2:15 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμαμια έγραψε:
Rinoula έγραψε:
μαμαμια έγραψε:rinoula συγνωμη μα θα σε ρωτησω,θεωρεις οτι το φαγητο μας δεν παιζει ρολο στο θυλασμο?ουτε το σιδηρο-ασβεστιο?ο γιατρος μου εχει δωσει και σιδηρο και ασβεστιο για οσο θυλαζω!!!και αν πχ εισαι νηστικη ολη μερα ολη μερα η φας φαγητο απο εξω ας πουμε το γαλα σου ειναι το ιδιο καλο?

Ναι, είναι!
Η γενικότερη διατροφή παίζει ρόλο, αλλά δε χριεάζεται κάτι διαφορετικό από τους άλλους ανθρώπους.

Υγρά χρειάζονται για να μην αφυδατωθεί η μαμά.

δεν χρειαζεται εννοειτε να συμφωνησουμε σε κατι.απλα αν καποια μαμα τρωει πχ ολη μερα σαβουρες απο εξω σουβλακια κτλ με μηδεν καταναλωση φρουτων-λαχανικων το γαλα ακομα κ απο το χρωμα του (μην πω την περιεκτικοτητα του σε βιταμινες κτλ)δεν ειναι καθολου το ιδιο

Σαφώς δε χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα.
Το χρώμα του γάλακτος και η σύσταση δεν αλλάζει. Όταν ξεκινάμε να θηλάζουμε παράγεται αραιό γάλα που ξεδιψά το μωρό. Μετά τα 10 λεπτά παράγεται πηχτό γάλα που είναι πιο θρεπτικό.
Σε περίπτωση υπερπαραγωγής έχουμε περισσότερο αραιό γάλα - αυτό δεν είναι καλό αλλά δεν έχει να κάνει με τη διατροφή.
Αν η μαμά τρώει όλο σαβούρες αυτό κάνει κάκό στη μαμά περισσότερο παρά στο γάλα, αλλά έτσι κι αλλιώς επισημαίνω ότι είπα να κάνουμε μια ισορροπημένη διατροφή όπως όλοι οι άνθρωποι, όχι να τρώμε κάθε μέρα βλακείες. Αν φάμε και καμιά βλακεία όμως δεν τρέχει κάτι.

31Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Παρ Δεκ 09, 2011 4:53 pm

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pisteyw oti oso pio poles fores bazh h mama to mwro sto sththos toso pio poly energopoiounte oi adenes kai erxete pio poly gala... egw otan genhsa tin prwth mera fenotan oti den eixa gala parolo pou to sththos mou htan toympano.oso ebaza thn mikrh omws na thylash toso pio poly gala erxotan...na fantasths an hthela mporousa na thylasw thn mikrh ton antra mou thn mana mou kai 1-2 geitones.. Shocked kathomoun kai etrexe to gala les kai eixa ksexash thn bana anoixth... Cool anagkasthka kai peira thylastro gia na to bgazw giati den mporousa apo ton pono.. HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 679259 dysthxos omws o thylasmos den krathse poly..mono 7 meres.. o logos :sta kala kathoumena epatha paresh prosopikou neyrou kai anagkastika na parw farmaka pou den epitrepotan o thylasmos... Sad parola ayta oso ekana thn farm. agwgh ana 2-3 wres ebgaza to gala me to thylastro kai to petaga gia na krathsw to sththos energo pisteyontas oti kapoia stigmh tha mporesw na ksanathilasw.. dysthxos omws ayto den egeine..afou eblepa oti to problhma pou eixa den pernage kai oi giatroi den me diabebeonan 100% oti mporw na thylasw arxisa siga siga na mh xrisimopoio to thylastro entatika kai etsi to gala kophke.. opote apo thn empeiria mou kai mono se symboulebw na xrishmopoihs to thylastro oso pio entatika mporeis.sthn anagkh parto sth douleia kai phgenontas sthn toualeta xrhshmopioiseto kai peta to gala.. mh to afhnhs omws.. oso gia ta faghta emena edw mou eipan otan thylaza analogos ti tha exw faei na tsekarw tis antidrashs tou mwrou mhpws kapoio apo ta faghta to pirazh mias kai pernaei sto gala oti trwme....

32Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Παρ Δεκ 09, 2011 10:29 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
martina2010 έγραψε:pisteyw oti oso pio poles fores bazh h mama to mwro sto sththos toso pio poly energopoiounte oi adenes kai erxete pio poly gala... egw otan genhsa tin prwth mera fenotan oti den eixa gala parolo pou to sththos mou htan toympano.oso ebaza thn mikrh omws na thylash toso pio poly gala erxotan...na fantasths an hthela mporousa na thylasw thn mikrh ton antra mou thn mana mou kai 1-2 geitones.. Shocked kathomoun kai etrexe to gala les kai eixa ksexash thn bana anoixth... Cool anagkasthka kai peira thylastro gia na to bgazw giati den mporousa apo ton pono.. HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 679259 dysthxos omws o thylasmos den krathse poly..mono 7 meres.. o logos :sta kala kathoumena epatha paresh prosopikou neyrou kai anagkastika na parw farmaka pou den epitrepotan o thylasmos... Sad parola ayta oso ekana thn farm. agwgh ana 2-3 wres ebgaza to gala me to thylastro kai to petaga gia na krathsw to sththos energo pisteyontas oti kapoia stigmh tha mporesw na ksanathilasw.. dysthxos omws ayto den egeine..afou eblepa oti to problhma pou eixa den pernage kai oi giatroi den me diabebeonan 100% oti mporw na thylasw arxisa siga siga na mh xrisimopoio to thylastro entatika kai etsi to gala kophke.. opote apo thn empeiria mou kai mono se symboulebw na xrishmopoihs to thylastro oso pio entatika mporeis.sthn anagkh parto sth douleia kai phgenontas sthn toualeta xrhshmopioiseto kai peta to gala.. mh to afhnhs omws.. oso gia ta faghta emena edw mou eipan otan thylaza analogos ti tha exw faei na tsekarw tis antidrashs tou mwrou mhpws kapoio apo ta faghta to pirazh mias kai pernaei sto gala oti trwme....

Ελπίζω να είσαι καλά τώρα!
Ίσως αν συνέχιζες με το θήλαστρο να είχες πρόβλημα: κι εγώ έτσι την πάτησα κι έκανα υπερπαραγωγή,που κι αυτή είναι σοβαρό πρόβλημα!
Να σου ζήσει το παιδάκι!

33Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Σαβ Δεκ 10, 2011 12:41 am

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rinoula έγραψε:
Ελπίζω να είσαι καλά τώρα!
Ίσως αν συνέχιζες με το θήλαστρο να είχες πρόβλημα: κι εγώ έτσι την πάτησα κι έκανα υπερπαραγωγή,που κι αυτή είναι σοβαρό πρόβλημα!
Να σου ζήσει το παιδάκι!

s'eyxaristo rinoula mou...
ena 60% exei beltiothei kai nomizw oti eimai tyxerh pou beltiothike kai toso..den yphrxe logos na to snexiso afou h agwgh synexisthke gia kamposo kairo kai pleon fysiko htan oti h mikrh meta den tha to dexotan oute sto mpoukali..

34Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Σαβ Δεκ 10, 2011 1:51 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
^^^^^

Δεν πειράζει κορίτσι, εσείς να είστε καλά1 Στο επόμενο!

35Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Σαβ Δεκ 10, 2011 9:24 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
angel-1 έγραψε:
antzelinino έγραψε:
angel-1 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 4 ΜΗΝΩΝ..ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ...ΑΡΧΙΚΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ..ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΑΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΦΤΑΝΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΙΣΑ ΙΣΑ 100 ΓΡΑΜΑΡΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΡΩΜΕ ΜΟΝΟ 2 ΓΕΥΜΑΤΑ ΕΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!ΘΕΛΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ..ΕΣΤΩ ΝΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ!!!! HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 401147 HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 401147 HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 401147

Eνα βοηθημα ειναι η μαγια μπυρας...
Υπαρχει σε χαπακια στο φαρμακειο... Δοκιμασε το και ελπιζω να σε βοηθησει...

ΤΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ..ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ??ΠΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ??



Εμένα με βοήθησε πολύ το ειδικό τσάι της weleda.Σε 2 με τρεις μέρες αυξήθηκε η παραγωγή μου ενώ με τις κάψουλες με μαγιά μπύρας θέλει αν θυμάμαι καλά δεκα μέρες περίπου για να αυξηθεί η παραγωγή!Όσο μπορείς πιο συχνά βάζε το μωρό σου στο στήθος.Οσο αυξάνεις το ξένο γάλα τόσο θα μειώνεται η παραγωγή σου!Υπομονή και κουράγιο σου εύχομαι.


Συμπληρωματικά ήθελα να σου πω οτι πολλές μανούλες κατάφεραν και αντέστρεψαν πλήρως την σχέση μπουκαλιού με στήθος και κατάφεραν να θηλάζουν αποκλειστικά.μπες εδω και θα σου λυουν πολλες αποριες http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82/%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D/%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%AD%CF%87%CF%89-%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CF%84%CF%83%CE%B9/

36Σημαντικό! Απ: HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ Σαβ Δεκ 10, 2011 1:25 pm

angel-1

angel-1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΧ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ..ΕΙΔΗ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ!!! HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 536304 HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 536304 HELP..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ - Σελίδα 2 536304

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις