Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Η προσευχή μιας μητέρας Empty Η προσευχή μιας μητέρας Παρ Δεκ 09, 2011 6:20 am

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τη διάβασα, μου άρεσε και την έγραψα για εσάς... I love you

"Ουράνιε Πατέρα, βοήθησέ με να είμαι καλή μητέρα. Βοήθησέ με να κατανοώ τα παιδιά μου, να τ'ακούω προσεχτικά, να απαντάω στις απορίες τους. Να μην τα διακόπτω, να μην τους φωνάζω. Βοήθησέ με να είμαι τόσο ευγενική, όσο θέλω εκείνα να γίνουν. Φύλαξέ με από του να τα κοροϊδέψω για κάποιο τους λάθος ή να τα κάνω να ντροπιαστούν επειδή με δυσαρέστησαν. Να μην τα τιμωρήσω ποτέ επειδή θέλω να ικανοποιήσω τον εγωισμό μου ή να αποδείξω τη δύναμή μου. Οδήγησέ με να τους δείξω με το παράδειγμά μου ότι η ειλικρίνεια οδηγεί στην ευτυχία. Θέσε φυλακή στο στόμα μου να προσέχω τα λόγια μου. Σε παρακαλώ, ποτέ να μην εκφραστώ άπρεπα στο θυμό μου. Χορήγησέ μου τη σοφία να τους δίνω όσα μπορώ από τα λογικά τους αιτήματα και το κουράγιο να λέω όχι σε αυτά που ξέρω ότι θα τα βλάψουν. Κάνε με δίκαιη, ευγενική, σοφή, ικανή για το έργο που μου έδωσες. Αμήν."

Το έργο μιας μάνας είναι να μεγαλώσει σωστά τα παιδιά της και είναι πολύ δύσκολο αυτό.

2Η προσευχή μιας μητέρας Empty Απ: Η προσευχή μιας μητέρας Παρ Δεκ 09, 2011 6:26 am

silia

silia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
cat SOFO KAI SWSTO SmileSmileSmileSmile

3Η προσευχή μιας μητέρας Empty Απ: Η προσευχή μιας μητέρας Παρ Δεκ 09, 2011 6:33 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariabel έγραψε:Τη διάβασα, μου άρεσε και την έγραψα για εσάς... I love you

"Ουράνιε Πατέρα, βοήθησέ με να είμαι καλή μητέρα. Βοήθησέ με να κατανοώ τα παιδιά μου, να τ'ακούω προσεχτικά, να απαντάω στις απορίες τους. Να μην τα διακόπτω, να μην τους φωνάζω. Βοήθησέ με να είμαι τόσο ευγενική, όσο θέλω εκείνα να γίνουν. Φύλαξέ με από του να τα κοροϊδέψω για κάποιο τους λάθος ή να τα κάνω να ντροπιαστούν επειδή με δυσαρέστησαν. Να μην τα τιμωρήσω ποτέ επειδή θέλω να ικανοποιήσω τον εγωισμό μου ή να αποδείξω τη δύναμή μου. Οδήγησέ με να τους δείξω με το παράδειγμά μου ότι η ειλικρίνεια οδηγεί στην ευτυχία. Θέσε φυλακή στο στόμα μου να προσέχω τα λόγια μου. Σε παρακαλώ, ποτέ να μην εκφραστώ άπρεπα στο θυμό μου. Χορήγησέ μου τη σοφία να τους δίνω όσα μπορώ από τα λογικά τους αιτήματα και το κουράγιο να λέω όχι σε αυτά που ξέρω ότι θα τα βλάψουν. Κάνε με δίκαιη, ευγενική, σοφή, ικανή για το έργο που μου έδωσες. Αμήν."

Το έργο μιας μάνας είναι να μεγαλώσει σωστά τα παιδιά της και είναι πολύ δύσκολο αυτό.



Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect ΤΕΛΕΙΟ!!!!

4Η προσευχή μιας μητέρας Empty Απ: Η προσευχή μιας μητέρας Παρ Δεκ 09, 2011 6:56 am

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ ωραια η προσυεχουλα.και πολυ σωστη.

5Η προσευχή μιας μητέρας Empty Απ: Η προσευχή μιας μητέρας Παρ Δεκ 09, 2011 12:47 pm

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΗΤΕΡΑΣ
ΚΥΡΙΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ, ΚΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΣΩΣΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΩ ΑΛΗΘΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΣΕ Σ'ΕΠΙΖΗΜΙΕΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.ΦΩΤΙΣΕ ΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΑΠΑΝΤΩ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΘΕΤΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.
ΕΝΙΣΧΥΣΕ ΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΗ,ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΩ ΚΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΗΡΥΤΤΩ.ΔΟΣ ΜΟΥ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΑΙΗ ΚΑΙ ΤΙΜΙΑ ΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΩ ΑΠΑΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΝΑ ΣΚΕΦΘΕΙ,ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ.ΧΑΡΙΣΕ ΜΟΥ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΕΡΝΙΚΩ ΤΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΝΟΜΙΟ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΔΗΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ.ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ Η ΤΙΜΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΕΥΘΥΝΗ.ΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ,ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΔΥΝΑΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΙΩΝΩ,ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΤΗΜΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΤΙΜΗΤΗ ΨΥΧΗ.ΕΥΛΟΓΗΣΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ ΤΗΝ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ.
ΑΜΗΝ

6Η προσευχή μιας μητέρας Empty Απ: Η προσευχή μιας μητέρας Παρ Δεκ 09, 2011 1:02 pm

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε:Τη διάβασα, μου άρεσε και την έγραψα για εσάς... I love you

"Ουράνιε Πατέρα, βοήθησέ με να είμαι καλή μητέρα. Βοήθησέ με να κατανοώ τα παιδιά μου, να τ'ακούω προσεχτικά, να απαντάω στις απορίες τους. Να μην τα διακόπτω, να μην τους φωνάζω. Βοήθησέ με να είμαι τόσο ευγενική, όσο θέλω εκείνα να γίνουν. Φύλαξέ με από του να τα κοροϊδέψω για κάποιο τους λάθος ή να τα κάνω να ντροπιαστούν επειδή με δυσαρέστησαν. Να μην τα τιμωρήσω ποτέ επειδή θέλω να ικανοποιήσω τον εγωισμό μου ή να αποδείξω τη δύναμή μου. Οδήγησέ με να τους δείξω με το παράδειγμά μου ότι η ειλικρίνεια οδηγεί στην ευτυχία. Θέσε φυλακή στο στόμα μου να προσέχω τα λόγια μου. Σε παρακαλώ, ποτέ να μην εκφραστώ άπρεπα στο θυμό μου. Χορήγησέ μου τη σοφία να τους δίνω όσα μπορώ από τα λογικά τους αιτήματα και το κουράγιο να λέω όχι σε αυτά που ξέρω ότι θα τα βλάψουν. Κάνε με δίκαιη, ευγενική, σοφή, ικανή για το έργο που μου έδωσες. Αμήν."

Το έργο μιας μάνας είναι να μεγαλώσει σωστά τα παιδιά της και είναι πολύ δύσκολο αυτό.

Συγκινήθηκα!!! Respect Respect Respect Respect Respect
Πολύ ωραία σκέψη να το δημοσιεύσεις εδώ mariabel, Σ'ευχαριστώ!!! Η προσευχή μιας μητέρας 417472

basilikaki επίσης πολύ ωραίο!!!!
Μπράβο κορίτσια!

Η προσευχή πάντα βοηθάει,το πιστεύω!
Λένε, άμα θέλεις να πεις κάτι στο παιδί σου και δε σε ακούει,δε σε καταλαβαίνει, προσευχήσου και θα το φωτίσει ο Θεός να καταλάβει αυτό που θέλεις να του πεις...

7Η προσευχή μιας μητέρας Empty Απ: Η προσευχή μιας μητέρας Παρ Δεκ 09, 2011 3:35 pm

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαίρομαι που σας άρεσε, κορίτσια. Και εμένα μου άρεσε για αυτό σας την έγραψα!
Πόσο ωραία και η προσευχή που έγραψες, basilikaki!!
Συμφωνώ, bouboulina!
Η προσευχή μιας μητέρας 417472 Η προσευχή μιας μητέρας 417472 Η προσευχή μιας μητέρας 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις