Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1γιατι πνιγεται στον υπνο;;; Empty γιατι πνιγεται στον υπνο;;; Τετ Δεκ 14, 2011 3:15 am

????????


Επισκέπτης
κοριτσια μου 2 φορες ο μπεμπακος μου πηγε να μου πνιγει στον υπνο,δε μπορουσε να αναπνευσει,τρελαθηκα,ευτυχως που δε κοιμομουν απο φοβο κ τον ειδα αμεσως..

αλλα εχω φοβηθει...Πλεον τον αφηνω να κοιμαται στην αγκαλια μου,εγω εχω ψιλοσηκωμενο τον κορμο μου κ κοιμαμαι κ εγω λιγο,γιατι θα καταρρευσω...

σας το κανουν κ εσας; Τι να φταιει αραγε;;Την 1η φορα νομιζα οτι θα μου πεθανει,επαθα σοκ γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787 γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787 γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787

ο γιατρος λεει οτι συμβαινει γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787
αλλα ετσι θα ζω πλεον; Θα τρεμω να τον κοιμησω;;; γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
etoile! έγραψε:κοριτσια μου 2 φορες ο μπεμπακος μου πηγε να μου πνιγει στον υπνο,δε μπορουσε να αναπνευσει,τρελαθηκα,ευτυχως που δε κοιμομουν απο φοβο κ τον ειδα αμεσως..

αλλα εχω φοβηθει...Πλεον τον αφηνω να κοιμαται στην αγκαλια μου,εγω εχω ψιλοσηκωμενο τον κορμο μου κ κοιμαμαι κ εγω λιγο,γιατι θα καταρρευσω...

σας το κανουν κ εσας; Τι να φταιει αραγε;;Την 1η φορα νομιζα οτι θα μου πεθανει,επαθα σοκ γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787 γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787 γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787

ο γιατρος λεει οτι συμβαινει γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787
αλλα ετσι θα ζω πλεον; Θα τρεμω να τον κοιμησω;;; γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787

εμενα το παθενε αυτο οταν ηταν μπουκωμενη η μυτουλα του και οταν ηταν να κοιμηθει αλλα ακομη και τωρα του βαζω μια ψιλη κουβερτουλα διπλωμενη σαν μαξιλαρακι αλλα οχι μονο στο κεφαλι γενικα ειναι λιγο πιο σηκωμενος ο κορμος του. ή αν τον κοιμηζεις στο πλαϊ ? δε ξερω κατι αλλο να σκεφτω....

Maraki Riaki

Maraki Riaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε τι σταση κοιμαται;
Μηπως απο το φαει τρωει πολυ και μετα του ανεβαινει προς τα πανω ;
Και εμενα το εκανε ο δικος μου οταν ηταν ανασκελα και μετα το βραδυ που ηταν πολλες η ωρες τον εβαζα μπρουμητα και μια χαρα !

4γιατι πνιγεται στον υπνο;;; Empty γιατι πνιγεται στον υπνο? Τετ Δεκ 14, 2011 3:24 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπορει απ'το σαλιο του η και το γαλα,να γυριζει πισω στο στοματακι του.και μενα μου πνιγοταν,η παιδιατρος μου ειπε να του σηκωσω λιγο το στρωματακι στο σημειο του κεφαλιου ετσι ωστε να κανει μια μικρη κλιση και καθε 2 ωρες να του αλλαζω πλευρο.μετα απο λιγες μερες σταματησε βαζε το ομως να κοιμαται στο πλαι,οχι μπρουμητα ουτε ανασκελα

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόνο ανάσκελα το κοιμίζεις το μωράκι σου έτσι δεν είναι?? Είναι φυσιολογικό για ένα νεογέννητο να 'πνίγεται' καμιά φορά ξεχνούν να αναπνεύσουν κάτι τέτοιο για αυτό και φαίνεται σαν να πνίγονται αλλά συνέρχονται αμέσως..μην αγχώνεσαι πάντως είναι απολύτως φυσιολογικό!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στις αρχες τα παθαινουν αυτα,απλα να το βαζεις στο πλαι παντα.Παρε κ αυτο πως τ λενε τη σφηνα.
Μην φοβασαι.

????????


Επισκέπτης
Πλαγια κοιμαται...
Ειναι πολυ λαιμαργος,τρωει,σκαει κ μετα πνιγεται απο το γαλα που ''ξεχειλιζει'' απο το λαιμο του Very Happy

πλεον τον κοιμιζω μονο αγκαλια μου γιατι τρεμω γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοπελα μου να σου ζησει ο μικρος θυσαυρος..οχι δεν θα ζεις ετσι ολα θα στρωσουν σιγα σιγα,φροντιζε να το κρατας να ρευτει μετα απο καθε γευμα,τα νεογεννητα συνηθως μπορει να θελουν ακομα κ μιση ωρα να ρευτουν.αν κοιματε πριν ρευτει παντα στο πλαι να το βαζεις!επισης μπορει να βγαζει γουλιτσες κ να πνιγετε με αυτες μην πανικοβαλεσε .κ φυσικα οταν ξυπναει μπορει ακομα κ τοτε να ρευτει αν πριν το πηρε ο υπνος. γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 446177 γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 612298 γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 15419

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κανε αυτα που ειπε η μαμαμια και βαλε του και το μαξιλαρακι με την κλιση. αντιπνηκτικο λεγεται. ειναι σωτηριο γτ δεν αφηνει τις γουλιες να ανεβουν πανω. εγω τετοιο ειχα και εχουν και τα τζαμπονομιζω. το χα παρει απο τη Motherbaby. 5 ευρω το μικρο για το λικνο και 10 για την κουνια το μεγαλο. εχεικλιση και δε ανεβαινουν οι γουλιτσες! να σου ζησει!!!!!!

http://stardustwork.blogspot.com

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
antonia32 έγραψε:κανε αυτα που ειπε η μαμαμια και βαλε του και το μαξιλαρακι με την κλιση. αντιπνηκτικο λεγεται. ειναι σωτηριο γτ δεν αφηνει τις γουλιες να ανεβουν πανω. εγω τετοιο ειχα και εχουν και τα τζαμπονομιζω. το χα παρει απο τη Motherbaby. 5 ευρω το μικρο για το λικνο και 10 για την κουνια το μεγαλο. εχεικλιση και δε ανεβαινουν οι γουλιτσες! να σου ζησει!!!!!!

γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 125586 γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 804467

????????


Επισκέπτης
Etoile μου, θυμάμαι που μου το είχες αναφέρει σε ένα άλλο post που είχα κάνει!Ργώ της έχω βάλει κάτω από το στρωματάκι της καλαθούνας της, 2 μαξιλαράκια δικά της και έτσι έχει ανασηκωθεί κάπως το πάνω μέρος.Πλέων, άμα βγάλει γουλιά-εμετό, δε θα πνιγεί αλλά θα γίνει χάλια και θα πασαλειφτεί παντού!Σήμερα που το ξανάκανε, την κάναμε μπάνιο σκέψου!!

Έχω χεστεί πάνω μου και εγώ με αυτό το πράγμα που συμβαίνει και αν δε περάσει μισή ώρα δε την βάζω για ύπνο με τίποτα!!

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εμενα ο δικος μου τα ιδια εκανε! τον κρατουσα μιση ωρα αφου επινε το γαλατακι του ορθιο πανω μου και μετα τον εβαζα κατω και τον εβαζα στο πλαι! μην ανυσηχεις θα περασει!!!!

????????


Επισκέπτης
LayElDi έγραψε:Etoile μου, θυμάμαι που μου το είχες αναφέρει σε ένα άλλο post που είχα κάνει!Ργώ της έχω βάλει κάτω από το στρωματάκι της καλαθούνας της, 2 μαξιλαράκια δικά της και έτσι έχει ανασηκωθεί κάπως το πάνω μέρος.Πλέων, άμα βγάλει γουλιά-εμετό, δε θα πνιγεί αλλά θα γίνει χάλια και θα πασαλειφτεί παντού!Σήμερα που το ξανάκανε, την κάναμε μπάνιο σκέψου!!

Έχω χεστεί πάνω μου και εγώ με αυτό το πράγμα που συμβαίνει και αν δε περάσει μισή ώρα δε την βάζω για ύπνο με τίποτα!!

Το ιδιο κ εγω,τον κραταω πανω απο μιση ωρα. Αλλα πλεον τον κοιμιζω αγκαλια μου,εχω σηκωμενη την πλατη μου κ ετσι κ εκεινος ειναι ψιλοορθιος κ δε πνιγεται...

Θα δοκιμασω αυτο με το μαξιλαρι...Μακαρι να πιασει..
Εγω σκεφτομαι μηπως εκανα βλακεια που εβαλα το σφινακι.Καθεται πολυ αβολα μεσα εκει,ισως γι αυτο..

Α,μια θειτσα μου ειπε τι φταιει,να ξερετε κ εσεις..οτι δε κρεμασα ματακι στην κουνια........... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ κατάφερα να κοιμηθώ οταν αγόρασα το "ΣΦΗΝΑΚΙ" όπως το λένε... Wink

ενα ειδικό μαξιλαράκι που βοηθάει το μικρούλι μας να μένει πλαί και να μην μπορεί να γυρίσει ανάσκελα, ώστε να πνιγεί Wink

ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΔΑ Wink

Μου το ειχε προτείνει η κουμπαρα μου και ΣΩΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑ

????????


Επισκέπτης
Μας το εκανε αλλες 2 φορες και μας εδωσε αντιαναγωγικο γαλα, σε συνδυασμο με θηλασμο (ελπιζω να μη μου πει να τον κοψω εντελως γιατι θα φρικαρω!!!)..
Σημερα ξεκινησα το γαλα.. Μακαρι να ηρεμησει μηπως κοιμηθω λιγο....

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μηπως δε ρευεται καλα???

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[/quote]
Α,μια θειτσα μου ειπε τι φταιει,να ξερετε κ εσεις..οτι δε κρεμασα ματακι στην κουνια........... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil [/quote]


Θεά η θείτσα!!!..... γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 328109 γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 536304

????????


Επισκέπτης
Απο το κακο στο χειροτερο.. τωρα αρχισε οποτε θηλαζει να βγαζει μετα γαλα μεχρι απο τη μυτη. Και ρευεται και τον κραταω και πανω απο μιση ωρα ορθιο για να χωνεψει. Εφτασα να σκεφτομαι να κοψω το θηλασμο, μηπως κανω κακο. Με το πηχτο το ξενο δε βγαζει τιποτα.
Το βραδυ δε κοιμαμαι καθολου και εχω αρχισει και καταρρεω... Ολη μερα τον εχω μονη μου, οποτε ξεκουραση μηδεν.
Μεγαλωσε κιολας και αρχισε να στριφογυριζει, οποτε ουτε πανω μου μπορω να τον κοιμησω με ασφαλεια..
Τι θα κανω κοριτσια;; Με εχει παρει πολυ ασχημα απο κατω. Ποτε θα χαρω το μωρακι μου;;; Ποτε θα κοιμηθουμε ηρεμα; γιατι πνιγεται στον υπνο;;; 534787

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μήπως τον ενοχλεί στο γάλα του θηλασμού κάτι που τρως;
Πάντως κι εμένα έτσι, με το δικό μου γάλα έβγαζε γουλιές ενώ με το άλλο τίποτα. Και όταν τελικά σταμάτησα δεν ξαναέβγαλε γουλιές. Ποτέ δεν έμαθα τι έφταιγε, γιατί έκοψα πολλά στη διατροφή μου, αλλά οι γουλιές δεν σταμάταγαν.
(Φυσικά δε σου λέω να σταματήσεις να θηλάζεις.)

Και αυτό που σου είπαν τα κορίτσια, να τον βάζεις να κοιμάται με μικρή κλήση για να είσαι πιο ήρεμη.

????????


Επισκέπτης
Athin@ έγραψε:Μήπως τον ενοχλεί στο γάλα του θηλασμού κάτι που τρως;
Πάντως κι εμένα έτσι, με το δικό μου γάλα έβγαζε γουλιές ενώ με το άλλο τίποτα. Και όταν τελικά σταμάτησα δεν ξαναέβγαλε γουλιές. Ποτέ δεν έμαθα τι έφταιγε, γιατί έκοψα πολλά στη διατροφή μου, αλλά οι γουλιές δεν σταμάταγαν.
(Φυσικά δε σου λέω να σταματήσεις να θηλάζεις.)

Και αυτό που σου είπαν τα κορίτσια, να τον βάζεις να κοιμάται με μικρή κλήση για να είσαι πιο ήρεμη.

Η αληθεια ειναι οτι 2 μερες τρωω πολλα γλυκα. Να τον πειραξε αυτο; Το σκεφτηκα. Θα αρχισω να προσεχω πιο πολυ!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αν του έδεινες λιγότερο γάλα και πιο συχνά?

wall.e

wall.e
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα! Προβλημα παλλινδρομησης και εσεις....Εμενα εκανε εμετο το καημενο και εβηχε το βραδυ. Ηρεμει οσο περναει ο καιρος παντως. Εμας ειναι 4 μηνων και ακομα βγαζει γουλιες αλλα οχι οπως στην αρχη. Μπορει να βγαλει και 5 γουλιες συνεχομενες βεβαια ακομα αλλα οχι καθε μερα πια. Εγω εχω βαλει ενα μαξιλαρι κατω απο το πορτ μπεμπε που την κοιμιζω για να εχει κλιση. Εννοειτε ακομα διπλα μου κοιμαται για να εχω το νου μου το βραδυ. Επισης η γιατρος μου μου ειχε πει το βραδυ να την βαζω να κοιμαται προς τα δεξια, να παταει το αριστερο της χερι δηλαδη, γιατι απο αυτη την πλευρα εχεις λιγοτερες πιθανοτητες για το φαινομενο του αιφνιδιου. Απο κιλα πως ειναι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις