Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
88 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 88 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! Empty VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! Τετ Δεκ 14, 2011 11:37 am

Ksenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalispera koritsia, eimai kainouria edo, kalos sas vrika!

eimai ki ego eggyos 18 evdomades k 3 meres... tin deytera ema8a oti exo koritsaki k eimai pou xaroumeni k d me noiazei tpt allo ston kosmo !!!!!

exo omos ena provlima pou d ksero pos na to antimetopiso, exo meinei afoni me ayta pou ginane k genika mou'r8ane ola toumpa!!!! o antras mou (vevaia akoma me ton nomo d eimaste syzigoi, k d ksero kiolas an 8a ginoume tora pia ) apefeyge na kanei tin eksetasi gia tin kystiki inosi legontas oti ayta eimai mala..ies, oti kanenas ap'tous gnostous d tin exei kanei k d eixane kanena provlima, oti o giatros ta kanei epitides gia na oikonomisei ktlp... eleos pos mporei na skeftetai etsi diladi eno prokeitai gia tin zooula k tin ygeia tou morou! epeidi eimaste tsakomenoi ayto ton kairo gia asymantous logous, meno stin mana mou k d exoume epikoinonia kamia evdomada gt oute pairnei til oute pairno. me ta liga ta polla epeise i mana mou tin mana tou na pane epitelous n kanei ayti tin eksetasi epeidi k i "pe8era" eixe tin idia gnomi me ton antra mou oso anafora ayto to 8ema...

eimai toso agxomeni oso anafora ayto to 8ema gt emena mou vgike 8etiki i eksetasi k d mporo na iremiso mexri na doume an to exei k o antras mou, koimamai anisyxa, d ksero ti na kano ... telika afou pigane sto nosokomeio meta eixane provlima me to kostos tis eksetaseis diladi me ta 200 eyro pou 8a plironan k elegan ta parapona tous stin mana mou les k mporei na allaksei kati k auti i kaimeni pou stin ousia auti ta forto8ike ola.k o antras mou ka8olou sevasmo stin mitera mou, epeidi ayti eipe na sas ta doso ego arkei na ginei, einai sovaro to 8ema, gyrnaei k tis leei emeis d 8eloum ta lefta sou krata ta gia sena, ego 8a tin kano tin eksetasi mono k mono gia to paidi k meta d 8elo tpt... d katalava akrivos ti ennoei m'ayto...

diladi enai toso dyskolo na katalavei tin sovarotita ton pragmaton, keidika auti i mana tou pou anti na tou valei myalo ton ypostirizei k gkriniazei gia ta 200 eyro?????? gia to moro?????? eleos!!!! exo pesei ap'ta synefa.... exo apelpistei, d ksero ti na kano genika gt na ta vroume k na exoume fysiologiki oikogennia etsi opos ta'kanan d to vlepo... apodeixtike polu mamakias telika...k i mana tou na leei gia mena oti emena d me noiazei to moro mou, k oti siga min anisyxo gi'ayti tin eksetasi giati otan klaio i tsakonomai d skeftomai to moro...m'evgale entelos anais8iti, k oti an d 8elo ton gio tis as genniso to paidi k as tis to doso na to megalosei k as ksanaftiakso tin zoi mou! ma einai dynaton megali gynaika k mana 3 paidion n leei ayta ta pragmata???

syggnomi pou sas zalisa k egrapsa tosa polla, alla eimai eilikrina se mia fasi pou 8elo na kopaniso to kefali mou sto toixo. anti na pernao eyxarista k xaroumena tin eggymosyni mou k n xairomai pou edo k dyo meres pou akousa to moraki mou mou kanoun tetoia k eimi synexea agxomeni, stenaxorimeni, d mporo na koimi8o isyxa,exo neyra... ti na kano? ap'tin alli den 8elo na arxiso otidipote face too face mazi tous gt 8a sygxisto k mporei na po k pragmata pou d prepei k d 8elo na anastatonomai gia to moraki mou pou d ftaiei se tipota pou megaloi a8ropoi d mporoun na vroun mia lysi... sas exei tyxei kati paromoio? ti na kano? na primeno ta apotelesmata pou 8a vgoun k na kleiso tin porta? na prospa8iso ksana meta apo oles aytes tis kouventes? na sas po tin ali8ia xalastika polu k mou meinane ola ayta k d mporo na po oti d upo8ikan ayta k na kleiso ta matia mou, exasa pasa idea... sas parakalo, voi8iste me, eimai se apognosi...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοπελα μου και καλως ηρθες στην παρεα μας!Οντως πολυ απερισκεπτο ολο αυτο εκ μερους του αντρα σου,δυστυχως πολλοι αντρες ειναι αγυριστα κεφαλια!

Ποσο καιρο ειστε μαζι με τον αντρα σου?
Και εγω θα χαλιομουν πολυ με ολα οσα λες,και θα αμφεβαλλα οπως και εσυ τωρα αλλα θα μας εδινα και μια δευτερη ευκαιρια και αν εβλεπα οτι οντως δεν παει ε τοτε ισως προχωρουσα μονη μου!

Οτι και αν επιλεξεις ευχομαι να πανε ολα καλα για σενα!Τωρα προτεραιοτητα εχει το μωρακι σου για αυτο ασε κατα μερους τις στεναχωριες,απομακρυνσου απο αυτα που σε κανουν να αναστατωνεσαι εστω και για λιγο διαστημα και οταν ξεκαθαρισει η κατασταση με την εξεταση και ηρεμησεις τα ξανασκεφτεσαι ολα αυτα!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσι μου το 2010 γεννησα ενα κοριτσακι υγειεστατο το τονιζω...δοξα το θεο!ο αντρας μου δηλαδη η οικογενεια του αντρα μου εχουν κληρονομικοτητα και επισης εχουν χασει και ενα παιδακι απο κυστικη ινωση τιν αδερφη του αντρα μου ,οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος ειχα χαρει αλλα παραληλα οι γονεις του αντρα μου τρελαθηκαν γιατι υπηρχε αυτη η κληρονομικοτητα επρεπε να ελεχτω εγω και ο αντρας μου,επισης καναμε τις εξετασεις και μου ειπαν εαν βγει θετικο ενας απο τους δυο σας ειναι φορεις,δηλαδη εαν το δικο σου βγει θετικο εισαι φορεις και εαν βγει και του αντρα σου αρνητικο τοτε το νινι σου θα βγει υγειεστατο η φορεις και αυτο θα το καταλαβεις με μια εξετασει ιδρωτα οταν με το καλο γεννηθει εαν ομως βγειτε και η δυο φορεις τοτε 1στα 4 παιδακια βγενουν με τιν νοσο εμενα η πεθερα μου ηταν ατυχη και οπεθερος μου ηταν φορεις και δεν το ηξεραν δεν ειχε εξελιχτει τοσο η νοσος ακομα και τωρα δεν δινετε στον προγενετικο ελεγχο τις εγκυου που ειναι απαραιτητο σε ολα τα ζευγαρια να ελεγχονται ειναι πολυ σοβαρη νοσος και εχω ζησει και εγω απο καλο χερι το αγχος τελικα εμας βγηκαν ολα καλα κανενας δεν ειναι θετικος απο τους δυο μας.σε αυτη τιν περιπτωση να αφησεται τα πεισματα και να δειτε οτι περναει απο το χερι σας για το καλο του παιδιου σας,παρτον τηλ τον αντρα σου δεν ειναι η ωρα για να μαλωνετε,εχετε καιρο για τετοια οσο για τιν πεθερα σου χεστην οπως ενδιαφερεται γιατο παιδι τις ετσι να ενδιαφερθειτε και εσυς για το δικο σας,οσο για τα χρηματα οπιος μπορει και θελει και εχει να βοηθησει ασ το κανει σας περιμενουν πολλα εξοδα.συγνωμη για τιν οικιοτητα αλλα καταλαβενω το αγχος που εχεις γιατι τραβηξα αναλογη εμπειρια με τιν νοσο

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και δεν μας ζαλισες καθολου,ξερω ποσο εχεις αναγκη να μιλησεις σε καποιον και ηρθες στο καταλληλο παρεακι!

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαλιστα..ωραια πραγματα κ λιγο πολυ σε μενα γνωστα..(αλλο θεμα αυτο).απολαυσε την εγκυμοσυνη σου παρε τα αποτελεσματα να ξεανχωθεις κ μετα σκεψου ψυχραιμα!(σπανιο να εχετε κ οι δυο)να σκεφτεσαι ομως θετικα.και πανω απο ολα το μωρο σου!κανεναν αλλο.οι μαμακηδες αντρες συνηθως δεν αλλαζουν η μαθαινεις να ζεις ετσι η δεν ξερω.αλλα η πεθερα πολυ μ@@@κο συγνωμη κιολας θελει μωρο να παιζει κ το θελει κ ετοιμο κ να ναι κ εγκονι της κ να μην εχει κ σενα πανω απο το κεφαλι της ελεος στριγκλες πια αμαν.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρώτα απο όλα καλώς ήρθες στην παρέα . Η αλήθεια είναι ότι ναι αντιμετωπίζεις πρόβλημα ,ο σύντροφός σου από άγνοια προφανώς και κακή πληροφόρηση δεν κάνει τα απαραίτητα για τη ομαλή εξέλιξη του παιδιού σας . Δυστυχώς πολλή άνθρωποι αγνοούν την σοβαρότητα της συγκεκριμένης εξέτασης , ακόμα και κάποιοι γιατροί αγνοούν ... Ανεξάρτητα με το τη θα κάνετε μεταξύ σας (αν παντρευτείτε ή όχι ) έχετε ευθύνη απέναντι στο μωρό , εγωισμοί και ανευθυνότητα δεν χωράει . Σου στέλνω ένα άρθρο σχετικό με την κυστική ίνωση και βάλε τον να το διαβάσει. Καπνίζει; χαλάει χρήματα για αυτόν ; τι είναι λοιπόν 200 ευρώ για το παιδί του; επίσης μην αφήνεις κανένα να επεμβαίνει ούτε τη μητέρα σου όσο καλή θέληση και να έχει , πρέπει να πάρει τις ευθύνες μόνος του τη πάει να πει να τα δώσει η μαμά σου; υποχρεωμένος είναι. Την επόμενη φορά που θα μιλήσει η πεθερά σου πες της με θράσος να κάνει κουμάντο στο σπίτι της και όχι σε σένα και στο μωρό που κουβαλάς και αν θέλει να νουθετήσει κάποιον ας το κάνει στο γιο της σωστά και για τους σωστούς λόγους . Σου παραθέτω το λινκ :
http://www.disabled.gr/lib/?p=8775



Έχει επεξεργασθεί από τον/την βανια στις Τετ Δεκ 14, 2011 12:19 pm, 1 φορά

Σοφία Ρ.

Σοφία Ρ.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα, αρχικά θέλω να ρωτήσω τι είναι αυτή η εξέταση και αν είναι απαραίτητη γιατί δεν το γνωρίζω. Κατά δεύτερον προσπάθησε λίγο να ηρεμήσεις γιατί μόνο στον εαυτό σου και το μωρο κάνεις κακό. Είναι αναγκαίο νομίζω να σκεφτείς αν θέλεις να είσαι με αυτόν τον άντρα στη ζωή σου, διότι είναι και ο πατέρας του παιδιού σου, αν τον αγαπάς, τον εμπιστεύεσαι, τον σέβεσαι και φυσικά και αυτός εσένα. Ίσως χρειάζεται να μιλήσετε οι δυο σας από κοντά και να συζητήσετε όσα σας συμβαίνουν και να πάρετε κοινές αποφάσεις. Το βασικότερο είναι είτε είστε μαζί είτε όχι, να έχετε μια καλή και ποιοτική σχέση διότι αυτό το μωράκι θέλει και τους δύο του γονείς ακόμα και αν αυτοί δεν μένουν μαζί. Είμαι δικηγόρος και έχω δει πολλά διαζύγια και πάντα την πληρώνουν τα παιδιά, για αυτόν το λόγο και μόνο οφείλετε και οι δύο να συζητήσετε ήρεμα και όμορφα και να βάλετε το συμφέρον του μωρού σας πάνω από εγωισμούς και πείσματα. Δεν πειράζει αν δεν μείνετε μαζί τελικά, ας είστε όμως πολιτισμένοι και αγαπημένοι. Άλλωστε κάποια στιγμή αγαπιόσασταν, σωστά; Ίσως ακόμα να αγαπιέστε, ψάξτε τι ήταν αυτό που σας ένωσε στην αρχή και αναθερμάνετέ του. Καλή δύναμη σου εύχομαι, να χαίρεσε την εγκυμοσύνη σου είναι υπέροχη περίοδος και όλα θα πάνε καλά

mpekatsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
για αρχή ηρέμησε!! εφόσον ο φίλος σου αρνείται την εξέταση για χίλιες προφάσεις και εσύ την έχεις κάνει και είσαι θετική, μπορείς με αμνιοπαρακέντηση να δεις τις κυτταρικές μεταλλάξεις του παιδιού(αν υπάρχουν βέβαια!). η εξέταση ξέρω πως είναι κάπως επικίνδυνη, αλλά τουλάχιστον θα είσαι σίγουρη!! θα την έκανες σίγουρα αν έβγαινε και ο φίλος σου θετικός..αλλά γιατί να τον παρακαλάς??

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpekatsa έγραψε:για αρχή ηρέμησε!! εφόσον ο φίλος σου αρνείται την εξέταση για χίλιες προφάσεις και εσύ την έχεις κάνει και είσαι θετική, μπορείς με αμνιοπαρακέντηση να δεις τις κυτταρικές μεταλλάξεις του παιδιού(αν υπάρχουν βέβαια!). η εξέταση ξέρω πως είναι κάπως επικίνδυνη, αλλά τουλάχιστον θα είσαι σίγουρη!! θα την έκανες σίγουρα αν έβγαινε και ο φίλος σου θετικός..αλλά γιατί να τον παρακαλάς??
θα διαφωνήσω μαζί σου αν κάνει αμνιοπαρακέντηση θα είναι γιατί θα της το πει ο γιατρός και όχι για να τον απαλλάξει είναι υπεύθυνος για τη ζωή που κουβαλάει η κοπέλα και δεν μπορεί πάντα να βγάζει εκείνη το φίδι απο την τρύπα , πρέπει κάποια στιγμή κάποιοι άντρες να ενηλικιώνονται απο μόνοι τους

mpekatsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλά, εννοείται ότι θα πρέπει να έχει και τη συγκατάθεση του γιατρού της. απλά, επειδή βρίσκεται ήδη στην 18η βδομάδα..δεν έχει και πολλά περιθώρια για παρακάλια!
επίσης, τονίζω πως στην περίπτωση που είναι και ο φίλος της φορέας, θα πάει ασυζητητί για αμνιοπαρακέντηση! βέβαια, για να σε καθησυχάσω, αν και οι δύο γονείς είναι φορείς το ποσοστό να πάσχει το έμβρυο είναι μόνο 25%!οπότε ψυχραιμίαα!!!!

Ksenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
black beauty έγραψε:καλησπερα κοπελα μου και καλως ηρθες στην παρεα μας!Οντως πολυ απερισκεπτο ολο αυτο εκ μερους του αντρα σου,δυστυχως πολλοι αντρες ειναι αγυριστα κεφαλια!

Ποσο καιρο ειστε μαζι με τον αντρα σου?
Και εγω θα χαλιομουν πολυ με ολα οσα λες,και θα αμφεβαλλα οπως και εσυ τωρα αλλα θα μας εδινα και μια δευτερη ευκαιρια και αν εβλεπα οτι οντως δεν παει ε τοτε ισως προχωρουσα μονη μου!

Οτι και αν επιλεξεις ευχομαι να πανε ολα καλα για σενα!Τωρα προτεραιοτητα εχει το μωρακι σου για αυτο ασε κατα μερους τις στεναχωριες,απομακρυνσου απο αυτα που σε κανουν να αναστατωνεσαι εστω και για λιγο διαστημα και οταν ξεκαθαρισει η κατασταση με την εξεταση και ηρεμησεις τα ξανασκεφτεσαι ολα αυτα!

gnorizomaste 9 xronia, mazi eimaste ena xrono... symfono mazi sou k ksero pos einai sosta auta pou les. apla exo meinei tora ston aera k aytes oi eksetaseis tora, i sumperifora tous apenanti mou k oi ormones mou kata kapoio tropo pou me kanoun pio eyais8iti k ap'ton antra mou kamia protovoulia oste na iremisei ta pragmata.... Rolling Eyes

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:
mpekatsa έγραψε:για αρχή ηρέμησε!! εφόσον ο φίλος σου αρνείται την εξέταση για χίλιες προφάσεις και εσύ την έχεις κάνει και είσαι θετική, μπορείς με αμνιοπαρακέντηση να δεις τις κυτταρικές μεταλλάξεις του παιδιού(αν υπάρχουν βέβαια!). η εξέταση ξέρω πως είναι κάπως επικίνδυνη, αλλά τουλάχιστον θα είσαι σίγουρη!! θα την έκανες σίγουρα αν έβγαινε και ο φίλος σου θετικός..αλλά γιατί να τον παρακαλάς??
θα διαφωνήσω μαζί σου αν κάνει αμνιοπαρακέντηση θα είναι γιατί θα της το πει ο γιατρός και όχι για να τον απαλλάξει είναι υπεύθυνος για τη ζωή που κουβαλάει η κοπέλα και δεν μπορεί πάντα να βγάζει εκείνη το φίδι απο την τρύπα , πρέπει κάποια στιγμή κάποιοι άντρες να ενηλικιώνονται απο μόνοι τους

συμφωνω με τη βανια, εχει ευθυνη κ πρεπει να την κανει την εξεταση. να σε ρωτησω κατι αλλο, αφου ειστε μαλωμενοι για ασημαντους λογους γιατι δε πας να μεινεις μαζι του?βρειτε τα , ο ιδιος ειπε οτι θα την κανει για το μωρο.βλακεια του που δε την εκανε χωρις αντιρρησεις αλλα ειπαμε καποιοι ειναι ξεροκεφαλοι.οσο για τη πεθερα , απ τη στιγμη που εσυ βαζεις τη δικια σου μαμα να συνεννοηθει μαζι της, ειναι σαν να της δινεις δικαιωμα να ανακατευτει.αφηστε τα πεισματα στην ακρη . εκτος βεβαια αν δεν τον αγαπας κ δεν εισαι σιγουρη για το αν θελεις να συνεχισετε. αυτο ειναι αλλο. το μονο που σε νοιαζει ειναι το νινακι σου γι αυτο κοιτα να εισαι ηρεμη κ να το απολαυσεις!

Ksenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
zoyzoynitsa moy έγραψε:καλησπερα κοριτσι μου το 2010 γεννησα ενα κοριτσακι υγειεστατο το τονιζω...δοξα το θεο!ο αντρας μου δηλαδη η οικογενεια του αντρα μου εχουν κληρονομικοτητα και επισης εχουν χασει και ενα παιδακι απο κυστικη ινωση τιν αδερφη του αντρα μου ,οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος ειχα χαρει αλλα παραληλα οι γονεις του αντρα μου τρελαθηκαν γιατι υπηρχε αυτη η κληρονομικοτητα επρεπε να ελεχτω εγω και ο αντρας μου,επισης καναμε τις εξετασεις και μου ειπαν εαν βγει θετικο ενας απο τους δυο σας ειναι φορεις,δηλαδη εαν το δικο σου βγει θετικο εισαι φορεις και εαν βγει και του αντρα σου αρνητικο τοτε το νινι σου θα βγει υγειεστατο η φορεις και αυτο θα το καταλαβεις με μια εξετασει ιδρωτα οταν με το καλο γεννηθει εαν ομως βγειτε και η δυο φορεις τοτε 1στα 4 παιδακια βγενουν με τιν νοσο εμενα η πεθερα μου ηταν ατυχη και οπεθερος μου ηταν φορεις και δεν το ηξεραν δεν ειχε εξελιχτει τοσο η νοσος ακομα και τωρα δεν δινετε στον προγενετικο ελεγχο τις εγκυου που ειναι απαραιτητο σε ολα τα ζευγαρια να ελεγχονται ειναι πολυ σοβαρη νοσος και εχω ζησει και εγω απο καλο χερι το αγχος τελικα εμας βγηκαν ολα καλα κανενας δεν ειναι θετικος απο τους δυο μας.σε αυτη τιν περιπτωση να αφησεται τα πεισματα και να δειτε οτι περναει απο το χερι σας για το καλο του παιδιου σας,παρτον τηλ τον αντρα σου δεν ειναι η ωρα για να μαλωνετε,εχετε καιρο για τετοια οσο για τιν πεθερα σου χεστην οπως ενδιαφερεται γιατο παιδι τις ετσι να ενδιαφερθειτε και εσυς για το δικο σας,οσο για τα χρηματα οπιος μπορει και θελει και εχει να βοηθησει ασ το κανει σας περιμενουν πολλα εξοδα.συγνωμη για τιν οικιοτητα αλλα καταλαβενω το αγχος που εχεις γιατι τραβηξα αναλογη εμπειρια με τιν νοσο
ma ennoeitai pos opoios mporei 8a voi8isei den to syzitao, apla otan prosfer8ike i mana mou os apantisi pire (ap'tin pe8era mou) ego den 8elo ta lefta sou, krata ta gia sena, 8a vro 200 euro gia to paidi mou k tis to'kleise sta moutra... apla skeftomai oti synexeia 8a anakateyetai k oti k na leo me ton antra mou 8a xonei tin myti tis gt ap'oti fainetai vgike kakia pe8era k fovamai pos mia mera d 8a antekso k 8a tis po kamia kouventa pou ego gia na ftaso se simeio na vriso d ksero ki ego ti prepei na ginei...

Ksenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
βανια έγραψε:
mpekatsa έγραψε:για αρχή ηρέμησε!! εφόσον ο φίλος σου αρνείται την εξέταση για χίλιες προφάσεις και εσύ την έχεις κάνει και είσαι θετική, μπορείς με αμνιοπαρακέντηση να δεις τις κυτταρικές μεταλλάξεις του παιδιού(αν υπάρχουν βέβαια!). η εξέταση ξέρω πως είναι κάπως επικίνδυνη, αλλά τουλάχιστον θα είσαι σίγουρη!! θα την έκανες σίγουρα αν έβγαινε και ο φίλος σου θετικός..αλλά γιατί να τον παρακαλάς??
θα διαφωνήσω μαζί σου αν κάνει αμνιοπαρακέντηση θα είναι γιατί θα της το πει ο γιατρός και όχι για να τον απαλλάξει είναι υπεύθυνος για τη ζωή που κουβαλάει η κοπέλα και δεν μπορεί πάντα να βγάζει εκείνη το φίδι απο την τρύπα , πρέπει κάποια στιγμή κάποιοι άντρες να ενηλικιώνονται απο μόνοι τους
koritsia, ta exo skeftei ola auta. opos k na'xei me to zori d mporeis na kaneis kapoion na analavei tis ey8ynes tou. i to'xei i den to'xei! k me stenaxorei polu to gegonos oti stin ousia olo auto to agxos to antimetopizo moni mou... Crying or Very sad

15VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! Empty aggelikimaria Τετ Δεκ 14, 2011 12:48 pm

Ksenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nai gia asymantous logous... nai ton agapao k 8elame k oi dyo auto to paidi, den egine "tyxaia" diladi. afou ekana prospa8eies ego na ton peiso na tin kanei tin eksetasi aytin k den ta katafera me tipota me to peisma tou, afou tou to eipe k i mana mou ap'ekso ap'ekso oti prepei na ginei ktlp k d katafere oute ki ayti tipota kati eprepe n ginei ki etsi egine i syzitisi metaksy tis pe8eras mou k tis mamas mou. k vgikan stin fora tetoia pragmata k akoustikan tetoies kouventes pou ti na po... Sad

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακη μου πρωτα απο ολα καλως ηρθε κ ευχομαι να πανε ολα καλα με το μωρο μεχρι το τελος!!ΑΥΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ???δεν την εχω ξαναακουσει,οσο για την συμπεριφορα του αντρα σου απαραδεκτη επρεπε πρωτα απο ολα να σκευτη το μωρο κ μονο γι αυτο να την κανει,οσο για την μανα του.............................................@@@@@@@@@@@ δεν θα σχολιασω ουνα φατσα ουνα ρατσα λεμε εμεις.......εσυ κανε υπομονη κ μν στεναχωριεσε γιατι η μικρουλα σου τα καταλαβενει ολα κ δεν κανει σκεψου την ζουζουνα σου κ μν τους ακους,σε φιλω κ μακαρη να νιωσει καλυτερα κ μν ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΈΣΕ Κ ΑΓΧΏΝΕΣΑΙ

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομίζω ότι ο φίλος σου πρέπει να κάνει την εξέταση, χωρίς να φέρνει αντιρήσεις. Από την στιγμή που αποφάσισε να γίνει γονιός με τέτοιες αποφάσεις θα ζεί κάθε μέρα Sad -ευημερία του παιδιού και -κόστος μπαίνουν πάντα στην ζυγαριά, γιατί σιγουρα δεν είμαστε εκατομυριούχοι, αλλά πάντα η ζυγαριά γέρνει προς το πρώτο, άλλωτε περισσότερο και άλλωτε λιγότερο, ανάλογα την περίπτωση. Χωρίς να θέλω να φανώ αδιάκριτη πάντως, ο φίλος σου τι αντίδραση είχε όταν του είπες ότι είσαι έγκυος; Rolling Eyes Γιατί από αυτά που περιγράφεις 3 συμπεράσματα βγάζω... ή είσθε λίγο καιρό μαζί, ή είναι μικρός σε ηλικία ή δεν ξέρει αν θέλει πραγματικά να γίνει μπαμπάς. Αυτό το τελευταίο βέβαια δεν είναι τραγικό είναι μια φάση που λίγο πολύ το παιρνάνε όλοι οι άντρες κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης, άλλοι περισσότερο και άλλοι λιγότερο. Πάντως οι αντιδράσεις του μυρίζουν αμφιβολία. Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι? Θέλεις σίγουρα να γίνεις μανούλα!!! και μπράβο για την αποφασιστηκότητα σου, τις μάχες για τα παιδιά μας τις δίνουμε πολύ πριν γεννήσουμε μην σου πω και πριν μείνουμε έγκυες... VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! 50580 Αλλά ρώτησες τον εαυτό σου αν θέλεις να γίνεις μητέρα του παιδιού του φίλου σου? Δυστυχώς στην μητρότητα δεν χωράνε εγωισμοί... Από την στιγμή που αποφάσισες να γεννήσεις αυτό το παιδί θα πρέπει να ξέρεις ότι θα πρέπει να παλέψεις ΜΟΝΗ ΣΟΥ για την σχέση σου. Μην μπλέκεις μανάδες είσθε εσυ και αυτός μόνο. Θα κάνεις τα πάντα για να έχει αυτό το παιδί τον πατέρα του. Αν θέλει να φύγει ο φίλος σου ας το κάνει και ας φορτωθεί αυτός την ευθύνη της απόριψης από το παιδί όχι εσύ... Πάντως να ξέρεις γενικά: ότι "χειρότερο" VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! 534787 μπορεί να συμβεί σε έναν άντρα και μάλιστα μαμακια είναι η πατρότητα. Όλες νομίζω έχουμε να σου περιγράψουμε μια περίπτωση με σύζυγο που έβγαλε φόβο ή αρνητικότητα ή αμφιβολία στην εγκυμοσύνη. Χανουν την αποκλειστικότητα, και φορτώνονται με ευθύνες... Θέλουμε λοιπόν, όλες να χαλαρώσεις και να γεμίσεις με ενέργεια και δύναμη, που φαίνεται ότι έχεις και να πιάσεις τον φίλο σου να μιλήσετε. Πές του πόσο τον αγαπάς, και πόσο ανάγκη τον έχεις τώρα εσύ και το παιδί ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. Ότι σίγουρα τον καταλαβαίνεις που νοίαζεται για τα χρήματα γιατι αυτό δείχνει ότι θα είναι ένας υπεύθυνος μπαμπάς, άλλα να του εξηγήσεις ότι όταν έχει να κάνει με την υγεία του μωρού μπορείτε να ξεφύγετε λίγο στα λεφτά και ας κόψετε από κάπου αλλού. Δεν χρειάζεται να νιώθει ριγμένος και ότι οι γιατροί τον κοροιδεύουν. Προτεινέτου από εδώ και πέρα αν έχει καμιά αμφιβολία με το αν πρέπει να ξοδευτεί σε κάτι, να ρωτήσει έναν άλλο γιατρό ή όσους γιατρόυς θέλει και αν πάρει άλλη γνωμη, θα δεχτείς να το συζητήσεις. Λογικά δεν θα μπει σε αυτή την διαδικασία και θα γίνεται πάντα το δικό σου. Καλή τύχη ότι και αν κάνεις. Και εδώ είμαστε σε ότι χρειαστείς...

Ksenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
xarike otan ma8ame oti eimai eggyos! afou to 8elame k oi dyo k kaname prospa8eies. k akoma to 8elei d allakse gnomi ap'oti leei, apla einai mes'tin antidrasi k taytoxrona k adiaforia, dld an d epidioko ego epikoinonia d prokeitai na to kanei gt pisteuei pos exei dikio k se oti leei k d ypoxorei na kanei kapoia kinisi... ouf "kalimera zoi" kataliksame na ginoume, eleos....

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Bρε κοριτσάκι μου τι να σου πω;;;Καταρχήν θα σου πω με το καλό το κοριτσάκι σου να ρθει και να το χαρείς... VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! 50580
Τώρα απο κει και πέρα έχω να πω ότι προέχεις εσύ και το μωρό.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.Ακόμα και ο σύζηγος είναι περιττός από τη στιγμή που μόνο να σε ταράζει και να αφήνεται στη μαμά του μπορεί.(Αλήθεια σου κάνει αυτό να ζήσεις όλη σου τη ζωή με κάτι τέτοιο;;WinkΦρόντισε τον εαυτό σου και την εγκυμοσύνη σου και αν είναι να τα βρείτε με τον άντρα σου πετάξτε όλους τους υπόλοιπους έξω.Εσεις ανοίγετε την πόρτα και μια χαρά μπαίνουν μέσα και αλωνίζουν.Το χω γραψει σε πολλά μου ποστ ότι μόνο το ζευγάρι θα τα βρει,αν τα βρει.΄Ολοι οι άλλοι στα σπίτια τους.
Συγνώμη που μπορεί γίνομαι λίγο απόλυτη αλλά αν παρατηρήσεις πολλά κορίτσια εδώ μέσα πάσχουν απο αδιαφορία συζήγου και από ανακατεμα πεθεράς και τα βλέπουμε και live.Ποτέ δε βγαίνει σε καλό και το χειρότερο είναι ότι ποτέ δεν αλλάζει.Μόνο κόβεται...Ο καθένας με τον τρόπο του.Σου εύχομαι καλή δυναμη και να σαι καλά...

http://shineon-n-on.blogspot.com

Ksenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
shineon έγραψε:Bρε κοριτσάκι μου τι να σου πω;;;Καταρχήν θα σου πω με το καλό το κοριτσάκι σου να ρθει και να το χαρείς... VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! 50580
Τώρα απο κει και πέρα έχω να πω ότι προέχεις εσύ και το μωρό.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.Ακόμα και ο σύζηγος είναι περιττός από τη στιγμή που μόνο να σε ταράζει και να αφήνεται στη μαμά του μπορεί.(Αλήθεια σου κάνει αυτό να ζήσεις όλη σου τη ζωή με κάτι τέτοιο;;WinkΦρόντισε τον εαυτό σου και την εγκυμοσύνη σου και αν είναι να τα βρείτε με τον άντρα σου πετάξτε όλους τους υπόλοιπους έξω.Εσεις ανοίγετε την πόρτα και μια χαρά μπαίνουν μέσα και αλωνίζουν.Το χω γραψει σε πολλά μου ποστ ότι μόνο το ζευγάρι θα τα βρει,αν τα βρει.΄Ολοι οι άλλοι στα σπίτια τους.
Συγνώμη που μπορεί γίνομαι λίγο απόλυτη αλλά αν παρατηρήσεις πολλά κορίτσια εδώ μέσα πάσχουν απο αδιαφορία συζήγου και από ανακατεμα πεθεράς και τα βλέπουμε και live.Ποτέ δε βγαίνει σε καλό και το χειρότερο είναι ότι ποτέ δεν αλλάζει.Μόνο κόβεται...Ο καθένας με τον τρόπο του.Σου εύχομαι καλή δυναμη και να σαι καλά...
na'sai kala kopela mou,apla den perimena na ginoun etsi ta pragmata s'ayti tin periodo tis zois mou k einai k i proti mou eggymosyni, ta'xo pou ta'xo xammena epeidi eimai protara k ola auta einai kainouria gia mena, exo k auti tin symperifora apenanti mou k tin adiaforia. oute pou mporo na perigrapso me logia pos nio8o.

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν το πιστευω, σου εγραψα ενα κατεβατο κ χαθηκε....αααααααααααααααααααααααααααααα
¨Λοιπον, αφου σε καλωσορισω Ξενια μου, θα σου οω τη γνωμη μου περιληπτικα.
Πολλες φορες οι αντρες αργουν αν συνειδητοποιησουν για το θαυματακι που μεγαλωνει μεσα μας κ φτανουν μεχρι τον τοκετο για να το συνειδητοποιησουν καποιες φορες.
ΑΠο τα λιγα που μπορω να καταλαβω απο εδω μεσα, μπορω να σου οω οτι ο αντρουλης σου κ σε αγαπαει κ νοιαζεται για το μωρο. ΕΙναι λιγο κολλημενος να το πω,αλλα κ εσυ λιγακι πεισματαρα. Να ριξετε λιγακι νερο στο κρασι σας, γτ δε βλπεω να σας χωριζουν σημαντικα θεματα, να μεινεις παλι κοντα του κ να μη χανει κ αυτος σημαντικες στιγμες, οπως υπερηχους, κλωτσιτσες αυριο μεθαυριο κτλ. Ετσι αρχιζει το δεσιμο σθιγα σιγα για εκεινους με το μωρο.
Παρε πρωτοβουλια κ κλειστε ενα ραντεβου τα δυο σας, γιορτες ερχονται κ πρεπει να αρχισεθς να καταλαβαινεις οτι βιωνεις μια απο τις ωριαοτερες φασεις της ζωης σου. Μην αφηνετε εγωισμους να τα χαλανε ολα γτ μπορει συντομα οι πληγες σας να ναι βαθιες κ δυσκολα να επουλωνονται.
Σκεψου οτι με το καλο σελιγους μηνες που θα γεννηθει το μωρακι ΣΑΣ, θα γινεις μανουλα κ εκεινος μπαμπας. Θα στε για παντα ενωμενοι με αυτο θαυμα , το μωρο σσας. Οι συζυγοι ερχονατι κ δευγουν, οι γονεις ειναι για παντα.
Ευχομαι κατ αρχην το μωρακι να ναι υγειεστατο που ειναι κ το πιο σημαντικο.
Θα σου πω τι μας ειχε πει ενας παπας τη μερα του γαμου μας κ το χω σκεφτει πολλες φορες απο τοτε. Απο σημερα θα στε δεμενοι με ενα σχοινι. Κοιταξε εμενα κ μου πε. Οταν ο αντρας σου θα το τραβαει εσυ θα το χαλαρωνεις. Μετα κοιταξε τον αντρα μου. Οταν η γυναικα σου θα τραβαει εσυ θα χαλαρωνεις το σχοινι.
Αν υπαρχουν τα βασικα συστατικα για μια ομορφη συνυπαρξη, ολα τα αλλα, με επιμονη κ υπομνη λυνονται. ΕΜεις, η νεα γενια πρεπει να μαθουμε να μη χωριζουμε τοσο ευξκολα, να μην τα παραταμε κ να προσπαθυμε περισσοτερο.
Δωσε μια ευκαρια εσυ στη σχεση σας σημερα, κ την επομενη φορα θα δεις οτι θα σε στηριξει ο αντρουλης σου οταν θα το εχεις αναγκη. Εγω γνωρισα τον αντρα μου κ ειχαμε εναν ερωτα σχεδον κινηματογραφικο,ειναι το αλλο μου μισο, ομως τον πρωτο χρονο υπηρχαν θεματα που επρεπε να λυθουν. Τον εφερα εκει που ηεθλα κ με εφερε εκκει που ηθελε. καναμε κ κανουμε βηματα κ οι δυο να γεφυρωνουμε μικρα χασματα που δημιουργουνται.
Για μενα, μη χανεις λεπτο, κανε την προσπαθεια σου κ ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα. Οπως κ να χει, το κανεις κ για το μωρο σου. Τουλαχιστοβν στη χειροτερη, δε θα χεις να λες μετα, δεν το προσπαθησα τοτε.
Συνατηθειτε το συντομοτερο κ θα περασετε τις ομορφοτερς γιορτες ως τωρα. Κ οχι αλλο στις μαμαδες. Να μεινετε μαζι.....
Συγγνωμη αν σου ακουστηκα καπως αποτομη,στα γραφω με αγαπη κ μονο, αλλα επεδη απο οσα εγραψες φαινεται οτι κ σε αγαπαει κ νοιαζεται κατα βαθος για το μωρο σας, βοηθησε τον να ξεμπλοκαρει κα να στε κ οι δυο ευτυχισμνεοι κ να χετε συντομα μια ομορφη οικογενεια...
καλη επιτυχια κ καλη δυναμη για οτι κ αν αποφαισεις...

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Ksenia"]
shineon έγραψε:Bρε κοριτσάκι μου τι να σου πω;;;Καταρχήν θα σου πω με το καλό το κοριτσάκι σου να ρθει και να το χαρείς... VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! 50580
Τώρα απο κει και πέρα έχω να πω ότι προέχεις εσύ και το μωρό.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.Ακόμα και ο σύζηγος είναι περιττός από τη στιγμή που μόνο να σε ταράζει και να αφήνεται στη μαμά του μπορεί.(Αλήθεια σου κάνει αυτό να ζήσεις όλη σου τη ζωή με κάτι τέτοιο;;WinkΦρόντισε τον εαυτό σου και την εγκυμοσύνη σου και αν είναι να τα βρείτε με τον άντρα σου πετάξτε όλους τους υπόλοιπους έξω.Εσεις ανοίγετε την πόρτα και μια χαρά μπαίνουν μέσα και αλωνίζουν.Το χω γραψει σε πολλά μου ποστ ότι μόνο το ζευγάρι θα τα βρει,αν τα βρει.΄Ολοι οι άλλοι στα σπίτια τους.
Συγνώμη που μπορεί γίνομαι λίγο απόλυτη αλλά αν παρατηρήσεις πολλά κορίτσια εδώ μέσα πάσχουν απο αδιαφορία συζήγου και από ανακατεμα πεθεράς και τα βλέπουμε και live.Ποτέ δε βγαίνει σε καλό και το χειρότερο είναι ότι ποτέ δεν αλλάζει.Μόνο κόβεται...Ο καθένας με τον τρόπο του.Σου εύχομαι καλή δυναμη και να σαι καλά...
na'sai kala kopela mou,apla den perimena na ginoun etsi ta pragmata s'ayti tin periodo tis zois mou k einai k i proti mou eggymosyni, ta'xo pou ta'xo xammena epeidi eimai protara k ola auta einai kainouria gia mena, exo k auti tin symperifora apenanti mou k tin adiaforia. oute pou mporo na perigrapso me logia pos nio8o. [/quote

ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ χρειάζεται και να μην ακους κανέναν!!!Μόνο το ενστικτό σου και το μωράκι σου!!!Μη διστάσεις να κάνεις κάτι για χάρη του όποιου καλού σου που σου λένε οι άλλοι.Εσύ ξέρεις καλύτερα τι είναι καλό για το μωρό σου και για σένα!!!Μόνο εσύ!!!Μη μπερδεύεσαι με λόγια αποδω και απο κει.Κανένας δεν είναι εσύ...Και οι άντρες είναι πολύ φοβιτσιάρηδες και ευθυνόφοβοι.Γιαυτό και τους κάνουν ότι θέλουν οι μαμάδες τους.Εμείς είμαστε οι δυνατές και εμείς κάνουμε κουμάντο στο θέμα...Πάρε τα πάνω σου και βγάλε όσο εγωισμό έχεις...σου χρειάζεται τώρα ειδικά για να μη σε καβαλήσουν....Και αν σαγαπάει πραγματικά θα ακολουθήσει εσένα και το παιδί σας...Αλλιώς....Πάρε τα πράγματα στα χέρια σου και κάνε αυτό που πρέπει....Αξίζεις το καλύτερο και το δικαιούσαι.Τώρα είσαι και σύ προσεχώς μαμά!!!Μη το ξεχνάς.. I love you I love you I love you

http://shineon-n-on.blogspot.com

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ksenia έγραψε:kalispera koritsia, eimai kainouria edo, kalos sas vrika!

eimai ki ego eggyos 18 evdomades k 3 meres... tin deytera ema8a oti exo koritsaki k eimai pou xaroumeni k d me noiazei tpt allo ston kosmo !!!!!

exo omos ena provlima pou d ksero pos na to antimetopiso, exo meinei afoni me ayta pou ginane k genika mou'r8ane ola toumpa!!!! o antras mou (vevaia akoma me ton nomo d eimaste syzigoi, k d ksero kiolas an 8a ginoume tora pia ) apefeyge na kanei tin eksetasi gia tin kystiki inosi legontas oti ayta eimai mala..ies, oti kanenas ap'tous gnostous d tin exei kanei k d eixane kanena provlima, oti o giatros ta kanei epitides gia na oikonomisei ktlp... eleos pos mporei na skeftetai etsi diladi eno prokeitai gia tin zooula k tin ygeia tou morou! epeidi eimaste tsakomenoi ayto ton kairo gia asymantous logous, meno stin mana mou k d exoume epikoinonia kamia evdomada gt oute pairnei til oute pairno. me ta liga ta polla epeise i mana mou tin mana tou na pane epitelous n kanei ayti tin eksetasi epeidi k i "pe8era" eixe tin idia gnomi me ton antra mou oso anafora ayto to 8ema...

eimai toso agxomeni oso anafora ayto to 8ema gt emena mou vgike 8etiki i eksetasi k d mporo na iremiso mexri na doume an to exei k o antras mou, koimamai anisyxa, d ksero ti na kano ... telika afou pigane sto nosokomeio meta eixane provlima me to kostos tis eksetaseis diladi me ta 200 eyro pou 8a plironan k elegan ta parapona tous stin mana mou les k mporei na allaksei kati k auti i kaimeni pou stin ousia auti ta forto8ike ola.k o antras mou ka8olou sevasmo stin mitera mou, epeidi ayti eipe na sas ta doso ego arkei na ginei, einai sovaro to 8ema, gyrnaei k tis leei emeis d 8eloum ta lefta sou krata ta gia sena, ego 8a tin kano tin eksetasi mono k mono gia to paidi k meta d 8elo tpt... d katalava akrivos ti ennoei m'ayto...

diladi enai toso dyskolo na katalavei tin sovarotita ton pragmaton, keidika auti i mana tou pou anti na tou valei myalo ton ypostirizei k gkriniazei gia ta 200 eyro?????? gia to moro?????? eleos!!!! exo pesei ap'ta synefa.... exo apelpistei, d ksero ti na kano genika gt na ta vroume k na exoume fysiologiki oikogennia etsi opos ta'kanan d to vlepo... apodeixtike polu mamakias telika...k i mana tou na leei gia mena oti emena d me noiazei to moro mou, k oti siga min anisyxo gi'ayti tin eksetasi giati otan klaio i tsakonomai d skeftomai to moro...m'evgale entelos anais8iti, k oti an d 8elo ton gio tis as genniso to paidi k as tis to doso na to megalosei k as ksanaftiakso tin zoi mou! ma einai dynaton megali gynaika k mana 3 paidion n leei ayta ta pragmata???

syggnomi pou sas zalisa k egrapsa tosa polla, alla eimai eilikrina se mia fasi pou 8elo na kopaniso to kefali mou sto toixo. anti na pernao eyxarista k xaroumena tin eggymosyni mou k n xairomai pou edo k dyo meres pou akousa to moraki mou mou kanoun tetoia k eimi synexea agxomeni, stenaxorimeni, d mporo na koimi8o isyxa,exo neyra... ti na kano? ap'tin alli den 8elo na arxiso otidipote face too face mazi tous gt 8a sygxisto k mporei na po k pragmata pou d prepei k d 8elo na anastatonomai gia to moraki mou pou d ftaiei se tipota pou megaloi a8ropoi d mporoun na vroun mia lysi... sas exei tyxei kati paromoio? ti na kano? na primeno ta apotelesmata pou 8a vgoun k na kleiso tin porta? na prospa8iso ksana meta apo oles aytes tis kouventes? na sas po tin ali8ia xalastika polu k mou meinane ola ayta k d mporo na po oti d upo8ikan ayta k na kleiso ta matia mou, exasa pasa idea... sas parakalo, voi8iste me, eimai se apognosi...

Καταρχάς καλως ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!

Πραγματικά και γω έχω μείνει άναυδη με την συμπεριφορά του άντρα σου και την επιμονή του να μην κάνει την εξέταση καθώς και την επιρροή που του ασκεί η μαμά του....μα καλά ολόκληρος άντρας δεν έχει την συνείδηση να σκεφτεί πόσο σοβαρό είναι να γίνει αυτή η εξέταση εφόσον εσύ βγήκες θετική και η εγκυμοσύνη σου είναι στα μέσα της σχεδόν!

Εγώ πάντως όπως τα περιγράφεις δε θα τον έπαιρνα τηλ για καιρό μέχρι να κόψω αντιδράσεις και να δω αν ενδιαφέρεται πραγματικά ή απλά είναι ένα μαμόθρεφτο που κάνει ότι του λέει η μαμά του..

Άφησε τον λίγο καιρό να βράσει στο ζουμί του και βλέποντας και κάνοντας...αν βέβαια έχει πέσει στα μάτια σου μετά από όλα αυτά τι να σου πω, σκέψου καλά τι θα αποφασίσεις!!!

Μην ανησυχείς και χαλιέσαι στην κατάσταση σου, το ξέρω ότι είναι δύσκολο σε αυτή τη φάση αλλά προσπάθησε το... πολλά φιλιά!! VOI8EIA, EIMAI SE APELPISIA, D KSERO TI NA KANO! 379767

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις