Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
460 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 460 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 41]

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sotiria-giannitsa έγραψε:
demmy5_k έγραψε:Γειά σας και από μένα Very Happy Είμαι 9 εβδομάδων και είπα να μπω στην παρεούλα σας Very Happy Ο γιατρός μου έδωσε σε πρώτη φάση ΠΗΤ 04/09.

Είναι το πρώτο μου, αλλά η τρίτη προσπάθεια εγκυμοσύνης. Οι άλλες δύο ήταν άτυχες λόγω διαφραγματοφόρου μήτρας που διορθώθηκε με επέμβαση. Γι' αυτό δίσταζα λίγο να ενταχθώ στην ομαδούλα σας, δε νοιώθω ακόμα σιγουριά, παρόλο που το πρόβλημα έχει λυθεί, τό ξέρω...Αποφάσισα όμως να είμαι θετική και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου!

Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


με το καλο και ολα θα πανε καλα



me to kalo na krathseis sta xeria sou to mwraki sou!!!! 8etikh skepsh panw apo ola!!

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
na rwthsw k kati re koritsia? exete parei kila ews twra? egw nai..k prosexw kiolas. vevaia k otan perimena periodo ta 3 kila ta eixa ekeines tis meres. eimai 10 ebdomadwn k exw parei hdh 4-5 kilakia..eseis????

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
veny έγραψε:na rwthsw k kati re koritsia? exete parei kila ews twra? egw nai..k prosexw kiolas. vevaia k otan perimena periodo ta 3 kila ta eixa ekeines tis meres. eimai 10 ebdomadwn k exw parei hdh 4-5 kilakia..eseis????

Ευχαριστώ για τις ευχές σου Very Happy . Εγώ πριν μια βδομάδα που είχα πάει δεν είχα πάρει κιλά και ήμουν 8 εβδομάδων. Δεν είχα όμως καθόλου όρεξη και είχα λίγες ναυτίες. Είχε όμως πρηστεί ήδη λίγο η κοιλιά μου και πολύυυυ το στήθος μου. Τώρα τρώω πιο καλά,οπότε σε 1 βδομάδα που θα πάω και θα είμαι 10 εβδομάδων με το καλό, πιστεύω θα έχω πάρει κανένα κιλό, γιατί τα παίρνω και εύκολα Sad .

sotiria-giannitsa

sotiria-giannitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
veny έγραψε:na rwthsw k kati re koritsia? exete parei kila ews twra? egw nai..k prosexw kiolas. vevaia k otan perimena periodo ta 3 kila ta eixa ekeines tis meres. eimai 10 ebdomadwn k exw parei hdh 4-5 kilakia..eseis????


KI EGW 10 EBDOMADWN EINAI AKRIBWS.ALLA OYTE POY ANEBHKA STHN ZYGARIA

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Agapoulla m nai exoume parei egw exw parei 5...k eimai 14 eudomadwn aurio... Sad
Ti kanoume agapoulla m tha ta xasoume meta...

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια τι κανετε;

Εδω και καιρο προσπαθω να κανω παυση απο αυτη την ενοτητα αλλα με κυνηγάει!!!Αν ολα πηγαιναν καλα θα εκανα αυτη τη βδομαδα αυχενικη μαζι σας αλλα... Μετα απο τοσο καιρο πρωτη φορα ειναι που δε με νοιαζει να βλεπω την ενοτητα! Σας ευχομαι ολα καλα να πανε και συντομα να εχετε στην αγκαλια σας τα μωρακια σας!!!

NantiaN

NantiaN
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna85 έγραψε:Κοριτσια τι κανετε;

Εδω και καιρο προσπαθω να κανω παυση απο αυτη την ενοτητα αλλα με κυνηγάει!!!Αν ολα πηγαιναν καλα θα εκανα αυτη τη βδομαδα αυχενικη μαζι σας αλλα... Μετα απο τοσο καιρο πρωτη φορα ειναι που δε με νοιαζει να βλεπω την ενοτητα! Σας ευχομαι ολα καλα να πανε και συντομα να εχετε στην αγκαλια σας τα μωρακια σας!!!
Ευχαριστουμε παρα πολυ.Καιεσυ μη στεναχωριεσαι και μην αγχωνεσαι θα ερθει και εσενα η σειρα σου!!!Να εισαι θετικη γιανα εχεις και θετικα αποτελεσματα!!!! Smile Smile
na rwthsw k kati re koritsia? exete parei kila ews twra? egw nai..k prosexw kiolas. vevaia k otan perimena periodo ta 3 kila ta eixa ekeines tis meres. eimai 10 ebdomadwn k exw parei hdh 4-5 kilakia..eseis????
εγω παλι που ειμαι στην 11η εβδομαδα και που δε προσεχω απλα τρωω οσο θελω και σχεδον οτι θελω (προσεχω μονο με το σιδηρο) εχω παρει 2,5 κιλα και ο γιατρος μου λεει πως πρεπει να παχυνω πολυυυυ ακομα μεχρι να με ξαναδει... scratch

https://facebook.com/nantia.naturally

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koroudes???p eiste kale???
ti kanetai???
pws ta pate me tin egkumwsini???

Egw eimai poli kalitera...
Exw apla wres wres kati mikro krampoulles...

sotiria-giannitsa

sotiria-giannitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannoua3 έγραψε:Koroudes???p eiste kale???
ti kanetai???
pws ta pate me tin egkumwsini???

Egw eimai poli kalitera...
Exw apla wres wres kati mikro krampoulles...


GEIA SOY KALA EIMASTE ESY???EGW APOLAMBANW TO XIONI SIMERA!!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tyxeroulla...emas edw den xionizei...
Mono sto pio psilo vouno...

Pws pas me tin egkumwsini???
Egw poli kalitera...
Wmos opws eipa wres wres exw krampes...
Ksereis gt???

sotiria-giannitsa

sotiria-giannitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannoua3 έγραψε:Tyxeroulla...emas edw den xionizei...
Mono sto pio psilo vouno...

Pws pas me tin egkumwsini???
Egw poli kalitera...
Wmos opws eipa wres wres exw krampes...
Ksereis gt???


TI NA SOU PW DEN KSERW.ISWS MEGALWNEI I MITRA GIAYTO.EGW EIMAI LIGO KALYTERA APO THEMA EMETWN ALLA DEN STAMATHSAN TELEIOS.DYSKOILIOTHTA EXW KAI POLY KOIMAMAI

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Pes to t giatrou s g tin diskiliotita...
egw pinnw xapia g tin duskilia,,,
ta ortisan...
Oso g ton emeto na trws poli pswmi agapi m...

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοπελιές!
Να 'μαι κι εγώ στην παρεούλα.
Οκτώ εβδομάδων και τεσσάρων ημερών.
Έχω ήδη δύο παιδάκια 6,5 και 4 ετών, πριν ένα χρόνο ακριβώς είχα μία παλλίνδρομη κύηση και πριν από αυτή την εγκυμοσύνη μία βιοχημική.
Καταλαβαίνετε το άγχος μου για το αν θα πάει καλά αυτή η εγκυμοσύνη.
Η επόμενη εξέταση θα είναι και η αυχενική την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου. Η ηλικία μου είναι οριακή για αμνιοπαρακέντηση αλλά αποφάσισα να δω πρώτα τα αποτελέσματα της αυχενικής και του αίματος και μετά να δω αν θα προχωρήσω για αμνιοπαρακέντηση.
Έχω αναγούλες όχι όμως τάση για εμετό. Μου κόπηκε η όρεξη για καφέ όχι όμως για ο,τιδήποτε άλλο.
Έχω βάλει ήδη 2 κιλά και αγχώνομαι. Στις άλλες μου εγκυμοσύνες να είχα βάλει 1 κιλό μόνο. Που θα καταλήξω; Τρώω ασύστολα.

sotiria-giannitsa

sotiria-giannitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
desT έγραψε:Γεια σας κοπελιές!
Να 'μαι κι εγώ στην παρεούλα.
Οκτώ εβδομάδων και τεσσάρων ημερών.
Έχω ήδη δύο παιδάκια 6,5 και 4 ετών, πριν ένα χρόνο ακριβώς είχα μία παλλίνδρομη κύηση και πριν από αυτή την εγκυμοσύνη μία βιοχημική.
Καταλαβαίνετε το άγχος μου για το αν θα πάει καλά αυτή η εγκυμοσύνη.
Η επόμενη εξέταση θα είναι και η αυχενική την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου. Η ηλικία μου είναι οριακή για αμνιοπαρακέντηση αλλά αποφάσισα να δω πρώτα τα αποτελέσματα της αυχενικής και του αίματος και μετά να δω αν θα προχωρήσω για αμνιοπαρακέντηση.
Έχω αναγούλες όχι όμως τάση για εμετό. Μου κόπηκε η όρεξη για καφέ όχι όμως για ο,τιδήποτε άλλο.
Έχω βάλει ήδη 2 κιλά και αγχώνομαι. Στις άλλες μου εγκυμοσύνες να είχα βάλει 1 κιλό μόνο. Που θα καταλήξω; Τρώω ασύστολα.


ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ Smile

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
desT έγραψε:Γεια σας κοπελιές!
Να 'μαι κι εγώ στην παρεούλα.
Οκτώ εβδομάδων και τεσσάρων ημερών.
Έχω ήδη δύο παιδάκια 6,5 και 4 ετών, πριν ένα χρόνο ακριβώς είχα μία παλλίνδρομη κύηση και πριν από αυτή την εγκυμοσύνη μία βιοχημική.
Καταλαβαίνετε το άγχος μου για το αν θα πάει καλά αυτή η εγκυμοσύνη.
Η επόμενη εξέταση θα είναι και η αυχενική την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου. Η ηλικία μου είναι οριακή για αμνιοπαρακέντηση αλλά αποφάσισα να δω πρώτα τα αποτελέσματα της αυχενικής και του αίματος και μετά να δω αν θα προχωρήσω για αμνιοπαρακέντηση.
Έχω αναγούλες όχι όμως τάση για εμετό. Μου κόπηκε η όρεξη για καφέ όχι όμως για ο,τιδήποτε άλλο.
Έχω βάλει ήδη 2 κιλά και αγχώνομαι. Στις άλλες μου εγκυμοσύνες να είχα βάλει 1 κιλό μόνο. Που θα καταλήξω; Τρώω ασύστολα.

Φάε κορίτσι μου φάε...χαχα...χαλάλι σου! Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια....


joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dest m kalosorises k esu stin paraioulla mas...
S euxwme mia kali egkumwsini...
K na s zisoun ta paidakia sas... Laughing Laughing Laughing

Oso g ta kila na min anxwnesai katholou...Ola einai perastika...Mwlis gennisoume me to kalo, tha ta xasoume elpizw,,, Embarassed

Egw eimai i joanna, fusika exoume ksana milisei mazi...wmos na s ta ksana pw eimai apo kypro k exw 2 mwrakia ton kwnstantino k tin elena m p einai 4 ton marti o kwnstantinos k 3 ton maio i eleana m... eimai k egw egkuws sto trito paidaki k eimai 15 eudomadwn aurio...

Filakia k elpizw na ta leme suxna...
Den exoume polles stin paraioulla mas nomizw 4 eimaste...

As grapsoume katasira onomata k imerominia pit mas...

Filakia Razz Razz Razz

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πόσο σας ζηλεύω που βάζετε κιλάκια!!!! Εγώ είμαι 14ων εβδομάδων και έχασα σχεδόν 3 κιλά με τους εμετούς. Ελπίζω ν'αρχίσω να στρωνω σιγά σιγά και να δείξω λίγο έγκυος. Είμαι ήδη πολύ αδύνατη και δε λέει να χάσω κιάλλα.
Να σας πω κιεγώ λοιπόν, είμαι η Μαρία, έχω 1 αγοράκι 4ων και είναι η τέταρτη φορα που είμαι έγκυος(1 παλλίνδρομη και 1 κενό σακο), ευτυχώς πάμε μια χαρά τώρα. Λίγο με την δουλειά ζορίζομαι αλλά θα τα καταφέρω!!!!! Εσείς δουλεύτε; Πως τα καταφέρνετε;

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loipon eimai h veny k eimai sth 11 ebdomada. exw hdh mia korakla pou 8a ginei 3 ton aprilh!! thh deutera paw gia auxenikh..ax re koritsia euxh8hte gia kalh epityxia giati den xerw ti exw pa8ei, exw agxos trelo!!!

morakia

morakia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
νᴨμαι κ εγω στην παρεα σας!!!!

ελπιζω να τα λεμε συχνα!
ειμαι εγκυουλα Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 6 990599 αυγουστου.
κ εχω ενα αγορακι Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 6 567772 7 μηνων!

ευχομαι να πανε ολα καλα....

φιλακια! Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 6 531909

NantiaN

NantiaN
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MARIA TR έγραψε:Πόσο σας ζηλεύω που βάζετε κιλάκια!!!! Εγώ είμαι 14ων εβδομάδων και έχασα σχεδόν 3 κιλά με τους εμετούς. Ελπίζω ν'αρχίσω να στρωνω σιγά σιγά και να δείξω λίγο έγκυος. Είμαι ήδη πολύ αδύνατη και δε λέει να χάσω κιάλλα.
Να σας πω κιεγώ λοιπόν, είμαι η Μαρία, έχω 1 αγοράκι 4ων και είναι η τέταρτη φορα που είμαι έγκυος(1 παλλίνδρομη και 1 κενό σακο), ευτυχώς πάμε μια χαρά τώρα. Λίγο με την δουλειά ζορίζομαι αλλά θα τα καταφέρω!!!!! Εσείς δουλεύτε; Πως τα καταφέρνετε;
ΝΑ σου ζησει ο γιος και με το καλο το επομενο!!!! Οσο γιατα κιλα 12 εβδομαδα την Δευτερα και εχω παρει 5 κιλα....Ειμαι τοσο αδυνατη που οσοι δε ξερουν ακομα οτι ειμαι εγκυος μου λενε μπα μπααα πως και πηρες βαρος????εχεις παρει ενα κιλακι.... Οταν λεω 5 δε με πιστευουν......Εσενα για τους εμετους δεν σ εχουν δωσει κατι;;

https://facebook.com/nantia.naturally

morakia

morakia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα...
εγω εκανα αυχενικη την παρασκευη,,
ολα καλα μου ειπε πως το υγρο στον αυχενα ειναι πολυ λιγο κ εκανα κ το παπ-α (δεν θυμαμε πως γραφεται στα αγγλικα)
αλλα θελω να ρωτησω αν γνωριζετε...
εχω ασφαλεια ικα και μου ειπαν οτι πλεον τις εξετασεις πρωτου τριμηνου δεν τις καλυπτη η ασφαλεια..
βασικα το παπ-α θα το πληρωσω 70 ευρω!
τις υπολοιπες δεν τις εκανα γιατι στο συνολο εβγαιναν 270 ευρω.
στο ικα πλεον δεν κανουν εξετασεις αιματος κ τα μικροβιολογικα μαλλον δεν συνεργαζοντε..σκεφτομαι να παω στο νοσοκομειο να κανω τις υπολοιπες εξετασεις..(πρεπει πρωτα να παρω τηλ κ να κλεισω ραντεβου?) και επισης εσεις τι ασφαλεια εχεται? αν πληρωσατε το παπ-α η οχι μπορειτε να μου πειτε κ μενα τι γινετε?
δεν ξερω τι να κανω γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα ταξυ κ δεν πληρωνα πουθενα μονο την β-επιπεδου ειχα πληρωση.

sotiria-giannitsa

sotiria-giannitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
morakia έγραψε:καλησπερα...
εγω εκανα αυχενικη την παρασκευη,,
ολα καλα μου ειπε πως το υγρο στον αυχενα ειναι πολυ λιγο κ εκανα κ το παπ-α (δεν θυμαμε πως γραφεται στα αγγλικα)
αλλα θελω να ρωτησω αν γνωριζετε...
εχω ασφαλεια ικα και μου ειπαν οτι πλεον τις εξετασεις πρωτου τριμηνου δεν τις καλυπτη η ασφαλεια..
βασικα το παπ-α θα το πληρωσω 70 ευρω!
τις υπολοιπες δεν τις εκανα γιατι στο συνολο εβγαιναν 270 ευρω.
στο ικα πλεον δεν κανουν εξετασεις αιματος κ τα μικροβιολογικα μαλλον δεν συνεργαζοντε..σκεφτομαι να παω στο νοσοκομειο να κανω τις υπολοιπες εξετασεις..(πρεπει πρωτα να παρω τηλ κ να κλεισω ραντεβου?) και επισης εσεις τι ασφαλεια εχεται? αν πληρωσατε το παπ-α η οχι μπορειτε να μου πειτε κ μενα τι γινετε?
δεν ξερω τι να κανω γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα ταξυ κ δεν πληρωνα πουθενα μονο την β-επιπεδου ειχα πληρωση.


PARA POLLA PLIRWSES GIA TIS EXETASEIS.EGW 150 EYRW.MIA GNWSTI MOY ME ASFALEIA IKA PLIRWSE MONO 30 EYRW SYMMETOXH ALLA DEN RWTHSA POU TIS EKANE

sotiria-giannitsa

sotiria-giannitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sotiria-giannitsa έγραψε:
morakia έγραψε:καλησπερα...
εγω εκανα αυχενικη την παρασκευη,,
ολα καλα μου ειπε πως το υγρο στον αυχενα ειναι πολυ λιγο κ εκανα κ το παπ-α (δεν θυμαμε πως γραφεται στα αγγλικα)
αλλα θελω να ρωτησω αν γνωριζετε...
εχω ασφαλεια ικα και μου ειπαν οτι πλεον τις εξετασεις πρωτου τριμηνου δεν τις καλυπτη η ασφαλεια..
βασικα το παπ-α θα το πληρωσω 70 ευρω!
τις υπολοιπες δεν τις εκανα γιατι στο συνολο εβγαιναν 270 ευρω.
στο ικα πλεον δεν κανουν εξετασεις αιματος κ τα μικροβιολογικα μαλλον δεν συνεργαζοντε..σκεφτομαι να παω στο νοσοκομειο να κανω τις υπολοιπες εξετασεις..(πρεπει πρωτα να παρω τηλ κ να κλεισω ραντεβου?) και επισης εσεις τι ασφαλεια εχεται? αν πληρωσατε το παπ-α η οχι μπορειτε να μου πειτε κ μενα τι γινετε?
δεν ξερω τι να κανω γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα ταξυ κ δεν πληρωνα πουθενα μονο την β-επιπεδου ειχα πληρωση.


PARA POLLA PLIRWSES GIA TIS EXETASEIS.EGW 150 EYRW.MIA GNWSTI MOY ME ASFALEIA IKA PLIRWSE MONO 30 EYRW SYMMETOXH ALLA DEN RWTHSA POU TIS EKANE
STO NOSOKOMEIO POY PIGAINA EKLEINA RANTEBOY PRWTA

NantiaN

NantiaN
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα!!!! Θα ηθελα να ρωτησω κατι!!Εχθες ειχα εντονο πονο στην περοχη του αφαλου και εντονες ζαλαδες!!!Πηρα τηλ τον γιατρο μου και μ ειπε να παρω utrogestan!!!Ηρεμησα μετα απο λιγο απλα ηξερα πως αυτα τα χαπια συνηθως τα δινουν για αιμοραγιες και τετοια!!Ειπαρχει καποια που να γνωριζει;;;;

https://facebook.com/nantia.naturally

morakia

morakia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sotiria-giannitsa αυριο θα παρω τηλ αν ειναι στο νοσοκομειο.. δεν πιστευω να μου κλεισουν ραντεβου μετα απο μηνα τεσπα.. θα δειξει...



ναντιαν κ εγω αυτο ξερω βασικα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου ειχα λιγο αιμα για 2 εβδομαδες περιππου και ο γιατρος μου εδωσε τα ουτρογκεσταν.
βασικα οταν τον ρωτησα σε τι ακριβως βοηθανε μου ειπε οτι χαλαρωνουν τη μητρα κ δεν κανει συσπασεις..κατι τετοιο..
γιαυτο που ειπες εσυ για τον αφαλο δεν γνωριζω αλλα για τις ζαλαδες τι να πω ... δεν νομιζω οτι οταν ζαλιζεσε να σου δινουν ουτρογκεσταν,,και να περναει η ζαλαδα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις