Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
575 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 575 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σήμερα το μεσημέρι πηρα για τα τελευταια ψωνια. Περπάτημα σιγά σιγά και δε σηκωσα καθόλου βαρος και ξαφνικά νοιώθω πως έχω αίμα...Κι όντως έτσι ήταν...αίμα σκούρο σαν της περιόδου που ακόμα έχω. Πήρα το γιατρό μου που άνοιξε χωρίς δεύτερη συζήτηση το ιατρειο του μόνο για μένα. Ακούσαμε καρδούλα΄, αυξήσαμε την προγεστερόνη σε 6 τη μέρα...Ανησυχώ πολύ!!!Μου είπε να μη βγω από το σπίτι αλλά δε με πειράζει αυτο, φοβάμαι γιατί θέλω πολύ να το κρατήσω...Μου έδωσε οδηγίες τι να τρώω (απαγορευονται ξηροί καρποί, μανιτάρια, μπανάνες, κλπ). Σας έτυχε ποτέ κάτι ανάλογο? Λένε πως στην 7η εβδομάδα αντιδρά στα ερεθίσματα αλλά δεν μπορώ να σταματήσω το κλάμα...
συγνώμη για το μεγάλο post....

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna85 έγραψε:Σήμερα το μεσημέρι πηρα για τα τελευταια ψωνια. Περπάτημα σιγά σιγά και δε σηκωσα καθόλου βαρος και ξαφνικά νοιώθω πως έχω αίμα...Κι όντως έτσι ήταν...αίμα σκούρο σαν της περιόδου που ακόμα έχω. Πήρα το γιατρό μου που άνοιξε χωρίς δεύτερη συζήτηση το ιατρειο του μόνο για μένα. Ακούσαμε καρδούλα΄, αυξήσαμε την προγεστερόνη σε 6 τη μέρα...Ανησυχώ πολύ!!!Μου είπε να μη βγω από το σπίτι αλλά δε με πειράζει αυτο, φοβάμαι γιατί θέλω πολύ να το κρατήσω...Μου έδωσε οδηγίες τι να τρώω (απαγορευονται ξηροί καρποί, μανιτάρια, μπανάνες, κλπ). Σας έτυχε ποτέ κάτι ανάλογο? Λένε πως στην 7η εβδομάδα αντιδρά στα ερεθίσματα αλλά δεν μπορώ να σταματήσω το κλάμα...
συγνώμη για το μεγάλο post....

ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 25.ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΑΠΛΑ ΞΑΠΛΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ UTROGESTAN!!!ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ rendeer

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xρύσα μου ευχαριστώ για την συμπαράσταση, χαίρομαι που όλα σου πήγαν καλά...Δεν έχω αποκολληση μου είπε. Έχω τσουξιμο χαμηλά και πονάκια εκτός από το αίμα. Ξέρω ότι το σποράκι μου παλεύει να κρατηθεί στη ζωή και σε αυτό ελπίζω. Καλές γιορτές να έχεις! Και δώσε ένα χαδάκι και από μένα στην κοιλίτσα σου......

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna85 έγραψε:Xρύσα μου ευχαριστώ για την συμπαράσταση, χαίρομαι που όλα σου πήγαν καλά...Δεν έχω αποκολληση μου είπε. Έχω τσουξιμο χαμηλά και πονάκια εκτός από το αίμα. Ξέρω ότι το σποράκι μου παλεύει να κρατηθεί στη ζωή και σε αυτό ελπίζω. Καλές γιορτές να έχεις! Και δώσε ένα χαδάκι και από μένα στην κοιλίτσα σου......

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΡΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ.ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 2 875502

zouzounela


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
XRYSA M έγραψε:
ioanna85 έγραψε:Xρύσα μου ευχαριστώ για την συμπαράσταση, χαίρομαι που όλα σου πήγαν καλά...Δεν έχω αποκολληση μου είπε. Έχω τσουξιμο χαμηλά και πονάκια εκτός από το αίμα. Ξέρω ότι το σποράκι μου παλεύει να κρατηθεί στη ζωή και σε αυτό ελπίζω. Καλές γιορτές να έχεις! Και δώσε ένα χαδάκι και από μένα στην κοιλίτσα σου......

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΡΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ.ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 2 875502
rendeer rendeer rendeer santa santa santa μη στεναχωρειςτο σπορακι σου εγω ειχα πονο απο τιν αρχη και μου εδοσε τα οθτρογγεσταν μεχρι τον 5 μηνα προλιπτικα και τωρα ειμαι στο μηνα μου και περιμενω τιν ζουζουνελα μου να μου γεμισει χαρα και εσυ θα πας καλα μονο εχε πιστη στο θεο santa santa santa santa santa santa santa santa santa

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ κορίτσια για την υποστήριξη. Είστε πολύ καλές και υπόσχομαι ότι θα ηρεμήσω κι άλλο. Πίστη έχω, ειδικά η Παναγία η Προυσιώτισσα δε με άφησε ποτέ ότι κι αν της ζήτησα!!!
Καλές γιορτές.....

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια καλημέρα κι από μένα κ χρόνια πολλά!

Μου έχει βγει θετικό το τεστ κ περιμένω την επόμενη βδομάδα να με δει η γιατρός μου για παραπάνω λεπτομέρειες! Razz Razz

ioanna85, ο γιατρός σου σου είπε γιατί απαγορεύονται οι ξηροί καρποί , οι μπανάνες κ τα μανιτάρια? Εμένα δε μου χει δώσει ακόμα οδηγίες αλλά ανησύχησα γιατί είναι από τα λίγα 3 πράγματα που μπορώ να φάω αυτές τις μέρες!!

Δεν έχω αναγούλες αλλά μου χει κοπεί η όρεξη!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωάννα να μη στεναχωριέσαι (ξερω ότι είναι πολύ δύσκολο)...
Κι εγώ με προγεστερόνη είμαι κι όλο αναρωτιέμαι τι θα γίνει, άλλα έτσι μόνο ζημιά κάνω στον εαυτό μου.
Υπομονή και ξεκούραση!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!
Καταρχάς συγχαρητήρια Ada, εύχομαι όλα να σου πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου!!!Αυτά μου είπε να μην τα τρώω γιατί έχω αιμα και μπορεί να φοβάται για αποκόλληση ή αποβολή. Υπάρχουν διάφορα που δεν πρέπει να τρώμε στην εγκυμοσύνη, κυρίως προληπτικά. Είναι πολύ της λεπτομέρειας ο γιατρός μου...
Απο ψυχολογία χάλια, όσο πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα και πάλι αίμα, πέφτω όλο και πιο πολύ.
Το χειρότερο είναι πως και ο άντρας μου δε με καταλαβαίνει 100% και με στεναχωρεί και δώστου κλάμα εγω χωρίς να το θέλω...

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna85 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!
Καταρχάς συγχαρητήρια Ada, εύχομαι όλα να σου πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου!!!Αυτά μου είπε να μην τα τρώω γιατί έχω αιμα και μπορεί να φοβάται για αποκόλληση ή αποβολή. Υπάρχουν διάφορα που δεν πρέπει να τρώμε στην εγκυμοσύνη, κυρίως προληπτικά. Είναι πολύ της λεπτομέρειας ο γιατρός μου...
Απο ψυχολογία χάλια, όσο πάω τουαλέτα και βλέπω αίμα και πάλι αίμα, πέφτω όλο και πιο πολύ.
Το χειρότερο είναι πως και ο άντρας μου δε με καταλαβαίνει 100% και με στεναχωρεί και δώστου κλάμα εγω χωρίς να το θέλω...

ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ Ε?????ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΓΙΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΠΙΕΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ(ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ).ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!ΑΝΕΒΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΦΑΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ Sleep ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΑΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΟΥ!!!!!ΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΘΑ ΔΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 2 654316

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιωαννα μου καταρχην Χρονια Πολλα!!!!
Λοιπον ο αντρας σου οσο και να σε αγαπαει, οσο και να θελει να γινει μπαμπας οσο θεληση και να εχει για να σε καταλαβει...ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ!!!! (συγνωμη που στο τονισα ετσι αλλα στο λεω για να μην στεναχωριεσαι και σε παιρνει απο κατω οταν συμβαινει, θα το δεις και μετα οταν ερθει το μωρακι σας) Wink

Και συνεχιζω εχω ενα κοριτσακι οπως βλεπεις, λοιπον οταν μπηκα στον δευτερο δεν ειχα προλαβει ακομα να χαρω και να το συνειδητοποιησω παθαινω αποκολληση σε τρια σημεια μενω 2 εβδομαδες στο κρεβατι και επερνα και εγω τα περιβοητα utrogestan. εγω ειχα πολυ καφε και λιγες μερες και μετα τερμα. το μωρακι μου τωρα ειναι μια χαρα υγιεστατο συνεχεια στην αγκαλια μου.

Οπως ομως γνωριζεις δυστυχως το δευτερο σπορακι μου το εχασα την Δευτερα, απεβαλα γρηγορα και απλα ειδα κοκκινο αιμα και κατευθειαν μεσα σε μια ωρα εκανα χωριακη που απο 192 μονασες που ηταν δυο μερες πριν επεσε κατακορυφα στις 33 δεν μπορουσα να κανω κατι δεν ηταν στο χερι μου δυστυχως.

Συμφωνω ομως με την Χρυσα οτι τουλαχιστον το μονο που μπορεις να κανεις και οντως ισχυει ειναι να ηρεμησεις γιατι το σπορακι προσπαθει να τα καταφερει και δεν πρεπει να νιωθει την μανουλα του ετσι.

Στα ειπα ολα αυτα για να δεις δυο διαφορετικες περιπτωσεις στην ιδια γυναικα, οτι εκτος απο το να εισαι ηρεμη και ξεκουραστη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο, οτι ειναι να γινει θα γινει και ευχομαι το σπορακι σου να τα καταφερει μεσα απο την καρδια μου. Μην κλαις...

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλήθεια σας ευχαριστώ πολύ....
Η ψυχολογία μου σιγά σιγά θα φτιάξει, το υποσχομαι σε εσας αλλά και στο μωρό μου....

xrisa1979


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.ΕΔΩΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΗΤ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ 13-8.ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΘΑΛΑΜΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑΤΟΦΟΡΟ ΜΗΤΡΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ .ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΕΥΤΥΧΩΣ.ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ UTROGESTAN ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΧΩ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΕΡΩΘΗΚΕ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΜΑΣ ΠΟΛΥ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σήμερα 7 εβδομάδων και 2 ημερών μετά από ένα πολύ επώδυνο βράδυ χάσαμε το σποράκι μας.....
Εύχομαι σε όλες τις εγκυες να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα ακόμα πιο τέλειο μωράκι και καμια να μην περάσει ότι εγώ.

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ ρε Ιωαννα ποσο σε καταλαβαινω δεν φανταζεσαι...

Στεναχωρηθηκα μολις το διαβασα, λυπαμαι για την απωλεια που εζησες... δεν εχω λογια να σου πω ειλικρινα...

Δεν τα καταφερε το σπορακι αλλα θα στειλει το αδερφακι του σε λιγο καιρο, προσπαθησε να ηρεμησεις τωρα, το ξερω οτι ειναι δυσκολο...

Σου στελνω μια γλυκια αγκαλια Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 2 35468 και ας μην σε ξερω, και οταν με το καλο αισθανθεις καλυτερα ελα στο θεματακι ''Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι'' να τα λεμε.

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου ειχα πολλεσμερεσ να μπω γιατι γενικα δεν ειμαι πολυ καλα...εχω πονο και ζαλαδες....θελω την συμβουλη σασ σε κατι....εκανα δευτερη χοριακη οπως μου συνεστησε ο γιατρος αλλα εκανα την χαζομαρα κ την εκανα σε διαφορετικο μικροβιολογικο απο την πρωτη και ναι μεν εδειξε μεγαλυτερη η χοριακη αλλα οχι οσο περιμεναμε......πηρα το γιατρο μου κλαιγοντασ κ μου ειπε να παω.....το ενα μικροβιολογικο με δειχνει 4 -5 εβδ κ το αλλο 3εβδ....ο γιατρος μου ειπε ειναι λογικο γιατι καθε μικροβιολογικο εχει διαφορετικες φυσιολογικες τιμεσ κ οντως ετσι εινα γιατι τισ συγκρινα ....ο γιατροσ μου ειπε μερικα μικροβιολογικα μετραν απο την 1η μερα συλληψης και αλλα απο την 1η μερα της τελευταιασ περιοδου....εγω ομως δεν ηρεμουσα με τπτ....μου εκανε υπερηχο και ειδαμε σακο....μια μικρη κουκιδα.....εμβρυο δν ειδα ακομα μου ειπε ειναι νωρις....ο γιατρος μου ειπε οτι με ετοια χοριακη δν περιμενε ν δουμε ουτε σακο.....μου ειπε οτι ειναι πολυ αισιοδοξος....αλλα εγω ακομα φοβαμαι ...δν εχω αιμα καφε η κατι αλλο ολα ειναι κομπλε αλλα και παλι δεν ξερω τι να σκεφτω θελω να σκεφτομαι θετικα αλλα εσεις τι λετε ποτε θα δω το σπορακι μου?ειναι λογικο που η χοριακη βγηκε ετσι επειδη την εκανα σε αλλο μικροβιολογικο.....?σορυ για το μεγαλο ποστ αλλα πειτε μου τις γνωμες σασ

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΕΓΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΔΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΙΤΣΑ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ,ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΕ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΕΙΔΗ ΠΑΝΕ ,ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ,ΗΡΕΜΙΑ,ΟΧΙ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ!

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω ζουζουνιτσα μου για την απαντηση...το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποσων εβδομαδων ειμαι.....μπερδευτηκα....την παρασκευη θα ξανα κανω χοριακη κ ελπιζω ολαααααααα ν πανε καλα..να σε πωτησω κατι..εχω κολπικα υγρα αχρωμα αοσμα..ειναι φυσιολογικο..εγκυουλες ειχατε?

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
art86 έγραψε:ευχαριστω ζουζουνιτσα μου για την απαντηση...το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποσων εβδομαδων ειμαι.....μπερδευτηκα....την παρασκευη θα ξανα κανω χοριακη κ ελπιζω ολαααααααα ν πανε καλα..να σε πωτησω κατι..εχω κολπικα υγρα αχρωμα αοσμα..ειναι φυσιολογικο..εγκυουλες ειχατε?

καταρχάς εύχομαι σε ολες σας με το καλό!!!!!!
art είδα πως είσαι έγκυος και χάρηκα πάρα πολυ θύμαμαι που προσπαθούσες!!! με το καλό κοπέλα μου! Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 2 377361

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ιωαννα δεν θελω να γινω γραφικη αλλα ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ....

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμα κατερινα ευχαριστω παρα πολυ.......ελπιζω να πανε ολα καλα

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΧΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟΝ 9 ΜΗΝΑ ΕΚΕΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ,ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΗΣ ΕΓΚΥΟΣ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΓΙΑΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΜΩΡΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ ΕΚΕΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΑ ΛΕΣ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ...ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΧΙΧΙΧΙΧ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΙΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ ΤΙΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ..ΕΓΩ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΩ,ΕΤΣΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
art86 έγραψε:μαμα κατερινα ευχαριστω παρα πολυ.......ελπιζω να πανε ολα καλα

μια χαρά θα πάνε θετική σκέψη να έχεις!!!!

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ρε ζουζουνιτσα μου το θελαμε σαν τρελοι κ εγω κ ο αντρασ μου το προσπαθουσαμε 2.5 χρονια κ θελω να πανε ολα καλα......προσπαθω ν σκεφτομαι θετικα...λεω στον εαυτο μου οτι ολα θα πανε καλα.....αλλα ξερεις πως ειναι?πρωτο μωρο ε οσο να ναι...εχω κ αυτες τις αλλοκοτες χοριακες..αλλα τερμααααααα.....ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
art86 έγραψε:αχ ρε ζουζουνιτσα μου το θελαμε σαν τρελοι κ εγω κ ο αντρασ μου το προσπαθουσαμε 2.5 χρονια κ θελω να πανε ολα καλα......προσπαθω ν σκεφτομαι θετικα...λεω στον εαυτο μου οτι ολα θα πανε καλα.....αλλα ξερεις πως ειναι?πρωτο μωρο ε οσο να ναι...εχω κ αυτες τις αλλοκοτες χοριακες..αλλα τερμααααααα.....ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.

Άρτεμης νομίζω ότι άδικα ανησυχείτε...είδατε το μικρό σας σποράκι..έχει φυτρώσει...δώστε του απλά λιγάκι χρόνο για να αναπτυχθεί λίγο..την χοριακή πάντα στο ίδιο εργαστήριο όπως και γενικά ότι εξετάσεις κάνεις και θες να ακολουθείς την εξέληξη τους, γιατί κάθε εργαστήριο έχει άλλες τιμές..είναι αλήθεια αυτό!!
ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ θα πάνε!!! μην σκέφτεσαι αρνητικά! αφού δν έχεις και τίποτα που να προμηνύει κάτι κακό, δν υπάρχει κανένας λόγος να μην το απολαύσετε κι εσύ και ο αντρούλης σου!!!Λίγο υπομονή μόνο για να περάσει λίγο ο καιρός και όλα καλά θα είναι θα το δεις!! Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 2 334590 Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 - Σελίδα 2 334590

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις