Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
381 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 381 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pumpkin έγραψε:Την πρώτη φορά με το κυπελάκι το κάναμε μόνοι μας, και όλες τις άλλες πήγαμε στην Γενική κλινική, για τσίμπημα, καθετήρα και τελικά σακουλάκι.
Πήγαμε και σήμερα για σακουλάκι πάλι εκεί (ο παιδίατρος έλειπε και μας το έβαλε η νοσοκόμα), αλλά δεν νομίζω να βγει αρνητικό, δεν μου άρεσε ο τρόπος που τον καθάρισε..
Την πρώτη φορά τον καθάρισε με γάζα και καθαρό οινόπνευμα, μετά απο λίγο έκανε κακά και έπρεπε πάλι απο την αρχή, οπότε τον καθάρισα με μωρομάντυλα παντού(μου είπε να μην τον πλύνω με νερό)πήρε μια γάζα, έβαλε πάνω υγρό κρεμοσάπουνο, του καθάρισε το πουλάκι και τον έβρεξε εκεί τριγύρω με φυσ.ορό και γάζα.Μου φάνηκε όμως πολύ "προχειροδουλειά" τι να πω, ας ελπίσουμε να είναι οκ..

χρειάστηκε να κάνω καλλιέργεια στη μεγάλη μου κόρη όταν ήταν 3 μηνών. πήγα στο ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΘΗΝΩΝ και με την πρώτη έκανα δουλειά. βέβαια όλο το προσωπικό ήταν φοβερό και πρόσεχε αλλά έβλεπες οτι ήξεραν τι έκαναν.δεν πας σε άλλο νοσοκομείο?σορυ αλλά δεν ξέρω καθόλου απο Θεσσαλονίκη.

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:χρειάστηκε να κάνω καλλιέργεια στη μεγάλη μου κόρη όταν ήταν 3 μηνών. πήγα στο ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΘΗΝΩΝ και με την πρώτη έκανα δουλειά. βέβαια όλο το προσωπικό ήταν φοβερό και πρόσεχε αλλά έβλεπες οτι ήξεραν τι έκαναν.δεν πας σε άλλο νοσοκομείο?σορυ αλλά δεν ξέρω καθόλου απο Θεσσαλονίκη.

Δεν ξέρω και εγώ τι να πω...
ΑΝ βγει και αύριο θετική, θα συνεχίσουμε την αντιβίωση που παίρνει για τον καθετήρα, και θα ξανακάνω προσπάθεια μόνη μου στο σπίτι με την ησυχία μας.
Απλά με άγχωσε το γεγονός οτι έπρεπε να έχω καθαρή καλλιέργεια μέχρι την Δευτέρα για την εξέταση.Το πολύ πολύ θα μετακινήσω το ραντεβού, τι άλλο να κάνω...

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα.βλεπω οτι ακομα παιδευεσαι.δεν υπαρχει καποιο ιδιωτικο νοσοκομειο η διαγνωστικο κεντρο να πας το μωρουλινι σου?ξερω ειναι το οικονομικο στη μεση ενα θεμα αλλα τουλαχιστον θα εισαι σιγουρη και θα σε προσεξουν?δεν ξερω καθολου απο θεσσαλονικη.

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπεμπινι 1 έγραψε:καλημερα.βλεπω οτι ακομα παιδευεσαι.δεν υπαρχει καποιο ιδιωτικο νοσοκομειο η διαγνωστικο κεντρο να πας το μωρουλινι σου?ξερω ειναι το οικονομικο στη μεση ενα θεμα αλλα τουλαχιστον θα εισαι σιγουρη και θα σε προσεξουν?δεν ξερω καθολου απο θεσσαλονικη.

Σε ιδιωτικό πήγα, που να πήγαινα σε δημόσιο ε? χαχαχα Twisted Evil

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pumpkin έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:καλημερα.βλεπω οτι ακομα παιδευεσαι.δεν υπαρχει καποιο ιδιωτικο νοσοκομειο η διαγνωστικο κεντρο να πας το μωρουλινι σου?ξερω ειναι το οικονομικο στη μεση ενα θεμα αλλα τουλαχιστον θα εισαι σιγουρη και θα σε προσεξουν?δεν ξερω καθολου απο θεσσαλονικη.

Σε ιδιωτικό πήγα, που να πήγαινα σε δημόσιο ε? χαχαχα Twisted Evil

και έκαναν τέτοια?φαντάσου!ελπίζω να πάνε όλα καλά!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ω ρε γαμωτο.σε ιδιωτικο και φερθηκαν ετσι?βρε πλακωσε τους στις μπατσες να βαλουν μυαλο,φαινεσαι και νταρντανα απο τη φωτο.!!τι να πω,σου ευχομαι και παλι γρηγορα και καλα ξεμπερδεματα![το νταρντανα το λεω με τη καλη εννοια της λεξης]

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πήραμε τα αποτελέσματα μόλις, είναι αρνητική Καλλιέργεια ούρων σε βρέφος - Σελίδα 2 328109 Καλλιέργεια ούρων σε βρέφος - Σελίδα 2 328109 Καλλιέργεια ούρων σε βρέφος - Σελίδα 2 328109 Καλλιέργεια ούρων σε βρέφος - Σελίδα 2 328109
Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι οτι όντως το μωρό είχε μικρόβιο και μας έβγαινε τόσες φορές επιμόλυνση, απλά με την αντιβίωση που πήρε για τον καθετήρα καταπολεμήθηκε.
Επιτέλους αύριο θα κάνουμε και την κυστεογραφία να τελειώνουμε και με αυτό!
Myro εσάς βγήκε αρνητική η τελευταία κυστεογραφία για παλινδρόμηση και κόψατε την αντιβίωση? Μπράβο κ όλας πρέπει να σου έφυγε μεγάλο βάρος!!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπεμπινι 1 έγραψε:ω ρε γαμωτο.σε ιδιωτικο και φερθηκαν ετσι?βρε πλακωσε τους στις μπατσες να βαλουν μυαλο,φαινεσαι και νταρντανα απο τη φωτο.!!τι να πω,σου ευχομαι και παλι γρηγορα και καλα ξεμπερδεματα![το νταρντανα το λεω με τη καλη εννοια της λεξης]

χαχαχα όποιος μου κουνηθεί απο εδώ και πέρα θα δει Laughing Laughing

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα....χαιρομαι που πηγε καλα τουλαχιστον η εξεταση ουρων για αρχη..
εμας βγηκαν ολα φυσιολογικα ευτυχως αλλα αντιβιωση παιρναμε μεχρι προχθες ακομα γιατι ειχε υδρονεφρωση και περιμεναμε να πεσει στα φυσιολογικα ορια...προχθες καναμε υπερηχο νεφρων και ειδαμε οτι ειμασταν οριακα κ γενικα απο την γεννηση μεχρι τωρα ειχα πτωτικη πορεια κ εστι και την κοψαμε επιτελους.μετα απο 5 σχεδον μηνες...και τωρα θα κανουμε επανελενχο σε 6 μηνες..
καλη επιτυχια και σε σας..

https://www.facebook.com/myrodeve

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Myro έγραψε:καλημερα....χαιρομαι που πηγε καλα τουλαχιστον η εξεταση ουρων για αρχη..
εμας βγηκαν ολα φυσιολογικα ευτυχως αλλα αντιβιωση παιρναμε μεχρι προχθες ακομα γιατι ειχε υδρονεφρωση και περιμεναμε να πεσει στα φυσιολογικα ορια...προχθες καναμε υπερηχο νεφρων και ειδαμε οτι ειμασταν οριακα κ γενικα απο την γεννηση μεχρι τωρα ειχα πτωτικη πορεια κ εστι και την κοψαμε επιτελους.μετα απο 5 σχεδον μηνες...και τωρα θα κανουμε επανελενχο σε 6 μηνες..
καλη επιτυχια και σε σας..

ευχαριστούμε πολύ!να σε ρωτήσω λίγο, τα αποτελέσματα της κυστεογραφίας τα έδειξες σε ουρολόγο ή σε παιδονεφρολόγο?

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις τα καναμε στο αχεπα και περιμεναμε στην παιδιατρικη τα αποτελεσματα κ οταν ηρθαν περασε η παιδονεφρολος κ μας ειπε επιτοπου οτι ειναι ολα φυσιολογικα.
εσεις το κανατε τ εγινε τελικα??

https://www.facebook.com/myrodeve

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Myro έγραψε:εμεις τα καναμε στο αχεπα και περιμεναμε στην παιδιατρικη τα αποτελεσματα κ οταν ηρθαν περασε η παιδονεφρολος κ μας ειπε επιτοπου οτι ειναι ολα φυσιολογικα.
εσεις το κανατε τ εγινε τελικα??

Το κάναμε ναι, τώρα πρέπει να κλείσω ραντεβού σε παιδονεφρολόγο να τα δει να μας πει τι γίνεται, απο το ακτινολογικό δεν μας είπαν τίποτα (λογικό Razz )

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο παναγια μου ταλαιπωρια το μικρακι... κ εμεις ηταν να κανουμε καποια στιγμη αλλα εντελει το αποφυγαμε!!

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Το κάναμε ναι, τώρα πρέπει να κλείσω ραντεβού σε παιδονεφρολόγο να τα δει να μας πει τι γίνεται, απο το ακτινολογικό δεν μας είπαν τίποτα (λογικό Razz )[/quote]

για μια γρηγορη γνωμη δειξτα και στον παιδιατρο για να σου φυγει η αγωνια..μεχρι να πασ σε παιδονεφρολογο...και αυτοι μην νομιζεις οτι λενε κ πολλα...ασε τουσ τα εχω μαζεμενα...

https://www.facebook.com/myrodeve

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Myro έγραψε:
Το κάναμε ναι, τώρα πρέπει να κλείσω ραντεβού σε παιδονεφρολόγο να τα δει να μας πει τι γίνεται, απο το ακτινολογικό δεν μας είπαν τίποτα (λογικό Razz )

για μια γρηγορη γνωμη δειξτα και στον παιδιατρο για να σου φυγει η αγωνια..μεχρι να πασ σε παιδονεφρολογο...και αυτοι μην νομιζεις οτι λενε κ πολλα...ασε τουσ τα εχω μαζεμενα...[/quote]

Πήρα Ιπποκράτειο για να κλείσω σε παιδονεφρολόγο και μου ήρθε να τους βρίσω! Ο ένας διαθέσιμο ραντεβού 16/2/2012 και η Α παιδονεφρολογική(έτσι την έλεγε) 20/3/2012....ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ
Όχι οτι φταίνε οι γιατροί, αλλά το κ@λοσύστημα! Φυσικά αν θέλω απογευματινό ραντεβού σίγουρα θα έβρισκα πιο γρήγορα, όλα για το χρήμα ε?
Τελικά έκλεισα σε έναν εκτός νοσοκομείου, δεν μπορώ να περιμένω...

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα εκανες πρεπει να το δει καποιος για να σου πει τι να κανεις μετα..

https://www.facebook.com/myrodeve

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όλα καλά τελικά, δεν έχει παλινδρόμηση Very Happy Very Happy
Σε κανά 2μηνο θα κάνουμε ξανά υπέρηχο και αργότερα σπινθηρογράφημα γιατί εμάς είναι λίγο πιο περίπλοκο το θέμα.Αλλά αφού δεν έχει παλινδρόμηση μας έφυγε ένα βάρος!
Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση Very Happy Very Happy

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy μπραβο τελεια,χαιρομαι πολυ!!!
λογικα θα αρχισουν να πεφτουν και τα υπολοιπα...

https://www.facebook.com/myrodeve

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις